Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) torzo válasza *Ropi* (#32449) üzenetére


torzo
Ármester

:P :P :P :P
Nikonnal nem nehéz sárgulni, meg hdr-like képeket csinálni.
Canonnal mindez lehetetlen, de azért szép az élet továbbra is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32452) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok !

Kicsit off a téma, de hozzám került 40ezer forint....amit a gépemre akarok költeni. Elsőre gondoltam 35 körül egy vakut ...aztan egy táskát, de valószinű inkább egy állványt vennék.

Ami elvárás lenne, hogy 600D+portremarkolat+70-200as obi. Ennyi lenne amit el kéne birnia LEGALÁBB !

Remélem zavartam ! ;]

:R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#32453) copass válasza fr3ntzen (#32452) üzenetére


copass
veterán

na de milyen? háti,kézi,oldaltáska?
lowepro passport szériája elég jó
nekem sling van. abban elfér 70-200,vaku,5dm2 palacsintával együtt + az apróságok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32454) fr3ntzen válasza copass (#32453) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Szia. Köszi. Hátit mindenképp, de ahogy írom inkabb állványt vennék abban kellene segítség...márkában pl melyik a vállalható...

Természetesen ha kijonne mondjuk egy állvány 25 körül akkor a maradékból táskát vennék valószinű ! :C :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#32455) copass válasza fr3ntzen (#32454) üzenetére


copass
veterán

25kből nem veszel állványt...40k-ból talán-talán + a fej.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32456) hszilard666 válasza copass (#32455) üzenetére


hszilard666
veterán

Most mondanám hogy a manfrotto compakt állványomat 10K ért vettem :DD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32457) copass válasza hszilard666 (#32456) üzenetére


copass
veterán

1.5 kg terhelhetőség az elég karcsú.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32458) Klemice válasza hszilard666 (#32456) üzenetére


Klemice
senior tag

Vakuállványt ebayről olcsóbban is rendelhettél volna

(#32459) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Akkor nem veszek állványt.... Max 30at szánok rá.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#32460) .DLL válasza fr3ntzen (#32459) üzenetére


.DLL
veterán

Állványos topikban szerintem sok tapasztalatot olvashatsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#32461) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Ki melyiket választaná az említett objektív közül?

Tamron 17-50mm f2.8 VC (képstabis)

Sigma 17-50mm f2.8 OS HSM (képstabis)

Előre is köszönöm a segítséget!

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32462) csacsi77 válasza Iomega (#32461) üzenetére


csacsi77
senior tag

Majd mindenki azt mondja, hogy a stabi nélküli Tamront.
Bár az én igényeimnek Nikono D90-en a stabis Tamron is kiszolgálta.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#32463) Iomega válasza csacsi77 (#32462) üzenetére


Iomega
őstag

A stabi nélküli Tamront próbáltam.
A stabis verziók közül szeretnék választani.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32464) *Ropi* válasza torzo (#32451) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Nikonnal nem nehéz sárgulni..."

Ez így igaz: elég nehéz eltalálni velük a rendes fehéregyensúlyt. ;] :P ;) :))

"...meg hdr-like képeket csinálni.
Canonnal mindez lehetetlen, de azért szép az élet továbbra is. ;]"

Valóban? :P :DDD (Elnézést, nincs feltöltve belőle feliratmentes verzióm.)

(#32463) Iomega: Akkor válasz nélkül maradsz, mert ipari hulladékokat nem fogunk nyugodt lélekkel ajánlani. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32465) torzo válasza *Ropi* (#32464) üzenetére


torzo
Ármester

Na, jó, hát akkor mégis, na! :DDD

De azért nem d800 a dinamika, az biztos. Ahogy látom, mindig fölé kell lőni 2/3-dal legalább, mert a shadows korrekciot nemigen bírja a canon szenzor.
De amit fókuszban produkál a rendszer, az lehengerlő. A 100-400 és 70-200/2.8 ISII élességéről nem beszélve. Szóval nem bántam meg.
És volt alkalmam látni a 11-24 teljesítményét 5Ds-sel. Nagyon durva. :Y :Y

(#32466) Iomega válasza *Ropi* (#32464) üzenetére


Iomega
őstag

Szomorúan hallom.
Bíztam abban, hogy esetleg valakinek van saját tapasztalata eme "remek" ipari hulladékokról. :)
Az egyértelmű, hogy van jobb lehetőség az említett obiknál, de ugye a pénz határozza meg leginkább, hogy mi lesz a kiszemelt. Na meg, erősen hobbi célra lenne.
A Canon 17-55mm f2.8-as IS USM obija közel 2x annyiba kerül, mint az olcsóbb e-hulladék minősítésű társai. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32467) *Ropi* válasza Iomega (#32466) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az objektívek elsődlegesen meghatározó tulajdonsága (az átfogásuk és a fényerejük mellett) a képminőségük, ezután jön az, hogy van-e bennük képstabilizátor és egyéb extrák. A VC vs non VC Tamiknál az előbbi képminősége nagyságrendekkel rosszabb, mint a non VC-é, ezért is vált olcsóbbá az idők folyamán, mert az objektíveket ismerő fotósoknak gyakorlatilag eladhatatlan (ugyanígy a másik kettő).

A Canonnál a nevet és a márkát fizeted meg (volt Tami non VC-s 17-50/2.8-am és Canon 17-55/2.8 IS-em is).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32468) *Ropi* válasza torzo (#32465) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 350D óta megszoktam, hogy fölé lövök az aktuális fényviszonyoktól függően, így itt már a bevált rutin szerint tettem meg: úgy fogalmaznám, hogy ami a Nikonoknak alul van meg, az a Canonoknak felül a csúcsfényekben.

Most mondhatnám, hogy "ugye megmondtam"... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32469) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok. Kis segítség kellene. Elhagytam valahol az 550D keresője körüli gumiborítást. Rendelnék az ebayről vagy bárhonnan, viszont nem tudom hogy mi ennek a neve. Köszönöm.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#32470) Iomega válasza *Ropi* (#32467) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm a válaszodat! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32471) hszilard666 válasza capulet75 (#32469) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!
Eyecupnak hívják angolul, ebayen van is. [link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32472) csacsi77 válasza capulet75 (#32469) üzenetére


csacsi77
senior tag

Erre gondolsz?

Öreg fater megoldja!!!!

(#32473) hszilard666


hszilard666
veterán

Napot!
Picit off leszek, de ezt megosztom veletek. Ma megtapogattam egy Sony a7S-t háááát nem vagyok elájulva tőle. Természetesen sokkal minőségibb érzés mint az öregecske 600D-m de mondjuk egy 5Dmk2 nél nem jobb. Sőt furcsa is egy picit, feldobtunk rá egy f2.8 as L es 200mm es canon lencsét és természetellenesnek tűnt egy picit a cucc, fogni is furcsa volt. De biztos meg lehet szokni, én nem kérek belőle az ziher. A következő gépem is DSLR lesz az tuti.

Ennyit mondanék el vietnámról :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32474) capulet75


capulet75
addikt

Köszönöm mindenkinek. :R

A linken találtam ilyen Canon EP-EX15II Eyepiece Extender-t, érdemes ezt használni?

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#32475) forceberg válasza *Ropi* (#32468) üzenetére


forceberg
veterán

Nana! Nincs meg annyi a Canonnak, hiába próbálod úgy forgatni :D
Illetve a 2/3FÉ-vel fölé lősz, vagy 1FÉ-vel alá, na az a különbség ISO-ban vagy záridőben is jelent valamit, nem is keveset.

Az AF-ben meg a 100-400-ban igaza lehet Torzonak.
Igaz a 100-400II AF-et nem lehet a Bigmákkal egy lapon említeni.
Bár a pro Nikonokra(váz+obi) sem szokott panasz lenni AF terén.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32476) *Ropi* válasza forceberg (#32475) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha 5 nincs is de 3-mal rendszeresen fölé megyek amikor pl. bevonulásnál ellenfényt kapok az ajtóból: abból ~1.5 a valós nyereség. Persze a másik két paraméterben is megmutatkozik, viszont zajban is jobban jövök ki belőle (mármint önmagához mérten). :K

A Canon gyűrűs USM-es AF sebessége etalon - az új üvegeké még inkább (bár a régebbi 70-200-akéra sincs sűrűn panasz). :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32477) fattyu válasza hszilard666 (#32473) üzenetére


fattyu
veterán

lőj vele egy képet estefele valami kevés fényben amikor már rá kell tekerni isora és mindjárt szeretni fogod a furcsa fogást...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#32478) hszilard666 válasza fattyu (#32477) üzenetére


hszilard666
veterán

Vágom hogy majdnem éjjellátó szonten van, a tulaj imádja, de nekem nem gyere be. De lehet hogy holnap úgy kelek hogy kell nekem egy olyan :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32479) bdlackoo


bdlackoo
tag

Sziasztok.

Kacsintgatok a digitalis fotozas fele. Meg is szuletett a dontes ,hogy veszek egy gepet (valami tanulos nem tul dragat otleteket varok :D) . De ratalaltam edesapam regi filmes 1000fn tipusu gepere.

Van hozza 2 objektiv:
- canon 35 - 80 mm (gondolom ezt adtak a gephez)
- exakta 70 ~ 210mm

ezek az objektivek kompatibilisek az ujabb digitalis gepekkel?

elore is koszi a valaszt :)

dinosaurs are jesus ponies

(#32480) *Ropi* válasza bdlackoo (#32479) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rá lehet (az Exakta FD bajonettes, hacsak át nem alakították EF-re, így ahhoz még átalakító is kellhet). Arra viszont készülj, hogy sok köszönet egyikben sem lesz: nem a digitális szenzorokhoz vannak korrigálva, így a képminőségük finoman szólva is gyenge.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32481) AttyVin válasza bdlackoo (#32479) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ilyen gépem nekem is volt.

Mivel EOS, már EF csatlakozása van.
Így elméletileg "jónak" kell lennie a mostani EOS-okra is.

Az EF-S akkor még értelemszerűen nem létezett.

Nekem van néhány objektívem abból a korból, de nem érzek akkora különbséget "standard-szinten" számos újabb lencséhez képest.

Persze, ettől még én sem erre építeném a digitális "karrierem"...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#32482) csimpekve


csimpekve
tag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a 70D élőképben csak az ETTL vakut vezérli? A manuális vakut nem villantja el, és rádiós kioldóval sem lehet vakuzni. :F

www.csiro.hu

(#32483) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Próbáltam utánaolvasni, de nem teljesen világos: a Canon pénzvisszatérítési akció céges vásárlásra is vonatkozik? Egy 24 STm-es obit szeretnék venni, elvileg 10k-t adnának vissza.

[ Szerkesztve ]

(#32484) matyi012345 válasza csimpekve (#32482) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem is ilyen volt a 40D, hogy a középérintkezős kioldót nem oldotta ki élőképből. 1200D kiold mindent élőképnél is. Ez mondjuk nem segít neked, csak érdekes :D Nem tudom amúgy miért van.

(#32485) laslo.


laslo.
csendes tag

Sziasztok!

Kezembe vettem ma a 700D-met és eléggé forró volt a kijelzője és az mögött is. Táskában volt kikapcsolva,nem is használtam még ma. Mitől lehetett?

Másik: Egy Samsung Evo 16GB-os SD kártyát használok már 4 napja. Ma elkezdett villogni a kis piros led. Kivettem,beleraktam egy másikat és akkor nem csinálta. Eddig nem volt vele baja,most mi lehet?

Előre is köszi a válaszokat!

(#32486) *Ropi* válasza csimpekve (#32482) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kioldja, ha a "silent mode" teljesen ki van kapcsolva (nem pedig 1-es módban van, mint gyárilag).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32487) *Ropi* válasza laslo. (#32485) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Kezembe vettem ma a 700D-met és eléggé forró volt a kijelzője és az mögött is. Táskában volt kikapcsolva,nem is használtam még ma. Mitől lehetett?"

A szerviz megmondja: Camera Kft.

"Egy Samsung Evo 16GB-os SD kártyát használok már 4 napja. Ma elkezdett villogni a kis piros led. Kivettem,beleraktam egy másikat és akkor nem csinálta. Eddig nem volt vele baja,most mi lehet?"

A L.E.D. villogása a kártya írását / olvasását mutatja: szerintem eddig is csinálta csak nem vetted észre (ez a normális jelenség, amikor beteszed a kártyát és töltött akku is van a vázban).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32488) laslo. válasza *Ropi* (#32487) üzenetére


laslo.
csendes tag

Folyamatosan villog,abba sem hagyja míg ki nem kapcsolom. Másik kártyával nem csinálja ezt...

(#32489) Picturemaker válasza Khelben (#32483) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Csak akkor van objektívre visszatérítés, ha egy kompatibilis vázat is veszel.
Pár hete a Canonnál is ez volt kiírva, ma pedig egy résztvevő boltban rákérdeztem.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#32490) *Ropi* válasza laslo. (#32488) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kártya más eszközben hibátlan?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32491) Khelben válasza Picturemaker (#32489) üzenetére


Khelben
nagyúr

Oké, köszönöm, akkor tárgytalan.

(#32492) watchfun válasza Khelben (#32491) üzenetére


watchfun
tag

A Canon honlapján most is kint van az obi, váz nélkül is van rá 10000 Ft visszatérítés...

(#32493) Iomega válasza Picturemaker (#32489) üzenetére


Iomega
őstag

Már elindult a nyári Cashback akció, vehetsz bizonyos obikat külön is, akkor is jár vissza belőle a kedvezmény.
(Akció: 2016. május 02. és 2016. július 31. közötti időszak)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32494) Picturemaker válasza Iomega (#32493) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez azért poén mert a "feszültséges" boltban ma nem ezt mondta a hölgy.
Jó amikor az illetékeseknek fogalmuk sincs, hogy mit és hogyan.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#32495) Benzoldog


Benzoldog
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 700D fényképezőt, és amikor megnyomom az élő nézet gombot, és nézem a kijelzőt, folyamatosan ott van egy zöld színű pont (pixel), és különösen sötét jeleneteknél ez nagyon zavaró tud lenni. Vajon mi lehet ez? Az elkészített fényképeken nincsen rajta ez a bizonyos pont. Már kipróbáltam az érzékelő automatikus tisztítását is, de semmi nem változott. Amikor a menu-ben lépegetek, nincs ott ez a hiba. Valakinek van esetleg valami ötlete, és vajon garanciálisan javítják a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#32496) Iomega válasza Picturemaker (#32494) üzenetére


Iomega
őstag

Általában így szokott lenni. :D

#32495) Benzoldog

Valószínűleg , pixelhibás a kijelződ. Milyen színűre van állítva a menüd?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#32497) Benzoldog válasza Iomega (#32496) üzenetére


Benzoldog
tag

A menü fekete-szürke színű, még a gyári beállítás van rajta. Viszont, ha pixelhibás, akkor a menü-ben miért nem látom?

[ Szerkesztve ]

(#32498) Fotonhámozó válasza Benzoldog (#32495) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Készíts egy képet, kijelzőn nézd vissza. Nagyíts bele és mozgasd a képet. Ha a zöld pont mindig ugyanott látszódik, akkor a kijelződ pixelhibás. Úgy tudom, hogy ez sajnos nem garanciális hiba. Egy próbát azért megér.

Ha csak előnézeti képen van rajta a pötty, akkor lehet, hogy a szenzorod kicsit vacakol. Vedd le az obit, csavard fel a vázsapkát. A menüből válaszd ki a manuális szenzortisztítást. A tükör fel fog csapódni. Hagyd legalább egy percig így a vázat, aztán kapcsold ki. Obit helyezd vissza, ellenőrizd az előnézeti képet. Ha szerencséd van, akkor ez megoldja.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32499) Benzoldog válasza Fotonhámozó (#32498) üzenetére


Benzoldog
tag

Kipróbáltam mindkét módszert, a fényképeken nincsen rajta, a második módszert is, de sajnos előnézetnél még mindig ott ez a zöld pixel hiba. :(

[ Szerkesztve ]

(#32500) Benzoldog válasza Benzoldog (#32499) üzenetére


Benzoldog
tag

Itt egy kép róla, csak előnézeti módban látható a hiba:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.