Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) KrAt válasza pitman (#950) üzenetére


KrAt
veterán

Pl? :) Nyugodtan lehet nevet mondani :)

(#952) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Edigitalban akciós Manfrotto 718B állvány mennyire alkalmas egy D90 18-105, 70-300 géphez? Esetleg később lenne vaku is. 2.5 kg-ot írnak terhelhetőséget.Váz+70-300+vaku kb. 1.5 kg. Azt írják hogy 3D fejjel együtt van és 17 900 Ft.
Sajnos még kezdő vagyok nem tudom hogy pontosan mit jelent a 3D fej és hogy mivel rosszabb mint egy gömbfej?
Tanácsokat kérnék.
Van egy fotós könyvem, ott a szerző a Manfrotto 486RC2 ajánlja fejnek,amit úgy látom Ti is eléggé preferáltok, csak ahhoz még az állvány is külön kell.

(#953) ottkar válasza mutyi (#952) üzenetére


ottkar
addikt

Az nem jó számítás ha kidekázod a kg- ot a teléhez nem sok egy 4-5kg-os teherbírás se mert a teléknél a kinyúló kart kell figyelembe venni nem a kiegyensúlyozott súlyt. A 3D-s fej három különirányban állítható és rögzíthető. Amíg az egyik részt kilazítod a másik kettőt megtartja a fej. A gömbfejet meg olyan dologra lehet használni ahol minden irányban egyszerre akarsz állítani gyorsan, pld makró. Van egy és két rögzítős gömbfej.

(#954) ottkar válasza Zebu (#942) üzenetére


ottkar
addikt

A Velbonnak nagyon jók a gömbfejei és minkét állványmenetet adják hozzá tehát bármelyik állványra ráteheted.

(#955) ottkar válasza ottkar (#954) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Pld itt van a Velbon QHD 61-es egyrögzítős feje

(#956) kiskornel


kiskornel
addikt

Van valakinek tapasztalatat Benro Alu állványokkal kapcsolatban?
Állványt akarok venni és ezek az alternatívák (legalább is ennyi pénzért ezt találtam):
- BENRO A-457 n6 CLASSIC
- Giottos MT 9271

10-12kg teherbírást szeretnék, minél kevesebb részből álljon a lába. 35-40e közti ár...
Kinek mi a véleménye?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#957) ottkar válasza kiskornel (#956) üzenetére


ottkar
addikt

A teherbírást illetően kissé el vagy tévedve mert más az amikor az állvány 12kg-ot bír és teljesen más hogy a rátett fej mit bír, a kettő nem ugyanaz. A fejnél nem a statikus súly számít hanem az erőkari. Mindkét állvány jó a további már a fejtől függ.És nyilván a 12kg nem terpesztett állapotra értendő.

[ Szerkesztve ]

(#958) kiskornel válasza ottkar (#957) üzenetére


kiskornel
addikt

A gömbfejem 18kg-ot bír. Ezért az nem lényeg, mert a 18kg bírású állvány megfizethetetlen / nincs rá szükség.

Ezt hogy érted:
"És nyilván a 12kg nem terpesztett állapotra értendő."

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#959) Dtomi válasza kiskornel (#956) üzenetére


Dtomi
őstag

Mit szeretnél rátenni egy 400 f2,8-at???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#960) ottkar válasza kiskornel (#958) üzenetére


ottkar
addikt

Hát a terpesztett állapot amikor a födközelbe kerül a gép kismagasságra.

(#961) kiskornel válasza Dtomi (#959) üzenetére


kiskornel
addikt

EF 100-400 + 450D + egy kis LCD + gömbfej...

Nem számoltam, de sztem ez kevesebb mint 5kg...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#962) philoxenia válasza kiskornel (#961) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak kíváncsiságból, mi az a "kis LCD" ? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#963) ottkar válasza kiskornel (#961) üzenetére


ottkar
addikt

De már leírtam állványnál ez téves számítás hogy összeadod a felszerelés súlyát. Az esetleges erőkarokat kell figyelembe venni.

(#964) Dtomi válasza kiskornel (#961) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez az egész cucc nem éri el a két kilót... butaságot csinálsz, vagy csináltál ezzel a vásárlással!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#965) kiskornel válasza Dtomi (#964) üzenetére


kiskornel
addikt

Ottkar: én is így számoltam. Kb. 2x-3x nagyobb teherbírás kell, mint amennyi a súlya a felszerelésnek, amit tart, és akkor előre lehet teljesen nyújtani az optikát, meg oldalra lebillenteni, akkor se lesz instabil.

DTomi: Most nem igaz az az állítás, miszerint nagyobb teherbírás = stabilabb állvány? Meg nem rossz az a max. 180cm...

LCD: Live viewhez egy kis hordozható LCD TV. Makro-hoz nagyon sirály. Legjobb benne, hogy a 10x nagyításnál látni lehet, mikor nyuszik meg a kép / ül el teljesen a rezgés.

Nem szeretnék remegést. Ha azt mondjátok, hogy nem érdemes túlbiztosítani magam, mert egy enyhe szellő és beremeg az optika, akkor...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#966) philoxenia válasza kiskornel (#965) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából le kellene rögzíteni valamilyen módszerrel az állványt, hogy a szél ne mozgassa...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#967) kiskornel válasza philoxenia (#966) üzenetére


kiskornel
addikt

Alul kampó + súly? Az nem jó? Ezeknek alaptartozéka a kampó...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#968) kiskornel válasza Dtomi (#964) üzenetére


kiskornel
addikt

Valamivel több, mint 3500 gramm...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#969) philoxenia válasza kiskornel (#967) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, ilyenre gondoltam, sőt egy reklámszatyorba töltött, helyszínen talált anyaggal is le lehet súlyozni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#970) ottkar válasza kiskornel (#965) üzenetére


ottkar
addikt

Nyugodtan végy masszívabb állványt nem kell dekázni.

(#971) kiskornel válasza ottkar (#970) üzenetére


kiskornel
addikt

Ottkar; Phil; Dtomi: köszönöm a véleményeket...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#972) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Milyen gombfejet ajánlotok ami elbír egy D90-et markolattal és 70-300-as VR-es obit? (190XBPRO állványra gondoltam hozzá, de a fejet nem tudom eldönteni)

(#973) Dtomi válasza kiskornel (#968) üzenetére


Dtomi
őstag

Valamit nem értek ha te erről a 100-400 ról beszélsz akkor mi adja a maradék majd 2,5 kilót.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#974) ottkar válasza Padam (#972) üzenetére


ottkar
addikt

Akármelyik Velbon vagy Manfrotto midi gömb fejet veheted akár egy akár két rögzítős kivitelben kérdés hogy mennyit szánsz rá. Pld nagyon jó a Velbon QHD 61 egyrögzítős midi fej 13 ezerért.

(#975) Padam válasza ottkar (#974) üzenetére


Padam
aktív tag

13mat rászánok az nem gond.

Mennyire érdemes 2 rögzítőst venni?

Most latom, hogy ezen nincs gyorscsere talp. az viszont nem bannam, ha lenne.

[ Szerkesztve ]

(#976) ottkar válasza Padam (#975) üzenetére


ottkar
addikt

Gyorscsere talpnak csak akkor van értelme ha legalább két gépet akarsz egy állványon használni, másképp felesleges. Kétrögzítős akkor érdekes ha panorámázni akarsz. Bár azt hozzá kell tenni panorámára a gömbfej közel se olyan jó mint a 3D-s. Van gyorcseretalpas gömbfej a Velbonnak meg a Manfrottonak is.

[ Szerkesztve ]

(#977) Padam válasza ottkar (#976) üzenetére


Padam
aktív tag

Panoramazni szoktam pedig, ebben az esetben melyiket ajánlod a 2 rogzitosbol?

Igazibol cseretalp nélküli fejem még nem volt, illetve külön fejem nem volt még sose, szóval elhiszem, ha azt mondod nem kell. :)

Pl. errol velemeny: Giottos MH1001-652 gömbfej cserelappal

[ Szerkesztve ]

(#978) Padam válasza Padam (#977) üzenetére


Padam
aktív tag

Grr, letelt az 5 perc.

Igaziból megvennem a 488RC4-et (vagy 488RC2-t?) is, ha szerintetek megéri az arat, mert akkor jo darabig legalább nem kell fejre költenem. :)

Állványból mit ajánlanál ami jó lehet makróra is? (Én 190XBPRO-ra gondoltam)

(#979) ottkar válasza Padam (#977) üzenetére


ottkar
addikt

Ezek mind csúcsminőségek bármelyiket nyugodtan megveheted. A teherbírás a gömb átmérőjétől függ döntően 36mm-es vagy nagyobb ajánlott.

(#980) Padam válasza ottkar (#979) üzenetére


Padam
aktív tag

Lehet akkor Giottos lesz a végleges.

Én erre gondoltam:
Giottos gömbfej (MH 1000-652)
Magasság: 12 cm
Vízmérték: van
Terhelhetőség: 10 kg
Tömeg: 625 g
Garancia: 1 év
Ár: 21.000 Ft

Állványnál nem tudom eldönteni, megéri-e az 5000 Ft különbséget-e a 9361-es állvány.
Giottos alumínium állvány (MT9361)
Anyaga: Alumínium
Legalacsonyabb állás: 26 cm
Maximális magasság: 167 cm
Szállítási méret: 69 cm
Lábrögzítés: Csavarmenetes
Állványfej: nincs
Vízmérték: van
Lábtagok száma: 3
Terhelhetőség: 8 kg
Tömeg: 2400 g
Garancia: 1 év
Ár: 32.000 Ft

Giottos alumínium állvány (MT9351)

Anyaga: Alumínium
Legalacsonyabb állás: 22 cm
Maximális magasság: 158 cm
Szállítási méret: 64 cm
Lábrögzítés: Csavarmenetes
Állványfej: nincs
Vízmérték: van
Lábtagok száma: 3
Terhelhetőség: 5 kg
Tömeg: 2000 g
Garancia: 1 év
Ár: 27.000 Ft

Vélemény? esetleg mást javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#981) kiskornel válasza Dtomi (#973) üzenetére


kiskornel
addikt

Inkább csak tények:
- rátettem a mérlegre az obit: 1760g. (hiába írják, hogy 1380g)
- a 450D-re azt írják: 475g. Én aksival mindennel együtt 650g-ot mértem.
- Egy komolyabb gömbfej 500g. Az enyém 760g.
- mint említettem még megy rá egy kb. fél kilós kis lcd tv... sajna most vittem vissza az eladóhoz, mert volt benn 3 csík. :O
Ez így: 3670g.

Az biztos, hogy nem szabad egy 5kg-os állványt venni hozzá, mert az pici lesz. De hogy mennyire vigyem túlzásba, azt nem tudom, ezért is fordultam ide. Egy biztos... A két kg már alapból nem stimmelt.

Nagyjából azért fordultam hozzátok, mert hátha valaki tud olyat ajánlani, amivel legalább a minimális rezgések kiküszöbölhetők. Pl. a régi gagyi állványom esetén a nyakpánt lelógott, megfújta a szél, belengett, és a kép is belengett.
Ezért szeretnék valami brutál, kolosszus, antirezonáns, ultrastabil :)) állványt, aminél legalább esély van rá, hogy megállnak a rezgések kisebb szélben.

Állvány ügyben tényleg nincs tapasztalatom.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#982) Cassidey válasza kiskornel (#981) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szia.. nekem van egy Benrom, most fejbol nem tudom pontosan melyik tipus, de ugyanaz mint amit neztel, talan kisebb teherbirasu lehet. Abszolut pozitiv benyomasom van rola, sztem tok massziv, ismerosok elso reakcioja is az, h jo cucc. Jo taskat is adnak hozza. Hatennyi :)

(#983) Dtomi válasza kiskornel (#981) üzenetére


Dtomi
őstag

szerintem 8-10kg-os 3 részes benro bőven elég ennek a cuccnak tökfölös cipelni az A-297 8kilós és súlyra kétharmada a 12 kilós 457-nek

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#984) kiskornel válasza Dtomi (#983) üzenetére


kiskornel
addikt

DTomi, Andi: köszönöm... :R

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#985) Padam


Padam
aktív tag

Egy idiota kerdesem lesz! :)

A gombfejen a ket oldalso csavar mit fog?

Tudom, hogy az elso az elforgas miatt van, de miert van meg ket oldalso? (miert nem csak 1?)

(#986) ottkar válasza Padam (#985) üzenetére


ottkar
addikt

A gömbrögzítő meg a panoráma rögzítő mellett van a panoráma finomállító, azért van skála rajta.

[ Szerkesztve ]

(#987) kiskornel válasza Padam (#985) üzenetére


kiskornel
addikt

Én úgy olvastam, hogy az egyik az előfeszítés. Vagyis laza állapotban is feszített a gömb, hacsak nem lazítod meg.
Az én Benro-mon arra jó, hogy kicsit nagyobb erővel lehessen mozgatni az objektívet, ne egyből oldjon el. A kisebbik az előfeszítés (ezt onnan tudom, hogy az nem áll kézre egy jobbkezes embernek).

Én legalábbis ezt tapasztaltam és olvastam.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#988) Padam válasza kiskornel (#987) üzenetére


Padam
aktív tag

Aham, koszi, csak majd ki akarom probalni vasarlas elott aztan nem voltam benne biztos.

Koszi! :R

(#989) opticus


opticus
tag

hello!valaki meg tudja mondani mennyiért tudom ezt eladni?kb...vagy hogy mennyibe kerül egy hasonló valami.de fogalmam sincs,1000,2000,5000,10000??? :)) lövésem sincs.köszönöm a hozzászólásokat :R
[link]

Link javítva.

[ Módosította: philoxenia ]

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#990) ottkar válasza opticus (#989) üzenetére


ottkar
addikt

Ne a dobozokat mutasd. Ha legalább másfél méterre fel lehet emelni akkor max 3000 Ft-ot érhet.

(#991) philoxenia válasza ottkar (#990) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ránézésre ezt max. kb. fél méteresre lehet kihúzni... :U felemelni attól függ, milyen magas vagy, 2-2,5 m-re.... :D
Ahogy elnézem ennek az előnye, hogy a tekerentyűvel az oldalán emelhető viszonylag nagyon pontosan... Belülről teleszkópos?
Itt azt írják 1200mm...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#992) stop


stop
aktív tag

ilyent, vagy hasonlót keresek

hol és mennyiért lehetne beszerezni?

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#993) stop válasza stop (#992) üzenetére


stop
aktív tag

up

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#994) runner 125


runner 125
nagyúr

Esetleg argep.hu-ba írd be h "állvány". Nagyon sok találat van rá.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#995) philoxenia válasza stop (#993) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Melyiket?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#996) stop válasza philoxenia (#995) üzenetére


stop
aktív tag

bocsánat,
nem voltam egyértelmű, konkrétan ilyent keresek,
az egyik lényege, hogy egy deszkára rácsúsztatható az alsó része.

szerk: most láttam egy kiállításon és spektív volt rajta, nekem a fényképezőhöz kellene

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#997) stop válasza runner 125 (#994) üzenetére


stop
aktív tag

köszi, több helyre is beírtam eddig ezt még nem sikerült megtalálnom...

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#998) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Sziasztok,

kíváncsi lennék a véleményetekre a 6-7000 Ft-os árkategóriájú állványokkal kapcsolatosan.
Lehet, hogy kiveséztétek már a témát, de sajna nincs most időm végigolvasni a topikot :O

Szóval az a helyzet, hogy valami egyszerű állvány beszerzésén gondolkodom. Amit ráaggatnék az a D40+18-105 illevte a D40+55-200, tehát nem egy nagy súly. Kezdő fotósként max arra használnám, hogy az otthoni virágokat megörökítsem, egy-két családi fotóra (hogy én is rajta legyek...), meg az ablakból fotózni az esti tájat...

Ahol olvasgattam állvány témában, ott sehol nem dicsérik ezeket a pár ezer forintos cuccokat, viszont a legolcsóbb, márkásabb, komolyabb állvány is ezek minimum duplájába kerül... Én csak most ismerkedem az állványról fotózással, egyenlőre van nálam kölcsönben egy ilyen. Tegnap próbálgattam több helyzetben is, (lakásban) de nem vettem észre a képeket elmozdulást. Egy ilyet néztem ki, az oldalon a vélemények viszont teljesen vegyesek, így nem lettem tőlük sokkal okosabb...

Az érdekelne, hogy egy kezdő céljainak, illetve alkalmi fotózgatásra szerintetek megfelel-e egy ilyen állvány, vagy mindenképpen megéri legalább egy ilyesmit beszerezni?

Holnap majd jól beletépünk...

(#999) johnjohn válasza t_a_m_a_s (#998) üzenetére


johnjohn
addikt

Olcsó állvány- kidobott pénz ! Gondolsz egyet és veszel egy nagyobb obit, és cserélheted.
Ha csak megtámasztás a lényeg, és nem a hosszú expozíció, akkor a monopod jobb választás lehet. Persze az nem áll meg magában.

(#1000) ottkar válasza t_a_m_a_s (#998) üzenetére


ottkar
addikt

Tévedsz ha azt hiszed hogy a 6 ezreshez képest ez valami jobb, ugyanaz a kategória. DSLR-hez és teléhez fémfejű állvány való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.