Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) PongiÁki válasza Szakos (#350) üzenetére


PongiÁki
csendes tag

A Lanos gépen megy frankón a net, de mikor laptoppal böngészni akarom a wlan hálózatot, akkor nem talál semmit. A DD-wrt beállításai között olyat találtam, hogy az Rx Tx funkciónál meg lehet adni hogy melyik antenna melyik legyen. Most autora van rakva. Az Rx meg a Tx valójában mit jelent amúgy?

(#352) Szakos válasza PongiÁki (#351) üzenetére


Szakos
csendes tag

Rx= vétel, Tx= adás. Most nem vagyok router közelben, este megnézem a beállítási lehetőségeket.

(#353) töky12 válasza PongiÁki (#351) üzenetére


töky12
csendes tag

Szia!

Én úgy játrtam hogy acer notebook egyszerüen nem akar fellépni a wifi (titkosított) hálóra.
De titkosítás nélkül megy. Na erre varjál gombot. Már a 2 acer amivel találkoztam.
:W

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#354) Szakos válasza töky12 (#353) üzenetére


Szakos
csendes tag

Próbáld MAC cím alapján, otthoni használatra ez elég. Utána van még egy lehetőség, hogy Allow vagy Denie vagyis akik a listában vannak azokat engedélyezi vagy csak azokat tiltja ki és mindenki más csatlakozhat.

(#355) töky12 válasza Szakos (#354) üzenetére


töky12
csendes tag

Majd ha megjavul a router akkor. Addig meg imádkozok.......... :R Hátha most intenziv oszályon van. javulást várok. Még nem adtam a dokinak pénzt.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#356) Farcry


Farcry
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket kérem!

Vettem egy wrt54gl-t UPC chello megosztás céljából.
Kezdő vagyok router beállításban.
Két gép kapcsolódik a routerre, az egyik wifin keresztül.
Static IP- vel 2-3 napig bírja, utána elfelejti a netet. Automatic Configuration-DHCP- vel
1 hétig bírta. Chello-nál melyik beállítás kell ? :F
-Firmware Version : v4.30.7, Jun. 20, 2006
Esetleg ha valaki tudna teljes leírást a beállításokról annak örülnék. :R

(#357) Amper válasza Farcry (#356) üzenetére


Amper
tag

Torrentezel, nem attól áll meg a net?

MOD: Nálam a bittorrent akasztotta ki. Még nem sikerült rájönnöm, hogy mi lenne a megoldás... :F

[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#358) Farcry válasza Amper (#357) üzenetére


Farcry
csendes tag

Nem, csak egyszerű böngészés.
Viszont az XP elfelejtette az elérési utat a routerhez.
Utána kézzel konfigurálva feléledt a net egy pár napig.
Nem tudom miért, most újra Static IP- vel megy.
Kérdés meddig. :W

(#359) And válasza PongiÁki (#349) üzenetére


And
veterán

Ezt nem fogod tudni megoldani. A router ugyanis nem tudja azt megcsinálni, hogy amit az egyik antennán vesz, azt a másikon adja tovább. A wlan forgalom mindig kétirányú (fél)duplex kommunikáció. Azokkal a beállításokkal el tudod érni, hogy az egyik antennát csak adásra a másikat meg csak vételre használja a router, vagy azt, hogy ne is probáljon antennát váltani (diversity mód), hanem kizárólag az egyik aljzatot használja adásra/vételre. De Neked egyik sem jó, mert Te ''keresztirányú'' forgalmat akarnál megvalósítani, az automatikus kiválasztás meg nem erre való (egyébként sem arra van kitalálva, hogy két külön térbe tedd az antennákat).

(#360) CWorm válasza Farcry (#358) üzenetére


CWorm
aktív tag

Próbáld meg azt, hogy a routerben kikapcsolod a DHCP-t, fix ip-t állítasz be a gépeknek, átjárónak megadod a router ip-jét, DNS-nek meg a szolgáltatód DNS szerverét/szervereit. Nekem eleinte az volt a baj, hogy a routert adtam meg DNS kiszolgálónak, és így csak pár napig működött jól.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#361) beef válasza Karex (#265) üzenetére


beef
őstag

Kis segítség kellene, kipróbáltam a sávszélesség megosztó scriptet.
Nekem a 192.168.2.254-en van router, tehát kliensek IP címét értelemszerűen módosítottam 2.x-re.
Elmentettem tűzfal beállításként, reset, de nem korlátoz semmit :(
Router: W54G v.5 fw:v23SP3

Esetleg a parancsokról elérhető lista a neten?

(#362) Farcry válasza CWorm (#360) üzenetére


Farcry
csendes tag

Kipróbálom.

DHCP Server-Disable
Mi a különbség a Static IP/Automatic Configuration-DHCP között? :F
A tűzfal beállításnál mit szoktatok használni? :U

[Szerkesztve]

(#363) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!
Kéne vennem egy routert miután 5-ből 3 Dlink 604est láttam meghalni.

Csak nem tudom, melyik linksys-t érdemes.
Azt hallottam hogy a WRT54G nem jó, mert a 7es verzióban már más proci van, szóval ez kiesett.

Maradt a WRT54GC, WRT54GL, WRT54GS. (ár szerint növekvő sorrend)

Szóval melyiket?

(#364) Don Vittorio válasza Mathiask (#363) üzenetére


Don Vittorio
őstag

A hetes G rémálom volt - 1 nap után visszaadtam. Most 1 napja GL van. Még ez sem százas, de legalább megy, és csak néha olyan, mintha dadogna. Még nem derítettem ki, hogy ennek lehet-e változtatni a szoftverét, mint a korábiaknak.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#365) ftc válasza Don Vittorio (#364) üzenetére


ftc
nagyúr

mivel Linux van rajta azt változtatol rajta amit akarasz...eső hozzászólásban spéci firmwarek...

(#366) ablabla


ablabla
csendes tag


Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mire kell figyelnem amikor a gyári fw-re rátolom a ddwrt v23 sp2 vpn verziót egy GL routerrn (v1.1-es)?
Köszi a segitséget!

Üdv

(#367) CWorm válasza ablabla (#366) üzenetére


CWorm
aktív tag

Szerintem le van írva több helyen is, a honlapon, meg biztos readme-ben is, de szerintem a legfontosabb, hogy ne wireless-en, hanem kábelen keresztül frissítsd, és lehetőleg ne szakítsd meg a folyamatot (ne legyen áramszünet meg windows lefagyás meg ilyenek:) )

[Szerkesztve]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#368) töky12


töky12
csendes tag

Még nenm jutottam semmire. Most jön a kábelzés. Először egy tapasztal számítogépes fogja megprobálni. Kiváncsi vagyok a fejleményekre.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#369) pzska_ válasza Mathiask (#363) üzenetére


pzska_
csendes tag

Csáó Mathiask!Na,sikerült már megvenned vmelyik routert?csak mert én is akarok egyet venni az smc helyett és nem tudom eldöntni melyik legyen.a boltban a srác a wrt54g-t ajánlotta,neki már másfél éve megy,de hát abban még a régebbi proci van és félek az újtól.havernak van itt nálam egy linksys befw1154 vagy vmi ilyesmi és ez tökéletesen működik.ha már sikerült megvenned vmelyiket,akkor légyszi írd meg,hogy hogy teljesített.ja,és hogy közben torrentezel-e,mert nekem csak a torrentezéskor adódnak problémáim az smc-nél.köszi

(#370) Mathiask válasza pzska_ (#369) üzenetére


Mathiask
senior tag

Szia, igen sikerűlt vennem egy wrt54gl-t, mert a 7es verziójú g-től féltem én is.
Viszont alaposan kipróbálni nem volt módomban, mert egész hétvégén dolgozom reggeltől estig.:( Így csak kicsi netre használta itthon a család. Eddig nem volt panasz rá.Ja edigitalba vettem 16500-ért,ami olcsóbb mint a g. Meg most láttam, hogy valami denniss (http://www.denniss.extra.hu/)nevű srác is árul ilyet 14500ért, bár ő ugye nem bolt, de 1 év garanciát ad rá(gondolom papír is van róla). Ennyiért szerintem nagyon megéri, főleg hogy így a többi router is hasonló árú.

(#371) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nagy dilemmában vagyok... cserét ajánlottak 1-az-1-ben. wrt54g v5.1 dd-wrt v23sp2-vel (tökéletesen megy), ezt adnám én. és amit kapnék egy wrt54gl, verziót nem tudok mondani. érvek, ellenérvek, ''azonnal cseréld!'', ''eszedbe ne jusson!'', tapasztalat, stb...?

(#372) And válasza ngabor2 (#371) üzenetére


And
veterán

Azonnal cseréld :D! Nagyobb a memóriája (a RAM és a FLASH is duplája, mint a mostani típusodnak), így a teljesebb ill. speciális (standard, voip verziók) DD-WRT - vagy más - külső firmware-eket is rá tudod tolni. Egyesek szerint a nagyobb ram sem hátrány, ha pl. fájlcserélőkről, sok kliensről van szó. Én már megejtettem egy ugyanilyen cserét, nem bántam meg..

(#373) ngabor2 válasza And (#372) üzenetére


ngabor2
nagyúr

oké, hétfőn betámadom a bótot :D

(#374) pzska_ válasza And (#372) üzenetére


pzska_
csendes tag

Úgy látom akkor a wrt54gl-t ajánlja mindenki inkább a mostani sima g-vel szemben.akkor megpróbálok egy ilyenre én is cserélni.remélem az jó lesz.:S a torrent futása mellett,mert ezzel az smc-vel,ha megy a torrent kb 2 percenkénti szakadásom van,ami elég idegtépő.Van vkinek linksys wrt54gl-je,aki közben torrentezik?tapasztalat,stb érdekelne.thx

(#375) Flashcash válasza pzska_ (#374) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezt a torrent klienst használom WRT54GL mellett [link] úgy hogy az UPNP be van kapcsolva, az alap és a Tomato firmware-el is jól működik.

(#376) Simi121


Simi121
aktív tag

ma du. kb 6 órai munkával sikerült kábelel újraéleszteni GL-emet. Ekkorát sz....ni. Komolyan mondom kész horror, de a lényeg, hogy újra megy. Ha valakinek segitség kell szóljon nyugottan. Most jön Töky12 kollégának a V5-öse.

ui: múlt héten vettem egy WRT54GL-t de így már nincs rá szügségem hálisten, ha valakit érdekel esetelg :R :F

Simi

(#377) -FreaK- válasza Simi121 (#376) üzenetére


-FreaK-
veterán

Érdekelne, mennyiért adnád? Küldj privit, megbeszéljük úgy:)

(#378) Braveee


Braveee
csendes tag

Na töky hogy áll a routered? Feléledt?

!Garanciális ügyintézésben tudok segíteni!

(#379) töky12


töky12
csendes tag

Sziasztok!

Ami történt. Héten kapom vissza a gépet. Ők nem jutottak vele semmire. Viszont egy jó hir hogy van egy siemens gigaset505 routerom amit sikerült feléleszteni. linksys ftp progival.

Mivel ez is linksys igy ebbe a tropickba irtam örömömet.

Ha visszakapom a liksyst akkor jöhet a forrasztás. :R

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#380) beef válasza pzska_ (#374) üzenetére


beef
őstag

Nekem WRT54G v5 van, azzal is szakadozik rendesen az utorrent, kb. 1-2 óránként csak, de az is idegesítő.
Már minden variációt kipróbáltam amit az utorrent oldala javasolt, de nem segített :(
Valószínűleg túl sok szálat használsz, olvasd végig, ha utorrent-et használsz, nagyon jó FAQ-ja van.

(#381) Nippon


Nippon
őstag

Hali!

Elég tufa vagyok Router témában, légyszi segítsen valaki.
A router egy WRT54GR 1.1 amivel szenvedek. Belövöm, működik egy-két hétig aztán tovább nem. Van valakinek ilyen? Segítsetek, hogy rendesen be tudjam konfigolni.
ADSL-t osztok vele két gép és egy noti között.

(#382) Smoothy


Smoothy
tag

Hali, érdekelne hogy Linksys WRT54GS-nek kb menniy a hatótávja? Vagyis hány dB-es az antenája?

(#383) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Úgy néz ki hogy simi121 jóvoltából hozzájutok egy GL-hez, ezért lenne kérdésem vele kapcsolatban.
Volt aki olyan problémákról számolt be hogy torrentezés közben szakította a kapcsolatot a router a túl sok szál miatt.Nos nekem a jelenlegi routerem is ezt csinálja ami rohadt zavaró, többek között ez az egyik ok amiért megveszem a GL-t.Arra lennék kiváncsi h ez a problem biztosan jelentkezik, mindenki tapasztalta-e eddíg és hogy lehet-e tenni ellene valamit.
Jah nálunk ráadásul két gép lenne rákötve és előferdülhet h mindkettőn menne torrent egy időben tehát szeretném tudni h mire számíthatok ezügyben(és lesz egy 3. gép is netezésre) :)

Még valamire kiváncsi lennék, mégpedíg hogy meg lehet-e azt oldani ezzel a routerrel, hogy
a két gép hálókártyájának a mac címéhez rendeljen ip-címet így a két gépen fix ip-t lehessen beállítani és használni, miközben a rputer maga a szolgáltatótol automatikusan kéri le az ip-t.

jah és mégvalami: ha jól rémlik a különnöző típusok közül a GL a legjobb, ugye?


[Szerkesztve]

(#384) Flashcash válasza -FreaK- (#383) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem a router alapfirmware-e is tökéletesen ment az alap torrent kliens-el akár egy hétig is folyamatosan.
De ha valami speckó torrent klienst és rengeteg párhuzamos kapcsolatot használtok akkor van több olyan külső firmware amely kezeli ezt a problémát.
Én a Tomato-t ajánlom ha visszaolvasol nemrég írtam róla ott minden infót megtalálsz.

Ugyanebben a firmware-ben van statikus DHCP ami pont azt tudja amit írtál, azaz beírod a portokon levő hálókártyák mac címét, emellé beírsz egy IP-t és innentől kezdve ezek a gépek mindíg ezt az ip-t kapják. Persze emellett még működhet a normál dhcp is ha pl. wlanon mások csatlakoznak a hálódhoz akkor ők automatikusan kaphatnak majd ip-t.

(#385) -FreaK- válasza Flashcash (#384) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
uTorrent-t megy mindkét gépen amúgy, mellette még szokott menni játék és net böngészés is.Remélem bírni fogja.
Simi121 épp az előbb írta hogy tomato 1.01 van rajta jelenleg, tehát akkor ezzel nemlesz probléma:)

(#386) Flashcash válasza -FreaK- (#385) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A utorrent pont egy problémás kliens ha a párhuzamos kapcsolatokat és a router problémákra való panaszokat nézzük. Mindenképp írd majd le itt a fórumon hogy működik-e a Tomato-val, akkor is ha jól megy. :)

[Szerkesztve]

(#387) pzska_


pzska_
csendes tag

Szevasztok!Már nagyon tele van a hócipőm...vettem pár hete egy smc wbr14g-s routert,hát nem volt jó.Ha ment a torrent szakadt a net.Na most,lehoztam havertól egy linksys routert(vmi régebbi befw 1154-es),azzal nem votl semmi gondom.olvastam a wrt54g-ről,hogy a 7-es nem lett eltalálva,mindenki a wrt54gl-t ajánlotta,meg is vettem és nem jó.ugyanúgy szakad a net torrentezés közben.próbáltam már upnp támogatással meg anélkül is.mit csináljak?:(

(#388) -FreaK- válasza Flashcash (#386) üzenetére


-FreaK-
veterán

Okés, ez természetes!:) Simi121 holnap adja fel, így az ünnepek miatt csak jövőhét közepén jön majd meg.Ahogy látom pzska_ kollégának is ilyen problémái akadtak:(

pzska_: milyen torrent klienst használsz?

(#389) pzska_ válasza -FreaK- (#388) üzenetére


pzska_
csendes tag

uTorrent 1.6-osat.

(#390) Flashcash válasza pzska_ (#387) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Külső firmware-t kell tenned a routerre. A Tomato firmware-t itt megtalálod: [link]
A ''G''-s változatot tedd majd fel, a frissítés előtt tartsd 5mp.-ig nyomva a resetet és így hozd alapállapotba a routert, majd az adminfelületen az administration/fimrware update alatt tudsz upgradelni. A tomato bejelentkezőneve/jelszava: root/admin.

(#391) -FreaK- válasza pzska_ (#389) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkor ahogy itt látom eza kliens okozza a problémákat, kár pedíg szerintem eza legjobb :O
Számolj be légyszíves a tapasztalatokról ha megcsináltad az fw update-et tomato-ra!

(#392) pzska_ válasza Flashcash (#390) üzenetére


pzska_
csendes tag

Na feltettem a tomato 1.01-et és most várok;)remélem jó lesz:)

(#393) pzska_ válasza pzska_ (#392) üzenetére


pzska_
csendes tag

Na hát..10 perce kb megszakadt.de remélem ez csak 1 alkalom volt és több sose:D majd holnap még figyelgetem,mára kb ennyi;)

(#394) CWorm válasza -FreaK- (#385) üzenetére


CWorm
aktív tag

Ha egynél több gépen lesz használva torrent, akkor nagyon ajánlatos lekorlátozni a kliensek feltöltését, főleg lassabb nettel, mert a feltöltés baromira le tudja lassítani a letöltést. Szerintem arányosan érdemes lekorlátozni, szal ha 3 gép lesz összesen a routeren, akkor mind a két torrentes gépen le kell venni a feltöltést az elméleti maximum harmadára, és akkor így még netezni is lehet majd mellette.
Az utorrent és a Linksys routerek kapcsolatáról itt lehet olvasni: [link]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#395) Integra válasza -FreaK- (#383) üzenetére


Integra
titán

soha nem volt ilyen problémám, absz stabil.
utorrentet használok én is, dd-wrt firmware-rel.
fix ip-t meg úgy adsz a gépeknek, hogy az elején gyárilag is 50 dhcp cím van, vagyis a végén mikor az adott gépen magadod az ip címet akkor a vége 151 vagy 152 vagy 153 és így tovább felfelé essen, vagyis a dhcp tartományon felül.
és mikor állítod be a routerban a utorrent vagy bármi más port range forwardját, mikor a portot megadod, akkor már az adott gép előre beállított fix ip-jét adod meg ide.
ennyi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#396) -FreaK- válasza CWorm (#394) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szoktam korlátozni eddíg ezzel nem is volt idáíg problémám(max az öcsémmel való egyeztetéssel:) ). Én a kapcsolat megszakítására gondoltam amit a sok egyidejű kapcsolat okoz.
Köszi a linket, áttanulmányozom részletesen!:)

(#397) -FreaK- válasza Integra (#395) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi :R
Bár még nem értem teljesen elejétől a végéíg de majd ha megjött a router akkor már valszeg menni fog, de úgyis jelentkezem majd akkor:)
Érdekes viszont h valakinek van ilyen problémája, valakinek meg nincs.. vajon múlhat ez a fw típusán?(dd-wrt és tomato ugye)

(#398) ablabla


ablabla
csendes tag

Hellótok!

Olyan kérdésem lenne, hogy lehet e GL routerben időzitett script futtatása?
(crontab nincs, tehát valami hasonlóra gondoltam)
Köszi

(#399) pzska_


pzska_
csendes tag

Szevasztok!Hát sajnos a tomato se hozott megoldást:( ha csak én gépezek és torrentezek ,akkor ment 4 órát,de ahogy öcsém is benyomja a gépét ledob össze-vissza mindig más időközönként.nem tudtok még tippet?(wrt54gl-tomato 1.01gyel)

(#400) -FreaK- válasza pzska_ (#399) üzenetére


-FreaK-
veterán

Próbáltad már amit CWorm linkelt a #394-ben?
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.