Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Essejó válasza bb0t (#2649) üzenetére


Essejó
veterán

Friss üde harmatos Garis? Akkor Go vissza a boltba vele és nem kínlódni otthon.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2652) bb0t válasza Essejó (#2651) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Friss üde harmatos garis de szükség van rá ügyintézéshez, nálunk Szegeden nem volt rokon hozta le fehérvárról. Tegnap sikerült olyat nyomtatni ami nem csíkoz, bár kiváló minőségre volt állítva.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2653) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy Hp 4500 G510n-z típusú multifunciós nyomató. Eddig tp-link routeren keresztül wlanon működött. Szolgáltató váltás történt, és lett egy Huawei router. A nyomtató azóta nem működik. Dhcp-n kap címet majd körülbelül 1 perc után elveszti azt és nem kap újat. Beállítottam egy statikus címre, tudom pingelni a gépről. Teljesen újratelepítettem a nyomatót felismeri a hp szolgáltató központ, lehet szkennelni is. De a nyomtatás nem működik, a szolgáltató központ azt írja ki hogy a nyomtató rendszer hibája miatt nem sikerült a nyomtatás. Mi lehet a probléma? Bezavarhat hogy a fekete patron kifogyott teljesen?

Köszönöm

(#2654) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Van egy HP Officejet 6000 nyomtatóm. A nagy gondom az, hogy a színes patronok kifogytak és nem hajlandó nyomtatni szöveget sem, hiába van tele a fekete patron és hiába állítom szürkeárnyalatosra a nyomtató szoftverben. Mit lehet tenni? Nem vagyok hajlandó tizenezer Ft-ért sosem használt színes patronokat venni, annyiért kapok egy másik nyomtatót.

(Szomorú, ami az utóbbi 10 évben végbement a nyomtatók piacán. Anno volt egy HP Deskjet 750-em, kihúzott kb. 7-8 évet, azóta a leghosszabb idő 2 év volt talán és közben se volt megbízható egyik sem, pedig volt újra HP, Epson, Canon, most megint HP és ez is sz@r, nem veszi fel a papírt, egyenként kell neki segíteni... :( )

(#2655) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Deskjet 3545-ről valakinek tapasztalata van? 2515ös nyomtatóm van jelenleg, ami hibátlan lassan 2 éve. Kéne egy wifis. Ezt néztem 20ért. Ebbe is 650es tinta kell.
A másik a 3635. Ez újabb, de vhogy a 3545 jobban tetszik. Utóbbiba 652es patron kell, ami enyhén drágább, mint a 650es (pár 100ft).

(#2656) bb0t válasza SkyLine3000 (#2655) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ugyanaz mint a 4515 kivéve, hogy nincs Wifi direct és nem érintőkijelzős. Illetve a memóriája 128 helyett 32MB. A proci is gyengébb, úgyhogy ez a 4515 butított verziója. A 4515-öt felleled a MediaMakrtban 23990 ért. 4000 a különbség de minőségesebb sokkal a 4515.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2657) Thunderzolee

Üdv!

Beteszem ide is, hátha itt többen járnak:

HP PhotoSmart C4180

Színes patront cseréltünk benne, és azt írja ki (a kijelzője), hogy
"vegye ki és ellenőrizze a színes patront".

Egyszer régen csinálta már ezt, de az gondolom egy hibás patron miatt volt, mert utána aztán többet nem csinálta. (többet nem vettem onnét színes patront, csak akkor egyszer kettőt, amiből az egyiket hasonló hibával nem tudtam használni - de mivel csak ~3ezer volt a patron, így nem foglalkoztam vele, mivel másik fajta patronnal ment)
Most viszont megint előjött, a szokásos utángyártott színes patronnal is ezt csinálja. (ez már 5ezer Ft-os)

Elég régi nyomtató már, bár nem volt agyonhasználva (évente talán 1 színes, meg 2 fekete patron fogy el), sőt, fater használja, csak pár doksit nyomtat vele időnként.

Ezzel tulajdonképpen elértünk a tervezett elavulás szerinti élettartama végéhez, és most már hiába veszek bele patront, akkor is mindig ezt fogja kiírni (kényszerítve, h vegyek másik nyomtatót), vagy lehet ezzel csinálni valamit?

Igen, már az összes fajta HP-s patron/fej tisztító alkalmazást lefuttattam, kivettem párszor a patront, megráncigáltam/nyomogattam, a nyomtatót is belül ahová tenni kell a patront, szóval már mindent kipróbáltam azt hiszem, de semmi változás.

Jó lenne egy másik színes patront szerezni, h azzal mit csinál.
De nem akarok még 5ezerért venni egyet, h aztán kiderül, azzal se megy, és aztán 10ezer Ft álljon a két (eladhatatlan) de tele patronban, mert a nyomtató a rossz.

Mit szokás ilyenkor tenni? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2658) SkyLine3000 válasza bb0t (#2656) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Köszönöm! :R

(#2659) nlacza


nlacza
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Sikerült vennem a munkahelyemről 2 szines lézernyomtatót. Csak az egyiket akarom megtartani, a másik eladósorba kerül. Melyiket érdemesebb megtartani "házi" használatra, és miért pont azt?
HP Laserjet cp3525 vagy HP laserjet 500 m551

köszi a segítséget előre is.

Lacza

(#2660) bb0t válasza SkyLine3000 (#2658) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nincs mit, azért tudom mert most vettük a 4515-öt. Már egy ideje nézegettük a nyomtatókat de aztán sürgőssé vált és a 4515-öt csak a Fehérvári Médiából tudtuk lehozatni Szegedre. Közben láttuk ezt a verziót a Tescóban de végül maradtunk a 4515-nél. 7 éves Canont váltottunk le, és nagyon jó, hogy teljesen vezeték nélkül nyomtatunk a ház összes eszközéről. Illetve bárhonnan bármikor küldök egy emailt a nyomtató címére, már nyomtatja is. Nagyon hasznos, olyan mint a fax és nekem ez új. :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2661) Csavarnyuzo válasza nlacza (#2659) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

1. Külföldi fórumokon olvass utána az esetleges típusbajoknak. Ha sokszor emlegetnek valami kellemetlen hibát -pl. panel meghibásodás- az nem jó jel az adott típussal kapcsolatban.
2. Nézd meg melyikben milyen százalékon állnak a kellékanyagok -tonerek, ITB, fuser-. Ha pl. fuser vagy ITB nemsokára lejár, az nem olcsó mulatság.
3. Számláló melyikben mennyi.
4. Eseménynapló, hogy milyen alakadások, esetleg szervizhibák voltak.

A pirosat kell elvágni.

(#2662) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Valakinek lenne javaslata? :

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01796821&lc=en&dlc=en&cc=us&lang=en&product=75035

A negyedik lépésnél nincs az eszközkezelőben az eszköz, és egyéb eszközök menü sincs.
Sőt, már a harmadik lépésnél a 11-es pont se teljesül, nem jön fel olyan ablak hogy " A Device driver software was not successfully installed."

Egy win7 64!-ről van szó, meg egy 3320-as hp-ről, amit elvileg 3600-as driverrel lehet telepíteni 7-re az adott útmutató oldal alapján. Mi lehet a baj? 32-es win7-re régen sikerült felraknom ezzel az útmutatással. Meg más meglévő driver felülírását is jelzi telepítés közbe, az is baj lehet?

:O

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#2663) SkyLine3000 válasza bb0t (#2660) üzenetére


SkyLine3000
addikt

4515 lett a befutó. A 3545 27ezer (Tecsó, Euronics), ezt meg 24ért vettem (MM)...

[ Szerkesztve ]

(#2664) bb0t válasza SkyLine3000 (#2663) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igen éppen néztük múltkor, hogy már visszaemelték 27-re miközben a másik jobb és olcsóbb. :) Remélem jó szolgálatot tesz majd neked! :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2665) SkyLine3000 válasza bb0t (#2664) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ünnepek után beléptem a helyi Tecsóba, hogy megvegyem 20ért a 3545öt. Fel is kaptam és elindultam a pénztár felé, De visszafordultam, h még egyszer megnézzem az árat a biztonság kedvéért. Még jó, h visszamentem. Már 27 volt.:D Gondolom, dec 31ig volt akciós. A másik, amit néztem, a 3635, még mindig akciós volt.
Ma jött meg. Annyira volt időm, h kipróbálja, mert vmit be kellett szkennelni. Működik frankón. Megy a wifi is rendesen. A 2515öst már két éve használom és még mindig olyan, mint az új.
Meg jó, h ezen van sd slot is, mert a fényképezőmben sd kari van.

(#2666) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

Egy HP - LaserJet Pro M127fw nyomtatóra cserélném az eddigi cuccomat, viszont azt nem találtam sehol egyértelműen, hogy a wifi hálózathoz tudok-e WPS használata nélkül csatlakozni pusztán WPA2/PSK használatával.
Akinek van infója, és át is adná, azt nagyon megköszönném.
Azt már csak így merem írni, hogy esetleg radius authentikaciot tud-e...

Értem én...

(#2667) Csavarnyuzo válasza KicsiUbul (#2666) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Biztosat a HP ügyfélszolgálata fog mondani.
WPS-t szerintem nem kell használnod -nem láttam még olyan készülékat, ami tudja a wifi-t, de wps nélkül nem lehetne csatlakozni-. Van rajta rj45, összedugod, dhcp-n kap ip címet, böngészőben bekonfigolod a wifi-t és hajrá.

A pirosat kell elvágni.

(#2668) fecs válasza Csavarnyuzo (#2667) üzenetére


fecs
senior tag

Bocs, nem válasz akart lenni. :U

Sziasztok!
Aliexpress-en láttam nyomtatóhoz üres tintapatront, amit házilag lehet tölteni. Tintát is lehet rendelni. 4x100 ml tinta a patronokkal 9000 Ft-ra jön ki. Van valakinek tapasztalata ilyen megoldással?
HP 655-ös patronokat helyettesítenék vele HP 3525-ös nyomtatóba.

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#2669) Minstrel


Minstrel
senior tag

Van egy HP4515-ösöm és a feketét mindig hibásan nyomtatja, elmaszatolja vagy kihagyja a sorokat, viszont ha átállítom 'legjobb' minőségre akkor jól nyomtatja. Ez ilyenkor patron hiba vagy nyomtató?

És mi változik amikor a legjobb minőségen nyomtat? Azt észrevettem, hogy kb. kétszer annyi idő alatt végez ugyanazzal a dokumentummal.

[hiba1] [hiba2]

(#2670) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem az a problémám a 4515el, h színesben iszonyat lassan nyomtat. Egy sima színes vázlatot kb 5 percig nyomtat. Feketében gyors. Sőt, ha másolok színes dokut, azt is gyorsan kinyomja. De ha már ugyanazt a képet fájlból akarom kinyomtatni, mondjuk akármilyen képnézegetőből, olyan szinten lassan nyomtatja, h nem lehet kivárni. De ha csinálok egy tesztoldalt, amin van színes is, azt szintén gyorsan nyomja. Wifin használom.
A 2515öm 1000x gyorsabb volt...

(#2671) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Doksit, pdf-et gyorsan kinyomtat, színesben is, de jpg-t tetű lassan. Mintha mindig a legnagyobb felbontásba akarná nyomtatni. Minden alapértelmezetten van. Már újra is telepítettem a nyomtatót. De ugyanaz.
Jpg-t feketében és színesben is rohadt lassan nyomtat. Nem lehet kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#2672) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Asszony gépén jó volt. Újrahúztam a windowst, most jó. :)

(#2673) _Csordi_


_Csordi_
csendes tag

HP Officejet 6000 -es nyomtatóval küzdök. Egyre gyakrabban nyomtat fej beállító lapot. Régebben nem csinált ilyet, csak nyomtató patron csere után. Most már viszont hetente legalább egy alkalommal nyomtat. Ezt mi alapján dönti el, hogy neki most nyomtatni kell ilyet? Egy ilyen lappal elvacakol 2 percig és addig nem lehet használni. Ez pedig roppant kellemetlen, ha épp egy ügyfél várná a számláját. Eredeti, nem utángyártott patronok vannak benne, bár a színesek szerintem gyáriak, mert színeset sosem nyomtattam vele. Havonta 300-400 lap a terhelése.

(#2674) snooze


snooze
veterán

Hali.
Rendelkezik valaki hp m125nw tipusu nyomtatóval?az lenne a kérdésem,hogy hol lehet bekapcsolni a kijelzövilágitást ha egyáltalán van rajta?Köszi

GO Gunners!!!

(#2675) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

HP 3525-nél nyomtam kb 3 fejtisztítást, ami erre az eredményre volt elegendő: tesztoldal

Fejtisztításkor egy rakás tintát megeszik gondolom, ezért fölöslegesen nem nyomogatnám, főleg, hogy a színes patronokat is eszi. Ahogy néztem csak a fekete nyomtatással van gondja.
Érdemes még nyomogatni a fejtisztítást vagy valami mással próbálkozzak?

(#2676) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!
Egyik ismerőstől kaptam egy használt HP DeskJet 3070A-t. Egy a gond vele, mintegy egy évig becsomagolva állt a dobozában és ez alatt a fekete festék a nyomtató fejben megtapadt? beszáradt? Szóval a fekete erőst csíkoz, a színesek nem. Gyógyszertári alkohollal már próbáltam megtakarítani, de egyelőre kevés sikerrel.
Lehet ki kéne szerelni a nyomtatófejet és úgy megpróbálni a tisztítást. Túrtam a youtube-t is de pont 3070A printhead cleaner-t - repair-t nem találtam. Ötletek a szétszedésére?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2677) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Sziasztok!

Egy hp deskjet ink advantage 4535 nyomatóval próbálok csatlakozni a UPC-s wifis routerre (Ubee EVW3226) de mindig visszadob 0XB80AC3E0 hibával, akár manuális akár WPS segítségével próbálok csatlakozni.
Van valakinek hasonló problémája :F

(#2678) SkyLine3000 válasza Essejó (#2676) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mielőtt nekiállsz fejet pucolni esetleg fölöslegesen, próbáld meg új patronnal!
Nemrég vettem egy 4515öst és a hozzá kapott patronokkal, de inkább a feketével elég csíkosan nyomtatott. Vettem bele új patronokat, azóta hibátlanul nyomtat.

(#2679) Csavarnyuzo válasza SkyLine3000 (#2678) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Rossz ötlet! A 4515-ben egyben van a patron a nyomtatófejjel, a 3070-ben külön fej van... :W

A pirosat kell elvágni.

(#2680) Essejó válasza Csavarnyuzo (#2679) üzenetére


Essejó
veterán

Hát ja, asszem marad a csavarhúzó, csak még az nem világos, hogy a tető kitámasztó az csavaros vagy kiakasztós, nem szeretném eltörni ugyanis.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2681) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Van egy HP Laserjet 1020 lézernyomtatóm. kb. 12 éves.
A gyári tonerje valamikor 10 éve kifogyott, akkor egy eredeti HP 12A tonerre cseréltem.
Azóta havi kb. 5-10 oldalt nyomtattam vele. Nem is volt vele gond mostanáig.

Probléma:
1. Nemrég észrevettem, hogy szellemképes amit nyomtat (nem csíkoz) hanem a kontrasztos részek halványabban megismétlődnek.
2. Miután felkapja a papírt és kb. olyan 5-10cm-t behúzott fél másodpercig olyan nyekergő hangja van, mintha valami csúszna vagy súrlódna benne.

A papírt mindig felkapja és mindig csak egyet húz be, tehát nagy baja nem lehet.

Ma foglalkoztam a dologgal:
Kivettem a felkapó görgőt, bár semmi baja nem volt ránézésre, a gumiszalagot elforgattam rajta 180 fokkal és alkohollal lemostam. A gumi puha tapadós nincsenek rajta nagy repedések.
A hang nem szűnt meg.
Ezek után vettem bele egy új utángyártott tonert.

A szellemkép elmúlt, szépen nyomtat. Viszont a papír behúzása után a nyekergő hang mit sem változott.
Tehát nem nyekereg végig, csak miután felkapta a lapot akkor az első 5-10cm-es szakaszon van ez a hang aztán teljesen normális.

Ezt mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#2682) Syabi86 válasza Thunderzolee (#2657) üzenetére


Syabi86
csendes tag

Szia!

Nekem ez az oldal segítette megoldani a problémát hp c4180: http://resetprinters.com/resetting-the-hp-photosmart-c4100-all-in-one-series-printer/

(#2683) Csavarnyuzo válasza Bile Demon (#2681) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vedd fel a jelenséget -látszódjon a papír mozgása-, töltsd föl valahová, hátha meg tudjuk szakérteni.

A pirosat kell elvágni.

(#2684) Bile Demon válasza Csavarnyuzo (#2683) üzenetére


Bile Demon
őstag

Felvettem, íme a link:
[link]

Arról a nyekergésről van szó, ami akkor hallható, amikor a papírt elkezdi behúzni és a papír kilógó vége egy vonalban van a nyomtató elejével, vagyis kb. 12-13cm-t húzott be a lapból.

Bruhe

(#2685) Csavarnyuzo válasza Bile Demon (#2684) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az okozza, hogy a behúzó görgő nem egyszer fordul el, hanem kétszer. Ha leszeded a készülék jobb oldalát fogsz találni egy szolenoidot. Ezen van egy kis "hangtompító" szivacs, ami kicsit már ragacsos. Miután behúzott a szolenoid nem enged el időben a ragacsosság miatt, ezért fordul még egyet a behúzó görgő. Ha eltávolítod a ragacsos szivacsot utána célszerű valamit a helyére rakni -kb. 0,5-1mm vastag valamit-. Tapasztalat, hogy a szigetelő szalag nem jó. Én egy vékony merev genotherm szerű műanyagot teszek fel kétoldalassal. A hadművelet után kicsit csattogósabb lesz a nyomtató -a hangtompítás hiánya miatt-, de még mindig inkább az, mint a görgő felesleges forgása/kopása.

A pirosat kell elvágni.

(#2686) Bile Demon válasza Csavarnyuzo (#2685) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszönöm a tippet. Tényleg az van amit írtál.
Simán kiszerelhetem a szolenoidot, vagy nagyon össze kell jelölni, hogy visszarakásnál ne legyen gond?

Bruhe

(#2687) Csavarnyuzo válasza Bile Demon (#2686) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem gond, hogyan rakod vissza -a motor indulásakor alaphelyzetbe fog állni-, csak ne legyen papír benne, amikor bekapcsolod. Persze helyén legyen az egész.

A pirosat kell elvágni.

(#2688) Bile Demon válasza Csavarnyuzo (#2687) üzenetére


Bile Demon
őstag

Na már kész is. Ki van ez a nyomtató találva.
Közben vágtam vastag öntapadós neoprén anyagból keresztben egy 1mm körüli réteget, kicsit ék alakú lett, de közben rájöttem, hogy talán jobb is. Nem tapad, nem csattog. Mintha új lenne.
Még egyszer köszönöm!

Bruhe

(#2689) Csavarnyuzo válasza Bile Demon (#2688) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Keresünk szervizest ;)

A pirosat kell elvágni.

(#2690) Poiro7 válasza Poiro7 (#2677) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Megoldódott a probléma a UPC részéről volt a hiba. A HP ügyfélszolgálatosa elmondta, hogy ez elég gyakori, hívjam fel a UPC-t ott már tudni fogják mi a megoldás. És valóban a UPC-nél visszaraktak egy régebbi szoftvert a modem+wifi kombora (Ubee EVW3226) és a távoli újraindítás után működött a nyomtató :C

(#2691) ABal


ABal
őstag

Sziasztok!

Ma vettem egy HP 3545 típusú multifunkciós masinát. Sajnos nem sokáig élvezhettem, mert már a beállítások közben hiba adódott: körülbelül a negyedik lapnál elakadt a papír. Ahogy az ember felnyitja a tetejét, van ott egy ábrasorozat, hogy hogyan kell ilyenkor kiszedni a beragadt papírt. Én le is követtem, a papír szépen simán kijött. A gép viszont ezt nem hajlandó tudomásul venni, és továbbra is makacsul ragaszkodik az elakadt a papír hibaüzenethez.
Tudok valamit tenni, vagy vihetem is vissza?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#2692) vocsok111


vocsok111
csendes tag

Üdv!

Hp 4l -es veterán, ám jól működő nyomtatóm van, amit pdf/kép fájlok nyomtatásánál még nem tudtam rávenni, hogy ne "raszteresen",azaz, mintha alacsony felbontású pontképként nyomtasson ki valamit. Illetve egyszer valamelyik pdf nézegető programmal sikerült már jó felbontásban nyomtatnom, de nem emlékszem milyen beállításokkal. Jellemzően Chrome-ból nyomtatok. nem ismerős valakinek a probléma, és megoldása?
Köszönettel:
Vocsok

(#2693) Robee90


Robee90
csendes tag

Helló!
Van egy LaserJet 1100 típusú nyomtatóm, azelőtt használtam XP-vel WIN7 32/64-bites rendeszerrel de most nem tudom feltelepíteni az illesztő programját. Most 64es win7-et használok, a nyomtató hozzáadása varázslóban nincs meg a hozzávaló driver.
Köszi a segítséget!

(#2694) Csavarnyuzo válasza Robee90 (#2693) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A amikor látod a driver keresésénél a nyomtatókat nyomd meg a windows update gombot. Sokat kell várni, de utána megjelenik a teljes lista, amiben remélhetőleg benne lesz.

A pirosat kell elvágni.

(#2695) Essejó válasza Robee90 (#2693) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt a Nyomtatót már Noé apánk is használta a bárka jegy nyomtatására, szóval izgalmas lesz, hogy akad-e hozzá 64 bites meghajtó.

Szűk az ablak ezért hiányzik a listából: Windows 2000 és a Linux

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2696) Csavarnyuzo válasza Essejó (#2695) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Bonyolult lenne ugyanazokat a köröket nem lefutni? Link.

A pirosat kell elvágni.

(#2697) Essejó válasza Csavarnyuzo (#2696) üzenetére


Essejó
veterán

Jogos! Sajna eszembe nem jutott megnézni, hogy angol nyelvű van-e, pedig mint a példa mutatja... :R

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2698) Essejó válasza Csavarnyuzo (#2696) üzenetére


Essejó
veterán

HP 3070 A kitámasztójára nincs tipped, csavaros vagy kiakasztós?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2699) Csavarnyuzo válasza Essejó (#2698) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Fordított sorrendben.
Komolyra fordítva: mi a kérdés? Szét kell szedni, cserélni, taknyolni?

A pirosat kell elvágni.

(#2700) Essejó válasza Csavarnyuzo (#2699) üzenetére


Essejó
veterán

Szóval egy barátom felszámolta az otthoni irodáját, költözés miatt. Közben előkerült ez a fentnevezett nyomtató (bedobozolva) Saját bevallása szerint jó egy évet pihent a dobozban. kipróbálta a fekete szín nem ment, patront cserélt (úgy sem). Elhozta nekem, hogy hátha tudok vele mit kezdeni. Ha megoldom és működik akkor büfé és használom, ha nem akkor még kérdéses mert a szkennere jobb mint a 10 éves Xeroxomé. :)
ki szeretném szerelni a nyomtató fejet és úgy beáztatni alkoholba, hátha kioldódik a dugulása. Fecskendős rácsöpögtetésen túl vagyok. A színesek pöpecül, de a fekete vagy semmit vagy itt ott egy egy csík - szóval nem ítélem reménytelennek. Keresgéltem a Youtube-on szétszerelős filmet, de sajna pont a 3070A-ról nincs csak 5510-ről Valahol meg írták, hogy hasonlít a módszer.
Szóval igen, házi barkács módszerrel kiszedném a nyomtatófejet és megpróbálnám a dugulást kiáztatni.
A filmhez képest egyértelműen vannak különbségek, pl a kijelző nem része a felső leszerelendő kávának hanem külön egységet képez. Ami még vissza tartott eddig az a fedő+scanner rész totál felnyitása. Ugye azt egy kitámasztó vagy nyitás határoló fogja meg. Van ott egy narancssárga pöcök, gondolom abból kell kiakasztanom, esetleg kicsavarnom? Ez egyelőre még visszatartott, de előbb utóbb rászánom magam és kiderítem, csak nem szeretném eltörni. Azt már kiderítettem, hogy elvileg olyan 10K Ft-ért lehetne hozzá fejet venni az eBay-on, de ha egy mód van rá akkor spórolnék.
Csavarhúzó volt már a kezemben, hisz a múlt távoli ködében valaha híradástechnikából értem meg. Az tény hogy később nem sokat gyakoroltam, de számítógépeket rendre szedek szét - takarítási célzattal és általában össze is rakom őket. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.