Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) kgbrg válasza Rival (#750) üzenetére


kgbrg
tag

DD-WRT van nekem is. Akkor igy hagyom. Köszönöm

(#752) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen wrt54gl routert. Gyárilag német firmware volt rajta. Ezért is, nomeg a nagyobb tudás miatt is frissítettem dd-wrt v.23 sp2-re. Egy dolgot nem találok a dd-wrt-ben, pedig a gyáriban ez megvan: hol lehet letiltani a wirelest a beállítások között, ha történetesen csak sima vezetékes routerként kívánom használni és nem szeretném ha sugározna?

[Szerkesztve]

(#753) quby válasza zolnagy (#752) üzenetére


quby
őstag

:D ezt én is kerestem 1 ideig pedig ott volt az orrom előtt! ;]
A wireles menüpontban, basic network-ban Wireless Network Mode (mixed a default) itt disabled :P

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#754) zolnagy válasza quby (#753) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, müxik! :R

(#755) KillYou


KillYou
csendes tag

Hozzá voltam szokva a Vigor luxusához.
2 kattintás és megy a vpn.
De itt valahogy nagyon nem találom hogy kéne létrehozni felhasználokat.
Hogy megy ez? néztem a wikit nem sokat segitett.

(#756) nikopol78 válasza quby (#748) üzenetére


nikopol78
csendes tag

Kösz a tippet, de ezeket a lépéseket már megtettem és ennek ellenére sem müxik a strdcc. Szerintem valahol a portok értékének megadása körül lehet a gond. Valaki tudna nekem segíteni? Kösz

MT

(#757) Horvee


Horvee
tag

Sziasztok!

Láttam hogy lehet overclockolni a CPU-t ennek van valami értelme? ha van akkor mennyire érdemes felhuzni 200ról?

meg még olyan kérdésem lenne hogy melyik firmware támogatja a portonkénti tiltást és sávszélállítást?

üdv: Horvee

(#758) Rival válasza Horvee (#757) üzenetére


Rival
aktív tag

Csak akkor van értelme, ha valami sebességérzékeny dolgot futtatsz a routeren (most hirtelen nem tudok ilyet :) ). Ha pedig túlhúzod, mindenképpen gondoskodni kell a megfelelő proci hűtésről, mert alapértelmezetten nincs rajta pl. hűtőborda... ha keresgélsz a neten, találsz atomra húzott WRT54G-t beépített hűtőventilátorral, meg mindenszösz... csak nemtom, mire jó... pl. számoljunk SETI-t routeren... :)

(#759) CWorm


CWorm
aktív tag

Üdv!
Találtam egy érdekes topikot sebesség-elosztás témában: [link]
A topik nyitója írt egy programot, ami scriptet tud generálni a routerünkhoz, és beállíthatjuk, hogy hány számítógép kapcsolódik hozzá, melyik ip-nek mekkora forgalmat engedélyezünk, stb., most fogom próbálgatni. Azt írja a program írója, hogy Tomato firmware-rel jobb a traffic shaping, valakinek van ebben esetleg valamilyen tapasztalata, akinek több gépe van a routeren és Tomato-t használ?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#760) -FreaK- válasza CWorm (#759) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én arra lennék kiváncsi hogy hogy lehet beállítani bizonyos programok priorizálását a tomato fw qos menüjében, próbálkoztam vele de nem igazán sikerült.Konkrétan azt szeretném belállítani hogy torrent meg dc melett lehessen jáccani, azaz a játéknak(CS) nagy prioritást kéne adni h egy picit se csökkenjen a ping letöltés mellett.
Le tudná ezt nekem írni valaki lépésről lépésre?

(#761) CWorm válasza -FreaK- (#760) üzenetére


CWorm
aktív tag

Akkor lesz a legjobb a pinged, ha egyáltalán nem töltesz fel, ezt priorizálással úgy tudom nem lehet megoldani. Ha torrentezel és dc-zel is, ráadásul egyszerre fut a kettő, akkor soha nem lesz jó pinged a feltöltések miatt, még ha minimálisra is korlátozod azokat szvsz...

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#762) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Ma meghozták a Linksys wrt54G routert. Azt mondták csak ilyet tudnak. Kibontás után a gép alján egy matricán már GL felirat van 1.1 versio. A dobozon is van olyan felirat hogy WRT54GL-DE. Kellemes meglepetés volt!!
A boltos jó ismerősöm, pikk-pakk beüzemelte, tökéletesen működik.
1 asztali és egy laptop van rajta.
Remélem így is marad.
Üdv : Koxi

(#763) Lackó86


Lackó86
tag

Helló!
Én is egy ilyen routert szeretnék! LINKSYS - WRT54GL érdemes elcserélni az SMC 108mbites routert? amúgy szar... még mindig nektek mik a tapasztalatok?:) LINKSYS - WRT54GL erről...előre is köszi! helló mindenki!

jambi

(#764) JockeyEwing válasza Lackó86 (#763) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Nekem egy SMC WBR14T-G 108Mbps-es routerem volt. Annyi probléma volt, hogy nem bírt el sok packet-et. Torrent közben sokszor nem ment a HTTP.

Én most vettem egy Linksys WRT54GL -DE (1.1)-t, eddig meg vagyok vele elégedve. Láttam hogy sokan írtak a fórumban hogy a dd-wrt -vel nem megy rendesen a torrent. Igaz ez, vagy mostmár van működő, bugmentes verzió?

Tudja valaki, hogy StrongDC alatt hogyan lehet beállítani az UPNP-t? XP-ben engedélyezve van, routeren is, strongdc haladó beállításaiban is ki van pipálva, de mégsem vagyok aktív.
Mi lehet a bibi?

(#765) kgbrg válasza Lackó86 (#763) üzenetére


kgbrg
tag

Azonnal cseréld! Én is cseréltem és nagyon jól tettem.

(#766) Gh0sT válasza Lackó86 (#763) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szintén cseréltem az SMC-t Linksysre. Nem egy kategória a kettő, teljesen más dimenzió a Linksys.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#767) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Egy kis információ annak aki ilyet akar venni.
Családi házban a két legtávolabbi helyen ( kb 18m és min 4 fal közte 50 és 30cm-esek, betonfödém) Asus A6m notival a jelerősség gyenge azt írja ki. Ennek ellenére 768kbit/sec a netem és 90-92kbyte a letöltési sebesség.
Meg vagyok vele elégedve. Az udvaron még nem próbáltam félek hidegre kivinni a notit.
Gyári firmwire van rajta mert még nagyon nem értek a hálózati cuccokhoz. (meg még sok mindenhez sajnos).

(#768) biokill1


biokill1
tag

Sziasztok!
Ezek az értékek mit jelentenek: ''load average: 1.19, 0.63, 0.25'' ???

rejtett up! :D

(#769) gsm88


gsm88
csendes tag

Sziasztok!

Van már a wrt54g router v.7 helyett felrakható firmware amivel lehet növelni az adó teljesítményét?

Előre is köszönöm

Üdv


[Szerkesztve]

(#770) GPx


GPx
csendes tag

Sziasztok!
A napokban veszek egy Linksys WRT54GL routert. Azt szeretném kérdezni, hogy egyből frissítsem a firmware-t? Ha igen, akkor melyikre?

(#771) quby válasza GPx (#770) üzenetére


quby
őstag

hááát a gyári fw sem rossz asszonygyák...de nekem naon nem jött be :DDD
viszont bejött a tomato is meg a dd-wrt is! sokkal töbett tudnak és stabilabbak is....szerintem :U

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#772) DeepDish


DeepDish
őstag

Lattam van friss firmware WRT54GL-hez,de igazabol en nem nagoyn szoktam piszkalni csak beallitom dc++ stb,de mivel mostansag nem muxik ugy ahogy akarom a routerre gyanakszom es fel akarok tenni vmi masik firmwaret!
Melyiket javasoljatok?

(#773) Rival válasza biokill1 (#768) üzenetére


Rival
aktív tag

A load average linux op. rendszerek esetén a CPU terheltségét jelzi rendre az elmúlt 1, 5, 15 percben. Esetedben az elmúlt 1 percben 119%-os volt a terheltség, tehát 119%-kal több dolgot kapott ezen egységnyi idő alatt, mint amivel végezni tudott. Az elmúlt 5 percben 63%-os, míg az elmúlt 10 percben 25%-os volt a terheltség, tehát negyed annyi dolga volt a CPU-nak, mint amivel elbírt volna.

Ennél persze bonyolultabban számítódik ki az érték, nem csak egyszerű %-os CPU használatról van szó, mint Windows esetén, de mélyebben nem ismerem a módot... Wiki a barátnőnk... :)

Mivel a cuccban csak egy proci van, a 119% azt jelenti, hogy több volt a tennivaló, mint amivel a proci elbírt egy perc alatt, de sebaj, mert ugye az elmúlt 5 perc eléggé tétlenül telt... ha két CPU lenne benne, akkor 2.00 érték felett lenne úgymond ''túlterhelt''.

Ha esetleg baromságot írnék, a tájékozottabbak javítsanak ki, a linux-szal való kapcsolatom mondjuk úgy csak felhasználói szintű... :B

[Szerkesztve]

(#774) quby


quby
őstag

HI all!

miért van az hogy a dyndns-emet nem érem el netröl! :F A belső hálórol megy, ha a haveromtol probálom (ő is chello mint én az ip-je sincs messze tőlem) akkor is megy csak akkor utána kall irnom a port számot (alap 8080) de ha pl a barátnőm probálja a kolibol vagy a munkahelyről próbálom ami tréonlájn akkor em megy :((( méééé'''

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#775) gsm88


gsm88
csendes tag

Sziasztok!

Van már a wrt54g router v.7 helyett felrakható firmware amivel lehet növelni az adó teljesítményét?

Előre is köszönöm

Üdv


?????

(#776) visit


visit
tag

Sziasztok!
E router alatt van 5db gép. Meg lehet-e csinálni, hogy kívülről (egy másik városból) távoli asztal kapcsolatban, bármelyik gépemet elérjem az öt közül? Mert a forwarding-nál egy port ranger táblázat van, és ebbe ha beleírom a távoli asztal elérési pontját, akkor azt hozzárendhetem egy belső géphez, de hogy lehet egy másikhoz is? Hogy ne kavarodjanak...
köszi,
visit

(#777) biokill1 válasza Rival (#773) üzenetére


biokill1
tag

köszi szépen a választ!
szerencsére már 3 napja megy a utorrent mindenféle galiba nélkül. (dht, upnp kikapcsolva)

rejtett up! :D

(#778) GPx


GPx
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!
Valaki le tudná írni, hogy hogyan kell egy firmware frissítést csinálni (pl. a legújabb dd-wrt -re)?
Köszi!

(#779) szakigabi


szakigabi
csendes tag

Sziasztok ! Megszorításokat szeretnék beállítani egy GL 1.1-en. Adjatok tanácsot melyik firmware-el hogyan lehetne megcsinálni, hogy alapban minden net elérés tiltva, és egyenként beállíva melyik belső gép IP melyik külső gép (server) IP -t mely porton érheti el. (Draytek Vigor router alapból tudta.) Tomatot néztem ott a server beállítását nem tudtam megoldani, a DD-WRT 23 még annyit sem tud.
Van megoldás ? :((
Köszönet !

(#780) quby


quby
őstag

lehet hogy nem jó helyen kérdezek de nem tom hol kéne!
Nem tudom miért nem müxik a dyndns-em. A regisztrációm rendben van ez biztos!
[link]
ezt irja a router és elérem a routert a belső hálórol a dns domainnal de csak ha van net.Ha nincs akkor csak IP-vel érem el (ebbol gondolom hogy a reg. rendben van)
Remote access bekapcsolva méegsem megy!Miért?? :F :F
Valaki help!! :O

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#781) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Üdv

A WRT54GL gurukhoz lenne egy kérdésem. (Már elkezdtem olvasni a fórumot előről, kb a közepénél járok.)

Bemértem több sebességmérővel is a Tréonlájnos eredetileg 1Mbit-es, minden nap töbször megszakadó netemet, 2,10 -körül hoz minden mérő. (csak eddig bírták emelni)

Kivettem a routert a gép és a modem közül (hogy kizárjam a router miatti netszakadás esetét), most meg hihetetlen de 2,5 körül stabilan megy. Létezik az hogy a router lefog 400 Kbit-et? Vagy csak rosszul lehet beállítva valami?


(#782) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok! végig próbáltam olvasni a topicot elejétől a végéig!
Nos nekem egy v7 es routerem van! a legfrisseb fw el! nekem oly gondom volt hogy ledobált folyamatosan a netről, persze kemény torrent közben de néha anélkül is4 A gondom ugy oldódott meg hogy dhcp t kikapcsoltam és az upnp -t azóta ugy megy mint a kisangyal!! a wirelessel sincsen semmi gon! nincs net szakaddás net eldobás semmi! és megkell mondjam hgy eddig 5 router fordult meg akezem alatt és eddig egyse szűrte ilyen fa..án a netet mint ez a router!

juhit : ha nem állítottál qqs szabályt akkor kizásrt dolog hogy megfogja a router! nekem a sebességem minden esetben ugyanannyi 3.5 és 3.9 között ingadozik!
max még annyit csinálhatsz hogy vissza állítod gyári beállításokra a routert! de nem hinném hogy megfogná a neted ha csak nincsenek szabályok a qqs menüpont alatt!

[Szerkesztve]

(#783) JockeyEwing válasza ezekiel (#782) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Az a helyzet, hogy ahhoz hozzá sem nyúltam, alap gyári beállításon van.

(#784) quby válasza JockeyEwing (#783) üzenetére


quby
őstag

asszem hogy a gyári fw-vel én is tapasztaltam ilyet de magam megnyugtatására megbeszéltem magammal (+ a hangokkal :DD ) , hogy csak a win-em fos.De szerencsére ez csak pár napig volt mert utánna jött a DD-WRT és minden jóra fordult...... :B

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#785) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Azt modnjátok meg nekem h simán modemmel (router nélkül) megmértem a ping -l 1452 -f www.bix.hu parancsal, hogy az MTU értéke 1452-vel még éppen jó, nem darabol. (1492-vel már igen)
Ruterben beállítottam MTU-nak az 1452-őt, végeztem egy új mérést, 1452-vel, és darabol...:S
Nem értem h miért? Ezek szerint akármennyi állítok be routerbe mindíg darabolni fog?

(#786) Lacika19


Lacika19
csendes tag

Hali! Van egy WRT54GS v5.1-es ruterom gyári firmware-rel(v1.50.5) és adslem van és tudom hogy 24 óránként bontani kell neki le is bontja de nem kapcsol vissza, másik meg pl tegnap volt hogy elkezdtem tölteni és kb 5 percenként bontott a router valami miatt és nagyon idegesítő volt hogy mindig kapcsolódni kellett vissza. Firmware szar vagy mi lehet vele? Vagy ha tud valaki valami firmware-t ami fix hogy jól müködik várom!

(#787) töky12


töky12
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztaltok már olyan jelenséget ha véletlenül a tápot huzo ki és nem a router csatiját akkor elmegy a firmware? Ha igen mennyire gyakori ez a jelenség?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#788) And válasza töky12 (#787) üzenetére


And
veterán

A teljes firmware eltűnését konkrétan a táp kihúzásától nehezen tudom elképzelni (ha csak pont nem azt frissíted közben, de ez más kérdés). Úgyhogy ez normál működés közben szerintem igencsak valószínűtlen. A konfig-memória (nvram) sérülésének már nagyobb lehet az esélye, ha éppen azt menti a router a kihúzás pillanatában, de alapesetben ez sem történik gyakran, csak ha épp elmentesz valamilyen beállítást.
Ha tényleg a firmware száll el, annak már egy sima lekapcsolásnál durvább oka kell, hogy legyen.

(#789) töky12 válasza And (#788) üzenetére


töky12
csendes tag

A köv történt.
kihuztam, majd egy spéci elosztoba dugtam. Amit lehatároltam 20w-ra. Tehát ha ez felett van a fogyasztás leold.
Bedugás után aramsokk érhette szerencsétlent.
Ezt vélem. 2 hónapig stabilan ment. Hát ez van sajnos

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#790) And válasza töky12 (#789) üzenetére


And
veterán

Mi a pék lehet az az 'áramsokk'? Ha van egy limitáló áramköröd, az már csak nem cseszi el azt a fogyasztót, amit éppen védeni kéne :F.. De 20W egyébként is bőven elegendő kell legyen a Linksys-eknek, hiszen a hozzájuk adott dugasztáp szekunder oldala is mindössze 12V / 0,5A-es, tehát 6W terhelhetőségű.

(#791) töky12 válasza And (#790) üzenetére


töky12
csendes tag

Amikor a tápot bedugtam akkor pill 20w lehetett és mindjárt tiltott. El akartam kerülni hogy valami gáz legyen ha ne vagyok otthon.
Jártam már táppal porul.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#792) jpisti válasza töky12 (#791) üzenetére


jpisti
senior tag

Minden transzformátor az első pillanatban nagyon sok áramot vesz fel mint az köztudott ezért csak un lomha kioldású biztosítékot illik elé rakni. Ezek a tápok alapban kb 5 W-ot képesek fogyasztani ehez jön a felvett W-ok és a veszteségek W-inak száma. ezekkel is illik számolni.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#793) And válasza jpisti (#792) üzenetére


And
veterán

Ja, hogy áramlökés :B.
#791: Sorry. Az azért meglep, hogy erre a határoló kütyüt nem készítették fel. De szerintem ez nem lehet kielégítő magyarázat a firmware, a belső flash-memória tartalmának elvesztésére. Biztos vagy benne, hogy az szállt el (power led bekapcsolás után csak villog)? Ezeket a flash-áramköröket általában úgy tervezik, hogy ne lehessen csak úgy véletlenül írást kezdeményezni bennük. Még kifejezett szándék mellet is trükkös parancsokkal lehet csak elindítani a törlési / újraírási folyamatot, szóval a véletlen sérülés esélye eléggé kicsi.

(#794) God Vazzeg válasza And (#793) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is volt nemrég, hogy sorozatos áramszünet után kiresetelődött a router alapra, persze a fw megmaradt, csak csodálkoztam h nincs net, belenéztem, és minden alapon volt, elfeljette az összes beállítást. Azóta mentettem már egy backupot :D (Eddig is volt, csak más típusú fw volt rajta, azt nem akartam beletölteni :B :D)

(#795) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Nekem a Linksys WRT54GL-DE verzióm van. Először megilyedtem h német, de aztán kibontás után rájöttem hogy angol, csak a doboz volt német.
Tegnap kipróbáltam a távoli elérését a routernak. Sikerült is beállítanom a https-t, működött is, csak éppen kívülröl az egész firmware ill cofigfelület német volt. Itthon LAN-ban pedig angol.
Ez hogy lehetséges? Elcseszhették és véletlenül 2-őt tettek rá? Vagy csak rosszul tették fel? Mi a véleményetek illetve mit javasoltok?

(#796) krisztián98


krisztián98
tag

Szevasztok szeretnék venni egy linksys routert. Már tudom, hogy a wrt54g-s változatok le lettek butítva. Pedig nekem most ilyeneim vannak v3.0. A lényeg, hogy olyat szeretnék, ami tudja a bizonyos 251mW-ot. Mert eléggé problémás helyre fog kerülni. Szóval a jó választás közzé tartozik a wrt54gl és ehhez tud valaki olyan firmware-t ami tudja a 251mW-ot? Ill még olvastam, hogy van olyan is, amiben van usb-s csatlakozás is, azokhoz vannak ilyen 251mW-os extrák?

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#797) Rival válasza krisztián98 (#796) üzenetére


Rival
aktív tag

Nem tudom, mitől problémás a hely, de vigyázz azzal a 251mW-tal, mert egyrészt az adóteljesítmény növelésével az interferencia is nagyobb lesz, másrészt a rádió chipre is oda kell figyelni, túl ne melegedjen...

Meglepően tapasztaltam, hogy eddig két SMC-t használtam WDS üzemódban a ház két vége között, és most, hogy lecseréltem az egyiket egy WRT54GL-re, ezt 14mW-ra állítva is (a default 28mW) stabilan működik a kapcsolat (ha jól tudom, akkor az előző SMC WBR14G 40mW adóteljsítménnyel működött fixen). A klienseknél is mindenhol a legkisebb adóteljesítmény van beállítva az alapértelmezett profilban, és a lefedett terület nagy részén nagyon jó, vagy kiváló a jel minősége (nem az erősség!).

Mondjuk szabad téren tényleg van értelme a nagyobb adóteljesítménynek, de zárt térben Inter Ferenc beszól... :)

mod: DD-WRT a barátod... :) Jó kis firmware. A WRT54G v3.0 is komaptibilis vele, lásd az alábbi listát: [link]

[Szerkesztve]

(#798) pum pal


pum pal
csendes tag

haho
adott egy wap54g AP.
ezt lanon szeretnem csatlakoztatni a pc-hez es wlanon meg szeretnem osszehozni egy wrt54g-vel, ami a modemhez van csatlakoztatva.
gondolom ez mukodik igy
illetve az meg a kerdes, hogy a wap54g AP, az ugyebar barmilyen routerral tud kommunikalni wlanon? vagy csak linksys routerral?
koszi

(#799) And válasza pum pal (#798) üzenetére


And
veterán

Nem vagyok biztos benne, hogy a WAP54G-vel ez összehozható. Gyári firmware-rel tuti nem, mert a WAP54G is csak egy AP, amely nem tud egy másik AP-vel (WRT54G, a wlan felől) kommunikálni. A WAP54G pedig alapban nem multifunkciós, nem lehet kliensként beállítani. Kliens módot ugye a WRT54G-sorozat is csak kiokosítva tud, de pl. a DD-WRT a hwsupport.txt szerint nem támogatja a WAP54G-t. Más külső firmware esetleg, de ennek utána kell nézni.

(#800) pum pal válasza And (#799) üzenetére


pum pal
csendes tag

Tehat kulso firmware-rel lehetseges lenne a kliens mod?
es elvileg ha a kliens mod be van allitva, akkor mindegy hogy milyen ap van a masik oldalon? jelen esetben wrt54g, de elvileg barmilyen wlan keszulek jo lenne erre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.