Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) BBéci válasza enginev3.0 (#11250) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk is van T és Digi, mint konkurencia, de aki akart, már évekkel ezelőtt váltott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11252) Nooeca válasza BBéci (#11249) üzenetére


Nooeca
senior tag

Én úgy tudom hogy Digis területek kerülnek a végére a történetnek, illetve a körzet északi része. Középső és a Déli területek kerülnek előre, persze ezen belül függ a lakosságtól is valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#11253) sa79


sa79
csendes tag

Sziasztok!

Tápióbicskéről lehet esetleg tudni, hogy mikorra érhet oda a fejlesztés?
2017? 2018?

Az alábbi csomagra szeretnék majd váltani a régi rendszerről:
Internet: 120 Mbps
Telefon: Nonstop M
TV: Digital Bronze + HD (2 TV-re)

Szerintetek milyen árban éri meg ez az összeállítás?
Tudom, hogy vannak egyedi ajánlatok.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#11254) choco01 válasza enginev3.0 (#11248) üzenetére


choco01
addikt

Hogyhogy vagy 2-3x vastagabb kábelt húznak mint a T optika kábele? Tuti hogy optikait húznak mindenhova?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11255) enginev3.0 válasza choco01 (#11254) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudom , de ez van minden oszlopon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11256) bigdady


bigdady
nagyúr

Na jött egy névre szóló mail hogy váltsak upc 500-as netre... Tudtommal még nincs is Újhartyánon csak adsl. Annak kicsit erős :DDD

(#11257) Gubek-Einste válasza bigdady (#11256) üzenetére

Már idejében szólnak, hogy készüljél fel :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11258) fsdb


fsdb
aktív tag

Megint 20 évre előre fejleszthetnek. Lehet több szál van benne.

A levelet gondolom mindenki megkapta:

Akciónk 2017. február 8-tól visszavonásig érvényes legalább egy vezetékes szolgáltatással rendelkező ügyfeleink számára. A feltüntetett UPC Internet-szolgáltatási csomag garantált le- és feltöltési sebessége Mbit/s-ban: Fiber Power 500 – 100/5,5 Mbit/s. A csatornaszámok változtatásának jogát fenntartjuk. A UPC ePack kedvezmény 2016. augusztus 9. napjától visszavonásig érvényes, és 500 Ft kedvezményt jelent az internetszolgáltatást tartalmazó csomagok havi díjából. A tájékoztatás nem teljes körű, részletek a 1221-es telefonszámon vagy a www.upc.hu oldalon. A UPC ePack kedvezmény további részletei megtalálhatóak az ÁSZF-ben és a www.upc.hu/epack oldalon.

Szerintem mi még nem erre várunk.

[ Szerkesztve ]

(#11259) Nooeca


Nooeca
senior tag

Nyáregyházán elvileg van fejlesztés folyamatban (azt mondják UPC), Facebookos csoportban láttam.

[ Szerkesztve ]

(#11260) degec válasza bigdady (#11256) üzenetére


degec
senior tag

szokásos upc farokság, körlevél kiment minden területre, holott elátkozott29ben alig van nyoma a szolgáltatásnak..(fiber) volt már ilyen.. üzletis adsl upc-s koromban ne tudd meg hány ilyen okádás jött :D vicces volt.

(#11261) degec válasza Nooeca (#11259) üzenetére


degec
senior tag

nem tudod ki húzza az optikát melyik cég? nem lehetne megkérdezni melósoktól? nem tudod megkérdeztetni valakivel ? azt a kft-t felhívva azért i lehetne belőlük szedni mikor merre mennek.. ez Tnél nekem simán sikerült. hiszen ha jönnek innentől kezdve marhára nem nagy titok az egész..elmondják úgy is. :C

(#11262) Nooeca válasza degec (#11261) üzenetére


Nooeca
senior tag

Dolgoznak most itt valahol a Telekomosok?

Nem tudom én csak olvastam a Facebookon.

(#11263) degec válasza Nooeca (#11262) üzenetére


degec
senior tag

monor után monori erdőre mennek, utána nagykáta. ott kéne lenniük..de ki fogom deríteni melyik az a cég aki húzza az optikát.. mondom Tnél is hat perc volt valami félfőnökből kiszedni hogy merre mennek tovább.. :C

(#11264) enginev3.0 válasza degec (#11263) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kátán már itt vannak vagy két hete

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11265) zsloti


zsloti
senior tag

Erdőn most szünet van...
Nem látom mostanában a szereloket..
Felkerültek a kampok azóta semmi
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11266) Nooeca


Nooeca
senior tag

Elvileg mindenhol dolgozhatnak/dolgozhatnának még akkor is ha elhúzodva teszik azt, hiszen október végéig elvileg mindenhol lekapcsolják a régi és felkapcsolják az új szolgáltatást.

Szóval ha mindenhol elkezdik az építést az engedélyeztetések után - független hogy mondjuk átadni csak hónapok múlva fogják - az már viszonylag jó dolog szerintem.

Ezen elven a körzet bármelyik településén lehetnek szerelők, majd tűnhetnek el, félbehagyott munkával.

(#11267) BBéci válasza Nooeca (#11266) üzenetére


BBéci
titán

Az október végi teljes lekapcsolásban nem szabad hinni, bízni. A jelek szerint csúszik, legalább jövő nyárig. Ezt két forrásból hallottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11268) Nooeca válasza BBéci (#11267) üzenetére


Nooeca
senior tag

Lehet, de ettől még több olyan település van ami nincs beharangozva, hogy a közeljövőben átadásra kerülne, mégis dolgoznak ott, és nem karbantartanak, már az új hálózat alapjait teszik le. Elvileg 5 ilyen település fut és még kettő (Erdő, és Nagykáta.)

Annyit lehet tudni, hogy ezeken a településeken, ahol munka van nincs Digi. (elvileg azok nem élveznek prioritást) és előnyt élveznek azok a települések is, ahol nincs Telekom sem, de nagyvárosnak folyamatosan kell futniuk, mert az ugye nagy projekt, ezért van Monor meg Nagykáta pl. és Monorierdő meg Nyáregyháza meg pont azért, mert ott nincs más.

[ Szerkesztve ]

(#11269) degec válasza enginev3.0 (#11264) üzenetére


degec
senior tag

kérdezd már meg pliz milyen kft.. ennyi.. :) meg Örkényre Dabasra mikor akarnak van e infó.? köszi szépen..

(#11270) enginev3.0 válasza degec (#11269) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha látom őket, mert most épp a római negyedben dolgoznak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11271) #78687232 válasza zsloti (#11265) üzenetére


#78687232
törölt tag

Kb. napi szinten látom őket :D

Valami nagy fekete cumót (egyáltalán nem értek hozzá) tesznek fel az oszlopokra, csak ott lóg és hosszú vezeték van mellette. Valahogy sosem figyeltem meg komolyabban.

[ Szerkesztve ]

(#11272) #78687232 válasza #78687232 (#11271) üzenetére


#78687232
törölt tag

Franc, kifutottam a szerkesztési időből :(((
pic

[ Szerkesztve ]

(#11273) radio100jozs válasza #78687232 (#11272) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, ez optikai kábel, és annak a doboza, ez a hengeres cucc.

(#11274) #78687232 válasza radio100jozs (#11273) üzenetére


#78687232
törölt tag

Rengeteg ilyet látok Monorierdőn és a munkások is nagyon pörögnek, szerintem itt felgyorsult a folyamat. Talán december végén, január elején lehetett egy kisebb szünet, azóta viszont csinálják rendesen.

(#11275) Nagy Zsolt 2


Nagy Zsolt 2
csendes tag

Hello Gyálon mikor érkezik az új hálózat mikor fognak ? tudja valaki melyik település a következő?

(#11276) Gubek-Einste válasza Nagy Zsolt 2 (#11275) üzenetére

Nem lehet előre tudni, hogy hol fognak dolgozni, idővel mindenki sorra kerül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11277) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!
Zhone tipusu modemhez raknek wifi routert, de valami nem stimmel, osszekotes es ppoe adatok megadasa utan nem osztja az ip cimet a router. Ugy gondolom jol kotottem ossze ( router wan portjaba megy a zhonebol a kabel, es nyilvan a wifi router lan portjabol megy a kabel az asztaliba).
Mit hagyhattam ki?

(#11278) dr.bubo válasza berbatov2 (#11277) üzenetére


dr.bubo
őstag

A gépen lévő PPoE kapcsolatot le kell tiltani, ha addig azon volt a kapcsolat beállítva.
A hálózati kapcsolat legyen automatikus a pc-ben.
A routerben dhcp server be van kapcsolva, tud ip-t osztani?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#11279) berbatov2 válasza dr.bubo (#11278) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszi!
Minden stimmelt amiket irtal megneztem en is.....
Persze ha lehagyok a ppoe adatokrol egy karaktert, ugy nem is lesz jo...
Szoval most mar ok minden.

(#11280) Nooeca válasza Nagy Zsolt 2 (#11275) üzenetére


Nooeca
senior tag

Igazából rövidtávon mindenhol lesznek/lehetnek munkálatok, de ez nem függ össze azzal, hogy az lenne a következő. Sok helyen csinálnak ezt-azt, aztán mennek tovább.

(#11281) Nagy Zsolt 2


Nagy Zsolt 2
csendes tag

Hello és akkor fiber power 30 fiber power 50, 120, 240, 500 csomagok lesznek internetben ? :)

(#11282) Intruder2k5 válasza Nagy Zsolt 2 (#11281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ugyanazok mint a többi UPC területen.

(#11283) #78687232


#78687232
törölt tag

Eddig nem is foglalkoztam a telekommal, esetleg az a szolgáltatás is eljut pl. Monorierdőre? 6411-ért az 1000/300-as net marha jó áron van. UPC annyira keveset kínál feltöltésnél.

(#11284) Nagy Zsolt 2 válasza Intruder2k5 (#11282) üzenetére


Nagy Zsolt 2
csendes tag

Elnézést kérek! nem tudtam :)

(#11285) Intruder2k5 válasza Nagy Zsolt 2 (#11284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezért nem kell elnézést kérni, te feltettél egy kérdést, én válaszoltam.

(#11286) poli27 válasza #78687232 (#11283) üzenetére


poli27
veterán

nem kell az optikát a koaxal összehasonlítani....

(#11287) #78687232 válasza poli27 (#11286) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nekem ez nem mond semmit sajnos, csak a végeredményt látom. Ezért is kérdeztem, mert akkor ennyi volt a upc-s előfizetésemnek.

(#11288) Nooeca válasza #78687232 (#11287) üzenetére


Nooeca
senior tag

Tervben van. De a megvalósítás időpontja kérdéses.

(#11289) #78687232 válasza Nooeca (#11288) üzenetére


#78687232
törölt tag

Na, zsír! Türelmesen várok akkor. Ilyen nagy sebességhez kell valami újabb alkatrész a számítógépbe? Vagy routert érdemes cserélni?

(#11290) v!ct0y válasza #78687232 (#11289) üzenetére


v!ct0y
veterán

Egy gigás router a minimum. És ha ki is akarod használni a letöltési sebességet akkor egy terrás SSD se árt de az aranyárba van.

(#11291) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Újhartyánon telekom üzletkötőt tud valaki? Lehet kedvezményt elérni amúgy? :R

(#11292) fsdb válasza #78687232 (#11289) üzenetére


fsdb
aktív tag

Rendszertől függően FTTX, ONT (optical network terminal), vagy HGW (home gateway), vagy akármit amit adnak mostanában, elvileg van router.

Ha saját routert akarsz: Milyen routert? topik téma összefoglaló
Valahonnan ismerős a moderátor.

És ahogy írtad azért gigabites hálókártya stb. egy újabb géppel.

[ Szerkesztve ]

(#11293) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Biztos volt már róla szó de most nem találom...
Milyen routert ad az upc az új internet mellé:
Az itthoni router felett eljárt az idő..le kellene cserélni csak nem tudom érdemes e kiadni 20-30kt egy újra vagy az upc úgyis ad valami használhatót..(márha ideérnek valaha az uj rendszerrel... xd
Köszi
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11294) Indian74 válasza zsloti (#11293) üzenetére


Indian74
senior tag

Szia!!
Ha minden igaz ilyet lesz,vagy van hozzá.[link]
Remélem tudtam segíteni.
Én is várom hogy mi lesz a fejlesztésekkel,mikor érnek el hozzánk is a jobb szolgáltatásukkal. :C

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#11295) Nagy Zsolt 2


Nagy Zsolt 2
csendes tag

Hello ha Fiber poewer 240 csomagot szeretnék internetet akkor kell új wifi Rotter
is ?

(#11296) Intruder2k5 válasza Nagy Zsolt 2 (#11295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kapsz hozzá egy HGW-t (Home Gateway, vagyis modem és WiFi router egyben), de ha az nem felel meg, vehetsz saját routert is.

(#11297) BBéci válasza Nagy Zsolt 2 (#11295) üzenetére


BBéci
titán

Az előbb linkelt cikkben benne van, hogy a szolgáltató adja a routert.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11298) Gubek-Einste

Érdemes venni sajátot, a szolgáltatói eszközök nem rendelkeznek annyi szolgáltatással mint amennyivel a külön megvehetőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11299) imibogyo


imibogyo
veterán

Én két területen is érintett vagyok (Tápióbicske és Örkény), szóval már nagyon várom a fejlesztéseket. De még egyik helyen sem látok/láttam szerelői mozgolódást. :(

(#11295) Nagy Zsolt 2:
Én is vennék másikat. ;) Anno Pesten a 120-as Fiberhez egy Cisco-t routert kaptam, ami annyira nem is volt rossz, de azért amikor átkapcsoltam sima átjáró üzemmódba és beiktattam egy AC-s gigabites eszközt, akkor rájöttem mennyivel korlátozottabb volt a "gyári" (amivel amúgy otthoni felhasználás mellett nem volt gondom). :K

[ Szerkesztve ]

(#11300) Nagy Zsolt 2 válasza imibogyo (#11299) üzenetére


Nagy Zsolt 2
csendes tag

Hello biztos a szerelők megfogják csinálni ezt a munkát meg van neki melyik helyre kell menniük várom én is mikor fognak jönni :) előbb utóbb biztos minden településre elfognak menni tudják ők is idén be kell fejezni! :)
(#11299) imibogyo

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.