Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Karex


Karex
senior tag

A tomato fw-en másnak működik az ipkg csomagkezelő? :/

(#902) Goose-T válasza Flashcash (#896) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi a tanácsokat, Buvana, neked is köszi. Akkor nemigen fogok FW-t hackelgetni, jó ez nekem így, ahogy van. :D

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#903) Batman


Batman
őstag

Hellosztok!

Van egy linksys wrt54g v5-ös routerem feltettem rá a dd-wrt v23 sp2-es micro fw-t és azóta hihetetlen lassu a routerem.
Pl ha töltök valamit és ha 50%-ra teszem a sávszélt ,hogy annyival töltsön a router válaszideje akkor is percekben mérhető, nemhogy külsős oldalakat de magát routert is percekig kell várni mire el lehet érni vagy egyáltalán be se jön a kezelőfelület.

Kb ugyan ez a helyzet ha több gép használja a netet egyszerre , nem a sávszélel vana goond mert az nincs kihasználva , hanem a router nagyon lassan dolgozik valamiért, de nem tudom miért!

Lehet csak valami beállítási probléma?
Más is tapsztalta ezt?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#904) Flashcash válasza Batman (#903) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az itt leírtak szerint tetted fel a firmware-t? [link]

Ha igen akkor még nézz körül a QoS táján ha engedélyezted, mert az szokott ilyen lassulásokat okozni. Más ötletem nincs.

(#905) Batman válasza Flashcash (#904) üzenetére


Batman
őstag

Szerintem a frissítés során teljesen jól jártam el, a QoS be van kapcsolva , ezzel próbáltam megoldani, hogy mi milen priorítással mennen , de ha ez ennyire megolni az egészet akkor kikapcsolom.
Van esetlég más mód arra, hogy bizonyos alkalmazások sávszélességét korlátozzam?

előre is köszi
üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#906) Flashcash válasza Batman (#905) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért első körben nyomj egy hard resetet a routernek és állíts be mindent újra.
Ha ez nem oldja meg a gondot akkor próbáld ki a QoS kikapcsolását.
Sávszélt a Netlimiterrel is tudsz korlátozni szoftveresen.

(#907) Jadro válasza Batman (#905) üzenetére


Jadro
veterán

Torrentet használsz?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#908) Batman válasza Flashcash (#906) üzenetére


Batman
őstag

QoS kikapcsolása után érezető volt a különbség, de a probléma az hogy nem csak egy gépen kellene a sávszélt szabályozni, hanem több gép is csatlakozik a routerre mint kábelen mint wifin.
Valami olyan megoldas kellene amivel a routeren magan szabályozhatom az egyes portokra jutó sávszélt és prioritást, de nem lassítja be használhatatlanul az egészet.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#909) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Végigolvastam helyel közzel a topicot.
Nekem van egy WRT54GS ver 4.0 ás routerem.
Olyant keresek aki feltette a hack frimware-t tényleg látható volt a jelerőság növelése?
Nomeg esetleg honnan tudom letölteni.
Mielött rátaláltam erre a fórumra leszedtem innen http://www.thibor.co.uk/ és lehet hülyeséget csináltam wifin elkezdtem felrakni mert a router nem nálam van! Egyáltalán wifirol lehet frissiteni?
Meg leht rosszul olvastam amikor frissiteni akartam a router menübe hibát írt ki rossz a frimware címszóval.
Valaki esetleg ha tudna segitsen holnap meg még megkukkantom este.
Köszi sziasztok

(#910) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne, hogy alap állapotban be van-e kapcsolva a wireless a routeren.
Azért kérdezném mert 1ik barátom szeretne venni routert Amerikába és 1általán nem ért hozzá és én konfigurálnám be neki persze csak akkor tudom, ha wireless be van kapcsolva és open shareden van. Valamint melyik típust ajánlanátok neki? Én a WRT-54GR-t néztem ki mert neki még a szine se mind1 ;)

(#911) kiskakas válasza DLDKox (#910) üzenetére


kiskakas
senior tag

nem távoli elérésre gondolsz?

(#912) DLDKox válasza kiskakas (#911) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nem. A laptopján fut vnc amin keresztül elérem és így szeretném wirelesen keresztül bekonfigolni a routert és ha kész akkor dugná rá a modemre.



[Szerkesztve]

(#913) hp 20


hp 20
csendes tag

először is bocsi a gagyi kérdésért

WAP54G routert szeretnék venni és lenne 1 nagyon fontos kérdésem

WAP54G routeren PPPoE t lehet állítani alapból v csak firmware updateval?
alapból csak statikus és dinamikus ips csatlakozási lehetőség van benne

(#914) And válasza hp 20 (#913) üzenetére


And
veterán

Ha jól tudom, a WAP54G nem (netmegosztó) router, csak egy sima access point.

(#915) DLDKox válasza DLDKox (#910) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Senki nem tud segíteni?

(#916) hp 20


hp 20
csendes tag

okés köszi az infót és a következő kérdésem akkor az hogy hasonló kategóriában ami jó is lenne netmegosztós wifi routert tudsz e mondani

(#917) xabolcs


xabolcs
őstag

hi mindenki,
elore is bocsanat, de nem olvastam vegig a forumot :U

DD-WRT v23 SP3 (01/15/07) std van fenn a wrt54gl v1.1-emen,
s be akarok allitani egy nevet a modemnek :)
tehat, h ne csak a 192.168.100.1-en lehessen elerni, hanem pl a http://modem -en is :)
ja es persze mindezt a routeren akarom, nem akarok az osszes kliensgepbe belenyulni :B

startupscript:
echo 192.168.100.1 modem >> /etc/hosts;

admin. / services ful:
dnmasq-nal:
dnsmask - enabled
local dns - enabled
additional ... - ures (elvileg by default olvassa a /etc/hosts fajlt)


otlet?

hasonlokeppen szeretnek tobb nevet is a routernek :) szinten lehetne?

tipp1:
beirom static ipbe a macadresst, ipt meg a nevet ...
de sztem ez nem eppen igy kellene
meg ez sztem nem muxene a router atnevezeseben

tipp2:
a /etc/hosts fajlba mindent beirhatok, csak a dnsmasq-t kellene rabirni, h hasznalja!!!!

elore is kosszep!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#918) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Kijött nemrég a Tomato fw 1.05ös verziója: [link]
Juteszembe: az első hsz-be nem lehetne beleheggeszteni a Tomato fw linkjét is?:) Szerintem jelenleg az a legelterjedtem itt a PH-sok között:)

[Szerkesztve]

(#919) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Valaki nézze már meg légyszives nekem, hogy alap állapotban be van-e kapcsolva a wireless résza a routernek és lehet-e rá kapcsolódni.

(#920) CWorm válasza DLDKox (#919) üzenetére


CWorm
aktív tag

Azt hiszem, hogy talán alapállapotban be van kapcsolva a wireless, legalábbis hétvégén mi egy új GL routert bütyköltünk, azt nem tudom, hogy a tulaj a megvétel óta ő maga kapcsolta-e be a wifit, mert már 2 hete megvette, csak most állítottuk be, de egy párszor kellett rajta hard resetelni (ez ugye mindent alapbeállításra tesz) és akkor utána be volt kapcsolva alapből a wireless rész.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#921) quby


quby
őstag

Hali!

Most cseréltem notit és nem az igazi a wifije!Használ valaki intel pro lan 2100 mini pci adaptert?Olyat csinál hogy megy a net rendesen de hálózati másoláskor 20 30 MB nál nayobb fájlok esetén 1 pillanatra megszakad a kapcsolat és ezért megáll, majd IP-t frissit és ujra csatlakozik de a másolás megszakadt! :((( És a max sebesség 500-600k, ugy hogy a jel erösség/minöség kiváló :F
Régi ralink karival nem vlt gond! :( Amugy dd-wrt
5let??Gyári dell driver!

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#922) DLDKox válasza CWorm (#920) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Köszi az infót. Akkor szólok is haveromnak hogy mehet a boltba megvenni.
Thx

(#923) kiskakas válasza quby (#921) üzenetére


kiskakas
senior tag

ismerősöm hp notijába van ilyen wlan kártya (ill emlékezetből írom,de 99%,h ilyen.)
Ott azt csinálja,h bármilyen driverrel és beállítással, fixen 54mbittel csatlakozik,tehát nem csökkenti dinamikusan a sebességet, ezért szakadozgatott.
Másik notival, (broadcom wlannal benne) hibátlanul ment, ill hp fórumon is olvastam hasonló problémát.

(#924) And válasza hp 20 (#916) üzenetére


And
veterán

Ha már úgyis ebben a topikban vagyunk, lehetne mondjuk a WRT54G, WRT54GS vagy a WRT54GL ;). PPPoE-t egyébként szerintem minden router tud, alap firmware-rel is.

(#925) Batman válasza Batman (#908) üzenetére


Batman
őstag

Őszintén nem iazán vagyok megelégedve a dd-wrt firemware teljesítményével.
Rengeteg hasznos funkció, és beállítási lehetőség, de állandóan belassul a hálózatom miatta, a router 1-2 napi működés iszinyatos lassu lesz a router oldalát is percekbe telik mire el lehet érni.
Csak egy reset segít rajta utána megint ugy megy ahogy kell, de x idő múlva ismét lelassul.
Más is tapasztalta ezt a jelenséget?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#926) Jadro válasza Batman (#925) üzenetére


Jadro
veterán

Tipikusan a torrent az ami meg szokta ölni. Kérdeztem már de még nem válaszoltál. Torrentezel? Nekem is voltak ilyen gondjaim de találtam megfelelő beállításokat hozzá és azóta nincs semmi gond.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#927) Batman válasza Jadro (#926) üzenetére


Batman
őstag

Használok torrentet, de nem csak az megy egész nap, több gép is log a hálozaton , wifin és vezetéken egyaránt, lehet azok miatt lassul le így mindig?

Mi a megfelelő beállítás?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#928) Jadro válasza Batman (#927) üzenetére


Jadro
veterán

Nem is kell egész nap mennie. A sok kapcsolat fagyasztja be. Ezeket kell átírni:

''Go to the Web-Admin and log in
Go to 'Administration'
Go to 'Management'
Enter the following values at 'IP Filter Settings'
Maximum Ports: 4096
TCP Timeout (s): 90 or 120
UDP Timeout (s): 90 or 120 ''

Én 120-ra állítottam.

Ezenkívül volt még valami amit 1492-re átírtam de most nem tudom mi. Nincs kéznél a router, melóhelyen vagyok.

Ezek átírása után egy reset sem kellet már.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#929) Batman válasza Jadro (#928) üzenetére


Batman
őstag

Köszi, ha én is router elött leszek kipróbálom.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#930) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Ma vettem egy WRT54 GL router-t, és azt mondták rá, hogy 7-as verzió, és hogy ezt nem lehet frissíteni!! Igaz ez? Vagy ez hülyeség? Tehát nem G, hanem GL!!!

Köszönöm
Gordiann

szerk: a boltos hülye, vagy az én emlékezetem? Én úgy olvastam, hogy G-nél van v7, nem pedig GL-nél...

[Szerkesztve]

(#931) Gordiann válasza Gordiann (#930) üzenetére


Gordiann
őstag

Illetve egy olyan kérdésem is van, hogy a dobozán nincsen rajta, hogy GL, hanem csak G.
De a kis címkéjén van rajta ,hogy GL. Ez így normális?

(most még nincs nálam, majd este lesz, csak most beijedtem eléggé)

(#932) Buvana válasza Gordiann (#931) üzenetére


Buvana
aktív tag

Ez érdekes. Nézd meg jobban, az én dobozomnak a bal alsó sarkán ez áll: Model No.: WRT54GL. Meg persze az admin felület is elárulja, mi több, ez biztosan: [link] ;)

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#933) DjKoxi válasza Gordiann (#931) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A dobozon nagy betűkkel nekem is G volt. A ráragasztott cimkém már GL és a router alján lévő cimkén is GL felirat van.

(#934) Gordiann


Gordiann
őstag

Nah oké. Köszönöm. Sikerült már beüzemelni is .
GL-t sikerült szerezni. :D
Tudom, hogy már sokan kérdezték, de elolvasva a topic egy részét nem sikerült rájönnöm, hogy melyik firmware az esetleges nyerő példány...tudnátok adni vmi linket, meg telepítési útmutatóhoz linket?

THX :R

(#935) DBasseros


DBasseros
csendes tag

sziasztok! nemtud h volt e már róla szó vagy hasonló eset (nézzétek el lécci kicsit sok a komment nemakartam végigolvasni) h kapcoslódási hiba a routerrel kapcsolatban vagy h ledobáll a net! ilyen routerem van már ideje! eleinte tökéletesen működitt! az utóbbi pár hónapban (hozzáteszem mióta a t-online lett a kiszoolgáló) soxor van h nemhogy ledob a net hanem egyszerűen vissza se enged csak akkor ha az Adsl modemet ki és be kapcsolom és megvárom amíg feláll! a router nemjelez hibát, normálisan beenged a kezelőfelületre! csak éppen a statusnál kiírja h DISCONNECTED! rányomok h connect és tölt! 2x-3x eljátsza utána kiírja h nem kaptam IP címet a PPPoE serverről! vagy vami ilyesmi! lényeg h sikertelen! a telefonnal semmi gond! a kábelek mind 1 szálig kicseréltem! vettem gyárikat! a router üzemel! valami 5lete nincs valakinek? létezik h szolgáltató hiba? nemrég felhívtuk őket és közölték h nem náluk van a gond merth ők csatlakozni sem látnak minket! mellesleg az ADSL modemen az ADSL act nevű lámpa szakaszosan, periódikusan mindig ugyan olyan hosszan villan fel ha nincs net! lécci írjátok meg ha van valakinek 5lete! előre is köszi!

GUT, BESSER, BASSER!

(#936) Norbi27 válasza DBasseros (#935) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Szerintem modem hiba lesz. Próbáld meg a modemet közvetlenül a géphez csatlakoztatni, router nélkül. Ha így is szakadozik, akkor modemhiba, ha nem akkor vagy a router vagy a wifi kártya hibás. Azt nem írtad, hogy milyen modemed van, és hogy milyen wifi kártyát használsz. Ha több gép csatlakozik a routerhez, akkor próbáld ki őket egyesével

(#937) koppany7 válasza DBasseros (#935) üzenetére


koppany7
csendes tag

Nálam is ugyanezt csinálta T-online /WRT54gl, nem engedet fel. Probálkoz egy Reset-tel és állítsd be újra a rutert.

(#938) Integra válasza DBasseros (#935) üzenetére


Integra
titán

nem véletlenül a modem ment szarrá???
ha ez az új fehér noname tréonline modemed van, akkor simán sanszos lehet
több haveromnak is az vol a szar

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#939) neoyoli


neoyoli
csendes tag

sziasztok!

tud valaki segíteni, hogy a wrt 54gl routert lehet használni vevőként vagy csak jeladó?

köszi a választ előre is!

(#940) Simi121 válasza neoyoli (#939) üzenetére


Simi121
aktív tag

lehet, de akkor csak kábelen tudod továbbosztani a netet, wifi-n nem mivel ő lesz a wan port.

Simi

(#941) dscholtz


dscholtz
tag

Sziasztok!

Van egy WRT54GL routerem, az lenne a kérdésem, hogyan tudnám elérni a gépemet a legegyszerűbben neten keresztül? Szeretnék munka közben is töltögetni :)

Köszi!

Bzzz

(#942) gedikart


gedikart
aktív tag

Hello, érdeklődöm Tomato fw-ben pár dologról:

Wireless Ethernet Bridge módra van beállítva.

Status, Overview menüben a beállított csatorna mellett mindig keres, Scan. Ezt ki lehet vhogy kapcsolni? Miért keres a csatornán mindig?

Advenced, Wireless menüben Preamble Long/Short mire szolgál?


Köszi!

(#943) neoyoli


neoyoli
csendes tag

sziasztok,

az a helyzet, hogy a wrt 54gl-re felraktam a tomato 1.05-ot, amivel jol mukodott... azutan pedig a dd-wrt v23 micro generic-et, es most a bongeszo nem talalja a routert, igy vissza sem tudom rakni a tomato-t. barmi otlet? aki segit, annak 1000 koszonom!

[Szerkesztve]

(#944) gedikart válasza neoyoli (#943) üzenetére


gedikart
aktív tag

Próbálj meg ezzel egy működő akár gyári firwmare-t felrakni, max 3 Megabyte lehet!

ftp://ftp.linksys.com/pub/network/tftp.exe

Ha sikerül, utána frissítheted a kívánt fw-re büngészőn keresztül.

(#945) Simi121 válasza neoyoli (#943) üzenetére


Simi121
aktív tag

probáld meg a reset gombot legaláb 30 másodpercig nyomni, ha nem megy akkor marad a tftp-s dolog.

Simi

(#946) neoyoli


neoyoli
csendes tag

szep yo reggelt!

mukodott a hosszu reset, nagyon koszonom X1000;)

(#947) xabolcs válasza neoyoli (#946) üzenetére


xabolcs
őstag

pontosan mit is csinal ez a hosszu reset?
mert nekem mintha elfelejtette volna a bootwait-et vmelyik fwtol kezdve :O

bw alatt azt ertem h amikor ujrainditottam webfeluletrol a routert akkor a kotelezo timeout utan 64es ttl atvaltott 1000-re, s ilyenkor lehetett a tftp-t inditani.
mostmeg rogton visszajon a 64es ttl, es persze a tftp se tud mit csinalni :U

otlet?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#948) ftc


ftc
nagyúr

egy kis gond......visszaraktam a gyári legujabb firmwaret és nem megy a net a routeren keresztül.....

(#949) xabolcs válasza ftc (#948) üzenetére


xabolcs
őstag

az elobb emlitett hosszu resetet probaltad?

talan segithet (a kulonbozo fw-k kulonbozo beallitasai miatt)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#950) ftc válasza xabolcs (#949) üzenetére


ftc
nagyúr

itt más gebasz lehet......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.