Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Szoles válasza BEE (#500) üzenetére


Szoles
senior tag

A fene tudja, de talán elég. A hosszabbak 140-145 centi hosszúak, de szerintem biztosan létezik kicsit hosszabb is. Az olcsóknak (gagyiknak?) az ára sem rossz. Például ilyesmi: [link]

(#502) Teng


Teng
aktív tag

Konkrétan 4 álványt néztem ki esetleg tudnátok segíteni szerintetek melyik a jobb? [link] [link]
[link]
[link]
esetleg más tipp, ilyen árban?
Még egy kérdésem lenne van az álvány alján az a rész amitől a 3 láb egyszerre nyílik az nagyban befolyásolja a stablitást, vagy egyálltalán fontos szerepe van, esetleg anélkül könnyebben borul? mert erről sehol nemtaláltam leírást, és senkisem adott még értelmes választ.

(#503) Fejo válasza Teng (#502) üzenetére


Fejo
őstag

Privátban is megírtam már többször is, hogy felejtsd már el azt a nyomorult merevítést. :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#504) Jinxx válasza Fejo (#503) üzenetére


Jinxx
senior tag

Csatlakozom. :)

(#505) Teng válasza Fejo (#503) üzenetére


Teng
aktív tag

Rendben van, csak azért ha több emeber is aztmondja akkor nyugodtabb vagyok, igaz neked is elég komoly géped van szóval a te szavadra nagymértékben adok :)

(#506) ottkar válasza Teng (#502) üzenetére


ottkar
addikt

A lábak szétcsúszását akadályozza meg. Az hogy felesleges nincs haszna nem mondanám.Merevíti is az állványt.

(#507) Teng válasza ottkar (#506) üzenetére


Teng
aktív tag

legalább megtudtam a kulcsszót, hogy az olcsóbb álványoknál alkalmazzák előszeertettel és a drágábbaknál nem mind1iknél van, viszont ha nincs az nem a világ vége és attól nem rossz egy "profi" álvány :)

(#508) Szten Márs válasza Teng (#507) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én, mint laikus, és az állványokhoz nem értő, azt mondanám, hogy ha az olcsó állványoknál alkalmazzák előszeretettel az valszeg azt jelenti, hogy az olcsó állvány képtelen lenne megállni a lábán enélkül. Egy minőséginek meg nincs szüksége rá. Aztán lehet baromság, szóval offba is teszem inkább.

(#509) philoxenia válasza Szten Márs (#508) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem, de én is a statika és nem az állványok ismerete felől közelítek, a nagyon könnyű és vékony anyagból kis lábvastagsággal, vagy a láb anyagában kis falvastagsággal rendelkező állványoknál lehet szükség merevítésre.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#510) ottkar válasza philoxenia (#509) üzenetére


ottkar
addikt

Annál nincs merevítő és középcső amelyiknél a középoszlop fordítva is behelyezhető, hiszen itt útban lenne.

(#511) ottkar válasza ottkar (#510) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ahol nem számítanak fordított elhelyezésre ott is van.

(#512) Dtomi válasza Teng (#505) üzenetére


Dtomi
őstag

LOLLOLEz ám a komoly érv. Na ezért nem lehet mostanában, értelmes munkát kapni mint fotós. LOLLOL

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#513) Teng válasza Dtomi (#512) üzenetére


Teng
aktív tag

nem én találtam ki nekem is mondták... amúgy meg eleve én kérdeztem más véleményét de a nép megjegyzései alapján ezt sikerült levonnom:D

(#514) Dtomi válasza Teng (#513) üzenetére


Dtomi
őstag

De nem kérdezted meg mindenkitől milyen gépe van... :DD :DD :DD :DD :DDD

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#515) Szten Márs válasza Teng (#513) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(Fordítás ON: Arra céloz, hogy az alapján nem lehet következtetést levonni valaki szakértelméről, hogy milyen gépe van.)

(#516) philoxenia válasza Szten Márs (#515) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarázat ON . :D Szerintem Teng eredetileg arra gondolt, hogy komoly gép, komoly súly, ahhoz kicsi állványt nem használ az ember.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#517) Teng válasza Dtomi (#514) üzenetére


Teng
aktív tag

Nos az igaz hogy nem kérdeztem meg, de én azt kérdeztem milyet javasolna, márka szerint, aztán melyiket választaná az általam felsorolt típusok közül. És régebbi hozzászólásomban pedig írtam, hogy K10D készülékem van. Szóval szerintem egy szavad sem lehet.

(#518) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy barkácsolt-e már valaki olyat, hogy üvegszállító tappancsból kamera állvány? :U
Ugyanis szeretnék egy ilyet, de erre a gyári megoldások kissé nem az én árfekvésemben vannak. Ráadásul vannak gondok is velük néha (hidegben nem az igazi pl. ez a szívótalpas dolog). Viszont az üvegszállító tappancsos verziót többen is ajánlották már. Utánajárva egy kicsit, egy ilyen tappancs 40kg-val is megbírkózik, tehát elég biztos állványt biztosítana az én kis kompaktomhoz, de akár még a miniDV kamerámhoz is.

Amire használnám: főleg autón elhelyezve különböző "extrém" helyekre, így lehetne egy-két érdekes, filmekben látott szögből is lőni pár képet, videót. :U

Tehát a kérdés adott: tud-e valaki nekem ilyenben segíteni, ajánlani hozzávalókat, megoldásokat, stb.?

Illetve szerintetek egy ilyen asztalra csíptethető mini állvány az üvegszállító tappancs fogantyújára csíptetve mennyire stabil? Mert képeknél sem árt, ha nem remeg a dolog, bár ott ha szerencsém van, tudok lőni egy jó képet, amikor épp nem remeg, de videónál kellemetlen, ha olykor be-be rezonál.

Apropó rezonálás: másik kérdés, hogy (mozgásban lévő) autóban történő felvételhez mit és hogy érdemes használni, hogy ne remegjen a kép, stabil legyen, az "autóval együtt mozogjon"?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#519) pitman válasza Pistabaaa (#518) üzenetére


pitman
őstag

"Apropó rezonálás: másik kérdés, hogy (mozgásban lévő) autóban történő felvételhez mit és hogy érdemes használni, hogy ne remegjen a kép, stabil legyen, az "autóval együtt mozogjon"?"

Az garantált, hogy az autóval együtt fog mozogni/remegni a gép. Ezen szerintem nem kell aggódni. Azon viszont lehet, hogy egy mozgó autó iszonyatosan rázkódik, még ha mi nem is érzékeljük azt.
A remegés megfogásán optikai stabilizátor javíthat valamilyen szinten, de valószínű, hogy nem lesz tökéletes ez sem. Fényképezés esetén rövid záridők alkalmazásával tovább lehet csökkenteni a bemozdulás okozta életlenséget.

(#520) ottkar válasza pitman (#519) üzenetére


ottkar
addikt

"Az garantált, hogy az autóval együtt fog mozogni/remegni a gép"

Lehetetlen.Gondold át.

(#521) Dtomi válasza Pistabaaa (#518) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem tudom te, hogy állsz a barkácsolással de nem egy nehéz művelet egy ilyen berendezést megcsinálni akár fából otthon is. Egy B oszlophoz rögzíthető (ha a hátsó ablak leereszthető) állványt 3 csavarral 2 szárnyas anyával 3 furattal és némi fantáziával fél óra alatt össze lehet tenni úgy hogy atomstabil legyen.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#522) pitman válasza ottkar (#520) üzenetére


pitman
őstag

Azt ne mondd, hogy függetlenedni fog a mozgása az autótól.

Fáziskésés lesz benne az összeeszkábált tartórendszer (illetve annak speciális tulajdonságai) miatt, de ez a lényegen nem fog változtatni.
Szerintem.

(#523) Pistabaaa válasza Dtomi (#521) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Nos, ha kell, barkácsolok, bár azért próbálok ilyen tappancsos megoldást, mert nem speciálisan mondjuk csak a B oszlopra lenne téve. Tehát pl. ilyen beállításokra is gondoltam. Úgyhogy mindenképpen ilyen megoldásban gondolkodok, ehhez ha lenne esetleg ötlet, vagy pl amit írtam, hogy szerintetek azt elbírja-e.

Többiek: a rázkódáson pedig azt a kellemetlen verziót értettem, amikor a kamera maga remeg be egy-egy kisebb bukkanó vagy hasonló miatt. Tehát valahogy ezt szeretném kivédeni. Kérdés, hogy mondjuk egy ilyen tappancsos megoldás mennyire tudja elnyelni ezt a rászkódást a rugalmasságából adódóan.

(#524) Dtomi válasza Pistabaaa (#523) üzenetére


Dtomi
őstag

Ezt se nagy gond átalakítani, kell rá heftelni egy golcsóbb gömbfejet és kész, simán elbírja majd a gépet. és akkor úgy fordítod ahogy akarod.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#525) Pistabaaa válasza Dtomi (#524) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Ezt, mint mit? Illetve akkor kérdésem: esetleg nem tudod, hogy hol lehet ilyet kapni? Mármint a tappancsot. Mert kerestem már, de nem nagyon volt, egyedül a Praktiker-ben mondták, hogy szokott lenni, de múltkor pont nem volt (és azt sem tudom, hogy ilyen-e, de valószínűleg igen, mert körülírás alapján bólogattak az eladók, hogy az).

(#526) Dtomi válasza Pistabaaa (#525) üzenetére


Dtomi
őstag

Ezt a tappancsot. CSak rá kell fogatni 1 fejet lehetőleg gömbfejet úgy hogy ne sérüljön a talprész. 1 6-8 as hiltiszalaggal és egy csavarral úgy rá tudod szorítani hogy atomrobbanást is fotózhatsz majd vele.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#527) Pistabaaa válasza Dtomi (#526) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Reméljük erre nem kerül sor, de azért nem árt ha stabil. :K

(#528) johnjohn


johnjohn
addikt

Milyen állvány bír el, valóban berezgés nélkül, egy kb.2,5 kg -os D 200-Obi kombinációt?
Valamelyik Velbon Sherpa esetleg?Vagy a Slik állványokat használta valaki? A tesztek nem egyértelműek. :F 30 000.- a határ, amit tudnék rá költeni.

[ Szerkesztve ]

(#529) Jinxx válasza johnjohn (#528) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem egy Sherpa megbírkózik vele. Persze a középoszlopot már nem merném kihúzni. :)

(#530) johnjohn válasza Jinxx (#529) üzenetére


johnjohn
addikt

Értem! Az a gond, hogy ez egy 135-400-as Sigma obi,1,2 kg , ami elég hosszan kinyúlik, és ezért végképp nem az állvány fölé esik a súly nagy része, állványgyűrű ide-vagy oda.Exponáláskor berezeg amivel próbáltam, bár az egy nagyobb Hama Gamma 75-ös volt, aminek elég gagyi a feje.

(#531) Jinxx válasza johnjohn (#530) üzenetére


Jinxx
senior tag

Meg lehet eléggé tépni a fejet, én régebben egy Sigma 70-300-al használtam, ami nem olyan nehéz, viszont a gép tartotta az egészet. Használtam m42-es obikkal is, amiken szintén nincs saját felfogatás, azokkal sem volt nagy gond. Nálam egy 200R állvány volt, a váz pedig 350d.

(#532) johnjohn válasza Jinxx (#531) üzenetére


johnjohn
addikt

Én a Velbon 750R-et néztem ki, még épp belefér a 30 K-ba.Köszi az infót!

(#533) Teng válasza johnjohn (#532) üzenetére


Teng
aktív tag

30 körül elméletileg strapabírobb manfrattot lehet shoppingolni, de kinek, hogy...

[ Szerkesztve ]

(#534) SSwift2 válasza Teng (#533) üzenetére


SSwift2
tag

Légyszives mondj már egy olyan Manfrottot fejjel együtt, ami strapabíróbb, mint az említett Velbon Sherpa 750. Én is épp most szeretnék venni állványt, de Manfrottobol nem találtam 30e-ért olyat, ami jobb lenne az említett Velbonnál.
Most a Digitcamnál a Velbon 750-est 25e Ft-ért meg lehet venni.

(#535) johnjohn válasza Teng (#533) üzenetére


johnjohn
addikt

Speciel csak fej nélkül láttam ennyiért Manfrotto állványt.Konkrétan melyikre gondolsz?
3 kg-ot kell biztosan tartania.

[ Szerkesztve ]

(#536) philoxenia válasza johnjohn (#535) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha hosszú az obid, esetleg megoldás lehet, de ez magyar sufnituningötlet :D , hogy egy kölön bilincset csinálsz az obinak ezt felfogatod egy karra, aminek a másik végén állványcsavar a gépnek, a karra pedig állványmenet a körülbelüli súlypontba. Így azt csavarod fel az állványra, amire a teher így szinte függőlegesen esik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#537) johnjohn válasza philoxenia (#536) üzenetére


johnjohn
addikt

Egyensúlyprobléma nem a gép,és az obi körül adódik, az obigyűrű jó helyen van, hanem a kipróbált állványfej teherbírása nem megfelelő, berezeg a súlytól .Még szerencse, hogy az a szutyok Hama csak kölcsön van.Pedig állítólag 7 kg :Y a teherbírása. :O
Masszív állványt keresek, erős fejjel.

(#538) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Ez volt már? Nagyon ötletes szerintem.

(#539) Teng válasza johnjohn (#535) üzenetére


Teng
aktív tag

[link] tessék szerintem ez jobblenne.

(#540) Teng válasza SSwift2 (#534) üzenetére


Teng
aktív tag

[link] tessék fejeisvan meg 3,5kg is terhelhető. És szinte mindenki megmondja a manfratto jobb mint a velbon.

(#541) ottkar válasza Teng (#540) üzenetére


ottkar
addikt

Ilyen fejem nekem is van tiszta aluminium.

(#542) SSwift2 válasza Teng (#540) üzenetére


SSwift2
tag

Köszi az infot.
Azt elfelejtettem írni, hogy nekem makrozásra is kellene az állvány, arra pedig a Velbon 750-es alkalmasabbnak találom, mint ezt a Manfrottot. A Velbon szerintem jobban variálható, mint ez és stabilabb hatást is kelt, bár ezt a Manfrottot nem láttam még élőben, a képek meg csalóak lehetnek róla. Mint márka a Manfrotto jobb, de nem tudom, hogy ebben az olcsóbb kategóriában milyen.
Neked milyen állványod van?
Még mindig nem tudok dönteni, melyik lenne jobb vétel. Egy K10D-t kellene elbírnia maximum egy 70-300-as obival, de azt stabilan.

(#543) Teng válasza SSwift2 (#542) üzenetére


Teng
aktív tag

Nekem is K10D hez lesz az állvány és nekem is 70-300as obim lesz:D Ha minden jólmegy köv héten meg is lesz a pénz az állványra meg az obira. A makrozás nekem is szempont. A variálhatóságot nemtudom, amőgy az tény, hogy mindkét álvány elég jó. Én Miskolcon lakom és itt csak velbonokat tudtam megszemlélni, viszont van pár pesti ismerősöm és amikor felvetettem a Velbon-Manfrattot 30k-s árkategóriában mindenki a Manfrattot javallotta konktéran azt amit belinkeltem, de itt a topikban is kérdeztem már (keresd lentebb) és ittis mindenki a Manfrattót javallotta.

(#544) ottkar válasza SSwift2 (#542) üzenetére


ottkar
addikt

Minden állvány márkának van olyan típusa amelyik jobban használható makróra mert olyan állítási lehetőségek vannak rajta. De a makró nem egységes mert lehet földközelben is makrózni meg mellmagasságban is.

(#545) SSwift2 válasza Teng (#543) üzenetére


SSwift2
tag

Én pedig Miskolc melletti vagyok :D
Én is csak Velbonokat láttam mindenhol, a Mediamarktba is azok vannak kitéve és még néhány Hama, de azokat inkább kerülöm :)
Ha meglesz az állványod esetleg van arra lehetőség, hogy találkozzunk és megszemléljem?
Igazából az tetszik a Velbonban, hogy 29 cm-re is lehet állítani a magasságát, amivel földközeli kis virágokat, bogarakat, már egész jól lehetne makrozni. De most így, hogy ajánlottad a Manfrottot, megint nem tudom milyet akarok. A Manfrotto 718B-t viszont nemnagyon dícsérték, ezért is félek kicsit 728B-től, bár ez valamivel erősebb.
Május 1-ig muszáj döntenem, mert addigra kell az állvány :)

(#546) ottkar válasza SSwift2 (#545) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

A Manfrotto nemcsak márkás hanem jó is. Az hogy egy állványt mire lehet beállítani a tipusszámtól függ.

(#547) SSwift2 válasza ottkar (#546) üzenetére


SSwift2
tag

Tudom, hogy jó. De ez amit linkeltél, már nem éppen a 25-30e-res kategória. Hidd el, ha lenne ennyi pénzem én is ezt venném, mert tetszik és jót írtak róla a tesztben. De a keret 25e körül van, és ebben a fejnek is benne kell lennie. Ennyiért viszont így elsőre, a Velbon ár/érték arányban jobbnak tűnik, és a 29 cm-el már elégséges a makrozáshoz is.
Jó lenne nekem használtan is, de 25e körül ritkán van a linkelt Manfrotto :(

(#548) Teng válasza SSwift2 (#545) üzenetére


Teng
aktív tag

igen megoldható, nekem is akkortájt már kellene, viszont nemtudok dönteni kövhéten mit vegyek meg az álványt vagy az obit és most inkább várakozó stádiumban vagyok, hogy összejöjjön mind2őre egyszerre.

(#549) Teng válasza SSwift2 (#545) üzenetére


Teng
aktív tag

és hol láttad hogy a 718B-t nem nagyon dícsérik, mert én nemnagyon találtam erre utaló nyomot, amúgy a 728b-nek a feje is komolyabb a váza is nehezebb és több súlyt is bír el. Elméletileg a lábai is egy fokkal jobbak bár a képeken nemlátok eltérést csak a fej tekintetében. Még annyit hogy a velbonnál is lehetett a fejet a középcső aljára rakni mivel kipróbáltam a médiarákba:D és szerintem ennél is meglehet ugyanazt csinálni:D Igaz a velbon egy vonoval jobban tetszett a magasságállító karja miatt..

(#550) SSwift2 válasza Teng (#549) üzenetére


SSwift2
tag

[link]
Pl itt van egy link. De olvastam máshol is, hogy DSLR-hez kevés a 718B. Jó volna valahol megnézni ezt a 728B-t is, de nem tudok olyan helyet a közelben sajnos. Az tuti, hogy ennél is lehet a fejet a középcső aljára tenni? Az nem volna rossz.
A Manfrotto 728B viszont könnyebb a 750R-nél :)
Már tényleg nem tudom melyiket kellene.
Remélem a héten meg tudod venni, aztán megsasolnám ezt a Manfrottot :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.