Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Szeptemberben kiexportáltam egy user mailbox-ot pst-be Exchange 2013-ban. Vissza lehet nézni, hogy pontosan mikor, van erről valami log?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1552) kraftxld válasza bugizozi (#1551) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

MSExchange Management log-ban kutakodj.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1553) bugizozi válasza kraftxld (#1552) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, nem gondoltam, hogy ez ilyen egyszerű :R (azt hittem valami PS mutatvány kell hozzá)

Úgy rémlett, hogy kiexportáltam egy mailbox-ot, de nem találom azt mappát, már elgondolkoztam, hogy mégse csináltam meg, de megtettem, a log nem hazudik ;] most jöhet a nyomozás, hogy hova tűnt az a mappa :W (persze az Exchange-ről már törölve lett a user mailbox...)

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1554) kraftxld válasza bugizozi (#1553) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet powershell-el is ha bonyolítani akarod :D
Veeam mentésből simán mehet kifelé kapásból PST-be :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1555) bugizozi válasza kraftxld (#1554) üzenetére


bugizozi
őstag

Ha mi kezelnénk a mentés és Veeam lenne nem pedig Commvault :(
Sajnos ez egy több szereplős üzemeltetés, múltkor kértünk mailbox visszaállítást, azt mondták, hogy ők csak a teljes mailbox database-t tudják visszaállítani, hajrá, jaj de hát annyi szabad hely nincs, akkor fizessen egy üf még plusz tárhelyért nekik, hogy ők ezt meg tudják csinálni... :O

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1556) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

SBS 2011 (tehát Exchange 2010) esetében ha a levelezés keresztül megy egy smart hoston, akkor ha egy az Exchange-nek levelet küldő másik szerver 250-es üzeneteket kap a kiküldött levelek után, az azt jelenti, h a levél garantáltan eljutott ez Exchange szerverig vagy a 250-es üzenetet a smart host küldi vissza? (Annyi röviden a probléma, h egy helyről bizonyos leveleket megkapunk, másokat viszont nem, és a küldő cégtől kaptunk egy logot ami szerint minden kiküldött levelükre visszament a 250-es üzenet, viszont a levelek egy részét nem kapjuk meg -nem csak a user postafiókjában, de a Tracking Log Explorerben sem látszanak az adott mailok)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1557) mario28


mario28
csendes tag

Sziasztok,
A problémám a következő. A levelező szerverem egy cégnél fut ő szolgáltatja. Régebben pop3, kb 2-3 éve Exchange activesync-el működik a levelező kliensünk, ami Outlook 2013. A levelező szerver szolgáltatója a sogo val tudta megoldani. Van működő tanúsítványa is.
Több gépről van szó. Amikor átálltunk pop3-ról, akkor tökéletesen működött. Majd az egyik win7 gép egyik reggelre már nem szinkronizált, majd pár nap múlva a másik win7 gép sem. A harmadik gép win10, az még a mai napig tökéletes. Az írja ki, hogy az exchange activesync kiszolgálója nem található. Már mindent elkövettem, amit egy laikus el tud követni de nem találom a megoldást. Több külföldi oldalon is jártam, de ott mindenki egy valóságos exchange szerverről beszél amit a microsoft ad.
IMAP -al minden tökéletes.
Kérdezem, hogy valaki tud e segíteni a probléma megoldásában?
Köszönöm ha segítesz.
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#1558) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Exchange 2013 Windows update után nem fogad leveleket :F
A Queue-ban látszik, hogy ott sorakoznak az üzenetek. A get-queue | fl parancsra a következő hibaüzenetet dobja:

[{LRT=2020.03.13. 22:22:47};{LED=441 4.4.1 Error encountered while communicating with primary target IP address: "Failed to connect. Winsock error code: 10061, Win32 error code: 10061." Attempted failover to alternate host, but that did not succeed. Either there are no alternate hosts, or delivery failed to all alternate hosts. The last endpoint attempted was 192.168.x.x:475};{FQDN=mbx1};{IP=192.168.x.x}]

Van erre valakinek ötlete így péntek éjszaka?!

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1559) bugizozi válasza bugizozi (#1558) üzenetére


bugizozi
őstag

A Microsoft Exchange Mailbox Transport Delivery szerviz nem indult el magától. :W

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1560) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Olyan problémám van hogy azok az e-mailek amelyeknek csatolmányai vannak nem minden esetben érkeznek meg. És pl céges e-mailről privát mailre küldött melléklettel rendelkező mailek semm jönnek meg de hibaüzenet sem érkezik. Mi lehet ennek az oka?
köszi a segítséget.

(#1561) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Van egy SBS2008, Exchange 2007-el.
Eljött az idő, hogy a szerver nyugdijba menjen.
Milyen lehetőségeim vannak, a folytatásra?

15 fős kis cégről van szó, kb 30GB az adatbázis

http://totesz.myminicity.com/

(#1562) kraftxld válasza Kronk (#1561) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Office 365, Synology NAS

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1563) Kronk válasza kraftxld (#1562) üzenetére


Kronk
őstag

Gondolom nem éri meg migrálni újabb exchange szerverre?

http://totesz.myminicity.com/

(#1564) kraftxld válasza Kronk (#1563) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

15 főre:
- vas, áram, ups, stb.
- Windows Server licensz + CAL
- Exchange Szerver licensz + CAL
- Mentés
- Meló beállítani
- szerver patch-elés, support

vs. havi 4,2 euró / felhasználó / hó, és ebben van teams, sharepoint, ezer más dolog.
Sose térülne meg a beruházás.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1565) Kronk válasza kraftxld (#1564) üzenetére


Kronk
őstag

Köszi a megerősítést, én is pontosan így gondoltam.
Még annyi, hogy mennyire nehéz migrálni Office 365 alá?

http://totesz.myminicity.com/

(#1566) kraftxld válasza Kronk (#1565) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

2007 már elég régi, de szerintem a cutover migráció még működik vele.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1567) Petya25


Petya25
addikt

Olyan gondom lenne, hogy automata választ kéne küldenem csoportcímre érkező levélre. Mivel a rendes tagok nem akarnak fixen választ beállítani, csináltam egy technikai tagot, akinek beállítottam a házon kívül küldést. Na ha tagnak írok jön válasz, ha a csoportnak (így hozzá is megérkezik) akkor nem. Hogy lehetne ezt áthidalni?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1568) aua


aua
csendes tag

Sziasztok,
tudtok segíteni az Exchange beállításában, hogy szerveren kívülre is küldjön emailt az osTicket? (Exchange 2016, IIS, osTicket v1.14.4)
Köszönöm előre is:
aua

[ Szerkesztve ]

(#1569) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek.
Windows SBS 2008, Exchange 2007, levelezés, owa megy, minden szépen.
De egy hete az androidos outlook kliens nem frissíti a leveleket.
Már újra is telepítettem az appot, és konfigurálás közben timeoutra fut, ha megadom az adatokat.
Csináltam [exchange] tesztet az activesync, szinkronizálás, és a szolgáltatás fiók is szépen hiba nélkül működik, ugyan azokkal az adatokkal.
A szerveren elméletileg semmilyen változás nem történt, már újra is indítottam mindent is. :W

http://totesz.myminicity.com/

(#1570) Macibook válasza Kronk (#1569) üzenetére


Macibook
tag

Szia,

Samsung klienssel próbálod? Ha igen, akkor arra jött egy frissítés a saját apphoz, ami már nem autentikal vissza a régebbi szerverekkel. Ha megnezed esetleg mas telefonnal es ott működik ez lesz a gond.

(#1571) Macibook válasza aua (#1568) üzenetére


Macibook
tag

Milyen segitsegre gondoltal? Fel kell venned egy connectort ami engedi kifele is kuldeni az onnan erkezo leveleket.

(#1572) Kronk válasza Macibook (#1570) üzenetére


Kronk
őstag

OnePlus 8Pro

Úgy látszik nem nálam van a hiba, vagy a franc se tudja :F

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#1573) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Próbálnám exchange 2007, office 365 cutover migrálást, de már az elején elakadok.
Nem tudok, hol találom ezt a MRS proxyt az istenért sem.
Tudnál ebbe segíteni @kraftxld ?

http://totesz.myminicity.com/

(#1574) kraftxld válasza Kronk (#1573) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Rakj fel egy 2013 hybrid szervert és azon lesz MRS proxy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1575) Kronk válasza kraftxld (#1574) üzenetére


Kronk
őstag

Nem szeretnék semmit sem feltenni, meg akarok a mostani szervertől is szabadulni :B

http://totesz.myminicity.com/

(#1576) kraftxld válasza Kronk (#1575) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A migráció idejére simán fel lehet húzni, aztán mindkettő mehet a kukába.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1577) Kronk válasza kraftxld (#1576) üzenetére


Kronk
őstag

pontosan mit kéne csinálni?

http://totesz.myminicity.com/

(#1578) kraftxld válasza Kronk (#1577) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Új VM, Exchange 2013 telepít, 443-as portot kinyitod az internet felé, certet átrakod.
MRS proxy engedélyezed, cutover migráció, majd kukázni mindkét szervert.
Nagyvonalakban ennyi, persze sok egyéb apró lépés van benne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1579) Kronk válasza kraftxld (#1578) üzenetére


Kronk
őstag

Milyen egyéb lehetőségek vannak még?
Ha először mondjuk google workspace-re migrálok és onnan az office 365-re?
Vagy nem lehet az egész edb filet csak simán feltölteni?
Vagy mindenkinek a saját pst-ét?
Stb...

http://totesz.myminicity.com/

(#1580) kraftxld válasza Kronk (#1579) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

PST-vel is lehet, sok sikert az Exchange 2007-ből való kinyeréshez :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1581) Kronk válasza kraftxld (#1580) üzenetére


Kronk
őstag

nyilván a kliensekről tölteném fel, egyesével...

http://totesz.myminicity.com/

(#1582) kraftxld válasza Kronk (#1581) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már bocs, de úgy látszik önként szeretsz a f*sz rosszabbik oldalán lenni :DDD
Pár óra felhúzni egy Exchange 2013 hybridet, utána megy a cutover. A google-os ötletet inkább nem is kommentálom :)
Lehet jobban járnátok ha megbíznátok egy céget a migrációval aki csinált is már ilyet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1583) anulu válasza Kronk (#1573) üzenetére


anulu
félisten

Exchange 2007-tel nem tudsz EXO hibridet összerakni. 2010 az alja. mennyi postafiókról van szó?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1584) anulu válasza kraftxld (#1578) üzenetére


anulu
félisten

szvsz ganz global nem lehet 2007 a környezetben, ha hibridet akarsz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1585) kraftxld válasza anulu (#1584) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De, lehet, be kell tenni egy 2013 hybridet, 443-as portot rányitni, aztán az MRS visszaproxyzza a mailbox move-ot a 2007 backendre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1586) anulu válasza kraftxld (#1585) üzenetére


anulu
félisten

utána olvastam. igazad van.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1587) Kronk válasza anulu (#1586) üzenetére


Kronk
őstag

Ezt latom amit irtatok
blablablablablablabla
Ez nekem mar annyira kinai
Igazabol azt nem ertem, ha van hozza cutover migracio, miert ker MRS-t ha nincsen benne, vagy mit allitok be rosszul?

http://totesz.myminicity.com/

(#1588) bugizozi válasza Kronk (#1587) üzenetére


bugizozi
őstag

"Ezt latom amit irtatok
blablablablablablabla"

Ezért írták azt hogy: "Lehet jobban járnátok ha megbíznátok egy céget a migrációval aki csinált is már ilyet."

Magamból kiindulva írom ezt, engem is nagyon érdekel az Exchange de csak Read-only módban vagyok itt, mert vajmi keveset értek hozzá. De ha van időd és rászánsz pár hetet biztos te is meg tudod csinálni.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1589) anulu válasza Kronk (#1587) üzenetére


anulu
félisten

EXO-nak MRS endpoint kell, hogy be tudjon hívni on-prembe. mekkora környezetről van szó? ha gondolod, számlaképes vagyok :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1590) metaldog


metaldog
aktív tag

sziasztok

Egy olyan probélema megoldásában kétnék segítséget hogy a levelező szerver elutasítja a külső email címről érkező leveleket arra hivatkozva hogy:

"Az üzenete nem lett kézbesítve jogosultsági vagy biztonsági probléma miatt. Ha egy moderátor utasította el, lehet, hogy a címzett csak bizonyos feladóktól fogad e-maileket, vagy egyéb korlátozások akadályozzák meg a kézbesítést."

Előre is köszi a segítséget.

(#1591) Hina


Hina
aktív tag

Sziasztok.
Az Exchange szerveremen folyton leáll az Exchange Transport szerviz, a következő üzenettel:
The Microsoft Exchange Transport service entered the stopped state.
Elindítom:
The Microsoft Exchange Transport service entered the running state.
és fél percen belül ismét leáll.
Hol és miként keressem a hibát?

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#1592) dudasj válasza Hina (#1591) üzenetére


dudasj
tag

(#1593) anulu


anulu
félisten

ehh, 2022. 01. 01-én az on-prem exchange serverek, ahol be van kapcsolva az antimalware filtering, beálltak, mint a szög...

& $env:ExchangeInstallPath\Scripts\Disable-AntimalwareScanning.ps1
megoldja

bővebben: https://borncity.com/win/2022/01/01/exchange-fip-fs-scan-engine-failed-to-load-cant-convert-2201010001-to-long-1-1-2022/

nem kicsit lol... :S

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1594) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok,

régi 2010-es Exchange-ben a 2 tanúsítványból az egyik lejárt. Hogy lehet ezt megújítani? A másikat simán meg tudtam az Exchange segítségével hosszabbítani, ezt már nem tudom... :(

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#1595) Macibook válasza ChRiS_RS (#1594) üzenetére


Macibook
tag

Szia,

Nem sokkal bonyolultabb, beszerzel valahonnan egy tanúsítványt és az Exchange consoleban hozzá adod az újat. Annyi, hogy most nem a saját önkiállítottad adod hozzá, hanem a tanúsítány szolgáltató által kapottat.
Ha rám hallgatsz és aktívan használjátok az Exchanget még akkor veszel egyet, mert nem nagy összeg.

(#1596) deminos


deminos
aktív tag

Jó régen járt itt valaki már, de felteszem a kérdésem, hátha jön válasz.
Exchange 2013-ra lehet valahogy működő SPF vagy DKIM authentikációt varázsolni?
Rengeteg a neten fellelhető leírást próbáltam, de egyikkel sem jártam sikerrel.
Röviden a környezet: 1 szerver, 5 kliens, a szolgáltató relay-ezi az üzeneteket válogatás nélkül.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1597) anulu válasza deminos (#1596) üzenetére


anulu
félisten

SPF gond nélkül megy. de az DNS TXT record beállítás

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1598) deminos válasza anulu (#1597) üzenetére


deminos
aktív tag

Ezt tudtam és úgy is csináltam, de mint kiderült számomra a domain szolgáltatónál kell ezt megtenni. :DDD
Felvettem velük a kapcsolatot és már működik is, újra tudunk @gmail.com-ra leveleket küldeni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.