Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) macilaci78 válasza DigitXT (#28100) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Teljes felépülést kívánok!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28102) astrojoe12 válasza DigitXT (#28100) üzenetére


astrojoe12
tag

Jobbulást Neked! Elég súlyosan hangzik, de azért ne temesd még a kétkerekűeket, szóval mielőbbi jobbulást!
Hogy történt a dolog, ha szabad kérdezni?

[ Szerkesztve ]

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#28103) kaktusz2 válasza DigitXT (#28100) üzenetére


kaktusz2
tag

Tisztelt kolléga,mélységesen átérzem a helyzetet,őszintén remélem minden,rendbe jön,addig is jobbulást és egészséget kívánok.tudom sovány vigasz csak,ne járj úgy ahogy én.3 éve a Burgis balesetben,combnyak törésem lett,most ugyan azon a lábon kaptam,csípőprotézist.:(( azért nem mondtam le,a motorozásról,gyógytornára avval,járok

[ Szerkesztve ]

(#28104) Grillo válasza DigitXT (#28100) üzenetére


Grillo
senior tag

Ó bakker, kitartás! Ha kell segítség, szólj!

(#28105) csongi válasza DigitXT (#28100) üzenetére


csongi
Topikgazda

Mihamarabbi maradektalan gyogyulast!
Kedves ajanlat, sajnos erre az evre en teli vagyok a kapacitasom lekotott.

(#28106) yodamastah válasza DigitXT (#28100) üzenetére


yodamastah
őstag

Jobbulást :( Ismerem az érzést, én is inkább odaadtam volna 16ban a motorom, egy egészséges vállért cserébe. Majdnem 1 évig tartott mire úgy ahogy visszanyertem a baleset előtti állapotot, persze a vállam sosem lesz már olyan mint előtte.

(#28107) csongi válasza yodamastah (#28106) üzenetére


csongi
Topikgazda

Nekem is 10 honap lett mire ugy ahogy rehaboltam.
Szerencsemre nem tort, ami egy kisebb csoda. De elcsoszott a valcsont. Dupla lett a hezag. :).
Sosem lesz olyan mint elotte. Most mar kezdek erositeni ovatosan.

(#28108) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Na produkálja magát az olasz :DD
Töltés van (idle 13,4-13,5 ha odahúzod rögtön 13,9-14,1 közt van) az akku új… viszont időnként alig akar indulni. Mintha le lenne merülve az akku csak nyenyereg egyet aztán kövi indításra röffen / jócskán hosszas indítózásra egyszer csak gondol egyet és szépen beindul.

Akkut meg le leszívógatja de nem koppra szerencsére… ha rátöltünk némileg stabilabban indul de visszatér a hülyesége.

Önindító? Vagy esetleg a bendix kopott el?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28109) DigitXT válasza Micsurin (#28108) üzenetére


DigitXT
félisten

Meg kéne mérni a pontos feszültséget ill. esést indítózáskor,
esetleg a csúcs áramfelvételt, abból már lehet következtetni.

Szerk: mindenkinek köszönöm a jókívánságokat!:K Nekem is
szerelem volt a motorozás, ám le tudok mondani róla, hiszen
már megtettem pár évvel ezelőtt: egy nagy hibát követtem el,
hogy a rollert kezdtem motor pótlékká varázsolni... (Kár érte.)

Huszi viccelt anno a lifepo4 cella láttán, hogy esetleg készül
Magyarország első elektromos Madisonja, de nem, pedig az
ötlet tetszik! Csak nem fogok lengőkart gyártani, hogy aztán
amiatt esek pofára: mégegyszer nem, ahogy a mondás tartja.

[ Szerkesztve ]

(#28110) astrojoe12 válasza Micsurin (#28108) üzenetére


astrojoe12
tag

Ahogy Digit mondja. Meg az önindító testpontja szokott oxidálódni, az még könnyen ellenőrizhető. Érdemes a csavart/anyát fellazítani, befújni kontaktsprével és újra meghúzni, még akkor is, ha kívülről rozsda mentesnek tűnik.

Kéne ólcsó Lidls lakatfogóval indító áramot mérni. Ha alacsony, akkor a vezetékeket és csatlakozókat átnézni, megcsiszolni, stb... Ha normál/magas az indító áram és mégse forgat rendesen, akkor a generátor rosszalkodik(szénkefe lehet tiszta por, olaj, letapadt, csapágyas, stb, vagy a kommutátor kopott...stb), esetleg a dekompresszor van leragadva, de az nagyon ritka. Nekem mondjuk már volt ilyen is, mert eltört a visszatérítő rugója.

Ha a bendix nem húz be, akkor lehet hogy hallod forog az önindító, de nem forgatja a főtengelyt. Bár van olyan motor, ahol nem indít, amíg a bendix nem húz be, mert a bendix zárja az indító tekercset. Na ez a kis rézlapocska is be szokott égni, de szerintem ritka hibaforrás ez is.

[ Szerkesztve ]

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#28111) macilaci78 válasza csongi (#28107) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a törés a szerencsésebb eset, 6-8 hét alatt összeforr. Az izületek, szalagok sokkal lassabban regenerálódnak, sokkal később terhelhetőek egy sérülés után.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28112) csongi válasza Micsurin (#28108) üzenetére


csongi
Topikgazda

Milyen olasz?

macilaci78.Lehet. :) 10 honap nem keves.

(#28113) palfitom válasza DigitXT (#28100) üzenetére


palfitom
félisten

Mielőbbi teljes felépülést!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28114) Big_Boss válasza DigitXT (#28100) üzenetére


Big_Boss
senior tag

Jobbulást!

@all: Köszi mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, tegnap elhoztam egy 2012-es 300-as Beverlyt.

(#28115) kcsa válasza DigitXT (#28100) üzenetére


kcsa
veterán

Nehogy kimaradjak: jobbulást, bakker, ez elég szarul hangzik...

(#28116) lehella válasza DigitXT (#28100) üzenetére


lehella
senior tag

Olvastam hogy történt a másik csopiban, mihamarabbi gyógyulást ;)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#28117) gps76 válasza DigitXT (#28100) üzenetére


gps76
őstag

Jobbulást! Én is emiatt adtam el a roller, 10"-os kerekekkel, 45-öt ment, de életveszély, nem néznek semmibe se járdán, se úton...

(#28118) DigitXT válasza gps76 (#28117) üzenetére


DigitXT
félisten

Ó, én már járdán régóta soha, tényleg életveszély...

Nekem megvolt a 12"-os kerék. Tök jónak éreztem.
Erre hirtelen megreccsent. Ha valaki azt mondaná,
hogy menjünk vissza a balesetet napjára és elviszi
az összes otthon lévő roller alkatrészem ami tutira
megvan ~1MFt
ingyen, nem mehetek be munkába,
felejtsem el az egészet, biztos belemennék: utólag.

Azt, hogy egy ilyen viszonylag "alacsony tempónál"
bekövetkező baleset milyen súlyos + életveszélyes
sérüléseket tud okozni, sokan nem is sejtik. Durva!

Ui: és konkrétan volt rajtam sisak... Nézzétek azt a
sérülést az oldalán: puszta koponyával hárítani?:F

Be van állítva ez a roller téma gyalogos kiegészítő,
kényelmes, biztonságos, mindennek, hát nem az...
(Természetesen az én esetem nem általános, igen
ritka az ilyen súlyos műszaki hiba, de pl. kormány-,
villa-törések bizonyos típusoknál gyakoriak voltak,
mégsem történt semmi; amíg nincs baj, nincs baj.)

Bár én lettem volna olyan okos, mint Te voltál.:R
Valószínűleg ezért a HSZ-ért kapnék "on-topikban"
hideget-meleget, de mit lehet tenni mikor azt olyan
megmondóemberek járják, aki szerint a bukósisak
az csak hamis biztonságérzetet nyújt. Nevetséges.
Egyet tudok tenni, hogy rejtem. Vitázni értelmetlen.

Szerk: és én ezt a szart anno megküldtem 70-nel is.
(Igaz, hogy motoros kabát, motoros sisak, de ha így
bele tudott baszni az aszfaltba töredék tempónál...)

[ Szerkesztve ]

(#28119) Micsurin válasza DigitXT (#28118) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bakker most kapcsoltam... :( Jobbulást mielőbb ez nagyon durva. :(

Erre szokta mondani jóatyám 27 év helyszínelés után, hogy nem kell tempó ahhoz, hogy elpatkolj. :(

Gondolj bele a Lime és hasontársait hányan nyomják sisak minden nélkül, durva...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28120) macilaci78 válasza DigitXT (#28118) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bukósisak nem az eséstől véd meg, hanem a sérülések súlyosságát mérsékli. Ezt szokták összetéveszteni.

Volt, hogy 60-nal gurultam le a Petőfi hídról és előzött egy rolleres. Oké, hogy krossz sisakban, protektoringben, térdvédővel, kesztyűben. De ha zakózik, akkor bemutatja, mit csinál egy madárijesztő a tornádóban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28121) gps76 válasza DigitXT (#28118) üzenetére


gps76
őstag

Még nézni is szédültem ennél a tempónál, az ugrott be hirtelen, olyan mintha 20-nál kiszállnál egy autóból, vagy megúszod vagy nem.
Mondjuk a motorozás se sokkal veszélytelenebb, de egy fokkal talán jobb. Amikor a kocsimat megnyomták, jött a biztosítós - kb. 60-as fickó -, látta még a Kymcot, elkezdi ő sokat motorozott, de sok roncs motort, meg összetört embert(élő és halott) látott már, lemondott a motorozásról, vett egy régi kabrió mercit, fele élmény megmaradt, de biztonságosabb.

(#28122) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Ha láttok adv350et kevés kilométerrel normális áron, szóljatok, mert már a szerelomon keresztül akarják megvenni a j300at...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28123) xmad


xmad
őstag

felkerült a citygrip a forza 300 -ra. nagyon jó kis gumik. tetszik.

bár most elgondolkodtam, hogy eladom és egy honda NX 500 ra váltanék.
ha esetleg valakinek érdekes lehet jelezze :)

2021-es 17 ezer km. végig a mi családunk használta.
új gumik
új hajtás ( gyári honda)

(#28124) atomanti19 válasza xmad (#28123) üzenetére


atomanti19
aktív tag

És még nem is próbáltad hidegben vagy vizes aszfalton. :)

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#28125) bajnokpityu válasza xmad (#28123) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hondaban 18e km a hajtás élettartam?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28126) xmad válasza bajnokpityu (#28125) üzenetére


xmad
őstag

24 ezer km.
de tisztítás már ráfért. Így akkor már cserélve lett minden. De igazából még rá ért volna.. ez csak az én hülyeségem, szeretem ha mindig patent műszakilag alattam a gép

(#28127) xmad válasza atomanti19 (#28124) üzenetére


xmad
őstag

Jó vagy rossz?😄

(#28128) bajnokpityu válasza xmad (#28126) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Persze, én is szeretek mindent idő előtt cserélni. 14nel volt enyém kinyitva, de patika volt, felénél se tartott a szíj. De asszem nagyobb km nel írja a cserét.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28129) xmad válasza bajnokpityu (#28128) üzenetére


xmad
őstag

igazából az még hozzájárult, hogy 2 honda szerviz is azt mondta hogy a gyári új szíj szélessége 26mm. 1mm a kopáshatár, tehát 25 nél cserélni kell.
amikor szét szedtem 24,9 - 25 mm-t mértem.. mondom akkor ezekszerint ez már kopás határon van, akkor cseréljük ki. megrendeltem a gyári új szíjat a görgőkkel, csúszkákkal együtt.

és mennyi az új szíj szélessége? 25,5 mm.. tehát ennyire képben vannak a márkaszervizek.
a 24 ezret simán letudta volna futni mert akkor a 24,5mm .-es alsó határtól még messze volt.

de most olyan mint új korában megint.

[ Szerkesztve ]

(#28130) bajnokpityu válasza xmad (#28129) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jaj a Pesti kawa is hasonló. Atjartam fehervarra, azok jobbak, aztán inkább kerestem közelebbi jó maszkot.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28131) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tudtok bárhol olyan érdekvédelemről, ahol a nagyon agressziv autósokat helyre lehet tenni? általában az ilyet a bakanccsal, meg könyökprotektorral helyre rakom, de amig évi 1-2 ilyen van, nekem elég. de egyre sűrűbb a dolog.

csak ma reggel 2en akarták, h elessek, mert, hogy én elmehetek az álló kocsisor mellett...

gimiben az ilyeneket megvertük suli után, és ez egy normális önszabályozó folyamat volt. aki nagyon rossz irányba ment, azt helyretettük. volt, h engemet, volt , h én a másikat. gondolnám érettségi környékén megtanuljuk, hogy nem érdemes oda szarni, ahol eszünk...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28132) Micsurin válasza csongi (#28112) üzenetére


Micsurin
nagyúr

....a beverly500 mi más. Úgy döntött eldobja magát elektronyosan. :D

astrojoe12 indító megvan, dekompresszort megkeressük amit lesz időm. :R Relé esetleg? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28133) kcsa válasza bajnokpityu (#28131) üzenetére


kcsa
veterán

Már jópár éve is megszokott volt, hogy az ilyen arcok a záróvonalon egyensúlyoztak és közben szugeráltak a tükörből nehogy meg tudjam előzni őket. A másik állatfaj az autóban valami kijelzőn filmet/sorozatot néző, a világáról nem tudok elmebeteg aki összevissza kóvályog nehogy lemaradjon a cliffhangerről. Vannak ilyen típusarcok...

(#28134) bajnokpityu válasza kcsa (#28133) üzenetére


bajnokpityu
félisten

figy, ez ma annyira átjött a záróvonalon, hogy a jobb oldali kereke majdnem hozzáért a felezőhöz. ez nem csak kinézett a sorból. természetesen közben fülén a telefon közben jobb kezében.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28135) macilaci78 válasza bajnokpityu (#28131) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Budapestiautosok.hu elvileg kapcsolatban van a rendőrséggel és a hozzájuk beküldött felvételt tovább tudják tolni a hatóságok felé.
Azért gondolom, nem csak azt a kiragadott pár pillanatot kérik be, amiket a neten is közzétesznek. Előtte-utána pár percet illik még megnézni. Csak elég sok és komoly kamera kellene, ami jól átlátja a forgalmat és mellette látszik a telefonhasználat és a rendszám is.

Amúgy aki ennyire behúz a sáv egyik oldalára, annak a másik oldalán általában van elég hely. Én szívfájdalom nélkül elgurulok a jobb oldalon. Kis sebességgel a kátyú, csatornafedő sem kínozza meg annyira a gépet és az aszfalttaréj is kezelhető.
Van olyan hely, ahol bár látszólag elférnék menet közben is, nem megyek. Gyakran előfordul, hogy hirtelen váltanak sávot akár index nélkül, akár záróvonalon. Inkább tötyögök 20-szal, minthogy 30-nál valaki fellökjön.

kcsa: az álló kocsik között lehet előre sorolni, ha már csak egy picit is gurul, elvileg nem szabad. Ez idegesítő szabály amúgy, amikor mindenki a féket taposva komótosan gurul a piroshoz, vagy néha-néha lelép a fékről és kúszik az automata...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28136) kcsa válasza macilaci78 (#28135) üzenetére


kcsa
veterán

Köszönöm a napi kreszoktatást, megvolt a szabály :)

(#28137) astrojoe12 válasza kcsa (#28136) üzenetére


astrojoe12
tag

Tény, hogy egyre több az agresszív autós. off: Nemrég volt egy cikk a dunántúli közlekedési helyzet és a Csok hitelek összefüggéséről. Érdekes párhuzam. A szerző szerint összefüggés van a Csok segítségével az Alföldről a Dunántúlra költöző "szegények" és a megnövekedett bűnözés, valamint a bedőlt Csok hitelek és az agresszív közlekedési morál között. A megnövekedett bűnözés és a durván túlvállalt hitelek miatt sokkal több az ideges, stresszes és kilátástalan élethelyzetben lévő autós. Erre még itt van a durva áremelkedés és a hihetetlenül sok távolkeleti munkás, akik miatt kirugdossák a magyarokat a munkahelyekről.

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#28138) macilaci78 válasza astrojoe12 (#28137) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A stressz mértéke elég jól lekövethető a közlekedésen. Nagyon jól látszik például, ha front van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28139) bajnokpityu válasza astrojoe12 (#28137) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Engem ugyanúgy b8szott már fel 30millas x5 BMW is meg 25 éves csotrogany 5os is. Meg merci terepjaro is úgy ütött el majdnem hogy közben a szemembe nézett.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28140) macilaci78 válasza bajnokpityu (#28139) üzenetére


macilaci78
nagyúr

El kell engedni. Igazad van? Persze, de ettől még a vérnyomáscsökkentő nem játék. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28141) atomanti19 válasza xmad (#28127) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Meglepően jó :K

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#28142) Micsurin válasza Micsurin (#28132) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egyre jobb, kiszedtük kitakarítottuk... motor beindul önindító nem akar leállni. :D

Szerintem ezt túl is tárgyaltuk. :D :W
Valami ajánlott önindító van utángyártottban Beverly500-hoz? Vagy csak a gyári?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28143) DigitXT válasza Micsurin (#28142) üzenetére


DigitXT
félisten

Az önindító olyat nem tud, hogy nem áll le: behúzva marad a relé?

(#28144) Micsurin válasza DigitXT (#28143) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Vadi új relé? :F
Kopp új relével kezdtük hátha csak ott van fent a gond.

Well oké megyek visszateszem a gyári relét. :D
Marad az áram kimérése akkor az az utolsó lehetőségként, hol találok hozzá referencia értéket?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28145) DigitXT válasza Micsurin (#28144) üzenetére


DigitXT
félisten

Vadi új relé hasznos, csak kérdés, hogy az áramkör hol (nem) szakad meg?
Mondjuk ha az önindító gombja a kormányon szar, az is okozhatja ezt.:R

Szerk: lehet több relé is a rendszerben! De az igazi önindító relé nem "fent"
van, hanem valahol lent, mármint minél közelebb az akkuhoz, önindítóhoz.
(Hiszen végeredményben rövidre kell zárnia az indítómotort az akkuval.:K)

Szerk2: érdemes a gyári kapcsolási rajzot végig nyálazni, mi lehet a rossz.
(Ha nem indítható, akkor egy csomó minden, ha beragad, talán a gomb és
vagy a hozzá tartozó kis áramú relé, tehát nem a böszme indító relé.:R)

[ Szerkesztve ]

(#28146) Micsurin válasza DigitXT (#28145) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R

Besz*rok, visszaraktam a gyári relét és jó... minden 6.-7.-re kicsit kehesen csak tekerne de gyújtás le - fel és indul. :Y

Héten veszek valami kampós mérőt és rámérek az indító áramra. Kis multiméter úgy fel forrósodott majd elolvadt 200A-es módban is. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28147) gps76 válasza atomanti19 (#28141) üzenetére


gps76
őstag

Én ma majdnem elfikáltam a burgonyával, hátul az új Citygrip 2, elöl meg a sz.r Continental Contitwist, - minek cserélni van még rajta minta címszóval - hát az megcsúszott rendesen, többszöri fékfelengedés után sikerült megtartani, csak hát előttem meg kocsik. F.sza volt, megnéztem volna magamat kívülről...Úgy kihajítom alóla azt a gumit.

(#28148) csongi válasza Micsurin (#28132) üzenetére


csongi
Topikgazda

Ebbe nincs bendix. Ugyan olyan szabadon futos mint az olajos kuplungos kialakitasok.
A szabadon futo ha elkopik megcsuszik. Porpg az indito motor de vagy nem hajtja a fotengelyt, vagy csokken a meghajtott fordulat.
De ehhez tobb info kellene.

Ha az aalapjarat ingadozik, akkor ECU gyanus. Azt lehet tisztitani, de lehet rosszab lesz, lehet jobb.
Testpontot, es testvezeteket erdemes atnezni.

Latom, tovabb haladt az ugy.
Egy ECU TPS reset esetleg?

Az a gumi mit keres rajta? :D.
Egyebkent a Michleint is le lehet fektetni. cimbib is lerakta vele.
A digitalis fekkel nem is kellett megeroltetni magat. :)

[ Szerkesztve ]

(#28149) xmad válasza bajnokpityu (#28139) üzenetére


xmad
őstag

Budapest?
csak azért ekkora bzik mert elmész az álló kocsisor mellett? tuti szájbaverném én is

(#28150) kcsa válasza gps76 (#28147) üzenetére


kcsa
veterán

Érdemes rákeresni akár ebben a topikban is, hányan merték ajánlani a Contitwistet :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.