Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#415) lappa86 válasza l.skywalker (#414) üzenetére


lappa86
tag

"Nem, ez nem igaz."

Ööö, egészen pontosan mi nem igaz abból, amit írtam? Csak mert nem a hozzászólásomra reagáltál, hanem olyan dolgot cáfolsz(?), amit én nem is írtam. Az üzleti modell és egyes munkafolyamatok kiszervezése nem indokolja az ügyfélkapcsolatok teljes hiányát.

"Ezzel szemben a Netflix csak 1 szolgáltatási jogot tart magánál regionálisan, a video szolgáltatást. Aka. a video terjesztési jogok eredeti nyelven az övéké az országban. Viszont az audio és subtitle jogokat értékesítik. "

Forrás? Én elhiszem, amit írsz a munkafolyamatok és jogok kiszervezéséről, de szerintem az Amazon és a Google is ezt az utat követi. Egyébként a Google sem szinkronizál vagy feliratoz, ők is készen veszik (legalábbis a szinkron és a felirat ugyanaz, mint mondjuk a moziban vagy a tévében), amit a Netflix is meg tudna csinálni.

"Egyszerűen meg kell érteni, hogy a régió nem vonzó befektetési célpont azon tartalomszolgáltató cégeknek, akik feliratot és/vagy szinkront készítenek a Netflixnek."

Ez viszont téves helyzetértékelésre utal mind a Netflix, mind a nekik bedolgozó tartalomszolgáltatók részéről. Egy tízmilliós EU-s ország piaca igenis jelentős, ha megnézzük, hány lakos mennyi időt tölt tévézéssel. A Netflixnek ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem a torrent a legfőbb riválisa, hanem a tévé, ezért csinálnak exkluzív tartalmakat, ezért költenek egy rakás pénzt arra, hogy a színészeket "lekössék" és a technikai stábok az ő megrendelésükre gyártsanak filmeket és sorozatokat.

"PS.: halkan megjegyezném, hogy a Google Play szolgáltatásai között a Könyvek és a Filmek kategóriában is elég kevés magyar tartalommal jelentkezett és csak szépen lassacskán töltődtek be azok, hasonlóan mint a Netflix esetében."

A Google Play Movies 2014 novemberében indult nálunk, a Netflix 2016 januárjában. A különbség csak bő egy év, a lokalizált tartalmak számában viszont sokszoros a Google javára.

Always with the negative waves.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.