Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) imibogyo válasza zsolesz7503 (#12199) üzenetére


imibogyo
veterán

Véletlenül nem Killer vezérlős a hálózati kártyád? :B

(#12202) zsolesz7503 válasza Intruder2k5 (#12200) üzenetére


zsolesz7503
tag

Szia!

Amint elmegy a net kipróbálom a pingelést ennek az IP címét hol tudom megnézni (Telekom ONT-t IP)?
Kapcsolati sebességnél ha visszajön 100Mbps-t jelez sajnos nem Gbit-et. És nem Killer a hálókártya.

Üdv.

(#12203) zsolesz7503 válasza Intruder2k5 (#12200) üzenetére


zsolesz7503
tag

No most ment el az internet general failure a pingelésre adott válasza. Érdekes most a sebessége nem esett le:

Ja még egy információ aztán lehet hogy hülyeség de leggyakrabban a WOW indítása után szakadozik a net de ez csak olyan 90%-os előfordulás volt hogy nem ment a wow és akkor is szakadt. Még mindig várom az ötleteket mi lehet az ok.

(#12204) degec válasza zsolesz7503 (#12203) üzenetére


degec
senior tag

ugyanilyen bajom van, üzleti T- vel.. gépek 3 is tök egyforma irodába, intel alaplapi lanosok, i218-v-sek, minden friss minden szűz windows driverek stb, cseréltek modemet, routert is, powerlineon wifin is ugyan ez a helyzet, hóóóóót random mód megy el, kapcsolat fizikálisan él létezik rúter felé, de mintha kihúznák az optika szálból a netet, nekem 1-2 percig tart csak.kábelt is cseréltem cat 5-e, cat6, cat6 e mindenfélére akkor is ez volt.túlgondolkoztam már, de akkor is ez van,adsl-el sose volt ilyen gond. szerintem szar ez a hüavej modem.( de mért csak nekünkl) Fogok venni sajátot, mert szerintem megoldható üzletinél a saját eszköz.Nem segítettem de átérzem. :D Teleírkáltam már mindenféle fórumot mégsem történt semmi.
Természetesen csont alap beállítással csak modemből is próbáltam a netet nyomatni nem modem mód meg ruter meg stbstb.., tényleg mindent. :D

(#12205) poli27 válasza degec (#12204) üzenetére


poli27
veterán

Elkeserítelek üzletinél se tudsz saját ont-t használni....

(#12206) zsolesz7503 válasza degec (#12204) üzenetére


zsolesz7503
tag

Hát nagyon úgy nézem senki se tud ezen segíteni azt hiszem kénytelen leszek visszatérni a UPC lassú nethez az legalább atom stabil volt hónapokig nem ment el a net. Semmit se ér a Gbit-es net ha önálló életet él és akkor megy el ha akar. Alig van napi pár órám netezni a gépemen hadd döntsem már el hogy mikor akarok netezni hadd ne a net döntsön. Csak irigyelni tudom akinek semmi gondja nincs de az vigasztal hogy már van egy sorstársam. :DD :DD :DD Megvárom még 1 év van a hűségből hátha addigra ideér a UPC optika és arra váltok hátha az jó lesz. Pilisen lakom valami hír van UPC optikáról? :U

(#12207) degec válasza zsolesz7503 (#12206) üzenetére


degec
senior tag

nekem csak 50/30 de akkó is..
http://kifu.gov.hu/kifu/hu/hirek/%C3%BAjabb-sikeres-p%C3%A1ly%C3%A1zatok-szupergyors-internet-megval%C3%B3s%C3%ADt%C3%A1s%C3%A1ban

ráadásul fix ipm van..szembe szomszéd gémer gyereknek semmi baja (0-24 csézik) nincs ugyanabból a dobozból vagyunk lekötve neki 120/ valami. aki ezt érti... :U

(#12208) degec


degec
senior tag

próbáltam ma infót szerezni hogy ugyan hova mászkálnak (számomra) össze vissza Dabason a kötögető népek, Totál fejetlenség van... 2 csapatott is megkérdeztem hogy mi alapján kötögetnek, mert most oké hogy mindketten a főúton a gerincet folytatják Gyón irányába, de miért hagyták abba azt a részt amire lassan lehet rákötni, szerződni..nem vagyok szakértő nyilván, de azért elgondolkodtató. Elmondásuk szerint utasításra cselekszenek (pff mi másra), nyilván nem Ők találják ki, hogy hova kéne menni, de elég rendesen vakarták a fejüket, mert mindenki megkérdezi Tőlük, hogy miért nem itt meg ott, logikus lépésekben.. :D fele munkaidő legalább elmegy ezzel :D mindegy is..haladnak azért elég jól, mert elég keményen nézik Őket..amit persze utálnak kellőképpen. Ez csak egy félinfós szösszenet volt ! :) ;]

(#12209) zsolesz7503 válasza degec (#12208) üzenetére


zsolesz7503
tag

Nézz utána most lestem van a T oldalon többféle modem cseréltesd ki D-Link-re hátha azzal jó lesz. Egy próbát megér van egy ami ingyenes mert kedvezménnyel 0ft.

[link]

(#12210) degec válasza zsolesz7503 (#12209) üzenetére


degec
senior tag

ez 4g-s simkártyás mobilinternet modem mit kezdjek ezzel az optikai szál végén.. ? :D :F :F

(#12211) TCr válasza zsolesz7503 (#12209) üzenetére


TCr
veterán

:C

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12212) paleee


paleee
csendes tag

Nyáregyházán már lehet kötni az optikát, valakinél már benn is van, szóval aki nem tette meg, vagy nem tud róla, hívja a 1221-et vagy menjen be személyesen. :) (Mivel nem mindenhol éles a rendszer, címegyeztetés után tudják megmondani, hogy köthető-e az adott helyen.) Nagyon fogynak a bekötési időpontok, nagyjából október vége felé számítson rá, aki most keresi őket.

(#12213) zsolesz7503 válasza degec (#12210) üzenetére


zsolesz7503
tag

Rájöttem hogy hülyeséget linkeltem mindegy akkor is másik modemet kérek ha van rá lehetőségem mert ez nem állapot de valaki nem tudja UPC Pilisre nem hoz optikát?

(#12214) BBéci válasza zsolesz7503 (#12213) üzenetére


BBéci
titán

Miért maradna ki Pilis, amikor az egész 29-es körzetben megtörténik jövő év végéig az átállás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12215) zsolesz7503 válasza degec (#12210) üzenetére


zsolesz7503
tag

No egyenlőre most jó kicserélték másikra a modemet most Sagem jött a Huawei helyett hát pár nap és kiderül jó-e vagy se. Lehet neked is megoldaná a gondot szerelő azt mondta eddig csak huawei volt ez még olyan új hogy sehol se kötött be ilyet én voltam az első látni se látott ilyet. No majd írok holnap van-e változás. :U

"12213

Köszi BBéci ha nem lesz jó a T visszamegyek majd oda de az még 1 év lehet addigra megszűnik a hiba azért infót köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#12216) Mano66


Mano66
senior tag

Tudja valaki,hogy Hernádon hol tart az aláírás gyűjtés,hogy a Telekom is építsen ki internet hálózatot?Vagy ez már a "nincs értelme aláírás gyűjtés"?Úgy olvastam,hogy az önkormányzat próbálkozna,ha lenne elég aláírás.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#12217) lajosdani2 válasza Mano66 (#12216) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Hétfőn még alá lehet írni.
Valóban, az önkormányzat azért indította az egész aláírásgyűjtést, mert a T azt válaszolta az érdeklődő levelükre - hogy ugyan mikor óhajtanak már végre jönni? - hogy NEM IS FOGNAK JÖNNI.
Ezért van ez az egész, mert évek óta hitegetnek mindenkit. Személyesen én is írtam nekik levelet még 2015-ben, és abban is ígérgettek mindent, hogy év végére kész is lesznek. Erre már eltelt 2 év, sehol semmi, és hirtelen meggondolják magukat...
Reméljük jó sokan aláírják. De hogy ez utána fog-e bármit is változtatni? jó kérdés.

(#12218) degec válasza Mano66 (#12216) üzenetére


degec
senior tag

de most komolyan miért nem jó az üvegen hozott upc Neked..? olcsóbban is kaphatod ügyfélmegtartóban, tvje is jobb mint a telekomnak, igaz nincs gigabit még.. de extrákban is jobb az upc.. kérdem én mint Telekomos ügyfél mielőtt nekem esel.. :D üvegen hozott netbe szerintem nincsenek különbségek.. már.. invitel is lehetne.. hiszen az üveg biztonságot ad :D:D tiszta száraz érzés.. hót 8 hogy kihozza árban csak a digi aki a legeslegolcsóbb, upc ügyfélmegtartó még annál is olcsóbb fentebb írtam az árakat lapozz vissza.. :C

(#12219) imibogyo válasza degec (#12218) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért ez a legolcsóbb kérdés szerintem messze nem ennyire egyértelmű. :N Írtam, hogy én mit kaptam a T-nél 8640 Ft-ért. Megnézném, hogy a UPC-nél ez mennyire jönne ki... :B

Amit tartalmaz a csomagom:
- 1000 / 200 - as internet
- 106 + 24 HD TV (1 box, TV GO, Videotéka)
- Hoppá plusz telefon (havi 5000 perc ingyen bármely mobil és vezet. irányba)
- 0 Ft havidíj az első 3 hónapban
- Ajándék 32-es HD LED TV (ez sajna nem FHD)
- Ajándék D-Link AC1200-as router
- Ajándék kütyük (táska, nyakpánt kulcstartó, vezetékes headset, toll)

Félre értés ne essék, ahogy írtam már régebben is, ha a UPC előbb jött volna, akkor most az lenne egy normális ajánlat esetén, csak hát elbénázták/tökölték az egészet...

Nem is értem őket, ennyire tele vannak ügyfelekkel, hogy még ez is belefér és biztosan tudják, hogy úgysem váltanak majd át az emberek T-re? És kétlem, hogy az ügyfelek nagy része tisztában lenne pl. a TV szolgáltatás technikai különbözőségeivel és emiatt ne váltanának egy másik szolgáltatóra... Csak az én ismerősi körömben legalább 30-40 ember váltott már át T-re... És gondolom még rengetegen mások is... :F

[ Szerkesztve ]

(#12220) Mano66 válasza degec (#12218) üzenetére


Mano66
senior tag

A tv nem érdekel,csak internet + telefon.Az a baj az UPC-vel,hogy már tízen egy néhány éve szívat a horror árával és ha lehetne inkább más szolgáltató.Ha csak az UPC jön megint nem lesz konkurencia és egy idő után megint felnyomja az árait.Ha lenne más szolgáltató is mint a térség többi falujaiban vagy kis városaiban.Nem lennék kiszolgáltatva egy szolgáltató kénye kedvére.Legyen mindenütt két szolgáltató és az ügyfél dönthet marad vagy megy a másikhoz.Az ügyfélmegtartót jó árát szerinted konkurencia nélkül is kilehet majd harcolni?Kétlem!!

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#12221) kabelmania27 válasza Mano66 (#12220) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kilehet harcolni, azt mondod tévére elég a mindigtv+ (ahol van ktv), netre/telefonra a mobil.

(#12222) radio100jozs válasza lajosdani2 (#12217) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem csodálkozom, hogy azt mondta a Telekom, hogy nem fognak jönni, mivel most csak azokra a településekre koncentrálnak, már ami nem saját körzet, amit megnyertek, így is nagyon sok a munkája a Telekomnak az elkövetkező 2 évben tele vannak. Az meg azért nem gondoljátok, hogy azokon a településeken, ahol csak elég magas állami támogatással építik ki az optikát (ez volt a pályázat lényege), majd saját zsebből megérné egy másik cégnek is kiépíteni a hálózatát, miközben meg már lenne ott UPC optika is. Elég illúzió úgy vélem. A kistelepüléseken, nem hinném, hogy lenne több párhuzamos optikai hálózat kiépítve, pont azért, mert abszolút nem éri meg, nincs annyi ügyfélpotenciál, és a 29-esben a kis települések maradtak csak, amit pont ezért pályáztatta meg állami támogatásra.

(#12223) triluan válasza imibogyo (#12219) üzenetére


triluan
tag

Én nem akarok vitatkozni de a Upc-nél is lehet elég jó ajánlatokat kifogni (nekem legalábbis sikerült) most mondom úgy, hogy olyan helyen lakom ahol nincs más szolgáltató és nem vagyok Upc fan ha más jött volna előbb akkor biztos, hogy arra váltottam volna. A szolgáltatás minősége és stabilitása meg majd kiderül arról még nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#12224) asdf_ válasza radio100jozs (#12222) üzenetére


asdf_
veterán

Még mintha az rémlene, higy pályázati feltétel volt, hogy kötelező nagykeresen továbbadni a kihúzott üveget...

(#12225) radio100jozs válasza asdf_ (#12224) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ebben lehet valami, végül is az optikán bőven van hely, ezért sem értem, hogy miért húznak ki párhuzamosan ennyi optikát egy-egy településen.

(#12226) imibogyo válasza triluan (#12223) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem mondtam ellenkezőjét... :N Én is csak azt mondtam, hogy ez azért messze nem annyira egyértelmű, mint ahogy az ő hozzászólásából lejött, hogy ki az olcsóbb, vagy a legolcsóbb... Ki lehet mind a két oldalon fogni nagyon jó ajánlatokat... ;)

[ Szerkesztve ]

(#12227) Nooeca válasza Mano66 (#12216) üzenetére


Nooeca
senior tag

Átírta a Telekom terveit az hogy a Dabasi kistérséget a UPC nyerte el fejlesztésnek.

29-ben alig nyert valamilyen kistérséget a Telekom, talán csak 1-et, UPC meg vagy 3-at 4-et.

[ Szerkesztve ]

(#12228) degec


degec
senior tag

ma lesznek híreim, hogy dabas miért csúszik mikor halad tovább. és gyón is mikor kezdhet szerződni stbstb..tegnap volt nagy videókonferencia ügyfélszolgokon, nagy naagy okosok megmondták a tutit. :K

(#12229) degec


degec
senior tag

Friss: Dabason, Dabas városrész október végére csúszik szerződésileg...Gyón városrész pedig december végéig..ennyike.. haladnak csinálják.. :C :C

(#12230) radio100jozs válasza degec (#12229) üzenetére


radio100jozs
őstag

Arról semmi hír, hogy az UPC nyert településekkel mi a fene lesz már?

(#12231) degec válasza radio100jozs (#12230) üzenetére


degec
senior tag

a kivitelezőt hívd fel, upc nem fogja neked megmondani, mert upc-n belül nem jucc el odáig hogy megtudd (ha csak apu anyu nem ott dolgozik). generálkivitelezőt fel lehet hívni nekem is onnan van minden infóm nem titkos. intézd. ! sos be ! nekem csak dabas a fontos..nem azért mert önző vagyok, hanem mert erre van időm követni. megadtam minden infót hónapokkal ezelőtt.. mindenki tudja magának intézni a dologot. metalcom zrt-t kell felhívnod és előadni magadat.hogy ne kelljen visszatekerned a fórumba sem. üdv upc-t 3 szor hivtam fel üzletit is mind a hárman mást mondtak, mert nem tudják szóval tök feleslegesen kínlódsz azzal. :) fészbuk email dettó ugyanez igaz. hajrá ! :C :C :K :K szűrreális hogy az upc ne mtudja hogy hova megy.. de én mivel már igen jól belelátok a működésükbe, kajak nem csodálkozom ezen, és az alvállalkozókkal is igen jól elvagyok..tényleg ezen semmi meglepő nincs.kifejtettem hogy ki irányítja ezt upc szinten ,Vele is online-ba vagyok de mindent nem írhatok le ide, mert megb*nak érte :D ki tudod nyomozgatni magadnak. és elsőkézből kapsz infót, nem a hüje upc ügyfélszolgtól fészen emailben telefonon.elküldöd privátba számodat felhívlak segítek mindent nem tudok leírni de talán telóba :D ha ennyire kell :C

[ Szerkesztve ]

(#12232) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Bugyin már folyamatban a UPC optikai kiépítése. Ma felhívtam őket, és nem tudtak pontos időpontot mondani, hogy mikor lehet kötni. Van ahol már működik a szolgáltatás? A kiépítésre lennék kíváncsi. A felépítés hasonló a T-hez, tehát van egy router ami kapja optikai szálon a jelet, majd minden etherneten keresztül működik? Tehát minden egyes tv-hez szükség lesz egy boxra? A weboldalon azt írják hogy UPC connectboxot adnak, aminek meg ha jól tudom koax bemenete van.

Köszönöm a segítséget

(#12233) asdf_ válasza tototos (#12232) üzenetére


asdf_
veterán

Bejon az uveg, belemegy egy dobozba, ami koaxot csinal belole, innentol olyan, mint barmelyik UPC-s rendszer a nem 29-es korzetben, ez mehet majd a tv-k fele (kodolatlan DVB-C, ha plusz csomag is kell, akkor a tv ele set top box is vagy mediacard), es a kabelmodembe.

[ Szerkesztve ]

(#12234) tototos válasza asdf_ (#12233) üzenetére


tototos
őstag

Köszönöm. Ez nagyon jó hír és tetszik is. :R Jelenleg 2 tv megy mediacarddal és a többi sima dvb-c adással.

(#12235) grkalimari


grkalimari
csendes tag

Sziasztok!

Elvileg Szentmártonkátán is lehet már bekötni az új optikai upc-t. Ez akkor fogom tudni megerősíteni, ha be is kötik nekem 10.19-én.

Ahogy írtátok nagyon nem egyszerű a UPC.
09.25-én kaptam sms-t, hogy örömmel tájékoztatnak, hogy elérhető az új hálózat, lehet rá szerződni és bekötik. 09.27-én be is robogtam a nagykátai irodába, hogy megrendeljem. Elvileg minden simán ment és megigérték, hogy következő héten hívnak időpontot egyeztetni, hogy mikor jönnének bekötni.
Múlthéten persze nem hívtak, így felhívtam a upc-t pénteken, hogy mi a helyztet. Össze-vissza kapcsolgattak, majd közlik, hogy nem látnak megrendelést, de most akkor átkapcsolnak oda, ahol lehet rendelni. Oda kapcsoltak és ott meg közölték, hogy még nem lehet rendelni kb. 1-2 hétig. Erre kérdeztem, hogy akkor múlthéten miért kaptam sms-t, illetve mit beszéltem/szerződtem le a nagykátai fiókban. Erre persze nem jött válasz, csak a szokásos hááát szerintük még 1-2 hét és lehet kötni.

Ez volt múlthét pénteken, erre hétvégén kíváncsiságból édesanyám is felhívta őket és kifogott egy értelmes embert, aki közölte, hogy lehet rendelni és már megy is a bekötés és megrendelhetik, ha szeretnénk.Édesanyám mondta, hogy az jó, de nem akar egyedül dönteni, így kérte, hogy hétfő este hívja vissza és akkor szerződik.
Én ezen felbuzdulva hétfőn felhívtam a upc-t, hogy szeretnék rendelni és persze 1221-ről a 1421-re, majd a 1421-ről a 1221-re iránytottak, majd közölték, hogy még nem lehet rendelni, de annyira nincsenek képben ezzel a környékkel. Szerintük 1-2 hét még.
Ezekután szóltam édesanyámnak, hogy ha hívja az ő értékesítője, akkor adja meg a telszámom és engem is hívjom. Tegnap este hívott és le tudtuk beszélni a csomagot meg az árat (el is küldte levélben a szerződést), illetve egyeztett időpontot is, hogy 10.19-én jönnek kötni.
Jelenleg itt tartok. Bízok benne, hogy 10.19-én valóban megjelennek nálam az emberkék bekötni.

(#12236) triluan


triluan
tag

Üdv!

Tegnap nálam is bekötötték az új upc-t. (Nyáregyháza) Két férfi jött egy fiatal és egy középkorú a megbeszélt időpontban. kb. másfél két óra alatt végeztek. Nyugodtan dolgoztak és nem csináltak semmi rumlit meg vagyok elégedve velük. A falra egy ilyet szereltek :
a belsejében nem tudom mi van nem szereltem le a borítást.
Adtak még egy connect boxot

Eddig minden jól működik végre normálisa net is van őrülünk.

(#12237) kefearman válasza triluan (#12236) üzenetére


kefearman
tag

Csevharasztra ezek sosem fognak elérni pedig Nyáregyházáról vagy Monorról is jöhetne az optika...

(#12238) Intruder2k5 válasza kefearman (#12237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jelenleg van ott rézdrótos UPC szolgáltatás, akkor lesz optika is.

(#12239) kefearman válasza Intruder2k5 (#12238) üzenetére


kefearman
tag

Sajnos önző vagyok és emiatt a mikor érdekelne... :)

(#12240) radio100jozs válasza kefearman (#12239) üzenetére


radio100jozs
őstag

2018.12.31-ig lesz, az van a támogatási szerződésben. Nem lepődnék meg pl. ha levonulnak Dabas, Bugyi településekről, meg november 13-án lesz kész Alsónémedi is, ahol most ép dolgozik az UPC, akkor jönnének a pályáztatott települések. Csévharaszton behúzni az optikát max 1 hét.

[ Szerkesztve ]

(#12241) kabelmania27


kabelmania27
félisten

UPC hálózaton november 13-án kikerül a Dabas tv az analóg kiosztásból, ezen a napon Analóg Start és Analóg Bronze csomag értékesítése megszűnik Alsónémedi településen, részletek ITT.

(#12242) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Kint van az új ÁSZF. Október 24-től, 45 napon belül bárki felmondhatja a hűséget. Lehet, hogy jobb árak is lesznek.

2017. október 24. napjától
Valamennyi ÁSZF-et érintően
Jogszabályváltozás miatt az alábbi pontok módosulnak:
ÁSZF 9. Az előfizetői szerződés időtartama – módosításra kerül a határozott idejű előfizetői szerződés
időtartamára vonatkozó feltétel
ÁSZF 12.1.3. Az Előfizetőt, Ügyfelet az Előfizetői Szerződés és az Általános Szerződési Feltételek
egyoldalú módosítása esetén megillető jogok – módosulnak a hátrányos rendelkezéseket tartalmazó
módosítás esetére vonatkozó előfizetőket megillető jogok oly módon, hogy az Előfizető az értesítéstől
számított 45 napon belül, azonnali hatállyal további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az
Előfizetői Szerződést.

triluan Connect Box-al semmi gond? Én pont most próbálom elérni, hogy ne ilyet hozzanak, hanem valami Broadcom chipsetest. Itt az összefoglaló a problémákról.

[ Szerkesztve ]

(#12243) triluan válasza pinnacle (#12242) üzenetére


triluan
tag

Eddig nem észleltem vele problémát a biztonsági részéhez nem tudok mondani semmit. A cikk elolvasása után kipróbáltam a pingplotter programmal is de nem voltak kiugró értékek. A házban használt wifi eszközöknél mérve a sebességet a letöltés jóval kisebb de ez gondolom azért van, hogy ne fogyjon el. Olyan 50 mb/sec le fel viszont mardt a 20 körüli érték.

(#12244) pinnacle válasza triluan (#12243) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor lehet, hogy igazából csak játéknál jönnek elő problémák.

(#12245) berbatov2 válasza pinnacle (#12242) üzenetére


berbatov2
senior tag

Jelen esetben mire hivatkozva lehet felmondani a huseget?

(#12246) pinnacle válasza berbatov2 (#12245) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az hittem, hogy október 24-től mindenkinek fel kell ajánlani a lemondási lehetőséget, ha minden ÁSZF-re érvényes, de úgy látom a DIGI-nél, hogy ez csatornaváltozás esetén igaz. Telekomnál nem találom, illetve volt valami sajtótájékoztató.

Úgy néz ki azért sürgős a UPC-nek, hogy még 24.-e előtt 2 évre szerződjünk. Kíváncsi leszek, milyen árak lesznek utána.

Ismerősömet régóta rá akarom beszélni vezetékes internetre, csak ő ezt az este 6-ot nem akarja elveszíteni. Illetve azt mondta, hogy ismerősének UPC-nél azt állították, hogy kötelezően, mindenkinél ki kell cserélni optikára, nála kezdték, de azóta gond van a telefonálással. Akár ő telefonálna, vagy őt hívnák valami hálózati hiba szöveg hallatszik. Tudtok erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#12247) Intruder2k5 válasza pinnacle (#12246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"...gond van a telefonálással. Akár ő telefonálna, vagy őt hívnák valami hálózati hiba szöveg hallatszik..."

Ez semmiképp se normális, jelentse be hibára, és ha 72 órán belül nem hárítják el, akkor kötbérre jogosult, ami nem rossz összeg. Nekem is vagy ~6 évig volt digitális UPC telefonom, sosem volt gondom vele, eltekintve persze attól a néhány leállástól, amikor a többi szolgáltatás sem ment, de tényleg nem sok ilyen volt, és azok sem tartottak sokáig.

(#12248) pinnacle válasza Intruder2k5 (#12247) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Valószínűleg az átállás miatt van ez probléma, azért persze bejelentheti.

(#12249) Intruder2k5 válasza pinnacle (#12248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez már legyen a szolgáltató gondja, ha lecseréli az ügyfélnél a régi, de működő rendszert, akkor joggal elvárható, hogy az új is működjön. Bár szerintem ha a többi szolgáltatása működik, mint TV és internet, akkor a fizikai kapcsolat nyilván megvan, tehát csak valami központi probléma lehet, valamit ők toltak el odabent.

[ Szerkesztve ]

(#12250) paleee


paleee
csendes tag

Sziasztok! Két kérdés azokhoz, akik már a UPC új, optikai netet nyúzzák:
- Külső IP-t kaptok? A UPC remélem nem szaraxik natolással.
- A ConnectBox-hoz full hozzáférést kapunk? Mármint lehet portokat átirányítani, DMZ-t beállítani stb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.