Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Badb0y válasza johnjohn (#797) üzenetére


Badb0y
addikt

175cm vagyok, de beleegyezek abba, hogy le kelljen hajolnom a súly és szállíthatóság miatt.

Bár mondjuk ez a slik nagyon pici. És az a problémám vele, hogy ezzel ha kamerázok, viszintesen hopgy tudok egy panorámát felvenni ? Mert nincs rajta semmi kis kar.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#802) johnjohn válasza Badb0y (#800) üzenetére


johnjohn
addikt

Az állványoknál nagy szerepe van a súlynak, ha túl könnyű, használhatatlan, berezeg, instabil.Amit Szoles kolléga linkelt az nagyon jó, és az a fél kiló igazából nem nagy súly.

(#803) Badb0y válasza johnjohn (#802) üzenetére


Badb0y
addikt

Mármint milyen fél kg ? 1.6kg az az állvány.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#804) johnjohn válasza Badb0y (#803) üzenetére


johnjohn
addikt

Igen, benéztem, de még az sem nagy súly.Még húsból is kevés ;]

(#805) Szoles válasza Badb0y (#800) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem tudtam, hogy ennyire számít a súly. (Hegymászó vagy, vagy bringás?)

Még nem volt a kezemben ilyen Slik, de dicsérik, és ami Sliket láttam, az mind nagyon jónak tűnt. Hogy "kis kar" van-e, nem tudom. Ha nincs, akkor meghúzott fejjel, és kilazított középoszloppal tudsz körpanorámát videózni. De lehet, hogy van ilyen üzemmódja is, a fene tudja. Persze ha nehéz neked, akkor mindegy. A gömbfejes, amit legelőször linkeltél, az viszont tényleg hihetetlenül könnyű.

Egyébként én nem tudok elképzelni egy kilós állványt, amit 160 centire kihúzva ne lengene.

[ Szerkesztve ]

(#806) ottkar válasza Szoles (#805) üzenetére


ottkar
addikt

A fogaskerekes középoszlopot nem lehet körbeforgatni ahhoz való a fej alján levő körpanoráma 3D-nél van. A nem fogaskerekest meg mi tartja meg ha kilazítják?

[ Szerkesztve ]

(#807) Szoles válasza ottkar (#806) üzenetére


Szoles
senior tag

Én ezen nem látok fogaskereket. Szerintem simán forog a középoszlop.

(#808) ottkar válasza Szoles (#807) üzenetére


ottkar
addikt

De úgy nem lehet panorámázni hogy kilazítod a középoszlopot. A 3D fejen kell lennie körbeforgatásnak, azért 3D.

(#809) Badb0y válasza Szoles (#805) üzenetére


Badb0y
addikt

Szeretek utazgatni, és a kamera a + fényképező, + táska megtömve+állvány hosszú sétál alkalmával nagyon leterhelő. Ezért is próbálok szabadulni Canon 30D-mtől valami 1000D-re vagy inkább kis kompaktra. Megrendeltem ezt az 500g-os kaki állványt, majd megmondom ha megjött milyen.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#810) Szoles válasza Badb0y (#809) üzenetére


Szoles
senior tag

Ok, majd számolj be!
A hegymászást vagy bringát azért kérdeztem, mert ők szoktak mindent grammozni. (Mellesleg igazuk van.)

(#811) levy1983


levy1983
aktív tag

Sziasztok!

Volt valakinek tapasztalata a Slik Sprint Pro EZ állvánnyal+SH707E fejjel? Ugyanis ilyet rendeltem, mert kicsi és könnyen szállítható, viszont félek, hogy nem lesz elég stabil egy Minolta Dynax 7D géphez. Nem használok brutál állványmenetes obikat, csak amolyan standardokat (28-75mm, 70-300mm) A gyári specifikáció 2kg terhelhetőséget ad meg és ahogy számoltam az én cuccom átlagban 1,5kg. Elég stabilitást fog adni az állvány? Ezzel a gyári fejjel (SH707E) lehet valahogy állóképeket készíteni, mert tudtommal csak 2D-s. És ha nem, akkor az SBH-100 fej elég a 1,5 kg-hoz?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#812) Szoles válasza levy1983 (#811) üzenetére


Szoles
senior tag

Lehet vele állóképeket is csinálni. ITT, a lap közepe felé olvasd a hozzászólásokat!
Teherbíráshoz nem tudok hozzászólni sajnos. Ki kéne próbálni valahol, az az igazi.

(#813) levy1983 válasza Szoles (#812) üzenetére


levy1983
aktív tag

Ok, köszi. Én is a teszt alapján döntöttem az állvány mellett, de annyi eszem már nem volt, hogy végigolvassam a hozzászólásokat. Van egy Jessops TP323 típúsú állványom,

de annyira gagyi feje van, hogy mindig az adott fotózandó dolog "fölé kell célozzak", mivel szorítás után még pár cm-et esik a feje és így nagyon macerás pontosan beállítani. Kamerázáshoz az is ideális, csak én inkább fotózni szoktam. Szóval akinek van személyes tapasztalata a Slik Sprint Pro EZ-el, az ne habozzon, ossza meg véleményét.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#814) johnjohn válasza levy1983 (#813) üzenetére


johnjohn
addikt

Az egy jó állvány, nagyon jó fej van rajta.Szépen elbírta a D 200-70-300 Nikon összeállítást.

(#815) levy1983 válasza johnjohn (#814) üzenetére


levy1983
aktív tag

Mármint a Slik? Szóval akkor masszív, mozdulatlan a 1,5kg alatt? Nem billeg és a fej sem dől el beállítás után?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#816) johnjohn válasza levy1983 (#815) üzenetére


johnjohn
addikt

Sajnos a linkelt oldal vírusos, így kiszedtem.

[ Módosította: Loretto ]

(#817) ottkar válasza levy1983 (#813) üzenetére


ottkar
addikt

Egyszerűen fém fejet kell beszerezni. A műanyagfejet nem lehet meghúzni a rugalmassága miatt.

(#818) levy1983 válasza johnjohn (#816) üzenetére


levy1983
aktív tag

Igen a filmet láttam, ezt írtam is fentebb. És emiatt döntöttem mellette. De egyrészt furcsálom, hogy nem tettek rá kamerát (nem hiszem el, hogy nem volt kisebb objektivük) másrészt a fórumtársak saját tapasztalatának örülnék. De ha senki nem használ ilyent, akkor majd beszámolok én 2-3 hét múlva. Így csak bizakodom, hogy a 1,5-2 kg-ot valóban lazán, recsegés és mozgás mentesen megtartja.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#819) levy1983 válasza ottkar (#817) üzenetére


levy1983
aktív tag

Nézegettem a Jessops fejét, de nem tűnik cserélhetőnek, erőltetni, tönkreteni meg nem akarom.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#820) ottkar válasza levy1983 (#819) üzenetére


ottkar
addikt

Ja igen elfelejtettem a sorrendet először olyan állványt kell beszerezni amelyen menet van cserélhető a fej. Ezek az állványok eleve masszívak.

(#821) Pocér


Pocér
csendes tag

Belépő szintű DSLR-hez ( Pentax K200D ) keresek amatőr felhasználásra háromlábú állványt, alapvetően szabadtéri témákhoz, max. 20eFt-ért. Előny ha nem túl nehéz és viszonlyag kicsire összetolható ( kirándulás), cserélhető fej nem igényem, de az egyszerű 3D beállítási lehetőség és a stabilítás fontos. Milyen típust ajánlanátok? Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#822) Szoles válasza levy1983 (#813) üzenetére


Szoles
senior tag

Hát mit akarsz, nem is csaptak be. Amit ígért a márka, azt be is tartották!
Jessops, helyes kiejtéssel: dzsesSZOPSZ !!!!!!!
És milyen igazuk lett, nem? :D

(#823) Szoles válasza Pocér (#821) üzenetére


Szoles
senior tag

Pont egy ilyenről beszélgetünk. (Slik Sprint Pro EZ)

(#824) levy1983 válasza Szoles (#822) üzenetére


levy1983
aktív tag

Hát, igen. Nem egy best buy, de olcsó volt és kamerázásra tökéletes...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#825) ottkar válasza Szoles (#822) üzenetére


ottkar
addikt

Nem jó! Így akarták írni Yessops! :D :D :D

(#826) Szoles válasza levy1983 (#824) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem akartam cikizni az állványodat, csak magas volt a laszti. Nincs harag? ;)

(#827) levy1983 válasza Szoles (#826) üzenetére


levy1983
aktív tag

Dehogy! Amikor először hallotam erről a márkáról nekem inkább amolyan sz¤xuális dolog jutott eszembe. Mivel nem teljesített jól a kicsike, így tűkön ülve várom új "partnerem" érkezését. :))

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#828) ottkar válasza ottkar (#825) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Én meg épp nagyban gyártok egy makróállványt kis távolságra. Itt 3D fejen van a makrósín á lá Vatera de beszerkesztek egy gömbfejet is és egy jobb asztalt.

(#829) Szoles válasza levy1983 (#827) üzenetére


Szoles
senior tag

Akkor megnyugodtam. :)

A Slik állványt nem tudod kipróbálni valahol? Én nem mernék venni kipróbálás nélkül.

Nekem fél év volt, mire meglett az állványom, és több darab is volt, ami neten, képeken, leírás alapján tetszett, aztán mikor kipróbáltam, inkább otthagytam. (bár ez a Slik tényleg jónak tűnik)

Ennek a Sprint Pro EZ-nek egyébként levehető a feje, vagy fix? (gondolom már rendesen utánanézegettél)

(#830) Szoles válasza ottkar (#828) üzenetére


Szoles
senior tag

Először azt hittem, egy állványos fúrógép állványa! :D

(#831) ottkar válasza Szoles (#829) üzenetére


ottkar
addikt

Különben óriási Slik leárazás van az Optiformban. A lapjukon látható nem egy állvány aminél lehet látni hogy a fej lecsavarható.

(#832) levy1983 válasza Szoles (#829) üzenetére


levy1983
aktív tag

Sajna a Slik-et nem próbáltam ki, csak reménykedni tudok, hogy jó lesz. Sajna vas megyei vagyok és nincs lehetőségem fotós boltokban állványok tesztelésére. Csak emiatt meg nem fogok felmenni BP-re. A héten került hozzám egy 70-300mm-es obi, és hát pár kép készítése után látszott, hogy állvány nélkül használhatatlan. Ezért is sürgettem és most nagyon jó árban volt és a tesztfilmet is láttam. Először Hama Omega Premiummal szemezgettem, aztán a Giottosokkal. Előbbi Hama, utóbbi 30 alatt nem jött volna ki fejjel együtt. Ez a SLIK meg 20 alatt volt fejjel. Szóval majd kiderül. Amúgy igaza van Ottkar kollégának: fémfej megoldaná a dolgot a Jessops-on is. A SLIK-en már cserélhető van tudtommal.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#833) Szoles válasza levy1983 (#832) üzenetére


Szoles
senior tag

Hát, ha nem tudod kipróbálni, akkor nincs mit tenni.. Remélhetőleg azért elég lesz azzal az obival is.
A Hama Omega Premium-ról egyébként nem sok jót olvasgattam. A német teszteken csúnyán leszerepelt. Szerintem jól tetted, hogy nem azt választottad.

(#834) ottkar válasza Szoles (#830) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Na csináltam a makró állványnak asztalt. A sín itt felső állásban van de 180 fokkal hat óra állásba is állítható.

(#835) ottkar válasza ottkar (#834) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Csináltam egy jobbat a sínre állítva az élességet.

(#836) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Pentax K200D-hez állvány kéne,a keret szűkös max 10kpl. ezt néztem. Vélemény? Tipp?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#837) philoxenia válasza Chapel (#836) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nagyobb telét nem teszel rá, akkor elég lehet, de a max terhelhetőség 1,8 kg azért mondjuk hosszabb telével szélben kevés lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#838) ottkar válasza Chapel (#836) üzenetére


ottkar
addikt

Egy állványnál nemcsak a lábak merevsége a mérvadó hanem a fej milyensége is. Hiába jók a lábak ha gyenge műanyag fej van rajta amit nem lehet rendesen meghúzni. DSLR-nél előre kell gondolkodni, ajánlatos olyan állványt venni amire később egy jobb fejet is fel lehet csavarni.
Én most vettem egy Velbon midi gömbfejet 12900 volt natúre.

[ Szerkesztve ]

(#839) Chapel


Chapel
addikt

Akkor nem marad más mint felkerekedem és megnézem őket élőben!

Ötletek? Edigital,Digitcam az eddigi útiterv.

Konkrét állvány ötletek 10k körül? :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#840) Szoles válasza Chapel (#839) üzenetére


Szoles
senior tag

Szerintem zarándokolj csak el IDE is! (és nézd meg a kezdőoldalukat)
Mint arra ottkar mester felhívta figyelmünket, jelentős ákcióban értékesítik a Slik gyártmányú fényképezőgép statívok egyes típusait. ;)

[ Szerkesztve ]

(#841) Chapel válasza Szoles (#840) üzenetére


Chapel
addikt

Én ezeken is tök ugyanolyan műanyagfejeket látok....

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#842) johnjohn válasza Chapel (#839) üzenetére


johnjohn
addikt

10 000.- körül legfeljebb használtan kapsz olyan állványt, amit keresel. Egy normális, fém fej eleve kb. 10-14 000.-körül van.

(#843) Chapel válasza johnjohn (#842) üzenetére


Chapel
addikt

Akkor nem veszek állványt......ezek szerint a 10k-sak használhatatlanok 20-30k meg nincs rá :( ..azé thx mindenkinek!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#844) Szoles válasza Chapel (#841) üzenetére


Szoles
senior tag

Biztos? ( U9800 )

(#845) Chapel válasza Szoles (#844) üzenetére


Chapel
addikt

Azt mondták itten nekem h ezeken gagyi a fej és minimum fém gömbfej kell 10-14k-ért...szal ez 12k+14k a fej.......na az már sok :((( De azért köszi!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#846) Szoles válasza Chapel (#845) üzenetére


Szoles
senior tag

OK, nekem mindegy, nem vagyok az ügynöke egyik cégnek sem. :) A gömbfej pedig szerintem egyáltalán nem követelmény, félreérthetted. (Sőt, van amihez még hátrány is a gömb.)

Nézelődj akkor használtakat (nem a vaterán, hanem fórumok hirdetései között), szerencsével megcsíphetsz egyet. Például én is ráakadtam egy Manfrottóra, jó fejjel 15-ért.

(#847) ottkar válasza Chapel (#841) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem holnap hoznak egy Velbon midi gömbfejet 12900-ért. Lehet az Optiformban Slik minit kapni (5680) de az csak egy közepes kompaktot tart meg.

(#848) Chapel válasza Szoles (#846) üzenetére


Chapel
addikt

Ezért írtam h köszi ;)

ottkar:: sztem holnap megveszem a Slik U 9800-ast,nagyon nagy hülyeség?? :U :B
Pentax K200D, alap obival,tele jóideig nem lesz rajta...

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#849) ottkar válasza Chapel (#845) üzenetére


ottkar
addikt

Pld panorámázni sokkal jobb és kényelmesebb a 3D fej. Általában ahol derékszögben kell lépni. A gömbfejeket is úgy csinálják már hogy nem nyeklik minden irányban hanem a talpon lehet fordítani. Azokon a Slikeken amit ajánlok azért nem gagyi műanyagfej van. Ha nincs több pénzed a 10-re leárazottat nyugodtan megveheted, vagy Velbon sherpát.

(#850) ottkar válasza Chapel (#848) üzenetére


ottkar
addikt

Egyáltalán nem ez már elég jó állvány mintha fémfejű lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.