Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) agszabv válasza domerator (#12200) üzenetére


agszabv
csendes tag

Ahhh kösz az lehet, már többször idegbajt kaptam.

(#12202) #71562240 válasza Neck (#12190) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lacopapinak is:
Ha task killerrel (vagy start-up menedzserrel) kilövöd őket, akkor csak egy részét indítja utána újra, ha sokszor kilövöd, akkor némelyik programnál egy időre esetleg megjegyzi, hogy nem kell újraindítania, de persze kilődözgetni is macerás. :D Sajnos ez az Android legnagyobb faszsága. Én nem vagyok képes megérteni, hogy egy korlátozott erőforrású rendszernél miért jó az, ha készenlétbe helyezve elindítgat/memóriába cache-elget bármit is, miért nem elég, ha akkor indul el egy program, amikor valóban szükség van rá?! Azért jó ez, mert így becache-elve tízezred másodperccel gyorsabban tud elindulni app, mintha nem lenne becache-elve? Hát ez aztán nagyon intelligens, csak eközben a hatszáz értelmetlenül elindított/memóriába helyezett app értelmetlenül szívja az erőforrásokat. És valóban csak a fagyasztás segít, de hát csak azt fagyasztja le az ember, amit soha nem használ. Én a szoftverek mai fejlettségi szintjén semmit se rühellek jobban, mint ha egy szoftver a "kezem alá akar dolgozni". Ne dolgozzon, mert hülye hozzá, egyelőre sokkal hülyébb mint én, aki tudom, hogy mire van szükségem, a szoftver meg nem. Szó se róla, én helyesírásellenőrzőt, automatikus javítást, gépi fordítást, T9 szövegbevitelt és hasonlókat sem használok soha, mert ezek mind hülyék hozzám képest. Sejtem, hogy a gépi intelligencia majd néhány évtized múlva fölém nő, és akkor majd az Android fog nekem pattogni, hogy mit ügybuzgóskodom én, miközben ő végezni akarja a dolgát, de addig én akarom megmondani, hogy mi induljon el és mi ne! Nekem ne dolgozzon a kezem alá az ilyen vadbarom! :D

(#12203) Neck válasza natë (#12184) üzenetére


Neck
veterán

Eddig azt hittem, gyors a Defy+ ROM, mert gyorsabb volt, mint a stock 2.2.2 Froyo.
Na most lett gyors. El se hiszem. Nagyon szarok lehettek a gyári scriptek....

Most eléggé sok program fut a háttérben, és ugyanolyan gyors a ROM, mint amikor minden ki van lőve...
Hihetetlen...
Erre csak annyit tudok mondani, hogy Defy+ ROM használóinak ez a script:

Szerk:
Kammerer: Teljesen egyetértek!
Szerintem is felesleges a "cache" ilyen kis memóriaméreteknél...
Bár csendben mondom, a windowstól így is sokkal jobb... habár a munkám miatt megrögzött windows user vagyok...

Annyi még a scripthez, hogy talán egy leheletnyivel lassabban indulnak a progik, ami azt jelenti, hogy eddig bökésre azonnal, most meg egy hangyaf... bokányival később, ami szerintem egy századmásodperc körül lehet.
Nem annyira feltűnő, hogy zavaró legyen, sőt, Froyo alatt lassabb volt, viszont maga az egész menürendszer meg egy villám, meg a progik közötti váltás, homescreenre ugrás is.

Szóval az egész nagyon megéri, Defy+-osoknak csak ajánlani tudom!

Gyanítom a többi rendszer valamilyen szinten optimalizált ebből a szempontból, azért írtam így.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#12204) szmayer1


szmayer1
senior tag

Esetleg egy olyan ROM lenne a legmegfelelőbb, hogy a CM7 sebessége, gyorsasága, a MIUI kinézete és testreszabhatósága illetve a wifi erőssége, és a defy+ kamera programja...

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#12205) natë válasza szmayer1 (#12204) üzenetére


natë
nagyúr

Van közöttünk olyan, aki ezt meg tudja/tudná csinálni, de nem árulom be. :DDD

Más: valaki tudna linkelni egy Zeam launcher apk-t?

[ Szerkesztve ]

(#12206) natë válasza natë (#12205) üzenetére


natë
nagyúr

K**va 5 perc. Tárgytalan, megtaláltam.

premete : köszi, csak kidobálom a CM7 zipből ami nem kell ugye, helyére meg mehet a zeam és tsai? (az apk-kat)

[ Szerkesztve ]

(#12207) premete válasza natë (#12205) üzenetére


premete
veterán

[Zeam Launcher magyarítva]
Ez mehet a zipbe, pár apk nem, de majd meglátod, melyik.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12208) hodostamas válasza #71562240 (#12202) üzenetére


hodostamas
addikt

Mert nem tized mp-be lehet mérni az app indulást, hanem soknál mp-kbe. Pont ezért találták ki. :) (telefontól is függ persze)

(#12209) szmayer1 válasza natë (#12205) üzenetére


szmayer1
senior tag

Pedig nagyon jó lenne

Visszatettem a CM7-es ROM-ot, de ez se játsza le a defy+ felvett videót :W

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#12210) natë válasza premete (#12207) üzenetére


natë
nagyúr

Ez menne be, amiket említettél, azok pedig ki. A többit utólag telepíteném.

(#12211) premete válasza szmayer1 (#12209) üzenetére


premete
veterán

Tegyél fel egy normális lejátszót, mint Moboplayer, vagy Summerplayer, vagy QQplayer.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12212) domerator


domerator
veterán

Na most jött ki a szemem, mint csigának az M1-esen...

Ugyebár ha USB-n dugom PC-re a telefont és kártyára akarok másolni valamit, akkor a teló leválasztja magáról a kártyát, megáll a zene (ha onnan játszott le)...stb.

Most wifin, ftp-n kötöttem össze a PC-t a telefonnal... hát ez ilyenkor xarik a kártya leválasztásra, játszik tovább, mint a bárzenész éjfél után és közben szorgalmasan folyik a cucc az SD-re...

Ez hogy van?

(biztosan van aki köpi, hogy ez miért és mért így kell, ... nekem akkora újdonság!!!)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12213) #71562240 válasza hodostamas (#12208) üzenetére


#71562240
törölt tag

Miféle másodpercek? :N Én kipróbáltam vagy 100 appot már, és egy se jut eszembe, ami ne indulna azonnal, akár benne van a cache-ben, akár nincs. Még a 100MB-os angol szótár is azonnal indul, de még a navigáció is, megjegyzem, az ilyeneket általában nem is cache-elgeti az Android (pontosabban a navigációt korábban el-elindítgatta, de leszoktattam róla task killerrel). De ha netán mondasz példát lassabban induló appra, akkor abban biztos vagyok, hogy az sem azok körébe tartozik, amelyeket egyébként cache-elni szokott a rendszer. Másodpercek??? Max fél másodperc a legdurvábbaknál! :)

(#12209) szmayer1: premete ajánlatai kiegészítve MX Playerrel, és használj szoftveres dekódolást, ha hardveressel nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#12214) mira72 válasza domerator (#12212) üzenetére


mira72
őstag

MIUI ... de ne hidd el hogy az, majd rájössz ....
És nem minden alkalmat megragadok, hanem a tényeket közlöm... mielőtt megent köpködsz h a MIUI-t köpködöm ....
Hamarosan üdvözöllek a CM7 klubban :DDD

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#12215) natë


natë
nagyúr

Fölraktam friss CM7-et, friss froyo-ra. ADW kiszedve, helyette Zeam. Először az APN settingsnél fagyott be, aztán a Zeam. "Nem válaszol".

Szar a telefonom?

(#12216) szmayer1 válasza #71562240 (#12213) üzenetére


szmayer1
senior tag

oké megpróbálom valamelyiket

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#12217) Tejbegríz


Tejbegríz
csendes tag

Sziasztok!
Elöljáróban sajnos be kell vallanom hogy süket vagyok ezekhez a dolgokhoz .
Egyetlen gondom volt a Defy-vel amikor megvettem . Mégpedig ,hogy nem magyar nyelvű. Épp ezért nagyon örültem ,mikor megtaláltalak Benneteket. Minden betűjét többször is elolvastam a cikknek .Pontról pontra megcsináltam ,de nekem nem jön össze. Valamit kifelejtettem mert az RSD-ben miután megnyomom a start gombot kapok egy Fail flast. Egész pontosan hosszabban írja le. És egy zárójelben mintha hibakód lenne .
Mit rontottam el szerintetek?
Segítség! :R

(#12218) domerator válasza natë (#12215) üzenetére


domerator
veterán

... csak egy ötlet... SD kártyádat mikor formáztad utoljára?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12219) natë válasza domerator (#12218) üzenetére


natë
nagyúr

4 napos, gyari formattal.

(#12220) domerator válasza natë (#12219) üzenetére


domerator
veterán

Érzésed szerint a bughegyek nem éppen valamikortól onnan datálódnak? (mert szerintem igen)... előtte a CM hasított a telódon.

Én bepróbálnék még ha régebbi is, de egy másik kártyát.

SD formatterrel overwrite megformázni szép lassan és azzal csinálni egy tiszta flasht... de csak mondom...

(blédnél nekem is jöttek a paranormál dolgok amíg egyszer leformáztam így az SD-t és jééé... rögtön bugmentesen ment fel a rom)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12221) natë válasza domerator (#12220) üzenetére


natë
nagyúr

Okés, próbálom! Hátha...

[ Szerkesztve ]

(#12222) premete válasza Tejbegríz (#12217) üzenetére


premete
veterán

Elolvastad az 1. hozzászólásban az idevonatkozó részt, és kipróbáltad az ott leírtakat?

Mit tegyek, ha az RSD Lite nem ismeri fel az sbf-et, “FAILED” üzenettel kilép?
Ha az RSD Lite nem ismeri fel az .sbf-et, (start gomb szürke és nem lehet rányomni), illetve indítás után azonnal kilép, FAILED.... üzenettel:
1, Töröld az RSD Lite-ot, majd a mappáját is töröld.
2, Tedd fel a legújabbat (most 5.4.4-es verzió)
3, A flesselni kívánt, hosszú nevű xyz.sbf fájlt nevezd áz valami rövidre (pl. x.sbf) és másold a C: meghajtó gyökérkönyvtárába, és azt próbáld flesselni. Ilyenkor szokott működni (saját tapasztalat)
4, Amennyiben mégse, nézd az rsd lite könyvtárában a hiba logot, és esetünkben az x.sbt-et nevezd át akkorára, amennyi karakter az error logban volt, például, ha az error log ahzrtze, akkor az x.sbf legyen xahzrtze.sbf (xda forrásból)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12223) Tejbegríz válasza premete (#12222) üzenetére


Tejbegríz
csendes tag

:B Azt hiszem elkerülte a figyelmemet. Köszi a segítséget !

(#12224) premete válasza Tejbegríz (#12223) üzenetére


premete
veterán

Nekem anno az 1.-3. pont megoldotta, a 4.-re nem volt szükség. [RSDLite 5.4.4]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12225) Halo válasza domerator (#12212) üzenetére


Halo
senior tag

nem értem, mit nem értesz :)
nem így kellene normálisan működnie?
mert ha usb-n keresztül másolsz, akkor sd-t leválasztja, s felcsatolja a win-re, linux-ra, tehát a telónak az "láthatatlan" éppen. mikor "visszakapja", utána látja.

míg ftp-n nem csatolod le a telóról az sd-t, hiszen épp oda fogsz másolni, de jelen esetben a wifi nem usb-kábelként funkcionál. tehát két működő rendszert wifin kötsz össze, míg első esetben az usb-kábel miatt gyakorlatilag átmenetileg mintha kivetted volna az sd-karit a telóból.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#12226) domerator válasza Halo (#12225) üzenetére


domerator
veterán

Mondtam, hogy valaki lesz, aki sokkal jobban vágja, mint én...

Fogalmam sincs, hogy a wifis ftp hogyan dolgozik az USB-hez képest, én csak azt tudtam, hogy az usb kapcsolat a kártya leválasztásával jár. Azt hittem, hogy a wifi ftp is ugyanígy működik, ezért NAGYON KELLEMES MEGLEPETÉS volt, hogy szépen hallgattam tovább a zenét, miközben az újabbak meneteltek rá a kártyára.

Egyre jobban szeretem ezt a MIUI romot!

(pedig hogy hánytam tőle, amíg nem tudtam, milyen... azt hittem, hogy valami infantilis távolkeleti pikacsuhellókitti förmedvény)

Köszönöm a magyarázatot!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12227) natë


natë
nagyúr

Ezt csekkolná egy CM7-es tulaj?

(#12228) kano válasza domerator (#12226) üzenetére


kano
nagyúr

A Pikachusat feltetted? Jó konfignak tűnt ami benne volt. ;]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12229) premete válasza domerator (#12226) üzenetére


premete
veterán

Látom, lassan be fogsz iratkozni egy kínai nyelvtanfolyamra. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12230) domerator válasza kano (#12228) üzenetére


domerator
veterán

Nem... a CMIUI topikban az xda-n pár szót mondtak róla és volt, akinek ment, volt akinek nem... azon kívül megszólalt a készítője is és ő is azt mondta, hogy nem teljes az angol fordítása, meg vannak benne bugok... az a rom németül teljes... úgy meg én nem tudok.

(#12229) premete:

Bizonyos körökben jobban is érvényesülnék akkor a kínai tudásommal...

(#12227) Mozzarella:

Ezt tényleg csak CM7-es tudja tesztelni, nekem nincs olyan menüpont.

Mi van a kártyával?

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12231) Neck válasza szmayer1 (#12204) üzenetére


Neck
veterán

A Defy+ alatt sincs baj a WiFivel :D

Nekem a (most már) egyedül a testreszabhatóság nincs meg. De nem is érdekel túlzottan, nem vagyok "témázgató" ember, nekem a szabvány fekete is megfelel :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#12232) natë válasza domerator (#12230) üzenetére


natë
nagyúr

Formáztam azzal, amivel mondtad. Miután kész lett a windows formázatlannak ismerte föl így nyomtam rá egy quick formatot is default settingsszel. Most állítgatom be a romot.

(#12233) Tejbegríz


Tejbegríz
csendes tag

Premete!
Köszönöm a segítséget ,sikerült.

(#12234) Neck válasza natë (#12232) üzenetére


Neck
veterán

Én úgy csináltam, hogy először a telóval formáztam meg, aztán kivettem a telóból, kártyaolvasóba tettem, bedugtam a windóznak jól, és fel is ismerte. Akkor nyomtam rá egy teljes formatot 64k-s alloccal a sima windows alapú formázóval, majd visszamásoltam rá az előzőleg lementett összes fájlt.
Ja igen, az első lépés a mentés :DDD

Van a kártyán egy olyan fájl, ami a memkari adatait írja le a telónak, anélkül nem megy, szal azt is vissza kell rá tenni. :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#12235) fa4hu válasza natë (#12227) üzenetére


fa4hu
őstag

Így nálam is fc-zik.

(#12236) natë válasza Neck (#12234) üzenetére


natë
nagyúr

Én 32k-ssal formáztam, quick formattal, nem hinném, hogy a kártyámmal lett volna a gubanc. Gyors friss, ropogós.
Most működik jól, az XDA-n meg a 32k-s ajánlják.

fa4hu : Ugye, hogy ugye? :R

[ Szerkesztve ]

(#12237) chab7 válasza domerator (#12226) üzenetére


chab7
addikt

Én szinte csak wifi-n használom, nem csak emiatt, hanem a sok kábel ki-be dugdosástól kímélendően is ;)

"infantilis távolkeleti pikacsuhellókitti förmedvény" :DD :R

(#12227) Mozzarella: Miben is kell? A gyári gallery-ben? Amúgy a QuickPic-t ajánlom én is képnéző/kezelőnek. Mérföldekkel gyorsabb a gyárinál.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12238) natë válasza chab7 (#12237) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, a file managerben.

(#12239) chab7 válasza natë (#12238) üzenetére


chab7
addikt

Na várj, az hol van? :B Mert arra meg ES File explorer. Szintén mérföldek, plusz a laptop megosztott mappáiban kotrás.

(Jól van tudom hol van ;) csak poén, már próbálom is)

Igen, ez FC !!! Oltári buta egy app amúgy ez a gyári fájlkezelő. Nem érdemes erőltetni.
De mehet egy bug report a cm7-es fiúknak, mert ez mégiscsak bug.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12240) natë válasza chab7 (#12239) üzenetére


natë
nagyúr

Ment, rettentően érdekli őket. :DDD

(#12241) chab7 válasza natë (#12240) üzenetére


chab7
addikt

Na akkor az egyik kilőve, ez nem a te telód miatt van. Szóval lehet mégsem fajzott szörnnyé a telód a sok romtól.

Ja, látom voltak gyomlálások a hozzászólásokban mikor a süti nevű süti megvált ettől a szar telótól. :DDD
Tudom sajnálni azt a sok f...szláma pénzes töketlen barmot akik egyszerű user bénázások miatt köpködnek egy cuccot és máris visítva másik készüléket vesznek.
És természetesen ez újra játszódik mert ott sem lesz okosabb, míg nem rászánja az egyszer már elköltött pénzt és belefut egy almásba. :D és öröm bódottá lesz egyből.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12242) natë válasza chab7 (#12241) üzenetére


natë
nagyúr

Eddig stabil a cucc, kinyírtam az ADW szutykot, a gyári file kezelőt és a 3D galéria nevű istenharagját. Szmút... :D

(#12243) rum-cajsz válasza natë (#12242) üzenetére


rum-cajsz
őstag

na, helyes!

szerintem a full format hasznsabb a kártyának, de msot már mindegy.

Ha esetleg érdekel újabb Zeam: Zeam 3.1.5

Szintén OFF:
Kamera fetisisztáknak egy érdekes teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#12244) Nataniel válasza natë (#12193) üzenetére


Nataniel
senior tag

Kipróbálva, mail elment, és vissza is jött

(#12241) chab7
Na persze :D
Én mondjuk a SOC Defy-m mellé vennék egy Piros lencséset is... meg ha nem lesz húzós ára akkor beszerzek egy Samu SGS3-ast is :D vagy kettest, esetleg egy Defy+-t

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#12245) RootRulez válasza natë (#12238) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem nincs is olyan menüpont. :U

═════════════════════════════════════════

(#12246) Neck válasza chab7 (#12239) üzenetére


Neck
veterán

Nálam megy FC nélkül, szóval ez CM7 lesz.
Mozz: kezdem gyanítani, hogy neked a rengeteg f0s programot nem szeretik a ROMok :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#12247) tzl válasza domerator (#12200) üzenetére


tzl
senior tag

Nem kell övtáskát frissíteni, csak fordítva kell betenni a defyt, hogy az üveg nézzen a mágnes felé :-)

Moz, így nekem is fc-zik. Apphiba lehet, quickpic az alap nálam, meg astro fájlkezelő, úgyhogy nem fogom telesírni a párnámat miatta :-)

[ Szerkesztve ]

(#12248) m31wreg válasza natë (#12166) üzenetére


m31wreg
csendes tag

Nekem a CM7-es instabilitásaimat az oldotta meg, hogy a CM menüben a VM heap méretét feltekertem az ottani max-ra (48m).

(#12249) Z0C! válasza domerator (#12226) üzenetére


Z0C!
őstag

Üdv a Klubban :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12250) natë válasza rum-cajsz (#12243) üzenetére


natë
nagyúr

Full format volt, csak a windows formázatlannak detektálta utána, így küldtem rá egy quicket is. Így lett olvasható.

A sebessége most : 10 / 30 MB/s , Class 6-os Samsung.

Nataniel : rossz helyről próbáltad, kizárt, hogy el tudtad küldeni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.