Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hali01 válasza cigam (#100) üzenetére


hali01
őstag

Ez a kompromisszum :B
Van hozzá válltáska :)

(#102) Dare2Live válasza cigam (#96) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nézegess körbe itt:[link]


A kiskompakt legnagyobb előnye, hogy minden hova magaddal viheted, ezt én nem rontottam el álványnal és egy ilyet használtam a kompaktomhoz 2évig [link]
és az esetek 60%ban amikor álvány kellett volna nagyon jó volt, hogy ottvolt.)
lehet röhögni. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#103) hali01 válasza Dare2Live (#102) üzenetére


hali01
őstag

Ezen nincs mit röhögni.Annó a szappantartóhoz én is hordtam magammal egy hasonlót.

(#104) cigam válasza Dare2Live (#102) üzenetére


cigam
félisten

Nekem is van 1 soligor 125, de pl. ezzel nemtok panorámát készíteni.
Alig látszik ki a fűbül, ha hozzáérek, már minden irányba elmozdul.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#105) pitman válasza cigam (#96) üzenetére


pitman
őstag

Ha igazán komolyan akarsz panorámaképeket készíteni, akkor kelleni fog egy viszonylag jó állvány, az sem árt, ha szintezhető a középoszlopa, valamint kelleni fog egy panorámafej is hozzá (nem az a fajta, amit 2D, 3D panorámafejként emlegetni szoktak, hanem speciálisan ilyen célra kialakított). Ha ezek megvannak, és a rendszert rendesen be is állítod (nodális pont), akkor minimális utómunkával tudsz majd panorámaképeket készíteni.

Természetesen lehet ezt egyszerűbb állványról is, normál állványfejjel, de akár kézből is, csak ez esetben jóval több lesz az utómunka, ha egyáltalán össze lehet illeszteni a képeket...

(#106) Hydra SR válasza Dare2Live (#102) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én a 400D-hez is hordok most egy majdnem ilyet a táskában csak az gömbfejes és cseretalpas (Soligor DT-125). Legutóbbi felfedezésem, hogy marha jó a Pentacon 300-ashoz. Az obi állványmenetébe kell csavarni és párkányról kiválóan meg lehet tartani, kezem se szakad le és svenkelni is lehet róla. Vicces mert meg is tartja az obit és a gépet ha vízszintesben van, akár távkioldóval is lehetne róla lődözni. Ez a drótlábú nem biztos, hogy elbírná de még az sem kizárt.

cigam: persze, nem arra való. A stabilitása nagyban függ attól, mekkora súlyt teszel rá és mennyire nyitod szét a lábait. 400D alatt nem nagyon billeg. Vagy stabil, vagy totál borul ha nagyon meglököm de nem billeg. Egészen meglepő a teherbírása, az a rögzítőgyűrű a titok nyitja.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#107) #01758976


#01758976
törölt tag

Hi,Dtomi fórumos ajánlására vettem egy sherpa 750-et.Mai napig örülök neki.
Dare2live ,én ezt szerkesztem fel vhogy a fej elejére,vhogy kiszedem a piros tokból és felragasztom,szerintetek érhet ez vmit avagy jó ötlet ez? :F [link]
[kép]
mert bizony pár épület már lejtős lett

(#108) cigam válasza pitman (#105) üzenetére


cigam
félisten

Hát hozzáteszek egy picit, aztán megvan a Nikon D40 belőle. Nem ennyire nem merülnék el a témában.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#109) hali01 válasza #01758976 (#107) üzenetére


hali01
őstag

Amikor én ajánlottam ezt az álványt vkinek akkor éppen csak az anyámba nem lettem elküldve vele együtt.

(#110) Smogus válasza hali01 (#109) üzenetére


Smogus
őstag

Nincsen ezzel az álvánnyal semmi baj szeritnem sem
Viszonylag jó az ára

hárásó:
felragaszthatod, fog működni, jó lesz, kicsit sufnituning jellegű :D
Mondjuk az én álványomon van beépített :D
de még egyszer nem néztem rá :))

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#111) werttzui válasza hali01 (#109) üzenetére


werttzui
őstag

Pedig ez az állvány nem is olyan rossz majdnem én is ezt választottam de nekem kelett a gömb fej meg hosszú távra inkább a manit választottam /hátha telik egy jó kis dsl.re meg egy 500-as telére hmmmm megint álmodozom :) /

PENTAX

(#112) hali01


hali01
őstag

Persze,h nem rossz.Ezért használom már jó ideje.:)
Egyébként a feje cserélhető.

(#113) werttzui válasza hali01 (#112) üzenetére


werttzui
őstag

jó jó de akkor ugyan úgy meg kellett volna venni a gömb fejet hozzá és máris kétszer annyiba van /nekem spec jobban kezelhető a gömbfej/ Bár mostanába inkább csak cipelem az állványt :DDD :DDD

PENTAX

(#114) #01758976


#01758976
törölt tag

fizzesenek ők a névért:)/átlag felhasználónak ez szuper állv./ megnéztem egy 35k-s manrfottot ami csak állvány volt,semmivel nem volt fixebb++ akkor még arra fej,ami így már lehet sokkal jobb,de sokkal drágább is/és ki sem használnám a töblet tudását/
amire nekem kell ez azt bőven tudja,tegnap egy 4 másodperces képet csináltam egy templomról igen erős szélben, csak azért dobtam ki mert beéget
a mai napig nézegetem milyen helyzetben hogyan tart,szavam nem lehet minden tartományban fix, enyi pénzért nekem ez ok
csak az furcsa hogy a lábak tetején lévő csúszkák műanyagok/amikor széles terpeszbe vágom:D /mondjuk ez pont nemfigyeltem másik állványokon,és lehet máshol is az
legyen végre látható
[link]
[kép]
és köszi mindenkinek aki ajánlotta, a topiknak is

(#115) Smogus válasza #01758976 (#114) üzenetére


Smogus
őstag

Jól látom hogy táskában van?
Honna van adták hozzá vagy külön vetted?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#116) hali01 válasza Smogus (#115) üzenetére


hali01
őstag

Jár hozzá.

(#117) Smogus válasza hali01 (#116) üzenetére


Smogus
őstag

Akkor ebben is jobb mint egy manfrotto :D
Egyébként majdnem elájultam amikor megtudtam hogy kb 7ezer egy pánt az állványhoz amivel esetleg a hátadra dobhatod :D [link]
Lehet hogy inkább varok egyett :)
Vagy egy olcsóbb Giottos-t [link]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#118) hali01 válasza Smogus (#117) üzenetére


hali01
őstag

:)
Én a régi állványomat egy válltáska karabíneres vállpárnás szíjjára akasztottam egy kutya nyakörv segítségével. :)

(#119) Hydra SR válasza hali01 (#118) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem sokon múlott, hogy én is a kisállat kereskedést javasoljam Smogusnak de aztán letettem róla, mondom csak nincs még egy ember rajtam kívül aki rátenné a pórázt az állványra :) Tévedtem, van :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#120) Smogus válasza Hydra SR (#119) üzenetére


Smogus
őstag

Nem rossz az :D
Mondjuk egy manfrotton egy kutyalánc ;]
Elképzelhető

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#121) Dare2Live válasza hali01 (#109) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor nemrég énis csatlakoztam a hülyék klubbjához..... :) [link]

Szóse róla sokkal jobb lett volna egy 60Ks frotto+fej de így megvan már 43K az SB800ra, még 27K és megvan.

Majdha tönkremegy vagy kevés lesz (kb egy 10év mulva) akkor veszek egy istenharagját. :)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#122) Dare2Live válasza #01758976 (#107) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

llítólag lehet venni nemsokért vakupapucsba rakható ilyen pici visszintezöt, én vszeg egy olyat veszek.

Persze ingyé ezse rossz.....

btw van nekem is egy hasznos ''ingyémodom'' ez gyak egy anniy, hogy volt itthon egy versenykerépkpár kormányára csavart szalla, na ezt csavartam rá az álvány 2szárára. Kényelmes fogása és télen nemfog odafagyni a kezem.
és igényes és ingyé volt. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#123) hali01 válasza Dare2Live (#122) üzenetére


hali01
őstag

A gyári vizszintező enyhén szóéva Kdrága.
Én vettem a bricoban egy műanyag vackot és teljesen jó.
Csak ráteszem a vakupapucs tetejére ozt jóvan.
Lehetne hozzá barkácsolni csúszkát,de lustaság........ :)
[link]

(#124) Smogus válasza hali01 (#123) üzenetére


Smogus
őstag

Az a libella több mint elég :D
Egyébként a síp mire kell?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#125) hali01 válasza Hydra SR (#119) üzenetére


hali01
őstag

Az enyém teljesen gyárinak tünt és százszor profibb,kényelmesebb volt mint azok a gyáriak amiket Smogus belinkelt.:)

(#126) hali01 válasza Smogus (#124) üzenetére


hali01
őstag

Az rókasíp,de még egy darab rókát sem sikerült előcsalogatnom vele :D

(#127) Smogus válasza hali01 (#126) üzenetére


Smogus
őstag

Ja még egy utcsó kérdés a felszereléseddel kapcsolatban, jól látom hogy az a fekete valami egy hegesztő szemüvegbe való üveg? vagy rosszul gondolom

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#128) Hydra SR válasza hali01 (#126) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem lehet, hogy baromfi gazdák használják rókák elüldözésére? :) Nekünk a kertünkben (mármint Szentendrén a szüleimnél) volt már róka, laza volt. Nem szaladt el a kutyától sem, már az egész család kint volt és csak fújtatott a kutyára és lopta a szemetet. Lehet ám, hogy veszett is volt.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#129) hali01 válasza Smogus (#127) üzenetére


hali01
őstag

Igen az.De eddig tán kétszer használtam.Baromi sötét és marha zöld.:)

(#130) hali01 válasza Hydra SR (#128) üzenetére


hali01
őstag

A kutyámat megtudom hülyíteni vele teljesen,az biztos. :D

(#131) Dtomi válasza Dare2Live (#121) üzenetére


Dtomi
őstag

Nekem egy ilyen velbon sherpa 750-et sikerült fél év alatt legyilkolnom sajnos már nem bírja el a gépet telével... de fél évig nagyon jól bírta!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#132) BEE válasza K.Viktor16 (#91) üzenetére


BEE
addikt

Menj be egy nagyáruházba, ott általában vannak kitéve ilyen állványok.
Nyomkodd meg lefelé a talpat és meg fogsz lepődni hogy mennyit enged
a műanyag fej. Ha keményebb az expogomb, akkor már annak megnyomásakor
bemozdulhat a kép.
A Star27-es állványomon volt az FZ30-as gépem, fújt egy kis szél,
és meglepve láttam, hogy oldalra belengeti a gépet.
A lábak műanyag csuklói nem állnak ellen a szél nyomásának.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#133) pitman válasza cigam (#108) üzenetére


pitman
őstag

Egyébként a panorámához inkább a megfelelő fej a fontosabb, mert ha kioldóval/időzítővel exponálsz és nincs eszetlen szél, akkor az állvány minősége már nem számít annyira. A nodális pont beállíthatósága viszont fontos, annál fontosabb, minél közelebb levő dolgok vannak a képen. Természetesen ilyen fejet is lehet házilag készíteni....

(#134) #01758976 válasza Dtomi (#131) üzenetére


#01758976
törölt tag

Pontosítsunk,mekkora az a tele és hány kg-t pakolsz fel az állványra? Napi használatban?Írhatnál bővebben mi is lett a baja.
A táskáról,sok olyan dolgot vettem már ami ha visszacsomagolásra került az istenért nem fért be a dobozba,táskába stb. Itt meglepődve láttam ,h elsőre betettem a helyére,és így ment ez sokadszorra is.Én már ilyeneknek is örülök.Sok szentségeléstől ment ez meg.

(#135) Dtomi válasza #01758976 (#134) üzenetére


Dtomi
őstag

3900 grammot pakolok rá pontosan.
Nem napi használat hanem csak úgy kellemesen használgattam de csak sátorból uh elvileg fixen. Szóval nem kopott el az biztos. De már kinéztem az utódot.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#136) Dare2Live válasza Dtomi (#135) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és mi lett konkrétan a baja?

kivülröl megfodosva, nyomkodva elég masszívnak tűnt....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#137) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

A Hama állványokról mi az általános vélemény? :F

A 350D-m alá szeretnék majd venni tripodot. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#138) Jinxx válasza D4rkm4n (#137) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hama és Soligor állványokról szerintem mondj le. Kiadsz 2-3x annyit és veszel egy normálisat ami nem nyeklik nyaklik, nem fújja el a szél, stb.
Barátnőmnél Soligor van kölcsön, de kitobival is elég gáz, nemhogy egy telével. Maga az állítgatás, a kép komponálása is felidegesít, annyira műanyag vackok.

[Szerkesztve]

(#139) D4rkm4n válasza Jinxx (#138) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Akkor milyen márkákat és típusokat ajánlasz?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#140) Jinxx válasza D4rkm4n (#139) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha jön valami okosabb, szerintem rábeszél valami Velbonra, vagy Manfrottora. Én Velbont szeretnék majd venni, mert olcsóbb valamennyire, és nincs szükségem cserélhető fejre. Nézegesd meg szerintem a Velbon Sherpákat, vagy nézz utána az anyagi határaidnak megfelelően konkrét tipusoknak, akkor szerintem többet fognak/fogunk tudni mondani.

(#141) D4rkm4n válasza Jinxx (#140) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Huhh... Utánanéztem. Asszem hamarabb lesz plussz objektív mint állvány! :))
Ilyenkor mindig elfog az a jellegzetes ''templom egere'' érzés. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#142) Jinxx válasza D4rkm4n (#141) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hidd el, nem vagy egyedül. :( Én akkor érezném magam jól fotózás terén, ha hozzám vágnának fél millát. Vagy 10 havi fizumat. :DDD

(#143) D4rkm4n válasza Jinxx (#142) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Melyik több, a tíz milla vagy a tíz havi fizud?

Ha utóbbi, akkor igazán nincs okod panaszra! ;)

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#144) Smogus válasza D4rkm4n (#141) üzenetére


Smogus
őstag

Fontos hogy eldöntsd, hogy mire is kell, szokták kezdeni :D

De az a legfontosabb hogy tudd mire kell, ha az a fontos hogy éjszaka fixen maradjon a géped akkor lehet, hogy elég egy egyszerűbb velbon aminek fix feje van nem cserélhető, ha szeretnél mondjuk panorámát fotózni vagy esetleg igényt tartanál egy gömbfejre akkor már nem elég a velbon, kell egy olyan aminek cserélheted a fejét
Szerintem nagy előnye van a Manfrottonak és a Giottosnak abban, hogy külön mozgatható a lábuk, és kiszedhető a középoszlopuk, az megfordítható mondjuk, különböző fejeket is lehet használni rajtuk szóval sok extra van még bennük
Én éheztem sporoltam hogy megvehessem az Manfrotto 055Prob-ot és megérte szeritnem, valamint vettem hozzá Giottos Mh-1000-es gömbfejet cseretalp még nincsen de egyenlőre nem is kell :D majd egyszer
Nekem nagyon fotntos volt a teherbírás mert használok régi gépeket, és mondjuk van olyan vázam ami 1,5 kiló és plusz még obik
Na így összefoglalva.
Írd le hogy neked mi kellene :D


[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#145) Jinxx válasza D4rkm4n (#143) üzenetére


Jinxx
senior tag

Fél milláról volt szó, ami megegyezik a 10 havi fizummal, szóval van okom panaszra... :DDD

Sz: off, és mentem haza

[Szerkesztve]

(#146) D4rkm4n válasza Smogus (#144) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Van fölös 1 millád a számomra? :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#147) hali01 válasza Smogus (#144) üzenetére


hali01
őstag

Már említettem,de most mutatom: [link]
A Velbonnak cserélhető a feje!

(#148) #01758976 válasza hali01 (#147) üzenetére


#01758976
törölt tag

:DDD én pont most fotóztam le


Más [link] bocs Tomi,de sztem ez ide tartozik.

(#149) hali01 válasza #01758976 (#148) üzenetére


hali01
őstag

Ez nagyon ide tartozik :D:D :DD

(#150) Smogus válasza #01758976 (#148) üzenetére


Smogus
őstag

Én alapjában véve nem erről a velbonról beszéltem hanem kisebb társairól :D
De belátom tényleg leszedhető a feje :D

D4rkm4n
De ez nem kerül egymillába ;]

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.