Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) AGE-T válasza Bodor (#22950) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ak100-nak jobb hangja van mint a DX90-nek? Papíron jobbnak tűnik dx90. De hogy az ak120 westone kombó nem jó, az fura nekem. Persze kinek mi ugye...

Érdekelne a DX90 hangja, kinél lehetne meghallgatni?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#22952) szentkuti11 válasza AGE-T (#22951) üzenetére


szentkuti11
addikt

Leginkább a Pixel kft.-nél tudod kipróbálni a DX90-et, illetve krx21 kollégának is van egy.

Egy árnyalattal finomabb hangja van az AK100-nak, mint a DX90-nek, de a fülestalin nem hallgattam meg túl tüzetesen az iBasso-t, mivel 10 perc alatt 2-szer fagyott le, elment tőle a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#22953) kemcso válasza AGE-T (#22951) üzenetére


kemcso
Ármester

Jobb, egyértelműen. Egymás után összehallgattam és kifinomultabb, részletesebb az AK100.

(#22954) krx21 válasza kemcso (#22953) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont az erősítő része a DX90-nek a jobb... DX90 a Pixelnél, AK100 pedig a Kácsa Audiónál hallgatható meg...

[ Szerkesztve ]

(#22955) kemcso válasza Bodor (#22950) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem is a 2BA-ról a következő lépés már határozottan fájna anyagilag és nagyon kicsi a merítés, amit előre meg tudnál itthon hallgatni, 2-3 talán. Bár ha minden igaz, a szeptember végi füles-re jön egy Westone W40 is, az érdekes lehet. Talán :)
Jah és üdv a klubban ;)

(#22954) krx21 A felülete, kezelhetősége meg sokkal rosszabb a DX90-nek :P

(#22956) Chuck Norris válasza Bodor (#22950) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok hozzá, szerintem arról a készülékről van szó amire én is licitáltam, árult hozzá fülest is az illető, azt kár volt otthagyjad :)

[ Szerkesztve ]

(#22957) Bodor válasza AGE-T (#22951) üzenetére


Bodor
veterán

De hogy az ak120 westone kombó nem jó, az fura nekem. Persze kinek mi ugye...

Nem azt mondtam, hogy nem jó. Nagyon is jó. Csak azt próbáltam elmondani, miközben a jobb füles lehetőségéről beszéltem, hogy nem tűnt a Westone 4R sem annyival jobb hangúnak a B2-nél ( még az AK-120-szal sem) , mint amennyivel többe kerül. Ennyi hangkülönbségért én nem adnék annyi pénzt...
Tudom én , hogy a felsőbb kategóriában nüanszokért kérnek százezreket.
Néha már nem biztos, hogy jobb, inkább másabb, egyéni preferencia, és megszokás kérdése is.
És igen, számomra ( és úgy olvasom, hogy másnak is) az AK-100-nak jobb hangja van, mint a DX90-nek.

(#22954) krx21 : Viszont az erősítő része a DX90-nek a jobb...

És mit érsz vele, ha a hangja meg nem olyan jó? :F

(#22955) kemcso:

a szeptember végi füles-re jön egy Westone W40 is

Ahogy az árát nézem, tényleg nagyon fájna.
Ettől függetlenül szívesen meghallgatnám :)

( Akkor most én is elindultam a lejtőn...? )

(#22956) ytjTRY: Akitől én vettem, az nem árult fülest hozzá, szóval szerintem nem ugyanarról beszélünk.
De ha árult volna hozzá, most akkor sem vettem volna meg.

(#22958) AGE-T válasza Bodor (#22957) üzenetére


AGE-T
senior tag

Én is így vagyok most szinte mindennel, hogy azt a plusz 100-200 x ezer forintot nekem nem ér meg egy kicsivel jobb hang. De ha látványosabb is a különbség, akkor sem hiszem, hogy áldozni fogok 100e forintokat valamire, azért mert jól szól. Mostanában jobban érdekel az, ha balanszban van a funkcionalitás, szolgáltatás, kényelem, és a minőség. Ezt elérni egyszerre biztosan nem lehet, legalábbis olcsó pénzért nem hiszem. Úgyhogy marad a funkcionalitás, és a szolgáltatás kombó, amit egy telefontól is megkapok :D
Dx90-ben az nagyon vonzó, hogy cserélhető az aksija. Most jött ki, szóval biztosan tele van még buggal a szoftvere. Várjunk még a megítélésével.

Nagyon érdekel a Cowon új gépe, hátha ott a droidos szoftver már elérhetővé teszi a Spotify, és egyéb szoftvereket, amit egy halandó telefonon is használ. Ha még az aksija is cserélhető lenne, az nagy királyság lenne. Vagy Eu-ban elérhető szerviz.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#22959) ku-cu válasza AGE-T (#22958) üzenetére


ku-cu
tag

Nem tudom megnyugtatlak vagy elkeseritelek, de a cowon p1 valami "linux alapu" egyedi szoftvert futtat. Youtube-on van rola video.

(#22960) biokox válasza kemcso (#22955) üzenetére


biokox
tag

Na a dx1oo nak sem piskóta a kezelöfelülete viszont a hangja kárpótol mindenért

(#22961) Bodz


Bodz
nagyúr

Xuelin IHIFI 770

USB kábel, bőrtok, és persze használati (kínai) jár hozzá. A minőségérzet rendeben van, jól össze van rakva, de meglepően könnyű. A GUI egyszerű, nem csicsás, a célnak megfelel, a sebességgel sincs gond. A gombok érintősek, picit szokni kell a használatukat, elmegy kategória. Az üzemidő kb. 10-11 óra az én felhasználási szokásaimmal, füleseimmel. A hangerő 60 lépésben állítható.
Gondolom a hangja jobban érdekel mindenkit. Alapzaj, pattogás, akármi hasonló nincs. Két füles kimenet is van viszont, kicsit eltérő karakterrel. Rettentően sima, folyékony hangja van, kicsit a melegebb, sötétebb oldalról megközelítve, igen szépen textúrázott mélyekkel. Nem zsúfolt, szépen, szellősen szólal meg, korrekt térrel. A simaságnak köszönhetően egységes az egész, mostanában amúgy is kedvelem ezt, szóval örülök. A másik kimenet is hasonló, de le vannak csapva a magasak (nem magashiányos...), a közép tartomány pedig jobban előrtébe kerül.
Mit írjak még? Az ilyen sima, folyákony (zenei, legyen inkább zenei, ezt a szót keresem...) dolgokról nehezebb szerintem (a NAD D1050 DAC-om is hasonló), simán csak baromi jó hallgatni. Kérdezzetek, vagy valami, ki mire kíváncsi? :)

[ Szerkesztve ]

(#22962) krx21 válasza Bodor (#22957) üzenetére


krx21
nagyúr

Gondolom biztos nem komolyan kérdezed, hogy két fejhallgató erősítő között milyen különbségek lehetnek... A DAC után biztos a 2. legfontosabb a láncban (inkább a kettő együtt) ha a fejes adott...
Bizony igen sok fejes van ahol már egy jobb erősítő rész inkább dominál, ha az elkezd hozzá gyenge lenni. Ez persze leginkább akkor fontos ha pont abban a kategóriában találod meg azt a fejhallgatót, ami igényelne több erősítést...

(#22963) Bodor válasza Bodz (#22961) üzenetére


Bodor
veterán

"simán csak baromi jó hallgatni"

No én is így vagyok a sajátommal. Ennél többet felesleges is mondani. :)

Gratula a lejátszóhoz !

[ Szerkesztve ]

(#22964) Nigér válasza Bodz (#22961) üzenetére


Nigér
őstag

:R
Hová helyeznéd el hang alapján, mely készülékek közé?
Beépített memória, bővíthetőség?

(#22965) raven12 válasza Bodz (#22961) üzenetére


raven12
senior tag

a két különböző headphone out meglepő, "soft mode" és "beautiful and elegant mode" :D

Össze kéne ereszteni a DX50-el, lehet, lenyomná :D

Kezelőfelület (tekerés, lejátszási módok(folder, artists/albums/genres), átláthatóság), bugok, settings mélysége milyen?

Egy ideje már észrevettem egy újabban egyre idegesítőbb bug-ot DX50-ben, mégpedig, hogy ha folder-ből töltöm be a zenéket, szépen fájlnév szerint tölti be a számokat, azonban ha kikapcsolom, és utána megint be, akkor összekavarja a listát (szerintem id3 alapján a számok nevei szerint rendezi abc sorrendbe, de ezt még nem néztem meg), így meglepetés érhet, amikor albumot akarsz folytatni, és nem az a szám jön, amit vársz.
Szerintem erről még nem volt szó.
A 64bit-es USBDAC driver-re pedig még mindig várunk és várunk és várunk..

[ Szerkesztve ]

(#22966) Bodor válasza krx21 (#22962) üzenetére


Bodor
veterán

Nem beszéltem fejhallgatóról ( mert számomra nincs megfelelő típus hordozható felhasználásra, ezért marad a füles) , de igen tudom, hogy azok közül van jó pár, aminek szüksége van a combosabb erősítőre.
Viszont ha a lejátszónak nem igazán jó a hangja, azt aztán erősítheted akármivel, attól még nem lesz jobb, inkább rosszabb..

[ Szerkesztve ]

(#22967) szentkuti11 válasza Bodor (#22966) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem azért nem olyan siralmas a DX90 hangja, hogy máris elkezdjük temetni, inkább a szoftveres gondjait kéne rendberakni.

(#22968) krx21 válasza Bodor (#22966) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze... De azért ez a helyzet csak nem áll fent a DX90 esetében... :N

(#22969) Bodor: Azt persze hallatlanul is elhiszem hogy az AK100 jobban szól, a kiszolgálni tudó fejesekkel...
Majd összetesztelem egyszer azért...

[ Szerkesztve ]

(#22969) Bodor válasza szentkuti11 (#22967) üzenetére


Bodor
veterán

Nem, dehogy is siralmas. Nagyon is rendben van a hangja, viszont attól, hogy az erősítő része a DX90-nek jobb, mint az AK-nak, számomra még nem jelenti azt, hogy szívesebben lennék DX90 tulaj.
Összességében ( tudva, hogy nincs szükségem a combos erősítőre, és inkább a hangminőség az, ami a legfontosabb) számomra az AK-100 volt a nyerő.

(#22968) krx21: Persze, nem áll fent, de az AK-100nak akkor is jobb a hangja. Hiába van jobb erősítője a DX90-nek, ha nem olyan jó a hangja. Máshogy már nem tudom megfogalmazni... :)
De felesleges is ezen vitatkozni! Vegye mindenki azt, ami tetszik neki!

[ Szerkesztve ]

(#22970) szentkuti11 válasza Bodor (#22969) üzenetére


szentkuti11
addikt

Természetesen világos, mindenki azt vesz, amit akar, de egy forrásigényesebb fejessel lehet, hogy a DX90 jönne ki győztesen az AK-val szemben.

(#22971) Bodor válasza szentkuti11 (#22970) üzenetére


Bodor
veterán

Lehet, de nem biztos.
Attól , még hogy egy forrásigényesebb, nagyon jó fejessel hallgatod a DX90-et, nem lesz olyan harmonikus és kiegyensúlyozott a hangja , mint az AK100-nak, magyarán nem lesz olyan "baromi jó hallgatni".
Tudom, hogy sokan nem utazás közben, hanem otthon is hordozható eszközről hallgatnak jó minőségben zenét fejhallgatóval, ebben az esetben van jelentősége a combos erősítőnek, de valljuk be, a hordozható eszközökhöz úton-útfélen jobban passzol a kicsi füles.
A másik dolog, hogy fejest meg fülest meg szerintem nem érdemes összehasonlítani, nem egy kategória.

(#22972) szentkuti11 válasza Bodor (#22971) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem fejest meg fülest, hanem lejátszót és lejátszót akartam összehasonlítani. Természetesen nem kérdés, hogy az AK jobb hangot produkál, de az sem, hogy a DX90-be nagyon jó erősítő került.

(#22973) Chuck Norris válasza Bodz (#22961) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A C3-hoz képest milyen hangilag, vagy nem is lehet egy lapon említeni a kettőt?

(#22974) Ereshkigal válasza Bodz (#22961) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Honnan rendelted? Ebay, Kína?

(#22975) fattyu válasza Bodz (#22961) üzenetére


fattyu
veterán

erősítő része :D ne hagyd már ki. tudod jól hogy fontos :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22976) fattyu válasza Bodor (#22971) üzenetére


fattyu
veterán

értem hogy neked a fülessel.

de hidd el hogy amint valami éhesebb fejest dugsz rá máris veszít a fenébe az AK.

ak120 at fanyalgó arccal tettem le és húztam ki belőle a ( egyik és mégcsak nem is a legigényesebb ) fejesem.

Dx50ről jobban szólt mert annak is combosabb az erősítője.

hdrp10 ről kifejezetten sokkkkkkal jobban szólt mint az ak120ról.

sokan fejeseznek. más követelményeket támaszt. el kell fogadni. egy dap olyan mint egy dac amp kombó. hiába finomabb a dac része ha az erősítő nyakonvágja. inkább gyengébb dac de jobb erősítő. Lánc. csak mint a gyenge pontja... legyen arányos a kettő egymással.

szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22977) Ati1979 válasza Bodor (#22950) üzenetére


Ati1979
veterán

Gratula! :C

(#22951) AGE-T

Érezhetően jobb az ak100. Sokkal finomabb hangja van. Magasba főleg odaver a dx90-nek.

(#22976) fattyu

Ez igaz. Erősítő igényes fejesekhez nem jó választás az ak. Esetleg csak a 240-es.

(#22978) Bodor válasza fattyu (#22976) üzenetére


Bodor
veterán

Értem én, hogy éhesebb fejeshez kevés az AK, de akkor nem ezt kell venni...

Mivel én nem akarom fejessel hallgatni, nekem maximálisan kielégíti az igényeimet! Nem kell, hogy mindenre jó legyen, ha így lenne akkor mobilról is hallgathatnék zenét... :U
Nem akarok DAP svájci bicskát... :) Csak egy jó fogású éles pengét :)

(#22979) kemcso válasza Bodor (#22978) üzenetére


kemcso
Ármester

Valszeg nincs is olyan... Az AK pici, könnyű. Az R10 nagy nehéz cucc, van benne hely az erősítőnek (a DXx0 is nagyobb, mint az AK100...), de nap mint nap nem cipelném, pedig elgondolkoztam rajta... Kinek mi az igénye ugye.

(#22980) Ati1979 válasza Bodor (#22978) üzenetére


Ati1979
veterán

Átlagos fejesekkel simán jó az ak. Az egy elég nehezen hajtható érzéketlen planar magnetic volt.
Nem mobil lejátszóhoz való.
Szóval az ak-t nem egy T1-el vagy egy LCD3-mal kell használni.

(#22981) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Valakinek sikerült már DX50-en működésre bírni a DAC funkciót 64-bites Windows-on? Már a driver telepítésénél elakadok.

(#22982) #16820480 válasza Bodor (#22957) üzenetére


#16820480
törölt tag

Üdv a klubban! :))
Publikus egyébként, hogy kitől vetted? Csak azért, hogy most ezzel több AK100 tulaj lett af órumon, vagy csak gazdát cserélt egy példány.
A B2 az tényleg elég jó füles, onnan nehezebb felfelé váltani, biztosan fájna anyagilag. Lesz elvileg újdonság az őszi fülestalálkozón, majd ott süllyedhetsz tovább :P

AGE-T: Tulajdonképpen akár vehetnél valami hordozható erősítőt a telefonhoz, mondjuk egy AK10-et esetleg? Az szerintem van Európában is, vagy azt a Beyert, ami kb ugyanúgy néz ki.

fattyu: Amobil lejátszóról fejest hajtani már eleve szerintem egy kicsit speciális igény, de a te igényed még annál is jóval jóval speciálisabb, nyilván nem egyszerű kielégíteni. Eleve ami egy planárhoz kell, azt az árammennyiséget egy 3,7V-os akksi nem igazán tudja produkálni. Jó, hogy nem elektrosztatikust akartál közvetlen AK-ra dugni :P Van olyan mobil lejátszó, ami elviszi a te fejeseidet is, csak az nagy, nehéz és drága lesz jellemzően. Például a Hibino DX100 is ilyesmi, de ott van például a Hifiman HM802/901, mint már párszor emlegettem. Ha az 1W-ot igénylő HE500-at szépen elvitte, akkor szerintem boldogulna a Yamaháiddal is :)

(#22983) Bodor válasza #16820480 (#22982) üzenetére


Bodor
veterán

Nem titok, hogy kitől vettem, még ti hívtátok fel a figyelmemet rá, itt a topikban.

Ezt vettem meg

(#22984) #16820480 válasza Bodor (#22983) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, akkor csak gazdacsere volt :)
Majd szólunk, ha lesz hozzá eladó W40 az aprón :P

(#22985) kemcso válasza Bodor (#22983) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor az enyém tesója :D

(#22986) fattyu válasza #16820480 (#22982) üzenetére


fattyu
veterán

azóta amugy találtam egy mobilra jóval alkalmasabb fejeset. jóval kevesebbet kér erősítő szinten kis impedanciás planar. Nagyon szépen elvan mobilk eszközről is meglepő módon. Imádom. Hangerő gond sincs még a 3.7es akksiról sem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22987) Bodor válasza #16820480 (#22984) üzenetére


Bodor
veterán

Féláron jó vétel lehet a W40... de lehet, még annyit sem ér, mert nem hallottam még... :P

(#22985) kemcso: Akkor neked sem garanciális már... :(

(#22988) #16820480 válasza fattyu (#22986) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez csak a mániád miatt van :) Én asztali erősítő mellé vennék szerintem csak planárt. Fogok is egyszer majd...

Bodor: Megéri az rendesen az árát, nagyon jó kis füles, szerintem jobb a W4r-nél. A kistesó W30 is igen jó cucc. A W50 nekem nem jön be, de lehet, hogy nem járatták eleget a boltban (még). Majd visszajárok bejáratni nekik ;]

(#22989) Bodor válasza #16820480 (#22988) üzenetére


Bodor
veterán

Jó neked, hogy meg tudsz hallgatni ilyeneket!

(#22990) kemcso válasza Bodor (#22987) üzenetére


kemcso
Ármester

Dehogynem, januári-februári...

(#22991) fattyu válasza #16820480 (#22988) üzenetére


fattyu
veterán

Elugrok szívesen őszi talira. Hallgassa meg a mostanimat, aztán érdekel továbbra is mánia-e :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22992) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Van egy Sony - NW-E013F mp3 lejátszóm, egy Sansa Clip+ jobb lenne ennél? Vagy mire lenne érdemes lecserélni? A max amit kiadnék rá 30 ezer ft.
Szerk: AKG K551-es fejhallgatóm van hozzá.

Köszi előre is a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#22993) #16820480 válasza Bodor (#22989) üzenetére


#16820480
törölt tag

A W50-re nem kell annyira irigykedni, szerintem nem túl jó, főleg annyiért. A többit meg majd megoldjuk előbb utóbb, hogy ti is halljátok :) Oké, kivéve a K3003-at, azt nem vállalom be, hogy megveszem, annyi pénzért már inkább egy jó fejes meg egy jó erősítő hozzá.

fattyu: Szívesen látunk! :K Bár lejátszó terén szerintem nem lesz újdonság, de fülesekből igen.

(#22994) Bodor válasza kemcso (#22990) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor mégsem tesók...

(#22995) #16820480 válasza Bodor (#22994) üzenetére


#16820480
törölt tag

Garanciális kell az legyen... Még az enyém is az (valahol Koreában), pedig az jóval korábbi.

(#22996) #16820480 válasza Bodor (#22994) üzenetére


#16820480
törölt tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#22997) Bodor válasza #16820480 (#22995) üzenetére


Bodor
veterán

Közben már utána jártam, tényleg az.

(#22998) kemcso válasza Bodor (#22997) üzenetére


kemcso
Ármester

És tesók ;]

(#22999) Ereshkigal válasza Bodz (#22961) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Még valami. Ha jól rémlik, szemeztél még a HiFiMAN HM-700-zal és a Hidizs AP100-zal is. Az utóbbit az ára miatt ejtetted ki?
A Sansa után akkor "megváltás" a Xuelin? :)

(#23000) kemcso válasza Bodz (#22961) üzenetére


kemcso
Ármester

Szuper, köszi a beszámolót.
A hangját hova tennéd a Sansához képest? C3-at sajna nem hallottam, te meg az AK-t nem. DX50-90-et hallottad? (X3 szóra sem érdemes sztem...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.