Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Pilács válasza ottkar (#1200) üzenetére


Pilács
senior tag

"atomstabil a dolog, és pl 200 mm-en nem bukik be egy picit sem, amikor elengedi a gépet (nem a 100e-es kategóriáról beszélek)" ?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1202) mcgoat válasza Pilács (#1198) üzenetére


mcgoat
aktív tag

hát mert kicsi a terpesztés, ezért jók azok az állványok amikbe lehet tenni szintező fejet. Nekem van egy ilyen állványom , előtte nekem is középoszlopos volt bizony a különbség érezhető. 26.-án Pesten leszek ha gondolod megtapogathatod. ( mármint az állványt) :)
Ilyenem volt előtte ( ezt a márkát forgalmazom Magyarországon)[link]
És ez van most, ezt is forgalmazom, csak sajnos ez nem az olcsó kategória, kicsi rá az igény[link]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1203) Pilács válasza mcgoat (#1202) üzenetére


Pilács
senior tag

Köszi a lehetőséget, de kecskeméti vok, szal stb :) bár csütörtökön elutazom, esélye sincs... de tényleg kössz. Még nem tom mi az a szintező fej, de az enyémből is kivehető a középoszlop, és fogatható helyette be egy kis csonk, amire mehet a fej.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1204) mcgoat válasza Pilács (#1203) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Volt idő amikor hetente mentem Kecskemétre, sajnos már 2 éve nem voltam.
A szintező fej olyasmi mint egy gömbfej, de nem is az a lényeg, habár jó dolog tud lenni

Ha sikerül a képet beszúrni látod, hogy középoszlop nélkül lapos az egész állvány , ami nem látszik a képen, hogy maga ez a középső rész szélesebb mint a középoszlopos állványoknál, ezért nem nyetlik annyira.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1205) Hass Pók


Hass Pók
csendes tag

Sziasztok! Relatíve könnyű állványt keresek, ami biztonsággal elbír pl. egy d80+70-300 szettet cseretalppal. Városban és tájfotózáshoz használnám. Nem akarok sokat cipelni, és ha fel kell adnom repülőn, akkor is számít a súly. Mit javasoltok?

(#1206) mcgoat válasza Hass Pók (#1205) üzenetére


mcgoat
aktív tag

mennyit szánsz rá? És mekkora lehet a max súly? Valamint fontos-e, hogy pici legyen a szállítási mérete?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1207) Hass Pók válasza mcgoat (#1206) üzenetére


Hass Pók
csendes tag

Az ideális az lenne, ha beférne a Nikonhoz kapott fotós hátizsákba (40 cm) és 1-1,5 kg lenne fejjel együtt. Az nem baj, ha kicsi, vagyis nem lehet szemmagasságig kinyitni, hanem csak 110-120-ig.
Az árakat nem ismerem, max 50e-t szánnék rá, de nem tudom, hogy ez reális-e. Ha nem, akkor először a súlyából engednék, azaz lehetne nehezebb, aztán a méretből.

[ Szerkesztve ]

(#1208) ottkar válasza Hass Pók (#1207) üzenetére


ottkar
addikt

Komoly stabil állvány fejjel nem 1,5 kg. Egy fej 60dkg-nál kezdődik.50 e-ből egy Manfrotto állvány fejjel kijön csak azt kell eldönteni gömb 2D vagy 3D fejet akarsz e.

(#1209) mcgoat válasza ottkar (#1208) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Miért van az, hogy ha állványról beszélünk akkor a Manfrotto az első ami szóba kerül ? Régen amikor kicsi volt az üzletek kínálata akkor még érthető volt, hogy az Ottó volt az isten, hiszen a másik alternatíva a műanyag Hama állvány volt. Mostanra más a helyzet a távol keleti gyártok megszégyenítik a "nagy " gyártót. Ár-érték arányban mindenképp.

Az 1,5 kg necces, de ha leméred az állványom lehet csak egy-két grammal lesz több . Igaz nem állt meg 50e ft ból :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1210) mcgoat válasza Hass Pók (#1207) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Jössz 26.-án Pestre a Menta teraszos talira? Ott lesz egy ilyen állvány.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1211) Chorluka


Chorluka
csendes tag

Sziasztok!

Természetfotózással foglalkozom. Általában nagyvadas téma érdekel, de mostanság a makró felé is kacsingatok.
A felszerelésem: eos 40d + sigma 150-500 apo os dg hsm.
Sokat járok az állatok után és eddig macerás lett volna állványt cipelnem, viszont az objektív súlya megkövetelné az állványhasználatot.
Mondjuk képstabilizátoros az obi(ráadásul 2 állása is van), de még nem jöttem rá mi a különbség az os1 és os2 között.
A képstabilizátor miatt szükségem van-e egyáltalán állványra? Úgy érzem földön ülve elég jól be tudom szorítani a cuccot...
Monopod, vagy tripod állványt javasoltok? Mutathatnátok ehhez a kütyühöz megfelelő állványokat.
Mondjuk én elsőre monopodra gondoltam egy egyszerűbb fejjel, de az olvasottakból láto, hnem sok ember javasolja...esetleg egy tripod gömbfejjel???
Please help!

(#1212) Hass Pók válasza mcgoat (#1210) üzenetére


Hass Pók
csendes tag

Lehet, hogy el tudok menni, ha nem, akkor hol tudom megnézni?

(#1213) Hass Pók válasza ottkar (#1208) üzenetére


Hass Pók
csendes tag

Fej ügyben tudatlan vagyok. Az eddigi gyengusz Hama állványomon panorámafej van, sokat küzdöttem vele, ezért, meg a helytakarékosság miatt is gömbfejben gondolkodnék, csak nincs velük tapasztalatom. Mik a szempontok a 2D-3D választásban?

(#1214) ottkar válasza mcgoat (#1209) üzenetére


ottkar
addikt

Mondhattam volna más típust is csak van olyan amiben a legolcsóbb 50 ezer. Csak ha valaki úgy ad tippet hogy 1,5kg legyen max akkor leszűkíti a darabokat teljesen. Nekem Braun profi állvány van de az meg masszív 2,80kg.Azt gyalog nem lehet hurcolni.

[ Szerkesztve ]

(#1215) ottkar válasza Hass Pók (#1213) üzenetére


ottkar
addikt

A 2D-fej gyorsabban rögzíthető mert két rögzítés van rajta.

(#1216) mcgoat válasza Chorluka (#1211) üzenetére


mcgoat
aktív tag

sztem a Sigmádhoz egy monopod is jól jöhet, cserkelni könnyebb vele, de a tripod stabilabb mint a monopod. Nem tudom, te hol vagy helyileg . Vásárlás előtt azért próbálj ki egy mopodot .

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1217) Chorluka válasza mcgoat (#1216) üzenetére


Chorluka
csendes tag

Én Egerben lakom és én is gondltam arra, h ki kellene próbálnom egy monopodot, de nem tudok ilyen boltot...
Ha annyira nem segít a monopod sem a bemozdulás kiküszöbölésében, akkor inkább nem veszek semmit...

(#1218) ottkar válasza Chorluka (#1217) üzenetére


ottkar
addikt

Média-Markt például. Photo-Hall.

(#1219) mcgoat válasza Chorluka (#1217) üzenetére


mcgoat
aktív tag

egy akkora objektívnél mint a sigma segít. Van nekem olcsó monopodom.5500 Ft egy gyengéje van, mégpedig a műanyag fej, de még senkinek nem tört el, pedig van ismerősöm aki a tömeg főlé emeli vele a gépet.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1220) Chorluka válasza mcgoat (#1219) üzenetére


Chorluka
csendes tag

Szétnéztem egy kicsit és ezt a kettőt szemeltem ki, de csak azért, mert van rajtuk gömbfej!

Az egyik:http:[L://www.edigital.hu/Hobby_allvany/Velbon_CX-444/F_foto/Egylabu_allvany/National_Geographic_Tundra_monopod-p29918.html][/L]

A másik:[L:http:http:http://www.edigital.hu/Egylabu_allvany/Velbon_RUP-43_Monopod_egylabu_allvany-p25530.html][/L]

Véleményeket kérek!

(#1221) mcgoat válasza Chorluka (#1220) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Ez az állvány mindegyiket elkalapálja.
[link]
Minek gömbfej egy monopodra?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1222) Chorluka válasza mcgoat (#1221) üzenetére


Chorluka
csendes tag

Hát árban tényleg utólérhetetlen amit javasoltál, mondjuk lehet, h zavarna az a hosszú állító kar...viszont kicsit bizalmatlan vagyok ezzel a webáruházzal kapcsolatban...írhatnál pár dolgot róla(milyen gyártmányok, tapasztalatok stb.)
Tudom, h fölösleges a gömbfej egy monopodra, de ha lesz 3 lábúm, akkor legalább átrakhatom rá a fejet.

(#1223) ottkar válasza Chorluka (#1222) üzenetére


ottkar
addikt

Az olcsó állványok többségéről nem vehető le a fej mert egybe van szerelve vele.

(#1224) mcgoat válasza ottkar (#1223) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Ahogy mondod, és ide tartoznak a gömbfejes monopodok, de hiába is lenne az a gömb levehető.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1225) mcgoat válasza Chorluka (#1222) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Mi a baj a webáruházammal? Ha olvasod a prohardver cikkeit láthatod, hogy a stúdióvakut a tesztekhez mi biztosítjuk :)

Ezeket a monopodokat saját márkanév alatt hozzuk forgalomba. Az ára nem tükrözi a minőségét. Nekem van egy 680-am, de ha most kellene monopodott vennem nem azt venném.

[ Szerkesztve ]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1226) Chorluka válasza mcgoat (#1224) üzenetére


Chorluka
csendes tag

És mivel jobb az a monopod, amit te ajánlottál nekem, azoknál amiket én találtam?
Egyébként tényleg nem tűnik gyengének, csak a 60 cm minimum magasság aggaszt...elég sokat fotózom a földön ülve és félek, h túl magas.

(#1227) mcgoat válasza Chorluka (#1226) üzenetére


mcgoat
aktív tag

csak annyival, hogy ezt esetleg még használni is tudod. Én egy natgeo állványt láttam, hát annak a gömbje nem bírja meg a te géped. és a lábai is elég gyengécskék.
egy monopodnál nem gond a min magasság előre szoktam tenni a lábát
Ne hogy félre érts, nem akarom rád beszélni a portékámat. De tudom, hogy ár érték arányban ez a legjobb.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1228) Chorluka válasza mcgoat (#1227) üzenetére


Chorluka
csendes tag

Sokat segítettél...esetleg még egy kérdés: A rögzítőkarja van olyan hosszú , h be tudjam szorítani a hónaljamba??

(#1229) mcgoat válasza Chorluka (#1228) üzenetére


mcgoat
aktív tag

holnap megnézem, de szerintem ha az állványűrűt használod akkor nem, viszont akkor elvileg agyon jól ki van egyensúlyozva a gép, jah és alul van taposó

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1230) Chorluka válasza mcgoat (#1229) üzenetére


Chorluka
csendes tag

A taposó eddig fel sem tűnt :Y
Egyre inkább kezd meggyőzni ez a monopod :)
Úgy látom a olyan "bilincses" a lábaknál, nem pedig tekerős...azt gondolom gyorsabban lehet rögzíteni és kioldani...ami még nagyon fontos nekem, h halkan lehessen kicsúsztatni a lábait és nyitni-zárni a bilincseket, ill. legyen fekete(a fotón az)!
Egyébként valahogyan levehető a feje?

[ Szerkesztve ]

(#1231) mcgoat válasza Chorluka (#1230) üzenetére


mcgoat
aktív tag

igen levehető, de nincs menet rajta, viszont a dugó is kivehető és a helyére lehet esztergáltatni menetes dugót.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1232) Allien


Allien
veterán

Monopodot keresek én is. :B Giottos (MM 9560) "néztem" ki, a relative nagy (15kg?) terhelhetősége miatt. Nem mintha jelenleg szükségem lenne ekkora terhelhetőségre. :B De, dslr (Pentax K200D) és ugye egy nagyobb tele (ami még nincsen) a 3 kg-t lazán túl fogja lépni. Nem sürgős egyenlőre... :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1233) kiskornel válasza Allien (#1232) üzenetére


kiskornel
addikt

Azt az egyet nem írtad, hogy mire kell. Ha túrára, akkor a súly számít. Ha beltérre, akkor Más szempontok vannak. Macro? Mégis mire kellene?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1234) Allien válasza kiskornel (#1233) üzenetére


Allien
veterán

Igaziból általános célra. :B Nem feltétlen a súly a döntő, karbonos, meg mittomén milyen cuccra nem tellene. :DDD Makróra még nem is gondoltam monopoddal, viszont az említett darabon van állványfej, ami számomra előny, függetlenül attól, hogy a többire is rakható, csak gondolom, egyben olcsóbb talán? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1235) mcgoat válasza Allien (#1234) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Hát én úgy láttam, hogy fejet nem tartalmaz, csak a képen, de ha elolvasod írja, hogy nincs.

A másik, hogy manópadon szerintem nem a legkényelmesebb megoldás az olcsó gömb

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1236) Allien válasza mcgoat (#1235) üzenetére


Allien
veterán

Itt mintha lenne rajta, és azt is írják, hogy "van". :B Ha az állvány jó, a fejet később még cserélhetem esetleg, de, egyszerre nem lesz annyi pénzem rá, hogy "minőségi" fejet is vegyek. Nem is beszélve arról, hogy tripodot is kellene vennem.A jelenlegi eléggé instabil, a bridge géphez vettem. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1237) mcgoat válasza Allien (#1236) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Hát én máshol néztem, ott az ára sem ennyi volt hanem emberibb. Jól nézd meg mielött megveszed, szerintem ennyit nem ér.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1238) ottkar válasza Allien (#1236) üzenetére


ottkar
addikt

Hát van rajta fej de egy elég gyengécske. Mivel menetes elég lassan lehet kezelni pld a patentnél lassabban.

[ Szerkesztve ]

(#1239) mcgoat válasza Allien (#1236) üzenetére


mcgoat
aktív tag

NEm érdekel egy Manfrotto monopod igazi fejjel?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1240) Allien válasza mcgoat (#1239) üzenetére


Allien
veterán

Mint lentebb írtam, még csak puhatolózok. :DDD Minden érdekel, de legfőképp mikor, és mennyi pénzem lesz, mert most nincsen. :R Ergo, a használt cuccoktól sem riadok vissza, nem ragaszkodok a "nagy" márkákhoz, pl a tripodom Slik. Tehát, ha majd lesz keret... Csak annyi mindere kellene költeni, hogy az csak na! Pl normális vakut is vennem kell (majd). :K A sorrendet, mikor, mit veszek az "élet" hozza. Valszeg, először a táskámat kell lecserélnem, szét esik, mert occsó volt, és nem bírja a sok manuális obit. :DD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1241) mcgoat válasza Allien (#1240) üzenetére


mcgoat
aktív tag

van jó táskám is, aki ad magára McGoat-ban tárolja felszerélsét :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1242) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Üdv urak!

Nálam is elérkezett az állványvásárlás ideje, a következők a kritériumok:
- egy 450D + 55-250-et kellene stabilan megtartania
- lehetőleg legyen hozzá hordtáska
- mindennel együtt 20-25k a plafon, amit rászánnék

Néztem már teszteket ill. olvasgattam a hozzászólásokat a topikban, viszont letisztult képet nem kaptam, hogy mit érdemes venni ebben az árkategóriában.

(#1243) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#1242) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

És beeem, meghalt a topik :DDD

(#1244) mcgoat válasza BLiNk3r (#1243) üzenetére


mcgoat
aktív tag

dehogy

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1245) kiskornel válasza BLiNk3r (#1242) üzenetére


kiskornel
addikt

És csak állvány, vagy legyen hozzá fej is? Másik, amit senki nem tesz hozzá, hogy mire akarja használni. Beltér, kültér, macro, madarak, tájfotózás. Kifordítható/megfordítható legyen a középoszlop, az alacsony fényképezéshez... stb.
Azért nem kaptál választ, mert nem jól kérdeztél :DDD Beem.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1246) mcgoat válasza kiskornel (#1245) üzenetére


mcgoat
aktív tag

hát igen fasza fejet már 20e ért tudok adni, Jó nagy gömbbel és rövid bütyökkel

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1247) ottkar válasza mcgoat (#1246) üzenetére


ottkar
addikt

Mijaza rövíd bütyök?

(#1248) mcgoat válasza ottkar (#1247) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Hát ami a gömbből kiáll a cseretalpfoglalat felé

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1249) BLiNk3r válasza kiskornel (#1245) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ja, szóval csak ennyi? :D

Természetesen előny, ha van hozzá fej is.
Hogy mire akarom használni: egy kis tájfotó, egy kis természetfotó, esetleg egy kis indoor.
Alacsony fényképezés jelenleg nem szempont, persze ha megfordítható a középoszlop, nem leszek tőle rosszul :D

(#1250) ottkar válasza mcgoat (#1248) üzenetére


ottkar
addikt

Ja hogy a szára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.