Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) cOxeR válasza turbobusa (#15750) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!

Semmit se számít 50-60k expó... 300 felett haldokolnak meg a zárak a statisztika szerint.
Ugyanarra, mint minden másik váznál... mennyire van lelakva kívülről, tényleg annyi expó van-e benne... minden funkcionalitás működik rajta... megvan esetleg a gyári doboz, egyeznek a gyári számok, esetleg garancia van-e még..
Van most a piacon több példány, folyamatosan, szerintem 330 környékéig még jó lehetsz alkuval.
Ennél olcsóbb mostanában már vélhetően nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#15752) turbobusa válasza cOxeR (#15751) üzenetére


turbobusa
senior tag

Értem, biztonság kedvéért Camera kft-hez bevinném nézzék meg ők is, ott ha nincs semmi gubanc akkor nagy valószínűséggel megbízható gazdától származik. Anno újonnan vetted az 5d-t? Obik terén mit javasolsz? Autókiállításokon, drift versenyeken fotóznék meg videóznék, ezenkívül tárgy, portré jönne szóba.
50 1.8 II-t néztem, elég jó képe van, drift versenyen 70-200 f4 jöhetne jól, bár videózásnál nem tudom mennyire jó. Mozgóképet ha rögzítek akkor mennyire "kínozza" a zárat?

(#15753) cOxeR válasza turbobusa (#15752) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez jó választás... beviszed, és átnézik...
Igen, 2 db-om is volt... sosem jártak szervizben... pedig nyúztam őket rendesen...
Objektív meg pénztárca kérdése... 70-200 f4 az egy jó választás, mindenképpen egy szükséges üveg, vagy ha a keret megengedi, akkor a 2.8-as tesója.
FF gépre az alsó tartomány a nehézkes... 24-105 f4 vagy 24-70 2.8, mindkettő kompromisszumos.
Vagy Tamron 24-70 2.8 de ez egyik sem 50 1.8 árszint...
Mondjuk ha már ilyen vázat veszel, akkor ne canon 50 1.8-at hanem sigma 50 1.4-et vegyél.
"Semennyire" sem kínozza... nyugodtan videózzál vele...

(#15754) *Ropi* válasza Gondwana (#15749) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben: kipipálva. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15755) *Ropi* válasza turbobusa (#15752) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lézershow-t ne videózz vele, mert akkor más (folyamatos) előfeszítést kap a szenzor és ha véletlenül beletalál a lézer akkor azonnal fel is szántja, de amúgy bármit csinálhatsz vele, nem lesz baja. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15756) .DLL válasza turbobusa (#15752) üzenetére


.DLL
veterán

A remegést, oldalirányú svenkelést nem nagyon tűri a képe videózás alatt, könnyen zselésedik, dülöngélnek a függőleges vonalak a rolling shutter miatt.

(P.H.)

(#15757) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Indítottam egy Nagy Adobe Lightroom topicot. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15758) zolka78


zolka78
senior tag

Az normális dolog, hogy a camera kft-nél, egy szerintem sima vázkalibrálásnál majdnem 950 expó kerül a gépbe?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#15759) radi8tor válasza zolka78 (#15758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Benne volt a hétvége? Akkor lehet elvitték és használták addig. :Y

⭐ Stella

(#15760) zolka78 válasza radi8tor (#15759) üzenetére


zolka78
senior tag

Sokkal több volt benne mint egy hétvége. Azon kívül amikor mentem érte, akkor vettek át egy 7D-t meg két 5D MKII-t. Szerintem több a komolyabb gép mint a belépő kategóriás. Nem hiszem, hogy az én belépő gépemmel mennének hétvégi fotózásra.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#15761) copass válasza zolka78 (#15760) üzenetére


copass
veterán

hidd el nyugodtan, hogy a te géped keresett valakinek egy kis zsebpénzt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15762) KTTech válasza zolka78 (#15758) üzenetére


KTTech
veterán

File sorszámozásból, vagy kiolvastad az expószámot?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15763) zolka78 válasza KTTech (#15762) üzenetére


zolka78
senior tag

File sorszámból.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#15764) fattyu válasza zolka78 (#15763) üzenetére


fattyu
veterán

akkor egyáltalán nem biztos. ha a kártya amit beletettek előrébb járt akkor ott folytatja...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15765) KTTech válasza zolka78 (#15763) üzenetére


KTTech
veterán

Előttem már megmondták a választ... beletettek egy másik kártyát és átállt annak a folytatására a gép. Elvárt működés...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15766) ssj81


ssj81
aktív tag

Sziasztok!
Vki tudna segíteni abba,hogy 1100D-hez hol kapok akku fedelet?
Ebay-en kívül.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#15767) KTTech válasza ssj81 (#15766) üzenetére


KTTech
veterán

Camera kft.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15768) ssj81 válasza KTTech (#15767) üzenetére


ssj81
aktív tag

Köszi,holnap felhívom,de úgy halottam bazi drágák.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#15769) *Ropi* válasza ssj81 (#15768) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor hívd fel az íbéjt! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15770) ssj81 válasza *Ropi* (#15769) üzenetére


ssj81
aktív tag

Azt már megnéztem kb.4500FT-ra jön ki.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#15771) fulton


fulton
addikt

Kiváncsiág

mert már valaki rendelni Ebay-ről vázat pl vagy drágább obit, 200e< ?
hogy sikerült a tranzakció.

(#15772) sellerbuyer válasza fulton (#15771) üzenetére


sellerbuyer
őstag

210e Ft-ért vettem a 60D-met ebay-en.

Itt olvashatod, mi történt:
[link]
és itt a folytatás:
[link]

(#15773) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hahó!

Szeretném megkérdezni, hogy házilag ki lehet olvasni canon 1100d exposzámát?

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#15774) Klemice


Klemice
senior tag

tamron 17-50 non-vc, megtáltosodott az 1000D-m, köszönöm mindenkinek az ajánlást, Ropinak pedig az ismételt ajánlást, (úgy érzem a sigma 50 1.4 a következő objektívem :D)

(#15775) Zozzer888 válasza Klemice (#15774) üzenetére


Zozzer888
addikt

LOL, szintén Tami 17-50 , szintén 1000D...:D Üdv a klubban:):D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15776) stranger28 válasza sellerbuyer (#15772) üzenetére


stranger28
addikt

Nem baszogatásképp, de azért itt te is hibáztál bőven. És ők is. Kész is a baj. Futárok pedig valóban tudnak nagy parasztok lenni. Kivéve, ha kirúgatod a gyökereket, ahogy errefelé is megesett már. Utóbbi 1 évben egy nagyon korrekt csóka szállít. ;)

(#15777) fulton válasza stranger28 (#15776) üzenetére


fulton
addikt

Érdekes és sajnálatos a sztorid, Még engedjetek meg egy off-t.
Nekem is holnap jönnek a csomagomért, amiben váz+ obi megy kalibrálásra, de anno is mikor így adtam fel a Camera kft nek jött a futár, átvette és semmit nem adott róla. Ráragasztott egy plecsnit és annyi. De semmi hogy tőlem átvette sértetlenül.. egy elismervény vagy valami. hm

(#15778) sellerbuyer válasza stranger28 (#15776) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem nagyon látom, én hol hibáztam, ráadásul "bőven"... Ahogy az érveimben is leírtam, én vagyok az ügyfél. Nekem nem kötelességem semmit sem tudni arról, hogy Mo-n belül ki szállít. Értesítést pedig nem kaptam. Azt sem tudtam, hová forduljak... Szerintem nem olvastad el részletesen, amit írtam, ott leírtam az érveimet.

Én vagyok az ügyfél, nem kapom meg azt a szolgáltatást, amiért fizettem és még én is vagyok a hibás? :U

[ Szerkesztve ]

(#15779) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ne kezdjük el megint ezt a témát. Elég jól át lett beszélve eBay topicban. :R

⭐ Stella

(#15780) stranger28 válasza radi8tor (#15779) üzenetére


stranger28
addikt

'kay. :)

(#15781) k1csi válasza fulton (#15771) üzenetére


k1csi
senior tag

Több ilyen is volt (lényegében teljes micro 4/3 cuccom, de az darabonként nem volt annyira értékes kiv. a GH2) pl. Canon obi.
Drága cuccot elsősorban EU-ból, Paypal, jó értékelésű sok tranzakciós eladótól. Ha másfél hét után sem jön meg akkor automatikusan tracking szám alapján megpróbálom kideríteni hol van.

Nem mindig triviális kis fogja itthon szállítani (DHL-DHL, viszont pl. Hermes-DPD). Googli segít,
Sajnos tökéletesesen címzett csomag esetén sem mindig találják a címzettet (nem tudom ezt hogy csinálják), ügyfélszolgálat megoldotta.
Sőt volt olyan, hogy családtag csomagját én kellett átirányítsam, mert tudta, hogy nem fogja tudni átvenni (belefért nekik a feladás költségébe).

Oda kell figyelni.

Keletről filléres cucc volt, hogy 2 hónap alatt jött meg. Már értékelni sem tudtam az eladót, de ezekkel nem foglalkozok. Ha megjön az itteni ár 10-20%-ért jön meg (és többségében megjön).
A közepes árú cuccoknál (rádiós távkioldó - hihetettlen, de ez is belefér a 22 EUR korlátba, memkárya stb.) már itt is érdemes odafigyelni.

Egyébként az irreális árakat sem szabad elhinni, az egyre drágább cuccokat egyre kevésbé lehet jó áron beszerezni. Olyan mint féláron váz vagy L-es obi nincs. Ilyenkor tuti át akarnak verni.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15782) *Ropi* válasza nemtabo (#15773) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15783) net84


net84
őstag

Sziasztok!

Kis/nagy (kinek mi) segítségre lenne szükségem.
Gépvásárlás elött állok. Eddig a 600D volt a kiszemelt, azonban most belekavart a 650D. A legfontosabb, hogy megéri-e a különbözetet, illetve a mellékelt "alap" objektívek esetében van-e értelme az újabbnak.

Canon EOS 650D + 18-55mm EF-S f/3.5-5.6 IS II objektív kontra Canon EOS 600D + 18-135mm EF-S f/3.5-5.6 IS II objektív.

A kettő között listaáron ~30.000.- Ft különbség van (értelem szerűen a 650D a drágább). A pontos árakat holnap tudom meg, azonban ez annyira nem releváns.
Ami sokkal jobban 'aggaszt", hogy voltam olyan belga és besétáltam a MM-be körbenézni. Ott viszont az eladó mindenáron le akart beszélni a 18-135mm IS II objektívről, mert szerinte nagyon zajos és pixeles képet készít vele a 600D. Ez az objektív tényleg ennyire "sz*r"?
Igaz, ha a 650D-re holnap kapok valami igazán visszautasíthatatlan ajánlatot, akkor elhozom gondolkodás nélkül (listában 200k-ért kínálták elsőre 18-55mm IS II-vel, holnap ezen és a sallangokon egyezkedünk)

Amire használnám:
- kirándulós, nyaralós "hobby" fotózás
- rendezvény/előadás/koncert fotó (ez utóbbi évi 4-5 alkalommal, alsó hangon is 150-200db képpel)
- projektdokumentálás, helyszíni szemék foto-dokumentálása (ezért kell a kihajtható LCD - néha a gép az egekbe van emelve, közben pedig még látnom kellene, hogy mit fényképezek)
Valamint egyre többet videózok 5-10 perces rövid "kisfilmekre" - ez utóbbira a Canon engem nagyon meggyőzött a marketing szövegével és tetszenek az STM objektívek. Ezek tényleg vannak olyan jók mint ahogyan mondják?

Jelenleg az alábbit raktam össze magamban:
650D + 18-55mm IS II objektív + sallangok (szűrők, plusz akku, közép kat. vaku, stb.)
Aztán mellécsapok egy 55-250mm IS II (vagy valami nagyobbat - ez még nem eldöntött) és valami makro objektívet.
De teljesen mindegy, hogy 18-55 vagy 18-135, mindenképpen tennék mellé valami nagyobb obit is...

Egy Fuji Finepix S6500-ról ugranék egyet a fentiek valamelyikére.

Előre is köszi a segítséget.

Read only...

(#15784) Zozzer888 válasza net84 (#15783) üzenetére


Zozzer888
addikt

"Ott viszont az eladó mindenáron le akart beszélni a 18-135mm IS II objektívről, mert szerinte nagyon zajos és pixeles képet készít vele a 600D. Ez az objektív tényleg ennyire "sz*r"?"

Az ilyen eladókat azonnal ki kéne rúgni!

Amúgy a 18-135 STM (arról van szó?) jobb mint a régi 18-135, IS II-es 18-135ról nem tudok.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15785) JohnyBlue válasza net84 (#15783) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha nem részletre veszed akkor annyira nem olcsó a MM :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15786) KTTech válasza net84 (#15783) üzenetére


KTTech
veterán

"mert szerinte nagyon zajos és pixeles képet készít vele a 600D. Ez az objektív tényleg ennyire "sz*r"?"

Az objektív nem készít sem zajos, sem pixeles képet... innen kezdve az eladó azt se tudja, miről beszél. Egyébként utazózoomnak egész átlagos az az obi.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15787) nandris válasza Zozzer888 (#15784) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia.
Nem az új STM obit adják a KIT-ben, hanem a régebbi 18-135 ős változatot. Persze attól még nem zajos, és pixeles.

[ Szerkesztve ]

(#15788) Zozzer888 válasza nandris (#15787) üzenetére


Zozzer888
addikt

Jam ,hát az más, bár szerintem az se rajzol csúnyán.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15789) nandris válasza Zozzer888 (#15788) üzenetére


nandris
aktív tag

Nekem mint átlag koca kezdönek tökéletes lenne. Jelenleg 650d+fix40STM+28-135USM- mel rendelkezem, De nagyon kellene, egy 15-17 körüli a belső terekben lévő fotókhoz. Sokszor nem tudok annyira hátrálni, mint amennyire kellene. A fix 40-es nagyon jó videóknál, de azért behallatszik a hangja, kb annyira, mint az USM obinál. Képekkel viszont teljesen meg vagyok elégedve, (Ott nincs hangja. :) ) A hétvégén farsangi buliban fényképeztem, volt egy srác 10d-vel+vaku, egyetlen kép se lett neki ami nincs bebukva. Nekem pedig a beépített vakuval egy-két kép lett ami nem sikerült.

(#15790) Picturemaker válasza net84 (#15783) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Magas ISO-n a 650D kicsit rosszabb, mint a 600D.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#15791) net84 válasza Zozzer888 (#15784) üzenetére


net84
őstag

Köszönöm!

Zozzer888 - Igen, tévedtem, a 600D-hez a Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS-van. A 650D-hez lesz az STM, azonban az nincs raktáron és így jó áron nem is tudom azzal megvenni.

JohnyBlue - nem részletre veszem és az MM-be nem is néztem az árakat. Ott csak a gépet jó előzetesen átnézni. Sajnos kaptam a nyakamba közben egy eladót. A jelek szerint feleslegesen.

KTTech - "utazózoomnak egész átlagos" - :F magyarán nem a legjobb választás? Jobb az alap 18-55mm IS II + 55-250mm IS II? vagy valami nagyobb vagy STM objektív?

A két váz között valami jelentős különbség van? Az érintős LCD kijelzőt leszámítva...vagy ha STM objektívben gondolkodok, akkor 650D (olvastam valami olyat, hogy nem minden váz támogatja ezeket az obikat)?

Read only...

(#15792) csacsi77 válasza net84 (#15783) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az STM-es obi sokkal meggyőzőbb, mint a régi fajta 18-135. Ha videózni akarsz, akkor csakis az STM-es jöhet szóba, szinte hangtalanul fókuszál és az arcfelismeréses követő fókuszmódban már hozza egy gyengébb videókamera fókuszsebességét.
Ha összehasonlítod a régi és az STM-es obi képét, akkor is az új nyer. Tulajdonképpen mindenhol jó (a maga kategóriájában persze).
Én a helyedben vennék egy 650D-t 18-135mm-es STM-es obival. Azzal mindent meg tudsz oldani: nyaralás, nyaralás, utazás stb. Ha a rendezvényt kell fotóznod, akkor egy fényerős tele jöhet jól. Az említett 55-250 obi nem ilyen, bár kültéren még jól használható lenne, de beltéren, ha nem lehet vakuzni, akkor már kevés a fényereje. Arra a 70-200-as lenne jó, persze a 2,8-as fényerővel, csak az piszok drága, pláne ha a stabilizáltat veszed. Ha a makrózás is elbolondít, akkor egy közgyűrűsor vagy egy fordítógyűrű jöhet jól, vagy egy makroobjektív.
Szóval nem egyszerű. Tehát egyenlőre ls szerintem:
- Canon 650D
- Canon 18-135 mm f/3,5-5,6 STM
- Canon Speedlite 430 EX II vaku
- polárszűrő, UV-szűrő, napellenző
Aztán ha ezeket már jól tudod használni és eltelik jó sok idő, hogy össze is gyűjts valami pénzt, akkor egy Canon 70-200 mm f/4 obi (ha sok pénz, akkor IS-es).
UFF!!! :DD

Az STM-est minden EF-S-t támogató gép tudja használni. A 650D-ben van olyan hibrid AF, ami az érzékelőre integrált fókuszpontokat jelent, amivel sokkal gyorsabb és pontosabb a fókuszálás. Mondjuk fényképnél mindegy, ezt igazán videózásnál lehet kihasználni. A 650D előnye az előddel szemben a jobb fókuszrendszer, ugyanis itt már mindegyik pont keresztszenzoros, ami pontosabb működést jelent. Én biztos a 650D venném a kettő közül.
Azért én maradnék a mostani 50D-nél...

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#15793) N86 válasza sellerbuyer (#15772) üzenetére


N86
csendes tag

Én elolvastam a levelet az de durva! :( És egyben sajnos lesújtó. Ma hasonlóan jártam. Rendeltem egy kévé főzőt egyik népszerű internetes műszaki áruházunkban.

A termék természetesen nem volt raktáron, így be kellett hozatni. Erre a cég 1-3 munkanapot vállal. Szerdán attam fel és pontosan 1 hét alatt, egészen pontosan a 8. napon sikerült a cég központi üzletébe beszállítani a terméket.

Erre még meghúzza a száját az ember. DE! A csomag átvételekor kiderül, hogy nem az a termék (pontosabban nem az a színben) érkezett meg amit Én megrendeltem. Kérdésemre, hogy ki lehet a cserélni a válasz az volt, hogy természetesen nem mert összesen 2 db??? érkezett ebből a termékből és a másik már eladásra is került közben.

És akkor, hogy kerek legyen a dolog nagy szívózással egy igen bunkón és trén lekezelő garanciapapír átadásán követően hazavittük a gépet és mit ad ég rossz. Átfolyattuk rajta a forró vizet ahol szokás és érintkezési problémája van, mindenhol a szűrőnél jött a gőz, a forró víz épp csak ott nem ahol kellett volna.

Vissza az üzletbe, átvették, termék újra megrendel megint 1 hét és addig nincs kávéfőző... :(( Erre szoktam magamban azt mondani hogy aki internetes webshopon vásárol terméket, úgy hogy még meg se tudja nézni az meg is érdemli... Azt nem értem, 2011 decemberében ugyanettől a cégtől vettünk egy automata mosógépet, az azóta is kifogástalanul megy. Néha tényleg az az érzésem támad, mint a kedves fórumtársnak, hogy a hülyét járatják velünk, mintha a vásárló totál idióta lenne és nem is ért hozzá a folyamathoz meg főleg nem.

Mondjuk nekem közel esik ez az üzlet, de ha példának okáért Pest megyéből kellett volna feljönni akkor már azért ez nem is annyira vicces. Kiszállítás meg nem olcsó... :W

ui: Valami jó kis kép optimalizáló progit nem ismertek, amivel ezeket a szürke réteget le lehet "húzni" a képekről? - photoshopon kívül.

Köszi! :R

Webfejlesztés, programozás, statikus és dinamikus weboldalak tervezése, kivitelezése.

(#15794) net84 válasza csacsi77 (#15792) üzenetére


net84
őstag

Szia!
Kimerítő válasz, köszönöm.
Eldőlt, 650D. Az alap összeállítás már csak a kérdés. :) Holnap elválik.

Még egyszer mindenkinek köszönöm.

Read only...

(#15795) Zozzer888 válasza net84 (#15794) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha ez segít , én is támogatom csacsi véleményét, annyival kiegészítve hogy azért fényerős teléből, olcsóbban ott a Tamron...de erről még ráérünk beszélni:) A 650D-ben a 18-135STM-mel tuti nem fogsz csalódni.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15796) Klemice


Klemice
senior tag

sziasztok, tegnap vettem ugye egy tamron 17-50-et és most vettem észre, mintha a frontlencse legszéle szarul lenne megmunkálva, rakok be róla egy képet, a kérdés az, hogy vigyem-e kicserélni

[link]

egyébként megnéztem és szerintem a fókusz meg a képminőség rendben van

(#15797) Zozzer888 válasza N86 (#15793) üzenetére


Zozzer888
addikt

melyik szürke réteget?emelj a kontraszton.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15798) N86 válasza Klemice (#15796) üzenetére


N86
csendes tag

Fú ezen tényleg van érdekes dolog. Használtan vetted, vagy újonnan? Akárhogy történt ezt mindenképp vidd vissza. Hú bameg mekkora olá nagy hiba :Y

Webfejlesztés, programozás, statikus és dinamikus weboldalak tervezése, kivitelezése.

(#15799) Klemice


Klemice
senior tag

újonnan

(#15800) N86 válasza Zozzer888 (#15797) üzenetére


N86
csendes tag

Nem. A gépek alapban mikor készítenek egy képet, valahogy fakóvá válik tőle és egy szürkés - nem is tudom hogy fogalmazzak - árnyalatot tesz a teljes képre, amitől eléggé nem úgy néz ki, ahogy én azt látom.

Példának okáért bármelyik nyers kép felhozható, főleg ahol homogén felület van. Photoshop auto color vagy auto filter segít, de nincs valami tök egyszerű és profi kis progi? Egyesével minden képet nem szeretnék átretusálni, főleg, hogy mennyire számít ez képmanipulációnak.?! :(

Egyébként az auto color még egy plusz csokor zajt is tesz rá.

Webfejlesztés, programozás, statikus és dinamikus weboldalak tervezése, kivitelezése.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.