Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) sixer66


sixer66
senior tag

Üdv.
Van egy Gigabyte 880GA-UD3H alaplapom.
Először raktam bele 2x2G Kingston HyperX ramot 1600Mhz és annyi volt vele a bajom, hogy az írási sebesség és az olvasási sebesség is kevés volt.Gondoltam lassú a ram.Beletettem 2x4G 1600Mhz Kingmax ramot, azzal is majdnem pontosan ugyan annyi a sebesség.Most a Kingmax Nano Gaming ram van benne, de még így se vagyok elájulva a sebességtől, mert íz írási sebesség 6500Mb/s körül van és az olvasás 8500Mb/s.
Olvastam, hogy ebből sokkal többet ki lehetne hozni, most így néz ki az időzítés:

(#38102) Tarill válasza Matisz77 (#38100) üzenetére


Tarill
őstag

ha kéziben állítok feszültséget nincs olyan h 1.5V hanem csak 1.49V a következő lépcső meg 1.56V akkor az az 1.49 jó lesz elméletben az 1866Vmhz-hez?

(#38103) sixer66


sixer66
senior tag

Ez nem túl jó eredmény..nem túl nagy a DRAM:FSB arány különbség? Hogy tudom ezt közelebb hozni egymáshoz?2x4 giga Kingmax Nano ram párról van szó

[ Szerkesztve ]

(#38104) Pubszon válasza sixer66 (#38103) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem lassabb memóriával is jóval nagyobbak az értékek, gondolom itt a processzor miatt alacsonyabbak nálad, de azért ennyire, az nem normális szerintem. :U
Esetleg BIOS-ban állítsd át a GANGED módot UNGANGED-re, lehet az lesz a gond.

De ha mégsem, majd az AMD szakik megmondják. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38105) sixer66 válasza Pubszon (#38104) üzenetére


sixer66
senior tag

Sajnos a GANGED UNGANGED nem oldja meg a problémát, de ahogy kicsit utána jártam, az FSB DRAM arány is sokat számít, de látom Nálad nagyon messze vannak egymástól, mégis elég szépek az eredmények.
Hát a proci azért annyira nem gyenge, mert volt másnál is ugyan ilyen proci és 20000 körüli olvasási sebességet mért.Csak van valakinek valami ötlete.Vagy mit állítsak BIOS-ban :F

(#38106) postas


postas
tag

Rossz helyre írtam, bocsánat!
Törölni nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#38107) 04ahgy válasza Matisz77 (#38080) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, örülök, hogy te voltál a kitartóbb és nem a hardver makacssága. :D A hsz-ed vége meg kedves. :B

(#38081) DonThomasino: A másik topikban megválaszoltam. Sosem értettem, miért kell hsz. gyűjtés gyanánt ugyanazt a kérdést mindenhol ahol csak éred, feltenni. Szégyelleném az így elért "rangot" még kvázi-tagként is. :U

(#38083) flash-: Nem jó memtesztet használsz, az a memtest86.com-on elérhető, és sajnos az újabb verziói a modern rendszereken, főleg SMP mellett bugosak. Ezt használd, és teszteld újra a RAM-ot: Memtest86+ 4.20.

(#38084) DonThomasino: Téves megállapítás.

(#38086) csucsu21: Nem fogod elrontani. A másik topikban amúgy megválaszoltam. Sosem értettem, miért kell hsz. gyűjtés gyanánt ugyanazt a kérdést mindenhol ahol csak éred, feltenni. Szégyelleném az így elért "rangot" még kvázi-tagként is. :U

(#38085) zombi11: ~60-80°C, de nem tudod a legtöbb esetben szoftveresen kiolvasni. Ha a kezed rajta bírod tartani, akkor biztosan messze van a túlmelegedéstől.

(#38092) Tarill: Elképzelhető. A fesz. nem gond, 1,6-1,65V-ig még belefér, de jobb 1,5V-on maradni. A frekvenciát meg vagy bírja, vagy nem. Ki kell próbálni, mert a gyárilag támogatott maximális órajel csak 1333MHz, szóval nincs garancia a magasabb frekvenciás üzem stabilitására. Magától a magasabb frekvenciától nem károsodik semmi.

(#38095) swoody: No, jónak néz ki. Rakd nyugodtan 1066MHz-re (persze a feszt és az időzítést állítsd be neki), és mehet a Memtest. Ha hibázik, nem kell kétségbe esni, LGA775-nél azt nagyon sok minden okozhatja, mely megfelelő beállításokkal (lásd pl. Matisz77 fórumtárs példáját) orvosolható.

(#38100) Matisz77: Te elmehetsz 1,7V-ig és afölé, mert a rendszered felépítéséből adódóan bírja a magas RAM feszültséget. Neki IMC-s CPU-ja van, és a magas RAM feszültségtől károsodhat. 1,5V az ajánlott, és 1,65V a nagyon max. RAM feszültség neki.

(#38102) Tarill: Lásd az előző bekezdést. 1,56V még OK annak értelmében, de az 1,49V-ot is kipróbálhatod.

(#38104) Pubszon: Abszolút jó eredmény. Teljesen eltér a Te CPU-d és az ő Deneb-jének memóriakezelése.

(#38101) sixer66: Normális, normális és normális. Ennél többször és ennél több helyen nem tudom leírni. A másik topikban amúgy megválaszoltam. Sosem értettem, miért kell hsz. gyűjtés gyanánt ugyanazt a kérdést mindenhol ahol csak éred, feltenni. Szégyelleném az így elért "rangot" még kvázi-tagként is. :U

(#38105) sixer66: Unganged módban alapból kisebb értékeket kapsz, mert az két 64 bites memóriacsatornából tevődik össze, cserében egyszerre írható az egyik, míg a másikat olvassa a CPU. Ez valamivel jobb, mint a Ganged mód, ahol a két 64 bites RAM csatornát összefűzi egyetlen 128 bitessé (hasonló, mint a RAID-0). Cserébe vagy írja, vagy olvassa a rendszer, de közel dupla sebességgel. Az L3 cache késleltetés miatt sosem fogsz olyan értékeket kapni, mint Intellel kapnak. A CPU_NB tuningjával tudod amúgy növelni az e-péniszed és az AIDA RAM benchmark értékeit. Az ugyanilyen CPU 20000-es értékét meg linkelhetnéd... :U Kissé szkeptikus vagyok.

Amúgy miért benchmark értékeken lovagolsz? Ha neked csak ennyi, másnak meg kétszeresnél is több, akkor neki kétszer gyorsabb a gépe, ugye? Nézz mondjuk játékteszteket a neten ilyen CPU-val, és láss csodát: ez nem igaz. Használd a gépet inkább, és kevesebb gyomorsavad termelődik és hajszálad hullik ki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38108) sixer66 válasza 04ahgy (#38107) üzenetére


sixer66
senior tag

Nem tudom miért kellene szégyelnem magam.Ez egy RAM-os topic a másik pedig egy Alaplapos topic.Tehát nem ugyan ott tettem fel a kérdést, gondoltam ott is megkérdezem, mert itt senkitől nem jött válasz,vagy nem oldotta meg a problémámat.Ez az egyik.A másik pedig, hogy nem azután tettem fel máshol a kérdést, ami után megválaszoltad!!!!Nem tudtam előre, hogy Te jössz és megválaszolod Nekem azt,amire kíváncsi vagyok.Ezt köszönöm is, de ezért nem kellene lehurrogni.Szerintem nem amiatt lettem tag, mert feltettem egy kérdést kétszer vagy háromszor.De Neked ezt tudnod kellene és nem kioktatni.Segítséget kértem, nem kioktatást! ;)

(#38109) Pubszon válasza sixer66 (#38105) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem arra írtam hogy gyenge a proci, hanem, hogy más architektúra. :B
Az arányod 24:6, azaz a memória 4x-ese a CPU FSB-nek, ami 200MHz, így a memória 800MHz, ami szerintem rendben van.
Szerintem 1:1-es arányban nem is tudnád járatni.
Nem tudom mi okozhatja nálad. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38110) Tarill válasza 04ahgy (#38107) üzenetére


Tarill
őstag

te ezért kapod a fizetésed? :DD :DDD
amúgy köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#38111) 04ahgy válasza sixer66 (#38108) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kaptál segítséget és építő jellegű kioktatást is. Nekem amúgy ez NEM alaplapos topiknak tűnik: [link], hanem nagyon is RAM-osnak. De ezek szerint alaplaposban is feltetted. Ez neked, mint egyén, valóban jó. Hamarabb kapsz választ, aztán örülsz. De a fórumnak meg a közösségnek rossz, mert aki esetleg belefut, a kedvét is elveszed a fórumozástól, mert ingyen és bérmentve segít(ene), de csak a türelmetlen sürgetést látja. Elgondolkoznék ezen a helyedben. Én szégyellem magam helyetted. Hiszen mindenkinek válaszolhattam volna külön hsz-ben, mégis egybe írtam.

Jah, ha legközelebb ezt látom (több topikba ugyanaz a kérdésfeltevés posztolva), az modkeres kérés lesz.

(#38110) Tarill: Nem kapok érte semmit. Nincs mit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38112) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Asus Sabertooth 990FX lapot.Kingston Hyperx 1600 (4x2GB) kit van mellette és egy X4 955 BE proci.Úgy érzem nem az igazi a memória, mit javasolnátok helyette.(A közeljövőben tervezem FX 8150 vagy 8350 proci cserét).

(#38113) 04ahgy válasza bandras54 (#38112) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Teljesen jó RAM az. Ehhez a rendszerhez meg főleg. Mi a gondod vele?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38114) bandras54 válasza 04ahgy (#38113) üzenetére


bandras54
aktív tag

Illesztem az aida mérési adatokat:

(#38115) 04ahgy válasza bandras54 (#38114) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen? Mi a gond? Normális, olvass vissza kb. 50 hozzászólást, és a linkeket is nyisd meg, amik szerepelnek... :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38116) bandras54 válasza 04ahgy (#38115) üzenetére


bandras54
aktív tag

olvasgattam :-) és azokhoz képest találtam gyengének. Totál kezdő vagyok tuning téren, mi az amit még stabilan ki lehet hozni a konfigból?Láttam a milyen RAM-ot vegyek topicban is nagyon aktív vagy és hozzáértő, örülök, hogy rám is szánsz egy kis időt.

Köszönet az eddigi és a várható jövőbeli válaszokért :-)

[ Szerkesztve ]

(#38117) 04ahgy válasza bandras54 (#38116) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van Intel és AMD is. AMD-hez képest ezek teljesen megfelelő értékek. Más a két architektúra RAM kezelése.

Denebbel a PH! tesztben is kb. ennyit értek el: [görgess a lap aljára].

Neked ráadásul kisebb frekvencián is megy a RAM (gondolom az External Clock tuning miatt vagy te szándékosan, vagy a lap, automatikusan – nagyon helyesen – visszaosztotta).

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38118) bandras54 válasza 04ahgy (#38117) üzenetére


bandras54
aktív tag

Rendben, hiszek a szakértőnek. :R
Köszönöm a segítséget.

További szép estét

(#38119) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Csináltam én is egy tesztet és kérdezném mennyire jó ez?

(#38120) 04ahgy válasza Matisz77 (#38119) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semennyire, mert nem szokása senkinek ilyen teszteket csinálni. Nincs viszonyítási alap. Nem is tudom, hogy lett hirtelen ilyen égető probléma az AIDA Cache & Memory Benchmarkban elért eredmény milyensége. Itt versenyezhetsz mások ellen, megadott programokkal: http://hwbot.org/. Pl. Super Pi 1M, Super Pi 32M, WPrime 32M, WPrime 1024M, PiFast, CPU-Z Valid, Memory Clock, Reference Clock, MaxxMem.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38121) Matisz77 válasza 04ahgy (#38120) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Ja félreértés ne essék, az L1 Chace Read értéket feltűnően kevésnek találtam és azért raktam ide!
Vagy megfelelő eredmény ha igen elnézést kérek hogy ide írtam!

(#38122) 04ahgy válasza Matisz77 (#38121) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az L1 cache már CPU, nem memória. Az a CPU tuning topikba való.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38123) Matisz77 válasza 04ahgy (#38122) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Értem akkor majd írok oda!

(#38124) 04ahgy válasza Matisz77 (#38123) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az előző hozzászólásomban arra akartam finoman célozni, hogy felesleges az AIDA Cache & Memory Benchmarkot nézegetned, mert a géped valós teljesítményéről nem ad megfelelő képet.
Azt hittem, veszed majd a lapot. Tévedtem.

Természetesen a HWBOT-on használt programok sem, csak legalább ott van tetemes mértékű viszonyítási alap, meg némi versenyszellem-ébresztő vetélkedés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38125) Matisz77 válasza 04ahgy (#38124) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Annyira nem érdekel ez a Benchmark dolog, csak pár hozzászólással ezelőtt láttam egy tesztet és kíváncsiságból megnéztem az enyémét, igaz az egy AMD procival készült!

(#38126) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok
egy olyan gondom lenne
van agépemben 8gb ram 2x4gb
beke raktam még 4gb-ét 2x2gb
és valamiért a gép nem ismeri fel
mind a 2 kingstone ugyan akkor mhz vel
csak a típus más
és az lenne a kérésem windowsban ki írja hogy 12gb telepítve de csak 8 használható
próbáltam másmien sorrendbe pakolni a ramoakt de se hogy sem ment
az alap lapom egy asus p7p55d-e aminel elvileg 16 gb-ét is tudni kéne kezelnie
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#38127) #65675776 válasza csucsu21 (#38126) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként pedig gyaníthatóan kevés a feszültség a RAM-nak vagy a memóriavezérlőnek. Vagy kézzel be kell állítani minden időzítést.

(#38128) csucsu21 válasza #65675776 (#38127) üzenetére


csucsu21
aktív tag

okés köszi
elvileg időzítés ugyan az cl 9
1333 mhz megy mind kettő 1,5 volton és hivatalosana ram 1600 mhz tud 1,65 volton
nem tom mennyi feszültség kéne adom neki nem értek én ehez
de lehet hagyom is a fenébe elég a 8gb is bőven
csak ha már van még 4 giga mért nem menjem Xd

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#38129) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Van egy HyperX 1600 CL9 Dual Kitem 2x4-es. Most vettem észre hogy a CPU-Z Single channelt ír a modulokra. Eddig Dual channel módban mentek, most nem értem mi változott. Auton vannak 1333 CL9-ben mert így csak 1,5V kell nekik és azt mondták többen hogy 1600 és 1333 között nincs érezhető különbség.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38130) 04ahgy válasza Redneck (#38129) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez így igaz, nincs érezhető különbség. Az egyik modult tedd át egy foglalattal arrébb. Itt a két kék foglalat alkot dual channelt. A régi alaplapodon még egymás mellé kellett helyezni őket, ha jól emlékszem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38131) 04ahgy válasza csucsu21 (#38128) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"csak ha már van még 4 giga mért nem menjem Xd"

A legtöbb alaplapgyártó kiemeli, hogy csak azonos modulokkal működik a 4 modulos üzemmód.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38132) csucsu21 válasza 04ahgy (#38131) üzenetére


csucsu21
aktív tag

okés köszi akkor nem is kinlódom vele

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#38133) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ha egy 1600 Mhz, CL11-es 4 Gb-s laptop ram mellé teszek egy 1600 MHz, CL9-es 4 Gb-os más márkájú laptop ramot, akkor mi történik?
a) Működik, dual channelben (az alaplap tudja elvileg) CL11-es késleltetéssel
b) Működik, single channelben, CL11-es késleltetéssel
c) 8 Gb helyett, csak 4 lesz, de elindul a noti
d) nem indul a noti
e) kijön a működtető füst
f) kopasz nyakú, rekedt tyúkok potyognak az égből
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#38134) jeni válasza BigBlackDog (#38133) üzenetére


jeni
félisten

annyit kiegészítés képen,hogy mi érne többet egy notiban?

a CL minél kisebb időzítés vagy a freki minél magasabb érték megadása?

pl.: 1333Mhz helyett 1600Mhz vagy a CL11/10 helyett a CL9-s vagy a 8-s időzítés?

A minél nagyobb ram méret az már evidens,hogy minél több vagyis 2x4Gb helyett a 2x8GB DDR3 noti ram vagy még sem?

BigBlackDog:

gondolom az eltérő értékű rampár/KIT működtetése esetén mindig a kisebbre áll rá,vagyis kisebb freki érték és magasabb CL időzítésre.

[ Szerkesztve ]

(#38135) 04ahgy válasza BigBlackDog (#38133) üzenetére


04ahgy
nagyúr

a ---> b ---> c---> d csökkenő valószínűségben. e valószínűsége csekély, az sem a két eltérő RAM miatt, hanem úgy alapból áll fenn. f valószínűsége még kisebb, nagyon közel a nullához.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38136) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Hello
Gépvásárlás előtt állok (de már holnap kellene lépnem ez ügyben). A kérdésem itt a következő lenne:
Dual channel sokat számít (számít egyáltalán) a használati gyorsaságnál?
Haverom szerint ma már szinte semmit. 4GB-ot tervezek venni.Az egyben 4GB azért lenne előnyösebb, mert akkor tudnék később esetleg hozzátenni még 4GB-ot, ha lesz pénzem, és ezen kívül olcsóbb is, mint a 2x2.
Intel procis (G860) asztali gép lesz. A kiszemelt elvileg a Kingston hyperx 1600 CL9 4GB. Persze fogalmam sincs, hogy manapság melyik a "jó márka" (természetesen ezen az áron).
3,5 éve a jelenlegi gépbe 2x1GB-ot tettem dual-ban, de akkor ez még elvileg nagyon is fontos volt. Ha most is az, akkor persze megvenném a 2x2-t. A (gyors) segítséget előre is köszönöm.

(#38137) Jorus válasza Zsoca_D (#38136) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó lesz az 1*4GB, a későbbi bővíthetőség, alacsonyabb ár miatt. SC-vel buksz némi max sávszélt a buszon, de nem jelentős.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38138) 04ahgy válasza Zsoca_D (#38136) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahogy Jorus is írta, csak megerősíteni tudom. Elenyésző a különbség, a gondolatmeneted tehát helyes. A kinézett Kingston RAM megfelelő lesz a gépedbe.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38139) Mian


Mian
aktív tag

Hello!

Az teljesen normális, hogy 4GB 1600MHz Corsair XMS3 KIT (CMX4GX3M2A1600C9) memória 5.9et hoz win. (7 Pro) élményindexen??
Lap: Asus P8B75-M LE
A vga integrált, nincs diszkrét a gépben, ez miatt lehetne 5.9?
3.68GB-ot ír felhasználható memóriaként a win. de gondolom ez normális hiszen a maradék 320MB az igpu-nak kell de akkor is, hogy hoz ez 5.9-et??? (Ez egy irodai gép, most rakattuk, még így is elég gyors de azért ba***a a csőrömet. Még az én otthoni 4gb 800mhz-es ddr2 kingmax memóriáim is 7.1-et hoznak...)

(#38140) #65675776 válasza Mian (#38139) üzenetére


#65675776
törölt tag

IGP használat mellett mindig jóval lacsonyabb pontszámot ad a W7 a RAM-okra.

(#38141) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok!

nemrég a 2*2gb os kitemből elromlott az egyik modul. most tervezem hogy veszek még 2*2 gb os és beraknám a mostani 2gb os modul mellé és igy lenne 6gb ram a gépbe, menni fog igy a dual chanel egyáltalán lesz érezhető különbség 4 és 6gb között? ddr2 ről vanszó

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#38142) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

Kellene egy kis help!
Memóriabeállítási problémám van!
Ramom az adatlapon!
XMP 9-9-9-24 2T-re áll be, viszont a ram tud 1T-is!
Ha 2T-ről átrakom 1T-re,és mást nem állítok, akkor 9-9-9-24-ről a többi beáll 11-11-11-29 -re!
Szóval mit állítsak manuálisan auto-ról?
Ezt szeretném látni a cpu-z alatt: 9-9-9-24 1T!

(#38143) belinho válasza belinho (#38142) üzenetére


belinho
senior tag

Közben megoldottam!
Beállítottam 1T 9-9-9-24, a többit nem piszkáltam, hanem auto-n hagytam, remélem így maradhat.
Most cpu-z alatt xmp 2T 9-9-9-24 helyett manual 1T 9-9-9-24 szerepel.

(#38144) EdgarPE


EdgarPE
csendes tag

Sziasztok, az a gondom, hogy a ram amit vettem gyári beállításokkal hibázik. Sajnos csak most vettem észre ezt a topicot, mikor már nyitottam egyet: [link] Szerintetek most mi a szitu itt, hibás a ram vagy netán az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#38145) 04ahgy válasza EdgarPE (#38144) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, pontosítsunk.

- Az, hogy egy modul SPD-jét (legtöbbször kompatibilitási okokból) hogyan programozza fel a gyártó, nem függ össze a modul névleges frekvenciájával. Azért, mert 1600-as SPD (is) van benne, nem jelenti azt, hogy az nem egy 1866MHz-es RAM. Ezt XMP-vel vagy manuálisan kell beállítani a modulon, dobozon vagy a gyári weboldalon megadott időzítésekkel, feszültséggel és frekvenciával.

- Nem minden rendszer mellett megy adott RAM, inkompatibilitás nem kizárt.

- Milyen a pontos rendszer lap (BIOS verzió is kell!) - CPU - RAM - hűtés?

- Melyik Memtestet használtad? Képernyőfotót kérünk a hibázásról.

- Ha magában jó egy adott modul, akkor az lehet attól, hogy kevés ideig futtattad rajta (legalább egy éjszaka folyamatosan javasolt), de amúgy hibás. Lehet hibátlan, de dualban valami beállítás nincs rendben (pl. IMC fesz.). Vagy csak nem megfelelő memtesztet futtattál.

(#38143) belinho: Na, megállapítottam, hogy te egy életképes létformának ígérkezel. Fontos tulajdonság: önállóság! :R

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38146) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tiszteletem!

Vettem egy Corsair Xms3 8gb 1600mzh kit-es memoria párt
Gondoltam még az elején lefuttatok egy memtestest.
Viszont a teszt csak 28 %-ig fut le és egy rakás szöveg és szám jelenik meg alul ott,ahol ha pirossal van ez akkor hibás a memoria /képet nem tudtam csinálni róla /
Ezt lehet tudni miért nem fut végig a teszt?

Eddig ha csináltam memtesztet akkor ebben a mezőben vagy nem volt semmi számsor vagy volt de az pirossal volt kiemelve és akkor tudtam,hogy hibás a memoria.
Most piros nincs, csak szöveg számokkal,és végéig sem futott a teszt.

(#38147) EdgarPE válasza 04ahgy (#38145) üzenetére


EdgarPE
csendes tag

Megoldódott a rejtély, egyértelműen kiderült hogy a két modulból az egyik hibás, a másik meg jó. Csak annyi történt, hogy ha nem dualban voltak betéve, vagy kisebb frekin ment, akkor sokal késöbb jött elő a hiba.

(#38148) CoolMan válasza Silentfrog (#38146) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Ezzel a tesztel csináltad?
Vedd ki a ramokat, majd tedd vissza, esetleg egyesével is nézd meg.

(#38149) Silentfrog válasza CoolMan (#38148) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen igen ezzel szoktam. Megpróbálom amit javasolsz.

(#38150) wbalu8 válasza Silentfrog (#38149) üzenetére


wbalu8
csendes tag

sziasztok

annyi lenne a kérdésem, hogy lehet-e együtt használni két olyan ram kitet aminek nem ugyanolyan az időzítése, és az egyik 1.5 v-os a másik pedig 1.6 v geil black dragon mind a kettő. KIT GB34GB1600C9DC
csak az egyik kit 1,5 v a másik pedig 1,6.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.