Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Mister_X válasza FuRiONight (#50) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kábelen tölthető belső aksis, cserélhető aksis, vagy elemes?

;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#52) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Vannak már tervben 3DS - Wii U crosspatform elgondolások? Teszem azt asztakin Máriózunk, de mennünk kell, fogd és vidd alapon folytathatnánk 3DS-en? Szimpatikus a Sony ezen elgondolása PS3-PSVita terén.

3DS topic miért nincs?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#53) Ocarina válasza Mister_X (#52) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Az új Smash Bros meg fog jelenni mindkét platformra, és lesz is valamilyen szintű crossplay.
Egy 3DS topik kb. halott lenne. Egyelőre nincs eléggé elterjedve.

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#54) ldave válasza Mister_X (#52) üzenetére


ldave
félisten

Bőven elfér a DS teremben a 3DS téma.

A Slime draws near! Command?

(#55) Mister_X válasza Ocarina (#53) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az lenne az igazi, ha crossplay lenne offline Wii U vs. 3DS és a multi is közös lenne.

Mik eddig a Wii U (esetleg Wii U+PC) exkluzívak? Van ugye akkor egy Super Smash Bros.

Bezzeg a Vita-s hamarabb beindult...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#56) ldave válasza Mister_X (#55) üzenetére


ldave
félisten

Nem Nintendo cím lesz a Zombie U (túlélő horror, fps), Project P-100 (akció, rts) és a Rayman Legends (platform).

Vitás terem igaz, hogy van, de szerintem 3DS-nek nem kell. Magyar közönség nagy része úgyis vicckategóriába sorolja a Nintendo gépeket és játékokat. Szerintem a Wii U-nak se kellett volna külön szoba, jó lett volna a Wii-s is.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#57) Mister_X válasza ldave (#56) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Rayman Legendsre kíváncsi leszek, az Origin is jó volt. De kezdésnek szerintem egy Mass Effect 3 fog a kosárban landolni. Ki fog innen Wii U-t venni? :) Én elsőnaposra tervezem, ha addig megállom, hogy ne vegyek 3DS-t vagy Wii-t.

Sajnos ez van. De legalább húzhatják a szájukat a Metrois Prime 3, Skyward Sword, Monster Hunter 3, Xenoblade Chronicles, The Last Story és Dragon Quest X láttán :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#58) Ocarina válasza Mister_X (#57) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Az E3-ig én is elsőnaposra terveztem, de ott egyedül a Zombi U fogott meg. ME3-mat már végig vittem, Batman-t szintén, Pikmin nem az én világom. Van még valami fontosabb nyitó cím?Csak a kontrolleres újdonságok miatt meg nem venném meg őket újból (plusz a gépet). Majd ha lesz már Zelda, akkor elgondolkodom rajta.

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#59) Mister_X válasza Ocarina (#58) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Assassin's Creed 3, Darksiders II, Black Ops 2 tuti kint lesz, talán Resident Evil és Dirt 4 is. Plusz ugye Mass Effect 3, Pikmin 3, Zombie U és Arkham City (meg ami lemaradt). Én egyikkel sem játszottam. Ha egy játékra lesz pénzem, akkor sokat fogok vacillálni, a multi sokat fog nyomni a latban. Eddig ME3 a befutó, talán AC3, de a Darksiders II is vonz. Pár boltnál már érdeklődtem, ők is 80e alá jósolták.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#60) Ocarina válasza Mister_X (#59) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Ha én sem játszottam volna még a ME3-mal, meg az Arkham City-vel valószínűbb lenne a beszerzés. AC3-at akkor ajánlom, ha játszottál az elődökkel. Darksiders 2 jól néz ki, az tetszik, Black Ops 2-t valahogy nem tudom komolyan venni.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#61) ldave


ldave
félisten

Pikmin 3 tetszik nagyon, de 1 játék miatt nem fogok gépet venni. Majd ha lesz rá rendes (nem 2D) Mario, Zelda és Metroid, akkor viszont 100% hogy megveszem.

Vagy ami még előrébb hozhatja a vásárlást, hogy a Wii U-n ugye hdmi port van és akkor a Wii-s játékokkal is lehet azon keresztül játszani, így felszabadul a kompones kábel port a TV-men és nem kell ki-be dugdosni, ha PS2-zni akarok :)

A Slime draws near! Command?

(#62) Mister_X válasza ldave (#61) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jaigen, nekem +1 érv a fentebb a visszafele kompatibilitás :) Csak az lesz a kérdés, hogy MH3, Xenoblade, DQX, miegyéb megelékszik-e majd a gyári tabletkontrollerrel vagy kell-e majd egy Wii-s CCP.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#63) Mister_X válasza ldave (#61) üzenetére


Mister_X
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#64) Ocarina válasza Mister_X (#62) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Ha játszanál wii játékokkal is akkor tényleg érdemes lenne beruháznod egyre. :K

Most olvastam egy pletykát, miszerint gyártási nehézségek miatt csak decemberben jelenne meg a gép. :(

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#65) Mister_X válasza Ocarina (#64) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Naná, hogy játszanák, van ott pár gyöngyszem :)

Hol olvastad, hogy gyártási nehézségek akadtak? Figylek pár hírforrást és nem találtam. Ezt viszont igen és nagyon örömteli hír! :))

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#66) Ocarina válasza Mister_X (#65) üzenetére


Ocarina
aktív tag

[link]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#67) Mister_X válasza Ocarina (#66) üzenetére


Mister_X
nagyúr

IGN? Fujj, milyen ferde hajlamaid vannak ;] Én tartom a novemberi launchot, ha más nem, kéthetes csúszással, de mindenütt meg fog jelenni. Csak december kevés lenne a launchhoz, karácsony után meg nem fogják venni.

A jó hír legalább, hogy elég lesz a Wii U GamePad a Wii-s játékoknak (persze aminek nem kell Wiimote).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#68) Ocarina válasza Mister_X (#67) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Hát mást nem nagyon ismerek. :DDD Melyik oldalt ajánlod ami viszonylag gyorsan hozza le a híreket( de nem csak Nintendo-s oldal)?

Amúgy nagy plusz pont lenne a gép mellett a GC támogatás, de így meg kell tartanom a Wii-t a GC játékok miatt. :/

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#69) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Kiváncsi vagyok, mennyi lesz jó és stabil a Miiverse, és h milyen és mekkora mennyiségű tartalom lesz elérhető rá launcs-kor.

(#70) Mister_X válasza FuRiONight (#69) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A kezdőfelhozatalon már átrágtuk magunkat, de most jó napom van: Assassin's Creed 3, Batman: Arkham City Armored Edition, Call of Duty: Black Ops 2, Darksiders II, Dirt 4 (?), Just Dance 4, Marvel Avengers: Battle for Earth Mass Effect 3, Ninja Gaiden 3:
Razor’s Edge, New Super Mario Bros. U (?), Pikmin 3, Project Cars (?), Project P-100, Tekken Tag Tournament 2, Trine 2, Zombie U, Wii Fit U - kb. ezek a fontosabbak, van pár tingli-tangli is. Lényeg, hogy a Nintendo 64 kőkemény négyjátékos startjához képest el leszünk kényesztetve.

@Ocarina: all-in fórumokban nem hiszek, minden tábornak meg van a maga legjobb oldala. A Nintendo-s egyik legjobb a fentebb linkelt. Én droidos kliensekkel kapom a feedet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#71) ldave válasza Ocarina (#68) üzenetére


ldave
félisten

Nekem kedvenc két oldalam az Eurogamer és az 1up.

Amik még jók: Joystiq, Destructiod és Siliconera,

A Slime draws near! Command?

(#72) Mister_X válasza ldave (#71) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nowgamer, Mynintndonews és Siliconera nekem is. IGN és Gamespot féle butítószerekkel nem élek.

Magyar oldalakról ott a Dualscreen.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#73) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

nem tudom ki hogy van vele,de én nagyon várom ezt a wii u-t....a zombi u vmi nagyon látványos és innovatív játéknak tűnik...ha lesz néhány exkluzív hasonló ötletű játék későbbiek folyamán én benevezek egyre...sokkal nagyobbat durran mint a sima wii...várós minden estre :C , de bírnám ha a jövőben jól odapörkölne a másik 2 nagy konzol gyártónak a következő next gen konzoljukkal együtt ;]

[ Szerkesztve ]

(#74) ldave válasza Mister_X (#65) üzenetére


ldave
félisten

Mondjuk ez azért kicsit furcsa lesz élőben. Olyan játéknál, ami megy a classic controller-el, simán jó ez a megoldás, de amihez rendes motion control kell, ott nehezen tudom elképzelni, hogy a Gamepad-en játsszak.

A Slime draws near! Command?

(#75) Mister_X válasza ldave (#74) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Majd meg kell nézni, de szerintem 100%, hogy csak a Classic Controllert váltja ki, amihez Wiimote kell ahoz kell is majd. Esetleg a nagyobb címek kapnak patchet... de kétlem. Érdeke lenne pedig a Skyward Sword.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#76) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Én szintén nagyon várom, ha kell elmegyek majd dolgozni is, csak szedjem össze rá a pénzt:D Első nap meg akarom mindenképp szerezni :K Eddig nekem a Pikmin 3 tetszik a legjobban :))

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#77) Mister_X válasza ViharVadász (#76) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"ha kell elmegyek majd dolgozni is, csak szedjem össze rá a pénzt."

Mindenképp menj el, szerintem nincs undorítóbb dolog könyörögni a szülőknél, hogy vegyenek meg valamit. Főleg ekkora értékben. Sokkal jobb lesz a saját, munkával megkersett pénzeden megvenni a Wii U-dat és használni :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#78) ViharVadász válasza Mister_X (#77) üzenetére


ViharVadász
őstag

Igen, ezért is szeretnék, mert nem végre a szüleim pénzét kikunyerálni:D Meg nincs is jobb érzés, mikor majd ha meglesz és rajta játszom, tudom, hogy a saját munkám árán szereztem meg :K

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#79) Mister_X válasza ViharVadász (#78) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Érdekes is lenne :D
- Anyu! Kéne 80.000Ft, mert szeretném megvenni első napon a nittendó új konzolját a víjút! Meg kéne még húszezer, mer' játék is kell hozzá!
:D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#80) ViharVadász válasza Mister_X (#79) üzenetére


ViharVadász
őstag

Hát az igen :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#81) Mister_X


Mister_X
nagyúr

[link]
20£-tal foglalózhatnak maguknak a britek Wii U-t. Nem mondom, hogy jó nekik (hogyrohadnánakmegfele), de azért kezd beindulni a szekér. Jöhetne már...

Ti milyen színű konzolra pályáztok? Én fehérre :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#82) ldave válasza Mister_X (#79) üzenetére


ldave
félisten

Én egyetlen egy játékot kaptam a szüleimtől az életem során :) Még '99 karácsonyán, a Final Fantasy 8-at.

A Slime draws near! Command?

(#83) Mister_X válasza ldave (#82) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Más az ajándék és más a kikönyörgés :) Neked milyen színű Wii-d van és milyen Wii U-t tervezel?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#84) ldave válasza Mister_X (#83) üzenetére


ldave
félisten

Fekete Wii-m van és szerintem a Wii U-m is fekete lesz. A fehér nagyon kilógna a polcról a színével a PS2-3 mellől. Meg a TV kávája is fekete. DSi-m is fekete, meg a PSP is :)

A Slime draws near! Command?

(#85) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Én még nem tudom milyen színbe, de szerintem fehér lesz:-)
Nézem itt Szlovákiában folyamatosan, hogy mennyibe kerül majd a Wii U vagy a játékai, eddig 2 játékot találtam egy boltban, 49,99 euró mind a kettő( New Super Mario Bros. U Wii meg a ZombiU).

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#86) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Annyi, de annyi üres (?) pletyka van a hírportálokon, hogy azt már fáj olvasni. A sok "névtelen informátor" tud ám jósolno mindig tudja a tutit... Amerikában elméletileg a fekete pénteken, Ausztráliában december hatodikán, Európában meg ezután jelenne meg. Pöpec...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#87) ldave


ldave
félisten

Na, megtörtént, amitől tartottam, régiózáras lesz a Wii U, szóval nem lesz USA/Japán import :(

A Slime draws near! Command?

(#88) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Hát az nem jó :( Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy továbbra is itt az EU változatba az 5 nyelv lesz választható e. Mert én már nagyon örülnék neki, ha bármilyen nyelven lehetne használni legalább a játékokat(a menüt örömmel használom akár angolul is).

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#89) Mister_X válasza ldave (#87) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Súlyos mínusz pont :((( Kompenzálásként követeljük a magyar nyelvet, de minimum EU-régiós (nem tagállamokra bontott...) eShopot.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#90) ldave válasza Mister_X (#89) üzenetére


ldave
félisten

Talán lesz valami, a Nintendo.hu már egy ideje felújítás alatt, pár nap és kiderül mire készülnek.

A Slime draws near! Command?

(#91) Mister_X válasza ldave (#90) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én azt mondom, hogy az a minimum, hogy komplett EU-régiós eShop lesz. A régiózárál a korhatárbesorolásokkal vagdalkoztak, na itt mindenütt ESRB van.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#92) ldave


ldave
félisten

Elkezdődtek az előrendelések, 576-nál a basic csomag 90000 Ft, a premium pedig 105000 Ft, azért ez nem olcsó nyitóár. Más boltoknál kb 10000 Ft-al olcsóbban láttam a csomagokat.

A Slime draws near! Command?

(#93) Mister_X válasza ldave (#92) üzenetére


Mister_X
nagyúr

576 mikor nem licitál rá alsóhagnon a kiskereskedőkre egy tizest? A sok vérpistike úgy is plázázni jár el néha és ott 576 szokott lenni...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#94) ldave válasza Mister_X (#93) üzenetére


ldave
félisten

Hát tudod az 576 hivatalos forgalmazó, a legtöbb kiskereskedő meg szürkeimport...

A Slime draws near! Command?

(#95) Zigur válasza ldave (#94) üzenetére


Zigur
senior tag

Ilyen nincs hogy szürkeimport, EU-n belül szabad piac van.

90 ezer mint induló alap talán meg elfogadható amúgy, kíváncsi leszek mennyire áll be végül az ár.

[ Szerkesztve ]

(#96) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#92) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nézegettem az 576 árait, és kb 10%-os felárral kapható minden (játékok és gépek is). Engem a Zombi U-pakk érdekel,mert tartalmaz prokontrollert is. Szinte mindenhol 105k-ért rendelhető elő (576-nál 120k áron :((( )

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#97) Dr.F.E.R.I. válasza Zigur (#95) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ha szerencsénk lesz, és narancséktól nem szólal meg senki, akkor legalább az egyik legfontosabb tényező - a forint árfolyama - nem fog beleszólni a játszmába. A többi dolog - nyersanyag drágulás, gyártási nehézségek, szállítás stb - passz, de ha minden ilyen csendes marad, szerintem nemigen fognak a jelenlegi előrendelési árak felfelé módosulni...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#98) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Úgy néz ki, lesz egy fehér "alapgép", és egy fekete "deluxe" változat. A két gép csak a belső tárhely méretében különbözik (8gb vs 32 Gb), a színüket leszámítva minden más azonos. Itt írják, hogy a Wii U 3Tb-ig támogat külső meghajtókat, amit kétlek, hogy bárki meg tudna telíteni legális tartalmakkal. Aki nincs a fekete színbe belebuzulva, annak akár megfelelő lehet egy alapgép is, hisz' külső meghajtó hozzáadásával szinte végtelen tárhelyhez jut. Remélhetőleg nemcsak nintendo-only dolgokkal lesz kompatibilis a masina.

Van viszont csavar is a dologban, mivel a fehér alapgép csomagja igen fapados, még játék sem jár hozzá a jelek szerint (ami azért nem szép húzás a nintendotól, valljuk meg). Csak azon eszközöket tartalmazza, amik feltétlen szükségesek az üzembe helyezéshez, de játékot külön venni kell hozzá. A fekete deluxe változat viszont rögtön kétféle csomagban debütál, az egyikben a Nintendo Land, a másikban a ZombiU játékot mellékelik hozzá. Tartalmaznak még több-kevesebb extra kiegészítőt, amik jobbára állványok a különböző ketyerékhez, de van egy érzékelő-sor is, ami a sima wii-s kontrollerekhez kellhet. A ZombiU pakk lehet ilyen szempontból érdekesebb, mert abban egy klasszikus irányítópad is lapul, ez jól jöhet annak, aki retro-játékokkal akarja nyomatni. Persze utóbbi csomag magasan a legdrágább is a három közül, kérdés, hogy a zombik irtása mennyire kárpótol majd ezért :) .

Ami bajom egyedül az az, hogy az alapgéphez nincs semmi játék csomagolva, a deluxe-hoz adottak pedig két végletet testesítenek meg. A Nintendo Land eléggé gyermekdednek tűnik, a ZombiU pedig egy tipikus adult-game. Örültem volna, ha inkább egy komolyságban a kettő között elhelyezkedő játékkal debütálnak, valamilyen rendesebb Mário, vagy Zelda játékkal, mondjuk. No nem baj, már csak 1 hónapot kell aludni rá, majd meglátjuk, mi sül ki belőle...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#99) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ezt még belinkelem: képek a deluxe változat végleges hardveréről (forrás: wiiudaily.com)

Jól látható, hogy a konzolgép maga alig nagyobb, mint maga a kontroller :C

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#100) Mister_X válasza Dr.F.E.R.I. (#98) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy a Deluxe-ban több minden lesz... Miiverse?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.