Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Teaway


Teaway
veterán

Heffi és grederes: végső esetben a szervíz tud
útbaigazítást nyújtani: (06 1) 382-1111

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#2602) Heffi válasza Teaway (#2601) üzenetére


Heffi
őstag

A szervíz nem értékesít ilyet magánszemélynek, sőt mint később kiderült viszonteladónak sem. Viszont sikerült belépnem a szervizmenübe, ahol kikapcsoltam a setup patronok használatát.

(#2603) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy HP Deskjet F2187-es nyomtató és egy Windows Xp-vel szerelt gép. A következő a gondom, amikor szkennelni, vagy fénymásolni szeretnék, nem engedi megnyitni a szolgáltató központot, mert a következőt írja ki: "Nem található HP eszköz. A HP Szolgáltatóközpont most bezáródik".

Uninstalláltam az összes programját, kicseréltem a nyomtató kábelt, másik portba dugtam, de semmi sem segít. Ha újra akarom rakni a programját (könnyű telepítés, ajánlott programok), akkor szépen végigfut, majd 96%-nál megáll, a kb/s csökkenni kezd 400-ról szépen lassan 90-60ig, majd kiírja, hogy végzetes hiba.

Hogyan lehetne megint működésre bírni a szolgáltató központot?

(#2604) Loner


Loner
tag

Sziasztok.

HP photosmart 7350 nyomtatóhoz keresek drivert win 7 alá. Ha tud valaki segiteni, megköszönöm!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#2605) Csavarnyuzo válasza Loner (#2604) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ezt már próbáltad?

A pirosat kell elvágni.

(#2606) Loner válasza Csavarnyuzo (#2605) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm, ez bejött! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#2607) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Image Runner 2520-al van valakinek tapasztalat?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2608) Csavarnyuzo válasza Picturemaker (#2607) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Van mi a kérdés?

A pirosat kell elvágni.

(#2609) Picturemaker válasza Csavarnyuzo (#2608) üzenetére


Picturemaker
őstag

Több is van:

- USB-n keresztül lehet e a szkenner részét használni? (ha igen, akkor honnan kell valami drivert /honlapon nincs/) illetve kezelőprogramot leszedni, mert ami fellelhető az csak hálózaton keresztül kezeli a szkennert.
- A nyomtatón átállítom az IP címet, de egy áramszünet vagy kikapcsolás után visszaáll arra amire akar. Ezen lehet segíteni?
- A felkínált hatszáz driver közül melyiket a legcélszerűbb használni?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2610) Csavarnyuzo válasza Picturemaker (#2609) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem szkennel csak hálózaton. Ha nem csak sima 2520 -és nem 2520i-, akkor a color network scangeart töltsd le, de ez még csak a scanner driver. Telepíted, lesz egy scangear tool, azt futtatva vagy megadod manuálisan a készülék ip címét, vagy megkeresteted vele, ezután select. A szkenneléshez viszont szükséged lesz valamilyen "szkennelő" alkalmazásra. Ha ez nincs a gépeden , akkor javaslom az ingyenes NAPS2-t.

Ha bemész a hálózati beállításokba a rendszermenüben, akkor ott a tcp/ip, ipv4 beállításoknál ki kell kapcsolnod az automatikus ip cím kérést -dhcp, rarp- és beállítasz fix ip címet. Ezek a beállítások csak újraindítás után jutnak érvényre, így kell egy ki-be kapcs.

Ha windows és Magyar nyelvű driver kell, akkor a 21.40-es UFRII drivert célszerű használni.

A pirosat kell elvágni.

(#2611) Picturemaker válasza Csavarnyuzo (#2610) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszönöm, ezeket megnézem és "jelentkezek" az eredménnyel.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2612) Csavarnyuzo válasza Picturemaker (#2611) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Annyi, hogy a drivert-t ne inf-esen telepítsd, hanem a setuppal. Menet közben pipa a Canon Driver Information Assist Service-hez és a Nyomtatóállapot lekérdezéséhez -vagy Set printer infomation ha angol drivert teszel fel-.

A pirosat kell elvágni.

(#2613) Picturemaker válasza Csavarnyuzo (#2612) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megcsináltam amit lehetett, most csak várni kell, mert eddig pár nap után mindig volt valami "gebasz".
Remélem most már jó lesz és a nyomtató tulaja is megnyugszik.
Köszönöm a tanácsokat. :R

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2614) Csavarnyuzo válasza Picturemaker (#2613) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Remélem fix ip-nek olyat választottál, amit a dhcp nem oszt.

A pirosat kell elvágni.

(#2615) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Gondjaim vannak a hp deskjet f2480 többfunkciós nyomtatómmal és emiatt a segítségeteket kérném.

Az mitől lehet, és hogy lehetne a hibát megszüntetni, hogy papír hiányra hivatkozva (holott van benne elég) nem nyomtat a gép?

Előre is köszi a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2616) Csavarnyuzo válasza sz.j (#2615) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem lehet, hogy megpróbálja behúzni, de nem tudja? Világíts be, hogy mit csinál.

A pirosat kell elvágni.

(#2617) sz.j válasza Csavarnyuzo (#2616) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha benne a papír akkor nem lehet belátni, viszont hasonlóan csattog/"kerreg" mint mikor jó volt ...
A papírlapokat ütközésig benyomtam.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2618) Csavarnyuzo válasza sz.j (#2617) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Pont azt kéne megnézni valahogy, hogy a görgő forog-e a papíron és nem tudja behúzni, vagy nem forog.

A pirosat kell elvágni.

(#2619) sz.j válasza Csavarnyuzo (#2618) üzenetére


sz.j
nagyúr

A későbbiekben megnézem, most nem érek rá.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2620) Csavarnyuzo válasza sz.j (#2619) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nekem nem sürgős :DDD

A pirosat kell elvágni.

(#2621) HeyTchiki


HeyTchiki
csendes tag

Van egy Photosmart 5510-es nyomtatóm.
Még nem próbáltam, ezért kérdezem!
Ha csak fekete patront veszek bele, akkor is tudok nyomtatni, vagy kell mind a 4 színű patron bele?

Köszönöm!

(#2622) spammer


spammer
veterán

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a HP C4092A utángyártott toner jó-e a P1102-es nyomtatóba? Mert csak ezeket írják a kompatibilitási listán:

HP LaserJet 1100
HP LaserJet 1100 A
HP LaserJet 1100 ASE
HP LaserJet 1100 AXI
HP LaserJet 1100 SE
HP LaserJet 1100 XI

Vagy marad a HP CE285A, ami a leírások szerint passzol a P1102-be.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2623) Csavarnyuzo válasza spammer (#2622) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Teljesen más a 92-es.

A pirosat kell elvágni.

(#2624) spammer válasza Csavarnyuzo (#2623) üzenetére


spammer
veterán

Köszi. Csak régebben valaki az edigitalon írta, hogy jó bele. Nekem is gyanús volt, hogy nem lesz jó, ha nincs itt a listában. Akkor marad a másik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2625) Csavarnyuzo válasza spammer (#2624) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Na jó csak egy kicsit más: 92 vs 85. :)

A pirosat kell elvágni.

(#2626) szemesi69


szemesi69
addikt

Üdv!

Adott egy HP Deskjet Ink Advantage 3515 e-All-in-One nyomtató. Szeretném gyári állapotra vissza állítani, mint amikor megvettem újonnan. A google nem segített. A fő problémám, valamit el állítottam, azóta nem tudok pdf-t és world-t nyomtatni. Fényképet, tesztoldalt, scennerből rögtön nyomtat szépen, viszont semmi mást nem tudok kinyomtatni. Megköszönném ha valaki segítene.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2627) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy HP LaserJet Pro M125nw (CZ173A) nyomtatót.
Hogyan tudnám rávenni hogy wifin keresztül tudjam használni?
Sajnos nem sok időm volt még foglalkozni ezzel az üggyel, de ha ti tudtok egy bevált működő metódust, az nagyban megkönnyítené a holnapi vagy holnaputáni beüzemelését ennek a funkciónak.

(#2628) Csavarnyuzo válasza Rakeem (#2627) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha tud wps-t a routered, akkor: link.

A pirosat kell elvágni.

(#2629) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!

2.éve tökéletesen működő HP 5525-ös készülékben a fekete patron (kb a 3.) kifogyott majd eredetire lett cserélve.
Azóta 0xc19a0013-as hibát ír ki. :(
Működik,de a fekete hiányzik a nyomtatásból.
A tintaszint a maximumot mutatja,de fekete másolásnál egy üres lap jelenik meg.
Kivettem,megkocogtattam a patront a tinta van is a fejen,de aztán semmi a papíron. :(((

Esetleg az új eredeti patron lenne a hibás?

Köszönöm,ha valaki válaszol.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#2630) Rakeem válasza Csavarnyuzo (#2628) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Bejött. WPS-el minden további nélkül működésre bírtam.

(#2631) bisa44


bisa44
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem szuper problémával állok elő, amit meg kellene fejteni. Adott egy Lenovo asztali PC, core2 duo meg minden, tehát irodai igásló. Rengeteget használom nyomtatásra, pl etikett vonalkód nyomtatásra. Egyszercsak 1-2 hete a vonalkódokat szisztematikusan megvastagítja, összeköti stb. Észrevettem már hogy pl PDF fájlokban is az M egy kocka, mert összefesti a függőleges vonalak közti területet. Ja és ez nem folt, hanem direkt történik mert 10ből 10x ezt csinálja. Ez valami digitális szemét a nyomtatási láncban én nemtudom, de nekem nagyon fontos lenne h rendesen menjen a vonalkód nyomtatás. Valaki tipp? Esetleg pl nemrég tettem fel win7ről win10-re a gépet. Lehet ez az oka?

(#2632) bisa44


bisa44
csendes tag


a nyomtató egy HP laserjet 1100 és a csatolt képen látható egy probléma például

[ Szerkesztve ]

(#2633) Csavarnyuzo válasza bisa44 (#2632) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Driver uninstall/reinstall-al kezdenék.

A pirosat kell elvágni.

(#2634) bisa44 válasza Csavarnyuzo (#2633) üzenetére


bisa44
csendes tag

ennél előremutatóbb választ vártam :) megvolt természetesen!

(#2635) Csavarnyuzo válasza bisa44 (#2634) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Majd legközelebb kiszívom a kisujjamból, hogy Te eddig mivel próbálkoztál :W
Gondolom nincs az 1100-ban truetype beépített vonalkód készlet, de a driverben először átkapcsolnám, hogy töltse le és ne a beépített truetype fontkészletet használja -a Hp LaserJet 1100 (MS) driver-t néztem-.
Aztán kipróbálnám másik driverrel ami elviszi -LaserJet III, LaserJet 4 ezek régebbiek-.

A pirosat kell elvágni.

(#2636) bisa44 válasza Csavarnyuzo (#2635) üzenetére


bisa44
csendes tag

megnézem, köszönöm és nem akartam kötekedni, bocs a szarkasztikus stilusért! és tényleg köszi a tippeket!

(#2637) Csavarnyuzo válasza bisa44 (#2636) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

(Még) nem szívtam mellre :)

A pirosat kell elvágni.

(#2638) bisa44 válasza Csavarnyuzo (#2637) üzenetére


bisa44
csendes tag

megpróbáltam minden általad javasolt módszert. Sajnos változatlan. Kicseréltem másik 1100-asra a nyomtatót, de természetesen szintén nem jó. Valami további tipp?

(#2639) Csavarnyuzo válasza bisa44 (#2638) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Feltennék egy pdf "nyomtatót" és megnézném, hogy az általa generált file is rossz?

A pirosat kell elvágni.

(#2640) benyus1


benyus1
újonc

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
HP Deskjet 1515 a nyomtatóm típusa. Kb egy hónapja nem nyomtattam vele(egyedül ennyi atrocitás érte). Ma szerettem volna, de úgy néz ki ő meg nem. Színeset tökéletesen nyomtatja, viszont az alap feketét... kb olyan mintha halvány, épphogy látható szürke színű lenne, sőt próbálgattam és egy idő után annyi sem, üres papírt adott ki. Sejtésem szerint beszáradhatott.
Garis egyébként, de azért megkérdezem, létezik e valami fajta módszer, amivel megúszom a cipelgetést?
Sőt magát azt is megkérdezném, hogy ez a hiba, belefér e a garancia halmazába?

(#2641) Csavarnyuzo válasza benyus1 (#2640) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A cipelgetést egy patroncserével megúszod.
Hogy a patron beszáradása garanciális-e, azt a Hp ügyfélszolgálata megmondja.

A pirosat kell elvágni.

(#2642) bisa44 válasza Csavarnyuzo (#2639) üzenetére


bisa44
csendes tag

az általa generált fájl tökéletes!

(#2643) Csavarnyuzo válasza bisa44 (#2642) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem vennék mérget rá, de szerintem a driver cseszi el a dolgot, és amiket írtam nyomtatókat, az szerintem ugyanezt használja. Olyan driverrel kéne kipróbálni, amit a Hp oldaláról kell letölteni és nincs benne a win-ben -hogy mindenképpen felülíródjon-. Pl.: a LaserJet 4200 jóval újabb/több funkciója van -emiatt nem biztos, hogy jó lesz hozzá-, de egy próbát megér. Link 4200-as driverek, op rendszert fent tudsz váltani.

A pirosat kell elvágni.

(#2644) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,
Egy hibajelenséggel kapcsolatban írnék, valakinek hasonló hibája esetleg jelentkezett már?
HP Ink Advantage 6525 nyomtatónál.

1 éves és 1 hónapja van hogy vettem a nyomtatót a MM-ban. Vissza vittem gondolván, hogy 2 év garancia van rá,hát közölték hogy bocsi de csak 1 volt és nem tudnak vele mit csinálni. Nem 2ft volt a nyomtató.
Elvittem egy szervizbe, mondtam hogy nézzék meg mi a baja és hogy mennyi lenne megcsinálni.
A hiba oka azt mondták, hogy a nyomtatóban lévő festéktálca egy idő után megtelik és ez érintkezik a nyomtató fekete patronnál lévő nyomtató fejjel. Ez megadta magát azért nekem csíkosan nyomtat.
Megjártam előtte a patron cseréket, mert azt hittem az a baja cseréltem van 4-5 különböző után-gyártott és eredeti patront is de semmi. Hát és mondták hogy kb a cseréje, berendelése ennek a fejnek megegyezik a nyomtató árával.
A másik lehetőség amit próbáltam, hogy hibás nyomtatót keresni aminek a feje még jó. Jófogáson egyetlen egy ilyen embert találtam aki 2db HP 6525-ös nyomtatót árul 10ezer ft-ért próbáltam írni neki hogy eladja e egyiket de semmit nem reagál. Azért akartam megvenni hogy majd abból esetleg átrakni ebbe a fejet, mert ha 10ezer ft-ért árulja gondolom valami nem jó rajta, de viszont hibáját nem írt azoknak sem.

Sum-sum, szóval nem tudom mit kezdjek, de egyet leszűrtem az esetből, hogy MM-ban nem veszek nyomtatót többet, mert csak 1 évet adnak rá, legközelebb megnézem mennyi garanciát adnak rá és minimum 2 évet veszek rá.
Üdv Ákos

(#2645) Csavarnyuzo válasza zakoss (#2644) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha megveszed a használtat mitől leszel biztos benne, hogy abban jó a fej. És ha ma jó benne mi a garancia, hogy 1 hét/hónap múlva nem tojik be benne?
Az MM annyi garanciát ad rá amennyit a gyártó. Tehát ha 2 év garis készüléket akarsz venni, akkor vegyél olyat, akár az MM-ben...
Amúgy ilyen garanciakiterjesztést vehettél volna hozzá, ami alapban nem jár. Tehát a következő készüléknél először érdemes azt körbejárni, hogy alapban mennyi gari van rá és/vagy lehet-e bővíteni a garanciaidőt.

A pirosat kell elvágni.

(#2646) b520


b520
újonc

Üdv!

Van egy HP LaserJet Pro MFP M176n típusú nyomtatóm, de mióta win10-re frissítettem nem kompatibilis a számítógéppel. Driver telepítés közben 80% körül megakad, és hibaüzenetet kapok. Van esetleg valami ötletetek?

(#2647) Csavarnyuzo válasza b520 (#2646) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha még nem próbáltad: link.

A pirosat kell elvágni.

(#2648) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

HP 3525 begyűrte a papírt, majd mindenféle hibakódokat írt ki. Kivettem a begyűrt papírt, majd cseréltem a 3 színes patront, mert már nagyon kevés volt a tinta a benne lévőkben. A feketét pár hónapja cseréltem, az még félig van.
Sajnos nem bírom rávenni, hogy feketében nyomtasson. A nyomtató mutatja, hogy félig van, de egyáltalán nem használja a fekete színt. A többi három megy. Talán megsérült a nyomtatófej, mikor begyűrte a papírt?
Valami ötlet, hogyan lehetne javítani?

[ Szerkesztve ]

(#2649) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! Vásároltunk egy HP 4515-ös nyomtatót, az a problémám, hogy csíkoz. Csináltunk pár próbanyomtatást vázlatos illetve normál minőséggel fotópapírra illetve sima lapra és minden esetben csíkoz. Mi lehet a gond? Típushiba, esetleg a kezdő patron gagyi, vagy, hogy eddig csak vezeték nélkül próbáltuk. (A tisztításokat és egyebeket megcsináltuk már.)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2650) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Úgy látom hogy rövid időn belül 3 db 655-ös patront használó masina is ugyanazzal a problémával jelent meg csak itt a fórumon.
Szerintem ez valami típushiba lehet, hogy a fekete patron nem dolgozik.
Bánom, hogy ez azért hamarabb nem derült ki, mert 3db működik még a környezetemben, de kettő már feladta.
Csak ha ezek a hibák 2-3 évesen kb 2000 lap után derül ki, így azt sem tudom mit vegyek ezek után. :(((

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.