Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) vegesj válasza loccs (#700) üzenetére


vegesj
tag

Javíts ki ha esetleg valamit rosszul értettem. Vettél egy állványt+gömbfejet kb.50-55e.Ft-ért
(azt a tipust amit annyian istenítenek és ami valóban jó is) és mivel előtte nem néztél utána annak hogy a középoszlopot nem lehet kivenni "csak" kihúzva 90 fokkal elfordítani, csalódtál benne.

Nem akarlak bántani, de tudod akinek annyit ér közel 60e.Ft hogy még csak az sem érdekli hogy mit kap érte az megérdemli ha így jár :W

Ami az általad említett Slik Sprint Mini GM állványt illeti elég érdekes szerkezet mivel mini állványnak nagy, normál méretűnek meg apró (max.magasság:110cm).Az igaz hogy könnyű
de ha visszaolvasol láthatod hogy ez a stabilitás szempontjából nem feltétlenül jelent előnyt.

Sokan keresik a kicsi, könnyű, betonstabil és jól variálható állványokat (amelyek ára lehetőleg nem túl magas) csak sajnos még nem találták meg :DDD .

A jelenlegi géped súlyát biztos meg fogja tartani de azért én nem hiszem hogy bármilyen szempontból is együtt lehetne említeni a 190ProB-ot ezzel a Slikkel :( .

[ Szerkesztve ]

(#702) loccs válasza vegesj (#701) üzenetére


loccs
csendes tag

Nem, nem: nagyon is utánanéztem a témának, régóta terveztem az állványvásárlást, és a 190-es volt az etalon a kezdetektől fogva. A cuccot használtan vettem 35-ért, ennyiért bármikor tovább is tudnám adni (amúgy újonnan is max. 47), bár még csak ezt sem tervezem. Csupán egy pótállványban is gondolkodnék, ami a 20-22 kilós zsákot csak 0.75 kg-mal dobná meg, nem 2,5-lel + nem lógnának róla 10 centis, mindenbe beleakadó karok.
Remélem, így már világosabb...
Tudtam, hogy nem lehet kivenni az oszlopot. Egybe nem gondoltam bele: a 90 fokban elfordított oszlopon, ha gömbfejed van, csak egyenesen előre tusz fotózni, mint az ellenzős ló, ennyi. Ha ki lehetne venni, még tök jól használható is lenne a cumó. Bár ezt inkább a Manfrotto mérnökeinek kéne megírni... :(
Most 3d fej van rajta, de egy kis gömbfejjel csak 2 kila lenne (és mínusz a karok -nagy könnyebbség), ezért akartam lecserélni a fejet, de úgy meg meg lenne kötve a kezem, az sem az igazi...
A Slik meg nem mindenes állványnak kéne, inkább főleg makrózni. Amit nem tudok, hogy elég-e a gép stabil megtartására, vagy igenis kell alá az a 2 kiló... :F

(#703) vegesj válasza loccs (#702) üzenetére


vegesj
tag

Így már értem, igaz azért vásárlás előtt talán nem ártott volna kipróbálni.
Ami a gömbfejet illeti, nem írtad milyen van rajta.
Mivel elég széles a választék belőlük és a kialakításuk miatt a dönthetőségük sem egyforma ezért inkább azzal van a baj és nem az állvánnyal.

A súlya annyi amennyi és ezt már vásárlás előtt is tudnod kellett ha utánanéztél.

A Slik-nek meg kell tudni tartania a 80dkg-os gépedet ha 2kg-ra van méretezve és mivel te csak makróra akarod használni ezért leginkább széles lábterpesztéses helyzetben lesz ami
tovább növeli a stabilitást (és még egy kicsit le is súlyozhatod esetleg).

[ Szerkesztve ]

(#704) vegesj


vegesj
tag

Érdekességként, univerzális mindent egyben állvány ami mini, mono és tripod egyben
(és még ki tudja mi minden):C :
[link]
Nem tudok németül de ha jól okoskodok akkor 25kg-os terhelhetőséget írnak :F és a súlya csak 1,1kg. A nagy lábakat feltéve a magassága 68cm és 145cm között állítható.
A kisebb lábakkal három fokozatban 6cm, 14,5cm és 21cm-re állítható be.

(...aki tud németül nyugodtan javítson ha valamit rosszul írtam :K ).

Most már csak az a kérdés hogy a gyakorlatban hogy vizsgázna ez a szuper szerkezet :DDD .

(#705) Jinxx válasza vegesj (#704) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ez a megoldás hihetetlenül tetszik, kár, hogy magyarországon még nem láttam ilyet sehol, pedig vennék, az tuti.

A 6 cm-es makró magasság sem rossz. :K

[ Szerkesztve ]

(#706) leewi


leewi
aktív tag

Üdözletem,

ilyen jószágra esetleg lenne-e igény..kb. 6e ft-os áron..

[link]

kOrÁn kELtEm, hOL aZ aRaNy?

(#707) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok! Velbon Sherpások segítségét kérném. Van egy Sherpa 200R című állvány, amit esetleg megvennék, de csak akkor, ha meg tudom oldani, hogy földközeli makrózáshoz is használható legyen. (A középoszlop megfordítás nem megoldás, köszönöm!)

Tehát ennek a lábai nem terpeszthetők szét teljesen, fejjel együtt 60 centire engedhető le. Sajnos élőben mostanában nem tudok megnézni egy ilyet, épkézláb fotókat pedig nem találtam sehol. Ha valakinek van ilyen (vagy 250-es, az azt hiszem ugyanilyen), akkor árulja el, hogy mi az akadálya a nagy terpesznek, és megoldható-e műhelymunkával, hogy a lábak jobban terpesszenek?

(#708) Zola007 válasza Szoles (#707) üzenetére


Zola007
veterán

Ezt a képet ajánlom figyelmedbe (nagy méretben nézd): [link]
Nekem eddig 600r-rel volt dolgom, de ott fokállítás műanyag tolókával történik, itt viszont nem látok abszolút semmilyet és van egy gyanúm, hogy a zárton kívül csak fix állása van a lábnak.
Pontosabban behajtva lehet szállítani, és egyetlen nyitott állása van, a magasságát csak a kiengedett tagokkal szabályozhatod.

Illetve még annyi, hogy nem szétszedhető a középoszlop, így azért kell egy jó esztergás manus, aki szétkapja és nyomat bele neked összepasszoló menetet, már amennyiben az anyagvastagság megengedi.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#709) Zola007


Zola007
veterán

Még valami régi táblázat rémlik a velbon oldaláról, hogy ehhez asszem nem is jár táska, külön meg tán 3 k.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#710) Szoles válasza Zola007 (#708) üzenetére


Szoles
senior tag

Kösz, na ilyen képet nem találtam, csak kis vackokat. Azokon nem látszott, ami nekem nem jó hír. Ez sajnos nem tuningolható, igazad van.
Reméltem, hogy hátha ILYEN elven működik, csak lespórolták a legfelső fogat. Az még gányolható lett volna, hogy jobban terpesszen.

Akkor ezzel is okosabb vagyok, kösz!

(#711) vegesj válasza Szoles (#710) üzenetére


vegesj
tag

Elég reménytelen eset ez a 200-as az ilyen átalakításhoz. :F
[link]
Valahogy ki kellett volna szedned (lábanként) a képen bekarikázott (kék színű) részt, de akkor még mindig ott maradt volna a középoszlop szorító szerkezete (piros nyíllal jelölt)
és azzal nem nagyon tudnál mit csinálni. :(

[ Szerkesztve ]

(#712) Zola007 válasza vegesj (#711) üzenetére


Zola007
veterán

Az a baj, ha a kékes részt kiműtené, akkor pedig csak úgy tudná használni. Sajna ez a sufnitunig most zsákutca.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#713) vegesj válasza Zola007 (#712) üzenetére


vegesj
tag

Ez igaz kivéve ha úgy alakítja ki a végét mint pl. ahogy mondjuk az én 750-esem van (gyárilag) lépcsősen kialakítva.Abban az esetben különböző mélységben
kialakított "lépcsők" teszik lehetővé a különböző láb pozíciókat.
Igaz ehez még ki kellene találni azt a mechanizmust ami ezekben az állásokban megtartaná a lábat, de szerintem megoldható lenne. Le lehetne koppintani egy olyanról aminél ez így van gyárilag. Nem ördöngősség csak dolgozni kéne vele egy kicsit.
Utánanéztem annak hogy a 200-ashoz adnak-e hordtáskát és úgy tűnik igazad van mert sehol sem írták ami annál is érdekesebb mert pl a 250-eshez adnak és még a jóval olcsóbb 10e.Ft alatti velbonoknál is láttam tartozékként feltüntetve :F

[ Szerkesztve ]

(#714) vegesj válasza Szoles (#710) üzenetére


vegesj
tag

Találtam egy állványt amiről a következőket írják:
Braun Profi BT1103
"Stabil fém állvány 3D panoráma fejjel
Csúszásmentes szivacs az állványlábakon
Magasság: 61-154 cm
Makro pozíció: 29,6 cm
Súly: 1771 gramm
Terhelhetőség: 3,5 kg
Állványtáskával"
A kép alapján úgy néz ki mint a "nagyok" :DDD
Könnyű, elég jó makró magasság valamint terhelhetőség és még táska is jár hozzá
(mi kell még) :C - ja és még fejet is adnak hozzá.
A paraméterei szerint nem lehet olyan rossz és még az ára is a 19e.Ft körüli sávban van. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#715) Zola007 válasza vegesj (#713) üzenetére


Zola007
veterán

Csak ennyi szenvedést nem biztos, hogy megér mondjuk egy 750-eshez képest. Ezen kívül nem biztos, hogy meg tudja csinálni olyan stabilra, mint a gyári + elég jó anyagokkal kell dolgozni, hogy ne amortizálódjon túl hamar.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#716) Szoles


Szoles
senior tag

vegesj, Zola007! Jól esik, hogy ennyire szíveteken viselitek a sorsomat, kösz! :R

A Sherpa 200-assal tényleg nem éri meg a gány, ráadásul nem is biztos a siker. Csak azért gondolkodtam el rajta, mert adódott egy eladó, használt darab.

Ez a Braun elég jól néz ki, a súlya is szimpatikus. Ha olyan helyen járok, megtapperolok egyet.

(#717) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!
Van egy Velbon Sherpa állványom. Elutazom Erdélybe. De ezt a nagy állványt nem vinném magammal. Milyen "utazó" állvány létezik, ami megbízható, erős, és nem foglal sok helyet? Egy Pentax K100D lenne rajta egy Tamron 70-300-al.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#718) philoxenia válasza Kerio (#717) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a 70-300 elég súlyos egyéniség, szerintem utazásra csak elég drágán kapnál olyan állványt, ami el is bírja, de mégis kicsi.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#719) johnjohn válasza Kerio (#717) üzenetére


johnjohn
addikt

SLIK SPRINT PRO EZ esetleg. Optiform-nál kapni, elég kicsi, és szerintem elbírja. Nikon D 80-Tamron 70-300-zal próbáltuk, ahoz jó.

(#720) Kerio válasza johnjohn (#719) üzenetére


Kerio
őstag

Én a Gorillapod SLR Zoomon gondolkodom. Egész kicsi állvány is elég lenne. Csakhogy támasztani tudjam a gépet

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#721) Zola007 válasza Kerio (#720) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem elég lenne akkor neked, ha nem számít a magasság, egy Velbon CX Mini is: [link]
olyan 5-6 ezerből megvan, 30 cm és 80 deka.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#722) philoxenia válasza Zola007 (#721) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hú, azért ez 79 deka... Mennyi a teherbírása? Azt itt hirtelen nem láttam. :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#723) Zola007 válasza philoxenia (#722) üzenetére


Zola007
veterán

Asszem két kiló. De csak abba gondolj bele, ha mondjuk 25 deka a fej, akkor 55 a lábszerkezet 60 centire. Egy 180 centis állványlábat is megcsinálnak 3*0,55=1,65 kilóból, nemde?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#724) vegesj válasza Kerio (#720) üzenetére


vegesj
tag

Gondold át azért rendesen nehogy később csalódj benne. :O
Találtam egy cikket erről a Gorillapodról és erősen kompromisszumos megoldásnak tűnik:
[link]
Az azért mindenképpen elgondolkodtató hogy a cikk felét a kritika teszi ki.
Egy részlet belőle "Az állvány sajnos / szerencsére ultra könnyű (240g) így a cipelése nem jelenthet gondot, viszont a stabilitása annál inkább." :K
Az író is inkább csak kompakt ill. bridge gépekhez valamint kis videókamerákhoz ajánlja.
"DSLR gépnél pedig nagyon óvatosan (kezünket a rögzített pont közelébe, hogy el tudjuk kapni ha le akarna esni)" :Y
Nagyon jól hangzik a szerkezet neve (SLR Zoom) de úgy néz ki hogy ez inkább csak reklám.

...és ha egy monopodot vennél (?) a gépet megtámasztani az is jólenne :K

[ Szerkesztve ]

(#725) vegesj válasza philoxenia (#722) üzenetére


vegesj
tag

Ezt írják róla:
Magassága max. 64 cm.
Súlya 0,79 kg,
A 3 részre tagolt láb átmérője 20mm.
Emelőkaros, panorámafejes állvány.
Összecsukott állapotban 30cm magas.
Teherbírása 1.8/5kg.
A max teherbírás ezek szerint 1,8kg ami ha nem akarjuk szétkínozni a fejet inkább csak kicsivel 1kg fölött lehet valahol szerintem.

(#726) philoxenia válasza vegesj (#724) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyit lehet a táska is ér, ha aláteszed a gépnek..../mint a gorillapod/

724: akkor azért eléggé határeset a 70-300 -hoz, mert az komolyan húzza kifelé a súlyt. Az össztömeg a névlegesbe még belefér viszont.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#727) vegesj válasza philoxenia (#726) üzenetére


vegesj
tag

Az a baj ezzel a szerkezettel hogy nagyobb gépet rátéve pont arra nem jó amire kitalálták.
Az alap koncepció az volt hogy egy kis tömegű állvány amit a lábaival szépen oda lehet fogatni pl.egy fa ágához.A baj csak az hogy a nagyobb tömegű gépekkel (pl.SLR,DSLR)
ez már nem működik biztonságosan. Az pedig azért elég csúnya szerintem hogy minden pillanatban ugrásra készen kelljen várnunk azt a pillanatot amikor elengedi magát és a gépünkel a föld felé veszi az irányt. :Y
A kis tömegű gépekhez azonban jónak tűnik, csak hát itt pont nem olyanhoz kellene.

(#728) philoxenia válasza vegesj (#727) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Odafogatás még csak hagyján, arra ott van biztosítéknak mondjuk egy gumipók akár, vagy egy darab zsineg, de állványként szerintem még gyengébb lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#729) Zola007 válasza philoxenia (#728) üzenetére


Zola007
veterán

Hát ritka székelyföldön a bambusz az is biztos.
Na de tényleg, ha belegondoltok mindig akad olyan szögből olyan vékony fa (székelyföld se a nádszálakról híres) amihez hozzá tudod tekerni és még olyan magasan fel is van kopaszodva.
Csak nehogy egyszer valaki rátekerje egy villanypásztorra, amit a biztonság kedvéért "kicsit" túljáratnak, aztán szép perköltség legyen belőle a Joby részére.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#730) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok!
Tükröshöz (D50) szeretnék állványt, jelenleg a legnagyobb obi amit tartania kell egy 18-70:)
Olvasgattam a fórumot, és Velbon sherpa 600R-re gondoltam. Mennyivel "rosszabb" a 750R-nél? Egyéb javaslatot is szívesen fogadok, de Giottos-t ill Manfrotto-t 60k-ért azért nem szeretnék hobbira.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#731) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Üdv!

Egyedi célra szeretnék állványt barkácsolni és ehhez szeretnék alkatrészeket külön-külön összeszedni. Nem tud esetleg valaki egy ilyen jellegű boltot, ahol lehet kapni részenként állványhoz valókat? (valamikor régebben egy ilyen oldalra tévedtem, de nem tudom már, melyik volt az)
Kicsit konkrétabban: néhány "vasrúdra", ezek összeillesztését segítő részekre illetve majd valamilyen fejre lenne szükség. Majd későbbiekben a kész verziónak olyan max. 1,5kg-ot kéne elbírnia (kamera) + elviselni néhány mozgásból adódó erőhatást.

Köszönöm előre is!

(#732) Szoles válasza Pistabaaa (#731) üzenetére


Szoles
senior tag

Ha célállvány kell, én lehet, hogy a lábakat például fából csinálnám meg. Nemrég vettem az ósanban partvisnyelet, kb 300 pénzért. Keményfa, nyílegyenes (persze válogatni kell), le is van lakkozva (ha nem tetszik, persze kicsit átcsiszolható, újralakkozható), nem nehéz, és bitang erős. Előnye még szerintem, hogy házilag könnyedén megmunkálható, és nem görbül meg, mint pl az alu cső, akárhogy is meghajlik.
Ez persze csak egy ötlet volt.

(#733) philoxenia válasza Szoles (#732) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a fa hátránya az illesztés és a hajlíthatatlanság. Ilyen helyeken is érdemes körülnézni, alkatrészekért.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#734) johnjohn válasza Pistabaaa (#731) üzenetére


johnjohn
addikt

Szénszálas cső
Ugyanitt vannak üvegszálas rudak is.

[ Szerkesztve ]

(#735) philoxenia válasza johnjohn (#734) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te ügyesebben kerestél... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#736) johnjohn válasza philoxenia (#735) üzenetére


johnjohn
addikt

:DD

(#737) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Uh, köszönöm szépen a válaszokat, egyik link jobb mint a másik. :C :R
Igazándiból egy autóra rögzíthető állvány készítése a cél és emiatt fontos lenne a strapabíróság, viszont nem szabad túl nehéznek sem lenni (épp elég lesz az apparátot megtartania menet közben).

Sikerült szerezni egy ilyen dupla üvegfogó tappancsot, 65kg-os teherbírással. A két tappancs össze van kötve egy elég erős, de üreges (olyan 2,5cm átmérőjű) műanyag csővel. A gond az autónál ugye az, hogy egy tappancsnak is nehéz teljesen sík felületet találni, kettőnek meg már tényleg kevés van. Motorháztető és még max. 1-2 hely amin teljes erővel megmarad. Úgyhogy gondoltam kap középen egy kis fűrészelést és a két tappancs külön-külön lenne feltéve és majd a fogantyúba erősített rudak egymást is tartva, erősítve alkotnák az állványt valami gömbfejjel a végén, így már elég szép mozgástér van és akár elég távolra is lehetne biggyeszteni a gépet. Esetleg erről valami vélemény, tapasztalat? Mert nekem így elsőre jónak tűnik, a múltkoriban próbáltam: 5 perces munkával (pici állvány "rákötegelőzésével" gond nélkül tartotta kb. 300g-os Pentaxomat).

Még néhány vizsga, addig elméletben összeáll az állvány, aztán meg jöhet a barkács. :U

Két kép amit a próbaverziós állvánnyal csináltam (sajna csak ilyen kis méretben volt nálam), ennél azért majd szeretnék távolabbról (tehát az autóról jobban kilógó) képeket csinálni:

[ Szerkesztve ]

(#738) vegesj válasza Ijk (#730) üzenetére


vegesj
tag

Nem rosszabb a 600-as a 750-estől csak a kihúzott és összecsukott méretében, a súlyában tér el, a 600-as nem kurblis és más a láb állítási mechanizmusa valamint úgy tudom a 600-asnál a középoszlop a véletlenszerű kihúzás ellen nincs biztosítva.
Hasonlítsd össze a 600-as adatait:
[link]
a 750-es adataival:
[link]
A két tipus között olyan óriási különbségek azért nincsenek ha megnézed az adataikat.
Nekem a 750-es van de szerintem ha neked a 600-as tetszik abban sem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#739) Ijk válasza vegesj (#738) üzenetére


Ijk
nagyúr

És minőségben milyen egy Giottos v. Manfrottohoz képest? Kecskeméti vagyok, itteni fotós boltban mutattak 22-ért Giottost + 16k-ért 3d fejet, jó kis táskával és elég masszív jószágnak tűnt. Sajnos állvány téren semmi tapasztalatom nincsen, és mostanában nincs módom Pestre utazni, próbálgatni, szval vagy megveszem itthon 38k-ért a biztos jót, vagy rendelek egy sherpa 600-at, v. 750-et, aztán majd itthon meglátom milyen. Mondjuk nem bánnám, ha megspórolnám azt a 15 ezret, amennyivel a Giottos drágább.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#740) vegesj válasza Ijk (#739) üzenetére


vegesj
tag

Mindent az határoz meg hogy mennyi pénzt szánsz rá és persze az igényeid,elvárásaid.
A Giottos és a Mannfrotto nálunk "divatosabb" és sokak szerint jobb mint a Velbon de én szerintem ez így általánosságban nem igaz.Vannak a Velbonnak is Pro kategóriás
magnézium ötvözetes és szénszálas erősítésű állványai igaz nem 25.000Ft-ért :DDD .
Az ár-érték arányát nézve szerintem a Velbon Sherpák nagyon jó válaszás lehetnek.
Gondolok itt a következőkre:
-jó minőségű alumínium részek
-az összeszerelés minősége kifogástalan (nem kotyog,nem lötyög sehol)
-az állvány stabilitása szerintem nagyon jó
-három állásban terpeszthető lábak, igaz nem teljesen lehet a talajszintig levinni de a 26cm-es legkisebb magasság szerintem nem olyan rossz.
-a középoszlop kiszedhető, kettészedhető, megfordítható
-a lábak gyári adat szerinti terhelhetősége 15kg.
-a hozzá adott fej terhelhetősége 3-3,5kg (a fej cserélhető ha később más fajtára lenne igény)
Végsősoron 20-25.000Ft körül az ember kap egy megbízható állványt egy fejjel + táskát.
Amennyiben van rá 50.000Ft-od úgy tudsz ettől jobbat is venni ez igaz és az lehet Giottos vagy Mannfrotto is de ha számít az ár akkor ez a te állványod.
Az általad említett Giottos fejjel együtt 38.000Ft-ba kerül, a 750-es Sherpa pedig 25.000-be.
Nem írtad hogy melyik Giottos, de az állványoknál a következőkre szoktak figyelni:
-mekkora a súlya
-mekkora a legnagyobb és a legkisebb állítható magassága
-a lábak hány fokozatban állíthatóak
-van-e rajta libella
-a középoszlop kiszedhető ill.szétcsavarható-e
-az állvány lábai szétterpesztve, kézzel megmozgatva milyen stabilitás érzetet kelt
-az összeszerelés minősége milyen
-az alkatrészek elmunkálása milyen
-sokaknak fontos az általános kinézete, de ez nem funkcionális szempont
Nézd meg a Giottos adatait és ha könnyebb, rövidebb, jobban terpeszthetőek a lábai ill.a legkisebb állítható magassága (makróhoz) kisebb mint a Velboné és ha a +13.000Ft-ot még rászánod akkor vedd meg a Giottost mert azok is nagyon jó állványok (a hírük alapján, valamint mert nekem is van egy Giottos 9560-as monopodom és meg vagyok elégedve vele).Én azonban nem adnék érte annyit mert nekem a 750-es elegendő :K .
Neked kell döntened, de ne kapkodd el ha nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#741) johnjohn válasza Ijk (#739) üzenetére


johnjohn
addikt

TesztekNézd végig, ha még nem láttad, tanulságos.

(#742) Zola007 válasza Ijk (#739) üzenetére


Zola007
veterán

Nem tudom pontosan milyen Giottos-t mutattak neked, de gondolom a 92/93-as szériából.
Nagyon jól összerakott állványok, de azért van egy két praktikussági hülyeség. 2-t emelnék ki főleg: a fenti két széria összes típusánál csak külön megvehető rövid középoszloppal tudod megoldani a reklámozott talajközeli magasságot (3-4 ezer plussz v. ismerős esztergás), illetve a rá rakott libella sem éppen a 3way fejek belövéséhez való. Inkább a fejet szintezd, mint az állványt, de lehet, hogy amit fejből mutattak, az szintezővel ellátott

Egyébként szálítási méretben kb egyformák a velbonnal, de a giottos.com-on alaposan tudsz tájékozódni, mert van 18-20 típus összesen, elég sok variációban. Hozzá adott tatyó külföldiek szerint nagyon jó, vaskos anyaga van, nem csak kis szütyő és más, apróbb dolgok is elférnek benne

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#743) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Ez a CX-444-es Velbon állvány mennyire gagyi? D80-hoz lenne + alapobi egyenlőre, de asszem később se az androméda ködöt fogom fotózni. :DDD

(#744) Lauda válasza Lauda (#743) üzenetére


Lauda
félisten

Megnéztem ma élőben, egy határ szar, valami komolyabb lesz mindenképp.

(#745) ssuti


ssuti
csendes tag

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, majdnem rendeltem egy Hama állványt netről, csak az ára miatt :) Azóta volt a kezemben, nagy csalódás lett volna.
Így viszont tegnap vettem egy Soligor AT-155-öt. Nem tűnik túl erősnek, de Canon S3-mal fogom használni, ahhoz pedig úgysem tudok obit csatlakoztatni, csak előtétlencséket.
Ami nagyon pozitív ebben az árban:
- lábak 3 különböző szintben nyithatók
- fém fej
- középoszlop kivehető, megfordítható, ill. két részre lehet szedni, így nincs útban amikor teljesen összetolt lábakkal használom
- középoszlop alján a menetre másik fejet lehet tenni ha jól sejtem - így a középoszlopot kettécsavarva 2 különböző fejet lehet használni ugyanazzal az állvánnyal - ezt azért majd meg kell néznem jobban ha hazamegyek
- szivacs markolat mindhárom lábon
- hordtáska
- könnyű, 1 kg körül (stabilitásnak nem tesz jót, de ha sokat kell cipelni, akkor nem mindegy)

Stabilitásra viszont figyelni kell, érdemes kioldót/időzítőt használni, teljesen kinyitva
elég sokáig tud remegni.
Eddig nagyon tetszik, jövő héten lesz alkalma bizonyítani is :)

[ Szerkesztve ]

(#746) zolka78 válasza ssuti (#745) üzenetére


zolka78
senior tag

Sziasztok, csatlakoznék ssuti hozzászólásához. Teljesen egyetértek vele, és köszi, hogy legalább hozzáértő emberek használják ezt a topicot, így nem kellet kérdésekkel bombáznom senkit, csak olvasgatnom. Én is egy Soligor mellet döntöttem csak a kissebig AT-151-t választottam a kompaktom alá, többek ajánlására alapozva. Ez is úgyan azt tudja mint a fentebb említett. Nagyon tetszik a variálhatósága, és az, hogy nem egy ultra gagyi műanyag. Szerintem a későbbiekben beszerzek hozzá egy gömb fejet. Ezért az árért (9900 Ft) egy jó mínőségű állványt kaptam kompakt alá.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#747) DjKoxi válasza zolka78 (#746) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit állvány beállítással kapcsolatban. Van egy Velbon cx 686-os állványom egy Pana NV GS 320-as kamerához vettem. Ezen hidraulikus csillapítású fej van aminek az érzékenységét horizontálisan és vertikálisan is lehet állítani. Azt kérdezném hogy ezt milyen erősségre kell beállítani. Úgy hogyha a rögzítőket kioldom akkor megtartsa a kamerát? Vagy éppencsak egy kicsit és ha mozgatni akarom mindig engedjem ki a fixáló csavarokat?

Köszi a válaszokat előre is!

(#748) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Nem tudjátok, hol lehet kapni boltban, Budapesten Benro állványokat? Webshopot többet is találtam, de én szeretném megnézni is, mielőtt megveszem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#749) Zola007 válasza Hydra SR (#748) üzenetére


Zola007
veterán

Quasar-nál érdeklődtél? Asszem tőlük kaptak régebben a pixinfosok tesztre néhány darabot, gondolom szoktak is tartani

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#750) Zola007 válasza Lauda (#744) üzenetére


Zola007
veterán

CX az sajnos nem éppen dslr alá való, sherpák közt (pl. 250) nézegess, de 15k alatt nem hinném hogy találnál ilyesmi alá valót (legfeljebb alávalót :D )

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.