Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BEE válasza quandsoir (#49) üzenetére


BEE
addikt

Arra azért készülj fel, hogy szélben lehetnek problémáid vele.
A Star 27 állványomon a fejrész legalsó tagját kiöntöttem műgyantával,
amitől lényegesen jobb lett.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#52) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Új kedvesem: [link] :B

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#53) BEE válasza ThufirHawat (#52) üzenetére


BEE
addikt

Hadd vitázzak veled kicsit ! :)
A gömbfejeknél nem a méret, hanem a kivitel a döntő.
Egy kb diónyi gömb bőven elegendő súrlódásra képes
hogy több kilót megtartson fixen, ha a szerkezet egésze megfelelő.

Egy kb cseresznye méretű könnyedén megtarthat egy dslr-t egy
kisebb objektívvel.
De a borsónyi gömb már tényleg kevés lehet. :D :D :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#54) ThufirHawat válasza BEE (#53) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Persze, ezt én is tudom (végsősoron gépészmérnök vagyok, aki forgácsoló gépek mellett dolgozik). De mivel Magyarországon, ha kicsit minőségibb cuccot akartál, évekig csak a Manfrotto volt, ahol mindegyik gömb kb. azonos bevonattal, azonos megmunkálási minőséggel, és nyílván azonos kenőanyaggal (ez szintén fontos lehet!) került ki a gyárból... Így csak az átmérő maradt, mint pontosságot érdemben befolyásoló paraméter. Abból meg (a méret okozta kellemetlenségeket leszámítva) a nagyobb jobb.

A Linhof viszont nagyon király. Kicsi, és mégis szépen mozog, szépen szorítható, nincs benne akadó súrlódás. Szuper. És amikor azt mondom, hogy nem húzza el a képet, azt 2:1 leképzési arányra értem... Szóval tényleg nem. :) Írtam is, a precíz gyártás a titok nyitja. :)

Szóval egyetértünk! ;)

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#55) BEE válasza ThufirHawat (#54) üzenetére


BEE
addikt

Hát a Linhof mindig is a fotózás luxuskategóriája volt.
Árban és minőségben egyaránt.
Remélem sok jó képet készítesz majd a segítségével.

A régi fejet gyorstalppal együtt árulod ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#56) ThufirHawat válasza BEE (#55) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Persze, ahogy a Vaterán van (a talp a gépen maradt, de az is megy vele). Én meg majd veszek egy másikat. Így könnyebb eladni, és nem is túl drága (3e).

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#57) BEE válasza ThufirHawat (#54) üzenetére


BEE
addikt

Na csak most esett le !
Egy gépészmérnök a forgácsolóban és azon kesereg hogy
egy közgyűrűre hónapokat kell várnia ???? :F

Hát hogyan van ez ? ;]

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#58) werttzui válasza BEE (#57) üzenetére


werttzui
őstag

Ja ja ha nekem lenne egy forgácsolóműhelyem és tudnék forgácsolni..... :)

PENTAX

(#59) ThufirHawat válasza BEE (#57) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Megegyeztünk a kollégáimmal hogy nem fusizunk. Ami végülis jó, de azért ilyenkor.... ;] De ha nagyon sokáig húzzák, legyártatom az egyik beszállítónkkal. Azt nem tíltja semmi...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#60) ThufirHawat válasza werttzui (#58) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

De nekem nincs! :( A cégnek van, ahol dolgozom, és történetesen alám tartozik, sőt, a gépeket is én vettem (értsd: választottam ki), de akkor sem az enyémek. Sajnos. :(

Bár, asszem a termékünknek a PH! tagok nagyonn része jobban örülne, mint a gépeinknek. :D De akkor sem mondom meg, mi az... :DDD

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#61) BEE válasza ThufirHawat (#59) üzenetére


BEE
addikt

Akkor ez valami saját műhely ?
Mert a céges gépidőkkel nem szokás spórolni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#62) Hydra SR válasza Dtomi (#40) üzenetére


Hydra SR
addikt

Próbálom elképzelni egy EOS 5D-vel, 40-200-as telével, portrémarkolattal és vakuval :) Asszem a kerítés is megbillenne, nem csak a gép :DDD
Ettől függetlenül jópofa cucc és ultrakompakthoz nyilván hasznos is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#63) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

A papámat szeretném karácsonyra meglepni egy tripod fényképezőgép (Canon 350D) állvánnyal. Próbáltam utánajárni a témának, de a segítségeteket szeretném kérni. Az elvárásak az alábbiak lennének:

- tripod
- bel és kültérre (főleg kirándulások alkalmával)
- könnyen és gyorsan állítható rendszer
- kiegészítésként jó lenne hozzá, a lábak közé lefele néző fej, kisebb tágyfotózáshoz

Én eddig Manfrottokat néztem, erről csak pozitív véleményeket hallottam. Jó lenne, ha olyan 60-70k-ból megoldható lenne a dolog.

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv
Bence


[Szerkesztve]

(#64) BEE válasza ByB (#63) üzenetére


BEE
addikt

Jók a Manfrottók, csak az alu állványoknak van súlyuk is.
Kirándulásnál cipelni kell.
A Vaterán láttam árulni egyet, ha nem feltétel az új.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#65) ByB válasza BEE (#64) üzenetére


ByB
addikt

Jobb lenne, ha új volna! Eddig ezeket a boltokat néztem - [link] - és [link] :R Az alunál van könnyebb és hasonlóan ellenálló megoldás? (Karbon felejtős, mert nagyon drága.) Konkrét típusokkal való tapasztalatok esetleg?

(#66) werttzui válasza ByB (#65) üzenetére


werttzui
őstag

Manfrotto 055 prob +488 rc4 gömbfej ez kijön 60-ból én ezt fogom venni esetleg nézhetsz még giottot is kb ua ba fog kijönni a mani 7 kg-ig a giotto ennyiért kb 10 kg-ot bír a mani picit lentebbről indul és könnyebb. Esetleg ha természetbe kell többet mani Nat55 . Ha olcsóbb kell akkor a 190-esek is megteszik vagy 25-30 körül esetleg velbon serpa 750r ezt 3d-s fejjel árulják.

PENTAX

(#67) ByB válasza werttzui (#66) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm az öteleteket, utánanézek az általad írt variációknak! :R

(#68) BEE válasza ByB (#65) üzenetére


BEE
addikt

Nekem egy Manfrotto 190ProB van az akkor legolcsóbb
3D fejjel.
A 190 a tipusa, ez kicsit vékonyabb, könnyebb mint a 055-ös.
Pro azt mutatja, hogy a középoszlopot vízszintesen is rá lehet tenni.
B meg annyi hogy feketére van festve.

Eddig mindenre jól tudtam használni, csak ajánlani tudom bárkinek.
Egy átlagos gépet stabilan tart még rossz körülmények között is.

A külső használatra szánt állványnál fontos hogy mennyire állja a
középoszlop függőleges csavarását.
Ez a műanyagok egyik nagy gyengéje, mert egy kisebb szél is
belengetheti rajta a gépet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#69) csiga997 válasza ByB (#63) üzenetére


csiga997
őstag

[link]+[link]
Ez így pontosan 68837 Ft. :)

(#70) ByB válasza csiga997 (#69) üzenetére


ByB
addikt

Ebbe az állványba jól gondolom, hogy fejjel lefele is beszerelhető a fényképezőgépet tartó fejegység? Gitzo-ról még sosem hallottam, gondolom, ők is a minőség egy magasabb fokát képviselik?

(#71) csiga997 válasza ByB (#70) üzenetére


csiga997
őstag

fejjel lefele, oldalról, ahogy akarod... ;)
A gitzo egyfajta prémiumkategória. Sajnos a manfrotto fejek annyira nem jók - bár az utóbbi időben sokat javultak -, ezért is javasoltam inkább a gitzot. Ez egy magnézium fej, súlyra kb fele annyi, mint egy hasonló manfrotto.
Manfrotto, Gitzo egy cég, különben.

(#72) ByB válasza csiga997 (#71) üzenetére


ByB
addikt

Az állványoknak már sikerült valamelyest utánajárnom, de a fejekkel még bajban vagyok. Mire értetted, hogy a Manfrotto fejek nem olyan jók? Anyaghasználat, összeszerelés, állíthatóság...? Például az általad linkelt Gitzo-nál miben rosszabb ez a Manfrotto fej - [link] ? (Félretéve a súlyt és a terhetlhetőséget.)

ui.: A Gitzo Explorer Aluminium-ról - [link] - elég szépeket ír a tripont.hu, ebből mennyi lehet igaz?

[Szerkesztve]

(#73) csiga997 válasza ByB (#72) üzenetére


csiga997
őstag

Konkrétan pont ezt a kettőt fej-fej mellett nem hasonlítgattam még össze, de általánosságban a gitzo fejek könnyebben és jóval finomabban kezelhetőek mint a manfrotto. A súlyt se lehet szerintem félretenni, elvégre ez a gitzo fej pontosan fele akkora súlyú mint az általad kinézett manfrotto. (40dkg vs 80 dkg). Mondjuk egy cseppet kisebb is, de a fél számmal nagyobb 1278-as fej is csak 60dkg (kb méretre azzal egyezik). Egy 350D-hez mondjuk a kisebb is untig elég.
Ami a karácsonyi ajándékozásnál döntő lehet viszont, hogy a gitzohoz azt írják, hogy ''raktáron'', a másikhoz pedig, hogy ''rendelésre''.

Ami a linkelt lábat illeti, biztosan igaz amit írnak, viszont az már önmagában, fej nélkül is több mint 70e. Annyiért manfrottoból már karbont kapsz. [link][link]

(#74) ByB válasza csiga997 (#73) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm a segítséget! :R Most beszéltem a Triponttal és a ''raktáron'' szó kiderült, hogy fontosabb, mint gondoltam, ugyanis a megrendelés 5-6 hét... Igyekszek jó döntést hozni!

(#75) werttzui válasza ByB (#74) üzenetére


werttzui
őstag

[link] itt is megkérdezheted ;)

PENTAX

(#76) csiga997 válasza werttzui (#75) üzenetére


csiga997
őstag

Megkérdezheti, de ők is a triponttól veszik...

(#77) werttzui válasza csiga997 (#76) üzenetére


werttzui
őstag

De náluk olcsóbb legalábbis a gömbfej ha marad a manfrottónál.

PENTAX

(#78) ByB


ByB
addikt

Végül az Artwork (közel lakok hozzá) és a Manfrotto mellett döntöttem: Manfrotto 055 ProB + 488RC2 = 55k bruttó akcióban! Kedvesek és segítőkészek voltak!

Nektek pedig nagyon köszönöm a segítséget!!! :R

(#79) j.bravo


j.bravo
addikt

Kedves Fórumtársak,

véleményetek szerint a monopodoknál ugyanolyan jelentős különbség lehet stabilitásban (már ha ennek a szónak itt van értelme) az egyes (különböző minőségi szinteken produkáló) gyártók termékei között, mint a tripodoknál, vagy kevésbé számít...?

Kerítenem kéne egyet szombatra (táncversenyt kéne fotózni), és tanácstalan vagyok... nyilván nem szeretnék annyit költeni rá mint egy tripodra.

Ha a tripodról átszerelem a gömbfejet, az mennyire használható a monopodon? Vélhetőleg OK lesz, vagy mindenképpen keríteni kell egy monopod-csuklót?

Whatever.

(#80) Dtomi válasza j.bravo (#79) üzenetére


Dtomi
őstag

[link] Ennél gagyibb nincsen. Nem is lehetne. Mi számít gagyinak egy monopodnál????

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#81) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam ide is beírom...:)
Soligor VT-466 fotósállvány hozzá való Soligor táskával együtt sürgősen eladó!!!
Új áruk együtt 11ezer ft.
A legjobb ajánlatért akár holnap átvehető Debrecenben!

Az állványnak annyi hibája van,hogy a magasságállító tekerőkar eltört,de ettől még használható.

Sürgőssss!!!

(#82) j.bravo válasza Dtomi (#80) üzenetére


j.bravo
addikt

Találtam még ''gagyibbat'', meg is vettem :D
Ezt: Velbon RUP-40 [link]

Tényleg teleszkópos seprűnyél fíling :D ( (c) csiga997 )

Ezek voltak még a versenyzők:
Manfrotto 679B [link]
Manfrotto 676B [link]
Velbon RUP-4 [link]

Majdnem a M. 679B-t vettem ''egyszer élünk'' alapon, merthogy mégiscsak Manfr, de nagy volt és a többihez képest nehéz, és fura volt hogy (ha nem volt megszorítva a bilincs) a csődarabok elég nagy szögben elforogtak egymásban. (A többi típus nem kör keresztmetszetű csóból van, ezért azoknál nem.)

A 676B-nél pedig a kis Velbon valahogy sokkal masszívabbnak tűnt... aztán mivel a legnagyobb se sokkal drágább, úgy gondoltam, ha az olcsó nem válik be, és áron alul kell továbbadnom ill. a komolyabbat vennem helyette, még akkor se bukok nagyot rajta - és így legalább az esélyét meghagytam annak hogy hátha jó ez is. Meglátjuk.

Whatever.

(#83) quantal válasza Dtomi (#80) üzenetére


quantal
tag

Ó, ez sokkal gagyibb, igaz nagyságrendekkel olcsóbb is. Bár azt írják, hogy minőségi olasz termék :) :
[link] :)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#84) j.bravo válasza quantal (#83) üzenetére


j.bravo
addikt

:R
Hát, végülis, ha valahogy rá lehet tenni a fejet (a szigszalagon kívül... de az a baj hogy csak a kétkomponensű ragasztó ugrik be hirtelen ;] ) akkor lehet hogy nem annyival rosszabb mint amennyivel olcsóbb :DD

[Szerkesztve]

Whatever.

(#85) Dtomi válasza j.bravo (#84) üzenetére


Dtomi
őstag

Huh tényleg ez aztán nagyon gagyi!! Nehogy vegyek 1et én is. Ennyi pénzért. Nem nyeklik???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#86) j.bravo válasza Dtomi (#85) üzenetére


j.bravo
addikt

Teljesen kihúzva a közepén megkocogtatva persze rezeg pár mm-t, de nyekleni nem nyeklik. A 676-os Mfr-nál masszívabb benyomást kelt. (Ja és a 679-es Mfr. is berezeg erre a kocogtatásra, igaz, nem 2-3, hanem csak 1-1-5mm-t)
Ma (illetve, tegnap, azaz szombaton) elég sokat használtam, a képeket még nem volt erőm letölteni és konvertálgatni (800MHz-es p3 laptop nem szereti a raw-t), de használatban okénak tűnt.
A Bigma alá azért lehet hogy kevés lenne ;) (én csak egy 55-200-at meg egy vakut pakoltam rá, d50-nel).

Whatever.

(#87) Dtomi válasza j.bravo (#86) üzenetére


Dtomi
őstag

Én tudod mire teszem a bigmát??? fűcsomóra, darab fára, faágra, kőre, vasra, kerítésre. És eddíg beváltak :DD állványt is csak akkor cipelek ha tudom, hogy le tudom tenni a gépet, vagy ha hosszú záras képeket készítek. Külömben csak kolonc.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#88) pilóta


pilóta
nagyúr

Valaki elmagyarázná nekem, hogy a gömbfej miért jobb, mint a 3D fej, vagy hogy a 3D fej miért jobb, mint a gömbfej? :D
Szóval akarok egy jó kis állványt, már ki is néztem egy jó kis karbonfibert, de nem tudom milyen fej lenne nekem jó. Pl. makróhoz melyik jobb, mihez melyik jobb stb.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89) pitman válasza pilóta (#88) üzenetére


pitman
őstag

Szigorúan a saját véleményem szerint:
A 3d fej esetében mindhárom irányban külön karral tudod beállítani a képkivágást elvileg igen precízen. Hátránya is éppen ebből adódik, ugyanis ez időigényes tud lenni.
A gömbfej esetén egy mozdulattal ki tudod oldani a fejet és minden irányban szabadon tudod állítani, majd újra meghúzva rögzíteni. Ez igen gyors tud lenni, viszont ha pontos beállítás kell, főleg csak egy irányban, akkor ezt nehezebb megoldani vele. Vannak olyan gömbfejek is, melyeken a vízszintes elforgatást külön lehet állítani a gömb kioldása nélkül, ez esetleg szintén hasznos lehet.
A makró témához nem tudok hozzászólni, hülyeségeket meg nem akarok mondani.

(#90) pilóta válasza pitman (#89) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#91) K.Viktor16


K.Viktor16
tag

http://www.edigital.hu/product.php?productid=17134&cat=0&page=1

Vélemény? tudom ennyiért nem várhatunk csodát, csakhát akciós meg minden. A 63 mennyivel lehet jobb nála?
FUJI S9600-hoz lenne amugy.

Ride 4ever!!

(#92) _seth_ válasza K.Viktor16 (#91) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyen van nekem is igaz nem 9600-hoz hanem 5600-as fujihoz :)

Egészen jól be lehet állítani szerintem, stabil is persze manfrotto jellegű cuccokhoz köze sincs de hobbi fotózáshoz megteszi :) A táska amit adnak hozzá egészen jó és a súlya is rendben van a komplett cuccnak.

(én 2x ennyiért vettem :F )

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#93) K.Viktor16 válasza _seth_ (#92) üzenetére


K.Viktor16
tag

2* annyiért? akkor sietek elne fogyjon..
ha egy évet kibír már elégedett leszek:) egyelőre sokat nem fogom használni sztem (bringapálya épités, érettségi, majd utána:)
De akkor ez lesz, köszi.

Ride 4ever!!

(#94) _seth_ válasza K.Viktor16 (#93) üzenetére


_seth_
veterán

Asszem 8xxx forint volt...

Én remélem többet is kibír mint egy év :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#95) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Énis vettem egy ''ocsó'' álványt (18K) ezt [link], rémisztő messze van egy jó manfrotto, gömbfej kombináciotól de egy 10évig vszeg jólesz, hameg még utána is fotózok és sok pénzem van veszek vmi istenharagját.

Egyelőre teljesen megvagyok elégedve vele, még túl magas is(196cm) 300mmen berázkódást még minimális szélben sem tapasztaltam tegnap 10seces exponál, gyorscseretalpa okés, vízmérték mondjuk nagyon hiányzik róla. Meg nincs hőzigetelve gyak semmi rajta így télen cipelése körülményes lehet demajd rakok rá ''versenybicikli kormány szallagot''.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#96) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy álvány vásárlásánál mire kell figyelni?
Mit lehet kihozni 10db ezresből? Most csak kis kompakt gépem, van, de lehet vmi alap DSLR lesz belőle.
Első körben a panorámafotók nem sikerülnek, ehez kellen az álvány, meg készítenék 1-2 éjszakai képet is.


[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#97) hali01 válasza cigam (#96) üzenetére


hali01
őstag

Kompakthoz bármi jó lehet 10ezerér.De dslr-hez kicsit több kell.
Mondjuk úgy 25ezer.

(#98) cigam válasza hali01 (#97) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mit tud a 25ezres amit a10es nem?
Nem írtál típust.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#99) hali01 válasza cigam (#98) üzenetére


hali01
őstag

Tipust nem írtam mert rögvest leszarozza vki ha nem manfrottót vagy giottos-t ajánlok.
A 10ezres egyszerűen nem bír el egy dslr-t.
Puha,nyaklik-nyeklik,stabiltalan.Egyszerűen nem éri meg belefektetni ha később.....
Nézzél szét mondjuk itt: [link]
Nekem már volt két occsó álványom.Az egyiket elajándékoztam.

(#100) cigam válasza hali01 (#99) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

2.2kg?!
Nem súlyzózni/verekedni akarok. :D
Nincs vmi kompromiszum?

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.