Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) VaniliásRönk válasza FehérHolló (#1500) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

CS Source-szal tesztelek, az max. 10-15 perc után elszáll ha valami nem kerek, Orthos volt már hogy 4 óra után sem jelzett hibát, de mikor elkezdtem böngészni mellette kaptam egy restartot...

zso73: A Fiefox is. :D

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1502) zso73 válasza FehérHolló (#1498) üzenetére


zso73
veterán

Megy vele a gép, és a memteszt is. De néha az IE összefossa magát. Tapasztalataim szerint elég érzékeny a memória hibára az IE. Ezért kérdeztem.
Akkor kitalálok valamit.
Thx a gyors választ! :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1503) FehérHolló válasza VaniliásRönk (#1501) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem ezt direkt csinálod, hogy ne tudjak rá mit mondani. :)
Amíg fenn volt a gépen, én Oblivion-nel is teszteltem. 3 perc alatt elszállt, amikor Prime95 csak 8 óra futás után jelzett hibát.

Skynet is real. It's called Google.

(#1504) VaniliásRönk válasza FehérHolló (#1503) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nalátod, szerintem összecseng a tapasztalatunk. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1505) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak!

Mennyin tudom hajtani a 800+-os EE A-Datáimat elméleti síkon olyan 2-2.2 V-n? :B :U :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1506) Kenny88 válasza Calibos (#1495) üzenetére


Kenny88
tag

Core2D alaplap 975. Ezt nem ertem miert lessz ugymondva instabilabb a rendszer 4X1gb tol hogy ha tuningolom :F

(#1507) zso73 válasza VaniliásRönk (#1501) üzenetére


zso73
veterán

Nálam nem jelentkezett. Az IE esetében is, csak akkor, ha a letöltés után mappa megnyitást választottam.
Most CL 2,5,és CL 3-as kétoldalas Samsungok mennek DC-ben. :C Ki érti ezt?
A hiba ne,m jött elő.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1508) #65675776 válasza Kenny88 (#1506) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kb kétszer akkora a terhelés a memóriavezérlőn már alapból is, emellett négy modult kell szinkronban tartania egymással. Ez mind megbízhatósági és teljesítménybeli csökkenést okoz.

(#1509) VaniliásRönk válasza zso73 (#1507) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

nForce 2 lapban én 256+512-t hajtottam dualban. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1510) zso73 válasza VaniliásRönk (#1509) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is voltak csodáim.
256/333,és 512/400 Elixir,Smsung Dualban 333-on. :C
De ez X2, és hárklis a ramokra. :(((

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1511) rosta11 válasza kem (#1476) üzenetére


rosta11
tag

Most már értem, hogy mit is jelent a double side. Kösz a szemléltetést! Majd megnézem a kártyáimat, hogy milyenek.

Az alaplapon slot beállítása olyan, hogy a 400 M-s memória kártya csak 333 M-val megy, ha bizonyos slotokba ültetem. Ez két esetben fordul elő, ha mind a négy slot-ba double kártya van ültetve, illetve, ha a két zöld színű, vagyis az első, illetve a 3 slot van double memória kártyával beültetve. Különben minden más javasolt variációban DDR 400-al mennek a memória kártyák.

Most 2x 512-es, 400-a PQI memóriám van van a gépben, ugyanakkor nagyon olcsón, 12 000-ért látok 1G-s, 400-as Samsungot. A két új Samsung vajon jól muzsikálna a régi két PQI mellett szerintetek? Jók a Samsung memóriák? Vagy ez is csak lutri?

(#1512) kem válasza rosta11 (#1511) üzenetére


kem
addikt

A samsung nagyjából olyan mint a PQI, persze mint2-ből akad nagyonjól tuningolható példány, de ne számíts rá hogy olyanokat kapsz.
Elképzelhető, hogy a PQI ramok is 2oldalasak, akkor remélem nem csak 333-on fognak menni. Ha igen, akkor érdemes eladni a 2 PQI-t.
Az meg hogy kettő egyoldalas, kettő meg kétoldalas, nem is szerepel a listán.
Elég érdekes ez a lap:S

Köszi!

(#1513) kem


kem
addikt

Hol tudom megnézni hogy mennyi feszt kapnak a ramjaim?
Nem szeretném újraindítani a gépet mert 5órája megy everest.

Köszi!

(#1514) Calibos válasza eL Geri (#1483) üzenetére


Calibos
addikt

Kicsit megkavarodtam :D
A te alaplapod szintén 965-chipes, na most a tesztekben a memória-sávszélesség ugyanakkora maradt a Dual-Chanel elvesztése mellett is. . Mindegy hogy 2,3,4(GB mennyiségnek egyeznie kell) memória van a gépben a teljesítmény egyforma.
Mind ezt rendeltetésszerű használat mellett mondom...

(#1515) D.Zolika


D.Zolika
csendes tag

Sziasztok.

Segitségeteket kérném a következőre.

Van egy Asus Striker alaplapom.
Ehhez van 4*1Giga geil Ram...tehát 4096...de a gépem csak 3324-et ismer fel.
Külön külön mindegyiket felismeri, hogy 1gigás...de egyben csak 3324 lát.
vki tudja hogy miért?

Előre is köszi a segitséget.

(#1516) Termi16 válasza D.Zolika (#1515) üzenetére


Termi16
őstag

Csak 64bites op.rendszerrel tudod kihasználni mind a 4gb-ot.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1517) kem válasza D.Zolika (#1515) üzenetére


kem
addikt

nem tud annyit megcímezni a cpu, ami csak 32bites a winfos miatt

Köszi!

(#1518) rosta11 válasza kem (#1512) üzenetére


rosta11
tag

Akkor azt hiszem megveszem, mert 1 G 12 ezerért szerintem egész jó üzlet. Bár vannak, akik azt mondják, hogy júliusig még megy lefelé az ár, de én fél évvel ezelőtt, majdnem 12-ért csak egy 512-est kaptam...

Engem különben nem zavar, hogy 333-as üzemmódban mennek a dupla oldalas memóriák, mert amúgy is vissza kell osztani azokat pont 333-ra a 400-ról, mivel felhúztam az FSB-t 2360-ra...

(#1519) [CS]Blade2 válasza kem (#1517) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Érdekes, mert pl mikor még nem volt sem 64bit, sem vista, már akkor támogattak jobb lapok a 8Gb ramot. :Y

(#1520) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

Corsair XMS2 nek mennyi feszt lehet adni max? Én most 430-on 4-4-4-12-es időzítéssel használom 2.1V-al!

(#1521) Calibos válasza [CS]Blade2 (#1519) üzenetére


Calibos
addikt

Mely alaplapok voltak ezek? Egyébként elsősorban 32 bites OP rendszerek nem tudnak vele mit kezdeni.

(#1522) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

A lap az lekezeli, csak a 32bit-es Windows XP/stb nem...

Gondolom más Oprendszer (valami Linux-csoda, vagy server-OP) kezeli a 8Gb-ot bár én még Windowson kívül semmit se használtam :U


[Szerkesztve]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1523) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Megint késtem :(( :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1524) kem válasza [CS]Blade2 (#1519) üzenetére


kem
addikt

ó hogyne:DDD
Meg a 4processzort.

Köszi!

(#1525) Eugene Roe válasza FehérHolló (#1503) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem Oblivion nem volt az igazi, egyszer 3 óréig bírta :) akkor is csak akkor fagyott ki, mikor mentettem, Explorer és CS az igazi :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1526) [CS]Blade2 válasza kem (#1524) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

most nem fogok keresni, de pl.

ASUS A7V8X-X
Memória:
# 3x184 tűs DIMM hely (unbuffered non-ECC), DDR 200/266/333, maximum 3GB memória

Ebbe az időbe volt olyan lap amibe ugye 4 ram ment és azokból volt:
max 4x1Gb modul
vagy max 8x1gb modul ddr333

Nem sok lap volt ilyen de akadt.

Nekem ekkor
mercury lapon volt 4 DIMM-es 2 SD 2DDR az is 2Gb-ot vitt volna ha nem 2x256Mb ramra lett volna pénz.
:D

(#1527) kem válasza [CS]Blade2 (#1526) üzenetére


kem
addikt

az nForce 2-es lapokban max 3Gb ment, többet nem ismert fel.
Még az A7N8X-E Delux is ami az egyik legkomolyabb volt ezek közt.
Az abit IC7 viszont kezelt 4 Gb-ot, szal lehet nem volt igazam és mégis meg tudja címezni.
Akkor meg én se értem hogy miért nem, viszont 4Gb az nem 8Gb.

Köszi!

(#1528) #65675776 válasza kem (#1517) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dehogy nem tud annyit megcímezni, még többet is egy 32bites OS. Mesterséges korlát a 4GiB az asztali MS OS-ekben.

* Windows XP Home: 4GB
* Windows XP Professional: 4GB
* Windows XP X64 Edition: 128GB
* Windows Vista Home Basic: 4GB
* Windows Vista Home Basic 64 bit: 8GB
* Windows Vista Home Premium: 4GB
* Windows Vista Home Premium 64 bit: 16GB
* Windows Vista Ultimate: 4GB
* Windows Vista Ultimate 64 bit: 128GB

(Forrás [link])

A memória címtartomány nem 32, hanem 36 bites, az meg 64GiB megcímzését teszi lehetővé PAE/AWE módban.

# Windows Server 2003, Standard Edition supports physical memory up to 4 GB.
# Windows Server 2003, Enterprise Edition supports physical memory up to 32 GB.
# Windows Server 2003, Datacenter Edition supports physical memory up to 64 GB.

(Forrás: [link]; [link])


[CS]Blade2: Négy DIMM-be nyolc modul?

[Szerkesztve]

(#1529) Calibos válasza #65675776 (#1528) üzenetére


Calibos
addikt

Na akkor jön maga és közli a száraz tényeket. Ha nem tenné akkor már az lenne a csalódás :D

[CS]Blade2
Szerintem nem gondolta át amit írt vagy valamit nagyon elnézett :F

(#1530) kem válasza #65675776 (#1528) üzenetére


kem
addikt

Ha jól számolom 36bit 64Gbitet címez nem? vagyis 8GByteot
A nem tud megcímezninél rosszul emlékeztem, meg azt se tudtam hogy 36bittel címez, pedig biztos elmondta a tanár.
Lehet már telljes hülyeségeket írok, de kicsit megkeveretdem.

Köszi!

(#1531) [CS]Blade2 válasza Calibos (#1529) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

4db 1Gb-os
és 4Gb 2Gb-ost akartam irni!
:))
Szóval nem vitte volna ha akoriban megadatott volna, mert körbenéztek sokan 4Gb- drr2-vel csak XP-n 2gb vistán 3Gb-ot lát!

(#1532) #65675776 válasza kem (#1530) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor lenne igazad, ha a memória címzése bitenként történne. De nem ez az eljárás, a legkisebb egység a word. (De lehet tévedek, mindenesetre nem bit szinten van az adat mozgatva.)

Egyébként ha a Server 2003 Datacenter Edition (32bit) meg tud címezni 64GiBet, akkor nem tudom miért lenne rosszul megadva általam a fizikai határ.

(#1533) kem válasza #65675776 (#1532) üzenetére


kem
addikt

tényleg, igazad van.

Köszi!

(#1534) mleslie


mleslie
tag

Skacok!

Bedobtam két 1 Gb 667-es Goodram memcsit a gépbe és a duál valóban gyorsulást hozott, de...
Alapból 667MHz 5-5-5-14-en mentek a modulok, de ezt egy kicsit megpiszkálva lett 4-4-4-11 és 700MHz. Az itt leírtakból arra következtettem, hogy azért ez némi gyorsulást fog okozni, ezzel szemben gyakorlatilag elhanyagolható a változás. Valamit rosszul értettem/csináltam, vagy a tuningmánia ennyit ér???

(#1535) Pomi_85


Pomi_85
csendes tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra megszűnik a dual channel?

Részletesebben:

Barátnőmék gépe, Gigabyte alaplap(GA-8I915P Duo), 2,66-os celeron proci, 2*256 400-as samsung ram. Mondja barátnőm, hogy lassú a gép meg akadozik meg ilyenek. Vírusra vagy valami ilyesmire gyanakodtam, mondtam neki, hogy futtasson le egy nod-ot, de nem talált semmit. Igazából nem értettem, hogy miért csinálja ezt, mert nemrég lett újrarakva a gép.
A két ram dual channelben ment. Indításnál ki is írta a gép. Tegnap ottvoltam, nézegettem a gépet, de nem találtam semmi rendelleneset, majd újraindítottam valamiért és akkor tünt fel, hogy mást ír ki az elején, mint eddig. Valami olyasmit, hogy dual channel unleaved vagy ilyesmi, nem emlékszem rá pontosan. Gondolom ez arra utal, hogy nem dc-ben megy a két ram. De mitől?
Az everest látja mind a két modult. Ma szerintem lefuttatok egy memtestet, hátha kiderül valami.
Lehet, hogy az egyik modul kezdi a végét járni?

A válaszokat előre is kösz!

(#1536) Qru válasza mleslie (#1534) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ez nem olyan nagy tuning, ne várj csodát ennyitől.
Egyébként számszerűsítve mennyi gyorsulást hozott?
(Everest mem olvasás/írás/másolás/késleltetés)

#nincsbennetarcsi

(#1537) Qru válasza Pomi_85 (#1535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Everestben mit látsz a memória fülnél? Hány bitet ír ki?

#nincsbennetarcsi

(#1538) Pomi_85 válasza Qru (#1537) üzenetére


Pomi_85
csendes tag

Memória eszköz tulajdonságai:
Fizikai formátum DIMM
Méret 256 MB
Sebesség 66 MHz
Teljes szélesség 64 bit
Adat szélesség 64 bit
Eszköz elhelyezése A0
Memória eszköz tulajdonságai:
Fizikai formátum DIMM
Méret 256 MB
Sebesség 66 MHz
Teljes szélesség 64 bit
Adat szélesség 64 bit
Eszköz elhelyezése A2

Erre gondoltál? :F

(#1539) Qru válasza Pomi_85 (#1538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Everstben az összesítőnél (nem jut eszembe a rendes neve), ahol a gép általános adatait írja ki, ott nem írja, hogy a memó 128-bit lenne?
(maga a modul 64bit-es, ha van DC (dupla csatorna, dupla szélesség) akkor 128bit és ezt az összesítő fülön kíírja ha jól emlékszem.)

#nincsbennetarcsi

(#1540) Pomi_85 válasza Qru (#1539) üzenetére


Pomi_85
csendes tag

Ok, ha ott vagyok a gépnél megnézem.
Van valami ötleted?
Addig is kösz a segítséget!

(#1541) Qru válasza Pomi_85 (#1540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem találkoztam még ilyennel , hogy Dc elszállt volna. Gondolm tuning nem volt, meg nem sérült a ram... Everestben írás/olvasási értékek csökkentek jelentősen? (vagy nincs mihez hasonlíts? Gondolm ha barátnődé a gép nem az a hardcore tuner...)

#nincsbennetarcsi

(#1542) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

szevasztok!!

kérdésem a következő lenne:

van 2x1 GB geil ultra ramom (tehát 800mhz) és van még 2x1 GB PQI 533MHZ ramom....
és a kérdésem az lenne hogy berakhatom-e az 533as memókat a 800as memók mellé?
visszafogja a gépet? vagy következmények?

lap asus p5wd2 premium, proci 630as intel

cracked

(#1543) Gyuri27 válasza Temple-Anzan (#1542) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az egész cucc 533-on fog ketyegni, a lassabb időzítésen. A tuning az érdekes lesz (ha tervezel). :DDD Viszont lesz 4 giga ramod. Amire (ha nem konvertálsz, videó-zene szerkesztesz) nem sok szükséged van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1544) Ambi


Ambi
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem. Most cserélek platformot AB9/6320-ra. Lehetőségem lenne piszok olcsón venni memcsit. 800-as Kingmaxokat. 4gb-ot tervezek. 64-bites Vista Premium/Ultimate-tel gond nélkül használható ennyi memória? Lehet, hogy felesleges a 4 giga, de nem fogok 1,5 éven belül hozzányúlni a géphez, memót meg most tudok olcsón. Az oprendszer korrektül lekezeli majd? Esetleg mi a helyzet 32 bites Vistánál?

Előre is köszi.

(#1545) Gyuri27 válasza Ambi (#1544) üzenetére


Gyuri27
félisten

tezsverem vissza olvasol a 1528-as hsz-ig. :o
Ott szerintem (mint mindig) daa-raa korrektül leírta mi a helyzet.

Nos ha tuningolni nem szeretnél jó a kingmax. A tuningot nem szereti nagyon ez ram, ill 4 modul esetén amúgy is nehéz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1546) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Első hozzászólásban leírtak alapján akkor 3200+ Athlon64 mellé Asus m2n-mx lapon (socket am2) felesleges dual chanellal szórakozni, igaz ?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1547) Gyuri27 válasza Thulcandra (#1546) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért nem mindegy minek az 5%-a. Mert majd ha veszel egyszer erősebb cuccot azért akkor érdekes lehet. ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1548) Ambi válasza Gyuri27 (#1545) üzenetére


Ambi
csendes tag

:R

(#1549) Thulcandra válasza Gyuri27 (#1547) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Később majd athlon x2 kerül majd a lapba.

most egy 512 MB ddr2 800mhz ram van benne és

- vagy 2x 512 dualban

- vagy bővítés + 1G -vel 1.5 G -re

Ha AMD-knél nem nagyon gyorsít dualc tényleg akkor inkább b verzió lesz.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1550) [CS]Blade2 válasza Thulcandra (#1549) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

mire, és milyen oprendszerel, mert
1. vista 1Gbramal lassú
2. játékra kell, akkor nem lesz elég az 1,5Gb!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.