Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dtomi


Dtomi
őstag

Én a BENRO A-258 n6 CLASSIC-ot néztem csak nem tetszik, hogy csak egy oldalán van szivacsozva. Ezért néztem giottost, vagy sliket. Manfrottot meg ez ejtette ki azon 1 sincs.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#202) D4rkm4n válasza Dtomi (#200) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Na jó, mennyibe is fog kerülni egy ilyen?

Ha jók lesztek, mindegyőtök kap egyet tőlem ajándékba. :DDD :DD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#203) werttzui válasza Dtomi (#201) üzenetére


werttzui
őstag

A manin van kettő is bár én nemtudom,hogy te melyiket nézted ki (055prob)

PENTAX

(#204) Dtomi válasza werttzui (#203) üzenetére


Dtomi
őstag

sajnos az már majdnem egy 10essel több mint amennyit adok 1 állványért max.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#205) Dtomi válasza werttzui (#203) üzenetére


Dtomi
őstag

plussz ebből a 7 kilóból még lejön az 1 kilós fej. Akkor már csak 6, és csak a gép 1 aksival obival kicsit több mint 4 kiló. + babzsák + az én súlyom mikor lefeszítem éa akkor már túl is léptem a határt nemhogy hagytam rajta
De szerintem ez lesz vagy [link] vagy ez lesz [link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#206) werttzui válasza Dtomi (#205) üzenetére


werttzui
őstag

Jónak néz ki mindkettő de ez a benró valami új márka bár 3 év gari igazán megfontolandó a giottó az meg egy elismert márka de kitudja én megnézném mindkettőt kézbe.Ja a maninál meg vizszintbe is lehet rakni a középoszlopot valakinek pl ezért jön be.De a te igényeidnek kell megfelelnie remélem sikerül választanod.

[Szerkesztve]

PENTAX

(#207) Dtomi válasza werttzui (#206) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen van egy új versenyző slik 700DX kéééész megveszem a legelsőt mert már idegesít.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#208) Smogus válasza Dtomi (#201) üzenetére


Smogus
őstag

Az egy lábas szivacsozás nagyon gáz szeritnem, ha rajta van az álványon az egész cucc akkor ritkán teszed arrább egy kézzel :D
Egyébként nagyon jó konstrukciónak tűnik ez a benro :)
kár hogy van már egy mamim, mert látva ezeket az árakat, kicsit sokallom érte a pénzt :D
De már megvan itt a sarokban :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#209) D4rkm4n válasza Dtomi (#205) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Babzsák? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#210) Dtomi válasza D4rkm4n (#209) üzenetére


Dtomi
őstag

Van egy nagyon pro babzsákom de azért nem váltja ki teljesen az állványt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#211) biggamer


biggamer
veterán

Benro állványfejről egy írás : [link] :Y

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#212) Dtomi válasza biggamer (#211) üzenetére


Dtomi
őstag

Sajnos a benro nem gyárt 3D fejet csak ilyen tücsökpöcsöt. Gömbfejet meg utálom.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#213) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ámberek mi a vélemény erről?
dslr-hez olyan helyre ahol nem lehet, nem fér, esetleg kényelmetlen az állvány megfelelő, vagy annyira azért nem stabil egy monopod?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#214) ThufirHawat válasza Mercutio_ (#213) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Azt mondják az okosok, hogy kb. annyit ér, mint az IS/VR, tehát 3-4 FE-et. Viszont ha van már háromlábúd, akkor miért nem azt használod mononak is? Csak egy lábat nyitsz ki, és kész.
Kicsit nehezebb ugyan, de mondjuk olcsóbb is picurkát. :DDD

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#215) Mercutio_ válasza ThufirHawat (#214) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs 3lábúm, ami a compact-hoz volt eladtam, mert nem bírta a dslr-t :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#216) Bandus99 válasza Mercutio_ (#213) üzenetére


Bandus99
őstag

Tudtommal Kisbergicsnek van a birtokaban 1 ilyen monopod. Irj neki egy privit mondjon par szot mi a tapasztalata.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#217) Mercutio_ válasza Bandus99 (#216) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz a tippet, írtam neki:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#218) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok...

Faterom a padláson talált egy őskövület fényképezőgépállványt, minden működik rajta az van ráírva hogy ARTHUR POHL, BOST DRESDEN, (APD) legalább 20-30évesnek tünik, (kb. 5kg) fotózgattam is róla a stabilitás maximális de elég nehézkes kezelni...

Szerintetek, ér valamit ez az állvány? Gyűjtőknek, fanatikusoknak stb...

(#219) Dtomi válasza Monya78 (#218) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem írtad le, hogy milyen anyagból van. Azt se, hogy lehet e terpeszteni. És azt se, hogy van e valamiféle fej rajta. Az eddigi információk birtokában nem sokat ér.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#220) ThufirHawat válasza Monya78 (#218) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Inkább csak használati értéke lehet, semmint piaci. Legalább is annak, aki nagyformátumú műszaki gépet használ. Oda jól jön a nehéz állvány.

Szerintem tartsd meg, csinosítsd ki, és legyen belőle valami szobadísz.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#221) Monya78 válasza Dtomi (#219) üzenetére


Monya78
veterán

Ez az állvány egy Tripod, anyaga: fő rész valami kazán lemez lehet, a kihajthatós-húzhatós részei valami könnyeb fém...a fej nem levehetős, egy egyszerű menet+alatta egy kis filc, úgyhogy mindenféle magasítást és döntést csak a lábakkal lehet végezni.
összecsukva kb. 50cm magas, magasság a max. kb. 150-160cm.

Majd készítek róla egy fényképet...

[ Szerkesztve ]

(#222) Dtomi válasza Monya78 (#221) üzenetére


Dtomi
őstag

Tufir-nak igaza van. Nem sok mindent ér egy ilyen... max ha kifogsz egy gyűjtőt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#223) pitman válasza Dtomi (#222) üzenetére


pitman
őstag

Esetleg egy nagytele alá jó lehet.

(#224) Bandus99 válasza Dtomi (#201) üzenetére


Bandus99
őstag

Nezted eloben ezt az allvanyt? (Benro A-258)

Velemeny? Azon kivul, hogy 1 oldalon van csak szivacsozva mas negativum?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#225) Dtomi válasza Bandus99 (#224) üzenetére


Dtomi
őstag

Igazából, már nem nagyon foglalkozok állvánnyal nem tudok vele fotózni, csak babzsákról fotózok, én egyszerűen jobban szeretem, majd talán a télen mikor nem földközelről kell fotózni pl. vadakat, akkor veszek valamit de nem hiszem hogy ez a benro lesz. Inkább a slik 700DX vagy GIOTTOS GB3150 mert a benrohoz nincs benro fej.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#226) Bandus99 válasza Dtomi (#225) üzenetére


Bandus99
őstag

Mas fejet nem lehet felrakni a Benrohoz, csakis Benrot?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#227) orbano


orbano
félisten

sziasztok!

tudtok nekem mondani pici, könnyű állványt, ami jó minőségű és lehet rajta fejet cserélni? (remélem nem kérdeztem hülyeséget :B)
Kinyitva nem kellene nagyobb mint 1m-es magasság, viszont nem ártana, ha nagyon könnyű lenne (túrázáshoz kellene).

Létezik egyáltalán ilyen?

előre is köszi :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#228) Dtomi válasza Bandus99 (#226) üzenetére


Dtomi
őstag

De lehet mást is rátenni csak nincs kedvem 100 felé mászkálni + vásárolni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#229) biggamer válasza orbano (#227) üzenetére


biggamer
veterán

A max magassága teljesen feltekerve 100 cm ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#230) orbano válasza biggamer (#229) üzenetére


orbano
félisten

igen. nincs szükségeb nagyobbra. persze nem baj ha nagyobb, csak ne mennjen a lehető legkisebb összecsukott méret és a kis sóly rovására :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#231) biggamer válasza orbano (#230) üzenetére


biggamer
veterán

Én mindenképpen egy olyan állványt vásárolnék, ami jó mindenre.
Csak 1x kell megvenni és nagyon sokáig szolgálja utána az embert.
Ha veszel egy egyszerűbb állványt és kinövöd, később nehéz lesz eladnod.

Én is szeretnék majd egy normálisabb állványt venni, olyat ami megtartja a DSLR-emet, de lehet vele makrózni is, könnyű és ki is néz valahogy.
Ja, és legyen hozzá tatyó is.

Én előre gondolkodom több évre és abban, hogy jól ki bírjam használni majd.
Csak egyszer kell megvenni, utána egy darabig le lesz róla a gond.

[link][link][link]

[link][L:http://img229.imageshack.us/img229/5047/tripodmacrozq0.jpg][link][/L

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#232) biggamer válasza biggamer (#231) üzenetére


biggamer
veterán

[link]
Na így már jobb.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#233) ThufirHawat válasza biggamer (#231) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

A PRO családnak semmi haszna...
Ez a vízszintes középoszlop csak katalógusban néz ki jól, de valóságban elég értlemetlen, és inkább csak árt. Mivel hogy:
1.: Súlytöbblet
2.: Megnöveli a minimális magasságot
3.: Úgysem fogsz középoszlopot használni.

Szerintem.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#234) werttzui válasza ThufirHawat (#233) üzenetére


werttzui
őstag

Én már használtam ott jön jól ahol máshogy megoldhatatlan :) Bár az is igaz nincs lehetetlen csak tehetetlen :))

PENTAX

(#235) orbano válasza biggamer (#231) üzenetére


orbano
félisten

Nekem nem azért kell (kellene) kicsi, könnyű és egyszerű állvány, mert nincs pénzem nagyobbra, hanem egyszerűen mert utálok cipekedni :) Méretben ilyesmire lenne szükségem: [link], nívoban pedig olyanra, mint amit linkeltél és ThurifHawat

Amit linkeltél második sorban az első, aminek barna a lába, az mi? Mármint állvány, azt látom, csak milyen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#236) Dtomi válasza biggamer (#231) üzenetére


Dtomi
őstag

A második képen szereplő pozíciót azoknak az embereknek találták ki, akik tipikusan soha nem fotóztak még így, és nem is fognak. Nincs az az ember aki 10-20 percnél többet kibír ilyen helyzetben.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#237) orbano válasza Dtomi (#236) üzenetére


orbano
félisten

sátorban a barátnőmön fekve akármeddig :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#238) Dtomi válasza orbano (#237) üzenetére


Dtomi
őstag

Aha gondol6od :DDD marha sokáig bírná ki a sátorba pisilés nélkül... teljesen csendben :U :D :DD főleg ha még hideg is lenne....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#239) biggamer válasza orbano (#235) üzenetére


biggamer
veterán

Velbon sherpa 750n

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#240) Dare2Live válasza biggamer (#231) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez az amire már rájöttem. megvettem egy velbon álványt, nem egy frootto de megfelel. Ellenben álványra nyugodtan költhettem volna többet ez egy olyan dolog ami "örök" h megveszel egy jó álványt fejet azt nem "10évre" veszed mint a DSLR vázad: Az "örök"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#241) orbano válasza biggamer (#239) üzenetére


orbano
félisten

köszi közben megtaláltam és rájöttem hogy ez is nagy :) 1 kiló körül nincs olyan ami elbír egy rendes gépet? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#242) werttzui válasza orbano (#241) üzenetére


werttzui
őstag

nincs max egy hiper szuper karbon ufó technológiájú de az 100 körül lehet :D

PENTAX

(#243) orbano válasza werttzui (#242) üzenetére


orbano
félisten

nem tudnak ezek a suták összehozni egy 1m körüli magasságú állványt 1, max 1.5 kilóból, ami elbír magán 3-at? elképesztő a technológiai fejlettségük :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#244) biggamer


biggamer
veterán

[link] :)

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#245) orbano válasza biggamer (#244) üzenetére


orbano
félisten

az igen :) kár hogy nem a hölgyike csinálta ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#246) biggamer válasza orbano (#245) üzenetére


biggamer
veterán

Te kis peeerveeerz. :DDD :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#247) werttzui válasza orbano (#243) üzenetére


werttzui
őstag

Lehet,hogy létezik ilyen de erre még valami fej is kell az meg plussz súly de ha fejjel együtt 1 kilo azt meg elfújja a szél . :K

PENTAX

(#248) adik válasza werttzui (#247) üzenetére


adik
őstag

sajnos olyan állvány nincs, ami kinyitva nehezebb, mint összecsukva :P

Kettő, csipkebokor vessző!

(#249) orbano válasza werttzui (#247) üzenetére


orbano
félisten

a lehetőségekhez képest a legkönnyebbet keresem. rühellek cipekedni, rühellek állványozni is. de tudom, hogy fog kelleni. és akkor már körülnézek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#250) werttzui válasza adik (#248) üzenetére


werttzui
őstag

Látom unatkozol :U :DDD

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.