Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Pixel kft. válasza schawo (#22200) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

90 perc tesztelés után, meggyőző az iBasso DX90, Hihetetlenül részletes, szép a tere. Nagyon egyben van a hangkép, minden fajta muzsikánál.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#22202) gelbelex válasza Pixel kft. (#22201) üzenetére


gelbelex
őstag

DX50-hez képest milyen?
:R

(#22203) Bodor válasza Pixel kft. (#22201) üzenetére


Bodor
veterán

És a FiiO X5-höz képest milyen? ( persze még azt sem hallottam)

(#22204) Pixel kft. válasza gelbelex (#22202) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

A DX50-nel összevetve, észrevehető az árkategória különbség. Főleg a finomabb részeknél, a DX90 a top kategória. Roppant részletes, minden hangszer a helyén van.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#22205) Pixel kft. válasza Bodor (#22203) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

Az X5 méltó ellenfél. Itt az egyéni preferenciák döntenek. Hosszabb idő kell kettejüknek a győztes hírdetéshez.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#22206) #13110016


#13110016
törölt tag

Üdv!

Vettem egy Sony NWZ-B172F 2GB mp3 lejástszót. A gondom az, hogy max hangerőre állítva is baromi halk. Mit lehetne ez ellen tenni? Lehet hogy gyári hibás??

(#22207) wolfman válasza #13110016 (#22206) üzenetére


wolfman
veterán

Sansáknál azt kell beállítani, hogy a régió ne EU legyen hanem mondjuk amerika, gondolom itt is ez áll fent.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22208) PHM válasza wolfman (#22207) üzenetére


PHM
addikt

Ezt nem tartom valószínűnek, viszont a Sony lejátszókban is
előfordul hangerőkorlát. Érdemes kicsit beletúrni a beállításokba.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22209) #13110016 válasza wolfman (#22207) üzenetére


#13110016
törölt tag

Ezt hol lehet beállatani?
Egyébként valóban volt limit, de azt kikapcsoltam elvileg...

(#22210) wolfman válasza #13110016 (#22209) üzenetére


wolfman
veterán

Valahogy nyomsz rajta egy hard resetet és amikor először kéri a fontosabb beállításokat, biztos ott ezt is kérdezi. Vagy valahol a beállításokban van rá menüpont mélyen. Ha nincs, akkor nincs ilyen funkció.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22211) #13110016 válasza wolfman (#22210) üzenetére


#13110016
törölt tag

Mindent próbáltam, semmi hasonló nincsen.
A fura még az, hogy equlaiter vagy mi sincs. Tehát nem lehet azt sem beállítani... rányomok és azt írja cannot execute...

[ Szerkesztve ]

(#22212) wolfman válasza #13110016 (#22211) üzenetére


wolfman
veterán

Akkor nem tudom, nem volt még ilyen a kezemben.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22213) bucsher válasza #13110016 (#22206) üzenetére


bucsher
őstag

Milyen fülessel próbálkozol?

In the pipe - five by five!

(#22214) #13110016 válasza bucsher (#22213) üzenetére


#13110016
törölt tag

(#22215) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Zenék rendezgetésére, ID3 szerkesztésre melyik a legjobb program (ingyenes), mit használtok? :)

Meizu MX3 32GB

(#22216) PR0JECTNR56 válasza kutkut (#22215) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Mp3tag vagy kid3, én személy szerint az utóbbit részesítem előnyben, a FLAC fájlokkal nálam jobban boldogul.

(#22217) kutkut válasza PR0JECTNR56 (#22216) üzenetére


kutkut
addikt

Thx. :R

Meizu MX3 32GB

(#22218) wolfman


wolfman
veterán

Na csak megérkezett a csere Sansa Clip Zip-em.

Egy ideje meg akartam már kérdezni, hogy hogyan lehet a gépre kötve a Total Commanderben is láhatóvá tenni az eszközt? Csak a vindovs intézőben látja és csak ott tudok rá másolni, TCben nem. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22219) PHM válasza wolfman (#22218) üzenetére


PHM
addikt

Az USB mód MSC-re van állítva?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22220) wolfman válasza PHM (#22219) üzenetére


wolfman
veterán

Arra volt, de most megint rámentem leokéztam és most jó. :) Technika.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22221) PHM válasza wolfman (#22220) üzenetére


PHM
addikt

A Philips Songbird kedvenc szokása, hogy kérdezés nélkül
átállítja az USB módot MTP-re.
Lehetséges, hogy téged meg a Sansa updater tréfált meg.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22222) wolfman válasza PHM (#22221) üzenetére


wolfman
veterán

Nem updateltem semmit. Kibontottam, rádugtam gépre és egyből csak az intézőt adta fel. No de előző Clip Zip-em ugyan ez volt, de annak súlyos problémái voltak szoftver fronton, mert:
- Hiába állítottam MSC-re MTP-re akkor is csak intézőben lehetett használni, ez már felfogja ha módosítom.
- Az folyton kiakadt tetszőlegesen a zeneszámok végén (ezért is küldtem vissza garanciába)
- Amikor elindítottam egy zeneszámot, akkor belassult a menürendszere. Ennek a példánynak is, de minimálisan.
- Előzőnek ha hallgatás közben számot akartam váltani, akkor eltelt 1-2mp-is mire észbe kapott. Most ez azonnal reagál.

Szóval megérte kicserélni, na de mondjuk nem 2 hónapot akartam rá várni! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22223) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, 30k környékén milyen lejátszót ajánlanátok? nem kell semmi extra kijelző meg ilyenek, csak hogy tudjon flac-ot és szépen szóljon :R

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#22224) PofaJenö válasza sarasota123 (#22223) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Lejátszó [link] hozzá füles [link] pont 30k +- posta ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#22225) Chuck Norris válasza #13110016 (#22206) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az én tapalsztalataim:
A beállításoknál kapcsold ki az AVLS-t akkor talán hangosabb lesz.
A basszust kapcsold ki akkor meg tudsz ekvaliázlni.
Vegyél valami agybadugós fülhallgatót, xears c-100 -al nagyon jó volt aztán vettem egy shure 215-öt azóta meg még inkább.

[ Szerkesztve ]

(#22226) sarasota123 válasza PofaJenö (#22224) üzenetére


sarasota123
aktív tag

a 30k-t csak a lejátszóra értettem, fejhallgatót nem szeretnék, fülhallgatóm meg van, egy phonak audéo pfe 112, ehhez szeretnék normális áron valami lejátszót ami illene hozzá,de amúgy köszönöm :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#22227) PofaJenö válasza sarasota123 (#22226) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Akkor sorry :R

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#22228) fattyu válasza sarasota123 (#22226) üzenetére


fattyu
veterán

akkor is sansák. pici könnyű tud flacot jó hang.

sokkkal drágábban van jobb hang meg több extra mindez általában 5szörös méretben

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22230) raven12 válasza kerekfej (#22229) üzenetére


raven12
senior tag

Hú, micsoda lavinát indítasz most el ezzel... ;]

Egyébként ez a cikk még szerintem is borzalom, a használt-említett fejhallgatók többsége... És még kint is van, hogy Partnereink: Fiio.
Csapnivaló, hatásvadász, függetlenül attól, hogy nem tartom rossznak az X3-at.

(#22231) kemcso válasza kerekfej (#22229) üzenetére


kemcso
Ármester

Már volt, egy reklámcikk... és még szegény X3 szar is szerintem...

(#22232) Ati1979


Ati1979
veterán

''Az első órákban sokszor csalt arcunkra döbbent félvigyort, még utólag is nehéz felfogni, hogy ilyen hangzást ennyire olcsón sikerült elérniük. Nem arról van szó, hogy a FiiO X3 dögösebbé vagy színesebbé tenné a zenét. Egyszerűen csak tisztán, csupaszon tálal sok-sok apróságot, mindent természetes lazasággal, jól kivehetően és korrekt felbontással ábrázol.'' :O

(#22233) Bodor válasza raven12 (#22230) üzenetére


Bodor
veterán

Egyet értek veled, pedig nekem is X3-am van...
A fejhallgatókra is igaz, amit írtál, B&W P7 életem egyik legnagyobb csalódása volt a fejesek terén...

(#22234) ku-cu


ku-cu
tag

Két X3 gyalázás között. ;]

Geek Wave

Csak szerintem zseniális ötlet? Most tekintsünk el attól, hogy pre-funding, koncepció. Legalább egy létező cég áll mögötte.
A natív dsd engem nem izgat, de a megvalósítás dicséretes. AK240, Calyx m szint jelenleg. Ha a telefonos app-ot igényesen megcsinálják, és hangilagag is rendben lesz, bőven a Fiio, Ibasso, Hifiman babérjaira törhet szvsz. HA.

[ Szerkesztve ]

(#22235) kemcso válasza ku-cu (#22234) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez is igen érdekes kezdeményezésnek tűnik, főleg az X és az XD változat. Viszony ahogy nézem, 2015 márciusára készül majd el...

(#22236) raven12 válasza ku-cu (#22234) üzenetére


raven12
senior tag

na persze, a menő ezek közül csakis a legdrágább, 900dodós. ;]

E mögött már hangzatosabb nevek vannak, mint a Pono mögött. A reklám videó nem nyűgözött le, de a leírás alapján erre tényleg érdemes lehet odafigyelni.
Bár a 32bit/394kHZ ódázását én nem erőltettem volna, ez megint olyan "selling point", amire talán az igazi közönség nem nagyon kíváncsi.

Amúgy már majdnem annyira ráizgultam, hogy benevezzek rá 300 dollárért (gondoltam úgyis simán eladható annyiért), mikor láttam, hogy $900-ig megy. Nem lenne szívem megvenni, mikor az a legbénább változat, és még DAC-ként sem üzemel stb.

[ Szerkesztve ]

(#22237) ku-cu válasza raven12 (#22236) üzenetére


ku-cu
tag

Én erősen küzdök magammal, hogy ne rendeljek. Nekem már az 530 dodós is bőven "elég" lenne, az is csak a balanced kimenet miatt érdekel. Az a legszimpatikusabb ebben a koncepcióban, hogy időtállónak tűnik. Lehet hülyeség, de azáltal, hogy ez külsőre egy percig sem kívánatos (a'la iriver, v sony), vagy "cutting-edge", így ha egy-két év múlva kijönne az utódja, ugyanolyan mosollyal az arcomon használnám tovább. Nincs mi elavuljon rajta. Ha az app-ot rendesen fejlesztik, esetleg újabb, nagyobb kapacitású akku jön ki hozzá idővel, a felhasználói élmény még nő is...
Ha így nézem, elég fura a cég üzletpolitikája.

(#22238) raven12 válasza ku-cu (#22237) üzenetére


raven12
senior tag

Ezeket a cuccokat azért szerintem elég kevesen veszik azért, mert "hudefaszán" néznek ki.
Ennyi erővel az iBasso mit művelt, amikor a DX50 külsejébe tervezett egy másik lejátszót? Egy az egyben újrahasznosították a házat, kezelőszerveket, kijelzőt.

(#22239) ku-cu válasza raven12 (#22238) üzenetére


ku-cu
tag

Szerintem az AK cuccok egyik fő vonzereje (vagy mondjuk úgy, az árat elfogathatóvá tevő tényezője), hogy úgy néznek ki, ahogy. Ebben semmi pejoratív. Egy prémium termékhez hozzátartozik többek között az anyaghasználat, kialakítás, design is. Ez alól nem kivétel az audio technika világa sem. Most nem feltétlen a "hifi fórum addikt" vásárlói réteg igényeiről beszélek, hanem egyszerűen az igényes, tehetősebb zeneszeretők megnyeréséről.

Az ibasso (úgy rémlik nem is titkoltan) idő/költségcsökkentés céljából tette egy már meglévő házba a DX90-et.

(#22240) raven12 válasza ku-cu (#22239) üzenetére


raven12
senior tag

Értem én, de ilyenkor csak arra gondolok, hogy amikor a DX50 árát meghatározták, tudták-e, hogy a DX90-hez ugyanazt használják fel (ebben az esetben nyilván módosul a tervezés árának "lecsapódása" 1db DX50-re nézve), vagy nem, és akkor rajtunk "csattant az ostor".
Persze lehet, hogy csak én látom ilyen optimistán a dolgot, és ha a második eset történt meg, de nem így lett volna is ezt az árat lövik be (mert hát ennyiért árulva is mindig készlethiánnyal küszködtek), azt is csak a verseny miatt.

Persze tudom én, hogy 1-1 terméket már jó előre be kéne tervezni, még mielőtt elkezdik fejleszteni, de hát a DX50-ről is olyan pletykák keringtek, hogy kb. fél év alatt a piacra dobták "from scratch" (vagy az X3-ról, vagy tán igaz se volt.. :)) ).

(#22241) #16820480 válasza ku-cu (#22237) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyon tetszetős lejátszó! :K Talán a kezelőfelülete is kicsit modernebb lesz, bár az AK is elég jól hasnálható, de egy droidos zenelejátszó azért általában kellemesebben kezelhető, meg maga a felület is többet tud (péládul lejátszási listát létrehozni, hogy csak egyet említsek).

Nekem elég lenne szerintem a második is, nem hiszem, hogy használnék balanced kimenetet. Plusz egy jobb akksit is klne venni hozzá, hogy sokáig bírja.

(#22242) ku-cu válasza #16820480 (#22241) üzenetére


ku-cu
tag

Én már lehiggadtam. Eszerint még a design sincs eldöntve (tehát a méret sem), baromi képlékeny az egész. Azt hiszem egyelőre pénzt nem adok érte, de mindenképpen érdekes kezdeményezés.
Még jó is kisülhet belőle.

(#22243) #16820480 válasza ku-cu (#22242) üzenetére


#16820480
törölt tag

Engem már azért sem izgat fel igazán, mert most is van egy jó lejátszóm, nem fogok csak úgy cserélgetni a közeljövőben amúgy sem. Amúgy nem zavar, ha kicsit nagyobb a méret, ha cserébe komolyabb erősítőt és akksit kap.

(#22244) Ati1979 válasza ku-cu (#22242) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen hozzanak ki egy végeleges tesztelhető változatot. Aztán érdemes vele érdemben foglalkozni.
Amúgy ígéretes darab lehet.

(#22243) sheratan

Ezzel én is így vagyok. Akkor lesz csere nálam is, ha sokkal jobbat találok.
Főleg az erősítő részre gondolok.

Most azért, hogy 5-10%-kal jobban szól valami azért biztos nem fogok cserélni.
Méretre azért olyan legyen, hogy kényelmesen elférjen egy kézben.

(#22245) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnátok ajánlani MP3/Flac lejátszót 30k max. 40k értékig?

(#22246) #13110016 válasza Chuck Norris (#22225) üzenetére


#13110016
törölt tag

Ezer hálám! :R
Nem tudtam, hogy akkor érhető el az equalizer, ha a basszus offon van. Annyira nem értek hozzá.

Ám nem az a topic de milyen fülest ajánlotok? Agybadugóson kívül, mert azt nem szeretem.

(#22247) #16820480 válasza Ati1979 (#22244) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nekem amúg ysem nagyon kellene más mobil lejátszónak. Igazából ez is tökéletes lenne, ha menne Linux alatt az USB DAC funkció, de erre várhatok, amíg a hülye koreaiak nem foglalkoznak vele. Mondjuk emlékeim szerint win7 alatt sem ment simán, bár azt csak a tiéddel próbáltam még annó.
Illetve az lenne jó, ha tudna lineout-ot is, és akkor jó lenne otthoni láncba is, elég lenne egy erősítő mögé.

(#22248) szentkuti11 válasza #68216320 (#22245) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem ez a 30-40k közötti ársáv eléggé holt zóna, hirtelen 2 megoldás jutott eszembe.

1. Veszel egy Sandisk Sansa Clip Zip-et, hozzá egy nagy memóriakártyát, Rockboxolod, és 20 alatt van egy olyan lejátszód, ami a ma létező legjobb hangú okostelefon hangját is hozza, de többet igazából nem.

2. Ha olyan okostelefonod van, ami tud USB-n hangot kivezérelni, akkor megpróbálkozhatsz egy FiiO E07K vagy E17 DAC+AMP-vel. Természetesen úgy semmiképpen ne vegyél ilyesmit, hogy nem hallottad a saját telefonoddal szólni.

(#22249) raven12 válasza szentkuti11 (#22248) üzenetére


raven12
senior tag

Szvsz az S3 (így valszeg az S is) elég jelentősen rágyaláz a Sansákra :U

(#22250) fattyu válasza raven12 (#22249) üzenetére


fattyu
veterán

ezt azért egyrészt meghallgatnám ( valami fejessel amin ki is jön ), márészt méret, üzemidő, ár, strapabírás is van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.