Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38107) 04ahgy válasza Matisz77 (#38080) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, örülök, hogy te voltál a kitartóbb és nem a hardver makacssága. :D A hsz-ed vége meg kedves. :B

(#38081) DonThomasino: A másik topikban megválaszoltam. Sosem értettem, miért kell hsz. gyűjtés gyanánt ugyanazt a kérdést mindenhol ahol csak éred, feltenni. Szégyelleném az így elért "rangot" még kvázi-tagként is. :U

(#38083) flash-: Nem jó memtesztet használsz, az a memtest86.com-on elérhető, és sajnos az újabb verziói a modern rendszereken, főleg SMP mellett bugosak. Ezt használd, és teszteld újra a RAM-ot: Memtest86+ 4.20.

(#38084) DonThomasino: Téves megállapítás.

(#38086) csucsu21: Nem fogod elrontani. A másik topikban amúgy megválaszoltam. Sosem értettem, miért kell hsz. gyűjtés gyanánt ugyanazt a kérdést mindenhol ahol csak éred, feltenni. Szégyelleném az így elért "rangot" még kvázi-tagként is. :U

(#38085) zombi11: ~60-80°C, de nem tudod a legtöbb esetben szoftveresen kiolvasni. Ha a kezed rajta bírod tartani, akkor biztosan messze van a túlmelegedéstől.

(#38092) Tarill: Elképzelhető. A fesz. nem gond, 1,6-1,65V-ig még belefér, de jobb 1,5V-on maradni. A frekvenciát meg vagy bírja, vagy nem. Ki kell próbálni, mert a gyárilag támogatott maximális órajel csak 1333MHz, szóval nincs garancia a magasabb frekvenciás üzem stabilitására. Magától a magasabb frekvenciától nem károsodik semmi.

(#38095) swoody: No, jónak néz ki. Rakd nyugodtan 1066MHz-re (persze a feszt és az időzítést állítsd be neki), és mehet a Memtest. Ha hibázik, nem kell kétségbe esni, LGA775-nél azt nagyon sok minden okozhatja, mely megfelelő beállításokkal (lásd pl. Matisz77 fórumtárs példáját) orvosolható.

(#38100) Matisz77: Te elmehetsz 1,7V-ig és afölé, mert a rendszered felépítéséből adódóan bírja a magas RAM feszültséget. Neki IMC-s CPU-ja van, és a magas RAM feszültségtől károsodhat. 1,5V az ajánlott, és 1,65V a nagyon max. RAM feszültség neki.

(#38102) Tarill: Lásd az előző bekezdést. 1,56V még OK annak értelmében, de az 1,49V-ot is kipróbálhatod.

(#38104) Pubszon: Abszolút jó eredmény. Teljesen eltér a Te CPU-d és az ő Deneb-jének memóriakezelése.

(#38101) sixer66: Normális, normális és normális. Ennél többször és ennél több helyen nem tudom leírni. A másik topikban amúgy megválaszoltam. Sosem értettem, miért kell hsz. gyűjtés gyanánt ugyanazt a kérdést mindenhol ahol csak éred, feltenni. Szégyelleném az így elért "rangot" még kvázi-tagként is. :U

(#38105) sixer66: Unganged módban alapból kisebb értékeket kapsz, mert az két 64 bites memóriacsatornából tevődik össze, cserében egyszerre írható az egyik, míg a másikat olvassa a CPU. Ez valamivel jobb, mint a Ganged mód, ahol a két 64 bites RAM csatornát összefűzi egyetlen 128 bitessé (hasonló, mint a RAID-0). Cserébe vagy írja, vagy olvassa a rendszer, de közel dupla sebességgel. Az L3 cache késleltetés miatt sosem fogsz olyan értékeket kapni, mint Intellel kapnak. A CPU_NB tuningjával tudod amúgy növelni az e-péniszed és az AIDA RAM benchmark értékeit. Az ugyanilyen CPU 20000-es értékét meg linkelhetnéd... :U Kissé szkeptikus vagyok.

Amúgy miért benchmark értékeken lovagolsz? Ha neked csak ennyi, másnak meg kétszeresnél is több, akkor neki kétszer gyorsabb a gépe, ugye? Nézz mondjuk játékteszteket a neten ilyen CPU-val, és láss csodát: ez nem igaz. Használd a gépet inkább, és kevesebb gyomorsavad termelődik és hajszálad hullik ki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.