Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dtomi válasza orbano (#249) üzenetére


Dtomi
őstag

:P Cipekedni :K cipekedés minimum 3 napnál kezdődik :Y na az kemény. Bár ott az állvány 3-4 kilója már semmit nem számít.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#252) orbano válasza Dtomi (#251) üzenetére


orbano
félisten

szeretek kis cumóval túrázni, sosem szoktam nagy málhát magammal vinni, mert szeretek szanaszét rohangálni, le-föl mászkálgatni minden helyre. így is sok lesz a fotósfelszerelés + 1-3 kilója, nem hogy még egy 2 kilós állvány :Y ezért tetszet a 35centisre összecsukható biszbasz állvány, az befér rendesen bármilyen tatyóba. egy 50 centissel már csak a szopás van, nem szeretem :( inkább lehasalok/térdelek/guggolok az állványhoz, vagy akármi. :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#253) _seth_ válasza orbano (#252) üzenetére


_seth_
veterán

Albérletes időszakomban volt amikor a 85 literes hátizsák 17 kilót nyomott... néhány kiló nem adja fel... vagy mégis? Ma a kb 3 kilós hátizsák is húzta a vállam, na igen... 2004-2005-ben voltam albis azóta lehet elpuhultam :D (jah és akkor már nem volt helyijárat amikor leszálltam a buszról, ez 3-3,5 kilométer gyaloglást jelentett este :) nem volt fárasztó egy kicsit sem :) )

Egyébként igazad van, az 50 centire összecsukható állvány már nem a legjobb túrázni, hátizsákba nem fér bele normálisan bár a súlya nekem pl 1,5 kiló sincs és a kis táskája is kényelmesen vállra vehető de nem az igazi...

Nekem a fótóstáskában a kis hama mini tripod volt benne eddig de most, hogy linkeltek egészen kis állványokat elgondolkoztam egy ilyen kis állvány beszerzésén :)

Hmm: [link] :))

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#254) werttzui válasza _seth_ (#253) üzenetére


werttzui
őstag

Hááááát ez nem semmi de 1 liter pezsgői is kb több mint 1 kg ha meg megiszod akkor már álvány sem kell :D :D

PENTAX

(#255) _seth_ válasza werttzui (#254) üzenetére


_seth_
veterán

...állvány sem kell a természetesen direkt elmosott vagyis csak blur "mintás" képekhez :)

Egyébként ha van benne pezsgő akkor stabilabb ugyanakkor aki már látott pezsgőt az tudja, hogy kibontás után visszazárni nem lehet mert "kilövi" a dugót... na most ez egy kis kompakt géppel csinálná... (jó tudom, a pezsgős üveg nem menetes... de meg lehet csinálni menetesre... :)) ).

Egyébként kreatív nagyon bár semmi pénzért nem használnám :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#256) Fejo válasza Dtomi (#205) üzenetére


Fejo
őstag

Nekem ez van és nagyon meg vagyok elégedve vele:

[link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#257) orbano válasza _seth_ (#253) üzenetére


orbano
félisten

sajnos én erre elég érzékeny vagyok, gerincferdülésem van, valamint nagyon erős bokasüllyedésem, így nagyon megérzi a lábam és a hátam is a többletterheket :(

ez az állvány... bazzeg :W :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#258) _seth_ válasza orbano (#257) üzenetére


_seth_
veterán

Már meg tudom érteni, 500 méter sétálás után annyira fáj a lábam, hogy meg kell állnom... pihentetés után már jobb valamivel... bringázásnak számomra lőttek pedig sokszor úgy csináltam, hogy elmentem tekerni és vittem a digitgépet a hátamon de ennek vége :(
Állítólag ha pihentetem is és járkálok is rendbejön... majd kiderül :( (igaz nekem nem súlytól függ, ha semmi sincs nálam akkor is ugyanaz a helyzet).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#259) orbano válasza _seth_ (#258) üzenetére


orbano
félisten

ne is mondd, nekem mostanság a térdem szokott bedurranni (atlétikán rendre, lépcsőzéstől, néha kibboxon is) :( örgeszünk vazze :)

ON: Azt nem ártem, egy ilyen állványon: [link] mi nem bír ki mondjuk 3 kilót? Oké, azt el tudom képzelni, hogy teljesen kinyitva eldől, vagy esetleg a fej gyenge, de ha nem nyitom ki teljesen a lábakat, illetve normális fejet veszek rá, akkor csak jobb a helyzet, nem? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#260) Dtomi válasza orbano (#259) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez a súlykibírás relativ dolog. Természetesen nem azt jelenti, hogy ráteszed a 3 kilót és atomjaira bomlik, de pl egy ilyen fej valószínűleg tökéletesen kibír egy 400D+grip+70/200 kámbót. A lábak teherbírását nem értem mi szerint adják meg.Már sokxor írtam de és anno szegény megboldogult állványomon 1
1 órát ücsörögtem a délibe ez elmúlt 10 é legnagyobbb felsővezeték szakadásakor igaz csak 70kiló vagyok de az állványnak az égvilágon semmi baja se lett. Rátekertem egy pulcsit a fejre, hogy kényemes legyen és mindenki csak irigykedett :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#261) orbano válasza Dtomi (#260) üzenetére


orbano
félisten

valahogy én is így képzeltem el (egyszer szembesültem, hogy egy ilyen sooter's-es állvány nem bírt el egy 30D-t, ami egy erős puffanásban nyilvánult meg, mert összecsuklott az állvány és eldőlt. az 1 napos géptulaj arcát érdemes lett volna lefotózni :) )
azt hiszem akkor veszek egy ilyen kisebb, nívósabb állványt, ami cserélhető fejes (ezek a szanaszét tekerősök nekem nem jönnek be, inkább valami gömbfej kell nekem, vagy hogy hívják).
a középoszlopból melyik a jó? a tekerős-fogaskerekes, vagy a gyors? (nem akarok rá óriás kütyüket agatni, max. kb 2, esetleg 3 kilót).

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#262) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!

Van megfizethető, jólbevált állvány, amire az az alábbi fej és cseretalp megy rá?

MANFROTTO 234RC fej + RC2 gyorscseretalp

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#263) szaya


szaya
tag

Hali!

Vajon a Velbon Sherpa 750N és a 750R között mi a különbség?

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#264) ThufirHawat válasza as_Rock (#262) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Szinte az összes állványra, aminek nncs fixen kialakított feje.
Az alján lévő 1/4" ( :F ) menet elég elterjedt.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#265) ThufirHawat válasza orbano (#261) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

a középoszlopból melyik a jó? a tekerős-fogaskerekes, vagy a gyors?

Egyik sem jó. Ha lehet ne használj középoszlopot. Kicsit olyan, mintha egy monopodot tennél a tripod tetejére. :O

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#266) orbano válasza ThufirHawat (#265) üzenetére


orbano
félisten

lehet olyat hogy kiszedem a középoszlopot és a tripod tetejébe biggyesztek egy fejet? mer az nagyon jó lenne :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#267) werttzui válasza orbano (#266) üzenetére


werttzui
őstag

Igen ;)

PENTAX

(#268) Smogus válasza orbano (#266) üzenetére


Smogus
őstag

Lehet, és én is megerősíthetem az elöttem szólókat, nem kell középoszlop én sokszor nem is viszem magammal, csak a fej van a tripodon :)

Egyáltalán nem stabil a kihúzott középoszlop, legalábbis a manfrottonál nem az :(

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#269) Dtomi válasza orbano (#266) üzenetére


Dtomi
őstag

tripod + monopod

Összecsukva : 582 mm
Maximális magassága: 1589 mm
Maximális cső átmérő: 30 mm
Súlya: 3,1 kg

29000 pénzbe kerül

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#270) Smogus válasza Dtomi (#269) üzenetére


Smogus
őstag

Sosem fogom megérteni hogy mi a fenéért nem szivacsolják le mind a három lábat, miért kell csak kettőt vagy egyett, mert már olyat is láttam :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#271) ThufirHawat válasza orbano (#266) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

A Manfrottokhoz adnak egy műanyag bigyót (un. Low angle adapter), amit betehetsz a középoszlop helyére, és a rajta lévő apa csavarra rátekerheted a fejet. Csakhogy, mivel erre nem lehet plusz hernyócsavarral atombiztosra fixálni a fejet, az igen gyakran letekeredik. Ezért én azt csináltam, hogy simán levágtam a középoszlot kb. 3 cm hosszúra, ezen van fixáló hernyócsavar, atom stabil, király. Középoszlop SOSEM hiányzott, pedig (utazásoktól és vakus makróktól eltekintve) CSAK ÁLLVÁNYRÓL fotózok.

Még akkor is, ha Ken Rockwell szerint ez idejemúlt dolog. :P

Én állványom ilyen a csonkolás után:
[link]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#272) orbano válasza ThufirHawat (#271) üzenetére


orbano
félisten

van komplett műhely, szóval az atomstabil rábiggyesztés semmilyen módon sem okoz problémát :) azt hiszem nézek egy 1-2 kiló körüli kisebb, nívósabb állványt, és kigyógyítom belőle a középoszlopot fixre. Azt hiszem jövő héten meg is ejtek egy boltot, megnézem hogyan is épül fel egy ilyen ketyere. :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#273) orbano válasza Dtomi (#269) üzenetére


orbano
félisten

ez hatalmas :Y :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#274) Bandus99 válasza Dtomi (#269) üzenetére


Bandus99
őstag

Az hianyzik a leirasbol, hogy mennyire terhelheto.

Mod: Lassan megertem, hogy a kiszedheto kozeposzlop miatt linkelted...

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#275) orbano


orbano
félisten

Erről vélemény?

A vér nem válik VAZZE!™

(#276) orbano válasza orbano (#275) üzenetére


orbano
félisten

Na jó, asszem megvan, mire spórolok: [link]

:B

A vér nem válik VAZZE!™

(#277) Smogus válasza orbano (#275) üzenetére


Smogus
őstag

Nagyon kicsi a tehrhelhetősége, egy normáliasabb gömbfej fél és egy kiló között mozog, akkor mi marad a gépre a 2,5-ből?
Szerintem ezek nagyon jól összetett darabok, és az áruk sem olyan vészes a hasonló tudású manfrottokhoz képest

[ Szerkesztve ]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#278) orbano válasza Smogus (#277) üzenetére


orbano
félisten

itt azt mondták az okosok, hogy lehet azt azért valamelyest többel is terhelni. nagy obikat meg nem akarok, nem az én műfajom. egy 30D + egy 70-200F4 L az elméleti maximum. Viszont túrázáshoz kell, szóval a kis súly és méret elsődleges szempont.
ezek a benrok sem rosszak amúgy.

Ez pl kifejezetten tetszik: [link]

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#279) #01758976


#01758976
törölt tag

Az alu tripodjai sztem nagyon jók,a helyedben sokat nézegetném ezeket.Az én sherpámat simán elcserélném az A-257-re. Mostanában használtam pár órára,és nagyon stabil volt,igaz a táskám a kampón lógott,de ez is nagyon hasznos a 750-hez képest.A 70-300 VR-t simán tartotta enyhe szélben is.Nagyon jól néz ki.Sosem volt még gitzo a kezemben,de kezdem sejteni mit is tudhat.:D A fej gitzo volt.MIndenképp néz körül a benronál.pont

(#280) Smogus válasza orbano (#278) üzenetére


Smogus
őstag

Azért ez már 4 kilós, nem 2,5-es, és elég jól felszerelt , kampó, szivacsos láb, hordtáska alapáron, vízmérték és iránytű stb.
Szóval jobb vétel mint a manfrotto
és 4 kilóba biztos belefér a felszerelés : 30D = 700g akku és kártya nélkül ezekkel szerintem egy kiló körüli, 70-200 f/4L IS USM = 705 g szóval ez már majdnem két kiló, sőt annyi biztos lessz, mert mondjuk markolat is szóval a 2 kilót biztos túl léped csak a géppel, és még ugye egy normális gömbfej ami megint egy kiló. Szóval a manfrotto biztos nem elég

javítsatok ki ha tévednék :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#281) orbano válasza Smogus (#280) üzenetére


orbano
félisten

erre itt azt mondták, hogy feltehetőleg a +1 kiló többlettől nem fog atomjaira hullani az állvány. felteszem maximálisan kinyitva instabilabb lesz, esetleg hosszú távon a teleszkópok rögszítése nem fogja bírni (mint ahogy a 30d alatt kidőlt egy gagyi llvány).
Ráadásul szerintem ezeket az értékeket valahogy hasraütésszerűen adhatják meg, egyszerűen nem tudom elhinni, egy egy 3x ilyen drága, láthatóan hasonlóan masszív, vagy masszívabb felépítésű állvány nem bír el csak fele annyi súlyt.

De egyébként eddig ez a legszimpibb amit mutattál, 20ezerért pedig nem is olyan vészes. Ha pedig a minősége is tényleg elfogadható.. :) a 31 centis összecsukott méret és az 1kb önsúly engem lenyűgözött :) ehhez már csak valami jó fej kéne. De ebben végképp tanácstalan vagyok.

Barátom ilyet nézett magának, tök jópofának tűnik, csak kétkedem a pontosságában: [link] Vélemény?

Magamnak meg valami ilyesmire gondoltam: [link]

Esetleg más márka/konstrukció? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#282) Smogus válasza orbano (#281) üzenetére


Smogus
őstag

Az első linkelésed felejtős szerintem :D

Amit gondoltál magadnak az szerintem nem olyan rossz, én nagyon gömbfej párti vagyok, kikészít hogyha három bütyköt kell csavargatnom
Nekem Giotto's 1000-es gömbfejem van, 10 kg-t bíran, szerintem jó konstrukció [link]
cseretalpak is kaphatók hozzá, és azok is jók
De manfrotto is mehet nyugodtan

[ Szerkesztve ]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#283) orbano válasza Smogus (#282) üzenetére


orbano
félisten

sokat nem állványozok, és akkor is idegeimre tud menni a tekergetés, szóval igényeink egyeznek :) megnézem majd ezeket a giottosokat is ha odakerül a sor. még olcsóbb is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#284) Bandus99


Bandus99
őstag

Lehet mar kerdeztem:
Van valaki koztetek aki talalkozott mar "eloben" Benro allvannyal, van tapasztalata a hasznalatrol?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#285) #01758976 válasza Bandus99 (#284) üzenetére


#01758976
törölt tag

fentebb

(#286) Bandus99 válasza #01758976 (#285) üzenetére


Bandus99
őstag

Tenyleg... veletlenul atsiklottam felette.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#287) biggamer


biggamer
veterán

1-2 érdekesség a BENRO állványokról : [link] :Y

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#288) Bandus99


Bandus99
őstag

Jelentem matol tulajdonosa vagyok egy Benro A-297-nek
Eddig tetszik amit larok, bar igazi osszehasonlitasom nincs, eddig csak egy EDIXA nevezetu allvanynak csufolt valamim volt.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#289) ThufirHawat válasza biggamer (#287) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Hát azé... Túl van ez itt misztifikálva kissé, és több benne a marketing, mint az érték. Karbonszálas csöveket pl. mindig is így csináltak... De az igazi mélypont a 1cm átmérőjű iránytű. :O Ez mekkora gáz...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#290) orbano válasza ThufirHawat (#289) üzenetére


orbano
félisten

azért jobb az az iránytű, mint ha nem is lenne :) persze mire...

A vér nem válik VAZZE!™

(#291) BEE válasza ThufirHawat (#289) üzenetére


BEE
addikt

Pedig van még egy szabad láb, oda is kell valami "hasznos" kütyü.
A marketingrészleg már gőzerővel dolgozik a problémán.

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#292) #01758976 válasza BEE (#291) üzenetére


#01758976
törölt tag

dugóhúzó? :P esetleg fogas vagy kihajtható tükröcske unatkozó női ismerősöknek. Ez pl. portrénál különösen jól jönne. :B
Bandus grat.

(#293) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy Sony H9-es fénmyképezőgépet és majd szeretnék venni hozzá egy olcsóbb de azért nem 2 nap alatt széteső állványt is. Olyan max 8-10 ezerre gondoltam. Igaziból csak nagyritkán használnám ezért ne makarok annyit költeni rá.

Itt nézegettem ilyeneket:

[link]

Itt van Hama, Velbon márkájú. Vagy egyáltalán milyen paramétereket kell itt nézni? Láttam van amiven vízmérték is van. Légyszi lássatok el 1-2 jótanáccsal hogy ennyi pénzért mire figyeljek oda.

Köszi

(#294) johnjohn válasza sulep (#293) üzenetére


johnjohn
addikt

Hónapok óta küzdesz a képstabilizátorért, akkor most minek állvány?Bőven elég hozzá egy kicsi Hama, nincs súlya a gépnek.Az olcsó vízmérték meg van de minek.

(#295) sulep válasza johnjohn (#294) üzenetére


sulep
senior tag

Csak a családi képek miatt vennék álványt. Szóval van távirányító beállítanám a gépet és így nem kell futni hogy lejár a 10mp hanem távirányítóval csak elsütném a gépet és így mindenki rajtlenne és állványról tudnék fotózni. Tehát csak ilyen célra kellene.

(#296) orbano válasza sulep (#295) üzenetére


orbano
félisten

Na arra tényleg bármelyik jó

A vér nem válik VAZZE!™

(#297) johnjohn válasza sulep (#295) üzenetére


johnjohn
addikt

Csatlakoznék Orbano-hoz,tessék a megoldás:Állvány

(#298) sulep válasza johnjohn (#297) üzenetére


sulep
senior tag

Hát ilyen még csak-csak akadna, de mi nemvagyunk olyan törpék és nyomott emberek mint esetleg Ti, így nekem mégis valami állvány féle kellene. Remélem ezt Te is humornak veszed mint Én az előbbit.

(#299) Dtomi válasza sulep (#293) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha elfogadsz egy jótanácsot akkor nem video hanem egy igazi fotóállványt veszel. Igaz ez pont a határ de ezt még nagyon sokáig tudod majd használni, makrótól családi képekig.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#300) sulep válasza Dtomi (#299) üzenetére


sulep
senior tag

Köszi. Ez nekem is tetszik. Így akkor legalább tudom majd használni ezt a kameráhomhoz is meg a fényképezőhöz is. Ez is az egyik ok amiért veszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.