Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Flashcash válasza pzska_ (#399) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor próbáld meg a dd-wrt-t amit Integra írt, azokkal a beállításokkal amit a fenti utorrent linken találsz. Vagy rakjatok fel egy másik torrent klienst amivel nincs ennyi probléma.

[link]

[Szerkesztve]

(#402) pzska_


pzska_
csendes tag

Na,feltettem(kicsit félve) a bitcomet 0.80-at,mert a 0.61-et használtam régen,de az csalt.nem tudtok a 0.80-ról vmit?hogy esetleg ez is rosszul küldi el az adatokat vagy ilyesmi?és most várok,hogy ezzel mit produkál

(#403) Simi121


Simi121
aktív tag

Az Alchemy firmware-t probálta már valaki wrt54gl v1.1-re? Ma 2-szer estem neki mind a kétszer kábelezés lett a vége(még jó, hogy már ezen is túl vagyunk :D ) vagy csak én vagyok b.......sz?

Simi

(#404) KILLSCLAPS


KILLSCLAPS
csendes tag

Sziasztok ! Van egy wrtg54g egy pci wlan kártyával kapcsolodok a routerhez nethez kb 600méter ezzel semmi gond tökéletesen üzemel.Szeretném a kártyát kiváltani egy wrtg54gl 1.1 el .Itt van elöttem a ketyere és nézek bután.Sajnos fogalmam sincs ,hogy lehet két routert ősszekötni.Eddig akiket kérdeztem annyit tudtak mondani nekem hozzáférési pont kell . Gondolom az az AP de a routerbe nincs ilyen.de ha lenne benne akkor sem tudnám mit állitsak be rajta.Ha valakinek van tapasztalata ossza meg velem elöre is köszönöm :R :R nemsokára vissza kell adnaom a routert :F

(#405) Simi121 válasza KILLSCLAPS (#404) üzenetére


Simi121
aktív tag

Szia! Küldtem egy privit amiben van egy leírás. Nem az én írásom és nem is teszteletem, de elvileg jó.

Sok sikert!

Simi

(#406) KILLSCLAPS válasza Simi121 (#405) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

HI ! Köszönöm, beszéltem egy barátommal a firmwarét le kell cserélnem mert alapbol nemtudja a router de többet ő se tud Boldog karácsonyt kivánok mindenkinek .

(#407) pzska_ válasza Integra (#395) üzenetére


pzska_
csendes tag

CSáó Integra!Írtam neked mailt,légyszi majd nézd meg.köszi

(#408) töky12


töky12
csendes tag

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok! Majd januártol találkozunk itt és akkor tovább probálkozok!

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#409) Simi121 válasza töky12 (#408) üzenetére


Simi121
aktív tag

Szia! Küldtem egy privát üzenetet, vagyis ketöt :DDD

Simi

(#410) none


none
csendes tag

Sziasztok! Na hát, szinte teljesen végig olvastam a fórumot. Leírom az én harcomat is. Nemrég lett szükség routerre, és az OFF-os SMCWBR14-G2-es routert szerezte be a családnak egy ismerős. Én nem sokat torrentezek csak FTP-zek, de az SMC még a sima böngészést sem bírta. Folyamatos panasz volt rá, álandóan resetelt, vagy úgy újraindult, hogy 2 percig meg sem nyekkent. Aztán most kaptam kölcsönbe próbára egy WRT54G v5-öt, és most ezt tesztelem. Azt tapasztaltam, hogy a sima böngészéssel tökéletesen elvan, de a huzamosabb FTP letöltést már ez sem bírja. Nem sürűn, de naponta többször leszakad. Az újraéledése az SMC-vel szemben csak pár másodpercet vesz igénybe, de ez akkor sem álapot. Most végigolvastam az egés topic-ot, és már meg is rendeltem egy GL-t, mert úgy láttam a töbség nagyon dícséri, és egy tomato firmware-t szeretnék rá feltolni. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban, mert úgy láttam erről nem nagyon esett még szó. Ha most megveszem az új GL-t, és felteszem rá a tomatot, akkor azzal már ugrott is a garim? Bár az első hozzászólásban lévő linkeket nem néztem végig, de nem tud valaki egy korrekt pontos, lépésről-lépésre történő firmware frissítési folyamatot leírni? Vagy bőven elég annyit tudni amennyit e felettem hozzászóló leírt? Nem akarok semmit sem elrontani, pláne, hogy zsír új lesz a ketyere. Előre is köszönöm a segítséget!

Csakis E21! Esetleg egy kis E21!

(#411) none válasza none (#410) üzenetére


none
csendes tag

Jaaa! És az fw frissítést magyarul ha lehet!

Csakis E21! Esetleg egy kis E21!

(#412) Flashcash válasza none (#410) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A garit nem veszted el a fimrmware frissítéssel tekintve hogy az eredeti firmware-t visszateheted bármikor.

-Maga a firmware frissítés sem egy bonyolult folyamat, arra figyelj hogy a megfelelő verziójú firmware-t tedd fel. Ez a Tomato honlapja: [link]
A tömörített zip-en belül pedig a ''G'' könyvtárban levő bin fájlt kell feltenned mert a GL verzió a régi G átnevezésével jött létre, a verziótörténetet itt olvashatod el: [link]

-A firmware frissítés folyamata: A felhasználói tapasztalatok meg a dd-wrt wiki alapján én így szoktam frissíteni tettem már fel dd-wrt,tomato és gyári firmwaret is.
1, Hard reset a routeren azaz a reset gombot 30 mp.-ig nyomvatartod ekkor a router kap egy hard resetet és újraindul, ez azért fontos hogy a frissítés előtt lereseteld a rádiót és a többi részt beleértve a beállításaidat is.
2, Belépsz az admin felületre, a firmware frissítésnél megadod az új firmware-t, (csak lanon kersztül frissíts mert a wlan rész nem annyira stabil) majd vársz amíg lezajlik a folyamat. Ezután ideális esetben a router újraindul, és eléred az új adminfelületet. Nem árt előre megnézni hogy az alternatív firmware mit kér a bejelentkezéshez. A tomatonál a bejelentkező név: 'root' a jelszó: 'admin'.
3, Mielőtt beállítanád az új firmware-t (vagy ha az új fw-t nem éred el) ismét kell egy hard reset az 1, szerint. A dd-wrt fórumán is többen írták hogy enélkül bizonytalanul működött nekik az új fw.
4, Ezután be lehet állítani az új firmware-t. Ahhoz hogy a Tomato grafikont tudjon rajzolni explorer alatt is ezt még fel kell tenned: [link]

(#413) none válasza Flashcash (#412) üzenetére


none
csendes tag

''4, Ezután be lehet állítani az új firmware-t. Ahhoz hogy a Tomato grafikont tudjon rajzolni explorer alatt is ezt még fel kell tenned: [link]''

Oké, köszönöm szépen! Remélem ez alapján sikerülni fog a firmware frissítés! Még annyit, hogy ahhoz, hogy grafikont tudjon rajzolni, ahhoz letöltöttem ezt az .exe file-t, de mit kell csinálnom ezzel a file-al? Valahogy fel kell tallozni a router-nek? Vagy csak simán el kell indítani a Winfos-on? Egyszer kell csak lefuttatni, vagy minden gép újraindításnál? Bocsi a láma kérdésekért, de ez a rész még picit nem világos.

Köszi előre!

Csakis E21! Esetleg egy kis E21!

(#414) Simi121 válasza none (#413) üzenetére


Simi121
aktív tag

Én is használtam már Tomato-t, igaz Firefox böngészöm van ,de nem kellett semmit telepiteni, hogy rajzoljon grafikomt. Ment az szépen.

Simi

(#415) Flashcash válasza none (#413) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Semmit lefuttatod és felrakja magát explorer alá (Adobe Shockwave), olyan mintha pl. flash-t telepítenél. Ha Firefox böngészőt használsz akkor nem kell mert abban integrálva van az Adobe Schokwave.

(#416) -FreaK- válasza Simi121 (#414) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tényleg, neked nem voltak problémáid torrentezéssel? Én már tudom előre h nekem lesznek, amilyen peches vagyok..

Kérdés: létezik valami olyasmi megoldás h a router tűzfala ha blokkol valami kifelé v befelé jövő adatot akkor win alatt jelezzen nekem h engedélyezni szertném-e vagy blokkolni?

u.i.: már alíg várom h megjöjjön.. :)

(#417) Simi121 válasza -FreaK- (#416) üzenetére


Simi121
aktív tag

Igazából nem voltak. Be volt állitva QoS-be low-ra meg UpnP engedélyezve van. Igy nem volt gond vele csak egy kicsit lassabban jöttek a weblapok.
Én most egy HyperWRT 2.1b1+tofu13c-t használok. Ezzel mintha még jobb is mint Tomato-val.

Milyen gondra gondolsz?

Simi

(#418) Braveee válasza Flashcash (#412) üzenetére


Braveee
csendes tag

Hát ha elszáll firmware frissítéstől, az bizony nem garis... Ha szerencséd van kicserélik, de én biztos nem.. ugyanis ha elszállt és power led villog, meg lehet állapítani hogy mitől.. És a linksys eszközök nagy része hozzám jut be, mert linksys importőr nagykernél dolgozk mint szervizes... Úgyhogy óvatosan csináld, egyébként nem nehéz... Bár a munkatársamnek pont most szállt egy egy v5 -öse amikor vissza akarta rakni rá a gyárit...

!Garanciális ügyintézésben tudok segíteni!

(#419) none


none
csendes tag

Olvastam itt a fórumon, hogy van a dd-wrt-ből a mini, és a standard. Azt is írta itt valaki, hogy elsőre csak a minit szabad feltenni, és utánna a standard-et. Jól olvastam? Ez miért van így? Miért kell így csinálni? Azért remélem nem kell egy simpla Firmware frissítéstől betojni. Ha tönkremegy, akkor úgy is megkereslek téged. De remélem erre nem lesz szükség.

Csakis E21! Esetleg egy kis E21!

(#420) Simi121 válasza none (#419) üzenetére


Simi121
aktív tag

Valóban a dd-wrt-t úgy kell csinálni, de ezt írják a hivatalos oldalán is. Azt, hogy ez miért van csak ők tudják, meg aki ért hozzá :D . A frissitéstől nem kell félni, csak olyat használj ami tuti jó a router-edre. Nekem is akkor szállt el amikor nem megfelelőt akartam ráflashalni. Amiket itt ajálanak a forumban, hogy már le van tesztelve az biztos jó is. Én már kb. 20-szor frissitettem úgy 1-1.5 hónap alatt és ha el is szállt az csak egyfajta firmware-től volt, feljebb írtam melyik az.

Simi

(#421) Flashcash válasza Braveee (#418) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Annyit írtam hogy attól hogy firmware-t frissít a garancia még nem veszik el, mert vissza lehet tenni a régi firmware-t.

Ezzel az erővel akár azt is írhattad volna hogy ha rátapos akkor nem garanciális stb. stb. ezek mind nyilvánvalók. Egyébként hogyan állapítod meg ha elszállt és a power led villog hogy ő éppen nem a gyári frissítést akarta feltenni valamilyen hiba javítása miatt?

(#422) Flashcash válasza none (#419) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ennyire egyszerű.

WRT54GL-ből két féle verzió van az 1.0 és az 1.1. ezekre max. 4MB-os firmware tölthető fel. Amit te venni fogsz az 99% hogy már az 1.1-es változat, de le is tudod ellenőrizni a router alján levő matricán.

-Az 1.0 változatokon a gyári firmware nem enged csak maximum 3MB-os image fájlt frissíteni a firmwarerre, emiatt egy 3MB-ot meghaladó méretű dd-wrt standard változatot csak úgy lehetett feltenni hogy először feltettél egy mini-t ami kisebb mint 3MB majd az már engedte a 3MB-nál nagyobb méretű firmwarere való frissítést is.

-Az 1.1-es változaton már a gyári firmware is támogatja a 3MB-nál nagyobb méretű firmware frissítést így a fentiek erre nem vonatkoznak lehet rátenni rögtön a standard verziót.

[Szerkesztve]

(#423) none


none
csendes tag

Kicsit ismét OFF kérdés: Le tudná valaki írni bővebben, hogy mire jó az UPnP mód bekapcsolása a routeren és a szoftverekben? Mire jó, és mit lehet vele elérni?

Csakis E21! Esetleg egy kis E21!

(#424) pzska_


pzska_
csendes tag

Szevasztok!Ha a portokat megadom a routerben(wrt54gl),akkor TCP,UDP vagy BOTH kell,ha a utorrent portját adom meg hozzá.Tehát,két gép van.egyiknek IP:192.168.1.152 és a utorrent portja most 57358,de ez tetszőleges úgy tudom.tesóm gépén IP:192.168.1.151 és neki egy mási port van a utorrentnél.DE,beállíottam a portokat a ruoteren,próbáltam TCP-ben meg BOTH-ban is és az upnp támogatva van és mégsem jó.Ledob:( Integra írta,hogy neki nicsn gondja ezzel a konfiggal,hogy utorrent és wrt54gl,de ő most nem nagyon ér rá sajnos,ti nem tudtok vmit modnani?

(#425) none


none
csendes tag

Most, még mindíg nálam van a WRT54G v5 router amíg nem hozzák meg a GL-t. Azt vettem észre, hogy egyetlen olyan file-t sem tudott letölteni az FTP-ről ami 39 megánál nagyobb. Idáig míg nem volt router-em, ilyen sosem fordult elő, és az FTPRush progin sem álítottam el semmit azóta. Kipróbáltam letölteni a TotalCommander-ben is, de ott is valamilyen rejtéjes csoda fojtán 39 mega után feldobta az ablakot, hogy ''hibás file''. Nincsen a routerben valami csomagszűrő, ami nem enged át egyszerre 39 megánál nagyobb file-t? Vagy ami 10 percig engedi a folyamatos kapcsolatot, és utánna automatikusan megszakítja a letöltést? Mi lehet az oka? Kevés a memoria a routerben? Egyébként keresgéltem a beállítások között, de nem találtam hasonló beállításra lehetőséget. Akkor mi lehet a gond? Már átállítottam a routert is UPnP módba, meg a progit is. De így is ugyan ezt a hibajelenséget produkálja. Teljesen tanácstalan vagyok.

[Szerkesztve]

Csakis E21! Esetleg egy kis E21!

(#426) KILLSCLAPS


KILLSCLAPS
csendes tag

Sziasztok! Akadt egy kis problémám a vrt54gl v1.1 el .Az alchemy nem ment fel ,utána ráraktam a Freemant az ráment és azota a power led vilogtatásán kivül másra nem lehet rávenni.nem tudom elérni sem .Az a baj fogalmam sincs milyen firmwaerokat lehet erre a tipusra rátenni. Valaki tudja ilyenkor mit lehet tenni ? :R :W

(#427) Simi121 válasza KILLSCLAPS (#426) üzenetére


Simi121
aktív tag

Szia! Fix IP-el probáltad már? ha azzal se megy akkor bajban vagy. Szétszedés nélkül nem fog rendbejöni. Garanciális?

Simi

(#428) KILLSCLAPS válasza Simi121 (#427) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Szia ! Még nem, nem tudom mi az. Valami tftp probáltam de nem ment .A ping re válaszolnia kéne a routernek.? Amugy garis holnap fogom hivatalosan megvenni.De semmi gond ha kell akkor szétszedem.csak azt kéne tudnom hol van valami info .Meg ,hogy ha sikerül megcsinálni akkor mit lehet ráküldeni.

(#429) KILLSCLAPS


KILLSCLAPS
csendes tag

Sziasztok ! FreemanBasic_V1.0.4_wrt54g.bin raktam rá ettöl halt le.Lanon fix ipvel van kapcsolat de pingre nem válaszol se 192.168.1.1 se 1.100 se 0.1. 0.100 se megy
A freemennek mi a kodja alapon ? .Azt a vezetékelös dolgot aszem fixre beleépitetem hogy ne keljen többet szétszedni csak sajna nem találtam rola semmit.

(#430) ngabor2 válasza KILLSCLAPS (#428) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a router nem válaszol a pingre. én is próbáltam, megy tökéletesen, de apingre nem hallgat. ez nem bug.

ami a feltöltésnél hiba lehet (én is belefutottam): a tftp alapból karakteresen tölti fel a cuccot, át kell állítani binárisra. ez win alatt nem tudom, mennyire igaz, de linux alatt így megy.

(#431) Simi121 válasza KILLSCLAPS (#429) üzenetére


Simi121
aktív tag

Szia! Nézz vissza a #297-es hozzászólástól. Ott is így járt egy kolléga. Belinkeltünk neki egy rakás oldalt. Elvileg a FlashIC 16-17(GL-en ezt kell)-es lábának az összeérintése megoldhatja a problémádat. Először a ddw-rt micro-t rakd fel, utána meg az #1 hozzászólásban vannak linkek ott nézz körül vagy még esetleg a Tomato 1.01. Ha ez az összeérintés nem megy akkor csak kábelel tudod újraflashalni, de ott forrasztani is kell az alaplapra.


''A freemennek mi a kodja alapon ? .Azt a vezetékelös dolgot aszem fixre beleépitetem hogy ne keljen többet szétszedni csak sajna nem találtam rola semmit'' Ezt nemigen értem? Milyen kódra gondolsz? és milyen vezetéket épitettél bele? az elöbb azt írtad, hogy még csak most fogod megvenni.

Simi

(#432) Simi121 válasza ngabor2 (#430) üzenetére


Simi121
aktív tag

Ez igaz win alatt is. Ezért parancssorból kell inditani és a PUT parancsot kell beírni, így:


tftp -i 192.168.1.1 PUT Firmware.bin

Simi

(#433) KILLSCLAPS válasza Simi121 (#431) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Szia ! Köszi a segitséget. A routet kinyirtam csak kölcsön volt egy üzletböl még nincs leszámlázva simán kicserélnék de nekem szükségem van rá ugyhogy marad .Még nem szedtem szét .De ha forrasztgatni kell akkor beleépitünk e csatit hogyha megint ellővőm ne keljen ujra szétszedni azt a flashelöt fixre belerakjúk ha megoldhato.
A freemannek a gyári jelszavát nemtudom Most a lan része fix ip vel megy ,de elérni nemlehet. Köszi majd probálkozom.

(#434) KILLSCLAPS válasza ngabor2 (#430) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Szia ! Köszi egy barátomnak van linuxa meg forraszto pákája meg tehetsége ,lehet rábizom a routert

(#435) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Kéne egy kis help!
Simi121 jóvoltából megérkezett a wrt54gl v1.1 routerem tomato 1.01 fw-vel.
Úgy szeretném beállítani hogy a router maga a szolgáltatótól kérje le az ip-t( a szolgáltató egyébként NAT-ot használ) és a routerre csatlakoztatott gépeknek mac cím alapján rendeljen fix ip-t. Ez utóbbit asszem sikerült megoldanom már a static dhcp menüpont alatt viszont azt h a router automatikusan kérjen ip-t azt sehogy:( Illetve azt csináltam hogy a static dhcp menü alatt beírtam a két gép mac címét, a kívánt ip valamint host címet és add.Namost ezután úgy gondoltam h itt alul megjelenik egy listában h mit adtam hozzá eddíg de nem... viszont ha beállítom az adott fix ip-t akkor elérem a router admin felületét tehát megy.
Eztaz ip cím lekérést kéne valahogy megoldanom, ha a hálózati kapcsolat->állapot->támogatás->részleteknél megnézem a kapcsolatot akkor ott nem ír dns és wins kiszolgálót, gondolom mivel nem kapott infót a szolgltatótól.
Szal help please!

(#436) KILLSCLAPS


KILLSCLAPS
csendes tag

Sziasztok ! köszönöm a segitséget ez a lábősszezárás megoldotta a problémát .Kínomban egy gyárit fhlaseltem bele de müködik.Most akkor melyiket lehet bátran rárakni? freement már nem merem :DD


[Szerkesztve]

(#437) Simi121 válasza KILLSCLAPS (#436) üzenetére


Simi121
aktív tag

Szia! Tomato, ddv-rt, Tofu, Tarifa, Hyperwrt. Azért arra figyelj, hogy a GL-nek megfelelő verzót rakja rá.

Simi

(#438) -FreaK- válasza -FreaK- (#435) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nah most már a static dhcp asszem megy, csak azt kéne elérnem hogy a router a szolgltatótol kapjon ip-t.Valahogy biztos meg lehet oldalni mert nem hiszem el hogy nem gondoltak azokra akinek a szolgáltatója automatikusan oszt ki ip-t... cask tudnám hogyan...

(#439) KILLSCLAPS válasza Simi121 (#437) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Köszi ! Biztos azt néztem el.A másik wrt54gén Samadhi2 - v2.00.8.6sv van az jo vagy cserélni kéne?

(#440) ftc válasza KILLSCLAPS (#436) üzenetére


ftc
nagyúr

van külön tftp flashelő winből nem konzolos....ott nem lesz ilyen gondod legközelebb...

(#441) Simi121 válasza KILLSCLAPS (#439) üzenetére


Simi121
aktív tag

nem ismerem, Sory.

Simi

(#442) Nippon


Nippon
őstag

Hali!

A router egy WRT54GR 1.1 amivel szenvedek. Belövöm, működik egy-két hétig aztán tovább nem. Belépek a router menüjébe és látom, hogy disconnected, de újracsatlakozni nem tudok.
Ha kihúzom a ''netet'' a routerből és bedugom az alaplapba, akkor egyből van net ismét.
Ilyenkor kiresetelem a routert és újra belövök mindent, akkor megy.

Van valakinek ilyen? Segítsetek, hogy rendesen be tudjam konfigolni.
ADSL-t osztok vele két gép és egy noti között.

Nem értek a routerekhez, de a leírtakból gondolom ez maximálisan kiderült. :DD

(#443) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Senki nem használja úgy a routerét olyan szolgáltatónál aminél automatikus ip-t kell használni? :(

(#444) And válasza -FreaK- (#443) üzenetére


And
veterán

Dehogynem, csak nem a tomato-féle fw-rel. DD-WRT -nél kiválasztom a basic setup / connectoin type-nál az 'Automatic configuration - DHCP' -t, és megy. Ugyanott be tudnám állítani a következőket: Disabled, Static IP, PPPoE, PPTP, L2TP, HeartBeat Signal. Mondjuk éppen ugyanez - DHCP - van beállítva a Tomato alap hálózati beállításokat mutató screenshot-jánál is: [link], szóval ott is lehet (furcsa is lenne, ha nem lehetne ;)).

[Szerkesztve]

(#445) -FreaK- válasza And (#444) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen így van, viszont ott látszik is h te neked kell megadnod h milyen ip-t akarsz és ne ma szolgáltatótol kéri le.Ezt nem értem ha dhcp-re van állítva akkor miért lehet egyálltalán állítani az ip-t.. azt kéne odaírja amit az isp-től kapott... de próbáltam eddíg sokféleképpen, sehogy nem tudtam a netet elérni a gépeken:(

(#446) ftc válasza -FreaK- (#445) üzenetére


ftc
nagyúr

MAC cim rendben? mert nekem se ment még nem raktam be amivel ők gondolták hogy megy

(#447) And válasza -FreaK- (#445) üzenetére


And
veterán

Szerintem Te mással kevered azokat az IP-beállításokat. Ha DHCP-n kapcsolódsz, nyiván nincs értelme beállítani a WAN IP-t, de olyat azon az oldalon nem is látok. A 'Router IP Address' a LAN-oldali IP-t takarja (amit neked kell beállítanod oda, ahova jólesik), A DHCP-szerver beállításoknál pedig azt a címtartományt állíthatod be, amelyet ki szeretnél osztani, ha a routert a helyi hálóban dhcp-kiszolgálónak használod. Egyiknek sincs köze ahhoz az IP-hez, amelyet a szolgáltatódtól kapsz.

(#448) KILLSCLAPS válasza ftc (#440) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Szia ! Ősszeszedem a bátorságom meg a kitépkedett hajamat.És feltolok rá valamit.Nézegettem a dd-wrt de nem jöttem rá melyik kell a 54GL v1.1 hez. Minden kezdet nehéz :B

(#449) And válasza KILLSCLAPS (#448) üzenetére


And
veterán

A csomagban lévő hwsupport.txt -ben ezt javasolják:
''3.) Linksys WRT54G/GS (any version) flashing notes:
---------------------------------------------------
-For upgrading from the original Linksys firmware, please use the generic mini version (dd-wrt.vXX_mini_generic.bin) and flash it from the web GUI interface. After this first flashing you can change to any other distribution, if you want.
-For flashing via the web GUI interface, always use the included 'generic' binaries. The other Linksys router specific binaries are only meant for tftp upgrades. ''


Tehát alap gyári fw-ről először mindig a 'generic mini' nevű verziót, azután azt, amelyiket véglegesen szeretnéd, pl. a 'Standard'-ot (és abból is mindig a ''generic'' végű fájlt, ha a webfelületen frissítesz). Nekünk is jórészt GL54 v1.1-eseink vannak, és már egy csomóra rátoltuk így a Standard-verziót.

(#450) -FreaK- válasza ftc (#446) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát nemtudom, mac másik topicban írták éppen hogy kábelnet miatt mac cím alapján azonosít a szolgáltató(illetve a modememet gondolom). Honnan tudom h mi az amivel ők gondolják h megy, illetve hova kell beírni?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.