Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) fa4hu


fa4hu
őstag

SzabóF leírása alapján nightly-ból csak boot-ost lehet kapásból feltenni. A stable utáni nightly-k ilyenek? +Recovery - Stable recovery pontjával kell feltenni ezeket?

(#12102) fa4hu válasza natë (#12095) üzenetére


fa4hu
őstag

Ez a 30-as volt? Nightly-ról vissza lehet térni stable-re (wipe-olás utáni install stable zip-pel)?

(#12103) #71562240 válasza CoolBoy323 (#12098) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy látszik, új szolgáltatást tesztelnek. Remélem, ha bevezetik, kiiktatható lesz.

(#12104) defygaben77 válasza domerator (#12100) üzenetére


defygaben77
tag

Oké, megpróbálom! Ilyenkor minden beállítás és minden app törlődik, ugye? Magyarán lakhatom be újra a telefont?

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#12105) Slukkica válasza defygaben77 (#12099) üzenetére


Slukkica
őstag

A Superuser-ben megadtad a Viber-nek a jogokat?

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#12106) fa4hu válasza CoolBoy323 (#12093) üzenetére


fa4hu
őstag

A böngészők többségében lehet állítani, hogy mobil vagy desktop nézetű legyen a megjelenítés (Opera Mobile-ban biztosan).

[ Szerkesztve ]

(#12107) #71562240 válasza fa4hu (#12106) üzenetére


#71562240
törölt tag

:D Képzelheted, hogy CoolBoy nem ennyire láma, hogy ezt ne tudná! :D
Nem az volt a baj, hanem eleve mobilnézetben jött be egy ideig, és nem lehetett kikapcsolni. Most megint normál nézetben jön, a telefonunk beállításától függetlenül. Reméljük így is marad.

(#12108) szabof1 válasza fa4hu (#12101) üzenetére


szabof1
őstag

Most csekkoltam premetével és be is írtam a leírásomba az első rész 6. pontjának végére:
Kiegészítés a CM7 romok "BOOT-osságához" :D
Amennyiben egy CM7 nightly zipjét megnyitjuk (pl. Windows Intézőben) és abban látunk boot.img állományt (rögtön a megnyitás után látni kellene, tehát nem kell az alkönyvtárakban kutatni), akkor azt az itt leírtak szerinti BOOT állománynak tekinthetjük (akkor is, ha a zip állomány neve erre nem utal) és nyugodtan telepíthetjük, nem kell előtte más "BOOT"-ost, RC-t vagy stabilt telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12109) fa4hu válasza szabof1 (#12108) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi! (Én a CM7 telepítése cikkedet néztem végig, és abban is volt utalás, de ez a kiegészítés nem. Célszerű lenne oda is belerakni.)

(#12110) #71562240 válasza szabof1 (#12108) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amellett, hogy a leírásaid elegendően részletesek, logikusak és olyan nyelvezetűek, hogy bármely kezdő is megértse őket, éppen az ilyesféle, a lehetséges alternatívákra és következményekre irányuló figyelem, segítő szándék a legnagyobb értékük. Nem véletlenül számítanak etalonnak ezek a szövegek. :R Soha ne higgy azoknak, akik az ilyesmi miatt túlzottan szájbarágósnak ítélik!

[ Szerkesztve ]

(#12111) szabof1 válasza fa4hu (#12109) üzenetére


szabof1
őstag

Most raktam bele - írtam is a hozzászólásban :K

(#12110) kammerer:
Köszönöm a pozitív visszajelzést :R

(#12112) szabof1 válasza fa4hu (#12109) üzenetére


szabof1
őstag

Bocs, félreértettelek. De most már tényleg benne van a fenti kiegészítése a "sima" CM7-es telepítési leírásban is.

(#12113) defygaben77 válasza Slukkica (#12105) üzenetére


defygaben77
tag

Viber nem kér superuser jogot. Legalábbis szerintem.

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#12114) fa4hu válasza szabof1 (#12112) üzenetére


fa4hu
őstag

Semmi gond, és tényleg ezer hála a pontos, szabatos, ugyanakkor közérthető leírásokért!

Ha felrakok a stable-re egy korábbi boot-os nightly-t, majd arra az új nigthly-t, ugye megmaradnak a stable újításai? Ha nem jönne be a nigthly, csak simán visszarakom rá a stable-t zipből?

(#12115) zsolt19900 válasza szabof1 (#12080) üzenetére


zsolt19900
őstag

igen ezt a folyamatsort, a telepítést végigcsináltam, már magyar meg minden, de ha van egy stabilabb rom, akkor felfogom pakolni rá azt is.

Köszönöm a linkeket

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12116) domerator válasza defygaben77 (#12104) üzenetére


domerator
veterán

Nem, nem törlődik semmi.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12117) szabof1 válasza fa4hu (#12114) üzenetére


szabof1
őstag

Azt nem tudom, hogy akkor mi van, ha korábbi nightlyt rakunk fel egy újabbra.
Ha bootos, akkor lehet, hogy sima ügy - de én ezt nem tudom megerősíteni, mert nem próbáltam. Ha nem bootos, azt meg nem is merném.
De, ha egy korábbi bootost ráraksz egy újabbra (pl. stabilra), akkor (szerintem) a stabil dolgait elfelejtheted.
Ha biztosra akarsz menni, akkor 2.2 CEE-ről kezdesz és végigcsinálod tiszta lapokkal. Az nem romolhat el.

(#12118) defygaben77 válasza domerator (#12116) üzenetére


defygaben77
tag

Megcsináltam, de sajnos így is állandóan újraindul, amikor a Vibert be akarom állítani. Azért köszi!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#12119) domerator válasza defygaben77 (#12118) üzenetére


domerator
veterán

Akkor nincs több ötletem, ha esetleg nagyon akarod a vibert és beszéled az angolt, akkor a MIUI-US-t tedd fel, abban minden megy, vagy kipróbálhatod a CMIUI legújabbat (azt nem teszteltem) vagy a CMIUI 1.8-at, abban is megy a Viber (teszteltem).

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12120) pallacko válasza defygaben77 (#12118) üzenetére


pallacko
tag

Hali! Nekem is a Miui.hu féle rom vant fent (még csak sajnos a 8 -i, mert még nem frissítettek), de nekem feltelepült simán a viber!
Aktiváltam is, viszont társ hiányában kipróbálni sajna nem tudom :(

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#12121) fa4hu válasza szabof1 (#12117) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszönöm! Újrarakni nem akarnám, esetleg tud valaki a stable óta megjelent boot-ost? Vagy töltsem le az összeset és nézzem végig egyenként? :-)

(#12122) premete válasza fa4hu (#12121) üzenetére


premete
veterán

Stable utáni boot-os nincs. Tedd rá a stable-t, és utána próbálgathatod a nájtlikat. A 111015-ös megoldotta a wifisek problémáját állítólag.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12123) #71562240 válasza fa4hu (#12121) üzenetére


#71562240
törölt tag

Miért fontos számodra a bootos (vagy hogy korábbi legyen, mint a stable)?

szerk.: (#12124) már értem...

[ Szerkesztve ]

(#12124) fa4hu válasza premete (#12122) üzenetére


fa4hu
őstag

Már mint a boot-osra a stable-t? :-) Hajh, de akkor újra kellene raknom 2.2-től. :-) Akkor inkább várok, amíg lesz valami módszer a "stable-ra nigthly-t tenni kapásból-"ra.

Kammerer: Alapvetően nem fontos, ha a később felrakandó nightly hozza a stable újításait. Jó kérdés az, hogy a stable-re feltehető-e egy régebbi boot-os nightly (2.2-es újratelepítés nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#12125) roypapa válasza defygaben77 (#12118) üzenetére


roypapa
tag

Feltettem én is a beállításnál nekem is ujraindult. Bementem a superuser programba ott átállítottam a root jogokat sms/telefon engedélyez és most jó nincs restart.

S III

(#12126) Nataniel válasza defygaben77 (#12099) üzenetére


Nataniel
senior tag

Én is felraktam,de fél óra használat után a hajamat téptem (főleg a szifon stílus miatt)...
Összességében hogy ne lehessen "nem próbáltad ki,fogalmad sincs miről beszélsz" alapon megfeddni... a lényeg,hogy annyira környezetidegen nekem a miui (bár az alapfelfogás remek lenne) hogy külön megváltó életérzés visszatenni a Cyanogen Modot :D

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#12127) natë


natë
nagyúr

Wifi megjavult, Gallery 3D fagyás maradt....akksi ki/be segít csak. :(

:W és mégegyszer :W ....egyszer működne a telefonomon rendesen ez a szar CM7.

[ Szerkesztve ]

(#12128) Nataniel válasza natë (#12127) üzenetére


Nataniel
senior tag

Nálam épp hogy a miui generált hasonlókat+eszméletlen lomha :W

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#12129) Slukkica válasza roypapa (#12125) üzenetére


Slukkica
őstag

+1

Valakinek segíteni sem lehet :DD

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#12130) kano válasza Nataniel (#12128) üzenetére


kano
nagyúr

Nálam meg mindegyik jól működik. :P De a MIUI-t jobban szeretem (bár most Defy+ ROM van fent).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12131) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Miután a fórumban - ÉRTHETŐ MÓDON! - leginkább az egyes készülékek illetve a különféle ROM-ok, valamint ezek együttműködése vagy együtt nem működése szerepel a központi helyen, szeretnék egy szerény bejelentést tenni:
Én egy rendkívül szerencsétlen ember vagyok.

Az én Defy nevezetű aranyos kis telefonomon élete eddigi alig több mint másfél hónapja alatt kipróbáltam az alap Froyotól kezdve minden ismertebb OS-t, a CM7-et és éjszakai különkiadásai teljes sorát, a különféle MIUI-k csapatát, Liqiudarc-ot és MS2Gingert stb. Most a CMUI 2 fut rajta.
Jól.
Ezek után kénytelen vagyok kijelenteni, hogy a birtokomban lévő Defy egy szörnyeteg. Mindent megzabál. Minden simán megy rajta. Semmiféle komolyabb-rejtélyesebb-elháríthatatlannak hittebb (und so weiter) problémája nem volt és most sincs.
Nem tudok panaszkodni!
Emiatt álmatlan éjeim vannak, verem a feleségem, ver a feleségem, a kutyánk öngyilkossággal fenyegetőzik, ma egy korán érkezett fekete varjú fenyegetően nézett rám.
Sto gyelaty, tovarisi?
Mozzarella: cseréljünk!

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#12132) chab7 válasza natë (#12038) üzenetére


chab7
addikt

Nem odaadni egy strapatelót mert leejti? :Y :C :))

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12133) YAS-dude válasza szabof1 (#12108) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez nem feltétlenül van így, ha jól emlékszem a sima nightly-ben lévő telepítő script akkor sem teszi fel a zipből a boot.img-t ha maga a fájl ott van. Az újabb zipekből már ki is hagyják valóban.

(#12134) domerator válasza tarnagy (#12131) üzenetére


domerator
veterán

Micsoda status report... igazán egyedi!

Az enyém csak 2 romot evett eddig, de nem feküdte meg a gyomrát.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12135) chab7 válasza fa4hu (#12124) üzenetére


chab7
addikt

Halál felesleges amit akarsz (remélem azóta már más is leírta, én még csak itt tartok az olvasásban).
A stable után rögtön jöhet a legfrissebb nightly. Pont azért mert csak a változásokat tartalmazza és a stable óta nem volt a boot részben változás.

(#12126) Nataniel: Végre egy velem együttérző :R
(Akkus írásban mit tudok segíteni, ha már rákérdeztél pü-ben)

(#12127) Mozzarella: Ezek biztos jelek, hogy a miui vonalat kövesd. Nekem meg a cm7-et mutogatja, mert ilyen bajaim nincsenek vele.

(#12131) tarnagy: El ne cseréld már. Az egy ritkaság ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12136) RootRulez


RootRulez
félisten

Lassúúú csigák vagytoook!!!!!!!!!!!!!!!4444444444444 ;]


(#12137) CoolBoy323 ne értetlenkedj: [link]

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#12137) CoolBoy323 válasza RootRulez (#12136) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:F :Y

changelog linket tudtok adni az nightlykhoz? nem találom az Istennek se XD francnak variálnak mindig XD

(#12138) RootRulez válasza CoolBoy323 (#12137) üzenetére


RootRulez
félisten

Én újabban ezt szoktam nézni...


chab7: Te is lassú csiga vagy! (csak te tényleg :P)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#12139) chab7 válasza CoolBoy323 (#12137) üzenetére


chab7
addikt

Nem variálnak, itt van mióta kijött a hivatalos vonal: [link]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12140) fa4hu válasza chab7 (#12135) üzenetére


fa4hu
őstag

Én is azt akartam, amit Te is javasoltál. de itt felmerült néhány ellenjavallat. Jelentem: a CM71. stable-ra feltehető az annál újabb CM nightly mindenféle boot-betöltő nélkül, csak a szokásos wipe-okat kell megcsinálni előtte és utána. Köszi!

(#12141) CoolBoy323 válasza chab7 (#12139) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez olyan kusza :F

a github él még, v az már nem hivatalos?

(#12142) chab7 válasza fa4hu (#12140) üzenetére


chab7
addikt

Én nem olvastam ilyet, sem itt, sem máshol, hogy bármi boot, vagy betöltő kellene a stable után.
Azon a részen semmit de semmit nem fejlesztettek azóta.
Sőt, ha egyesével átnézzük a nightly-k changelogját, akkor kiderül, hogy számunkra az azóta kiadott nightly-kban sincs sok minden változtatás.
Majdnem minden sor más készülékekre vonatkozik amik még fejlesztés alatt vannak, és azok ugye a nightly-k legenerálásánál, csak azokba kerülnek bele. A changelog az pedig mindent mutat egyben. Kb, ha 2 nightly lehet azóta amibe került is valami Defy fronton.
Ha valakinek valami is változott vagy javult volna mégis a stable utáni nightly-k felrakása után - főként az utolsó pár - az kizárólag a rom fájljainak újra felrakása, vagy az újbóli wipe-ok miatt van ;)

(#12141) CoolBoy323: Az a nem hivatalos vonal, az xda-s verzióké. Az egyik fejlesztő ott azt írta, akkor lesz az a vonal megtartva ha nem integrálják be az összes fejlesztésüket a hivatalosba. Egyelőre tehát lehet még azon a vonalon is fejlesztés, de nem tudom, hogy annak a changelogja hova költözött ha már nincs a régi helyén.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12143) premete válasza fa4hu (#12140) üzenetére


premete
veterán

Milyen ellenjavallatról beszélsz? Ugyanezt írtam, magyarul, arról nem tehetek, hogy nem értetted meg. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12144) chab7 válasza CoolBoy323 (#12141) üzenetére


chab7
addikt

Úgy látom megy még a githubos is. [link]

Bár nem tudom mi kusza a hivatalosban, számozva van melyikben mi a változás.
Csak arra kell kattintani a változásokban ami érint is minket, (htc stb nem), és megnyitva ott a rövid leírás mire vonatkozik a változás.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12145) CoolBoy323 válasza chab7 (#12144) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

zárójelben azok a "marhaságok" nem tiszták nekem, bár nem is nagyon néztem még meg, mi lehet... csak fura, h htc, ace meg ilyen furcsaságok jelennek meg...

(#12146) fa4hu válasza chab7 (#12142) üzenetére


fa4hu
őstag

+ Premeté-nek: SzabóF bizonytalanított el a 12117-ben (nem felróva ezt neki!). Amit Premete írt, arra rákérdeztem, mert számomra nem volt egyértelmű, de csak most válaszolt. Fő, hogy működött, köszönöm mindenkinek! :)

(#12147) szabof1 válasza YAS-dude (#12133) üzenetére


szabof1
őstag

Akkor azt mondod, hogy a stable előtti nightlyk csak akkor telepítenek ténylegesen boot image-et, ha a nevük is utal erre? Csak valamilyen ököl szabályt kerestem volna az ilyen kérdések (melyik nightlyt tehetem fel...) esetére.

Azt tudod esetleg, hogy hogy lehet megnézni, betölti-e a script a zipben található boot.img-t?

(#12148) premete válasza szabof1 (#12147) üzenetére


premete
veterán

Az /updater-script végén ha ez szerepel, és a cuccok ott vannak, felpakolja őket:
assert(package_extract_file("logo.img", "/tmp/logo.img"),
write_raw_image("/tmp/logo.img", "/dev/block/mmcblk1p10"),
delete("/tmp/logo.img"));
assert(package_extract_file("boot.img", "/tmp/boot.img"),
write_raw_image("/tmp/boot.img", "/dev/block/mmcblk1p15"),
delete("/tmp/boot.img"));
assert(package_extract_file("devtree.img", "/tmp/devtree.img"),
write_raw_image("/tmp/devtree.img", "/dev/block/mmcblk1p12"),
delete("/tmp/devtree.img"));

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12149) defygaben77 válasza Slukkica (#12129) üzenetére


defygaben77
tag

De igen, köszi! :) Végölis összejött! Köszönöm a segítséget!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#12150) szabof1 válasza premete (#12148) üzenetére


szabof1
őstag

Köszönöm! Most már minden világos. :C :R
Majd megpróbálom kezdőknek is érthetően leírni az írásaimban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.