Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) vegesj válasza johnjohn (#641) üzenetére


vegesj
tag

Nézegettem már a Velbon monopodokat, többek között azt is ami neked van de nem tudom hogy nem kényelmesebb-e a kezelés (oldás,rögzítés ill. a gép mozgatása) ha az egylábún gömbfej van.
Neked már van tapasztalatod a monopoddal kapcsolatban ezért érdeklődnék
az ezzel kapcsolatos tapasztalataidról.
A karos megoldású fej nekem monopodon valahogy ormótlannak tűnik.

Amúgy lehet kapni egy kicsivel olcsóbban is a Velbon UP-4DXII állványt itt:
[link]
(Igaz várni kell rá vagy egy hetet mert német raktárból hozzák be de akinek nem olyan sürgős annak megéri).

Jelenleg elég lenne a 2,5kg-os teherbírás de mivel lehet hogy még ebben az évben
összejön egy Sigma 50-500-ra a pénz ezért azt hiszem nem árt ha erősebbet nézek ki magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#652) johnjohn válasza vegesj (#651) üzenetére


johnjohn
addikt

Speciel Én direkt a karos megoldást választottam, mert a mellkasomhoz lehet a kart támasztani, és így már csak oldalirányú mozgásra kell figyelni.Pont olyan hosszú a kar, hogy a hónom alá lehet szorítani ha kell.Nagy gépnél és obinál könnyebb a karral kioldani és állítgatni, legalábbis nekem.

(#653) philoxenia válasza johnjohn (#652) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én meg alacsony vagyok, nekem a szemmagasságot adják a monopodok hosszabb változatai, gondolom úgy könnyebb fotózni velük.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#654) vegesj


vegesj
tag

Van valakinek erről a monoról valami infója.
[link]
Az adatai alapján elég jónak tűnik csak az zavar nagyon hogy a gép felfogatásához kialakított és a fejből kiszedhető "valami" (cserelapnak nem merném nevezni)
elég kis keresztmetszetűnek néz ki.Vajon jelenthet-e ez problémát a stabil rögzítésnél egy max.4-5kg súlyú felszerelésnél.Az adatok között 15kg súlyhatár szerepel de erősen kétlem hogy ez a fejre is vonatkozik (én legalábbis a fotók alapján még 3kg stabil terhelhetőséget sem nézek ki belőle). :(

Amúgy az elég magas ára ellenére nem tűnik rossz vételnek hiszen a már említett
kiváló terhelhetőség mellett ott van még a hozzá adott fej
(ami remélhetőleg nem megy tönkre egy fél év alatt)
és egy hordtáska ami a Giottosnál igen jó minőségű szokott lenni (állítólag). :K

Elég tanácstalan vagyok de mostmár lassan nekem is döntenem kellene és eddig
ez a leginkább rokonszenves számomra
(az ára pedig éppen az a maximum amit még rászánok).

[ Szerkesztve ]

(#655) Zola007 válasza vegesj (#654) üzenetére


Zola007
veterán

Szoles-t keresd, neki volt ebből a szériából. Asszongya nagyon durva, ő ki se használta.
Ha fél év alatt tönkre meg akkor gariba tuti hogy kicserélik, mert 15 kiló van megadva és nem pofázhatnak, hogy többet tettél rá, mert magyarhonba nem nagyon van ilyen felszerelés :D

Ja meg akkor nem 15ezerért vennél monopodot, ha olyanod lenne...szerintem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#656) vegesj válasza Zola007 (#655) üzenetére


vegesj
tag

[OFF]Az a veszély nem fenyeget hogy valaha is egy ilyen apróságot rakjak rá:
[link]
[link]

Bemutató videó:
[link]

A kicsike (16kg és saját áramforrása van) akkora hogy még a róla készült kép sem fér el kicsinyítés nélkül a monitoromon (láttam már ennél kisebb ágyúkat is) :Y [/OFF]

A 15kg-os terhelhetőség is csak azért rokonszenves számomra mert van azért
igazság szerintem is a monopod túrabotként való használhatóságában
(ha úgyis vinni kell, segítsen egy kicsit ő is).

[ Szerkesztve ]

(#657) tic-tac


tic-tac
csendes tag

Helló mindenkinek

Próbáltam minél több hozzászólást elolvasni, aminek a végére kinéztem két állványt:
Velbon Sherpa 750 és 600. Oda van írva hozzájuk, hogy 4 kilógrammot elbírnak, de nem találtam arról semmit, hogy mennyire stabilak.
Látom, hogy nincs merevítés, de a 750-nek egyel több részből is áll a lába, az utolsó része az mennyivel vékonyabb, mint a 600-nak?

Azt szeretném megkérdezni tehát, hogy mennyire stabilak? Most Panasonis FZ-18-hoz venném. Szeretném, ha ezt teljesen remegésmentesen tartaná meg teljes zoomon, mindenfél késleltetés közbeiktatása nélkül, tehát expozíció után és ha el is engedem a gépet.

(Ezen kívül szeretnék később egyszerűbb tükörreflexest, kisebb zoomobival (55-200 v. 70-300) vakuval, így jó lenne, ha ezeket is késleltetés nélkül megtartaná.
Eddig csak a mediamarktban sikerült megnéznem, de ott hama és soligor állványok voltak. Azoknál nem sikerült éles képet készíteni, ha a gomb megnyomása után azonnal elengedtem, mindegyik nagyon remegett.

Ha valaki tud, legyen szíves péntekig vűlaszoljon, mert akkor megy ismerős Pestre és el tudná hozni.
Mostanság főleg családi fotóhoz, csoportképekhez, épületfotózáshoz lenne.

(#658) Szoles válasza vegesj (#654) üzenetére


Szoles
senior tag

Igen, nekem volt egy, az általad belinkeltnél eggyel nagyobb: EZ

Eladtam, mert nem igazán használtam ki, inkább más fotós cumóra költöm az árát. Persze kicsit azért használtam, bár inkább videokamerához, mint fotógéphez. tökéletesen szuperált.

A szerkezet nagyon precízen megcsinált darab, minden két ujjal, fínoman kezelhető. A lábak rögzítése is fínim, és ami tetszett, hogy kb. 3/4 fordulatot kell tekerni a szorítokon, tehát egy mozdulat az egész. Bár lehet, hogy a rápattintós rögzítés kicsit kényelmesebb, a szorítós viszont örök, ez nem tud eltörni.

A fej nagyon erős, tiszta alumínium, szintén könnyedén, két ujjal szorítandó,és atombiztosan tart. Egyébként fluid a fej, tehát csillapított a mozgása. Ennek leginkább kis videókameránál láttam hasznát, de egy fotógépnél sem hátrány, hogy amikor kilazítod, akkor nem csapódik pofára a cucc. Amikor meghúzod, akkor teljesen biztosan tart.

A cseretalp egyáltalán nem olyan kicsi, kb. 3,5 centi átmérőjű, biztosan ül rajta a gép. Egyetlen dolog nem tetszett benne, hogy mivel bele kell tekerned a gépbe, a kemény gumit felkaristolják a gép alján lévő bütyköcskék. De ez egy könnyed, 5 perces tuninggal orvosolható.

A 15 kilóról fogalmam sincs, legsúlyosabb darab, amivel teszteltük, egy kb. 4,5 kilós videokamera volt. Ezt szépen megtartotta, bár a fej fluid hatása ilyen súlynál már nem volt érezhető.
Biztos, hogy simán kibír még többet is, persze nem mindegy, hogy az a 15 kiló hogyan is van rajta, mennyire lóg ki a monopod hossztengelyéből. Erő x erőkar ! ;) A masszívsága miatt ne aggódj, emberi méretű fotósszerkezetet tutira megtart.

Túrabotként ilyen állapotban nem tudod használni, mert a lába vége nem igazán erre való. Viszont ha azt kiműtöd, és beépítesz egy normál túrabot véget, akkor nyugodtan támaszkodhatsz rajta.

Tehát jó cucc, erős, precíz, szerintem nyugodtan megveheted.

Küldtem egy privátot is!

(#659) vegesj válasza tic-tac (#657) üzenetére


vegesj
tag

Nekem a Sherpa 750-es van és gond nélkül (értem ezalatt stabilan) tartja a Nikon D80-at portrémarkolattal 2db akkuval+18-200-as obival meg a rápakolt SB-800-as vakuval +4db elem (ez jelenleg a legnagyobb súly amit rá tudok rakni) kb. pontosan 1,74kg ez az összes.
A mostani gépedhez bőven sok ez az állvány és a tervezett eljövendőhöz is elég még a hozzáadott állványfejjel is.A felépítéséről csak annyit hogy szerintem tökéletes az összeszerelés minősége (nem lötyögős pontos illesztések).A lábak teherbírására a Velbon
15kg max.terhelést ad meg (azért ennél biztos kevesebb de a teáltalad leírt terveid alapján biztos vagyok benne hogy bőven elegendő számodra is).Az állvány valóságos teherbírása a hozzáadott fejnek köszönhetően kb.3kg körül van szerintem.A lábak 3állásban terpeszthetőek a középoszlop kettészedhető, kiszedhető és fordítva visszarakható.A lábak legnagyobb terpeszében (legalacsonyabb állás) 28cm a 750-esnél, a többi tipusnál más ez az érték.Ja és a fej cserélhető ha már kinőtted vagy nem rokonszenves.

Itt megnézhetet és összehasonlíthatod a különböző Velbon Sherpa tipusokat
(ha eddig még nem tetted volna meg):
[link]

A Sherpa 600-ról teszt videó itt:
[link]

Leírás, vélemény:
[link]

Esetleg itt vásárolható:
[link]

(Ebben a leírásban megemlített Sigma 50-500-as objektív (bigma) azért elég súlyos darab ennek az állványfejnek, szerintem az általad felvázoltak alapján te nem fogsz ilyen nehéz obit rátenni - ha mégis előtte nem árt egy erősebb fejet venned hozzá).

Mielőtt megvettem én is olvasgattam mindenfélét az állványokról.Többekközött azt is hogy
aki nem Gitzo, Mannfrotto vagy Giottos esetleg Benro állványt vesz az mind pancser kocafotós akinek fogalma nincs az egészről és talán nem is ember az ilyen
(nem szó szerint de a lényeg ez volt).
Aki pedig arra vetemedne hogy nem a fent felsorolt márkákat ajánlja az vagy rosszindulatú vagy elmebeteg (és illik az anyukáját emlegetni).

Késő van már ezért befejezem, de még annyit hogy én nem bántam meg a választásomat.

(...ami nem jelenti azt hogy a jövőben még nem bánhatom meg - de nem hiszem) :(

(#660) vegesj válasza Szoles (#658) üzenetére


vegesj
tag

Mégegyszer kössz a gyors választ és így akkor azt hiszem ő lesz a befutó. :C

(#661) tic-tac válasza vegesj (#659) üzenetére


tic-tac
csendes tag

A fototv.hu-s videót láttam én is, ott tetszett meg.
Az mennyire használható makróhoz, ha fejjel leffelé rakod vissza a középoszlopot? Úgy értem mennyire problémás így fotót készíteni, hogy lefejjel van a gép?
Senkitől nem találtam még erre írást.
Szerintem a 600-as lesz, mert magasabb és kicsit félek a tekerős megoldástól a 750-n.

Ha azonnali expozícióval használom a gépet, tuti nem fog beremegni?
Tlejesen kihúzott középoszloppal is rezgésmentesen tartaná a Panát?

Nagyon fontos, hogy beton stabilan álljon, mert nagyon remegős a kezem és félek, hogy ezzel elszúrom a képeket.

(bocsi, de elég bizonytalan vagyok és nem kis összeg)

[ Szerkesztve ]

(#662) vegesj válasza tic-tac (#661) üzenetére


vegesj
tag

Hát a megfordított középoszlop mások szerint is igen kényelmetlen testhelyzetet igényel, de persze ez inkább neked lesz probléma nem a gépnek hiszen talajközelben hasonfekve nem túl kényelmes arról nem beszélve hogy a gép kezelése is problémás lehet de persze egy elszánt embernek semmi sem lehetetlen (vagy csak igen kevés dolog).

A magassan kihúzott középoszlop használatát nem szokták ajánlani még az ettől drágább (magasabb kategóriájú) állványoknál sem hiszen azért csodák nincsenek és bárhogy is építenek meg egy ilyen szerkezete az ilyen pozícióban már nem tud olyan stabil maradni így sokan nem is ajánlják a középoszlop használatát.Teljesen kihúzott középoszlop olyan ami betonstabi nemlétezik, erről nyugodtan lemondhatsz (pláne ebben az árkategóriában).

A remegős kézre megoldás lehet a távkioldó (a jelenlegi gépedre nem tudom hogy van-e) vagy pedig az exponálás időzítése (ezt biztos hogy tudja a te mostani géped is) pl. beállítod 2-3mp-es késleltetésre ez elég kell hogy legyen annyira csak nem remegsz (de beállíthatod többre is).

A 700-ason lévő kurbliról annyit hogy megszokás kérdése (a régi állványokon mindegyiken volt szerintem - talán nem véletlenül) nem muszáj használni mivel a középoszlop könnyen mozgatható enélkül is de ha van azzal szerintem finomabban lehet emelni és süllyeszteni az oszlopot (kinek mi jön be - engem nem zavar).

Ami pedig az összeget illeti, bár valóban nem a legolcsóbb álványok de ha körülnézel a kínálatban akkor rá fogsz jönni hogy a Velbon Sherpák ára még nagyon is barátságos az úgymond menő márkák hasonló kategóriájú termékeihez képest (és akkor még nem is beszéltünk a Gitzo vagy neadjisten a Linchof termékeiről -igaz ezek már a luxus kategória :O ).

Az hogy bizonytalan vagy teljesen természetes de látatlanba venni valamit anélkül hogy megfoghatnád, megnézhetnéd és esetleg kipróbálhatnád, nos ez nem kockázat nélkül való
és ilyen esetben nagyfokú naívság 100%-os garanciát várnod bárkitől is.
A legtöbb amit tehetünk ezen a fórumon hogy elmondjuk a véleményünket egymásnak és elolvassuk más véleményét - de 100% os garancia az semmire nincs szerintem :(

(#663) Teng válasza tic-tac (#661) üzenetére


Teng
aktív tag

A remegéssel kapcsolatban akivelcsak beszlétem mindenki a távkioldót javasolta mert a fényképezők általába 2-3 és 10sec-re álílthatóak és kb 12sec kell mire elméletileg teljesen levezeti a remegést az állvány.

(#664) ottkar válasza Teng (#663) üzenetére


ottkar
addikt

Mindíg is hülyeségnek tartottam a 2 sec-os tükörfelcsapás utáni exponálást mert a tükörtől berezdül a gép és a két sec után bőven rezeg. Annál a közvetlen expo is jobb mert akkor még nem indul be a gép. Pláne ha zsínórral exponálunk.

(#665) vegesj válasza Teng (#663) üzenetére


vegesj
tag

Az egyértelmű hogy a távkioldó a legjobb megoldás, a késleltetést csak azért említettem meg
ha esetleg a mostani gépénél ez (távkioldó) nem volna megoldható ill. nem akar vagy nem tud ilyenre jelenleg költeni.
Ami az időzítés hatékonyságát illeti az gondolom azért több dologtól is függhet pl.az állvány stabilitási jellemzői és a rá rakott felszerelés mindenképpen meghatározó kell hogy legyen. Ilyen egyértelműen kijelenteni hogy az expo késleltetése semmilyen körülmények között nem ér semmit én szerintem nem igaz és esetenként jobb híján szóba jöhet. Visszanézve a képeket úgy is észreveszi hogy ér-e valamit és ha néhol tapasztal javulást ettől akkor már nem számít hogy a nagy szaktekintélyek mit mondanak - ha viszont úgy látja hogy nem ér semmit akkor legközelebb nem használja így.
Mit veszít azzal ha kipróbálja (legfeljebb pár képet ami esetleg a beremegő keze miatt valószínűleg amúgy sem sikerült volna). :K

(#666) vegesj válasza ottkar (#664) üzenetére


vegesj
tag

Igazad lehet de akkor állítsa be többre (pl.10mp) az talán segít.Csak nem fog az a gép fél óráig berezegni (nem vekkeróra az vagy légalapács :DDD ), de ismétlem én ezt
csak szükségmegoldásként javasoltam és szerintem is a távkioldó a megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#667) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

mikor van értelme ennek a tükörfelcsapásnak?

Mostanában néha titkon álványrol fotozok 5seces késleltetéssel és egy képnél se vettem észre bemozdulos problémát. azt annál inkább, hogy ezek a csillagok baromi gyorsan mendegélnek és olyan szép vonalakat tudnak huzogatni ihaj.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#668) vegesj válasza Dare2Live (#667) üzenetére


vegesj
tag

Olvasgass:
[link]

(#669) Dare2Live válasza vegesj (#668) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

köszönöm: világos: nem használtam a tele tartományt eddig csillagokra. Majd hétvégén kipróbálom. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#670) tic-tac válasza vegesj (#662) üzenetére


tic-tac
csendes tag

Köszönöm a segítséget, szerintem a 750 elég lesz nekem, mert összecsukva rövidebb, lehet hogy tényleg finomabb a tekerős állítás.
Én azt gondoltam egyébként, hogy ilyen 60-70 dekás gépek alatt megállnak ezek az állványok mint a cövek és ha exponálok, akkor sem rezeg egy millimétert se. Ezért is néztem ezeket a 3-4 kilót bíró sherpákat. De ha tényleg így van, ahogy mondjátok - hogy ígyis úgyis rezeg és kell a késleltetés, akkor nem is érdemes ettől drágábbat venni.

(#671) ottkar válasza vegesj (#668) üzenetére


ottkar
addikt

Ebben a grafikonban csak az nem igaz hogy a gép azonnal bemozdul. Pontosan a tehetetlenségénél fogva nem azonnal mozdul és minél nagyobb súlyú a gép annál nagyobbat késik. Persze alaphelyzetnek azt kell tekinteni hogy zsínórral exponálunk.

(#672) ottkar


ottkar
addikt

Mellesleg nem a levegőbe beszélek mert van egy nagyon masszív vascső állványom és 1200mm-es gyújtótávolsággal bizony ha a géphez hozzáérek utána 12-13mp is eltelik mire a rezgés elcsillapodik.

(#673) philoxenia válasza ottkar (#672) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha fontos a bemozdulásmentesség , a nagy tehetetlenség akkor a legjobb az állvány tömegét növelni, hogy be se mozdulhasson a tükör mozgatásakor. Ha nem egy -két képet csinál az ember, akkor akár a zsák cement, stb. is szóba jöhet..... ;]
Az állvány lehorgonyzására gondolok például, vagy a lábakra egyenként egy -egy nagyobb tömegű teher...
A gépfegyver lövedékét a szögvas nem fogja meg, azon átmegy, de a vastag sóder-homok kombóval szemben esélytelen. A vascső állvány nyilván nagyon erős, de a merevség-rugalmasság ez esetben nem válik előnyére.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#674) vegesj válasza tic-tac (#670) üzenetére


vegesj
tag

Örülök ha segítettem és hidd el ennyi pénzért ettől jobbat nemigen találsz amihez fejet is adnak,szerintem nem fogod megbánni.
A berezgést pedig nemkell azért túldramatizálni hiszen az előzőekben leírtak azért nem azt jelentik hogy az állvány ebből a szempontból semmit nem ér, ha így volna senki sem használná.
A rezonancia pedig semmiképpen sem lehet akkora egy megfelelő állvány használatával hogy miliméterekben lenne mérhető, az már bőven bemozdulás lenne.
Az tény hogy makrónál és hosszú záridőnél jönnek jobbára elő leginkább ezek a gondok. Mivel a jelenlegi géped (FZ18) nem tükörreflexes ezért értelemszerűen a sokat emlegetett tükörfelcsapásból eredő rezonancia nálad nem jelentkezhet csak az exponálógomb lenyomásakor történhet esetlegesen berezgés de szerintem a mostani gépedet (de még a tervezettet is) stabilan meg fogja tartani.
Az exponáló gombot egyébként is illik megtanulni érzéssel kezelni mivel ez a folyamat olyan mint pl. amikor a mesterlövész a cél befogása után elsüti a fegyverét (még a lélegzetét is visszatartja arra a pillanatra amikor óvatosan meghúzza az elsütő billentyűt -"ravaszt").

A már említett szereléssel készítettem makro jellegű felvétel a 750-es állvánnyal és én nem vettem észre bemozdulásra utaló jelet (pedig nem használtam távkioldót és az a kis virág igen csak apró volt).

Amennyiben esetleg a későbbiekben összejön a tervezett DSLR akkor ahhoz vásárolhatsz távkioldót és azzal az ilyen probléma meg is lesz oldva.

[ Szerkesztve ]

(#675) vegesj válasza ottkar (#672) üzenetére


vegesj
tag

1200mm-es gyujtótávolság :Y ez milyen objektívet jelent nálad ?

Az átlag nem sűrűn használ ilyen ilyen fókusztávolságot

(#676) vegesj válasza philoxenia (#673) üzenetére


vegesj
tag

Tökéletesen igaz hiszen ezért van sok állványon kialakított kampó pl. a középoszlopon (érdekes hogy inkább az olcsóbb 10e.Ft körüli kategórián jellemző, pedig a drágábbakon is ott lenne helye). A zsák cement azért talán túlzás, de kifejezetten "kőtartó zsák" kapható állványokhoz (már fentebb belinkeltem erre példát #601 hozzászólás) igaz borsos áron.

(#677) vegesj válasza philoxenia (#673) üzenetére


vegesj
tag

Ez még kimaradt, igaz nem éppen állvány téma, de ha már ezt említetted példának
egy kicsit pontosítanék.

[OFF]Egy kicsit nagyon off de a gépfegyverrel kapcsolatos dolog nem egészen korrekt mivel egyrészt a nevezett harceszközök között óriási különbségek vannak és a használt lőszer tipusa döntő jelentőségű az átütő képesség szempontjából
pl.az igen népszerű Kalasnyikov 7, 62 x 39 mm-es acélmagvas lőszert használó tipusai simán "átüti a vasúti sínt, a 10 cm-es vasbetonfalat, a blokktéglát szinte mindent" és akkor még "csak" egy un. gépkarabélyról beszélünk amitől vannak fajsúlyosabb (kifejezetten páncéltörő) célra gyártott lőszerekkel működő kézi lőfegyverek is. :K

Érdekesség képpen ha gondolod látogass el pl.ide:
[link]
[link]
...stb.
[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#678) ottkar válasza vegesj (#675) üzenetére


ottkar
addikt

Ez nem objektív hanem összeállítás Pana 20 +tele feltét + kétszerező. Ugyanis elég kevesen tudják hogy a Pana és a gyári feltétjei optikailag a töbszázezer Ft os optikák teljesítményét tudják.Nem tudnak sokan elvonatkoztatni az érzékelő meg az optika teljesítményétől.

(#679) ottkar válasza vegesj (#675) üzenetére


ottkar
addikt

A drágább állványokon nem lehet kampó ahol meg lehet a középoszlopot fordítani vagy ahol fejjel lefelé lehet a fejet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#680) Zola007 válasza ottkar (#679) üzenetére


Zola007
veterán

Azt azért nem mondanám, hogy nem lehet, mondjuk azt, hogy nincs.
Simán meg lehetne oldani, hogy vágnak menetet a cső végére, amibe beletekerhető egy egy-két centis végdarab, ráforrasztott kampóval. Ezt bármikor be tudnád csavarni, ha kell.
Egyébként meg elférne egy kis oldalzsebben az állványtáskán.
De hát a marketing az marketing és a 3 pontos stonebaget is el kell adni valahogy. :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#681) ottkar válasza vegesj (#675) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ezt 1200 alatt megkísérelni is felesleges.

(#682) Zola007 válasza ottkar (#678) üzenetére


Zola007
veterán

Nem ide tartozik, de itt van az előzmény.
Engem spec hülyének néztek, mikor a madárfotós topicot megnyitottam, hogy "na mitakar itten kompakttal"
Elég jó képeket lehet azért készíteni az általad említetthez hasonló kombókkal. FZ50-re láttam ilyen duplázást, ahol egész jó képek lettek a végén.

Így hát néhány hozzászóláson keresztül repkedtek az 5-600 mm-ek, meg a drága hobbi kifejezések, így hagytam elenyészni a topicot.
Látom nem mindenkinek adatott 200-500/2.8, aki messzebre szeretne látni egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#683) ottkar válasza Zola007 (#680) üzenetére


ottkar
addikt

Olyanra amelynek nincs lábmerevítője nem ajánlatos súlyt tenni mert szétcsúszva a csuklók eltörhetnek.

(#684) ottkar válasza vegesj (#674) üzenetére


ottkar
addikt

A Panáknál is van zsínóros távkioldás.

(#685) Zola007 válasza ottkar (#683) üzenetére


Zola007
veterán

Egy elméletileg 8-10 kilót bíró állványlábnál (Pl sherpa papíron visz ennyit) 1,5 kilós gép mellett, ha alul terhelsz rá a középoszlopra még mondjuk 2,5-3 kilót, akkor nem igazán szabad megnyekkennie és már relatíve egész jól stabilizáltad.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#686) philoxenia válasza vegesj (#677) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

NEM hallomásból ismerem a fegyveket :D Lőtéren voltam katona másfél évig.
A magyar 7,62 kaliberű lőszer nem képes a vasúti sínt átütni arra egyébként kézifegyver nemigen képes, max robbanó lőszerrel rombolni. A síneket is közelről ismerem, 25 éve vagyok a vasútnál. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#687) philoxenia válasza Zola007 (#685) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a lábakat külön súlyozod le, megközelítőleg ugyanazt az eredményt kapod szerintem, nem az állvány merevsége, hanem a rugalmas és kicsi tömege a gyenge pont.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#688) vegesj válasza ottkar (#684) üzenetére


vegesj
tag

Mivel nem igazán tudtam hogy melyik az FZ18 tipus ezért megnéztem találomra itt:
[link]
és azt láttam hogy a távkioldóhoz az van írva hogy nincs és mivel fényképezőgépekhez nem szoktak távkioldót adni (csak ha külön veszel)ezért én úgy gondoltam hogy a nincs azt jelenti
nem csatlakoztatható. Ezek szerint ők írták rosszul, vagy félreértettem?
Az nem lehet mert itt sem írják:
[link]
.. pedig ez a hivatalos magyar oldala a Panasonicnak
Ki- és bemenetek:
-DC-bemenet,
-AV-kimenet (NTSC/PAL),
-USB
Vezetékes módon ezek szerint nemlehet, gondolom infra vagy rádiós érzékelés nincs benne.

Más:
Ne gondold hogy lenézem a bridge gépeket hiszen nekem is van egy Nikon Coolpix5700-as
de elromlot egy évvel ezelőtt (akkor azt mondták hogy a panel cseréje kb 100e.forint
körül van - ennyiért már egy új bridge gépet lehet venni, ezért hagytam a fenébe és inkább vettem egy DSLR-t).Nagyon megvoltam vele elégedve pedig nem volt már éppen egy korszerűnek mondható darab (de hát a technika igen gyorsan elavul).

(#689) vegesj válasza philoxenia (#686) üzenetére


vegesj
tag

Nem személyes tapasztalatból mondtam, bár tény hogy ez régi történet először vagy 25 éve hallottam és azóta még többször más forrásokból (de ettől persze még nem feltétlenül igaz).
Katona én is voltam másfél évig és utána még tizenötig egy másik fegyveres testületnél.

(...vasutas viszont még nem voltam - ez talán még pótolható :DDD )

Ennyit erről de inkább lássuk mi újság az állvány fronton. :K

(#690) philoxenia válasza vegesj (#689) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ment PÜ. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#691) ottkar válasza vegesj (#688) üzenetére


ottkar
addikt

Én nem mondtam a 18-ra hogy van a 20-as-hoz 30-ashoz biztos van persze én a 20-hoz is külön vettem meg. A K100-hoz is úgy kellett megvenni.

(#692) vegesj válasza philoxenia (#690) üzenetére


vegesj
tag

Kössz,szintén ott válaszoltam.

(#693) Zola007 válasza philoxenia (#687) üzenetére


Zola007
veterán

Ki beszélt itt külön súlyozásról? :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#694) vegesj válasza ottkar (#691) üzenetére


vegesj
tag

"A Panáknál is van zsínóros távkioldás."

Az FZ18 is Pana :DDD

(#695) philoxenia válasza Zola007 (#693) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én erre gondoltam eleve, akkor horog sem kell a középoszlopra 3 nejlonszatyor például földdel töltve, egyenként a lábakra akasztva és rátekerve például komolyan stabilizálhat, de ez most elmélet, mert állványom még nincs. :D Ha lesz kipróbálom, de nálunk a tecsóban látott olcsó állvány a kompaktommal is felborulna egy kis szélben. Ezért azt nem vehetem meg, a fotósboltok meg vidéken elég drágák, ráadásul túl nagy választék sincs.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#696) ottkar válasza vegesj (#694) üzenetére


ottkar
addikt

Nem tudok mit csinálni ha a tervezők ilyen tök logikátlanok hogy egy jó opciót csak úgy kihagynak egy azonos kategóriájú gépből.

(#697) Zola007 válasza philoxenia (#695) üzenetére


Zola007
veterán

Kis kompakttal fotóztam még régebben vmi olcsó merevítés nélküli Aro-s állvánnyal, ha nagyon libeg, néha elég az is, ha megfogod alul a középoszlopot és lefelé húzod egy kicsit. Ergó megfeszülnek a lábak és egész jól szabályozható az erő is.
Ja és nem kell kő.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#698) Zola007 válasza philoxenia (#695) üzenetére


Zola007
veterán

Egyébként pl edigital (10 fölött) v. digitcam (15 fölött) ingyen kiszállítja neked vidékre is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#699) philoxenia válasza Zola007 (#698) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a szállítás a gond igazán, hanem a személyes megtekintés. Akkor lehet könnyebben választani. Pláne, ha a gépet is rá tudod próbálni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#700) loccs


loccs
csendes tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

http://www.220volt.hu/Slik+Sprint+Mini+GM

Végre vettem egy 190 ProB-t, de eléggé értetlenül állok egy jelenség előtt. Ha makrózni akarok földközelben (és nekem főleg arra kéne az állvány), meg kell fordítanom 90 fokban a középoszlopot. Így viszont -ha álló formátumban is akarok fotózni, ne adj isten döntött perspektívából- nem jó a gömbfej (nem tud arra mozdulni), muszáj 3d fejet felrakni. Így összesen 2,5 kiló a szett, ami dögnehéz, merthogy én bizony vinném hosszabb, komolyabb túrákra is, nagy, nehéz zsákkal, és ott minden deka számít, nemhogy a kilók. -Aki próbálta tudja. A belőle kiálló jókora karokról nem is beszélve, amik szintén nem könnyítik meg a szállítást.
Egyet nem értek: mi a bánatos ***-ért nem lehet kivenni azt a nyavajás középoszlopot? Egy csavarmenet kéne rá, aszt kész! Főleg, ha még csak nem is igazán stabil, ergo csak "vészhelyzetben" használják. De ez már csak költői kérdés...

A fenti kis Sliknél viszont kivehető (a képek tanulsága szerint). Pont valami ilyen kéne nekem a kis Fz30-amhoz (kemény 80 deka körül van). A kérdés csak egy: Ez a kis állvány is megtartja-e ugyanolyan stabilan, szépen a gépet, mint a Manfrotto, vagy olcsó (+könnyű) húsnak híg a leve, és felejtsem el a kompromisszumot: vagy állványos fotózás
kevés gyaloglással, egy helyben maradva, direkt erre berendezkedve, vagy túra állvány nélkül...

Na, körüljártam a problémát :)
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.