Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) bigdady válasza Attaca (#11100) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet a fix ip a gond a berotelnél. Neked van?
Mert kost látom most sincs meg a fix ip-m...

[ Szerkesztve ]

(#11102) BBéci


BBéci
titán

Két napja azt jelzi a tévém, hogy új csatornát talált. Kerestem a Google-val, de semmi eredmény. Esetleg tudja valaki, miről lehet szó? UPC.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11103) Gubek-Einste válasza BBéci (#11102) üzenetére

Most nem került be újabb csatorna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11104) degec válasza Attaca (#11100) üzenetére


degec
senior tag

fixips telekomom van majd egy éve egyszer nem volt vele probléma ez nem az a cég ahol gond lenne..és főleg nem ilyen technikával ez nem analóg adsl azért ne feledjük.. :C

(#11105) Attaca válasza bigdady (#11101) üzenetére


Attaca
csendes tag

Igen, nekem is fix IP-m van. Volt olyan időszak, amikor naponta elment napközben pár órára a kapcsolat, a NAS nem volt elérhető sokszor. Nekem elég lenne a dinamikus, publikus is, csak az nincs a Berotelnél.

(#11106) bigdady válasza Attaca (#11105) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is elég lenne. Vagy ip6, azt mintha ígérge volna a berotel

(#11107) BBéci válasza Gubek-Einste (#11103) üzenetére


BBéci
titán

Akkor mi a nyavalyát jelez a tévém? Múltkor a Spike, a Cool HD és az RTL II HD miatt jelzett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11108) bigdady


bigdady
nagyúr

Berotelnél januártól a publikus ipv4 300ft+áfa/hóra csökkken mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#11109) Gubek-Einste válasza BBéci (#11107) üzenetére

Nem tudom, nem ismerem a tévédet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11110) Attaca válasza bigdady (#11108) üzenetére


Attaca
csendes tag

Mármint a fix IP?

(#11111) Intruder2k5 válasza Attaca (#11110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy tudom náluk az egyet jelent, a publikus ip egyben fix is, illetve a dinamikus cím natolt.

(#11112) asdf_ válasza Attaca (#11110) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem az csak publikus lesz, fixet ennyiért nem adnak.

(#11113) Intruder2k5 válasza asdf_ (#11112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már pedig adnak... ÁSZF 80. oldal. Fix IP cím, 300+ÁFA, azaz 381Ft/hó.

(#11114) bigdady válasza Attaca (#11110) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen.
Számládon is publikusnak hivják a fixet.

[ Szerkesztve ]

(#11115) degec


degec
senior tag

lehet én nem gondolom tökéletesen végig, de ha bejön az optika a házba. hova a francba kéne tennem ezt az optikára átalakító dobozt ha az emeletes házban van vagy 5 helyen koax kábel és 3 helyen tv.. falba van valami elosztódás? hogy nyomozzam ezt ki: ..nyilván aki csinálta.. csak nem tudom ki csinálta.. és akkor oda viszek áramot onnan fog 5 felé menni, és mindenhova box marad ahogy eddig? :F :F :F :R :R

(#11116) poli27 válasza degec (#11115) üzenetére


poli27
veterán

Ahol beerkezik a koax oda kell tenni. Gondolom padlas pl...

(#11117) kabelmania27 válasza degec (#11115) üzenetére


kabelmania27
félisten

Villanyszerelő megtudja nézni, hogy merre mennek a kábelek, lehet hogy egy helyen van elosztva öt vételi helynél már szükség van erősítőre.
Box és médiacard marad, mert a tévé szolgáltatás ugyanúgy dvb-c lesz, csak a hálózat képes lesz a visszirányra.

[ Szerkesztve ]

(#11118) bigdady válasza kabelmania27 (#11117) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagyis lesz videotár?
Mediacardnál akkor sem lesz gondolom

(#11119) kabelmania27 válasza bigdady (#11118) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mininod koax kimenetét elosztva működni fognak a visszirányú eszközök, ha jól látom eszköz rendelkezik nem visszirányos (hpf szűrőt tartalmazó) kimenettel, amire tévét lehet kötni, lehet így kiváltható az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#11120) degec válasza poli27 (#11116) üzenetére


degec
senior tag

földbe megy bejön házba vvan is valami 220 as erősítő a falon akkor oda dugom be majd...stbstb.. wow.. és akkor ez a megoldás TVileg jobb lesz mint a lanos T-s dvb akármi tv? tehát minőségre jobb szebb? vagy csak ez egy konverzió ergo mindegy ? :R :R

(#11121) kabelmania27 válasza degec (#11120) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, az erősítő helyére kerül a mininod, a képminőség nem fog változni, annyi lesz a változás hogy nem ADSL modem lesz hanem egy ilyen Compal modem.

[ Szerkesztve ]

(#11122) degec válasza kabelmania27 (#11121) üzenetére


degec
senior tag

de akkor azt nem értem hogy miből adódik a kínlódás idézőjel hogy az upc által nyújtott dvb-c akármi jobb-szebb mint a T-s lanos tv dvb akármi.. sávszél mennyisége maitt más vagy mi miatt ?

(#11123) Gubek-Einste válasza degec (#11122) üzenetére

Nagyobb bitrátájú a DVB-C adás mint az IPTV.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11124) degec válasza Gubek-Einste (#11123) üzenetére


degec
senior tag

okok..rosszul fogalmaztam.. hogy ha most majd optikán jön akkor nagyobb sávszél van neki eleve biztosítva mivel át lesz nyomva dobozból dvb-c-re? ez csak ennyin múlik?? mittóm én 12 megabit jut tvcsatiként? és akkor a 12 ből már dvb-cre konvertálva ugyanaz mint ami most jön egyirányú analógkábeltv-n digitálisboxal a végén (mittóm én milyen szabvány, ez barkács 1.0 nekem)? azért hámozgatom ezt ennyire mert T-s optikám már bent van ami céges arra céges tv-t nem igen akarok mivel csatikoisztásban nem okés.. ergo még egy kábelt behúzni ajajjjjjjj..stb stb upc miatt.. ha legalább csak az optikát kell behúzzam és lanozni nem kell házon belül ez már előny, csak maradjon a mostani minőség, mert nekem ez tök oké..kövi építkezéskor minden szobába üres csövek fognak menni minden szobába ajzattal.. :D és eleve optikát fogok behuzni mindenhova.. :D nem lant meg koaxot és akkor le leszek tudva jó 100 évre

(#11125) asdf_ válasza Intruder2k5 (#11113) üzenetére


asdf_
veterán

Jo, mondjuk ugy, hogy natoltat adnak alapbol mindenkinek, vegulis beleferhet ennyiert a fix ;)

(#11126) Gubek-Einste válasza degec (#11124) üzenetére

Ugyan az lesz a minőség mint amilyen most, ebben nem lesz változás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11127) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Nálatok rendben a berotel sebesség? Nálam negyede sincs meg :(

(#11128) Attaca válasza bigdady (#11127) üzenetére


Attaca
csendes tag

Nálam most rendben van.

(#11129) bigdady válasza Attaca (#11128) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma helyre rakták nálam is

(#11130) Gubek-Einste

Alapjog az 50Mbites internet Kanadában

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11131) zsloti válasza Gubek-Einste (#11130) üzenetére


zsloti
senior tag

Ja ott magasabb a minimál bér is!
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11132) Attaca


Attaca
csendes tag

Telekomnál új előfizetőként lehet kedvezőbbet kapni a weboldalon található árnál? Pl. üzletkötőn keresztül? Vagy náluk is csak hűség lejárata után lehet alkudozni, mint UPC-nél?

(#11133) Gubek-Einste válasza Attaca (#11132) üzenetére

Ha van komoly konkurencia akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11134) regener


regener
veterán

A múlt:

S a jelen:

:C

(#11135) bigdady válasza regener (#11134) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szép váltás :)

(#11136) istvans


istvans
csendes tag

Sziasztok,

A Berotel hálózatán használja valaki, Playstation szolgáltatásait, mi az ünnepek alatt nem tudtunk belépni, semmilyen eszközzel (PS4), előtte működött tökéletesen.

Köszi
István

(#11137) bigdady válasza istvans (#11136) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én nem de ha mondod mit kell megnézni eléri-e a net akkor megnézem

(#11138) istvans válasza bigdady (#11137) üzenetére


istvans
csendes tag

pl.: Playstation Store oldala nálam nem jön be.

https://store.playstation.com/#!/en-hu/home/games

(#11139) bigdady válasza istvans (#11138) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt oké. Mondjuk én google dns-t használok

(#11140) istvans válasza bigdady (#11139) üzenetére


istvans
csendes tag

Köszi, teszek teszek egy próbát másik dns-l.

(#11141) Attaca válasza istvans (#11140) üzenetére


Attaca
csendes tag

Nem használom, de én sem érem el az oldalt. Szerintem jelentsd be.

[ Szerkesztve ]

(#11142) bigdady válasza istvans (#11140) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondjuk nekem fix ip-m van

(#11143) -Philip- válasza istvans (#11138) üzenetére


-Philip-
tag

Szia,

A hálózatunkból valaki botnet támadást indított a PS szerverére, emiatt feketelistára került a nat-olt ip címünk. Megtaláltuk a felelős(öke)t és kértük a Sony-t, hogy töröljék a feketelistáról az ip-nket.

Azt jelezték vissza, hogy engedélyezték de ezek szerint mégsem. Amint lehet utánanézünk, kis türelmet kérek.

- Rallymania -

(#11144) wizzgeri


wizzgeri
tag

Sziasztok , maglódi vagyok digit használunk kábelest. Mai nap pár csatornára "érvénytelen szolgáltatás"-t írt ki a semmiből. Ez mit jelent és miért van? Köszi a választ előre is!

(#11145) v!ct0y válasza wizzgeri (#11144) üzenetére


v!ct0y
veterán

Miért nem őket kérdezed?

(#11146) wizzgeri


wizzgeri
tag

Holnap megyünk az ügyfélszolgálatra mindenképp,csak gondoltam hátha más is találkozott a problémával és tudja a miértjét, de köszönöm a válaszodat.

(#11147) BBéci válasza wizzgeri (#11146) üzenetére


BBéci
titán

Van Digi topik is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11148) tomy88trance válasza regener (#11134) üzenetére


tomy88trance
tag

Azt a telibeborult szivarvégét :O :D Nekem 4 megás van papíron,de ha két gép megy 200kb a letöltés :/ ha 1 akkor 400 :/ Igaz én Hernádi vagyok,de ja, UPC-nél meg már voltam most helyi szolgáltatónál vagyok,de mostanában akkor a pingem mint a ház :/ Jó lenne nekem is egy olyan net :D de mondjuk a 8 megával is meglennék elégedve már szerintem egyelőre :D Amúgy milyen net azon kívül,hogy telekom? Műholdas? Vagy ez már az új fajta? :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#11149) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Tudtok valami hírt hogy Tápiószecső,Tápióság,Tápióbicske,környéke,mikor lesz már végre optikai kábelhálózat,mikorra lesz bevezetve,mert ez így szörnyű,ADSL egy.....na jó nem mondom,de hát már 2017-et írunk,na de a TV szolgáltatás,na az tényleg egy borzadály.
A válaszokat előre is köszönöm.
:R

NAGYPAPA

(#11150) fsdb válasza Indian74 (#11149) üzenetére


fsdb
aktív tag

Nem tudom, hogy vagy vele, én pl. a Tápiószecsői digivel kifejezetten ellenék. Ha nagyon gáz Tápióbicskén is ott a T. Ságot nem láttam nem keresgetem lehet ott még csak UPC adsl. 2017 végére mindenhol lesz optika a 29-esben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.