Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) zsloti válasza degec (#11900) üzenetére


zsloti
senior tag

Köszönöm szépen...Türelem az van csak nehogy előbb érjen ide a t....
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11902) aszamóca válasza zsloti (#11901) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Melyik utcában vagy?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#11903) degec


degec
senior tag

HELYESBÍTENÉK... és INFÓ !!

Szóval 23 al visszább írtam, hogy melyik cég melyik vonalat viszi a kiépítésben, ehhez képest kénytelen vagyok kijavítani magamat mert NEM CSAK a Westcom kft építi a gerincet, hanem rajta kívül 11 másik cég.. :D:D szép
ezt az infót a http://www.metalcomzrt.eu -zrt -s csókamókától tudtam meg (hívjuk így). SZÓVAL..
Ettől még nem lesz 1 méterrel több kábel sem lefektetve bekötve senkinek, DE Őket meg lehet kérdezni nyaggatásilag simán, hogy ugyan mikor óhajtanak erre arra jövögetni , mivel Ők a generálkivitelezők.

KIEG: Az infót (hogy másik 11 cég is végzi) csak azért kezelném kicsi fenntartással, mert bár felsőbb vezetéshez tartozik a csókamóka, és űűűber jópofa és informatív, és valóban Ők végzik a generál kivitelezést ezt megerősítették több helyről, DE a Monorierdőre is azt mondta, hogy már több ezer bekötést végeztek el, nem néztem utána de Monorierdő nem rémlene 5000 nél nagyobb településnek :D dobáljatok meg kővel de nemtóm..mindegy is

Összefoglalva: Mindenki hívja fel a metálkomot mondja el, hogy olyannal szeretne beszélni aki ezt intézi és kérdezze ki nyugodtan, mondja el hogy upc nem mond semmit szeretné tudni ennyi.., hogy melyik településre hova fognak menni, nekem sem tartott eljutni csókamókához 15 percnyi telefonálásnál tovább :) UPC úgy se fogja megmondani, gondolkozzunk visszafelé ! :D ha a Telekom be nem előz ugye. Ezt a gondolatszösszenetet azért írtam le mert én részemről letudtam élő barátaim haverjaim felé, és itt a ph-s "virtuál haverok" felé is az upc okoskodásomat :D:D innentől kezdve mindenki intézheti magának szerintem simán.. HAJRÁ ! :C :C Remélem tudtam segíteni !!!

(#11904) zsloti válasza aszamóca (#11902) üzenetére


zsloti
senior tag

Fürdő u .
Ma találkoztam egy szereplővel aki valami dobozt szerelgetett...
2-3 hét míg átadják ezt a részt...utánna lehet kötni
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11905) User_Smike


User_Smike
csendes újonc

Sziasztok!

Telekomtól kaptam ma választ, hogy Örkényen nem lesz elérhető nálunk az optikai szolgáltatásuk, mert nincs kiépítve. Ez igaz, mert nem húzták be felénk a kábelt. 2 oszlopról van szó, de nincs semmi fizikai akadály, hogy megoldják. Egyébként Fő utca...

Mit tudnék tenni ez ügyben?
A célegyenesben nyögik be, hogy sajnáljuk, de bla-bla. Tudom, hogy az előszerződésre nem tudok hivatkozni, de nem is értem őket, 2 évre, mindenből a legnagyobb csomagra "írtam" alá.

Köszönettel,
M

(#11906) imibogyo válasza User_Smike (#11905) üzenetére


imibogyo
veterán

Üdv! Nekem ma kötöttek Örkényen a T-sek, már arról írok... ;)

- 1000/200-as net
- fullos TV
- fullos telefon

(#11907) BBéci válasza User_Smike (#11905) üzenetére


BBéci
titán

Csodálkoznék, ha bármilyen módon kényszeríteni tudnád őket. Ezt nem gondolhatod komolyan. Hasonlóan jártam a Digivel, tőlem 350 méterre megálltak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11908) tibi14 válasza imibogyo (#11906) üzenetére


tibi14
tag

Jó neked!Hasznàld egészséggel! Nekem is behúzták már 1 hónapja Falvàn, de még nem hozták a modemet, meg a boxokat.Màr én is tűkön ülök, nem tudom mit tökölnek.

(#11909) imibogyo válasza tibi14 (#11908) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm! Csak sajnos nagyon szarok az UTP kábeleim, a sebesség töredékét tudom most csak használni (anno ezek voltak "akciósak" a munkahelyemen). Szóval nagyon-nagyon ideje beújítanom minimum CAT6-os kábeleket. :K

[ Szerkesztve ]

(#11910) paleee


paleee
csendes tag

Nyáregyháza jelenlegi állás:
- a Deltások elkezdtek csöveket fektetni, alsón az 56-os emlékmű előtt dolgoztak egy hete - még szombaton is.
- a Westcom elkezdte felszerelni az optikai eszközök tartóját / kampóit az oszlopokra. Ahol láttam a nyomaikat: Dózsa György út, Diófasor út, Nyáry Pál út, Felsőnyáregyháza - főút
(Előfordul, hogy mindkét cég dolgozott máshol is, én csak ezeket láttam / erre felé jártam.)

Készítettem néhány képet is, akit érdekelne:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

[ Szerkesztve ]

(#11911) TCr válasza imibogyo (#11906) üzenetére


TCr
veterán

Szerinted ez őt mennyire vígasztalja?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11912) imibogyo válasza TCr (#11911) üzenetére


imibogyo
veterán

Annak kellene vigasztalnia, hogy én is ugyanígy jártam elsőre, most mégis be van kötve az új hálózat... :U

Röviden a sztori annyi, hogy nem előszerződést írattak velem véletlenül (nem billentette át az üzletkötő az "előszerződés" pöcköt), hanem beküldte az előszerződésemet tényleges szerződésként. Ennek viszont 30 nap a lejárati ideje az aktiválásig. Viszont mivel ugye ebben a 30 napban még nem élt a hálózat, ezért megkaptam a hivatalos értesítést, hogy "sajnáljuk de a szolgáltatásunk nem elérhető önnél"... Ami igaz is volt, még nem volt semmi sem az oszlopunkon sem...

Felhívtam az üzletkötőt, hogy WTF, mire kijött és írtunk egy új előszerződést, olyan ajánlattal, hogy namég...

Na lehet, hogy nála is ez van még. Nem voltak bekábelezni azt az utcarészt, mire megkapta a hivatalos értesítést, hogy nem elérhető a szolgáltatás. Az is lehet, hogy két hét múlva meg már az lesz. Már csak azért is lenne fura, ha nem így lenne, mivel az üzletkötőknek ki vannak adva a címek (láttam a tabletjén). Minek ment volna ki az üzletkötő, ha a T rendszerében nem lenne benne a cím, mint valós bekötés? ;)

(#11913) User_Smike válasza imibogyo (#11912) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Nem házhoz jött ki hanem én mentem a piachoz amikor itt voltak. Természetesen minél előbb megakartam kötni. Ezért sem értem, akkor elvileg tudnia kellett volna előre, hogy elérhető lesz-e nálam.

Megpróbálom az üzletkötőt elérni, hátha tud segíteni.

(#11914) tibi14 válasza imibogyo (#11909) üzenetére


tibi14
tag

Egy speed test-et lehet kérni?nem baj a régi kábel, de felüdülés lenne már igazi netet látni a környéken. :D Főleg a ping érdekel.

(#11915) imibogyo válasza tibi14 (#11914) üzenetére


imibogyo
veterán

Szépen kivehető a CAT5-ös kábel ~100 Mbit-es felső limitje. De épp 5 perce megrendeltem az új kábeleket. Remélem jövő hét közepére megérkeznek. Addig ezzel is "el tudok szenvedni" a 8 / 0,5 Mbit és a 40-60 ms ping után... ;] :P

(#11913) User_Smike:
ment a RePü... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11916) Pippoka válasza imibogyo (#11915) üzenetére


Pippoka
újonc

En most vettem CAT5e kábelt, bummer. Milyen kábelt rendeltél, mert akkor megrendelem én is még most. :)

(#11917) asdf_ válasza Pippoka (#11916) üzenetére


asdf_
veterán

Cat5e-n elmegy a gigabit, no para.

(#11918) imibogyo válasza Pippoka (#11916) üzenetére


imibogyo
veterán

CAT6A-s kábeleket vettem. Múltkor már linkeltem miért... De elvileg a Cat5e is kiszolgálja az 1 Gbit/s sebességet, de a jövőbeli tartalék miatt inkább választom a 250 Mhz-et is tudó és 10 Gbit/s-re is felkészített kábelt...

Most csak annyi a baj, hogy a "szerzett" kábeleim sima CAT5 (tehát nem e-s) kábelek, ezért a 100 Mbit/s-es plafon. Valahol vannak kinn a műhelyben e-s kábeleim is, de a költözés miatt mindenem valahol a dobozok mélyén van, ezért használom azokat a kábeleket, amiket most, mert ezek voltak "kéznél"... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11919) imibogyo válasza imibogyo (#11918) üzenetére


imibogyo
veterán

Na nem bírtam ki... Kimentem a műhelybe és a 20. dobozból előkotortam az E-s kábeleimet. Nyugaton a helyzet változatlan. Szóval bármi is a probléma, az nem (csak) a kábelek miatt van... :B

(#11920) berbatov2 válasza imibogyo (#11919) üzenetére


berbatov2
senior tag

Hálozati eszkozok mik?

(#11921) imibogyo válasza berbatov2 (#11920) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom, hogy miért kérdezed, de kétlem, hogy nálam lenne a probléma... :N

Most csak a Huawei HG8245H-t használom modemként és router-ként is, hogy kizárjam a többi "hibalehetőséget". Egyébként a router-em egy TP-Link WDR4300 (N750). Szóval ezekkel semmi probléma nem lehet sebességileg (még ha a maximumot nem is tudják kiszolgálni). A kábeleim CAT6-osak (megtaláltam őket az egyik dobozomban végre), tehát ezekkel sem lehet most már probléma. ;)

Átnéztem a beállításokat, első blikkre minden rendben van. A WiFi-t és a MAC szűrést az ízlésemnek megfelelően átállítottam (szeretem ha le vagyok védve --> WLAN MAC filtering fehér listát használva)...

Már tényleg csak arra tudok gondolni (így a kábelcserék után), hogy még valóban nem adták ki a teljes sávszélt... Erre utal az is, hogy 10 perccel ezelőtt 130 Mbit le- / 150 Mbit feltöltési sebességet mértem, tehát kicsit feljebb kúsztak az értékek. Az ONT szépen látja a gépet 1000 Mbit/s sebességűnek, tehát ezzel sincs gond.

A gépem sem lehet kevés, ugyan nem egy erőmű, de tesómék gigabites netjével 820 / 175 Mbit-et mértünk sebességnek, tehát annyira nagy baj nincs itt sem, legalábbis annyira biztosan nincs, hogy ~100 Mbit környékét tudjon.

Egyáltalán NEM várom, hogy 1000/200 legyen a sebességen 7/24-ben, ami eleve hülyeség lenne, de azért ettől egy picit többet várnék... :K

(#11922) berbatov2 válasza imibogyo (#11921) üzenetére


berbatov2
senior tag

Akkor ennyi a tortenet, a telekomos topikban is tapasztalat, hogy kell par nap mire beall a sebesseg, nekem is kb 1 het volt. Egyebkent en abban az elso hetben kb 100/200-kat mertem.
Akkor csak turelem.

(#11923) poli27 válasza imibogyo (#11921) üzenetére


poli27
veterán

Találkoztunk már olyan ontvel, amiben valamiért nem volt jó a hw nat, akkor ment ennyivel, sztem jelentd be hibára...

(#11924) Fantom válasza paleee (#11910) üzenetére


Fantom
újonc

Szia,
lesz Nyáregyházán optika? Mikor?

(#11925) paleee válasza Fantom (#11924) üzenetére


paleee
csendes tag

Szia! Elvileg augusztus, nagyon nekiindultak, aztán majd kiderül, mikor lesz a tényleges átadás. :)
Ez a UPC számlához volt: http://paleee.atw.hu/2_UPC.pdf

(#11926) voodoo98


voodoo98
addikt

UPC/Monornet ADSL hálózaton van valakinek ping problémája játékokban? Elment 4 napra nyaralni, mire hazajöttem 250-300-as pingem van a 48-55 helyett BF1-ben. Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#11927) voodoo98 válasza voodoo98 (#11926) üzenetére


voodoo98
addikt

Tárgytalan! win10 tekerte a hálózatot, valszeg vmit frissített.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#11928) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Akárhogy nézegetem srácok, így Digi után erősen siralmas anyagilag a helyzet. Végül arra jutottam, hogy anyagilag legjobban a T Magentájával járunk a legjobban. 14k-ra kijön mobillal együtt. Ha csak netet vennék tőlük, UPC-től meg TV-t, akkor az is 12 körül alakulna minimum csak a kettő.

Egy bajom van ezekkel, ez a rohadt doboz a tv alatt. A UPC-nél elég erős előny a connax kártyás móka, hogy nem kell plusz egy távkapcsoló.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11929) degec válasza paleee (#11910) üzenetére


degec
senior tag

micsoda nyomozati munka grat ! :D ezek szerint ezek a zöld utcai dobozok maradnak.. :D

(#11930) BBéci válasza paleee (#11910) üzenetére


BBéci
titán

Egyik topiktársunk bizton állította, hogy nem fognak földkábelezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11931) degec válasza BBéci (#11930) üzenetére


degec
senior tag

fognak fŐŐŐdkábelezni, sőt kérni is lehet hogy úgy kössék be 345 el visszább írtam..ahol utcaszinten jelenleg is csőben megy a kábel a földkábel...ott továbbra is úgy fog HA MEGOLDHATÓ. :C csak má menjenmá...

(#11932) BBéci válasza degec (#11931) üzenetére


BBéci
titán

Noeca írta többször, hogy nem fognak földkábelezni, ami ostobaság lenne a UPC részéről ott, ahol már eleve föld alatti kábelcsatornájuk van kiépítve, mint például mifelénk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11933) btz válasza V.Stryker (#11928) üzenetére


btz
addikt

Ha csak a távkapcsoló a bajod akkor nem kell két távkapcsoló, mert az iptvbox távirányítója univerzális, kezeli alapszinten a TV-t is. Ki be kapcs, hang, input váltás, exit stb.

ⓑⓣⓩ

(#11934) voodoo98 válasza btz (#11933) üzenetére


voodoo98
addikt

Hernádról tud barki barmit? Azt olvasom ott, hogy Orkenyen (szomszed telepules) mar elkezdodtek a bekotesek!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#11935) voodoo98 válasza voodoo98 (#11934) üzenetére


voodoo98
addikt

Marmint itt olvasom a forumban... :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#11936) imibogyo válasza voodoo98 (#11935) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van. Én már arról vagyok... Bár nem fenékig tejfel a dolog egyelőre, de legalább már be van kötve...

Folytatódik a sebesség kálváriám. Ma mindenesetre leadtam hibajegybe, hogy a sebesség hát "nem kielégítő" (ebben a pillanatban 80/20), amit tudom hogy már így is sokkal több, mint az eddigi UPC-m, szóval "ne sírjon a szám", de azért baromi messze van a fizetett 1000/200-tól. Ahogy a beígért TV-t sem kaptam meg, de ez egy másik történet, anélkül azért elvagyok. :K

(#11937) degec válasza BBéci (#11932) üzenetére


degec
senior tag

Biztos atom csibe a Noeca, de én meg a generálkivitelező műszaki atyaistenétől kérdeztem meg, hogy fognak e- és minden bizonnyal fognak ahol egyszerű és lehet, itt nálunk a teljes faluba a gerinc a földbe megy és már ki is cserélte a Westcom kft..és nem rakták villanypóznára..utca szinten is földbe megyünk az is úgy lesz.
tadaaaaaaaaaaam :) :C augusztus végén lehet menni szerződni lehet nyafogni ügyfélmegtartóra rögtön..

(#11938) degec válasza voodoo98 (#11934) üzenetére


degec
senior tag

tekerj vissza párat kérdezd meg a kivitelezőtől.. ott írom hogy ki csinálja, fel lehet őket hívni fognak segíteni.

lehet ezt minden nap be kéne írjam hozzászólásba roll módon :D

(#11939) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Amúgy MindigTV-t nem használ senki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11940) btz válasza V.Stryker (#11939) üzenetére


btz
addikt

Én csak az ingyenes részét :D

ⓑⓣⓩ

(#11941) voodoo98 válasza imibogyo (#11936) üzenetére


voodoo98
addikt

Tudnál nekem erre egy ping értéket mondani?
Esetleg akkor is ha 80-nal megy és akkor is ha 1000-rel?
Köszi!

parancs:
ping 104.160.141.3 -t

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#11942) imibogyo válasza voodoo98 (#11941) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia!

Bocsi, most úton vagyok, de estére megteszem.

Amúgy most már rendben van a sebesség. Nálam volt a hiba, de olyan helyen, amire "hozzáértőként" sem gondoltam volna (Killer LaN vezérlőben be volt kapcsolva az "Enabled bandwith control" és valamiért 100 Mbit volt beállítva. Mivel ezt a kezdetek óta nem használom semmire sem, így nem is gondoltam rá... De legalább rájöttem, mielőtt kihívtam volna a szerelőt. :DDD ).

Mivel a gépem relatíve gyenge a passzívság oltárán áldozás miatt, így olyan 700/200/3ms körül volt a csúcs sebességem, de erre már számítottam. Ezzel már maximálisan elégedett vagyok. :K

(#11943) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv,

Megkeresett egy ügyintéző hölgy, hogy váltok-e a régiről (ADSL net, régi típusú, coax kábeles médiabox) az újra, mondtam, hogy nem. Erre közölte, hogy nem sokáig szolgáltatnak már ilyen netet meg kábeltv-t, váltsak az újra mert az jobb (a fórumokon található hozzászólások alapján mondjuk ez nem igaz). Nekem fontosabb a stabil net, mint a gyorsabb de kevésbé megbízható technika, még akkor is ha az olcsóbb lenne.
Szóval a lényeg: tudja-e valaki, hogy a régi, ADSL net + médiabox kombó meddig lesz elérhető a 29-es körzetben? Az ügyintézőből sajnos nem sikerült kihúzni a választ...Köszönöm! :)

(#11944) BBéci válasza Wanderlust (#11943) üzenetére


BBéci
titán

Eredetileg idén októberben kapcsolták volna le az ADSL-t, de csúszik. Jövőre biztosan vége lesz. Egyébként teljesen jó az optikai, sokan repesve várjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11945) radio100jozs válasza Wanderlust (#11943) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ahol már kiépült, ott folyamatosan bontják le a régi hálózatot, az NMHH felé október vége a dátum, azon mai napig nem változtattak, hisz nem is kell, így ha nem váltasz, akkor ennyi, lekapcsolják a szolgáltatást 3 hónap múlva, ott, ahol már működik az új hálózat (Monor, Monorierdő, Nagykáta, és az ősz során csatlakozik Nyáregyháza, Dabas is) azért is hívott az ügyintéző.

Az ADSL helyett optika nem lenne jobb? Hát nem tudom milyen fórumon olvastad ezt, de kizártnak tartom, hogy valaki ilyent írt volna, hogy a Trabanttal jobb közlekedni, mint egy Mercivel.
A KTV meg semmiben sem változik, csak a házig optikán jön, kvázi stabilabb lesz ezentúl.

[ Szerkesztve ]

(#11946) Wanderlust válasza BBéci (#11944) üzenetére


Wanderlust
tag

Én is nagyon vártam! Olvastam hozzászólásokat, a rengeteg negatív mellett van pozitív is. Biztos nem 100%-ban használhatatlan egyik termék sem de akkor is elbizonytalanodtam egy kicsit. Pár hónapról van szó elvileg akkor. Azt hittem min. 1-2 év. Köszönöm a választ! :)

(#11947) Wanderlust válasza radio100jozs (#11945) üzenetére


Wanderlust
tag

Ismerősi körben akik váltottak kb. 75%-a állandóan szív (szakadozik a net, a médiabox meg vagy működik vagy nem). A maradék 25% pedig a beszerelés óta boldog, nulla probléma. Szóval érdekes. De max. váltok én is aztán egyszer csak jó lesz :D

(#11948) BBéci válasza Wanderlust (#11947) üzenetére


BBéci
titán

Kis túlzással, aki médiaboxot használ, meg is érdemli. Pont az a UPC nagy előnye a T-vel szemben, hogy nem kell box, mehet a tévébe a kódkártya.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11949) TCr válasza BBéci (#11948) üzenetére


TCr
veterán

Vajon a váltás után is működni fog a médiakártyás dolog?
Mert ha nem, akkor nem leszek túl boldog.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11950) Intruder2k5 válasza TCr (#11949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kell, hogy működjön. Ott teljesen ugyanolyan a UPC rendszere, mint bárhol máshol az országban, a különbség csak annyi, hogy nem a település közepéig, hanem a lakásig megy az optika, és onnan a koax. Vagyis eltérés mondhatni csak a kábelek hosszában van. Ahol már koaxon van a jel, oda ugyanolyan HGW-t és box-ot vagy médiakártyát kapsz mint mások, akik nem a 29-es körzetben laknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.