Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3003) lemmy71 válasza Chaser (#3001) üzenetére


lemmy71
őstag

Én nem mondtam hogy nem lehet egész évben ültetni. De több száz éve lombhullás után ültetik a lombhullatókat, ez azért jelent valamit.
Gyümölcs és egyéb lombos fák ültetésére, az össz vége - (fagymentes) tél eleje a legideálisabb, akárki akármit is mond :K
Én napokkal ültetés előtt, kiásóm az ültetőgödröket (nem vakondtúrásokat) és beleöntök 2 nagy vödör (40 - 50l.) vizet hogy ázzon. A helyi szarvasmarhatelepről viszek jó érett marhatrágyát és két lapáttal teszek minden gödörbe ültetéskor. Kisebb növények ültetésénél (rózsa, fagyal, szőlő ...) erdei földet teszek a gyökérzet köré. Ami még fontos hogy ültetés előtt egy nappal, a növényeket beteszem egy veder vízbe és ültetéskor talpra metszem a gyökérzetet. Ahol egy fa elhal (gutaütés, tűzelhalás stb.) oda abban az évben nem ültetek semmit, csak a következő ősszel, addig pihenjen a föld. Apám agrármérnök volt, tőle tanulgattam ezeket, hosszú éve már minden ültetésem szépen megfakadt és termőre fordult idővel.
Pár éve még a faiskolákban, tavasszal a megmaradt gyümölcsfa csemetéket elégették.
Ma már más a módi mert boldog boldogtalan ültet mindent minden időben és persze a kereskedő is több pénzhez jut így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.