Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96759) Csupingo válasza Rapid (#96756) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, jól látod. Szerintem kevés az olyan válaszadó, aki használ ilyen programokat, pláne 5-10 félét, amikről időnként kérdeznek. Ezért inkább nem válaszolnak, mert ha esetleg nem jót ajánlanak, az "munka" esetén már kicsit kényelmetlenebb következményekkel járhat. Sok tervező, videószerkesztő programnak van topikja is ph-n, ott érdemesebb érdeklődni. Némelyikbe már bekérdeztem én is és sok esetben az a válasz, hogy nem használ az adott program gpu-s gyorsítást, csak a processzor számít. Ami használ, az általában ismeri az opencl-t (amd) és a cuda-t (nvidia) is, ezért olyan kártyát érdemes választani, ami ilyen tekintetben erős. Persze lehet, hogy mondjuk opencl-lel kevésbé gyors, cuda-val gyorsabb de hibázik, fagy, stb. Ezt szintén csak a tényleges felhasználóktól lehet megtudni.

blacksir: a kártyák tdp-je: 180W, 250W, 290W. Szerintem egy minőségi, legalább 1000W-os táp elég lenne. Ha gondolod, a tápos topikban is kérdezhetsz a fogyasztásról. Van cf topik is a ph-n, bár nem túl aktív. Ebben a kérdésben én sajna nem tudok segíteni, még nem csináltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.