Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Szoles válasza D4rkm4n (#899) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez ( U 9800 ) nem jöhet szóba? Fémfej, amit agyondicsértek. kb egy árkategória, de a fej sokkal komolyabbnak tűnik.

(#902) levy1983


levy1983
aktív tag

Sziasztok!
Gyors helyzetjelentés:
Végre megérkezett a Slik Sprint Pro EZ állványom. Kb. 15 perces tapizáson vagyok túl. A [tesztben] elhangzottakból minden igaz. Egy kis kiegészítés: plusz pozitívum, hogy ha a középoszlopot teljesen kihúzzuk, akkor az meghaladja a 170cm-t, így a kamera keresője lehajolás nélkül elérhető kb. 175cm-es szemmagasságban. plusz negatívum, hogy a csavarok/pöckök szorításainak mértékét nem igazán lehet érezni, így érzéssel kell azokat megszorítani. (ez szép mondat lett...) Bár szerencsére fém az egész, szóval elvileg bírnia kell, de erre visszatérhetek pár hét/hónap múlva. Összegezve: a 1.5kg-os felszerelésemet röccenés/nyeklés nélkül megtartja, stabilan, ahogy kell. De úgy érzem/látom, hogy a 2.5kg sem gond neki, igaz gyárilag 2kg van megadva, mint max. terhelés. Súlyából adódóan ideális túrázáshoz, cipeléshez. Nem mellékes a hozzá adott válltáska, (számomra a kemény doboza sem...) és a kiváló minőségű fém fej. Értelem szerűen már csak a súlya miatt is "váz+markolat+vaku+70-200mm F2.8-as" felszereléshez nem ajánlanám, de a hétköznapi igényeket teljes mértékben kielégíti, mindezt (a Manfrottokhoz, Giottosokhoz képest nagyon) kedvező áron. Egy angol fotós újságban olvastam, hogy ha valaki állványvásárláson gondolkodik, az az elsőre kigondolt összeg min. dupláját szánja rá. Ez szerintem kicsit túlzás és a magyar pénztárca sem mérhető az angolokéhoz, de személyes véleményem, hogy senki se adjon kevesebbet ennél (15-20 ezer) az árnál egy állványért, amennyiben DSLR felszerelése van. Az ennél olcsóbbakat csak kézi videokamerákhoz és a "szuperzoom-os" kompaktokhoz ajánlanám. Remélem hozzászólásommal segítettem az állványvásárlás előtt lévő emberkéket.
Levi

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#903) Cassidey válasza levy1983 (#902) üzenetére


Cassidey
senior tag

szerintem meg altalaban igaz, en is majdnem a duplajanal lyukadtam ki, es szerintem a legtobb fotoscuccra is igaz ez.

(#904) leewi válasza levy1983 (#902) üzenetére


leewi
aktív tag

hello,

kicsit had "vitatkozzak" eme résszel:
"Ez szerintem kicsit túlzás és a magyar pénztárca sem mérhető az angolokéhoz, de személyes véleményem, hogy senki se adjon kevesebbet ennél (15-20 ezer) az árnál egy állványért, amennyiben DSLR felszerelése van. Az ennél olcsóbbakat csak kézi videokamerákhoz és a "szuperzoom-os" kompaktokhoz ajánlanám"

nemrég került állvány vételre az idő s igen sok lehetőséget és nem utolsó sorban árakat Nagyon figyelembe szerettem volna dönteni..
(elötte már volt szerencsém h. star 61-eshez így ezt a kategóriát már túl akartam lépni)

Minden nagyobb gyártó kínálatát átnéztem és a következtetés az eltt, hogy 30e Ft körül van minden "normálisabb" állvány+fej páros..

de aztán kisebb szerencsének következtében találtam rá egy kínai cég termékeire és mindenféle folyamat árán került Ő a tualjdonomba

az árát le se írnám mert jóval alatta van az elöbbiekben meghatározottnak és egyetlen dolog ami hiányzik az az elfordítható középoszlop..ezenkívűl minden tekintetben a nagyok köze sorolhatom (jó párat megfogdostam, kipróbáltam annó) s még egy pozitívum..eme gyártónak sikerült mind a három lábra szivacsot faragni..:R

kOrÁn kELtEm, hOL aZ aRaNy?

(#905) levy1983 válasza leewi (#904) üzenetére


levy1983
aktív tag

Szia!

Bocs, rosszul fogalmaztam: nem az árat szerettem volna kihangsúlyozni, hanem a minőséget, amit ma Mo-on lehet kapni ezért a pénzért. Kivételek mindig is vannak: pl. a te eseted vagy egy alig használt, másodkézből, féláron, vagy egy amerikai rokon, aki szintén féláron tudja kint megvenni az adott terméket. Nagy általánosságban írtam, amit írtam, ami a hazai boltokat, minőségüket és áraikat jellemzi. Nem ismerem a Digipod termékeket (már ha a tiéd az), de szerintem nem vagyok egyedül. Ha ugyanazt a minőséget nyújtja, mint a nagyok, töredék árért, akkor előbb-utóbb nálunk is meg fog jelenni, ami csak jó lehet nekünk, vásárlóknak. Mindenki maga dönti el, hogy mit vesz, vagy mit nem vesz. Csak a magánvéleményemet írtam le.

üdv: Levi

u.i.: az említett tesztben 5-ből 4 állványnak van szivacsa mindhárom lábon, szóval ez nem olyan nagy újdonság...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#906) Cassidey


Cassidey
senior tag

megjott az allvanyom ma reggel :) nagyon tetszik, elso latasra igazan jo minosegu darab, gyorsan felallithato. hatranya, h osszecsukva is nagynak talalom, tehat kulfoldi utazasnal pl ez kenyelmetlen lehet, borondbe kell tenni majd valoszinuleg..a taskaja is tokjo :) vizszintezo, iranytu? van az allvanyon

a valasztott fej is tetszik, ez nagyobb teherbirasu lett mint maga az allvany, mert az eredetileg kinezett nem volt sehol raktaron, es jo kedvezmenyeket kaptam vegul, szoval 50-bol jott ki az egesz

Benro A257 KS1 gombfejjel

(#907) D4rkm4n válasza Cassidey (#906) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Látom te se sajnáltad a pénzt az állványra. ;] ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#908) Cassidey válasza D4rkm4n (#907) üzenetére


Cassidey
senior tag

pedig de!:) vinnyogtam is hatrebb.. de ugy vettem, h soha tobbe nem akarok allvanyra kolteni

(#909) D4rkm4n válasza Cassidey (#908) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Persze ez attól is függ, hogy ki mennyire akarja majd bővíteni a fotós cuccát. Mert ha mondjuk nem fogsz 600mm-es ojjektíveket venni később, akkor nem is kell annyira masszív állványt venni. Persze azért egy minimum határt is húzni kell. :)

Mivel a közeljövőben úgysem lesz pénzem objektívekre, így szerintem én beérem majd egy Velbon CX-640/F-fel is. Csak még senkitől nem hallottam róla tapasztalatokat... :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#910) ottkar válasza D4rkm4n (#909) üzenetére


ottkar
addikt

Nem úgy kell állványt venni hogy kidekázom a felszerelés súlyát és akkora teherbírásút veszek.DSLR-hez eleve 3-4kg minimum. Még akkor is ha nem bővítésre gondolsz.Ugyanis szélben súllyal szokták terhelni az állványt erre kell a rátartás.

[ Szerkesztve ]

(#911) sigmoid


sigmoid
tag

Visszaszoktam az analóg fotózásra, és rá kellett jönnöm mennyire elkényelmesedik az ember digitális gépen... Csak feltekeri az ISO-t, vagy kompakt gépnél átkapcsol éjszakai módra, aztán majd maximum otthon Photoshopban kiszűri a zajt... XD Szóval úgy döntöttem itt az ideje hogy állványt vegyek.
Egy közepesen nehéz régi Pentax vázam van, és olyan vázat szeretnék, amit egy 200mm-es telezoommal is tudnék használni.

A Saturnban jártam, és teljesen bele sikerült szeretnem a Slik Sprint Mini GM állványba... Mikor láttam hogy nem olyan fostalicska mint a többi, azt hittem legalább 30k, ehhez képes kellemes meglepetés volt az ára.
Viszonylag alacsony (1,1 méter), de épp ezért nagyobb a teherbírása mint a Pro GM-nek... No meg én eddig a babzsákos módszer kényszerű híveként előfordult már, hogy az eső utáni erdei avarban dagonyáztam a kompozíció beállítása céljából, úgyhogy ha csak 110 centiig kell lehajolnom, esküszöm az élő istenre, egy rossz szavam nem lesz. XD

Szóval most egy ilyen jószágon járatom az agyam... Vélemény? :)

Viszont közben megláttam a neten hirdetve 5k-ért (hahaha) egy "használt" (vadiúj állapotúnak néz ki) fém Bilora gömbfejes állványt. Elég szépen megmunkált, masszív "vasdarabnak" látszik. Az egyetlen ami aggaszt, hogy ilyen őskori teleszkópos rendszerű, és kinyitva hihetetlen vékonykának tűnik...

Az ilyenbe érdemes belevágni, vagy manapság felejtős?

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#912) Zola007 válasza D4rkm4n (#909) üzenetére


Zola007
veterán

Mediamarktban láttam múltkor cx-es velbonokat, talán ott nézz körül

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#913) sigmoid válasza sigmoid (#911) üzenetére


sigmoid
tag

Errata: XD "és olyan vázat szeretnék, amit egy 200mm-es telezoommal is tudnék használni."
lol... mármint olyan állványt szeretnék. XD

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#914) Szoles


Szoles
senior tag

Ha valakinek kell egy masszív állvány (és ha még megvan), akkor KLIKK. Nem én árulom, semmi közöm hozzá, csak észrevettem, és nagyon jó áron van.

(#915) mcgoat válasza Szoles (#914) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Na akkor szavaiddal élve ,itt is nyomulok kicsit. :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#916) mcgoat


mcgoat
aktív tag

Ha valaki monopodot szeretne [itt]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#917) BEE válasza mcgoat (#916) üzenetére


BEE
addikt

Képed van a kecskéről ? ( :D )

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#918) mcgoat válasza BEE (#917) üzenetére


mcgoat
aktív tag

van valami, de a 4500 Ft os elfogyott, pár nap és lesz

Hogyan lehet ide képet feltenni? Csak hivatkozással?

[ Szerkesztve ]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#919) mcgoat válasza mcgoat (#918) üzenetére


mcgoat
aktív tag

[link]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#920) BEE válasza mcgoat (#918) üzenetére


BEE
addikt

Amikor hozzászólást írsz, alul vannak gombok Link és Kép felíratokkal.
Ha van kisméretű kép, akkor annak linkjét berakhatod a Kép gombbal.
( Az előugró ablakból törölni kell a benne lévő http... szöveget, mert a linkekben
már benne szokott lenni. A nagy képeket kiszedik a moderátorok. )

Linket meg a Link gombbal rakhatsz be.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#921) BEE válasza mcgoat (#919) üzenetére


BEE
addikt

[link]

Lemaradt a .jpg ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#922) mcgoat válasza mcgoat (#918) üzenetére


mcgoat
aktív tag

már van

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#923) jorden06


jorden06
senior tag

Heló fiatalság!
Mindig is gondom volt a nem túl kicsi állványommal, ha egy kicsit is lejjebb kellet volna menni ahhoz a szép virághoz, vagy az elbújt pókhoz, cs*zhettem, mert nem ment le addig az állványom. Nos, ma pont betévedtem a media markt-ba és láttam egy nem túl drága, nem túl nagy minőségű (hama, gyenge fém) kis állványocskát. Azt akarom kérdezni, hogy érdemes ilyen kis semilyen állványt venni, ami ránézésre se túl erős, de hátha megtartja a gépet (Lumix FZ8) és majd lesz vmi? vagy inkább adjak 5e Ft-ot egy jobb, erősebb állványért ( mellékesen, nem akarok sokat költeni egy ilyenre)
köszi, üdv

(#924) johnjohn válasza jorden06 (#923) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha kicsi kell, akkor ezt vedd !
Tuti, hogy nagyobb géphez is fog majd kelleni !

[ Szerkesztve ]

(#925) ottkar válasza jorden06 (#923) üzenetére


ottkar
addikt

Amit írtál hogy makróhoz lefektetni az állványt azok pont nem tartoznak a gyenge és olcsó állványokhoz pláne hogy lefektetésnél a középoszlopot is állítani kell.

(#926) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy VELBON CX440 állvány tulajdonosa vagyok, de szeretnék egy komolyabb állványt venni, amit tudok használni tárgy és macro fotózáshoz is, így fontos lenne a minimális magasság és hogy a középoszlop vízszintesen is használható legyen.

A következő két állványt találtam, ami jónak tűnik:
MANFROTTO Pro ALU Tripod 190XPROB
vagy
MANFROTTO Manfrotto 055 XPro háromlábú állvány, fekete

Ti melyiket ajánlanátok? Nem igazán jöttem rá hogy a kettő között mi a különbség, illetve, hogy megéri-e az árkülönbözet.

A következő fejekre gondoltam:
MANFROTTO Basic fotófej gyorscserelappal
vagy
MANFROTTO MINI BALL HEAD W/RC2 R.C.S.

Jelenleg a következő felszerelésem van:
Nikon D90
Nikon 18-105 VR
Sigma 105mm MACRO
A közeljövőben tervezem egy Nikon 70-300 VR vásárlását, így ezt is el kéne bírja.

Előre is köszi a tippeket és a segítséget!

(#927) ottkar válasza Padam (#926) üzenetére


ottkar
addikt

DSLR-re mini gömbfejet akarsz venni? Minimum a midi gömb. Pláne ha még telét is akarsz venni. A gyorscseretalpnak sincs semmi értelme ha nem akarsz több gépet cserélgetni. A két állvány mindegyike tökéletes azonos a tudásuk. Ha egyrögzítős gömbfejet akarsz venni akkor jobb a Velbon QHD-61-es midi fej.

[ Szerkesztve ]

(#928) ottkar válasza Padam (#926) üzenetére


ottkar
addikt

És azt is neked kell eldönteni hogy 3D-s vagy gömbfejet akarsz e mert más a fő használata a kettőnek. A gömbfej elsősorban makrózáshoz jó, telézéshez könnyebb a 3D-st használni.

(#929) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hama álvány szilveszterre :D

Viszont a monopoddal kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy a kompaktok mennyit profitálnak belőle?
Mekkora hatása van hogy (a 3ból)1 tengelyen nem engedi billegni a gépet? Ez a videózáskor jön jól, vagy fotózáskor is segít?
Magyarul olvasható monopod teszt?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#930) Hth


Hth
tag

Padam : Egy kicsit pontositanám a választ .A Manfrotto 190-es és 055-ös között egy kategoria külömbség van,még pedig a 055-ös jóval erösseb és valamivel magasab is .
Ettöl fügetlenül szerintem a 190-es megfelel ( nekem is ijenem van ) kicsit nehezebb összetételel.

(#931) Hth


Hth
tag

Szeretnék kérdezni is.
Tudja valaki hol lehet ( Giottos MT 9250 vagy 9350 ) tipusu álványt kapni?

(#932) philoxenia válasza Hth (#931) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit újabbak vannak, úgy keresd 9251 ; 9351

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#933) Hth


Hth
tag

Az a gáz hogy ezek nem uj tipusok hanem egy taggal kevesebböl ál a lábuk és ezért összecsukva hosszabak. Nekem pedig pont a szálitási méret az ami lényeges .
Ojan álvány kéne aminek a teherbirása legalább 5kg a szálitási mérete 52cm-nél nem hosszabb külön lehet fejet tenni rá a max magassága közép oszlop nélkül kb.130cm.

(#934) philoxenia válasza Hth (#933) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a Giottos-ok közül egyik sem olyan?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#935) Hth


Hth
tag

Hát ez az én problémám.
A gyártonak az oldalán vannak ojan tipusok amijen kéne csak boltban nem találtam ojat.http://www.giottos.com/

(#936) johnjohn válasza Hth (#935) üzenetére


johnjohn
addikt

Olyan!! :((( "ojan", az mi ?

(#937) philoxenia válasza johnjohn (#936) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Franciásan ejtve "ozsan" , kifejezetten a Mo-on nem kapható, de külföldön fellelhető tárgyak jellemzésére használt szó.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#938) Turmoil


Turmoil
senior tag

Sziasztok!

Van egy Hama Star 75-ös állvány, ami a boltból elhozás előtt elvesztette a kameralapját (utolsó, bemutató darab volt - gondolom valaki zsebre tette - és a vásárlás persze kicsit korábban történt annál, hogy reklamálni lehetne :( ).
Próbáltam a legtöbb online áruházat, de sehol nem találtam olyat, ami ehhez a típushoz passzolna.
Ha bárkinek van ötlete, vagy konkrét tudomása, hogy honnan tudnék egy ilyet szerezni, az ne kíméljen. Üzenet, vagy itt válasz, mindkettőnek nagyon örülnék és előre is köszönöm!

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#939) Padam


Padam
aktív tag

Egy ismerosom el akarja adni a kovetkezo allvanyat alvanyfejjel egyutt:
Manfrotto 190xprob állvány 486RC2 gömbfejjel

Arra gondoltam, hogy megveszem magamnak, de szerintetek eleg ez a fej a kovetkezo cuccokhoz:
Gép: D90
Obik: Sigma 105, Nikkor 18-105 VR, Nikkor 70-300 VR
Vaku: Sb-800

Szerintetek ez a gömbfej elég erős, hogy elbírja és használható legyen mondjuk a D90+Nikkor 18-105 VR + SB800 vaku?

Illetve szerintetek mennyit er hasznaltan a fej + az allvany? :)

Elore is koszi! :)

(#940) Hth


Hth
tag

Nekem is ijen van,80-400Vr-t +D200 is simán tartja.
Ezek ujonan 30+16-30% Kb.30-at szerintem megér ha nem tul kopott.

(#941) Padam


Padam
aktív tag

Most latom hogy lesz uj manfrotto alvlany, 190cxpro meg 055cxpro, ezekrol hallott mar valaki valamit?

(#942) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok.

Hezitálok állványfej cserén.

Egy Velbon Sherpa 750R állványom van, viszont nem nagyon szeretem a 3D fejet rajta. Állítólag cserélhető ez a fej és a Velbonnak is vannak gömbfejei...

Emmyire jók ezek?

Ileltve még az is érdekelne ,hogy csak Velbon gömbfej tehető rá?

(#943) Hth


Hth
tag

Nem ismerem a Velbon álványokat,de úgy tudom az álványmenetek egyformák knkrétan 3/8-col . Nekem Manfrotto 486RS2-es gömbfejem van azt tudom ajánlani. (kb 16E Ft) körül kapható. Finoman mozgatható és a gömb szotitását is jol lehet szabájozni.

(#944) philoxenia válasza Hth (#943) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Picit próbálj már a helyesírásra figyelni, mostanában sokszor tapasztaltam, hogy nagyon hanyagul kezeled ezt a kérdést, időnként már zavaró. Ha másképp nem, legalább a böngésző helyesírásellenőrzőjére hallgass..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#945) KrAt


KrAt
veterán

Egy 2méteres embernek dSLR-hez mekkora állvány kell? 170cm?

Illetve ajánljatok ilyen állványokat, de ne szálljunk el annyira az árban, ha lehet :) 25 körül találtam edigitalban..

(#946) pitman válasza KrAt (#945) üzenetére


pitman
őstag

Azt csak te döntheted el, hogy neked mi a kényelmes.
Azt érdemes figyelembe venni, hogy az állvány magasságára még jön a fej magassága (ha nem egybeépítettről beszélünk), majd a rátett fényképező magassága, valamint a szemünket nem a fejünk tetején hordjuk.

(#947) KrAt válasza pitman (#946) üzenetére


KrAt
veterán

Azért gondoltam, hogy 170cm összesen, mert akkor rájön a gép, az kb 180 cm, pont szemmagasság körül lenne :)

(#948) pitman válasza KrAt (#947) üzenetére


pitman
őstag

A 170 centit kihúzott középoszlop nélkül, vagy azzal érted? Előbbi esetben nem biztos, hogy olcsó lesz, utóbbi esetben nem biztos, hogy stabil.

(#949) KrAt válasza pitman (#948) üzenetére


KrAt
veterán

Kihúzott oszloppal :)

Edigitalban néztem, velbon, manfrotto, 25 alatt nem áll meg :(

(#950) pitman válasza KrAt (#949) üzenetére


pitman
őstag

Nézz szét, mert van egy-két feltörekvő márka, melynek a termékei igen jó minőségűek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.