Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) spgabor válasza Csavarnyuzo (#2049) üzenetére


spgabor
aktív tag

bocsi, csak nem tudtam, melyikben kapok választ.

(#2052) civetta


civetta
csendes tag

Sziasztok!

HP Photosmart C4680 nyomtatóm a patroncsere óta furán nyomtat (eredeti patron van benne).
Ha azt választom, hogy csak feketén nyomtasson, akkor tökéletes. Azonban a szürkeárnyalatos nyomtatásnál a fekete betűk alá nyomtatja a szürke betűket, olyan mintha szellemképes lenne. Színes kép nyomtatás maga a borzalom, de gondolom a szürke elcsúszása miatt.
Többször próbáltam patronigazítással megjavítani, de semmi eredmény.
Tud valaki segíteni????
Köszi előre is!

(#2053) min4rt válasza Csavarnyuzo (#2050) üzenetére


min4rt
csendes tag

Helló

Igen, úgy van hogy 2 tálcája van az elsődleges az a boríték, illetve ott is lehet A4-et nyomtatni, a 2. tálca az ahol az A4-es üres lapok vannak, és a nyomtatásnál be is állítom hogy az első tálcára boríték méret van be állítva és be is húzta csak üresen adja ki nem nyomtatott rá, viszont ugyan így nyomtatott A4-re mintha az boríték lenne. (középben voltak elrendezve a címzett meg a feladó ahogy azt kell) :)

(#2054) Csavarnyuzo válasza min4rt (#2053) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lehet én vagyok értetlen, de ha a fentiből eteted A4-el, akkor nyomtat rá? Mert ha igen, akkor ez csak beállítási dolog lesz.

A pirosat kell elvágni.

(#2055) min4rt válasza Csavarnyuzo (#2054) üzenetére


min4rt
csendes tag

Helló

Igen ha oda A4 -es lapot rakok és ugyan azt a dokumentumot nyomtatom amit a borítékra kéne akkor azt meg csinálja. Azért fura mert mindenhol be van állítva hogy A6 méretű a lap a tálca 1-ben. Csak nem tudom hogy milyen beállítás van ennyire el állítva hogy nem nyomtat rá.

(#2056) Csavarnyuzo válasza min4rt (#2055) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha A4-en hagyod és úgy eteted a borítékkal?

A pirosat kell elvágni.

(#2057) min4rt válasza Csavarnyuzo (#2056) üzenetére


min4rt
csendes tag

Holnap kipróbálom de akkor nem fog elcsúszni a boríték? mert hogy nem abban a pozícióban húzza be?

(#2058) widi


widi
tag

Sziasztok!
Van egy HP Deskjet Ink Advantage 4625 e-All-in-One nyomtatóm, 4 hónapos, eredetileg hozzá adott partonok vannak benne.
Egy-két hete a kék színt nem nyomtatja, illetve először az első lap tetején még nyomtat a kékből, majd elhalványul, és utána nem nyomtat kéket.
Ha több napig nem nyomtatok, utána kicsit megint nyomtat kéket, majd ismét nem. Nyomtató szerint félig van, mi lehet az oka?
Köszönöm előre is!

(#2059) Csavarnyuzo válasza min4rt (#2057) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A papír határolókat persze told rá, de hogy ne pazarolja borítékot vágj le az A4-ből boríték méretű papírt.

A pirosat kell elvágni.

(#2060) civetta


civetta
csendes tag

Szia Csavarnyuzo!

Az én nyomtató-problémámra nem tudsz megoldást véletlenül? A 2052-es hozzászólás vagyok. :)
Köszi!

(#2061) Csavarnyuzo válasza civetta (#2060) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tintásokat nem vágom, de ha egyértelműen a patroncseréhez köthető a hiba megjelenése -vagyis a régi patronnal jó volt- és az igazítás is rendben lemegy, akkor lehet gázos a patron. Érdemes ellenőrizni, hogy nem maradt-e valami ragacs az alján a védőfólia eltávolítása után -bár ez esetben szerintem a csak fekete is rossz lenne-. Persze nézd meg a színes patron alját is.

A pirosat kell elvágni.

(#2062) Teaway válasza Csavarnyuzo (#2061) üzenetére


Teaway
veterán

Szerintem meg a pirosat.

Nincs itthon csokid??

(#2063) Csavarnyuzo válasza Teaway (#2062) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ki vagyok én, hogy ezt megkérdőjelezzem?

A pirosat kell elvágni.

(#2064) Csapatós


Csapatós
csendes tag

Hali. Itt elakadt a tudásbázis a HP 2550 esetében. A gondom u.a., hogyan tovább. Előre is köszönöm a segítséget. SOS

(#2065) gabesz78 válasza Csapatós (#2064) üzenetére


gabesz78
tag

Miről is van szó pontosan?

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#2066) Csapatós válasza gabesz78 (#2065) üzenetére


Csapatós
csendes tag

csavarnyuzo-nak voltak ötletei a HP2550 nyomtatási problémákkal kapcsolatban, de a beszélgetésük abba maradt v. pü-ben folytatódott

(#2067) Csavarnyuzo válasza Csapatós (#2066) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem mondtad pontosan, hogy mi a gondod, persze értem én hogy ugyanaz...
Vágod-e a szerelést, mert ha nem akkor ne kezdj bele :D

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#2068) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2067) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Kérlek kezdjük el!

(#2069) Csapatós válasza Csapatós (#2068) üzenetére


Csapatós
csendes tag

HP 2550 nyomtató. Használtan került hozzám. Annyit kell tudni róla, hogy a kék toner (még az előző gazdához így került) kiszóródott! Elmondás szerint üzemelt. Hozzám kerülve kompresszorral kinyomattam, próba nyomtatás, minden ok. Újabb nyomtatások és az egyik oldal csak sárga. Újra print: u.a.. Másnap első oldal ok, majd a következő sárga, utána sárga piros a nyomaton. Tonerek, dob (mind origi) csere: u.a.. Nos! Merre tovább.

(#2070) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2067) üzenetére


Csapatós
csendes tag

HP 2550 nyomtató. Használtan került hozzám. Annyit kell tudni róla, hogy a kék toner (még az előző gazdához így került) kiszóródott! Elmondás szerint üzemelt. Hozzám kerülve kompresszorral kinyomattam, próba nyomtatás, minden ok. Újabb nyomtatások és az egyik oldal csak sárga. Újra print: u.a.. Másnap első oldal ok, majd a következő sárga, utána sárga piros a nyomaton. Tonerek, dob (mind origi) csere: u.a.. Nos! Merre tovább.
Benéztem Bocsi! :)
Volt úgy, hogy a toner kivétele után a dobokat forgató elmozdult, így visszatenni csak a körbeforgatás után tudtam.

(#2071) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2067) üzenetére


Csapatós
csendes tag

A karusszel elmozdulása semmivel sem nagyobb mint egy teljesen jól működőé. Azóta már szét is szedtem, újra takarítás, hálózatra kapcsolva, paramétereinek lekérése, de az első lap után a 2. már üres, a 3. ok (itt csak szöveges megjelenítés van).

(#2072) Csavarnyuzo válasza Csapatós (#2071) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha így kapkodsz inkább hozzá se kezdj...
Megy pü.

A pirosat kell elvágni.

(#2073) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2072) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Tudod, amikor megszereztem (asszonynak) azt hittem ,hogy tudom mit csinálok. Aztán dehogy.

(#2074) Csavarnyuzo válasza Csapatós (#2073) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Válni akarsz?

A pirosat kell elvágni.

(#2075) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2074) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Akkor felejtsem el a gyóntatót? :)

(#2076) Csavarnyuzo válasza Csapatós (#2075) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Inkább kezdj neki amíg nem késő.

A pirosat kell elvágni.

(#2077) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2074) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Láttam PÜ-t. Nos! Ez a magnetizálóóó? Ahogy egyesek nevezik. Remélem holnap nézem és ellenőrzöm.
Jelentkezni fogok. Üdv. Cs

(#2078) Csavarnyuzo válasza Csapatós (#2077) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Relé, de inkább solenoid.

A pirosat kell elvágni.

(#2079) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2078) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Jaa. Relé a javából. A zip egyelőre nem nyílik. Ötlet?

(#2080) Csapatós


Csapatós
csendes tag

Most egy olyan gondom van, hogy egy HP 1315 all in one nyomtató állandóan kéri a papír ellenőrzését. Nem látok benne hibát, de azt sem tudom honnan veszi a jelet (optó talán?). Ha valaki tud segíteni, kérem tegye meg. Kösz.

(#2081) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Van egy Hp 7500A nyomtatóm.
Ciss folyamatos tintaellátó rendszerrel használom. Hp 920 patron van a nyomtatóban. A rendszer az eredeti patronokba van belekötve.
Az lenne a gondom, hogy a a bíbor színű patront nem érzékeli. Kipróbáltam, másik patronnal is, és nem azzal van gond.
Valahogy nem lehet kiiktatni ezt a csipes dolgot? Attól tartok a nyomtatóban lévő érzékelő mehetett tönkre. Még garanciás a cucc, bár nem tudom, azért mert töltöttem a patronokat, nem e fogják arra a meghibásodást.

Ha veszek bele új patronokat, vissza tudják nézni, azt hogy nem folyamatosan cseréltem a patront, a nyomtató ezt eltárolja?

(#2082) Csapatós


Csapatós
csendes tag

Tisztelt Nagyérdemű!
Nincs ötletetek a HP 1315-ös nyomtató problémához. Miért jelzi, hogy ellenőrizzem a papírt. Honnan szedi a jelet?

(#2083) Csavarnyuzo válasza Csapatós (#2082) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

- Ha már bekapcsoláskor jelzi, akkor elakadt papírt érzékel. Jól tippelsz optó érzékel -de akár panel hiba is lehet-.
- Abban az esetben is ilyet szoktak jelezni, ha nem tudják behúzni a papírt.

A pirosat kell elvágni.

(#2084) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2083) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Üdv újra! Ez még csak arra sem veszi a fáradtságot, hogy kezelje a papírt. Már az elején,a bekapcsolást követően jelzi, hogy ellenőrizzem. Már kezdtem attól tartani, hogy a fogaskerék megrepedt és a tengelyen csak elcsúszik.
Bíztam abban, hogy ez valami típus hiba és már másnak ia volt ilyen.

(#2085) kelly7


kelly7
aktív tag

Van egy HP 2015 nyomtatóm. Ki nyomtat egy lapot, aztán a második előtt ki gyullad egy hibalámpa. Háromszög, benne egy felkiáltójel. Ez mi lehet? Mit jelentenek ezek a hibalámpák mert leírást sehol nem találok róla?

[ Szerkesztve ]

(#2086) Csavarnyuzo válasza kelly7 (#2085) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha többet nyomtattál. akkor nem tudta behúzni a következő lapot. Ellenőrizd a papírtálca hátulján lévő tologatható részt. A kis jelnek pontosan az A4-re kell mutatnia -miliméter pontosan-. Ha az rendben van akkor viszont a koszos/kopott behúzó görgő okozza a problémát.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#2087) johnywaler


johnywaler
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy HP Deskjet Ink Advantage 3525 típusú nyomatót.
Egy hülye kérdésem lenne. Miért van az, hogy csak akkor tudom bekapcsolni, ha kihúzom a konnektorból és visszaszúrom ? Úgy értem alapból ha be van szúrva a konnektorba és be akarom kapcsolni, akkor nem reagál. Ki kell húznom, vissza kell dugnom és miután kivillant a kijelző fehéren, utána megnyomhatom a bekapcsolás gombot és már be is kapcsol. (konnektorral semmi baj, elosztóval és elosztó nélkül is ugyanígy reagál)

(#2088) Csapatós válasza johnywaler (#2087) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Szerintem tápos! (mint a csirke). Belső vagy külső a tápja? Kondik állapota milyen? Ezt próbáld ki elsőnek.

(#2089) Csapatós


Csapatós
csendes tag

Na megtaláltam a hibát. (HP 1315 all in one) Az a fogaskerék, amin egy fólia tárcsa van (opto kapun forog át) elfordul a tengelyen és nem kezeli a lapemelést, papírbehúzást. Nos! A kérdés: Hogyan tudnám rögzíteni a fogaskereket a tengelyen?

(#2090) Csavarnyuzo válasza Csapatós (#2089) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Taknyolással.

A pirosat kell elvágni.

(#2091) Csapatós válasza Csavarnyuzo (#2090) üzenetére


Csapatós
csendes tag

Abban jó vagyok, de azért még gondolkodom rajta.

(#2092) hollozoli


hollozoli
tag

Sziasztok!

Egy Canon Pixma IP2700-asom van, de már nagyon unom, hogy csak gyári Canon patront fogad el, ami egy vagyon.

Kinéztem karácsonyra egy HP Deskjet 1050-et, olyan 11 000 forint magasságában:

[link]

De nem tudom, mi vár rám, mint Hewlett-Packard tulajdonosra?
Van utántöltés vagy utángyártott patron?

Várom a tanácsokat!

üdv:

hollozoli

(#2093) R1200GS válasza hollozoli (#2092) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Nekem olyan HP-m van ami chipes patront használ, és elég nagy kiszúrásnak tűnik a dolog.
Töltöm a patront, valamint próbálkoztam egy Ciss folyamatos tintaellátó rendszerrel is. Kb. 3 hónap után kiírta, hogy rossz az egyik patron. Ezzel kapcsolatban kérdeztem is itt. Végül az lett a megoldás, hogy vettem egy csapat új patront hozzá. Kíváncsi vagyok mikor írja ki újra ezt. A tintaellátót leszereltem, mert nem nyomtatott szépen. Nem tudtam rendesen rögzíteni.
Időnként kiírja, hogy valószínű után gyártott patront használok, ami garanciavesztéssel járhat ha arra fogják a hibát. Azt gondolom, hogy figyeli menyi ideje nem volt cserélve a patron, és időnként letiltja a nyomtatást, míg nem veszek hozzá gyárit, de lehet nem így van.
A töltögetés nem annyira macera, sokat lehet vele spórolni. Inkmate tintát használok, nekem megfelel a minősége. Akár több százezer Ft-t is meg lehet vele takarítani, attól függően mennyit nyomtatsz.
Elégedett vagyok a nyomtatóval, de így utólag olyat választanék amihez chip nélküli patron van.

(#2094) hollozoli válasza R1200GS (#2093) üzenetére


hollozoli
tag

köszi a tanácsot

(#2095) N2O999


N2O999
tag

Van valakinek itt laserjet p1102 modellje?

Egyszerűen hiába állítom be az ecosmart panelnél hogy ne 4 óra legyen az auto-off, nem érzékeli, marad ugyanúgy a 4 óra. Legfrisebb a firmware, próbálkoztam már driver újratelepítéssel, több gépről, stb.

(#2096) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy HP LJ CP 1525n nyomtatóval kapcsolatban.

Céges környezetben van használva. Fix IP-s. Az egyik kolléga win7 alól csak úgy tud nyomtatni, hogy gép elindul, (office, pdf, bármi más) első nyomtatás pöpec. Szeretne más nyomtatni, de az már nem jön. Be kerül a nyomtató feladatsorába, de nem jön ki. Először az Office 2013-ra gyanakodtam, de mindegy miből van nyomtatva ugyan ez a jelenség. Viszont a munkatársa, aki vele szembe ül, probléma nélkül tudja használni.
Drivereket, már lecseréltem, szinte mindet kipróbáltam. A gép látja a hálót, nyomtatót, ping, fileserver, minden oké.

Esetleg valakinek valami ötlet?

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#2097) Csavarnyuzo válasza jaszy91 (#2096) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amiket csinálnék:
- ha nem standard tcp/ip porton nyomtat, akkor kipróbálnám azzal
- kipróbálnám a hp oldaláról letölthatő legfrisebb driverekkel (pcl5/pcl6/ps)
- megosztanám a jól működő gépen a nyomtatót és kipróbálnám úgy is
- végső elkeseredésemben kipróbálnám a problémás gép és a nyomtató között egy cross kábellel -már ha lehet-
Lehet, hogy ezek egyike sem oldja meg a dolgot, de közelebb vihet a megoldáshoz.

A pirosat kell elvágni.

(#2098) jaszy91 válasza Csavarnyuzo (#2097) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Köszönöm, de ezek már mind meg voltak, most értem vissza onnan, de ugyan úgy baszakszik.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#2099) Csavarnyuzo válasza jaszy91 (#2098) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Fw frissítés a nyomtatón? (Nem a problémás gépről csinálnám.)

A pirosat kell elvágni.

(#2100) jaszy91 válasza Csavarnyuzo (#2099) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Az kimaradt :) megpróbálom

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.