Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) TechN7ne válasza Qru (#39450) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor megoldható lenne az is,hogy esetleg felrakni rá az operációs rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#39452) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Miért csak 3,25 gb ramot lát a windows? 4 gigás van benne és 64 bites az op rendszer.
Néztem ma és feladatkezelőben fizikia memória összes : 3326.Néztem nagyon mert napokban még 3800 körül volt , ugye integralt vga elvesz kb 256 mb.Semmit sem állitotam el , aida,vezérlőpultban mindenhol 64 bitnek írja az opredszert és ismétlem pár napja még rendben volt a ram mennyiség.Win 7 64 bit ultimate van rajta.Biosban megnéztem ott összeset 4070mb körül írja használhatónak 3800 mb körül.csináltam egy load default system de semmi változás.Mi nyűgje lehet.Tuti hogy 64 bites az Os és az integrált vga is csak 256 ra van állítva.

(#39453) do3om válasza TechN7ne (#39451) üzenetére


do3om
addikt

Azt nyilván tudod, hogy a ram nem tárolja az adatokat kikapcsolás után.
Egy SSD praktikusabb.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39454) TechN7ne válasza do3om (#39453) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

SSD-n van nekem a rendszer jelenleg is. Csak hallottak alapján a ramra telepített programok az SSD-nél is gyorsabb,azért kérdeztem.

(#39455) do3om válasza TechN7ne (#39454) üzenetére


do3om
addikt

Én nem ismerem ezt a dolgot.
Arra gondoltam hogy indításnál be kel olvasni mindent a ramba a HDD-ről ami lassú lehet, de így hogy ssd van az is menne gyorsan. Kíváncsi lennék rá.
Meg hogy lenne érezhető különbség, vagy csak tesztekben mint a sata 2-3 között

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39456) bitpork válasza do3om (#39455) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vagy nem régóta It-zel, vagy fiatal vagy még :) A dos alatti smartdrv ismerős? ;) Akkoriban kezdődött ez a memória alapú őrület. Manapság már lehet olyan nand kártyákat kapni, amiben van gombelem, v külső tápcsati ami képes kikapcsolás után is adatot megőrizni. Drága, de van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39457) do3om válasza bitpork (#39456) üzenetére


do3om
addikt

Nem értem mit akarsz, mert most a gép memóriájából történő lecsípéssel nyerhető háttértárokról van szó. Ezt is használák már pár jó pár éve de az utóbbi időben lett igazán olcsó a ram. Semmi féle nados, elemes megoldás szóban sem jött, ott az SSD és kész.

Szóval mit akarsz te kihozni ebből, amiről szó sem volt?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39458) bitpork válasza do3om (#39457) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Félreértettél, semmi pejoratív nem volt ebben. :R Pusztán arra akartam rámutatni hogy már nagyon nem új keletű a dolog. Meg arra hogy hová fejlődött.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39459) El Kebir válasza bitpork (#39458) üzenetére


El Kebir
őstag

a "nand kártyák" azok flash alapú memóriát jelentenek... gondolom te nem arra, hanem valami sdram alapúra gondolhatsz, mint pl az "i-ram drive"...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#39460) Qru válasza TechN7ne (#39451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg de kicsit macerás és sok ram kell hozzá. Virtuális gépet létrehozol pl, tálan az a legeygszerűbb.

#nincsbennetarcsi

(#39461) bitpork válasza El Kebir (#39459) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Is. Valóban elfelejtkeztem a különbségről, de eredően minden mozgó alkatrész nélküli adattároló egy tőről fakad. Az igazán érdekes megoldások a nagy szerveres raid kártyák, amik után elkezdett az ssd is terjedni.

(#39460) Qru : ittál ma már eleget? ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39462) Qru válasza bitpork (#39461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos nem. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#39463) geckowize válasza Qru (#39431) üzenetére


geckowize
őstag

Reinstall után látja mind a 8 gigát!

(#39464) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

van egy alaplap amibe 32gb dd3 megy mex és ha van mellette egy két gigás vga akkor lehet gond? mert én úgy hallotam hogy a vga memóriája is beleszámit a max memória menyiségbe
igaz ez vagy sem?
válaszokat köszönöm

HTC desire 500

(#39465) Qru válasza NyuszyCaster (#39464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bele de csak az operációs rendszer szempontjából (64 bites OS-el ez nem gond). Hardveresen nem számítódik bele a lap által kezelt max memóriamennyiségbe.

#nincsbennetarcsi

(#39466) zolee0307


zolee0307
őstag

Hi!

Az okozhat instabilitást, win fagyást, ha a ramoknak (CL4-ben 2,1 kellene nekik) kevés a fesz. + 0,4 V lett adva a ramoknak, az mch-nak 0,1 V. Így 2,06-2,080 V vannak a memória feszek. Adhatok a ramoknak +0,5 V-ot, vagy inkább az mch-nak 0,2 V-ot?

A CPU vissza van véve alapra.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39467) zolee0307


zolee0307
őstag

Még annyi, ha 0,5 V-ot adok a memóriáknak, akkor 2,16 V-on mennek. Ez nem sok?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39468) Qru válasza zolee0307 (#39466) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DDR2 esetében az alapfesz 1,8V a max ami adható 24/7-re biztonsággal az 2,2V.

Memvezérlő alapfesze 1V (kereken), a max adható 24/7-re +0,3V (bár én inkább csak +0,2V-os maxot javaslok, mert nagyon fog melegedni az NB tekintve, hogy csak passzív hűtésű).

#nincsbennetarcsi

(#39469) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ebben a topikban még nem jártam, de remélem, itt is jó a társaság. :DDD

A kérdésem a következő: van nékem Kingmax RAM-om, 2x2 GB 1333 MHz-es. Az AIDA és mindenféle viszont ezt mutatja.

Tehát zárójelben a (667 MHz). Ez rendben van? Azért van, mert DDR = Double Data Rate, tehát kettővel megszorozva jön ki a valós jel?

Esetleg BIOS-ban lehet ezt még feljebb húzni vagy állítani valami időzítésen? Az FX szereti a gyors RAM-ot.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#39470) bitpork válasza BomiBoogie (#39469) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az első kérdésedet meg is válaszoltad.

A másodikra pedig itt van Qru :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39471) NyuszyCaster válasza Qru (#39465) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszönöm a gyors választ

HTC desire 500

(#39472) BomiBoogie válasza bitpork (#39470) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megoldottam közben. :R
Akkor marad a kérdés, lehet-e, érdemes-e ezeknél állítani valamit az időzítésen, feljebb, akármit? :)

(#39473) zolee0307 válasza Qru (#39468) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi!

Egyenlőre visszaállítottam mindent alapra, kiváncsi vagyok, hogy így elő fognak jönni ezek a rejtélyes lefagyások, hibák. (ja meg cseréltem sata kábelt is hátha az volt a gond)

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39474) NyuszyCaster válasza Qru (#39465) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szia!

akkor most a jelenlegi gépemmel gond lesz mert 4 gb ram van benne és a napokban érkrzik 1 vga bele ami 1 gb s win7 32 bit van most

próbáltam én az x64 et de rögtön ha fölmegy semmi driver semmi progi fogja és valami oknál fogva kékhalál

a ramok sosem hibáznak játékok alatt atom stabil a gép és most a 32 bites win7 is hetekig megy kikapcsolás nélkül

valami ötlet esetleg?
:W

HTC desire 500

(#39475) spista222


spista222
addikt

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne:
Processzor Phenom II
Memória 4db-ról 3 db 2GB DDR3-ra csökkent.

Az lenne a kérdésem hogy mivel a memóriavezérlő Unganged módban van, észrevehető-e bárhol ez a csökkenés vagy nincs hatással a teljesítményre?
Nem az érdekel hogy hamarabb kifutok a memóriából, hanem az hogy ez ronthat-e a játékteljesítményen vagy sem.

(#39476) artiny


artiny
őstag

Ram szakértők, mitol lehet ez?
Heltok,valaki ezt kérdezte tolem de en nem tudom mi lehet a baj,lehet h ti tudjátok:

"ettem gepembe 3gb ramot de csak 2gb ot ismer fel!az miert van?es ha pl. Bele teszek 2gb ot akkor se ismeri fel
Csak ugy h ha 2x1gb ot teszek bele"
"Windows 7esem van 64bites! 2x3.00ghz proci,1gb grafikus kartya,3gb ram de 3gb-bool csak 2gb ismer fel! Igy irja ki:3gb-2gb(unsoled)ma probaltam fel cserelni de ugyqn azt irja ki!es ha csak benne hagyom a 2gbossar akkor meg fel se csukodik a gep csak ugy h ha melle teszem az 1gbossat!lehet h csak parba megy?ugy h 2x1gb vagy2x2gb?lehet h ugy fel ismerne?"

(#39477) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Tudnátok e ajánlani alacsony étvágyú ramot (DDR3) esetleg a 20 nm-essel szerelteket lehet e kapni már?

(#39478) Qru válasza BomiBoogie (#39472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet az időzítést is szűkíteni meg az órajelet is növelni.
Ami profitál ezekből azok a tömörítő és kódoló/enkódól progik főleg. A tesztprogik (mert mesterségesen generélnak ramsávszél limites környezetet) és a prociba integrált gerafikus mag is (mert a rendszermemót használja, nincs saját memóriája mint egy dedikált vga-nak).

Jah és persze, hogy jófejek vagyunk. :))

zolee0307: ok, de a 0,2V mch és a ram 2,1V még belefér simán. Azért ezek a ddr2-es szajrék még nem annyira érzékeny kütyük.

NyuszyCaster: Az baj. Mert így 4GB max amit meg tud címezni a W7 32bit ([link]). Szóval vagy átállsz 64bit-re vagy feleslegesen vettél ennyi ram-ot.

spista222: Az elméleti maximális memsávszéled így csökken, de ezt játékokban nem veszed észre, mert a játékoknak nem kell gyors ram ott inkább a méret számít. T
ömörítésnél rendernél, meg tesztprogik mutatják ki.

GIJoe: Kingston HyperX LoVo, G.Skill Sniper (ezekből van 1,25V-os és 1,35V-os is) vagy Corsair Vengenace-ből is van 1,35V-os.

#nincsbennetarcsi

(#39479) galocza


galocza
aktív tag

kedves hozzáértők,
ram-bajom van.
adott egy gigabyte ga-ex58-ud3r v1.6, és egy intel i7 920, tesómtól örököltem, 4x2gb rammal. ezek a ramok 1600mhz-en mentek, 9-9-9-24 késleltetési értékekkel. memtest86+ hibátlanul futott.
szebbet-többet szerettem volna, vettem bele 2x8gb corsair vengeance-t (1600mhz, fenti késleltetések), melyeket akárhogy dugdostam bele, a memtesten elhasalt úgy, hogy külön-külön mindkettő modul remekül működött.
ezután próbaképp beletettem tesómtól kölcsönkapott 2x8gb kingstont, 2x2gb adata-t, 2x2gb corsairt (pontos típusokra nem emlékszem, de le tudom írni ha segít, vannak képernyőfotók), mindegyiket a fenti késleltetéssel - mind legalább ennyit bírt specifikáció szerint. mind bírta is a strapát dualban.
sűrű bocsánatkérések közepette visszavittem a vett corsair-eket, vettem helyettük patriot 2x8gb-t, 1866mhz, 10-11-10-30, melyeket megint csak 1600mhz, 9-9-9-24-en próbáltam futtatni (ezeket az értékeket is megadja a gyári dokumentáció, szóval nem hasamra ütöttem). naná, hogy ezek is rendetlenkednek.
ötlet, mivel próbálkozzam, mit teszteljek, hogy a rohadt ramok végre hajlandóak legyenek akár így, specifikáció alatt elketyegni?
köszönettel,
g

(#39480) NyuszyCaster válasza Qru (#39478) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

értem de mitől lehet a kékhalál?

HTC desire 500

(#39481) BomiBoogie válasza Qru (#39478) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. Tehát magyarul nekem nem érdemes ezzel foglalkoznom.

(#39482) Qru válasza NyuszyCaster (#39480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok mindentől. Milyen hibakódot ír ki? Abból már elég sok minden kiderülne ha tudnánk...

mod:

galocza: Hehe, X58-as Gigával nyomom én is. :)

QPI feszültséget vedd fel 1,3V-ra, a ram fesz legyen annyi amennyit a gyártó előír legmagasabb értékként. Az uncore sebesség pedig 3200MHz.
Esetünkben az uncore sebességnek a ram sebesség duplájának kell lennie legalább.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#39483) galocza válasza Qru (#39482) üzenetére


galocza
aktív tag

köszi a gyors választ!
eddig olyat nem állítottam, most majd fogok. memtest indul. tudom, 1 pass nem pass (az éjszakai teszt is a 3.iknál hibázott), de most már legalább van remény...

(#39484) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki Kingston HyperX Beast 1600mhz Cl9 RAM-okt?
Pontos típusa: KHX16C9T3K4/16X
Ebből most van nálam 2 db (2X4GB 1600MHz DDR3 CL9), és az érdekelne, hogy milyen beállítások mellet futott nálatok stabilan?
(Most egy Asus p8p67 alaplapban vannak.)

Attila

(#39485) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Van egy asus p8h61-m le alaplap, és benne egy 4 gb csx 1333 Mhz memó. Van értelme csak egy 2 Gb mellé tenni mondjuk ugyan ebből a típusból vagy másikból? A G620 iGP-jét használom, ami nekem egyenlőre bőven elég. Sovány a keret ezért gondolrtam csak a 2 Gbra használtan.

(#39486) galocza válasza Qru (#39482) üzenetére


galocza
aktív tag

sajnos a memtest a megemelt qpi feszültséggel is megdobált hibákkal.
lenne más ötleted esetleg?

(#39487) Qru válasza galocza (#39486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ramnak adj 1,65V-ot QPI-nek 1,36V-ot.

#nincsbennetarcsi

(#39488) spista222


spista222
addikt

Ha a memtest86 hibázik de mindig csak a 8. tesztnél az mit jelent?
Van két memóriám is de csak abban hibáznak na meg rendszer alatt:)

(#39489) galocza válasza Qru (#39487) üzenetére


galocza
aktív tag

pontosan ilyen értékek nem voltak, 1.64-et ill. 1.335-öt adtam. sajnos nem segített, sikerült elszállni.
a dologhoz hozzátartozik, hogy gyorstesztnek most intelburn-t teszek alá - egyszerűen mert itt már a 2-3. menet után (35-52 perc) jelentkeznek hibák (maxon 15gbot néz a 16ból). memtestet meg az éjszakai példával élve futtathatnám 7 óráig hiba nélkül.
és még egyszer: a régi szedett-vedett ramjaimmal nem volt gond, intelburn ment egy éjszakát.

lehet hogy én vagyok ilyen peches és sikerült 2 különböző gyártótól ha nem is hibás, de az én cuccaimmal vhogy inkompatibilis ramokat szerezni?

ps: unokaöcsém szerint erre az alaplapra nem illik biost frissíteni, én meg megtettem. erről Te, mint ex58 tulaj tudsz esetleg vmit? tegyek fel régebbi biost?

[ Szerkesztve ]

(#39490) Qru válasza galocza (#39489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, az FK-ban (ez az utolsó) pont stabilabbá tették a rendszert. Ez akkor szimplán pech, hogy kifogtál egymást nem megtűrő modulokat. Sajnos ez benne van a palkiban főleg olyan ramoknál fordul elő amiket sokfél chippel szerelnek (pl Corsair).

mod:

spista222: Azt, hogy hibás a ram. Ha egy kis fesz emelés nem segít akkor gari vagy kuka.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#39491) galocza válasza Qru (#39490) üzenetére


galocza
aktív tag

köszönöm segítségedet.

vhol olvastam, hogy a ramok 30-40%a hibás, csak az alacscony hibázási arány miatt ez soha nem derül ki (nem mindenki olyan perverz h memtestet futtat). nem tudom igaz-e, de hócipőm tele a ramkérdéssel.
akartam kicsit jobbat, beinvesztáltam pénzt-időt-energiát és csak a méreg van.
hétfőn meg mehetek a boltba könyörögni, hogy vegyék/cseréljék már a kitet amit direkt én kértem és a szerencsétlen kereskedők szivatása nem tartozik a hobbijaim közé.
na kidurrogtam magamat, még egyszer köszönöm válaszaidat, s ha nincs több ötlet, egyelőre (ha pechszériám megszűnik, örökre) búcsúzom.
g

ps: mind2 2x8gb kit volt, a patriot "hand tested", bármit is jelentsen az, szóval egymással illene összeférniük.
ps2: a patriottal (a mostani), ha beállítom gyári értékekre (1866mhz, 10-11-10-29, 1.5v) úgy visít az ex58 mintha nyúznák... (ha más nem, ez tán alap a cserére/stornóra.)

(#39492) Qru válasza galocza (#39491) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston-ra cseréltesd ha tudod, Giga X58 topikban sokan nyomják azzal gond nélkül.

#nincsbennetarcsi

(#39493) spista222 válasza Qru (#39490) üzenetére


spista222
addikt

Jelenleg visszavettem a frekvenciát 1600-ról 800-ra, eddig még nem hibázott így, 1333-at sem bírja, 1066-ot még nem próbáltam.
Érdekes hogy a 8. teszteben is csak legalább 1 óra nyüstölés után kezd el hibázni,

Kingmax FLGE85F-B8MF7 MEEH memóriapárról van most szó 1600MHz-et tudja CL7-ben 1,8V mellett.
Az egyik ment is 6 órán keresztül gyári értékeken hiba nélkül de rendszer prime95+3dm06-alatt gyorsan megállt, a másik már memtest alatt is hibázik, most extrém alacsony órajelen hátha nem fog bénázni, felesleges egy Athlon II höz 1600 CL7-ben:)

[ Szerkesztve ]

(#39494) AMn3t


AMn3t
csendes tag

sziasztok

köszönöm az arra a kérdésre irányuló válaszokat h vegyek e még egy ramot :) (érdemi különbség a 4 vs 8 giga között)

viszont lenne egy következő kérdésem

intel core i 5 2400 as procihoz elm 1.5 volt os ram való

viszont pl a corsair xms3 1600 mhz es ram 2x4 es kit 1.65 volt .. és azt írja kompatibilis az intel ek i sorozatával, annak minden generációjával

kissé ellentmondásos nekem, és nem tudom h az a 0.15 mit tud csinálni a procival, de annyit azért nem ér h megkockáztassam és vehessek egy új procit az új ramom mellé :D

válaszaitokat előre is köszönöm

(#39495) zolee0307 válasza Qru (#39478) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi. Majd lesz időm akkor egyenként kipróbálom a dolgokat (cpu, ram). Ahogy néztem a rendszert nincs széthajtva, óvatosan próbálgatom.

A Cl4-el mennyit nyerek a Cl5-höz képest egyébként?

A gépem már 5 és fél éves, szóval már kezd kiöregedni, azért nem akarom mindenáron eröltetni.

Egyébként lehet a c1e, meg az eist kavar be nálam, mert cpu tuningnál néha leugrik 1.104 V is a fesz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39496) Qru válasza AMn3t (#39494) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A memóriavezérlőnek nem tesz jót hosszú távon a túl magas ram fesz ebben az esetben. Nem megy tönkre azonnal, de rövidül az élettartama.

mod:

zolee0307: C1E meg az eist az be tud kavarni, azt kapcsold ki ha tuningolsz.

Ki kell próbálni a CL4-et, kb erre lehet számítani (winrar tömörítés):

Geil Value 800MHz 5-5-5-15 (1,8V): 968KB/sec

Geil Value 800MHz 4-4-4-12 (2,1V): 1000KB/sec

Geil Value 900MHz 5-5-5-15 (2,1V): 1244KB/sec

SuperTalent T800 800MHz 4-4-3-8 (2,2V): 1050KB/sec

SuperTalent T800 900MHz 4-4-3-8 (2,2V): 1375KB/sec

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#39497) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Ezt a RAM kit-et tervezem venni: Patriot 16 Gb DDR3 Viper 3 1866Mhz

Ha esetleg van valakinek ugyanez a típus, tudna írni róla tapasztalatokat? Pl. : 1,5V-on meddig sikerült feltornázni az órajelét (Max. 1,57V-ig érdekes nekem). Időzítések hogy alakultak, ezek érdekelnének.
Alaplap alatta Asus Maximus V Gene és i5 3570K.

:R

(#39498) NyuszyCaster válasza Qru (#39482) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia

a helyzet a következő
most x54 win7 van fönt.... elinditottam a memória tesztet ami telepitéskor van egy jódarabig nem is irt ki gondot egyszer csak hardver gond lépjek kapcsolatba a számitógép gyártójával...
és nekiált telepiteni és fölment azóta egyszer kékhalálozott ezzel az üzivel...

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: d1
BCP1: 0000000000000002
BCP2: 0000000000000002
BCP3: 0000000000000000
BCP4: FFFFF880056E1F7E
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

nem tudom mi lehet a gond de igy nem merek nekifogni semmi komolyabb dolognak dvd irás stb...

sajna a gépben már semmi sem garis 5 éves már..

HTC desire 500

(#39499) Qru válasza thomasvold (#39497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#39500) Qru válasza NyuszyCaster (#39498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utána olvastam valószínűleg sérült egy file a win-ben a C:\Windows\Minidump-ról lenne szó. Ennyit tudtam kihámozni a MS Support oldaláról. Ez viszont enm ram probléma, szóval inkább a Win 7 topikban próbálkozz.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.