Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) zoa válasza S.J.M. (#149) üzenetére


zoa
tag

Semmi es most mar elegem van...

Kedvenc szinem a szivarvany

(#152) kymco válasza kymco (#150) üzenetére


kymco
veterán

Help! :Y :Y :Y

www.refujvaros.hu

(#153) Flashcash válasza kymco (#150) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudom mi lehet a gond, a firmware firssítést próbáltad? [link]

(#154) kymco válasza Flashcash (#153) üzenetére


kymco
veterán

Az eredeti firmware van fenn. Köszi a linket.

www.refujvaros.hu

(#155) Flashcash válasza kymco (#154) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mindenképp próbáld ki a firmware frissítést hátha megoldja a gondot:
Last Firmware Version: 1.01.0

Firmware 1.01.0
- Update Broadcom ethernet driver.
- Resolves DHCP server issue.-
- Resolves TFTP upgrade failure with code utility.
- Resolves PPPoE lock up issue
- Resolves TFTP upgrade failure.
- Resolves Multi-session issue

(#156) q2w3


q2w3
senior tag

Hy!
Egya pár hónapja van egy wrt45g routerem.Eddig a pc rá volt kötve kábellel és a laptop volt vezeték nélküli, de most vettem még egy gépet és mindegyik vezeték nélkül kapcsolódik rá.
A probléma az, hogy a lakásban a gép és a router között nincs 10 méter távolság, de rossz a kapcsolat egy másik szobában másik géppel meg nagyon jó a kapcsolat.Pedig a másik messzebb van a routertől. A vezeték nélküli hálózati karim:Gigabyte GN-WP01GT.(mind két gépben ilyen van). Az egyiknél 1 fal a másiknál 2.És a másodiknál jó a net. Le van kódolva.
Lehetséges, hogy feltörték?
A firmware segítene? Ha igen, hogyan kell csinálni?
Előre köszi a választ.

(#157) q2w3 válasza q2w3 (#156) üzenetére


q2w3
senior tag

És hol tudom megnézni, hogy hányadik verzió?

(#158) S.J.M. válasza q2w3 (#157) üzenetére


S.J.M.
senior tag

A router alján szokott lenni ráírva hogy verXY az a verziója.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#159) q2w3 válasza S.J.M. (#158) üzenetére


q2w3
senior tag

Megtalálttam. 5-ös. Azt hogyan kell frissíteni?

(#160) S.J.M. válasza q2w3 (#159) üzenetére


S.J.M.
senior tag

1. hozzászólás. ;)

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#161) DeepDish


DeepDish
őstag

WRT54GL routerrel megtudom azt csinalni,h kinek mennyi fel/le savszelessege legyen? :U

(#162) Braveee


Braveee
csendes tag

Hello mindenkimek!

Firmware által elsszált, vagy elfáradt WRT54G, WRT54GL, WRT54GS , ill WAP54G eszközök javítását vállalom. Az e-maileket várom az ikarus28@freemail.hu címre.

!Garanciális ügyintézésben tudok segíteni!

(#163) Haspók


Haspók
csendes tag

Sziasztok!
Vettem 2db WRT54GL routert. Mindkettőn fw-t frissítettem DD-WRT standard van rajta.
Az egyik a NET-en lóg és AP-módba van kapcsolva, MAC szűréssel, DHCP kikapcslova.
A másik wrt-t sehogy sem tudom rávenni arra, hogy kliensként is működjön. Odáig eljutottam, hogy konnektálnak de egy deka hasznos bit sem egy egyik irányba sem. WDS módban érdekes megy, de ezt nem akarom használni mert van még 1 Asus W-LAN kártyám amivel tökéleteses müködik.
Valaki árulja el nekem mit qrhattam el, hogy nem tudok a WRT54GL-el kliensként kapcsolódni a másik GL-hez!!?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#164) And válasza Haspók (#163) üzenetére


And
veterán

Érdekes, én a wds-sel sokkal többet szívtam, mint a sima AP-kliens kapcsolattal. Utóbbi mindig ment, mint a karikacsapás. Ha a konnekt fizikailag már megvan, a kliens kiírja az AP-t és viszont, akkor azért - ha még nem tetted volna meg - körülnéznék az IP-cím / netmaszk és egyéb alapvető beállítások között a 'Network setup'-ban. Vagy ha ezek rendben vannak, pl. a ping működik? Ja és még annyi, hogy ha a saját AP-dre csatlakozol, célszerűbb nem a sima kliens-módot használnod a második routeren, hanem a kliens-hidat.

(#165) ngabor2 válasza DeepDish (#26) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jó régi hsz-re reagálok... van valami mód végülis vinyó rákötésére?

(#166) CWorm válasza DeepDish (#161) üzenetére


CWorm
aktív tag

Talán valamelyik firmware-ben van ilyen lehetőség, de abban pl nincs, amit én használok most (Thibor), hanem csak olyasmit lehet beállítani asszem, hogy portonként hány megabites legyen a kapcsolat, de ezt még nem próbáltam ki (asszem nem is lehet túl alacsonyra állítani, talán fél megabitnél kezdődik a választási lehetőség).

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#167) DeepDish válasza CWorm (#166) üzenetére


DeepDish
őstag

Nekem alap firmware van fennt de kattogok azon,h vmi hackeltet kellene feltenni csak nemtudom mit lenne erdemes?! TIPP?! :U

(#168) q2w3


q2w3
senior tag

Szerintetek melyik a legerősebb védelem amit be lehet állítani(kód fajta).
Mert olyan érzésem van, hogya mostanit feltörték.Most egy WPA-PSK védelem van rajta.

(#169) And válasza q2w3 (#168) üzenetére


And
veterán

WPA2 (AES), de WPA-t egyelőre nem tört senki, tehát valszeg téves a következtetésed. A WPA-kulcs persze máshogy is kikerülhet, da ahhoz szvsz. minimum egy ismerős kell, aki hozzáfér a pc-hez vagy a routerhez.

(#170) q2w3 válasza And (#169) üzenetére


q2w3
senior tag

Szerintetek miért lehet az, hogy csak egy gép megy 2,5Mbit-es Chello classic csomagom van
és akad a net. 375Kb/s-el tudnék letölteni és helyette 175-öt enged.
A jelerősség pedig kiváló.

[Szerkesztve]

(#171) kymco válasza Flashcash (#155) üzenetére


kymco
veterán

Megoldódott, de nem firmware probléma volt... :)
Volt egy fix ip címes nyomtatószerverem, melynek az értéke kívül esett a router által kiosztott címtartományon. Most vagy a printerszerver romlott el, vagy megzavarta a fix ip cím, még nem tudom, de ez az összeállítás több, mint fél évig gond nélkül működött (kivéve a vezetéknélküli noti hálózati kapcsolatának bizonytalanságát) és csak most adta be a kulcsot a pc-nél....
Örülök, hogy megoldódott, borzasztóan frusztrált a dolog.... köszönöm a segítséget! :)

www.refujvaros.hu

(#172) pum pal


pum pal
csendes tag

Biztos nagyon lama kerdest fogok feltenni, elore is bocs.
Szoval vettem egy wrt54g routert hasznaltan.
Hazahoztam, kabeleket osszedugdostam, router bekepcs, laptop bekapcs, wifin keresztul szepen ossze is akad a ket masina, csak keri a halozati kulcsot.
Gondoltam semmi baj, nyomok egy resetet a linksysen.
De problema nem oldodott meg meg mindig keri a halozati kulcsot.
Ez valami gyari kulcs?
Ha igen akkor mit kell tennem?
Ugye nem kell kidobnom.

(#173) kymco válasza pum pal (#172) üzenetére


kymco
veterán

Először vezetékesen kösd össze, és így hálózati kulcs nélkül is fel tudod konfigurálni. Bepötyögöd a böngésződbe a 192.168.1.1 címet, majd felhasználó névnek admin-t és jelszónak is admin-t..... és feltárul a beállítások menürendszere....
Itt beállíthatsz magadnak új hálózati kulcsot is, amit csak te ismersz....

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#174) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Valaki segítsen, mert megőrülök.

Adott egy chellos net. Vettem anno egy SMC wireless routert, ami folyamatosan eldobta a netet torrent és DC közben. Két nap múlva visszavittem, hogy szar. Elhoztam egy másik SMC-t, ami szintén ugyanezt produlkálta. Szintén visszavittem. Most vettem egy Linksyst és ugyanezt csinálja, de ennek még csak torrent sem kell, sőt bekapcsolt gép sem. Egyszer csak a modem összes lámpája bevillan, majd kialszik és elmegy a net.

Mi azt istent állítsak a routerben? Gondolom kommunikál a modemmel, vagy csomagokat küld a szolgáltatónak amik kinyírják a modemet, vagy tudomisén mi van. :( Volt valakinek hasonló problémája?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#175) Gh0sT válasza Gh0sT (#174) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nos, úgy néz ki a modem szarakodik. Router nélkül is szakít. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#176) pum pal válasza kymco (#173) üzenetére


pum pal
csendes tag

koszi sikerult
meg annyit, hogy hol tudom beallitani azt, hogy milyen erosen sugarozza a jelet?

(#177) pum pal


pum pal
csendes tag

hat ize
az egy dolog hogy nem jovok ra, hogy hogyan kell beallitani azt hogy milyen erosen sugarozzon, de igazabol mas problemam is van.
a laptop szepen osszeakadt a routerrel, szep kapcsolat, kivalo minoseg, csak eppen nincs internet kapcsolat.
Na ilyenkor mi van?
a webes feluleten nincs esetleg egy gyari beallitasok opcio?
ha kabelesen osszekotom, akkor semmi problema.
oooooo ize mitevo legyek?
nincs esetleg egy hasznalati utmutatas? sajna en nem talaltam a weben

(#178) And válasza pum pal (#176) üzenetére


And
veterán

Ha az eredeti gyári firmware van a routereden, akkor sehogy. Az ugyanis nem támogatja az adóteljesítmény beállítását.
Túl sokat egyébként sem tudnál nyerni az alapbeállításhoz képest, mert egy bizonyos teljesítmény felett a rádiós chipset hűtést igényel (és ez nem olyan magas érték).

(#179) kovyka


kovyka
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, h én a netet wirelessen kapom a szoláltatótól.
Namost nekem van egy wrt54gl routerem, mostmár Thibor15c Firmware-vel.
A kérdésem az lenne, h hogyan tudnék csatlakozni a kiszolgálom AP-jához ezzel a routerrel, mert elvileg lehet ha jól tudom???
-wireless / w mode : ha Wireless Ethernet Bridge-et választom (aszem ezt kellene)
-ja és az AP nevét h pl.: iroda2 akkor azt hol tudom beállitani? (W. network SSID??? , de az az én routerem cime vagy mikor hidban üzemel akkor nem??)
-gondolom az ip-t statikusan kell
Elég csak ezt beállitani??

Elnézést, h ilyen sokat kérdezek csak sajna itt porosodik a router már egy pár honapja, mert eddig a szolgáltatóm MAC alapján szürt és nem lehetett használni de most......

A helpet elöre is köszönöm!
(Végig olvastam az eddigi hozzászolásokat, csak nem jutottam el a megoldásig)

(#180) kymco válasza pum pal (#177) üzenetére


kymco
veterán

Van ilyen az ''Administration'' menűpont alatt, hogy ''Factory defaults''. Ha valamit nagyon elbénáztál a beállításoknál, innen újra lehet kezdeni....
Ezután beállítod a szolgáltód alapján biztosított beállításokat a ''Setup'' menűpontban, majd a wireless beállításokat a ''Wireless'' menűnél a biztonsági résszel együtt, és szerintem nem lesz gond.

www.refujvaros.hu

(#181) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok !

Érdeklödni szeretnék, hogy nekem van egy wrt54gc típusu linksys wlanos routerem
[link] ami ilyen.
amiben eccerüen hiába állitom be a kivánt portokat amiket engedélyezzen, mégis passziv vagyok (pl utorrentben hiába engedélyezen a portot egy bizonyos oldalon passzivnak vagyok feltüntetve) holott igy hogy a routerben beállítottam a portot eddig sikerült aktívnak lennem ? azt mondjk még nem probáltam hogya win aloli tüzfalat kilövöm, de mielött ujrahuztam a rendszert akkor is ez a tüzfal volt fennt. :F
Milyen megoldáslehetséges erre ?
A firmware 1,03 és a gyártó honlapján még régebbit találtam.
Elöre is köszi

(#182) kovyka válasza kymco (#180) üzenetére


kovyka
csendes tag

Thx, ha megakadok akkor jövök vissza : )

(#183) kiskakas válasza Motaba78 (#181) üzenetére


kiskakas
senior tag

kicsit OFF,de halozat epitesbol maradt egy bontatlan,dobozos GL-em, fix 15k-ert elado.
ON

(#184) Motaba78 válasza kiskakas (#183) üzenetére


Motaba78
őstag

pü ment.

(#185) kiskakas válasza Motaba78 (#184) üzenetére


kiskakas
senior tag

rePÜ is:)

(#186) pum pal


pum pal
csendes tag

haho
a problemam tovabbra is az, hogy habar a laptop meg a router szepen osszeakadt, jeleroseg kivalo, allapot csatlakoztatva, az explorer megsem megy ki a netre.
latott mar vki ilyet?

(#187) htoms válasza pum pal (#186) üzenetére


htoms
tag

dns szerver cimeket megkapja a geped a routertol?
ipconfig mit mutat? (ha linux akkor ifconfig)

(#188) pum pal válasza htoms (#187) üzenetére


pum pal
csendes tag

privibe tudunk errol csevegni?
esetleg msn-en?

(#189) kymco válasza pum pal (#186) üzenetére


kymco
veterán

Vezeték nélkül látod a routert? (nem az internetet)

www.refujvaros.hu

(#190) reasonfan039


reasonfan039
csendes tag

Sziasztok,

nem tudtam végigolvasni az összes hozzászólást, lehet, hogy már volt ilyen kérdés, akkor bocsi:
Úgy néz ki, hirtelen halállal eltűnt a WRT-54G -m wifi része, egyik napról a másikra nem hajlandó a laptop csatlakozni rá. Volt hardreset, utána nem is állítottam vissza a titkosítást, MAC-szűrést, csak úgy szárazon is beengedtem volna már a gépet, de nem.
2.2 volt a FW, rátettem a legújabbat, egy órát hagytam pihenni, de utána sem hajlandó csak a LAN portokon keresztül kommunikálni. A broadcastolt SSID-t sem hozza fel 2 laptop keresője sem...
Természetesen a wireless a routeren engedélyezve van, most éppen nincs sem titkosítás, sem szűrés, sem QoS, sem semmi.
Van valami ötlet? kb. 1,5 éves a kütyü, eddig teljesen jól ment. Van esetleg olyan teszt, vagy valami, amivel egy szimpla igen, nem jön válaszul, hogy tényleg annyi a wireless résznek?
Ha ennyi, kénytelen leszek venni egy másik routert, mit javasoltok? (amit a marketing ígér, az alapján az Asus WL500gP tetszene, de a megfelelő fórumon eléggé negatív dolgokat lehet róla olvasni - mondjuk, nem az átlagos router képességei miatt érdekelt volna, hanem a DM, a QoS, USB2, samba, FTP, DynDNS miatt...)

Előre is köszi!

(#191) htoms válasza reasonfan039 (#190) üzenetére


htoms
tag

''DM, a QoS, USB2, samba, FTP, DynDNS miatt...)''

Ezek miatt szerintem vedd meg ha tetszik. Nekem Dyndns, ftp server, web server, USB printer, USB pendrive, QoS, DM, Samba, NFS megosztas jatszik rajta szepen.... Aztan ki mit mond. Mindenkinek mas a tapasztalata vele, sokan sokkal tobbet varnak tole mint amit a 2x ezres kategoria tudhat. Ez azt tudja azt amit egy jo home/office routernek tudnia kell.

(#192) reasonfan039 válasza htoms (#191) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

működik megfelelően a DM? Gondolom, azért nem túl kifinomultak a beállításai? Amilyen sorrendben bedobod a file-okat, annyi?
Most eléggé kétségbeejtett a wifis rész halála a wrt-ben: amúgyis terveztem, hogy cserélem (ha ez az Asus már 100%os), de így most lehet, hogy kénytelen leszek előre bevásárolni, aztán megvárni, amíg valaki a marketing által villogtatott szolgáltatásokat valahogy tényleg beleteszi a kütyübe...

(#193) htoms válasza reasonfan039 (#192) üzenetére


htoms
tag

baaa DM nem bocs bocs. Azt en nem hasznalom. Azt nem figyeltem. Szal torrent nem megy rajta. Nem igazan torrentezek.

[Szerkesztve]

(#194) pum pal


pum pal
csendes tag

irhatok meg ide butabbnal butabb kerdeseket?
ezzel a linksys routerral kuzdok egy ideje.
most eppen az a bajom, hogy nemlatja a gep a routert.
Kabellel osszekotve, halozati cim lekerdezese, majd kiirja hogy nincs kapcsolat.
IP cim megujitasat nem vegzi el.

(#195) htoms válasza pum pal (#194) üzenetére


htoms
tag

nem jutottal elobbre meg?

(#196) kymco válasza pum pal (#194) üzenetére


kymco
veterán

Kikapcs-bekapcs reset?

www.refujvaros.hu

(#197) q2w3 válasza q2w3 (#170) üzenetére


q2w3
senior tag

Valaki válaszol az én kérdésemre is?

(#198) htoms válasza q2w3 (#168) üzenetére


htoms
tag

mitől érzed ezt????

Mert az, hogy van egy olyan érzésed az igen csekély info.

Amugy wpa2....

(#199) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Láma kérdés: ha a router osztja ki a rácsatlakozott gépek IP-it, akkor el lehet érni valahogyan, hogy mindegyik gépnek mindig ugyanazt a címet adja? A port forward miatt lenne ez fontos, mert jelenleg össze vissza osztogat és folyamatosan konfigolhatom. Régebben egy Dlinket használtam, abban volt olyan lehetőség, hogy bizonyos MAC addressekhez mindig a hozzárendelt IP-t adta a gépeknek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#200) kiskakas válasza Gh0sT (#199) üzenetére


kiskakas
senior tag

statikus dhcp, tomato, ddwrt tudja pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.