Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) töky12


töky12
csendes tag

Sziasztok a beállításrol egy kérdés:

dd-wrt v23 mini tettem fel a siemens-re.
Itt van olyan beállítás hogy wifin keresztül vgye a netet?
esetleg forgalommérés. köszi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#552) pum pal


pum pal
csendes tag

haho ujra itt vagyok.
vettem egy wrt54g routert hasznaltan.
szepen osszekotottem, ugy ahogy kell, viszont a laptop nem latja a routert.
igy nemtudom megnyitni a webes kezelofeluletet.
a routert lattam mukodni, ugyhogy az nem lehet a hibas.
wifit bekapcsolom a laptopon, akkor az is szepen osszeakad vele, de utp-s kapcsolatot nemtudok letesiteni vele.
routeren nyomtam mar resetet, Sp2 van a gepen, tuzfal kikapcsolva, nod32 kikapcsolva, popup engedelyezve, mi kell meg neki?
EEEEES, volt ugy, hogy egyszer mar bejutottam a kezelofeluletre valami csoda folytan, de azota se semmi.
egyszeruen nem vagom mi lehet vele!
lehet valakinek mar ismerosen cseng a problemam, mert kb egy honapja probalkoztam mar ezzel, de akkor se jott ossze, es pihentettem egy kicsit a dolgot, hatha megjavul magatol. De nem :))

(#553) pum pal


pum pal
csendes tag

na sikerult valahogy megoldanom a dolgot.
magam sem tudom hogy hogyan, de most betudok lepni a router oldalara.
DE!
Hogyan tovabb?
Az ok, hogy most betudok lepni a setupba, de mit kell csinalni ahoz, hogy netezni tudjak vele?

(#554) pum pal


pum pal
csendes tag

Ez a Secure Easy Setup, ez segit nekem valamit, vagy felejtsem el?
Vagy mi ez? Nem erdekes?
Mindenki alszik?
:DDD

(#555) vottokar


vottokar
senior tag

Na, mától én is egy WRT54GL tulaja vagyok. Bár azt mondták, hogy bárki be tudja állítani, én azért eltököltem vele vagy 2 órát, mire minden gépem hajlandó volt vele kommunikálni. A Wifi beállítása tartott legtovább, de a noti oldalán volt a szopásom, nem a routernél. Eltartott egy ideig, amíg találtam egy olyan titkosítást amin a noti(HP NX7400) is ismer. és még működik is.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#556) töky12


töky12
csendes tag

sziasztok ismét.


most 2 jó müködő routerom van. lehetne-e azt megcsinálni velük hogy a 2 rotert wifin összekötöm és mejen is a net?

wifi scan-ba látja a másik gépet. dd-wrt v23 van köszi a segirtséget.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#557) Szakos válasza töky12 (#556) üzenetére


Szakos
csendes tag

Attól függ mit akarsz mivel összekötni. Nekem is van két wrt 54 gl-routerem az egyik AP azaz ''rendes'' router módban van a másik Client Bridge módban azaz LAN-os készüléket alakít WLAN-ossá. Tökéletesen megy a net. Mind a kettőn dd-wrt-firmvare van.
Mit szeretnél megvalósítani azt nem írtad.

Üdv

[Szerkesztve]

(#558) töky12


töky12
csendes tag

Pontosabban csak azt az egy dolgot állítottad át és kész?
mert igy nem megy a net.
Sot 1 pecig ment..

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#559) pum pal


pum pal
csendes tag

haho
meg nem adtam fel a router beallitasat, csak kene egy kis segitseg.
wrt54g v3.0
osszekotve, webes kezelofeluleten minden alap.
van valami standard konfiguracio?
vagy mi a teendo?

[Szerkesztve]

(#560) naigen79


naigen79
csendes tag

Sziasztok! Egy keresem lenne, ha tudtok segiteni: kerestem az uzletekben a Linksys WRT 54GL-et, de nem kaptam, csak a GL valtozatot. Erdemes meg varjak, v vegyem meg a g-s valtozatot? Mi a kulombseg, van olyan nagy kulombseg? Mit javasoltok? Kosz elore is... :F

További kellemes napot!

(#561) naigen79


naigen79
csendes tag

Bocs, csak G-s valtoatot... :R

További kellemes napot!

(#562) Szakos válasza naigen79 (#560) üzenetére


Szakos
csendes tag

Szia,

Mindenféleképpen GL-t vegyél szerintem. Ebből a sorozatból ennek a legnagyobb a memóriája amit most a boltokban lehet kapni. Nézd meg az Extreme Digitalnal én dec közepén vettem GL-t 16.500-ért.

(#563) Szakos válasza töky12 (#558) üzenetére


Szakos
csendes tag

Töky, a jó ég áldjon meg. :R
Írd le, hogy mit szeretnél csinálni a két routerrel.
Nálam a következö a helyzet:
- Router 1 ( WRT 54 GL ) fogadja a modemből az ADSL-t és kiszolgálja az asztali gépeket, valamint a WLAN bekapcsolva van ( AP mód ) és a WLAN os hálózatot is kezeli.
- Router 2 ( WRT 54 GL ) Cliens Bridge üzemmódba van állítva és egy Műholdas beltéri LAN csatlakozója van az 1-es portba csatlakoztatva és így ez a készülék is kilát a netre a Router 1-en keresztül.
- A gyerek gépében van egy ASUS WLAN kártya és ez a Router 1-hez csatlakozik és kilát a netre.
- Egyéb notebookok is csatlakozni szoktak néha a WLAN-hoz amit a Router 1 kezel és ezek is kilátnak a netre.
- Bármelyik készülék látja bármelyiket a beállításoktól függően.

(#564) töky12 válasza Szakos (#563) üzenetére


töky12
csendes tag

Szia!

Nekem van egy bejövő net.(ap) wlan router van rácsatlakoztatva. 2 gép egy dbox+ ip telo.+ wlan.
2. routert kellene Cliens Bridge üzemmodba rakni. nem sikerült a leírás alapján.

Hogy állítsam be a 2 routert?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#565) naigen79 válasza Szakos (#562) üzenetére


naigen79
csendes tag

Kosz szepen Szakos... :R

További kellemes napot!

(#566) töky12


töky12
csendes tag

Sikerült!

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#567) Szakos válasza töky12 (#564) üzenetére


Szakos
csendes tag

Szia,

Látod, így mindjárt más. Ha elakadsz valahol leírom a beállításokat mert nálam dec közepe óta gond nélkül megy. Én Dreambox-ot használok hozzá.

(#568) Szakos válasza töky12 (#566) üzenetére


Szakos
csendes tag

Akkor jöhetnek a key-ek :DD
Nézd amíg tudod :C

(#569) pum pal


pum pal
csendes tag

haho
van valami standard beallitas ehez a routerhez?
vagy mit kell csinaljak, hogy menjen rajta a net?

(#570) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valahogy be lehet a routeren lőni ''kultúráltan'' a netforgalmat úgy, hogy ne zavarják (nagyon) egymást a le-és feltöltések? jelenleg ha megy a feltöltés, akkor a letöltés nagyon leesik, vagy hogy normális legyen a letöltés, nagyon le kell venni a feltöltést. a QoS környékén nézelődök, de nem igazán értek hozzá...
G-s routerem van, v5.1, dd-wrtv23sp2-vel.

(#571) quby válasza ngabor2 (#570) üzenetére


quby
őstag

nálam a hasonló problémát megoldodtta hogy az admin/managemant-ben a IP Filter Settings (adjust these for P2P)-nél a max portokat feltettem 4096-ra -és mindkét timeoutot 500-ra! Nálam szakadozott is a net bizonyos gépeken de igy már vagy 1 hónapja teljesen gond nélkül megy 6 géppel meg 1 notival.Lehet hogy nem jól tom de sztem a QoSben nem a fel/le töltések arányát állítod hanem az alkalmazások prioritását.

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#572) töky12


töky12
csendes tag

Sziasztok!


Ismét kérdésem lenne.
Régebben a gyári firmware-rel 10% volt a jel a legtávolabbi géppel mérve. Most a dd-wrt-vel nincs jel. Ha felviszem 100 mvolt-ra akkor sem tudja produkálni azt a tejesítményt!
Van valahol esetleg pár beállítás amit elmulasztottam.

És az egyik gép folyamatosan dodja a net-et. a ruter-en nézve a 40%-tol a 1% ingadozik.
Ez beállítás?
Van valahol részletes leírás a micro beállításával kapcsolatban?

Még valami. rs232 portot mennyire befolyásolja linsys com progi maradványai.
Más készüléket szerettem volna ezen a porton (rs232)linuxosítani de nem sikerült.
Olyanokat irt ki amit nem szokott.
Mindent irtsak ki amit a linksysnél be kellett másolni?


Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#573) Szakos válasza töky12 (#572) üzenetére


Szakos
csendes tag

Szia,

''És az egyik gép folyamatosan dodja a net-et. a ruter-en nézve a 40%-tol a 1% ingadozik. ''

Ilyet nálam is produkált az a gép amiben az ASUS WLAN kártya van és win98 rendszer.
A gond ezen a gépen volt nálam. Kézi beállításokat választottam az IP cím, DNS stb ezt jobb ha beírod. Ezután egy újraindítás és azóta folyamatos kapcsolat van. Nem tudom miért csinált ilyeneket de amióta fix IP-t adtam meg és beírtam kézzel az adatokat megszünt ez a gond.

(#574) Johnsones


Johnsones
tag

Sziasztok,

WRT54GL routerom van, DD-WRT fimware-el.

Minden jól műxik.
Itt a sávemelés és gondoltam csinálok egy Hotspot-ot otthon.
Hogy tudom megcsinálni ezt ezzel a cuccal? Persze úgy szeretném, h a belső hálóra ne lássanak rá.
van valakinek ebben tapasztalata?

köszi
:R :R :R

(#575) CWorm válasza ngabor2 (#570) üzenetére


CWorm
aktív tag

Igazából az ADSL technológia miatt van az, hogy ha max sebességgel töltesz fel, akkor leesik a letöltés sebessége sajnos. Nálunk 4 gép van a routeren, ezért napközben gépenként 12kbyte feltöltésre korlátozom az utorrentet (illetve próbálom betartatni a többiekkel, hogy ennél gyorsabban ne töltsenek fel), ez pont a negyede a 48kbyte-os feltöltésemnek. Éjjelre persze ütemezővel feltolom a maxra.;] Én Thibor féle firmware-t használok, abban a QoS részben be lehet állítani az upstream bandwitht-et, bár én még sosem probáltam, de szerintem ha beállítod mondjuk a feltöltésed 90%-ára akkor már nem fogja lelassítani a letöltést... Ennyit tudok javasolni, vagy azt, hogy kézileg korlátozd a gép(ek)en a feltöltést.

szerk.: én úgy vettem észre, hogy a letöltést magától szükségszerűen elosztja a router, azzal sosem foglalkoztam, szerintem nem is kell, csak a feltöltéseket kell kicsit visszavenni, és jó lesz...
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#576) pum pal


pum pal
csendes tag

nah csak probalkozok meg, hatha megszan valaki :)
szoval mar docog a wrt54g, de meg vannak problemaim.
kezdjuk ott, hogy nem stabil a wifi resz, pedig itt van 2 meterre.
sot, most peldaul azt csinalja, hogy jeleroseg kivallo, de ''nincs kapcsolat vagy korlatozott'' felirat van. pedig 5 perce meg siman ment, es nem allitottam semmit, nem nyultam hozza, csak egyszer gondolt valamit es most nem megy.
????????? hmmmm?

(#577) pum pal


pum pal
csendes tag

uppszzzz
lehet valamit elrontottam!
mi van akkor, ha a router nem valaszol, a cisco system gomb nem vilagit se feheren se sargan, es a power led szomoruan pislog egyfolytaban?
reset nem segit.
nyomtam folyamatosan mar tobb mint egy percig is a reset gombot, de semmi.
amugy kerdeztek tolem, hogy wrt54g-s problemaimmal miert nem ebbe a topicba irok.
mondom azert, mert itt senki nem valaszol nekem.
de talan most.
talan most valaki megiscsak valaszol nekem.

(#578) Simi121 válasza pum pal (#577) üzenetére


Simi121
aktív tag

Bizony el, de ha visszaolvasol 2-3 oldalt akkor megtalálod a kérdésedre a választ és a megoldást is.

Simi

(#579) pum pal válasza Simi121 (#578) üzenetére


pum pal
csendes tag

536-ra gondoltal?

(#580) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
WRT54G vagy WRT54GL? A gl sokkal jobb? Az a bolt ahol szoktam vásárolni csak G-st tud hozni, és a garancia meg egyéb dolgok (beállítás, segítségnyújtás) miatt nem akarok máshol vásárolni.
Egy asztali meg egy laptop lenne rátéve, internetmegosztás és LAN-ra használnám egy családi házban.
A gl-ben több memória van, vagy gyorsabb esetleg stabilabb?
Kezdő vagyok, olvasgattam valamennyit vissza de konkrétan nem tudom a választ.
Köszi a segítséget!

(#581) Johnsones válasza pum pal (#579) üzenetére


Johnsones
tag

ping a router?
:F

(#582) pum pal válasza Johnsones (#581) üzenetére


pum pal
csendes tag

ezekszerint nem?
nemertem.
most akkor mi van?
visszaolvastam, de igazabol nemtudom mit keressek, es igy eleg nehez.

(#583) pum pal


pum pal
csendes tag

azert megkerdeznem megint, hogy mit csinaljak akkor, ha a wrt54g routeren, csak a power led villog es nem bootol be.
tudom, olvassak vissza.
esetleg olvassak mas topikokat is.
vagy miert nem figyeltem jobban
vagy vegyek egy konyvet ami ezzel foglalkozik
vagy miert nem hallgattam at a fosulin az informatika szakra.
vagy miert nem informatikai fosulira jartam.
sot akar most is elkezdhetnem az informatikai fosulit, es akkor par ev mulva, lehet hogy tudnam a valaszt a kerdesemre.
vagy miert nem viszem vissza oda, ahol vettem
vagy miert nem kerdezem meg azt, akitol vettem
vagy miert nem viszem szervizbe
vagy miert nem dobom ki....

(#584) Johnsones válasza pum pal (#582) üzenetére


Johnsones
tag

szóval...
ping a routerod?
ping router_ip_címe
pl: ping 192.168.1.1

(#585) naigen79 válasza DjKoxi (#580) üzenetére


naigen79
csendes tag

Szia....
Szerintem GL-st vegyel, azt mondjak, h jobb! Sajna meg nekem sem jott meg, csak G-st tudnek venni...de itt mindenkepp a GL-st ajaljak, ugyhogy varok...Szerintem megeri varni.
Ha aceg betudja szerezni a G-st, megtudja rendelni a GL-st is. En a heten rendelem meg, mert azt mondtak h a het vege fele rendeljek... :F

További kellemes napot!

(#586) Johnsones válasza naigen79 (#585) üzenetére


Johnsones
tag

[link]

házhoz is szállítják.
De a chs-ben is van raktáron.

(#587) b.janko


b.janko
tag

Sziasztok...
Egy fontos kérdés. hogy láthatok át a routeremen a modememre, valamint optimalizálni szeretném a netem sebességét, és kérdésem, hogy érdemes e emiatt lecserélnem a gyári Firmwert
WRT54GL V1.1 Firmware Version : v4.30.2

Valamint majd a Wlan hatáskörén is jó lenne növelni, de az ráér...

www.marinero.hu

(#588) b.janko válasza b.janko (#587) üzenetére


b.janko
tag

LOL de lama...
Hát tök más IP tartományban voltak... :U :DDD

www.marinero.hu

(#589) Simi121 válasza pum pal (#583) üzenetére


Simi121
aktív tag

Szia! A #289-től kezd el olvasni, Töky is hasonlóan cseszte és én is. Ha figyelmesen elolasod a hozzászólásokat akkor ott lesz a megoldás is. Azért egy verziószámot adhtnál.


közbe megtaláltam, v3-as

[Szerkesztve]

Simi

(#590) pum pal válasza Simi121 (#589) üzenetére


pum pal
csendes tag

na hat nemjutottam elobbre.
sok hasznos infot megtudtam, amit eddig nem is gondoltam hogy letezik, de erdembeli elorelepes nemtortent a routerem sorsat illetoen.
nemtudom pingelni fix IP-rol sem.
a power led tovabbra is vidaman villog.
az erdekes ebben az, hogy mig Thoky routere flasheles kozben romlott el, az enyem nem. tehat nem flasheltem ra masik firmware-t, de meg csak nem is probaltam.
egy dolgot allitottam el szerintem rajta, a DHCP-t.
bar tisztan mar nem emlekszem, hogy milyen korulmenyek voltak akkor amikor elromlott, de mintha az lett volna az utolso allitas a setupban.
valaki tud nekem segiteni?

(#591) pum pal


pum pal
csendes tag

bocsanat, fix ip-vel, dos promtban, tudom pingelni

(#592) pum pal


pum pal
csendes tag

helyesbitek, fix ip-vel sem tudok pingelni.
van valami extra brutal reset megoldas?
a flash ic labainak osszezarasa mar megvolt, es nemsegitett....
esetleg valakinek nem kell ajandekba?

(#593) And válasza pum pal (#590) üzenetére


And
veterán

Ez végre egy konkrét leírás ;). Már kérdezni akartam, hogy flash-elés közben adta-e meg magát, vagy 'csak úgy', mert utóbbi valszeg ritkább. Most megy a ping vagy nem? Ha a firmware hibája miatt szórakozik, akkor valóban rendbe lehet hozni a jtag-kábeles módszerrel. De ha tényleg ez a baja, akkor még mindig ott a kérdés, hogy mitől romlott el..

(#594) mac1sajt


mac1sajt
csendes tag

2 Dlink es egy Wrt54GS utan kotottem ki a WRT54GL-nel. Tobb mint fel evig hasznaltam a gyari firmware-el, es eleg sokat fagyott. Aztan minden-mindegy alapon felpakoltam ra a DD-WRT firmware-t, azota el vagyok ajulva :R Feltoltam a max ip kapcsolatokat, levettem a timeout-ot es nem fagy. A firmware nagyon sokat tud, raadasul telneten meg egy csomo plusz dolgot lehet latni a routerrol. A bizonytalankodokat csak batoritani tudom. :C

(#595) pum pal válasza And (#593) üzenetére


pum pal
csendes tag

nemtudom mitol romlott el. tenyleg nemtudom.
bar igazabol meg nem is mukodott a wifi resze.
eddig utp-s kapcsolat ment rajta csak
csak most gondoltam belovom a wifit is, ha mar van rajta.
kezdtem az alap beallitasokkal.
ip, maszk, atjaro, stb. aztan nem ment a wifi
aztan router ip-je, meg client, meg hasonlokat kezdtem allitgatni, hatha lesz valtozas.
aztan nezetm a laptopnak a beallitasait.
meg par ilyen aprosagot.
aztan csinaltam par resetet amikor felidegesitett, es kezdtem elorol.
es ugy emlekszem, hogy a dhcp-servert kikapcsoltam, es amikor elmentettem a setupban a beallitast, akkor mar nem engedett vissza.
es hogy akkor milyen ledek egtek, azt mar nemtudom, de nyomtam resetet, meg aramtalanitottam, meg kabel be, kabel vissza, szoval azota mar csak az a hulye power led villog.
beavatnal ebbe a jtag-kabeles modszerbe?

(#596) Simi121 válasza pum pal (#592) üzenetére


Simi121
aktív tag

melyik lábat zártad össze? mert mindegyik más. Nekem GL van 16-17-es láb, Töky-é V5 volt ott 15-16-os láb, de olvastam már az 5-6-os lábat is. Elvileg ha jó lábat zársz össze akkor kell , hogy történjen valami változás, álltalában za, hogy az összes led elkezd világitani. Kihúzott állapotban zárd össze a lábakat, majd ad rá az áramot és kb. 3 sec múlva vedd le a zárást és tftp-el probálj rányomni egy firmware-t, leginkább a dd-wrt micro-t ajálom és ha sikerül mehet rá másik. Ha felmegy a firmware, akkor várjál vele kb 2 percig.

Simi

(#597) pum pal válasza Simi121 (#596) üzenetére


pum pal
csendes tag

talaltam egy leirast, azthiszem meg te linkelted be.
azt kovettem.
folyamatosan pingeltem a routert, es kozben ugy ahogy ott le van irva, feszko nelkul zartam a 15-16-ot, majd ra a feszkot, es utana levettem a zarast.
kozben figyeltem a folyamatos pingeles eredmenyet, es az elejen azt irta hogy
idotullepes miatt nem jo, aztan mikor raadtam a feszkot akkor pfuuuu mit is irt akkor?
akkor is valami hulyeseget, de pingelni nem pingelt.
aztan gondoltam tok mindegy mostmar, ugyhogy probaltam a 16-17-et, es az 5-6-ot is.
de nem pingelt
es utana probaltam tftp2.exe-vel, ott 12.168.1.1, admin, meg az eleresi ut, es odaig jutottam, hogy felugrik az ablak, de par sec utan be is zarja, es probalja megint, de semmi.
ha a folyamatos pingeles kozben levo szoveg nagyon fontos, akkor megnezem megegyszer, de valami sablon szoveget irt.

(#598) And válasza pum pal (#595) üzenetére


And
veterán

A jtag-kábel a routeren lévő flash eeprom közvetlen programozására szolgál. Egyszerű passzív kivitelben PC oldalon a párhuzamos portra kapcsolódik, a router nyákjára pedig rá kell forrasztani egy tüskesort (egy meglévő furatsorba). Meg pár darab ellenállás is kell a kábelhez, de ennél komolyabb alkatrész már nem. Leírás, pl.: [link].

(#599) pum pal válasza And (#598) üzenetére


pum pal
csendes tag

uhum, mar ertem :DD
szerintem en inkabb megyek es veszek delutan ket routert.
emlitetted, hogy az egyik routert klienskent kell beallitani.
ha nem wrt54g-t veszek, akkor router valasztasnal, honnan tudom, hogy az eppen adott tipust, lehet-e klienskent hasznalni?

(#600) Johnsones válasza pum pal (#597) üzenetére


Johnsones
tag

hi,
nekem van ilyen kábelom.
Merre lax?
Ha össze tudjuk egyeztetni akkor segítek.
pontosan melyik verzió a routerod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.