Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Simi121 válasza töky12 (#298) üzenetére


Simi121
aktív tag

most nyomtál reset-et vagy nem? anélkül nem lesz jó. Hátul van rajta az antenna és a Wan port között, egy sülyesztet gomb. Valamivel nyomd be legalább 30 sec-ig.

Simi

(#302) töky12


töky12
csendes tag

Nyomtam resetet de semmi. Ismerem de nem gondoltam hogy kifog rajtam

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#303) Amper válasza töky12 (#300) üzenetére


Amper
tag

Ha tudod pingelni, akkor ne szedd szét ;)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#304) töky12


töky12
csendes tag

ugy tudom pingelni hogy kézzel konfigurálok átjárot mindent én állítok be. feltölto a firmwaret mert villog a leg és zöld pötty van

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#305) töky12


töky12
csendes tag

valki skype elérést. please! áll az egész hálozatom

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#306) töky12


töky12
csendes tag

senki?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#307) töky12


töky12
csendes tag

végső megoldás! hogyan kell rövidre zárni és melyik ic?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#308) Simi121 válasza töky12 (#307) üzenetére


Simi121
aktív tag

[link]

Simi

(#309) Simi121 válasza töky12 (#307) üzenetére


Simi121
aktív tag

most nézzem, hogy v5-öd van, itt is nézz körül [link]

Simi

(#310) töky12


töky12
csendes tag

Köszi a linket.

Nekem az a legnagyobb problémám hogy nem mükszik a reset gomb. ftp linksys progival felmegy a firmware de nem tudok resetet nyomni. Ismerem et a pin 16 témát hasonloan kell linux-á tenni okosítani (nem routert).

egyik ic-re sincs ráirva hogy flas.
Amire gondolok azt csinálja hogy zárom és akkor minden led világít de akkor nincs kapcsolat. tehát megpingelni sem lehet.

Szakadatlanul csak villog a power gomb.


Várom az ötleteket!
Köszi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#311) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
GL-es routert tervezek venni (az smc-ről lemondtam pedig dicsérte az eladó a boltban.)
van valamilyen gyengéje ennek a routernek?
német vagy angol firmware van benne alapból?
felhasználási terület : családi ház, egy asztali pc, egy asus laptop. dc, néha torrrent, ftp.

(#312) töky12


töky12
csendes tag

SZORAKOZTAM VELE EGÉSZ NAP ÉS NEM AKAR EGYSZERÜEN A RESET GOMB MÜKÖDNI.
FTP FELMEGY A FIRMWARE DE NEM INDUL UJRA CSAK VILLOG.
kI TUDNÁ SOS-BEN MESINÁLNI ILL. MEGNÉZNI. NAGYKANIZSÁN LAKOM DE JÓ LENNE A POSTA IS CSAK SÜRGŐS LENNE
KÖSZÖNÖM.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#313) tomboy84


tomboy84
tag

Sziasztok!

A GL-es változat mennyire stabil? Torrentezést mennyire bírja? Előre is köszi a válaszokat!

(#314) Braveee válasza töky12 (#312) üzenetére


Braveee
csendes tag

Szia!

v5-ös WRT54G-ben már van Management mode, ami azt jelenti hogy ha reset gombot nyomva tartod és úgy kapcsolod be a routert, elő fog jönni a ping, és ie-ben a 192.168.1.1 es IP címen el tudod érni és ott fel tudod rá tölteni a gyári firmwaret. Miután felment, ie. bezár és újraindítás utűn működnie kell a routernek. Ha nem megy, meg tudom neked javítani, írj e-mailt az ikarus28@freemail.hu-ra.

!Garanciális ügyintézésben tudok segíteni!

(#315) Braveee


Braveee
csendes tag

Ja természetesen a hálókártyád fix ip-s legyen...

!Garanciális ügyintézésben tudok segíteni!

(#316) töky12


töky12
csendes tag

Szia ugy csináltam:
1. Fix ip átjáró router ip tehát 192.168.1.1
2. linksys ftp progival feltöltöttem a firmware-t
3. na itt a hiba nem tudok reset csinálni mert nem csinál semmit.

Firmware tuti hogy felment mert led folyamatosan villogott mikor töltött és zöld pötty a végén. közölte hogy feltöltve.

Miért nem tudok resetelni? Ez itt a kérdés.

Ha fix ip-ről beütöm az exploderbe hogy 192.168.1.1 semmi sem jön elő.

Mindent ugy csináltam mint a nagykönyvben meg van irva.

Én csinálok más gép linux-olását is ott a flas rom zárom 3 sec-ig akkor irásvédettség megszünik utánna lehet tölteni.
de itt ha ezt csinálom mindegyik lan világít folyamatosan és nincs bedugva egy kábel felirat a hálókártyán. Ha ennél valaki tud még egy okos (okosabb) megoldást akkor ossza meg velem . lészives Köszönöm.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#317) Amper válasza töky12 (#316) üzenetére


Amper
tag

Be tudsz telnetelni, vagy ssh?

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#318) töky12


töky12
csendes tag

Azt hogy kell? Pingelni ha fix az ip tudom. Mást nem probáltam
Hogy kell, kell hozzá progi?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#319) töky12


töky12
csendes tag

szia most kérdeztem egy rendszergazdát akinek volt hozzá szerencséje. Állítólag a telnet-et felejtsem el. Csak a web-es felület jöhetszóba. HELP

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#320) Simi121 válasza töky12 (#319) üzenetére


Simi121
aktív tag

hali! ha nem jön össze akkor van nekem is egy WRT54GL v1.1 ami hasonló problámákkal küszködik :DDD mint a tied és mivel pont Nagykanizsa melett lakom elküldhetnénk együtt Szakee28 kollégának, legalább a postán feleznénk. De inkább tud megcsinálni. Sajnos az enyém már össze se kapcsol a géppel csak villog a power led és villágitanak az ethernet led-ek.

Simi

(#321) töky12


töky12
csendes tag

Akkor a hibánk ugyanez. Mindenképpen megbeszéljük mert ez volt a hálozat alapja és most kölcsön d-link van de nem ad olyan erősen mint a linsys. loklok@index.hu-ra irad meg te számodat.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#322) Simi121 válasza töky12 (#321) üzenetére


Simi121
aktív tag

itt van az adataimnál. Én a héten du. melózok este 22-ig, akkor összefuthatunk valahol, vagy du 13 körül.

Simi

(#323) And válasza Simi121 (#320) üzenetére


And
veterán

Mondom, rém fapados módszer: [link], [link], de ha már nincs más lehetőség, ez a biztos. Régebben, amíg nem volt lehetőség csupán webfelületen / tftp-n frissíteni a v5-öt, sokkal több leírás volt erről, de azóta a nagyrészük eltűnt.
Mod: az első linken lévő, már nem elérhető hivatkozások helyett: [link]. A dd-wrt 'micro' verzió pedig innen szedhető le: [link].

[Szerkesztve]

(#324) töky12


töky12
csendes tag

Köszi kiprobálom. Igaz a házát kicsit már eltörtem de ha ezzel sikerül akkor isnek neki. Szeretem ezt a gépet mert nekem negyon bejött.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#325) Amper válasza töky12 (#324) üzenetére


Amper
tag

Telnet nem működik?
telnet 192.168.1.1

Vagy SSH:
ssh root@192.168.1.1

Esetleg egy link, hátha segít:[link]
:U

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#326) töky12


töky12
csendes tag

hazamegyek ez lesz az első
Majd holnap elmondom hogy mi lett. most a cégnél vagyok. Ide jó be nem hozni az iéyen készüléket,mert butitva vannak a gépek. Köszi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#327) Amper válasza töky12 (#326) üzenetére


Amper
tag

Nem vagyok benne biztos, de valószínűleg - ha sikerült belépned - valahogy, akkor lesz egy reset parancs, amit ki tudsz adni (ha nem működik a reset gomb, amit egyébként le tudsz tiltani a webes felületről - lehet, hogy ez történt). ;)

MOD:Ha nem megy, akkor flash-rom kisütés nagy körültekintéssel pontos típus azonosítás után a megfelelő leírás alapján.

[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#328) töky12


töky12
csendes tag

Már allig várom hogy vge legyen a melonak. Lehet hogy elöbb el is megyek.
ha belépek a telnet-el akkor ott milyen parancsok lehetnek? Egyszer előjött a managment ablak akkor betöltöttem a linksys firmware-t de nem csinált semmit na akkor nyomtam a web-es felületen resetet.
lehet hogy ez volt a baj?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#329) töky12


töky12
csendes tag

Nem jött össze!

Bekapcsolás után elött nyomom reset semmi. Ping ok de telnet már nem. Managment ablaknak még a hírét sem láttam.
holnap rggel olvasok tovább.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#330) -FreaK-


-FreaK-
veterán

A könböző altipusok közül meik legjobb verzió? korábban olvastam h van aminek csak 8mb memója van a 16helyett(ebben a topicban).
Pixmánián elég jó árért találtam és gondolkodom h megvegyem-e...
[link]
esetleg nem tud valaki használtan?

(#331) töky12


töky12
csendes tag

Telnet nem mükszik és a tftp kliensel sem. Lehetséges hogy csak a kabelezés fog maradni??
Teljesen letörtem mert még tegnap azt hittem higy végre sikerülhet. :W

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#332) CWorm válasza Karex (#265) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hali!
Kipróbáltam a scriptet, de nekem nem igazán vált be. Miután aktiváltam a scriptet, eléggé megugrott a router terheltsége, gondolom a sok számolgatás miatt, és gondolom emiatt lehetett az is, hogy baromi lassan jöttek be az oldalak. A feltöltési sávszélességet azt sikerült faszán lekorlátoznia, nem is tudtam többel feltölteni, viszont a letöltés elég gáz volt, nem is érte el a határt, csak kb feleannyit, pedig simán tudta volna szedni a cuccot max sávszélességgel. Viszont próbálgattam azért a letöltést, és meglepő módon többször sikerült a határ fölé mennem, szóval azt valahogy nem korlátozta le, szóval inkább kiszedtem az egész scriptet...

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#333) töky12


töky12
csendes tag

Szakee28 privi ment postagalambal. Köszi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#334) ngabor2


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy már volt itt kérdés: lehet erre a routette valamilyen külső portot gyógyítani, hogy háttértárat lehessen mellé tenni? esetleg mem/flash bővítési lehetőség van?
(a válaszokat sajnos borítékolni merném, de hátha...)

(#335) töky12 válasza ngabor2 (#334) üzenetére


töky12
csendes tag

Szia ngabor2!

Kb 1.5 éve ezelött olyan beltérim volt ami fix memoriás volt. Na egy csoport irt egy progit firmware-t amely tudta kezelne a mmc kértyát. Beforrasztás és ott volt a háttértár.
Csak érdekesség képpen irtam .
egyébként dbox linux sat forum.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#336) ngabor2 válasza töky12 (#335) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a dreambox és ez a linksys router szerintem elég távol áll egymástól... de azért valaki hátha tud megoldást.

(#337) Karex válasza CWorm (#332) üzenetére


Karex
senior tag

Hácc, akkor lehet hogy valami tényleg máshogy működik a hyper wrt-ben. Az itteni firmware-el minden úgy megy, ahogy be van állítva a firewall scriptbe. A baromi lassú oldalakról meg lehet hogy nálad is az active ip connections magas száma tehet.

ngabor2: itt rengeteg elborult ötlet van [link].

Valamint amit még egyszer nagyon fontolgattam, mert elég részletes volt a leírás, hogy ne csak kamu legyen az az sd kártyaolvasó-mod.
[link]
Erre viszont később azt mondta az alkotó, hogy a gpio pinek keresgetése meg forrasztgatása hülyeség, és leszedte a progit, amivel ki lehetett volna mérni, mely lábakra van szükség. Szóval egyelőre elég reménytelen...

(#338) And válasza ngabor2 (#336) üzenetére


And
veterán

A dd-wrt standard verziója (tehát WRT54G v5-ös hardveren sajnos nem megy) is tartalmaz szoftveres támogatást az MMC/SD kártyákhoz: [link]. A szükséges hardvermódosítás: [link].
Mod. Karex: legalább ezt is tudjuk, pedig engem is foglalkoztatott a gondolat. A várható sebességéről amúgy nem mondtak sok jót..

[Szerkesztve]

(#339) töky12


töky12
csendes tag

Ok a dream és egy linksys nem egy és ugyanaz. De Azt is felokosították. Ami régebben csak sokan szerettek volna most már van. Hidd el hogy ha valamiben látnak logikát arra irnak is progit.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#340) ngabor2 válasza And (#338) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A Linksys WRT54G (hardware version 2)
nekem meg 5.1 van... asszem ezzel már nem sokmindent lehet kezdeni. no mindegy.

(#341) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Pár napja tettem fel az 1.0x-es Tomato Firmware-t egy WRT54GL-re és nagyon jól működik.
-Van benne egyszerűen beállítható QoS ezzel minden P2P programot lekorlátoztam hogy max. x kbyte/sec-el tölthessenek fel, ezen felül még prioritás szintet is kapott ez az adatforgalom így ha emellett netezek akkor a magasabb prioritású www forgalom gyorsabban reagál mint eddig.

-A firmwareben rengeteg funkció van, grafikonokat rajzol az adatforgalomról, növeli a max. connections számát és javítja a timeout időt, statikus DHCP szerver választható, Wireless kliens is lehet a routered, napi/havi statisztikát készít az adatforgalomról stb. stb.

-Ami pedig a lényeg ez a firmware is teljesen stabilan működik, nem volt vele semmi gondom mind a LAN mind a WLAN rész megbízhatóan ment.

Itt vannak az elérhető funkciók: [link]
Képek a kezelőfelületről és a grafikonokról: [link] [link]
A firmware innen tölthető le: [link]
A firmwarehez kapcsolódó support fórum, a problémáknat, tapasztalatokat itt lehet elolvasni: [link]

(#342) Braveee


Braveee
csendes tag

Töky sikerült valamit kezdeni a routereddel?

!Garanciális ügyintézésben tudok segíteni!

(#343) CWorm válasza Flashcash (#341) üzenetére


CWorm
aktív tag

Köszi a korrekt tájékoztatást, kedvet kaptam kipróbálni. :) Ha majd már nagyon elégedetlen leszek a mostani a firmware-rel, a tomato lesz a következő, amit letesztelek.:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#344) töky12


töky12
csendes tag

Szia szakee!
Sajnos nem. Reset mint olyan felejtős. Managment már nincs rajt.(resettel jönne elő). Majd kereslek. Ha elválalod menne hozzád.
:R

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#345) töky12


töky12
csendes tag

Szakee! Irtam privit.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#346) PongiÁki


PongiÁki
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WRT54GL-es routerem, amire felraktam a DD-WRT v23 sp2-t. Így tudom fogadni a külső antennámmal az internetet. Korábban már olvastam, hogy valahogy talán meg lehetne oldani azt, hogy az egyik antennán fogadja a jeleket a másikkal meg sugárzóként működjön. Vagyis egyik antennán jönne a netem, a másikról meg tudnám csatalkoztatni a wifi laptopokat. A kérdés, hogy ezt tényleg meg lehet e valósítani és ha igen, hogyan?
Ha valaki tud, segítsen, plíííz :) :F

(#347) Szakos válasza PongiÁki (#346) üzenetére


Szakos
csendes tag

Mivel külső antennát használsz, a routeren csatlakoztatott külső antennán fog menni a net mivel ezen mindíg jobb vételed lesz mint a ''gyárin''. Szerintem nem kell csinálnod semmit sem a router automatikusan így fogja kezelni.

(#348) reasonfan039 válasza Braveee (#282) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

Szia,

annak idején írtam egy privit, hogy esetleg érdekelne a javítás: wrt-54g router ügyében...áll még az ajánlat, rá tudsz nézni esetleg a routeremre?

Köszi előre is!

(#349) PongiÁki válasza Szakos (#347) üzenetére


PongiÁki
csendes tag

Az oké, hogy a külső antennán mindig jobb lesz a vétel. Addig stimmel a dolog, csak hogy tudnám rábírni a routert, hogy a másik kis gyári antenna meg sugározza tovább az adást és ezzel tudnám netre bírni wireless a laptopjaimat. Ez itt a kérdés!!.. ;)

(#350) Szakos válasza PongiÁki (#349) üzenetére


Szakos
csendes tag

Azt nem írtad, hogy hol akadtál el. LAN-os gépen megy a net, de WLAN-ra nem tudsz csatlakozni, vagy tudsz csatlakozni de nincs net ....
Melyik készülék látja a másikat, milyen beállításokat használsz stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.