Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) cibethiena


cibethiena
csendes tag

Sziasztok!

Beruháztam kb 1 hónapja egy WRT54G routerre, mivel a régi router kaki volt. v7es verziójú, firmware-t nem nagyon találni hozzá. A Wifin WPA titkosítás van, dinamukis DCHP server, uPnP bekapcsolva. A következő problémám van: Ha a router rosszul ébred reggelenként, akkor wifis kapcsolat után eldobja a netet, az utp-n kereszül kapcsolódó gép pedig, kiírja, hogy nincs hálózati kábel bedugva, azaz szerintem a DCHP server újraindul. Eleinte csak akkor csinálta ha wifin keresztül akartam MSN-ezni, de mostmár randomban nyomja, sőt tegnap este amikor csak msn-eztem és böngésztem is többször ugyanez a hiba lépett fel, dchp server restart.
Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne ezt orvosolni? Static dhcp eléggé fapados megoldás lenne, remélem van ennél jobb ötlet is :)
Egyébként eleinte tökéletesen működött a router, aztán bekapcsoltam a logolást, elkezdett szarakodni, úgyhogy pár óra múlva ki is kapcsoltam. Mást nem változtattam.

Köszi előre is, uff

szerk.: elolvastam az összes hozzászólást, de megoldást nem nagyon láttam erre.

[Szerkesztve]

cibethiena

(#252) quby válasza cibethiena (#251) üzenetére


quby
őstag

nekem 1 wrt 54gl-em van és uezt csinálja!szted a statikus DHCP megoldaná??Én már több fw-vel is próbálkoztam de mégis.Most azon gondolkodom hogy kicseréltetem garba!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#253) cibethiena válasza quby (#252) üzenetére


cibethiena
csendes tag

Nem tudom, most disabled-re tettem a DHCP-t és állítgatom át a gépek ipjét, de egyelőre megy minden. Notebook-ról is sikeresen bejelentkeztem msnre anélkül, hogy lehalt volna a net, úgyhogy lehet ez a hiba.. másra nem tudok tippelni. Egyébként tud valaki olyan oldalt, ahol a Linksys-ek hardware felépítéséről lehet tájékozódni? hogy mégis milyen ''vas'' van a különböző verziókban. thx előre is

cibethiena

(#254) Karex válasza cibethiena (#253) üzenetére


Karex
senior tag

Wikipedia, Hardware revisions:

[link]

(#255) cibethiena válasza Karex (#254) üzenetére


cibethiena
csendes tag

Köszi a linket és a gyors reakciót. Ezekután ígérem wikipedia-zom is mielőtt kérdezek :)

cibethiena

(#256) norbik@ válasza Vai (#126) üzenetére


norbik@
csendes tag

Szia!
Nekünk eme ruter kb. 200m-t hidal át, panelból-panelba, félúton van egy trafóház, meg néhány fa.
(A távoli kliens leveleinek másolata egy LAN gépre megy hiba nélkül.....)
Nem 54Mega, de megy...

A router és az AP, az erkélyre és ablakra van felrakva. Gyári antennával!

Norbik@

(#257) quby válasza Karex (#254) üzenetére


quby
őstag

jól értelmezem hogy gyári fw-vel p2p kapcsolatok esetén ''Összedől a hálózat''???(5 nap) :F
Ez orvosolható 1 sima fw cserével (monnyuk dd-wrt) vagy muszály script-et irni? :F :F
Ha valamit nem jól értettem az angol szövegben akkor most nagy baromságot kérdeztem. :DD Ez esetben bocsi!!
előre köszi a választ!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#258) Karex válasza quby (#257) üzenetére


Karex
senior tag

Úgy tűnik, a linuxos iptables csomagszűrő van úgy beállítva, hogy 5 napig megőrizze az összes logikai kapcsolat infóit (connection tracking).
Ez ugye p2p használat mellett szopó... DD-wrtv23 sp2 -t használok, eddig ilyen problémát nem tapasztaltam, úgyhogy szerintem érdemes váltani, már csak a többi extra fícsör miatt is.

szerk: bár a ''muszály scriptet írni?'' vs. firmware update részt nem értem, mert míg előbbi csak az nvramba kerül, utóbbival téglát is csinálhatsz a routeredből. :)

[Szerkesztve]

(#259) quby válasza Karex (#258) üzenetére


quby
őstag

Hát!Szegényes angoltudásommal azt tudtam kivenni hogy a problémám ismert amire van is megoldás, pl a dd-wrt ami ugye támogatja a commad line-t is és ott volt leirva a script ezért gondoltam hogy kell!
Konzekvencia: Fel kell hivjam az angoltanárom 1 pár óra ügyében! :C :C :DD :DD
szal most kipróbálom 1 pár napig (ami több mint 5 ) p2p nélkül (nem lesz könnyü :DDD ) és ha nem szakad meg a netem akkor megvan a megoldás!
köszia választ! :R :R

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#260) CWorm válasza quby (#247) üzenetére


CWorm
aktív tag

Azok az értékek bizony az adatforgalmat jelölik a router bekapcsolása óta (példánkban a 9 nap alatt lebonyolítot teljes adatforgalom látható).
A traceroute az olyan, hogy a megadott címhez végigköveti az utat, kiírja, hogy milyen állomásokon, szervereken keresztül jutsz el a célpontig... nem tudom értelmesen megfogalmazni, de valahogy így mondanám. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#261) CWorm válasza Karex (#248) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hm, szal ha jól értem, ez a script igazságosan elosztja 3 felé a 3 megabites netet? És tényleg jól működik? Tapasztalat? :) Nekem 3008/384-es netem van, viszont 4 gépre, szóval erősen gondolkodom azon, hogy esetleg eme script átalakításával próbáljam-e meg elosztani a netet... Viszont nekem úgy van most beállítva, hogy éjjel az én gépem max sávszélességgel töltsön le, mert akkor a másik 3 nincs bekapcsolva. Ezzel a scripttel megoldható, hogy mondjuk... hmmm, jó, majdnem hülyeséget kérdeztem. Szal lekorlátozom a másik 3 gépet, magamnál meg az utorrentet nappalra, éjjelre meg leveszem róla a korlátot, jólvan...:D Szóval, kérdés: ha átírom ebben a scriptben az értékeket, mint pl 1000kbit meg ilyesmiket és kibővítem 4 db gépre (egyáltalán mikhez nem szabad hozzányúlni, és mikhez igen?), akkor jó lesz? :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#262) kiskakas válasza CWorm (#261) üzenetére


kiskakas
senior tag

akit erint, kijott a tomato v1.0 :B

(#263) quby válasza CWorm (#260) üzenetére


quby
őstag

Köszi a választ!


[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#264) quby


quby
őstag

Én most raktam fel a dd-wrt v23sp2-t de egyenlőre csak a minit!Mert amikor a standardot akartm rakni és rányomtam az upgrade gombra nem türtént semmi csak a IE azt mondta hogy hiba az oldalon!Erre ugy besz@rtam hogy nem is nyulok hozzá azóta sem!Mivel tud többet a standard?
Már korábban is volt fenn a dd-wrt és akkor is tapasztaltam amit most is pl.:
1. ha el akarom érni a routert a sját ip-jén akkor van hogy 1 pillanat alatt lejön az oldal de van hogy akár több percet is várni kell rá(de van hogy le sem jön!És ez sajna igaz a böngészésre is!olyan mintha ott várna valamire, mert a világon semmit nem csinál aztán 1x csak megindul!
2.már valahol láttam kérdést hogy mi az ''active IP connections'' de válasz nem volt rá!Ez állandóan változik és nem tom mivel van összefüggésben!Lehet hogy nem jól látom de ha ez az érték magas akor csinálja ezt a lassuság dolgot.Ha nincs p2p akkor is változik
3.miért van az hogy a fw néha ugy jelentkezik hogy nincs grafikus felülete, csak mintha wordben meg lenne szerkesztve?
bocsi ha sok a kérdés de ki kell okosodjak!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#265) Karex válasza CWorm (#261) üzenetére


Karex
senior tag

Persze, 4 gépre is megoldható, max. estére kitörlöd az nvramból, és akkor tied a full sávszél. Bátorkodtam átírni a dolgokat :) (amúgy vannak mindig kommentek, úgy könnyebb átlátni)

#Added variables to optimize script
TCA=''tc class add dev br0''
TFA=''tc filter add dev br0''
#Deleting root qdisc
tc qdisc del dev br0 root
#Creating new root qdisc
tc qdisc add dev br0 root handle 1: htb
#Creating main class 1:1
tc class add dev br0 parent 1: classid 1:1 htb rate 3000kbit
#Creating users classes
$TCA parent 1:1 classid 1:10 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:11 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:12 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:13 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
#Added class handles
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 10 fw flowid 1:10
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 11 fw flowid 1:11
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 12 fw flowid 1:12
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 13 fw flowid 1:13
#Creating iptables matches
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.2 -j MARK --set-mark 10
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.3 -j MARK --set-mark 11
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.4 -j MARK --set-mark 12
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.5 -j MARK --set-mark 13
#Creating ingress qdisc for upload
tc qdisc add dev br0 ingress
#Creating iptables matches
$TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.2 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
$TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.3 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
$TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.4 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
$TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.5 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
#Creating connection limit per user
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.2 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.3 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.4 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.5 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP


Én is hasonló scriptet használok, tényleg működik. Annyi, hogy ha sok a torrent forgalom a gépeken, a userek panaszkodhatnak, hogy belassul az egész a connection limit miatt. Ez esetben érdemes változtatni (utolsó sorok, --connlimit-above 350 helyett nagyobb érték).


quby:

az active ip connections az a szám, ahány aktív kapcsolat meg van nyitva jelenleg a routeren. ezt lehet limitálni is a management résznél.
1-3 kérdésre pedig az a válasz, hogy ha rosszul rakod fel a legújabb dd-wrt firmware-t, akkor elrontja a stíluslapot, ezért tűnik úgy, mintha wordben készül volna. Ezért volt egy hwsupport.txt a downloads résznél:

3.) Linksys WRT54G/GS (any version) flashing notes:
---------------------------------------------------
-For upgrading from the original Linksys firmware, please use the generic mini version (dd-wrt.vXX_mini_generic.bin) and flash it from the web GUI interface. After this first flashing you can change to any other distribution, if you want.
Tehát először a mini_generic -t flash-eld az eredeti linksys firmware-ről, webes felületről, aztán arra rakhatod a standard, voip, vpn, stb. verziót.

(#266) quby válasza quby (#264) üzenetére


quby
őstag

na ilyen ha nem tom elérni a routert és nem jön le rendesen [link]
Ez összefüggésben van az active ip connectionnal ami hamar felszökik 95%felé akármilyen értéket állítok be és onnantól gyakorlatilag használhatatlan a router! :O :O
Valaki 5let?? :F :F



[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#267) quby válasza Karex (#265) üzenetére


quby
őstag

igen!tudom hogy először a mini-t kell felrakni!Ezért van fenn a mini és a standard még nincs!
A stíluslap pedig nem mindig jön le rosszul csak 15 alkalombol 1szer, amikor igy hülyéskedik a dolog!ebből arra következtetek hogy jól flasheltem!
Most nem vettem észre hogy a hsz-edben nekem is szólsz csak miután az előző hsz-em elment!azt kb 15 perc alatt hoztam össze és közben 3x kellett áramtalanítsam a routert és neálam a képfeltöltés ugy tünik mintha igy sem sikerült vona!
pillanatnyilag 1 gép megy a routerröl és csak a 1 böngésző van nyitva és semmi más, de használhatatlanul lassu :O :O :O

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#268) CWorm válasza Karex (#265) üzenetére


CWorm
aktív tag

Thx, asszem még ma este kipróbálom! :)

Donnie Darko rulez!:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#269) Karex válasza quby (#267) üzenetére


Karex
senior tag

Status/Router fülön van bármi, ami szokatlanul magas értéket mutatna? Load average, used memory, stb. Vagy csak az active ip connections? Mert valamitől csak kiakad az eszköz..
Valamint szerintem a mini-t is csak ideiglenes használatra szánták, próbáld ki egy teljes értékű fw-el is, hátha csak ez a baj.

(#270) CWorm válasza Karex (#265) üzenetére


CWorm
aktív tag

Még egy kérdés... van nekem ez az oldal: [link]
Itt ha jól sejtem, a startup script-be kell ezt bemásolnom, ugye? Legalábbis ha azt akarom, hogy mindig érvényben legyen a módosítás. Vagy esetleg firewall script?

szerk.: mi van, ha van 1-2 gép, amelyiknek nem mindig ugyanazt az ip-t állítják be a kedves userek? Arra esetleg nincs megoldás, hogy 192.168.1.0-tól 255-ig minden ip-re érvényes legyen a szabály?

[Szerkesztve]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#271) kiskakas válasza quby (#267) üzenetére


kiskakas
senior tag

quby, probald ki a tomatot..ott nincsenek ilyen problemak :)

(#272) quby válasza Karex (#269) üzenetére


quby
őstag

Nem tom mi a szokatlanul magas érték!
A load average 10-15%közt mozog Ez biztos nem sok!
Used memory 74%
Total memory 87%
amugy a többi 50 alatt van kivéve az active IP conn.-t!
akkor tényleg felteszem a standardot!Amúgy wrt54gl-em van, arra rakhattam volna 1ből a standardot??neem??
Köszi a türlemet! :R :R :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#273) quby válasza kiskakas (#271) üzenetére


quby
őstag

má erre is gondoltam mert naon kiváncsi vagyok rá! :DDD most csak abban bizom hogy én bénázok ami eccer csak megoldódik és nem a vassal van gond! :U

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#274) Karex válasza CWorm (#270) üzenetére


Karex
senior tag

Bár valamiért most nem jön be a kepfeltoltes, csak a filenév alapján tájékozódom :). Admin/Commands -ba bemásol, és firewall scriptként mentsd. Ha rebootolod a routert, akkor is megmarad.

Próbálgattam így ip range szerint, de mindenképp csak valami barbár megoldás születik (10x akkora script). Szóval érdemes megfontolni a static dhcp használatát, és akkor nem állítgat senki semmit. :]

szerk: nem jó az egész, bejött a kép. én eddig dd-wrt -re írtam a scriptet, ez egy másik firmware, lehet hogy vannak eltérések. addig is diagnostics oldalon keress hasonlót: [link]

[Szerkesztve]

(#275) Karex válasza quby (#272) üzenetére


Karex
senior tag

Elvileg mindegyiknél muszáj követni a mini-generic-> standardot, nekem is elrontotta a stílust, amikor dd-wrtsp1 -ről sp2 re váltottam. Pedig az nem olyan nagy ugrás... Visszaraktam a gyári fw-t, aztán mini, és végül standard. ssh -t szoktad használni?Ott lehetne még megnézni egy-két dolgot, ami a lassulást okozhatja.

(#276) Karex válasza Karex (#274) üzenetére


Karex
senior tag

Ok, ugyanaz minden, tárgytalan az aggodalmam. ^^

(#277) quby


quby
őstag

a miniben elmentett backup file remélem fog működni a standard verzióban :((

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#278) quby válasza Karex (#275) üzenetére


quby
őstag

Nem!Nem használok SSH-t!de ha leirod hogy kell akkor megcsinálom!Lehet az eddigi hsz-eimből nem derült ki de nem vagyok analfabéta :DD :D Bár bevallom a hálózati dolgokban nem vagyok otthon!Közben már feltetem a standardot!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#279) vladT


vladT
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy WRT54GR-es rootert. Azt szeretném tudni, h ezen is linuxos firmwere fut, futhat? A proc RDC r3211.

(#280) CWorm válasza vladT (#279) üzenetére


CWorm
aktív tag

Én arra tippelek, hogy ezen nem linuxos firmware van.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#281) vladT


vladT
csendes tag

Utána néztem a linksys oldalán1 firmwaret találtam hozzá az is decemberi :). A chippel nem gyárt más rootert a linksys sőt talán 1etlen1 cég gyárt ezzel a proccal.
Találtam linuxos firmwaret erre a procra de nem ehez a rooterhez. A linksys szerint ez egy 54G megnövelt adóteljesítménnyal (range booster). Szvsz kurvára semmi köze hozzá. Ugy érzem ezzel melléfogtam.

(#282) Braveee


Braveee
csendes tag

Ha valakinek sikerült bevásárolni WRT54G v7.0-t és eddig gondja volt wireless adóteljesítményével, annak jóhírem van. Ugyanis megkaptam a legújabb firmwaret, amiben kijaívották ezt a hibát. Viszon ebből hiányoznak az eddigi javítások... Napokon belül elvileg várható a legújabb, amiben minden javítás benne lesz...

http://wrt54g.fw.hu

WRT54G, WRT54GL, WRT54GS, WAP54G eszközök javítását vállalom, firmware ill. egyéb okból elsszáltakat..

!Garanciális ügyintézésben tudok segíteni!

(#283) Integra válasza vladT (#279) üzenetére


Integra
titán

a linuxos a GL mint Linux, kérem kapcsojja ki, vagy ming gLinux:))
legalábbis ez a 100%ra tuti

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#284) töky12


töky12
csendes tag

Sziasztok

Van egy WRT54G v5 router.

Ki milyen firmware-t ajánl rá. Egyáltalán rá lehet-e tenni mást?
Ha Igen hogyan.
Sajnos 5 sorozat. visszaolvastam ez már a butitott versio sajnos. Kössz a segítséget

És még valami van egy siemens gigaset 505 router. elszurtam e firmware-t és most egy nagyon gyenge ugymont muncheni free wifi változat van rajta amit nem tudok legyilkolni.

Ha esetleg ebben is tudnátok segíteni azt nagyon megköszönném

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#285) Karex


Karex
senior tag

Akinek még mindig lassú lenne a routere, valamint a böngészés úgy általában, éééés véletlenül linuxisokat töltöget fájlcserélő hálózatokon keresztül:

ssh-ra be, és a parancsok:

grep ^udp /proc/net/ip_conntrack | wc
itt az első szám jelenti, hogy éppen hány udp kapcsolat aktív

grep ^tcp /proc/net/ip_conntrack | wc
ugyanez tcp-re

cat /proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_max
ez pedig, hogy mennyi is lehet max. ha a limit közelében van a 2 felső érték, az szokott komoly lassulásokhoz vezetni.

Épp ezért az webes felületen Admin/Management, és a Maximum Ports legyen 4096, a két timeout érték pedig 300-600 között.
Ez nekem segített, 3 gép, folyamatos torrentezés mellett sem száll el a hálózat.

[Szerkesztve]

(#286) töky12


töky12
csendes tag

És még valami!

Ha lehet akkor részletesn irja le hogyan csinálta. Köszi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#287) And válasza töky12 (#284) üzenetére


And
veterán

A DD-WRT 'micro' nevű (legkisebb) verziója a v5-ös hardverre is felmegy. Régebben csak jtag-kábeles megoldással lehetett frissíteni, pár hónapja viszont már megoldható a webes felületen történő upgrade is: [link].

(#288) töky12


töky12
csendes tag

Szia And!

Ha van időd légyszives irjal le részletesen hogyan kell csinálni.
Már eldurrantottam egy siemens gigaset se505 rotert mert egy rosz beta frimware-t tettem rá.
Légyszíves irjad(jtok) le pontokba mint a hülyegyerekeknek hogy hogyan kell csinálni.
Köszi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#289) töky12


töky12
csendes tag

Na most ugy áll hogy villog a power led.
Baszz. me.g szerintem ez nem jót jelen

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#290) And válasza töky12 (#288) üzenetére


And
veterán

Itt le van írva lépésről lépésre: [link] (a #287-ben linkelt oldalról egy kattintás). Ennél jobban én sem tudom neked leírni a dolgot, mert én még jtag-kábeles módszerrel csináltam fél évvel ezelőtt. Említettem, hogy akkoriban még egyáltalán nem volt más - webes konfigurációs felülettel és parancssoros tftp-vel végezhető - módszer, ahhoz pedig el kellett készíteni egy szimpla párhuzamos portra csatlakozó programozókábelt és bele is kellett nyúlni a router hardverébe (az pedig garanciavesztéssel járt). Utóbbi módszer lassú és körülményes, viszont megvan az az előnye, hogy totál agyhalott - rosszul flashelt - routerbe is életet lehet lehelni vele, mivel ez közvetlenül a belső flash-memória chip újraprogramozását jelenti.

(#291) töky12


töky12
csendes tag

Nem tudom a 192.168.1.1 pingelni. villog a power led.
Mia Fa..áltam neki.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#292) töky12


töky12
csendes tag

Sziasztok! Ha lehet sürgős segítséget kérek mert nem megy semmi sem itthon. nincs telefon stb. Help! Köszi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#293) Nari6


Nari6
csendes tag

Hellosztok létszi segítsetek!
Azt szeretném megtudni, hogy melyik switxhet vennétek meg inkább ha venni akarnátok:
ASUS GIGABYTE D-LINK LINKSYS
Létszi segítsetek elég fontos lenne!

Kösz a válaszokat!! :R :R

(#294) Simi121 válasza töky12 (#292) üzenetére


Simi121
aktív tag

hali! Reset-et probáltad? ha nem nyomd legalább 30 sec-ig, a hátulján találod. Ha nem segit szed le a tftp.exe nevű progit és egy eredeti Liksys firmware-t és kezdj el imádkozni :DDD . A server 192.168.1.1 a jelszó meg admin. Add meg a firmware helyét és mehet. Ha ezzel se megy akkor sajnos bele kell nyúlni a belsejébe és összekötni két lábat, de szerintem ezt most hadjuk.

Sok szerencsét!


[link] ez kell neked

[Szerkesztve]

Simi

(#295) Simi121 válasza Simi121 (#294) üzenetére


Simi121
aktív tag

[link] közbe megtaláltam azt a verziót amivel én is csináltam.

Simi

(#296) töky12


töky12
csendes tag

Feltölti a szoftver a linksys ftp-vel de semmi sincs. az eredeti firmware is felmásoltam de semmi

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#297) Amper válasza töky12 (#291) üzenetére


Amper
tag

Ha nem tudod pingelni, akkor a tftp bizonyára nem fog segíteni.
Én így csináltam egy rosszul sikerült firmware után (wrt54gl):
1. szétszerelés,
2. flash-rom ic 16-17 láb összekötése (egy csavarhúzóval),
3. tápegység becsatlakoztatása
4. csavarhúzó eltávolítása kb. 3mp. után,
5. van ping, valamelyik firmware felmásolása most már lehetséges.

A flash-rom típusától függenek az összekötendő lábak, infók az interneten.
Érdemes mindent előre beállítani, hogy lehessen ellenőrizni a pinget, azonnal fel lehessen tölteni tftp-vel a firmware-t.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#298) töky12


töky12
csendes tag

Sőt reset mont olyan nincs.
Power villog.

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#299) töky12


töky12
csendes tag

Ha ugy csinálom hogy kzzel allítom be a hálókarit akkor van ping

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#300) töky12


töky12
csendes tag

bocsi hogyan lehet szétszedni?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.