Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) zsloti


zsloti
senior tag

Monorierdőn fater kapott egy levelet az UPC től miszerint megszűnik az internete és nagyon sajnálják de nem tudnak optikát szolgáltatni nála.....
Akkor most kötelező a gyors internet vagy csak csókos helyeken.......
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#12302) berbatov2 válasza zsloti (#12301) üzenetére


berbatov2
senior tag

:)
Ez egyre jobb!
Má bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#12303) radio100jozs válasza zsloti (#12301) üzenetére


radio100jozs
őstag

Akkor mobilnet, úgy is Monorierdő kap Telekom tornyot, meg a Diginek is lesz tornya.

(#12304) #78687232 válasza zsloti (#12301) üzenetére


#78687232
törölt tag

Wat? Megkérdezhetem merre lakik? Nem értem ezt az gészet.

(#12305) zsloti válasza radio100jozs (#12303) üzenetére


zsloti
senior tag

Mobilnet? Szerinted az megoldás internetezésre?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#12306) zsloti válasza #78687232 (#12304) üzenetére


zsloti
senior tag

Fater az erdei tanyák utcában lakik.
Adsl internete és telefonja már sok éve van....

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#12307) degec válasza zsloti (#12306) üzenetére


degec
senior tag

írjál privátot nekem msgbe a telefonszámoddal, és azt is írd meg mikor lehet hívni.. vasárnap szombat hétfő stb... től ig időben mikor... .felhívlak megpróbálok segíteni nincs kedvem privátba irogatni hetekig.. ledarálom telefonba aztán intézed..HÁTHA !!! ÜDV ! nagy klassszikust hagy idézzek: eszem fas*om megáll !! ez jobb story mint az enyém, hogy egyszerűen kimaradt az utcánk.. névelírás miatt..majd leírom ecccőőr.. :)

[ Szerkesztve ]

(#12308) radio100jozs válasza zsloti (#12305) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, tökéletes megoldás az internetezésre, nem tudom egyesek miért képzelik azt, hogy még a 2G-s GPRS korszakban van a mobilnet. Csak a Telenornál simán vetekszik egy 50 Mbit/s-es optikával, de egyes településeken a 120-as optikát is veri. Azt meg gondolom tudod, hogy van korlátlan csomag is, bár nekem a 100-100 GB fele sem szokott havonta elfogyni. Tehát ha nincs más, akkor tökéletes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#12309) #78687232 válasza zsloti (#12306) üzenetére


#78687232
törölt tag

Szoktam arra futni és nem mondanám egy elhagyatott helynek, elég szomorú ez. Legalább a gázt kivezették arra? Nem éri meg nekik arra is kivinni? Nem vágom.

(#12310) Intruder2k5 válasza zsloti (#12305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ADSL-el összevetve mindenképp. Például ez is mobilinternet, amit a fórumtárs szintén a lassú ADSL kiváltására használ. Ha végül nem jönne itt össze semmilyen vezetékes internetkapcsolat, akkor szerintem flottában érdemes gondolkodni, ehhez itt kaphattok segítséget.

(#12311) radio100jozs válasza Intruder2k5 (#12310) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, ha nincs internet, vagy még csak ADSL van, akkor egyértelmű a mobilnet a megoldás, és több cég is kínál korlátlan netet már. Sőt pl. az ephone.ch a korlátlan net mellett a vezetékes számodat is át tudod hordozni, mi is bevittük már 9 hónapja a 29-es körzet számunkat, és csak havi 99 Ft-ot fizetünk, mp.-es számlázás, olcsóbb percdíjak és semmi minőségbeli eltérés nincs a normál rézérpáras vonalhoz képest. Amúgy is a klasszikus rézérpáras telefonnak vége, az UPC és a Telekom is internet protokollon megy az optikán, így mindegy, hogy előbb, vagy utóbb vált az ember erre az új megoldásra.

(#12312) zsloti


zsloti
senior tag

Mobilinternet.....nem gondolkodtunk benne
Fater nagy sorozat ,film néző néhány száz giga meg se kottyan neki...
Állandóan torrentezik....
Nem tudom van e olyan szolgáltató aki kultivalja az ilyet
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#12313) degec válasza zsloti (#12312) üzenetére


degec
senior tag

hogyne volna :D ;] ;] üzleti szolgáltatásnál aPSzolult nemvan korlát :D nemhogy nincs hanem nemvan.. ! trololo :D lakoosági előfizunál sincs ezen kínlódás..már rég szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#12314) voodoo98 válasza degec (#12290) üzenetére


voodoo98
addikt

Es akkor Hernád még 2018-ban sem? :((((

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#12315) degec válasza voodoo98 (#12314) üzenetére


degec
senior tag

de... akkor tuti..

(#12316) voodoo98 válasza degec (#12315) üzenetére


voodoo98
addikt

Koszi! Nagyon bizunk benne! :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#12317) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Monoron az UPC irodában ma azt mondták Csévharasztról, hogy 2018 év végéig biztos lesz, mert a pályázatban benne van, hogy addigra meg kell csinálni, de idén nem csinálnak már semmit itt sem.

(#12318) degec válasza radio100jozs (#12317) üzenetére


degec
senior tag

26 szor írtam le.. hogy 18 végéig minden meglesz..sajnos ennél részletesebb minőségibb választ nem lehet adni kisebb településekre (se), táborfalva, örkény...stb mert még ők sem tudják még hova mennek....hol folytatják, milyen ütemezésben,aktuális helyeken mennyit csúsznak..időjárás mibe szól bele..stb.önkormányzat mivel szívózik..

[ Szerkesztve ]

(#12319) Gorbesz válasza degec (#12318) üzenetére


Gorbesz
tag

Tenyleg igy all a dolog !jelenleg! Most mar kivancsi vagyok hogy ki vagy, lehet ismerjuk egymast, aki ennyi infot tud :)

PS5/iOS

(#12320) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Miközben még mindig az ADSL-t nyújt egyes területeken az UPC, addig a Telekom bevezeti a 2 Gb-os optikát, a Digi meg az optikásoknál már csak egyetlen 1 Gb-os csomagot fog adni, ja és hűség nélkül 2500 Ft/hó áron.

(#12321) degec válasza Gorbesz (#12319) üzenetére


degec
senior tag

Háááááááááát én saját magam nyomoztam mindent ki :) kivitelező tervezők..stb.stb..

radio100jozs: hehe hát igen...ezt az upc, csak kábelen szolgáltatunk baromságot se kéne erőltetni..ott ahol optikát húznak de ők tudják..nem vagyok szakértő de házba behúzott optikai szálra már mehetett volna más eszköz lanon rfogh tv..stb. nem tóm lehet-e..stbstb. :R

[ Szerkesztve ]

(#12322) berbatov2 válasza degec (#12321) üzenetére


berbatov2
senior tag

Esetleg a digihez nem akarnal beépulni? Elferne meg a poznan a digi optikai kabele is itt dabason. :)

(#12323) degec válasza berbatov2 (#12322) üzenetére


degec
senior tag

:D:D nem lenne nehéz.. szólítsatok le magyarul tudó digis alvállalkozót (lehet lehetetlen) cégnév elég, onnan kiderítek bármit.. ;] ;]

(#12324) loi


loi
újonc

Sziasztok!Elnézést ha volt róla szó, de igazából nem olvastam az elejéről a fórumot :)
Én gyáli vagyok és csak érdeklődni szeretnék, hogy tud-e valaki valami infót arról, mikor jön az optika felénk.
Az kiderült hogy a szomszéd utcákban van digi, de ami utcánkban a upc meg t kábelek vannak az oszlopokon.....
Ha esetleg valaki...:)

(#12325) BBéci válasza loi (#12324) üzenetére


BBéci
titán

Senki nem tud konkrétumot. Szerintem jövő év második felére lehet számítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12326) loi válasza BBéci (#12325) üzenetére


loi
újonc

köszi. mondjuk a vasárnapi vihar óta nincs kábeltévé és a jövő keddet jelölték meg, hogy jönnek...:(

(#12327) degec


degec
senior tag

sokakat nem vígasztal, de a kimaradt utcánkat tegnap behúzták a földben.. :) gerince a földbe megy bekötésileg légvezetékes lesz..de egyénileg kiáshatod ahogy tettem én is..Van a vízügyeseknek ilyen talaj átlövő pneumatikus cuccuk. én odamentem a vizügyesekhez, és mondtam hogy okosba lehetne eljönni és jöttek..is. nem kell full ásni :) 2 hete írtam levelet üzleti kommunikációra, hogy kimaradt az utcánk.. már reagáltak is.. egész jó.. :K

(#12328) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne h tápióbicske felé van már valami fejlesztés?mert hogy a tv meg a net kulon kabelen jon be, a tv ben mar elerheto az osszes hd adas amit a gold csomag magaban foglal, viszont netbol meg mindig az adsl van. (8mb)

(#12329) imibogyo válasza MeroM (#12328) üzenetére


imibogyo
veterán

T már van, UPC-re várni kell (itt is)... ;)

(#12330) choco01


choco01
addikt

Hali.

Szerintetek valóban lekapcsolják még idén Nagykátán a régi UPC hálózatot?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12331) BBéci válasza choco01 (#12330) üzenetére


BBéci
titán

Csak abban az esetben, ha teljesen kiépítették az optikait.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12332) degec válasza choco01 (#12330) üzenetére


degec
senior tag

ez nagyon jó hír lenne mert akkor minden kiépítve és mindenki átmigrálva optikára új ügyfélszámmal stb.. ismerve UPC-t ha ez 2018.12.31 nél előbb megtörténik megeszem a kalapomat..Számlán több hónapig fogják nyomni az infót hogy menni kell most már az ügyfélszolgra, vagy telefonálni hogy átmigráljanak, átszerződtessenek..optikára.. nyugi amíg ilyen nem lesz, nem kapcsolnak le semmit.ezek a hírek bár kimehettek számla mögötti infóval, akkor is csak "ijesztegetések". upc semmivel sem kapkod ezzel sem fog :D

[ Szerkesztve ]

(#12333) radio100jozs


radio100jozs
őstag

December 4-től teljesen lekapcsolják Monorierdőn a rézérpáras hálózatot.

"ÁSZF 2. számú melléklet Szolgáltatási terület – 2017. december 4-től Monorierdő településen
rézérpáras hálózatunkat már teljes mértékben az új FTTH –RfoG hálózat váltja fel, ezért minden olyan
internet-, telefonszolgáltatás, amit most rézérpáras hálózaton keresztül nyújtunk, megszűnik."

[ Szerkesztve ]

(#12334) choco01 válasza BBéci (#12331) üzenetére


choco01
addikt

+degec

Azért kérdem mert atakarok menni Telekomhoz a TV-vel is, csak husegem van UPC-nel.
És elvileg ha nem szerződok át, és megszüntetik a hálózatot akkor automatikusan felbomlik a szerződés.. :U

Erre mondta az üzletben dolgozó hölgy hogy ha minden jól megy idén teljesen átallnak..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12335) degec válasza radio100jozs (#12333) üzenetére


degec
senior tag

Holnap 4 után lesz infóm erről az egész mit mikor hol lekapcsolásról és egyéb infókról...fogok írni..Ilyen nagyon nagyon nagy fejtágítás lesz és amint vége van fognak hívni és írok kérdezek mindent mikor hol mi merre mit. upc fronton. Nem fogom tudni végigkérdezni az összes falut ami még nincsbekötve vagy bekötés alatt van de igyekszem mindent..:) :K

(#12336) choco01 válasza degec (#12335) üzenetére


choco01
addikt

Nagykátát ne feledd :DDD :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12337) degec válasza choco01 (#12336) üzenetére


degec
senior tag

ezeket mormolom magamban eddig: Nagykáta Dabas dabas és gyón városrész, Örkény, Hernád. Kakucs Inrács, Monirierdő, Újratyán. ;]

(#12338) radio100jozs válasza degec (#12337) üzenetére


radio100jozs
őstag

Vasad, Csévharaszt...stb. Szerintem az a legkevésbé fontos, mit hol kapcsolnak le, hanem inkább mit mikor építenek ki az UPC-nél :-)

(#12339) degec válasza radio100jozs (#12338) üzenetére


degec
senior tag

van ám olyan is hogy még ők se tudják (upc se metalcom zrt se), és én ezt el is hiszem..még a terv sincs meg ilyen helyekre..beszélve többször is a tervezőkkel..pölö.. ezért is írtam 18 vége..

(#12340) MeroM válasza degec (#12339) üzenetére


MeroM
senior tag

Tápióbicske!!!

(#12341) imibogyo válasza MeroM (#12340) üzenetére


imibogyo
veterán

Nyugi, amilyen szerencsénk van, az majd a legutolsók között lesz. :P

(#12342) degec válasza imibogyo (#12341) üzenetére


degec
senior tag

előttem a pestmegye térkép legalább területileg megpróbálom kikérdezni, hogy van-e lesz-e benne valami logika hogy felről le vagy leről fel.. :D vagy lélekszám alapján.. mert monor után dabas aztán ide oda cikázva mennek.. ebben én nem látok logikát..

(#12343) imibogyo válasza degec (#12342) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát én Örkényen és Tápióbicskén vagyok érintett, de mind a két településsel az a tapasztalatom, hogy bármiről legyen is szó, mindenben az utolsók vagyunk. :P ;]

Ezért is váltottam át T-re. Lehet, hogy nem hibátlan, de addig kihúzom vele, amíg ideér a UPC, aztán majd mehet a verseny, hogy ki ajánl nekem jobbat. Addig meg elvagyok ezzel. Szüleimnek is ezt tanácsoltam, ők is átmentek T-hez (még ha csak átmenetileg is, ez is majd elválik). :K

[ Szerkesztve ]

(#12344) degec válasza imibogyo (#12343) üzenetére


degec
senior tag

mi a baj a T vel? irkáltál de most nem kresem vissza Tv-részét hagyjuk az NEKEM okádék, de nettel van gond ?

(#12345) AnonymusX válasza imibogyo (#12343) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Utolsók?! :N

Vannak még települések a körzetben, ahol a UPC ADSL mellett nincs más vezetékes alternatíva. Szóval ebben mindkét általad említett település már előrébb van. :)

(#12346) degec válasza AnonymusX (#12345) üzenetére


degec
senior tag

példát.. hogy tudjak kérdezni.. mert nekem csak dabas fontos meg örkény kakucs inrács ujhartyán

[ Szerkesztve ]

(#12347) TCr válasza degec (#12346) üzenetére


TCr
veterán

Újlengyel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12348) imibogyo válasza degec (#12344) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát komoly UPC-s nettel nincs összehasonlítási alapom, de néha úgy érzem indokolatlanul belassul (1000/200-as net), de ez lehet akár még a "kezdetleges" hálózat hatása is, vagy tényleg sokan jönnek fel esténként, vagy nem tudom.

Nem gáz annyira, de észrevehető (lehet persze ismét valami eldugott gépi beállítás is, ugye volt már rá példa az én esetemben is, mert a Killer vezérlő beleszólt a sávszél menedzsmentembe (pedig elvileg ki volt kapcsolva) :B), de amit tudtam átnéztem és nem találtam ilyet.

Nekem pont a TV része az irreleváns. Havi 1-2 órát, ha nézem, a többi időben a gyerekek nézik max. a mesecsatornákat, szóval az nekem megfelelő.

(#12345) AnonymusX: jó persze ezt így végiggondolva igaz... :K

(#12349) degec


degec
senior tag

Nosss INFÓK.. nem lettünk sokkal okosabbak sajna, mert mindenre nincs idő végigkérdezni.. DE.akik kaptak ilyen lekapcsoljuk az adsl-t ekkor meg akkor levelet, az csupán általános """ijesztéses"" levél , ami mindenkinek kiment aki még analóg (régi ügyfélszám ugye..), hogy ugyan fáradjon már be (mancinéni kategória) vagy legalább ijedjen meg.., és kösse már át magát optikára mert ott van jobb szebb okosabb de legalább drágább :D szóval ettől parázni nem kell..hogy lekapcsolják.. az még nagyon messze van..hiszen vannak még akiket át se kötöttek, meg vannak olyan utcák hogy nincs is mire. Ezt tudják jól..kicsit félresikerült kommunikáció.. :D
Ez asszem nagykáta meg monorierdőnél volt kérdés..DE ilyen lesz ám más településnél is ahol tervezési vagy egyéb nehézségek miatt kimaradtak kimaradnak utcák..Lásd dabas közepén a mi utcánk :D ami szimplán félreterveztük hiba..pufff

Aztán, minden egyéb falucskát elmormoltam, ami kérdés volt és még semmi mozgás meg semmi nincs pl Örkény.....tőlünk távolabbiakat is.. rövid tömör válasz ennyi volt: fingom nincs mert még tervezőasztalon sincs.
S A J N A !
Lassan halad, aminek az oka a tervezési nehézségek és az engedélyeztetés, bürökrácia, nem a kivitelezők hibája.... több mint kétharmad munka a tervezés engedélyezés csak..

Viszont ami megütötte a fülemet még, próbáltam rákérdezni, hogy az az emlegetett 2018 végére mindenhol lesz net, az igazából 2020 lesz...ennek még utána kéne nézni..hogy ezt így hogy ? :D mert elég debilen hangzik.. ahol már elkezdték a kiépítést mint pl dabason, ott meg csak csúsznak csúsznak az időpontok egyre távolabb és távolabb..:( Gyón 2018 tavasz.. Dabas városrész 2017 december vége..eleje. ez utcától is függ.. hát ennyit tudtam..De ezek ilyen hetente változó dolgok..nem tudom megkérdezni mindig..
Kitartás mindenkinek akiknek még csak adsljük van.. !! Halad csinálják. a háttérben nem csicsikálnak a népek, ezt látom és látni..csak nehezen halad...
Nem koptatom a pofám :D Ha lesz valami érdemi írom.. :K :K

[ Szerkesztve ]

(#12350) triluan válasza degec (#12349) üzenetére


triluan
tag

Nem vészmadárkodni akarok de a valószínűleg úgy lesz a 2018 végéig "mindenhol lesz net" , hogy jobb esetben átadtak pár utcát az adott településen vagy elkezdték az építést és ezért haladékot kaptak. (mint ahogy már most is ezt csinálják).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.