Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) ottkar válasza ottkar (#850) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Egy 3 ezer ft-os cikk.

(#852) Chapel válasza ottkar (#851) üzenetére


Chapel
addikt

A 3k-t honnan tudod :F Én csak 114.000.- ft-t látok :U (nem vok otthon vaterán,eddig csak a zongorám vettem ott)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#853) ottkar válasza Chapel (#852) üzenetére


ottkar
addikt

Ez a cikk 3 ezer Ft-ot ér. Nemcsak azért mert vizsgázott BÁV műszaki és fotó becsüs voltam.

Ha a fényképezőgépet és az állványt is beleszámítanám akkor is 50 ezret érne,annak ellenére hogy a gépen egy legendás Tamron optika van.

[ Szerkesztve ]

(#854) ottkar válasza ottkar (#849) üzenetére


ottkar
addikt

Panorámázni gömbfejjel egyáltalán nem lehet mert a vízszintes körbeforgatás és a gömb állása csak egyszerre rögzíthető.

(#855) Jinxx válasza ottkar (#851) üzenetére


Jinxx
senior tag

Röhelyes. :DDD Ilyet ha Cnc-ztetsz magadnak, akkor sem jön ki 30-40-nél drágábban. házilag is max 2-5k + kis munkaidőráforditás. Az ilyen hirdetéseken mindig röhögök. Vajon lesz olyan hülye aki fizet érte ennyit, vagy akár egy 0-val kevesebbet? :C

(#856) Szoles válasza ottkar (#851) üzenetére


Szoles
senior tag

Csak most döbbentem rá, miért is linkelted be. Szerintem hülyeség nem megvenni, ennyiért ajándék! :DD
(valószínüleg egy nullát tévesztett, de még az is durva bepróbálkozás, sok ilyen marha van a vaterán)

(#857) ottkar válasza Szoles (#856) üzenetére


ottkar
addikt

Mellesleg nem sok ilyen madár van a Vaterán én sokat vettem fotócikkeknél jók az árak és tisztességesek az eladók csak egy két ilyen kolibri van meg is kérdezték egyiket ilyen abnormális árnál és azt mondta annyit kér érte. Persze kérni kérhet.

(#858) Cassidey


Cassidey
senior tag

Allvanyt szeretnek venni tudnatok ajanlani? Hosszabb tavra kene de mivel csak ritkan hasznalnam ezert nem akarok sokat raszanni, 30-40k korul jo lenne megallni. Kesobbiekben max 5D Mark II-t es egy 70-200 2.8 IS-t kell elbirnia, ennel nagyobb teleket nem..
Tripod kellene, es gombfejben gondolkodom.

(#859) Dtomi válasza Cassidey (#858) üzenetére


Dtomi
őstag

Ritka szar dolog gömbfejen telézni. Vagy video vagy 3D fej kéne a tele alá. Állványból szerintem az egyik ha nem a legjobb a SLik 700DX otiformnál már csak 43e-ft vagy valami jó benro egy jobb fejjel. egyébként ezzel a comboval bőven 3kg fölé fogsz menni főleg egy markolattal két akkuval és ne adj isten egy 580ex II-vel, uh minimum olyan állványt nézz ami ~5kg vagy inkább 5 fölötti terhelést bír. ha pedig külön nézed az állványt és a fejet akkor még számold le az állványról az álltalában 1 kilós fejet is.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#860) ottkar válasza Cassidey (#858) üzenetére


ottkar
addikt

Olyan gömbfejet nem kapsz állvánnyal együtt ami telét megtart. Én most vettem egy Velbon midi golyóst 12900 volt- Volt 5800-éert Slik mini golyós az csak kompakthoz jó. És még az olyan állvány ami menetes.Panorámázni golyóssal nem lehet.

(#861) Cassidey válasza Dtomi (#859) üzenetére


Cassidey
senior tag

azert irtam gombfejet, mert eddig csak azt probaltam, es gyorsnak, egyszeruen hasznalhatonak tunt. igazabol makro, meg termeszet nem igazan erdekel, par ejszakai varosfotohoz, selfportrait-hoz kellene (persze ha lebeszelsz a gombrol akkor siman meggyozheto vagyok).
megnezem a benrokat, ezekrol nem hallottam meg, bevallom elsore vmi manfrotto ugrott be

ottkar: nekem tok mind1, h egyutt van e bar ugy hallottam azok nem szoktak jo minoseguek lenni, annyit mondtam, h mi a keret mert annyira nem tartozik az atlagfelhasznalasomba az allvany-szukseglet (nem is tudom, h fogalmazzak:)) h ketszer ennyit fajna kiadni erte..

[ Szerkesztve ]

(#862) Dtomi válasza Cassidey (#861) üzenetére


Dtomi
őstag

tőlem aztán olyan fejet veszel amilyet szeretnél. De göbfejen nem lehet megtartani rendesen egy telét szerintem. Makrot megtermészetet nem is fogsz a 70-200al tul sokat fotózni :C de városfotóhoz telét??

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#863) ottkar válasza Dtomi (#862) üzenetére


ottkar
addikt

Az hogy a gömbfej mekkora telét képes megtartani egyedül a golyó átmérőjétől függ. Amit most vettem Velbont 36mm-es. Van 52mm-es is.de a teléknél nem a felcsavarozás pontja számít hanem az optika előre lógása is, azt ki kell támasztani.egy 200-ast sőt 135-öst is ajánlatos.

[ Szerkesztve ]

(#864) Dtomi válasza ottkar (#863) üzenetére


Dtomi
őstag

És ezzel most mit szerettél volna mondani pontosan?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#865) Cassidey válasza Dtomi (#862) üzenetére


Cassidey
senior tag

:) nyilvan nem, de az lesz a legnehezebb obim, nem lesz semmi kurvanagy tele :D azert irtam csak, h ennel tobbet nem fogok rapakolni semmikepp, szoval nyilvan nem kell ami elbir 10kg-t v mittomen. :)

(#866) ottkar válasza Dtomi (#864) üzenetére


ottkar
addikt

Minél nagyobb a golyó annál nagyobb forgatóerőt bír megtartani.

(#867) gr_balu válasza ottkar (#854) üzenetére


gr_balu
csendes tag

Már miért ne lehetne panorámázni? Van egy Giottos MH-1000es gömbfejem ([link]) amivel tökéletesen lehet, ugyanis az egész felső rész a golyóval együtt el tud forogni.

Work smart, not hard! :) http://www.flickr.com/photos/zbalu/

(#868) :AMF: válasza Cassidey (#861) üzenetére


:AMF:
senior tag

benro-k: [link]

(#869) Cassidey válasza :AMF: (#868) üzenetére


Cassidey
senior tag

koszi most neztem pont :) igeretesek ezek a benrok, szerintem veszek egy ilyet
jol gondolom, h a 4,5 kg-s terhelhetosegu eleg nekem akkor ugye? markolat ugysem lesz a gepen ha allvanyozok szerintem :B vagy vegyem a 8kg-t ha mar lud legyen kover?:D

ps.: csak kivancsisagkepp, a nagyobbakat mihez hasznaljak? termeszet nagytelekkel, madarak meg ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#870) :AMF: válasza Cassidey (#869) üzenetére


:AMF:
senior tag

Személy szerint a tesztben is szereplő A-257-est venném. 4k-val drágább csak, mint a 157-es, de közel duplája a teherbírása. (Inkább legyen benne tartalék.) Cserébe viszont 2 kg felett van a tömege, fej nélkül. Jigsaw-t idézve: "Make your choice." :D

(#871) ottkar válasza gr_balu (#867) üzenetére


ottkar
addikt

Hát ha két rögzítő van rajta akkor ha nem is olyan könnyen mint egy 3D-vel de lehet. De a legtöbb gömbfejen csak egy rögzítő van. Amit én most vettem Velbont azon is egy van, de nekem van 3D fejem meg külön panoráma talpam is.

(#872) Cassidey válasza :AMF: (#870) üzenetére


Cassidey
senior tag

es az a258? az kicsit konnyebb :) mit jelent az, h 3 ill 4 szekcios?

(#873) :AMF: válasza Cassidey (#872) üzenetére


:AMF:
senior tag

Azt jelenti, hány tagból áll az állvány lába. (Ha nagyobban nézed a képeket láthatod a 3 szekciósnak kettő, a 4 szekciósnak három rögzítőcsavar van a lábai végén.) A 4 szekciós összecsukva gondolom rövidebb. Nekem a 3 szekciós szimpatikusabb, de ha komolyan gondolod, akkor szerintem nézd meg életnagyságban őket. (Aztán mondd el mit láttál közelebbről. :) )

(#874) Cassidey válasza :AMF: (#873) üzenetére


Cassidey
senior tag

Elmenni nem tudok, szoval webshopon keresztul fogom rendelni az biztos. :) azt irja amugy, h ugyanakkorak osszecsukva

(#875) :AMF: válasza Cassidey (#874) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ugyanakkora? Akkor még szimpatikusabb a 3 szekciós. :D (Mindkettő közel ugyanakkora, ugyanannyira terpeszthető... tényleg passzolom, miért van 3 meg 4 szekciós.)

(#876) Teng


Teng
aktív tag

Hello. Egy kis help kellene állványt szeretnék venni. K10D fényképezőm van meg tamron 70-300am egyenlőre, nemtudok dönteni [elso] és [masodik] állvany között, esetleg valakinek van valami 5lete melyik éri meg jobban az árát? Fejnek pedig ezt néztem [fej], esetleg valami más tipp annyi, hogy 50e-nél nem szeretnék többet költeni.

(#877) ottkar válasza Teng (#876) üzenetére


ottkar
addikt

Lehetetlent kérdezel. Mindkettő nagyon jó, És teljesen egyformák. Csak a lábak rögzítője tér el. A 390 is nagyon jó nekem az van.

[ Szerkesztve ]

(#878) ottkar válasza Teng (#876) üzenetére


ottkar
addikt

Mindenesetre a Tamronhoz már ajánlatos kitámasztás akár házilagosan megcsinálni.

(#879) Dtomi válasza ottkar (#866) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem azzal van a probléma hogy nem bírja megtartani rögzítve, hanem hogy nyeklik nyaklik kilazítva miokr te csak 1 cm-rel szeretted volna arrébb állítani.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#880) Dtomi válasza Cassidey (#869) üzenetére


Dtomi
őstag

1kg a váz+ 1,6 a tele + 1kg az állvány fej + vaku 0,5kg. És leszereled a markolatot az 5D-ről mikor ráteszed állványra mert kis teherbírásút vettél, és mikor portré állásba fotózol a gép köré tekeredsz, mikor ott a táskába a portré markolat :W :W és mikor szél van még azért jó lenne rátenni egy babzsákot is. A 8gk-os állványok tipikus DLSR tripodok amin max 5-6kg os felszerelés csücsül. a nagy állványok 12-15 kg os tripodok Wimberley fejjel azok a tipikus telés állványok.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#881) Dtomi válasza Teng (#876) üzenetére


Dtomi
őstag

Ezt a két állványt helyből körberöhögi a slik 700DX a maga 43e árával, fejjel együtt!!!
A giottos úgy tekeredik mintha gumiból lenne, akármilyen jó fejet teszel rá, oldalirányba kihúzott lábaknál még nagylátónál is el tud mozdulni. 300mm-en meg pláne!

A manfrottó jo darab, csak ennyi pénzért sokkal jobbat kapsz pl benroból kapsz ennyiért 12kg teherbírásút majdnem ugyan ekkora súllyal vagy A-258 n6 CLASSIC 14 ezerrel olcsóbb 1kg al nagyobb a teherbírása és fél kilóval könnyebb.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#882) ottkar válasza Dtomi (#879) üzenetére


ottkar
addikt

Ezért van nekem 3D-s fejem is és azt használom ami az adott helyzetben jobb.

(#883) Cassidey válasza Dtomi (#880) üzenetére


Cassidey
senior tag

vegul vegiggondoltam ugyanezt es a 8kg teherbirasu benrot rendeltem meg az este.

(#884) Teng válasza Dtomi (#881) üzenetére


Teng
aktív tag

No nézegettem a slik 700DX hol 43? mert amit találtam 48e volt .... olcsóbban sehol sem láttam. a benrót néztem A-258 n6 CLASSIC kishijján egyárban van a Giottos-sal, annyi hogy számomra tottál ismeretlen márka mégcsak tesztet sem láttam róla sehol, megprobálok keresgélni ezügyben... És a fejről, amit kinéztem mi a véleményed?

(#885) Szoles válasza Teng (#884) üzenetére


Szoles
senior tag

(#886) :AMF: válasza Teng (#884) üzenetére


:AMF:
senior tag

a benro-k tesztjéről ott a link a #868-ban. ;)

(#887) Dtomi válasza Teng (#884) üzenetére


Dtomi
őstag

Az egy "jó fej" ;) szeretem az egy karos videofejeket főleg svenkeléshez jók de nagyon!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#888) ottkar válasza Teng (#884) üzenetére


ottkar
addikt

" A 390 is nagyon jó nekem az van"
:F

(#889) Cassidey


Cassidey
senior tag

a benro allvanyomra akarmilyen markaju fejet tehetek? mert azt a fejet nem tudjak szallitani csak masfel honap mulva amit valasztottam..

(#890) ottkar válasza Cassidey (#889) üzenetére


ottkar
addikt

Az állványmenetek szabványosak kettő van 1/4" és 3/8". Nekem pld az állványomon 1/4-es menet (a vékonyabb) van. Vettem egy Velbon gömbfejet annak mindkét menete meg van ezért nemcsak az én állványomra de a vastagabb menetűre is fel lehet tenni. Az a kérdés hogy az állványodon milyen menet van és a vett fejben milyen lesz mert ha egyforma akkor nincs probléma, ha meg minkét menetű közdarabot adják hozzá akkor se lesz. Régebben viszont vettem egy Manfrotto 3D- fejet abban 3/8-os menet van ezt az 1/4-esre csak közcsavarral lehet feltenni. Akármelyik márkát felteheted csak meg kell kérdezni hogy olyan menet rendelkezésre áll e a fejhez amilyen az állványod menete.

[ Szerkesztve ]

(#891) Cassidey válasza ottkar (#890) üzenetére


Cassidey
senior tag

maradtam vegul a benronal.. majdnem ketszer annyit koltottem mint terveztem, szoval kicsit szivom a fogam.:S

(#892) ottkar válasza Cassidey (#891) üzenetére


ottkar
addikt

De van egy masszív stabil állványod amit nem kell lecserélni. Most már csak a nagyobb telék kitámasztását kell megoldani. Habár régebben már egy 200-as telének is volt állványmenete mert fémből készültek.

(#893) Cassidey válasza ottkar (#892) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen, ezzel vigasztalom magam en is. :)

(#894) sylas


sylas
tag

Manfrotto Modo Tripod álványt terveztem venni de ezt elvileg 1kg-ig lehet terhelni akkor mégsem oké mivel a gép akksival objektívvel 1066gr kicsivel túllépve az álvány teherbírását bár ha a jövőben megveszem tamron 70-300asát akkor már 1.2kgnál járok

Velbon-t néztem azok árban jók
Velbonokról vélemény?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#895) ottkar válasza sylas (#894) üzenetére


ottkar
addikt

Namost így nem lehet dekázni a teherbírással hogy a gép súlya 1,6kg akkor veszek 1,8-nek írt teherbírásút aztán oké. Ilyen esetben inkább 2,8-3kg-ra ajánlottat érdemes venni, mert elfelejted hogy az állványt ha hurcolod nemcsak szélcsendben használhatod. Természetesen a Velbon állványok jók és olyat kell venni amelyiknek lecsavarható a feje az már garancia a maszívitásra. Én most vettem egy Velbon midi gömbfejet ésszel okosan van megtervezve, nem panorámás de én direkt úgy vettem mert nekem van Manfrotto 3D fejem ami arra jó.

(#896) Szoles válasza sylas (#894) üzenetére


Szoles
senior tag

A Velbonokat dícséri mindenki, leginkább a Sherpákat, azokból is a 600-as vált be, ahogy én olvasgattam.

(#897) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Szerintetek egy EOS 350D alá jó választás egy Velbon CX-640/F?

Elsősorban panorámázáshoz használnám, szóval jó lenne tudni, hogy ezen a típuson van-e vízmérték. Vélemények vagy tapasztalatok érdekelnének!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#898) Szoles válasza D4rkm4n (#897) üzenetére


Szoles
senior tag

Az állványt nem ismerem, de azért a vízmértékkel vigyázz! Hiába van rajta, attól még nem biztos, hogy használható is. Például az én fejemen (nem a sajátomon, hanem az állványén, mielőtt még valaki lecsapna a magas labdára) is van egy kerek vízmérték, de alig használható. Egyrészt fentről kellene belenézni, de az a rárakott gép miatt nem igazán megy, másrészt pontosan beállítani egy ilyen kerek vízmértéket igazi kínlódás.

Viszont vettem valami teszkószerűben 150 Ft-ért egy gagyi vízmértéket, abban 3 db libella van ( 8 x 35 mm méretűek). Ebből kettőt éppen most aplikálok fel a cseretalp két oldalára. Sokkal egyszerűbb ezekkel beállítani. Ha kicsit is barkácsolós vagy, könnyen meg tudod csinálni.

Másik lehetőségre most akadtam, szerintem frappáns megoldás: [link]

(#899) D4rkm4n válasza Szoles (#898) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tehát akkor jó választás lenne a Velbon CX-640/F? Ezek szerint nem hátrány, hogy nincs rajta vízmérték?

Továbbra is várom a tapasztalatokat és a véleményeket a fent említett típussal kapcsolatban!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#900) Szoles válasza D4rkm4n (#899) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez csak az én véleményem és tapasztalatom volt, szerintem hallgass meg nálam okosabbakat is! Ilyen állványt élőben nem láttam, ezért nem is véleményezem. Csak arra akartam utalni, hogy szerintem ne a vízmérték léte/nemléte legyen a döntő szempont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.