Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) DigitXT


DigitXT
félisten

Eleje "enyhén" sérült.:U (És amilyen szuper képek vannak róla, hihetetlen.)

(#4602) huszi.gyb válasza DigitXT (#4601) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Enyhén sérült. Enyhén minden sérült, motorcserével orvosolható. A képek minősége tökéletes, így lesz, aki talán megnézi. ;]

Más: Most jöttem haza az alsó rakparton. Ahogy a Petőfi hídnál megyek le, pont zöldre vált a lámpa. Sárgán még nem húztam gázt, pedig üres volt az út. Ahogy gázt húztam egy dobozos furgon úgy 100-zal átzúgott a piroson. Alig értem utol Majával... Duda jó hosszan amint észrevettem... Majd vészvillogózott egyet, és eltűnt. Remélem azért elgondolkodik, hogyha kicsit előrébb vagyok...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#4603) Hauptmann válasza DigitXT (#4601) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mi ez a nagy Kymco nézegetés? Már a másodikat linkeled be.

Kíváncsi vagyok, hogy ennek a töröttnek mennyi lenne az elejét felépíteni?

(#4604) DigitXT válasza Hauptmann (#4603) üzenetére


DigitXT
félisten

Semmi. Csak néha végigpörgetem, hogy milyen 400 fölötti nagyrobogók vannak.
(Az utóbbi a megfogalmazás miatt volt érdekes: nekem ez a sérülés nem enyhe.)

Amúgy az Xciting még néz ki valahogy, és általában olcsóbbak közt is feltűnik.:)
Persze tudom, hogy olcsó húsnak... Már megtapasztaltam (kétszer is), milyen az.

Ja igen, a kéket úgy találtam, hogy ABS-es robogókat kerestem: nincs sok sajna.
(És a hozzáértők arról is megmondták, hogy az sem az, tehát megtévesztő.:R)

(#4605) kcsa válasza Hauptmann (#4603) üzenetére


kcsa
veterán

Ha hátul nincs törve, és futómű elöl-hátul ép, akkor új alkatrészekből olyan ~300-350khuf külföldről. Belföldön simán van az 500k is. Bontottan némileg olcsóbb, de akkor fényezés ára is hozzájön.

[ Szerkesztve ]

(#4606) longwild válasza kcsa (#4605) üzenetére


longwild
aktív tag

Fényezés? Minek? Kiskoromban a Lego házaim és teherautóim is színesek voltak - amilyen elem éppen volt, abból építkeztem... ;)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#4607) kcsa válasza longwild (#4606) üzenetére


kcsa
veterán

én már akkor is utáltam az összevisszaságot :DDD

De van valami korlát, hogy hány különböző színű elem lehet egy járművön, különben nem megy át vizsgán sem. (VW Polo Harlequin megvan mindenkinek?)

(#4608) DigitXT válasza longwild (#4606) üzenetére


DigitXT
félisten

[TROLL]
A LEGO teherautónak is volt forgalmi engedélye?;]
[/TROLL]

(#4609) longwild válasza DigitXT (#4608) üzenetére


longwild
aktív tag

Még szép, hogy volt! Bár vizsgáztatni a saját magam által épített színes vizsgaállomásra vittem, szóval lehet, hogy volt kis mutyi :p

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#4610) Hauptmann válasza kcsa (#4607) üzenetére


Hauptmann
addikt

Jó a kérdés, ott van a színes Fiat Multipla is.

(#4611) longwild válasza kcsa (#4607) üzenetére


longwild
aktív tag

Láttam már ilyet a városban, de azt nem gondoltam volna, hogy hivatalosan is létezik...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#4612) DigitXT


DigitXT
félisten

Na Motostylingnak hatalmas +1. Ugyan múlt héten szabin voltak, DE
most beindult az üzlet. Rögtön hívtak, hogy berendelték a nagykerből,
szerdán mehetek is érte, kell-e nittelőszem, stb.:K Már csak tömítés
hiányzik, LOL. Illetve annyira nem LOL mert én voltam a balf*sz, mert
azt rögtön meg kellett volna rendelni, úgyis szükség lesz rá alapon.:O
(Mondjuk az elején úgy volt, hogy a hengerfejtömítés nem fog kelleni.)

(#4613) kcsa válasza DigitXT (#4612) üzenetére


kcsa
veterán

Nehogy egyedül érezd magad, szopóroller újra beindult nálam is. Holnap fogja teljesen szétborítani szerelő, egyenlőre olyasfélék látszanak már most előre, hogy egyik vezérműtengely siklócsapágyazása pöttyet megégve egyik oldalon valószínűleg kenési hiányosság miatt, meg hasonló apróságok.

Aztán hogy mi lesz még :D

Inkább röhögök, már sírni sincs kedvem :D

[ Szerkesztve ]

(#4614) balazs1011


balazs1011
aktív tag

Jó ez a szopóroller,mert ilyen fajta motorja majdnem mindenkinek van,
és nagyon sok közös témánk van vele kapcsolatban. :K :K :K

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#4615) csongi válasza kcsa (#4613) üzenetére


csongi
Topikgazda

Akkor most mar tutira ki lehet jelenteni. 45 ezrenkent olajszivattyu felujitas :) de ha maskor nem legalabb 50 ezrenkent. Es egy olajnyomas merest ki eszkozolnek a szerelotol, plusz a nyomas szabalyzo szelepet is meg kellene nezni. Ez sajnos tipus baj lesz.

(#4616) kcsa válasza csongi (#4615) üzenetére


kcsa
veterán

Megvolt neked is?

Mondjuk első tippje (a tünetek alapján az én laikus véleményem is) hogy az is lehet hogy elbaszta az előző gányoló, mert a hengerfej már biztosan le lett szedve egyszer, mert ki volt nyomva a gyári tömítés tömítőpasztával is, aztán az is lehet hogy egyik olajfurat elzáródott.

(#4617) csongi válasza kcsa (#4616) üzenetére


csongi
Topikgazda

:)) :D

(#4618) DigitXT válasza kcsa (#4613) üzenetére


DigitXT
félisten

Szomorú.:O Akkor a Kymco is DOHC, mint a nagy Maja?
Akkor legalább a szelephimbád (nincs) nem néz ki így.:F

Vagy sz*rjak bele, ha eddig is elketyegett karcosan.:R

[ Szerkesztve ]

(#4619) -Mosquito- válasza csongi (#4615) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Karbantartott és biztos előélettel/Km-el az Apriliában ~70-80eKm után ildomos az olajpumpát lecserélni. Nem szabad megvárni míg tönkre megy,mert nagyon nagy károkat tud okozni.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#4620) csongi válasza DigitXT (#4618) üzenetére


csongi
Topikgazda

Szarni bele : D, de ez felujithato konnyen.

(#4621) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem meg nincs időm a teherautóba berakni, és elvinni vissza a szerelőhöz, tolni meg nincs kedvem a BAHtól Zuglóig...

(#4622) DigitXT válasza Grillo (#4621) üzenetére


DigitXT
félisten

Lerohadt?:F Vagy mi van most vele?:R

csongi: köszi.:D Amúgy pontosan hogyan?
Vezérműtengely nem vészes szerintem.:F

(#4623) DigitXT


DigitXT
félisten

Egész szép Madison, felújított vezérléssel 340K-ért...:DDD

(#4624) Bogyó bá' válasza DigitXT (#4623) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

21k km "van benne" és a "fél motort" cserélni kellett.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4625) csongi válasza DigitXT (#4622) üzenetére


csongi
Topikgazda

Ugyan az, porfelhordasos teknikaval. Merd meg a butyok magassagot, ha szerviz meret felett van akkor mehet meg :), nyersz egy kis idot, es tudsz szerezni egy mintat, es mikor eljon az ideje felujitas.

(#4626) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Képekben a tegnapi alkotásom (még hiányos, a polírozás utáni képet pótolni fogom).

Tapasztalatok:
4Road elég beteg, tömni kéne (azt nem vállalják), a hegesztésekre holnap ránéznek. Aholl javítv volt már, ott rozsdásodik a hegesztés, ahol nem volt javítva ott reped.

Olajban találtam pár apróbb gumi darabot (valamelyik tömítés lesz, gondolom emiatt nőtt majd' duplájára az olajfogyasztás). Szerencsére nem fémreszelék, csak gumi. Ha már olaj... könnyű túltölteni az 1,3L-t :D
Ja és bár az olaj friss volt, a koksz azért benne van, így fekete olajat engedtem le. Ezért (is) kell olajcsere, annak ellenére, hogy friss olajjal megy. Jelenleg több olajat öntök bele, mint a 2T-be, mert itt cserélni is kell ;]

Ha már ott tartunk mi könnyű... Könnyű túlhozni 19nm-rel a még ép kipufogó tartó csavart. Ezután csak kézre húztam meg, egyelőre stabil majd nézegetem.

A gyári kipufogóval sem csendes, csak olyan faros Skoda hangja van. :DDD

A mosás, ápolás sokat segít a megjelenésén, és 4Road dob nélkül elég beteg, boxer hangja van. :DD

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#4627) csongi válasza huszi.gyb (#4626) üzenetére


csongi
Topikgazda

Az a gyertya pipa kuka.
Motor olajnál lehet mosni a blokkot belülről, van rá kimondott olaj. vannak akik szerint ez árt mert a szimeringeknél később jelentkezhet folyás.

(#4628) huszi.gyb válasza csongi (#4627) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Jaa igen...
A gyertyapipát akartam még írni. Hatalmas volt. Véletlenül meglöktem, és LEESETT!!! Nézem, hát a belső kis 'drót' ami odafogná a végéhez, teljesen a szélén van. Nyár elején, gurulás után cserélték. Csak épp a szerelő sz@rt rá, vagy nem tudom, és így rakta össze. Kiigazítottam egy csavarhúzóval, és most rendesen szorul... Csodálom, hogy megy.

Japán technika, ment már benzin nélkül, most épp gyújtás nem kellett neki. ;] Lelke van. :DD

www.dongosofor.hu

(#4629) DigitXT válasza huszi.gyb (#4628) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennek örömére áttoltam mailben a táblázatot az összes km és költségadattal.:)

(#4630) huszi.gyb válasza DigitXT (#4629) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm. :R Bővülni fog az a táblázat néhány sorral :D

www.dongosofor.hu

(#4631) DigitXT válasza huszi.gyb (#4630) üzenetére


DigitXT
félisten

Örülnék, ha csak a tankolásokkal kéne bővíteni.:) Kifejezetten lelomboz pl., hogy a 4Road ilyen ramaty állapotba került, hovatovább tudom, hogy a ridegtartás ezzel jár: nálam eső max. akkor érte, ha nagyritkán elkapott menet közben, de ülés szétázás, kesztyűtartó beázás, heveny rozsdásodás sose volt azelőtt.:(

(#4632) huszi.gyb válasza DigitXT (#4631) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Hát... Engem is meglepett... Úgyhogy most másképp fogom csinálni. Betolom a tető alá, ha olyan az idő, és lesz@rom, és minél hamarabb nézek hozzá ponyvát...

www.dongosofor.hu

(#4633) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Az ígért képek:
Előtte

Utána

Voltam tankolni is, most már normál 4,3L/100km

www.dongosofor.hu

(#4634) DigitXT válasza huszi.gyb (#4633) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért a 4,3 is sok picit, de megértem.:) (Rövid utak + multivar + kontrasztrugó.)
Elég jól kipolíroztad: majd a Madisonon is lesz ez meg az, barterben megoldjuk.

(#4635) huszi.gyb válasza DigitXT (#4634) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

4,3 elején még fennt volt beragadva a szívató. Majd utána esett szét. :)

Most néztem meg jobban a képeket. Kicsit az utána kép torzít, nem jön ki rajta eléggé az, hogy a karcokban még ott van a tégla színű paszta. De sokkal szebb lett, a másik oldala is hasonló, csak ott több volt a karc, amit nem lehetett kipolírozni, és elfelejtettem előtte képet fotózni. :)

Madison is jöhet, unalmas téli estékre jó játék, ha megfelel a home made minőség. (Ezt látod a Maján is, ha találkozunk majd élőben is megnézheted).

Szerencsémre sok karc olyan volt, hogy nem a Maja festéke, hanem a kertkapu/bicikli/kocsiajtó/franc tudja festéke kopott le, és ragadt rá. Azt 99,9%-ban lehozta, így a 'karcok' fele eltűnt. :DD

A mélyebbek már csak fényezéssel javíthatók, esetleg kis ecsettel HA kevertetek hozzá festéket.

www.dongosofor.hu

(#4636) DigitXT válasza huszi.gyb (#4635) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennyi mindennel nem ütköztem. Vagyis nem emlékszem rá.:DD
(Kertkapuról fekete mondjuk kenődhetett, néha, azt aláírom.:B)

Volt kb. 4 féle ezüst javítófesték a TESCO-ban, hátha egyik?:DDD

(#4637) huszi.gyb válasza DigitXT (#4636) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Most azt nézegetem, hogy mennyiért lehet a legkisebb egységet kevertetni. Mert úgy emlékszem Győrben valami 1-2000Ft/dl. Annyiból meg akár egy-két elem fújása is kijön+ javítások... A javítófesték sem sokkal olcsóbb. A kipufogó tartó konzolból megpróbálok lőni egy újat (már írtam annak, akitől az ülést vettem). Ha mondjuk 500-1000Ft-ért hozzám vágná, és ennyiért lenne kék hasidom melletti idomja, ami Maján duplán át van fúrva, azt is elhoznám, ha már ott vagyok. Télen meg foglalkoznék vele. Többet nem igazán akarok erre a célra költeni (egyelőre). Tescoban meg ha melléfogok, akkor lesz egy fölös festékem (hasonló ezüst, de Majánál sötétebb festék van otthon is, az ingyen lenne). De azzal nem akarom összekenni. :)

www.dongosofor.hu

(#4638) DigitXT válasza huszi.gyb (#4637) üzenetére


DigitXT
félisten

Túl sokat adsz a külcsínre.:)) De ha már festesz, végülis vehetsz kék idomot: vagy átfújod, vagy lesz Harlekin. De talán nem lesz olvadt, törött, átfúrt. Ha meg kész a motorfelújítás, már csak az órát kell visszatekerni, és elmérni 450-ért, LOL.

(#4639) huszi.gyb válasza DigitXT (#4638) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Hát... :D
500Ft-ot megérne az idom, többet nem. :) Apám fényező, tehát a munkadíj nem lenne drága, plusz alapozók, meg ilyenek vannak otthon.

Ha drágábban tudok idomot szerezni, akkor az felejtős, majd előbb-utóbb lesz. :) Most a motor kifizetése, és a szerkezeti rendbetétele a prioritás. Plusz a motortakaró, hogy ne romoljon gyorsan az állapota. :)

Ha már megveszem a szín azonos festéket (asszem 1dl a minimum), akkor jut festésre is. És kb a javítófesték árában lesz. :)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#4640) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Kértem árajánlatot (több helyről is), de eléggé félek. :DDD

34000 egy ponyváért? :D Azt hiszem a kapcsolatokat itt is be kell vetni, próba szerencse. :D

www.dongosofor.hu

(#4641) DigitXT válasza huszi.gyb (#4640) üzenetére


DigitXT
félisten

[DEMAGÓG]
Annyiból veszel egy mobilgarázst...:Y
[/DEMAGÓG]

[TROLL]
Vagy egyszerűen hozd le a hegyről...
[/TROLL]

(#4642) huszi.gyb válasza DigitXT (#4641) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

hát ha mobilgarázst nem is, de azért akkor is sok(k). Igen, ennyiért inkább tárolom a műhely kezdeményben, bár naponta oda kimenni... 5km-re van. De ha épp télire nem tudom hazavinni, mert hirtelen jön a hó, beteszem oda. De tényleg...

Egyik ismerősöm viszont ajánlott Érden egy embert, aki neki valami 15k-ért csinált utánfutóra ponyvát. Ha belegondolok, hogy az 3x annyi anyag, ok, formára egyszerűbb, és nem kell bele bélés. De akkor is. 5-10k közt gondolkodnék el rajta. 3k-ért van beltéri, esőt egy darabig az is fogja, maximum az lesz ideiglenes megoldásnak. :)

www.dongosofor.hu

(#4643) Grillo válasza huszi.gyb (#4642) üzenetére


Grillo
senior tag

Én tavaly 6k-ért vettem ponyvát, kültéren az alatt állt a Gulliver, egészen novemberig, amikor egy éjjel lelopták...
10 alatt simán találsz normálisat, csak érdemes lenne rápróbálni. Nekem a Motoroázisban ránézett az ürge a robogóra, lemérte, és úgy adott egyet, fasza is volt rá. Asszem arra L-es kellett, akkor majára legalább XL kell majd.

(#4644) Grillo válasza DigitXT (#4622) üzenetére


Grillo
senior tag

Ugye múlt héten írtam az elfogyabenzin problémát, az most is megvan, ha magától álltában nem javult meg. BAHnál parkol a cégben, és Zuglóba kéne elvinni a szerelőhöz. Csak nincs időm, mert épp átszervezik a céget, és reggel 7re - fél 8-ra járok, és este 7 előtt nem is végzek, főleg ilyen minisztériumi egyeztetések meg kutyafülék miatt.
Talán holnap reggel ki tudjuk vinni kollégával.

(#4645) huszi.gyb válasza Grillo (#4643) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszi a tippet. Motoroázis oldalán azt írja, hogy motor takarók 2 termék, majd a részletek linkre kattintva: nincs termék. :DDD Ők nem nyertek, tovább keresek. De köszi a tippet akkor nem adom (még) fel, hogy gyári legyen. 5000Ft lenne a rászánt összeg alapból, de a 6000 még belefér :DD

www.dongosofor.hu

(#4646) Grillo válasza huszi.gyb (#4645) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem hívd őket fel, mert az oldaluk mindig is szar volt, de sok minden volt raktáron.

(#4647) huszi.gyb válasza Grillo (#4646) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Oké, kösz a tippet, holnap reggel telefonálok. Úgyis viszem a 4Road-ot javítani :)

www.dongosofor.hu

(#4648) DigitXT válasza Grillo (#4644) üzenetére


DigitXT
félisten

Tanksapka nélkül próbáltál már menni, vagy az öngyi, mint a Madisonon?:)
Szerk: esetleg megdobjalak a Madison régi tanksapkájával? Úgyse zár jól...
Persze semmi garancia nincs arra, hogy rámegy, de hogy levegőzne az tuti!

[ Szerkesztve ]

(#4649) csongi


csongi
Topikgazda

Mint mar irtam a mm vastag furo csodakra kepes :)

(#4650) Grillo válasza DigitXT (#4648) üzenetére


Grillo
senior tag

Mivel korábban nem volt ilyen probléma, és a tanksapkában nem állt be minőségi változás, valamint biztosan nem innen szellőzik a tank, mert gyárilag nem tud szelelni, így én a hibát máshol sejtem. És ha lehet, akkor nem csak kezelném a hibát, hanem meg is szüntetném. Egyébként levett sapkával is lefullad, tehát lehet ideig-óráig segít a dolgon, de folyamatosan nem tűnik megoldásnak.
Talán most délelőtt lesz rá módom kivinni, ha nem, akkor IJ, egyre inkább félek attól, hogy idén már nem fogok nagyon motorozni, pár hét, és jön a szar idő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.