Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) Pepe78


Pepe78
senior tag

2gb ram van a gépben.
A Win7 nem lehet gond szerintem mert kevesebb mint a felét használja csak YT közben.

(#43352) Gainka válasza Pepe78 (#43351) üzenetére


Gainka
őstag

Meg is van a bűnös, a 2giga ram édes kevés, nem rég gariztattam és kaptam kölcsönbe egy 2gigást egy játékot nem bírtam el indítani a firefox is olyan lassú volt hogy húha.
Win7-hez kevés a 2giga,

(#43353) Pepe78 válasza Gainka (#43352) üzenetére


Pepe78
senior tag

Feladatkezelőben néztem végig a procival együtt.
Ha 2 giga van benne és ebből 0,7-0,8 gb-ot használ az hogy lehet kevés?

Akadni akkor akad amikor a proci terhelés 100% ra ugrik.

Az rendben van, hogy a proci kevés egyedül.
Ezért vettem az GF510 1GB DDR3 vga-t.

A helyzet maradt. A proci terhelése változatlan. Akad stb stb.

Ha dolgozna a VGA akkor a proci gondolom nem erőlködne pont úgy mint vga nélkül integrált videóval.

(#43354) Balathruin válasza Pepe78 (#43353) üzenetére


Balathruin
veterán

Még mindig azt tudom ajánlani, hogy rakj vissza XP-t, majd próbáld a régi Flash Player 11.4-et. Az a gép kevés a Windows7-hez. Oké, hogy 93MHz procival és 80MB rammal is elindul negyed óra alatt, de használni is akarod, akkor maradj a régebbi rendszeren. 2GB rammal, vagy kevesebbel szerintem XP a nyerő.

(#43355) Gainka válasza Pepe78 (#43353) üzenetére


Gainka
őstag

Most mit ellenkezel? Nem birja a géped awin7-et. Vagy talán azt hiszed kamuzok ?
A 2giga után kaptam két 2gigást 30-40 %on ment, most végre meg jött a saját az az uj mert kicserélték 2x4 giga és ha asztalt bambulom 16%-20on van. A 2 gigával egyszeregyen netezni nem tudtam.
Kevés kevés kevés kevés.

(#43356) bluyoo válasza Pepe78 (#43353) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Be van kapcsolva a hardveres gyorsítás? :DDD
Ez a hozzászólás hátha segít. Esetleg ha nem jönne be a Mozilla Firefox topic-ban biztos kapsz tippeket.

Bazinga!

(#43357) AAntii válasza Gainka (#43355) üzenetére


AAntii
őstag

Gondolom azért ellenkezik, mert baromság nem feltétlen igaz, amit írsz. Az itthoni netes gépben 1 giga ram van egy kétmagos amd proci mellett és gond nélkül mennek a youtube videók ugyanúgy, mint ahogy a hd-s filmek is. nyilván lehetne még bele pakolni ramot, de attól még a youtube nem menne jobban, játszani meg úgysem azon a gépen szeretne. A 2 giga ram még "sok is".

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43358) Gainka válasza AAntii (#43357) üzenetére


Gainka
őstag

Saját tapasztalat baromság? :U grat :C
Nem azt irtam hogy nem ment hanem nagyon lassú volt egyszerűen élvezhetetlen volt böngészni.

[ Szerkesztve ]

(#43359) xmaas válasza Gainka (#43355) üzenetére


xmaas
őstag

Ne haragudj de ez baromsag amit mondasz .En evekig hasznaltam ugy Vistat ugy Ringyozz 7 est 2 giga rammal nem volt sosem semmi gond sot meg jatszottam is, az is igaz nekem egy core 2 duo e7200 procim volt meg 8600GT kartya de volt egy idoszak az inteles alaplapi csodaval hasznaltam de alap dolgoknal nem volt gond azzal se videozas film, bongeszes ,flashes oldalk yuotube meg ilyen szarokkal stb. szoval eleg nagy valoszinuseggel a procija a ludas

[ Szerkesztve ]

(#43360) Gainka válasza xmaas (#43359) üzenetére


Gainka
őstag

Akkor lehet az a 2gigás volt a szar amit kaptam gariztatás idejére. Én nagyon lassúnak éreztem a gépet. Most még a 2x2 giga után is érzem hogy 2x4 giga van a gépben.
Hozzá teszem nekem csurig volt a 2giga advanced sistem care is azt mutatta. Volt hogy meg ált minden és ha ki ürítettem a ramot akkor birtam tovább böngészni, és ez nem baromság mert ez nekem igy volt és kérek mindenkit még egyszer ne higgyétek azt hogy hazudok mivel nem szoktam!!!

[ Szerkesztve ]

(#43361) xmaas válasza Gainka (#43360) üzenetére


xmaas
őstag

Lehetseges, mondom nekem ment rendesen minden toltodott pikpak nem szarakodott sokat persze kikapcsolatm superfetch meg indexing csodakat meg par dolgott amit nem akartam hogy a hatterben csinalja a fesztivalt , egyetlenek ami toltodtek lassaban a jatekok
Persze nem ment mint peldault egy i5- i7 +ssd rendszer de nem volt gond 1 masodperc es nyiltak bongeszo ablakok toltodtek a lapok nem volt szarakodas ,persze a net sebessege is befolyasolja mennyire gyorsan toltodnek az internetes cuccok
Amugy nalad biztos volt valami gubanc mert maga a rendszer nem hasznalt tobbet mind 7-800 MB uresjaratban , bongeszo altalaban+ 200-300 MB nalam akkor volt majdnem fullra a 2 GB mikor jatekot futattam

[ Szerkesztve ]

(#43362) mcs válasza Gainka (#43355) üzenetére


mcs
veterán

Ezt furcsállom, mert nálam a Win7 x64 2 gigányi rammal különösebb gond nélkül elmegy. Akkor hajlamos csak kicsit belassulni, és darálgatni a vinyót fél percig, amikor kb. a 80%-nyi kapacitás telik meg.

[ Szerkesztve ]

(#43363) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

NVIDIA GeForce 7900 GT helyére szeretnék passzív nVidia kártyát rakni.

A legolcsóbb megoldást keresem, ami megfelel a következőknek:
- semmilyen téren ne legyen lassabb a 7900GT-nél (gyorsabb sem feltétlenül kell)
- Win 8.1 hibátlanul menjen rajta
- passzív legyen, és ne csak huzatos házban legyen stabil
- PCI-E

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43364) twice


twice
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy intel i5 4570, gigabyte ga-b85m-d3h, 8gb ram mellé milyen vga-t ajánlotok 90kig? A gép főleg játékra és CADre lenne használva ezért én nvidiára gondoltam. Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#43365) Djsaba válasza twice (#43364) üzenetére


Djsaba
senior tag

GTX 770-et keresed.. :K

(#43366) Pepe78


Pepe78
senior tag

Megoldva!

Köszi mindenkinek.

:R

(#43367) Superhun válasza Bici (#43363) üzenetére


Superhun
addikt

GT 610/620/630 ár szerint növekvő sorrendben. Szerintem már a 610 is hozza a 7900 GT teljesítményét, de igazából nem tudom, hogy mit szeretnél. Játszani? Passzív kártyákkal elég necces, jól szellőző ház kell hozzá. Ha pedig csak netezni, filmet nézni szeretnél, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy milyen mai kártyát veszel.

(#43364) twice: GTX 770 egyértelműen. Az ajánlott típusok az MSI N770 TF, ASUS GTX770-DC2OC.

[ Szerkesztve ]

(#43368) mcs válasza Superhun (#43367) üzenetére


mcs
veterán

Nekem éppen GT 610 van most. Régi játékokban 6600GT-Radeon X800Pro szint, újabbakban pedig 7600GT-8600GT közötti hol az egyikhez közelebb, hol a másikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#43369) Superhun válasza mcs (#43368) üzenetére


Superhun
addikt

Igen, ennyit ér a 64 bites memória sávszél...

(#43370) Jim Morrison


Jim Morrison
csendes tag

Srácok , csak annyi a kérdésem

http://microstore.hu/index.php?route=product/product&product_id=15297 ezt

http://microstore.hu/index.php?route=product/product&product_id=15285 vagy ezt vegyem? :F

(#43371) bluyoo válasza Pepe78 (#43366) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Leírhatnád a megoldást is! :)

Bazinga!

(#43372) Bici válasza Superhun (#43367) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

A cél régi játékok futtatása. Olyan régieké, amit a 7900gt simán vitt annak idején.
Nem lehet lassabb ennél semmilyen téren.
Ha esetleg eltekintek attól, hog passzív legyen, és módosítom arra, hogy NAGYON halk legyen, és hosszú élettartamú ventije legyen, akkor mit javasoltok?
9500gt esetleg? Vagy ez túl kicsi?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43373) mcs válasza Superhun (#43369) üzenetére


mcs
veterán

Ettől függetlenül simán használható cucc szerintem, persze kizárólag olyan kompromisszumokkal, mint például az 1024x768as felbontás, a régebbi játékokért való rajongás, és a szűrések nem túlzásba vitele. :)
A HD videokat elég szépen gyorsítja, legalábbis nálam a Killa Sample lejátszása alatt 3% a prociterhelés (AMD Athlon II X3 450). Az enyém passzív Asus, ami átlagos szellőzési körülmények között úgy, hogy fél centivel alatta fekszik egy Audigy, 65 fokra melegszik fel terheléskor, és plusz oldalsó 8as ventivel 56ra megy le. Eddig egy játékomban se vettem észre olyan rángatásokat, és micro lagokat, amik a sávszélességherélt kártyák többségére jellemző. Amit nagyon furcsállok rajta, hogy az élsímítás lassítása újabbakban sokkal kevésbé jön ki.

Bici: Melyik játékokról van szó? Azért kérdezem, mert bizonyosaknál a 9500GT is lassabb lenne nála.

[ Szerkesztve ]

(#43374) Pepe78 válasza bluyoo (#43371) üzenetére


Pepe78
senior tag

Üdvözlet!

Win Xp 32 bit , mindenből szintén a legújabb driver.
És megy.
Annyi, hogy a win7 pl nem tudom mikori chipset stb stb drivereket rakott az alaplaphoz.
Az XP hez a Dell oldaláról a legújabbakat szedtem le.

Ami nagyon fura, hogy HD-ban néztem egy filmet éjjel a YT-on és sokszor néztem közben AIDA-val a CPU kihasználtságot.

Normál esetben 25-70 % között mozgott, de voltak időszakok amikor 100% -on ment 1-2 percig is és ekkor sem szaggatott. A háttérben valamit gondolom dolgozott...

Jómagam nem tudom mi miatt lett jobb!

Win7 is friss volt. A Ram nem fogyott el mint sokan gondolták mivel ott is ellenőriztem végig.
Win7 esetén 100% proci terhelés esetén akadt azonnal.

Valamiért csak ideálisabb az XP. Abban viszont nem hiszek, hogy a 2gb ram volt kevés Win 7 esetén.

(#43375) Bici válasza mcs (#43373) üzenetére


Bici
félisten

Sajnos, nem tudok pontosabbat mondani, mert elég sok játékkel játszott régen, amik máig megvannak neki, és gondolom, azokkal akar játszani néha.
Pár példa: Unreal Tournament 2003/2004, Need For Speed korabeli kiadásai, stb..

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43376) mcs válasza Bici (#43375) üzenetére


mcs
veterán

Akkor 9600GT lenne ideális, és rátenni egy AC Accelero L2 Plus hűtést, ha fontos a halkság és hűvösség, bár nem tudom, hogy mennyi hely van a házban, ugyanis az L2 kettő foglalatot is lefed. Anno így használtam egy Leadteket.
Az összes olyan kártya, ami 64 vagy 128 bites, sokkal lassabb ezekben a játékokban, mint a 7900GT, vagy bármelyik más 256 bites. Az Underground 2 és Most Wanted kimondottan sávszélesség függőek például.

[ Szerkesztve ]

(#43377) Bici válasza mcs (#43376) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi. :R
Ahogy megnézem a 9600gt árakat. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43378) Jim Morrison


Jim Morrison
csendes tag

Srácok , csak annyi a kérdésem

http://microstore.hu/index.php?route=product/product&product_id=15297 ezt

http://microstore.hu/index.php?route=product/product&product_id=15285 vagy ezt vegyem? :F

(#43379) Winnie The P válasza Jim Morrison (#43378) üzenetére


Winnie The P
őstag

Igaz nem lehet tudni, hogy milyen hardverkörnyezetbe került, de azt amelyikre 3 év gari van (az egyik lehet csak elírás).

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#43380) mcs válasza Bici (#43377) üzenetére


mcs
veterán

Asszem 7-8ért szórják általában. Enyémet 10ért adtam el L2 Plussal. :)
Igazából referencia hűtéssel sem kimondottan forró (60-70 fok), de az L2 tényleg nagyon szépen lehűti még 50 alá is alacsony fordulaton, ha jól emlékszek.

[ Szerkesztve ]

(#43381) xmaas válasza Jim Morrison (#43378) üzenetére


xmaas
őstag

Arra figyelj hogy adjak meg a 3 ev garit szoval azt valaszd ki

(#43382) RichiE24


RichiE24
csendes tag

Sziasztok ! R9 270 X kártyát szeretnék. A Sapphire Toxic Edition--t választanám, de ott a 2 év gari ami engem eléggé zavar ahhoz hogy elálljak a vásárlási szándékomtól. A kérdésem az lenne, hogy más gyártó R9 270Xét (elég sokan 3 év gart vállalnak) fel lehet e rizikó mentesen és biztonság mellett húzni a Toxic órajeleire ?

(#43383) NFree válasza RichiE24 (#43382) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem az asus r9 270x top megbírkózna a feladattal.
Vagy az msi gaming vagy hawk modelje.

[ Szerkesztve ]

vga

(#43384) TaylorXIII válasza RichiE24 (#43382) üzenetére


TaylorXIII
őstag

hawk vagy gaming szerintem is. Azt szintet amin a toxic van alapból a hawk tuti a gaming meg 99%, hogy tudja hozni. ASUS is képes rá biztosan.

(#43385) RichiE24


RichiE24
csendes tag

Köszönöm szépen. Gondolom az a jobbik megoldás, hogyha alapból 1.150 Mhz-n mozog aztán lehet adni esetleg neki még 50 Mhz-t? Bocs, nem értek hozzá azért kérdezősködök.

(#43386) BomiBoogie válasza TaylorXIII (#43384) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem is sokáig tetszett a Toxic, de azért a 2 év gari nem olyan nyerő.
Főleg egy csúcskártyánál, nem szép húzás.

[ Szerkesztve ]

(#43387) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

Ha van egy nem SLI képes VGA-m(ASUS GTX650Ti), és veszek mellé még egyet, akkor úgy veszi mintha SLIben lenne?

Üdv.:M.

(#43388) TaylorXIII válasza minek?:S (#43387) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Akkor az történik, hogy lesz két GTX 650 Ti-d és vagy egyiket vagy másikat használod:D

(#43389) minek?:S válasza TaylorXIII (#43388) üzenetére


minek?:S
őstag

Értem, szóval a 2 erejét nem lehet SLI nélkül egybehozni igaz?

Üdv.:M.

(#43390) TaylorXIII válasza minek?:S (#43389) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Hát játékokban nem de egyéb dolgokban nem tudom.

(#43391) minek?:S válasza TaylorXIII (#43390) üzenetére


minek?:S
őstag

Értem, köszönöm.(játék lenne a cél)

Ezekre a kártyákra miért nem tudtak SLI csatlakozót tenni? :F

Üdv.:M.

(#43392) TaylorXIII válasza minek?:S (#43391) üzenetére


TaylorXIII
őstag

MErt az NVIDIA ezzel is ösztökél arra, hogy vegyél GTX 650 Ti boostot vagy GTX 660-at legalább. Ha 2 kártyás rendszer kell ilyen árban hasonló fogyasztással akkor 7790 CF-t próbáld meg. AMDnél még HD 6450 CF is lehetséges csak az olyan gyenge, hogy még CF kábel sem kel hozzá. Vagy esetleg R7 260X crossfire. picit gyengébből meg HD 7770. Milyen lapod van amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#43393) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Megtudja mondani valaki,hogy a bekeretezett SLI összekötő milyen VGA-ra jó (20 érintkezője van egy sorban) mert a csatlakozója a többihez (13 érintkező van egy sorban) képest sokkal szélesebb.

[ Szerkesztve ]

(#43394) ZabZib


ZabZib
csendes tag

Sziasztok!

Ebbe a kis konfigba szeretnék új kártyát, mert a jelenlegi instabil lett:

RAM: DDR3 Kingmax 6 giga 1333
VGA: Sapphire HD6750 1GB DDR5
CPU: AMD FX-6300
LAP: ASUS M5A78L-M LE
TÁP: FSP Raider 550
HÁZ: GIGABYTE GZ-M3
HDD: SAMSUNG 500GB F3 7200RPM 16MB SATA2 HD502HJ
HANG: asus xonar DG

Új monitor is lesz hozzá, de semmi extra felbontásbeli kihívás, csak a belépőszint.
Szűk a keret, max 30 ezre van rá. Több helyen olvastam, hogy a HD 7770 -26 k körül remek vétel lenne. Én nem iszonyodok egy használt kártyától sem. Használtból van esélyem szerintetek egy 7850-t, vagy esetleg egy 7870-t 30k alatt venni? Melyik éri meg inkább?

Köszi előre is! :)

(#43395) MiklosSaS válasza baboss (#43393) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az nem SLi osszekoto hanem CF (AMD), Radeon kartyakhoz szoktak hasznalni. ;)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43396) baboss válasza MiklosSaS (#43395) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#43397) MiklosSaS válasza baboss (#43396) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szivesen

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43398) edari


edari
őstag

Valaki tudna segíteni bios modban? :R
RBE nem ismeri fel a bios fájlt, így azt nem tudom szerkeszteni. Flashelni és lementeni le tudom, csak módosítani nem. Valaki próbálkozott már ezzel? :R
Sapphire 7790 - 1 ventis változat.

(#43399) hermanyi válasza MiklosSaS (#43395) üzenetére


hermanyi
őstag

De még rá is van írva az összekötőre :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43400) MiklosSaS válasza hermanyi (#43399) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajjjj, most felfedted az osszes tudasaimat...ez van. Megyek vilaga! Csomagolok, torlom a felhasznalofiokomat.... :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.