Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162951) lo_jo válasza kolopele (#162950) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nem, ha nincs meg a 60 feletti, akkor a felére, azaz pont 30-ra állítja.

(#162952) kolopele válasza lo_jo (#162951) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mióta? Driverben ha bekapcsolod a v-syncet, és a játékban is bekapcsolod, akkor az 60 lesz, hacsak magában a játékban nincs max. 30 - ra korlátozva eleve. A God of war esetében nincs.

(#162953) rasotamas válasza kolopele (#162952) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is úgy tudom, hogy ahogy leesik 59-re máris 30-ra veszi a Vsync.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#162954) kolopele válasza rasotamas (#162953) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez igaz, de itt nem erről volt szó, hanem hogy fixen megy 30 - on neki. A v-sync valóban felezi az fps - t amennyiben a frissítési gyakoriság 60 alá esik, de az sokszor csak egy pillanat, és megakadás formájában észlelhető (illetve szaggatás is lehet, ha folyamatosan nem áll vissza, vagy nincs g-sync, freesync), és ha monitorozod közben akkor neked nem 30 - at fog mutatni, hanem mondjuk 58 - at. Kolléga azt írta, hogy neki fixen fut 30 fps - sel, gondolom monitorozással látja ezt az értéket.

[ Szerkesztve ]

(#162955) lo_jo válasza kolopele (#162954) üzenetére


lo_jo
senior tag

A God of War 1440p maxon nem fog egy 3060-on 60 feletti fps-t produkálni (csak DLSS mellett megy egy kicsivel fölé), ezért a vsync miatt folyamatosan stabil 30-on fog menni, mert annyira viszont erős, hogy alá ne essen be. És bizony ha vsync mellett monitorozod, akkor 30 fps-t fog kiírni, mert annyi, nem azt, hogy mennyi lenne.

(#162956) bobalazs válasza kolopele (#162952) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

30ra veszi vissza a vsync. Te ezt nem tudhatod mert mindig ilyen über vasakkal játszol. ;]
Amit mondasz részben igaz, mert játéktól függően mutathat vsync mellett 30at és 58at is.
Ilyen is van meg olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#162957) jokeph válasza kolopele (#162954) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezért nálam mindig OFF minden időben és gépen.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#162958) rasotamas válasza kolopele (#162954) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha viszont megfordul az eléri a 60 fps-t/nem éri el a 60 fps-t arány, ha neki folyton csak 59-et tud, és csak 1-1 pillanatra éri el a 60 fps-t akkor bizony vsync-kel 30-at fog látni

https://tinyurl.com/rasoapro

(#162959) kolopele válasza jokeph (#162957) üzenetére


kolopele
nagyúr

A vsync off csak akkor jó, ha van free vagy g-sync.
bobalázs: Voltak a gyerekeknek az elején még 60HZ - es monitorjaik, és a monitorozásnál sosem ment akkor sem 30 fps - en, ha mondjuk nem bírta a 60 - at állandóan tartani, akkor 58-57, stb. volt a képernyőn (olyankor nyilván 30 az adott pillanatban). Mondjuk ez még 8 éves korukban volt, amikor csak Lego meg Minecraft ment, szóval ritka volt az a 60 fps alatti érték.
lo_jo: Én még nem láttam olyat, hogy a monitorozó program csak azért írjon ki folyamatosan 30 fps - t, mert alá esik olykor a 60 - nak, de biztosan én tudom rosszul.
rasotamas: Igen, 30 - al fog menni amennyiben folyamatosan 60 alatt van, de a monitorozó program nem annyit kell hogy kiírjon, vagy pedig valami általam sosem látott programról lehet szó, ami 60 alatt 30 - at mutat mindig, és nem mondjuk 50-59 - et.

[ Szerkesztve ]

(#162960) lo_jo válasza kolopele (#162959) üzenetére


lo_jo
senior tag

De bekapcsolt vsync mellett mennyit mutasson? Miért kéne 45-öt mutatnia, ha a vsync miatt fix 30-on megy a játék? Tényleg nem értem.

(#162961) kolopele válasza lo_jo (#162960) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért mert a monitorozó programok nem úgy működnek. Lényegében neked az esetek zömében tényleg csak pár fps esésed lenne adaptive sync mellett, de a v-sync ezt megfelezi, a monitorozó progi viszont azt írja ki, amennyi valójában. Olyan ez, mint amikor egy 60HZ - es monitoron kikapcsolod a v-syncet, és büszkén mutatod másoknak, hogy neked van 200 fps - ed a Minecraftban, holott az csak csak 60, és feleslegesen terheled 100% - on a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#162962) lo_jo válasza kolopele (#162961) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nem tudom, hogy nálad hogyan működnek a monitorozó programok, de nálam így:
vsync off: [link]
vsync on: [link]

Ha a vsync be van kapcsolva, akkor bizony a kártya annyit tol ki magából, amennyit a monitor natív frissítése tud. Ha ennél kevesebbet tud csak, akkor pedig a felét. A monitorozó pedig azt fogja mutatni, ahány képkocka le van renderelve, nem azt, hogy mennyit látsz belőle valójában vagy hogy mennyi lehetne vsync nélkül.

(#162963) bobalazs válasza lo_jo (#162962) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De most arról volt szó hogy 60 fps vagy 30 fps. Witcher 3ban, jól emlékszem a r9 270 rendszerint 30 fpsre állította magát ha bekapcsoltam a vsyncet. 38 fpst tudott a kártya azon beállítások mellett. Szóval vsync on, nem 60, nem 38, hanem 30at fog mutatni. De van olyan játék is ami vsync on mellett 38at fog mutatni pl esetemben.

(#162964) kolopele válasza lo_jo (#162962) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Ha a vsync be van kapcsolva, akkor bizony a kártya annyit tol ki magából, amennyit a monitor natív frissítése tud."
Sosem állítottam ennek az ellenkezőjét, és a te monitorod ezek szerint 75HZ - es, és ugye hiába megy v-sync off mellett 190 - el, az ugyanúgy 75 marad. V-sync bekapcsolva pont ugyanez van, azaz hiába látsz te mondjuk 70 fps - t kiírva, az olyankor valójában tényleg csak 45, de a monitorozásnál akkor sem 45 - öt fogsz látni.

[ Szerkesztve ]

(#162965) bobalazs válasza kolopele (#162964) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

V-sync bekapcsolva pont ugyanez van, azaz hiába látsz te mondjuk 70 fps - t kiírva, az olyankor valójában tényleg csak 45, de a monitorozásnál akkor sem 45 - öt fogsz látni.
ezt nem értem. Állítsd be a monitorozó szoftver frissítését gyakoribbra, pl 200 ms-re, és akkor az épp aktuális fpst fogja mutatni, nem mást.

(#162966) Pkc83 válasza bobalazs (#162965) üzenetére


Pkc83
őstag

A monitorozó program mindig minden esetben annyi fps-t fog kiírni amennyi elő van állítva. Ha ez 60 akkor annyi, ha a vsync miatt 30 akkor meg 30-at.

(#162967) mohow


mohow
tag

Sziasztok!

3070Ti-ből, van kifejezetten kerülendő?
HA-n számomra elérhető ASUS TUF vagy EVGA is van.

Egyébként a 8 GB időtálló lehet?
80%-ban 1440p-n játszok, de 20%-ban megy 4k-TV-re :D

320k körül nem látok jobb vételt...

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#162968) bobalazs válasza Pkc83 (#162966) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja igen, vsync triple buffering mellett fog mutatni 38at jelen esetben, double buffering mellett meg 30at. Én úgy tudom.

(#162969) GEIL válasza kolopele (#162964) üzenetére


GEIL
addikt

Akkor tudnátok mondani egy jó beállítást pl FullHD-re és 60 hz/60fps -hez való játékra ?

Lehet az nvidia driverben is maximaliziálni az fps-t.....
Lehet a rivatunerben is maximalizálni az fps-t....
Lehet a játékban is maximalizálni az fps-t pl egy adott játékon belül (pl fortnite)
Melyiken állítsam fix 60--ra ?

De nvidia driverben is tudom állítani a vsync-et...on, off vagy alkalmazásvezérletre... :U :B illetve ezeket kombinálva is ugyanaz volna a végeredmény ? :U :F

rivatunerben van olyan is hogy "scanline sync".....állítólag ezzel be lehet lőni szépen és kikapcsolni a vsync-et úgy ,hogy ne legyen az a tearing effekt....nekem az vsync nélkül mindig jelen van....

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#162970) lo_jo válasza kolopele (#162964) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ha a kártya 70 fps-t tud és ki van kapcsolva a vsync, akkor 70-et fog írni a monitorozó, ha be van kapcsolva, akkor pedig 37-et (ez a 75hz monitornál a half-rate). Ahogy normál vsync limit mellett sem fog kiírni annál többet, úgy a half-rate esetén sem. Van pár "egzotikus" ellenpélda, de azok általában a többé-kevésbé kompatibilis régi cuccok, messze a dx 11-12 támogatástól. Vannak olyanok is, ahol az ingame vsync szarik magasról a monitorra és fix 60/30 fps, ami 75/144hz-nél már screen tearinget tud okozni free vagy gsync nélkül.

@bobalazs: Igen, tudom, de a half rate ilyen szempontból ugyanaz, mint a sima vsync, csak pont a fele és van felső határa, ahol átválthat teljesre. Az, hogy bizonyos játékokban más, az a játék hibája. GTA V is az ingame vsync bekapcsolásával nálam 77fps-re lockol MSI AB szerint, nem 75-re, de az az engine minden, csak nem jó.

(#162971) kolopele válasza bobalazs (#162965) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 75 fps esetében nyilván elírtam, ott nem 45 lesz, hanem a 75 fele, ami nem 45 hanem 37 (nem tudom honnan jött ez a szám, már belekavarodtam azt hiszem). Sorry. Én a HWINFO - t meg a Riva tunert használom amúgy. Kilövöm akkor a g-syncet, és beállítom v-syncre kíváncsiságból, de mit állítsak 200 - ra és miben? A Riva tunerben nekem az van maxnak írva, amit a monitornak is engedélyezek.
lo_jo: Mint írtam az imént, 37 lett volna az a 45 :) A többiről meg már nem vitatkozom, mert úgysem fogunk egy álláspontra jutni, meg nem is ez a topic lényege.

[ Szerkesztve ]

(#162972) bobalazs válasza kolopele (#162971) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rivatunerban. Setup gomb, plugins, overlayeditor.dll kijelöl, setup gomb, bejövö új ablakon layouts, edit.
Refresh period, in milliseconds, 200.
Ekkor másodpercenként 5x fogja frissiteni a fps, info kijelző overlay magát, a szokásos egyszer helyett.
Jobban is látni a processzor használat hogy ugrik meg stb. én igy szeretem. Ha túl gyors neked a kijelzés állithatod pl 350re, kompromisszumként.

(#162969) GEIL
Ha nem szeretnéd hogy a vsync miatt visszafogja az fpst, az adott játékot a géped 60 fps fölött préseli ki magából, és együtt tudsz élni a képtöréssel, akkor vsync kikapcsolva a játékban (driverban alapértelmezés legyen megadva vsyncre vonatkozoan), és rivatunerban lekorlátozás 60ra. Ha meg a játék tudja a vsync mellett is a 60 fpst hozni, akkor nyilván az a legegyszerűbb, vsyncet bekapcsolni a játékban.
Ha van gsync, freesync a monitorodon 60 fps mellett, akkor 59?re rakva, folyamatos lesz a kép, képtörés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#162973) kolopele válasza bobalazs (#162972) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké köszi, megnézem. Amúgy itt egy videó, ahol v-sync és anélkül vannak tesztelve játékok, és látható, hogy v-sync mellett nem egyszer beesik az fps 57-58 - ra, és a monitorozó annyit is mutat, még ha ilyen esetben az nem is annyi, hanem 30:
[link]

(#162974) bobalazs válasza kolopele (#162973) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mondtam már, van olyan játék nem is egy ami double bufferinges vsyncel ha nincs meg a 60 fps lekorlátoz 30 fpsre. Nem is egy ilyen játék van. És 30 fpst mutat a monitorozó is ilyenkor jogosan. Mert az valóban 30 fps.
A monitorod is pl ha 60 hz-es de csak 30 képkocka van kirajzolva rajta, akkor 30at fog mutatni a mérő.
Ha 250 fpst présel ki a géped a monitorra akkor 250et mutat. Az most mindegy hogy te csak 60at látsz a 60 hz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#162975) kolopele válasza bobalazs (#162974) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor melyik a jobb beállítás játék szempontjából, a double vagy a triple buffering? Mert azt írják a legtöbb helyen hogy a double. A teszt miatt is érdekel, mert úgy akarom elkapni a képet, hogy nekem legyen igazam :D

[ Szerkesztve ]

(#162976) jokeph válasza kolopele (#162975) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szerintem játéka válogatja, mikor melyik a jobb. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#162977) bobalazs válasza kolopele (#162975) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Triplenek nagyobb a késleltetése.. Fix 60 hz monitor mellett jobb a 60 fps double vsync. De ha nincs meg a 60 fps és lekorlátoz pl a játék 30ra akkor nyilván triplere rakod hogy játszhasd 60 fpsel.

[ Szerkesztve ]

(#162978) lo_jo válasza bobalazs (#162968) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ja hogy triple buffering. Ott jogos a 30 helyett 38. Az is igaz, hogy nem tudja "közé szúrni" a vsync miatt, mert nincs a kijelző frissítéseinél "szabad slot". Tehát a vga kitol magából 38-at, de a monitor nem fog 30-nál többet mutatni, így a vga a render után eldobja azokat a képkockákat. Ha lenne külső fps mérőd (pl monitorban), akkor ott is 30-at látnál, de a monitorozás a renderről szól, nem a megjelenítésről.

Szerk: ja de, közé tudja szúrni, csak a frametime lesz szép tüskés. Amikor épp le tud renderelni a két 30fps képkocka közé egy egészet, akkor beszúrja. Viszont ez tud szép hullámzó érzést kelteni, én ezért nem használtam soha. Régen is inkább stabil 30-at szerettem, mint az ugráló frametime-ot.

[ Szerkesztve ]

(#162979) kolopele válasza bobalazs (#162977) üzenetére


kolopele
nagyúr

A triple esetében magasabb a vram használat, tehát ott fontos, hogy legyen a kártyán elég, na meg aki teszem fel csak single játszik, annak nem kell olyan dolgokkal foglalkoznia mint a késleltetés.
Amúgy meg nincs ennek az egésznek akkora jelentősége úgysem számomra, mert a g-sync mindig be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#162980) nyul105 válasza lo_jo (#162978) üzenetére


nyul105
senior tag

ne fps-ekben gondolkodjatok, hogy 38 fps beszúr egyet kettőt a “30 képkocka közé”.
itt az a kérdés, hogy 60hz esetén 16.7ms-enkènt meg kell jeleníteni valamit, a kérdés mit?! ha nincs kész az új kép, akkor ismétli az előzőt teljesen, vagy kirajzolja az újat amig megvan(fél kép), a maradék részre berajzolja az előzőt. vagy vsync 30 fps az, hogy minden képkockát kètszer rajzol ki, amig az ujat rendereli.
38 úgy jön ki, hogy néha sikerül kirajzolni a teljes új képet, néha nem sikerül. vagy nemtom :)

[ Szerkesztve ]

(#162981) rasotamas


rasotamas
veterán

Na gyerekek, a mai napon egészen új perspektívát vett a gémelési orientációm.
Az elmúlt 1 év során szép apránként beszereztem mindent ami kell az nVidia 3D Visionhöz.
Szereztem két szemüveget, kiderült, hogy kéne IR emitter kispiramis is.
Szereztem azt is még egy szemüveggel Németországból.
Kiderült, hogy ez az egész már nem támogatott, csak a 425.31 driverig, ahhoz is kell egy külön javítóprogram, ami max az RX2000 szériát viszi. Ekkor épp 3070-em volt. Vettem egy 1070Ti-t, de kiderült, hogy monitorból is spéci "NVIDIA 2D VISION READY" plecsnis kell (erre még várok cáfolatot).
Kiderült, hgoy a 3 szemövegemben 2-ben akksit kéne cserélni, de egy meg nagyon jó!
Most meglett a spéci monitor, összeraktam mindent, csináltam rá dualbootot, és megy mint az álom :DD :)) :C :K
Igaz a monitor 24" 1080p 120Hz ami így váltott képkockával 60, de valahogy jobban izgat mint a27" 1440p meg a 144Hz.
Lehet az lesz, hogy megválok a mostani 1070Ti-től, meg a Ghost 3060Ti-től (amitől amúgy is el akartam állni mert elég hangos) és szerzek valami erősebb RTX2000 szériát, azt még viszi a 425.31 driver, a 3060Ti-vel kb a 2080S azonos teljesítményű, de ha kicsit kevesebb lesz egy sima 2080 személyében vagy kicsit erősebb egy 2080Ti az sem baj.
Találok vajon aprón olyan 2080/S/Ti kártyát ami garanciát és bányászati előéletet is tekintve megérheti ezzel a 245 ezres új 3060Ti-vel szemben?

Töltöm a GTA V-öt, baromi kíváncsi vagyok rá, a GTA IV-gyel eljátszok addig, fantasztikus élmény! Az Epices Witcher 3 sajnos nemigen akar menni, csak a sima menne :(
Nem tudom elképzelni mi vitte rá az nvidiát, hogy ezt a csodás technológiát kidobja az ablakon és megszüntesse a támogatást. Vajon a free/gsync nem akart vele működni? Vagy jött a rendes VR-os 3D és azért?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#162982) bobalazs válasza rasotamas (#162981) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Persze hogy a VR elterjedése miatt. Meg amiatt hogy fejfájás jelentkezik, huzamosabb használat esetén, Meg mivel nincs hardveres feldolgozás az érintett esetben, esetleges duplakép és ghosting tapasztalható meg. [link]

#162980nyul105
Ebből sokat tanulhatsz és megérthetsz. [link]
pl. hogy miért előnyös 200 fpsel játszani 60 hzen, 60fps vsync helyett. (többek között azért mert sok idő eltelik az utolsó és a következő képkocka megjelenítése között, nagy az input lag. kb 6 percnél tér rá)

[ Szerkesztve ]

(#162983) rasotamas válasza bobalazs (#162982) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, csak míg VR-ra külön játékok vannak, különleges kontrollerrel és irányításmóddal, addig a 3D visionnel a szokásos játékaidat játszod a szokásos módon, csak térlátással.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#162984) kolopele válasza bobalazs (#162982) üzenetére


kolopele
nagyúr

200 fps mellett feleslegesen gyilkolod a kártyát egy 60HZ - es monitoron. Akkor inkább egy g-synces monitor, amit ha nem elég erős a kártyád leszabályozol 80 vagy 100HZ - re, és ennyi.
A másik meg az, hogy eleve nem tudsz kihozni ennyi fps - t mondjuk egy Valhallából.

[ Szerkesztve ]

(#162985) bobalazs válasza kolopele (#162984) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megvan az előnye. Kompetitivnél meg speedrunoknál láttam pl. glitchelést, ami mondjuk 300 fps mellett lehetett csak megvalósítani. Pl textúrán keresztül ugrani, a 2016os Doomban, 300? alatt nem lehetett. Általános használatra nem kell ezt.

(#162986) GEIL válasza bobalazs (#162982) üzenetére


GEIL
addikt

Visszatérve a témához:

1080p 60 hz

nVidia driverben vsync "OFF"
nVidia driverben fps "végtelen"

játékon belül vsync "OFF"
játékon belül fps-t kb "oda állítom ahová akarom" (30/60/120/144/165/240/360/unlimited), de hagytam unlimiteden.

Rivatunerben viszont állítottam egy ilyet: (sok olasz, francia nyelvű video van erről mit érdemes beállítani)

"Scanline sync -60"

Ezekkel a beállításokkal nincsen stutter....és tearing sem......olyan sima a kép mintha aktív volna a vsync.....és hiába hagyom "fps unlimiteden" 60 fps a maximum, viszont kb 20-20 fokkal melegebb a VGA és a CPU is mint vsync 60 fps mellett. :U :F

Ha unlimited helyett max 120 fps-re állítom játékon belül...akkor is 60 fps-en kiakad, de se alá se fölé nem megy és vajsima marad.....cserébe nem melegszik a VGA és a CPU sem....de hiába 60 fps...a "frametime jobb" mintha 60 fps-re lockolnám...

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#162987) bobalazs válasza GEIL (#162986) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

vsync/limit nélkül nem tudom miért marad neked 60 FPSen. Ez a scanline sync csak a kép törést helyezi át a monitoron egy nem látható pontra és ezzel azzal gond ha amikor az FPS ed változik akkor megjelenhet a kép törés is.

(#162988) kolopele válasza GEIL (#162986) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ki van zárva hogy ezzel a beállítással neked 60 fps - ed legyen, hiszen nem korlátozod le semmivel, erre utal az is, hogy 20 fokkal melegebb minden.

(#162989) m.lala válasza Mr.Csizmás (#162784) üzenetére


m.lala
aktív tag

Hát komolyan elgondolkodtató, csak foggalmam sincs, ez a mailbox móka hogy működik.
Rendszergazdi ismerős tudna hozni teljesen lepapírozva, ilyen 10%-al ócsóbban mint az árukereső, csak az a gond, hogy fizikai fájdalmat érzek ennyit kifizetni. A kis 570 után ami az egyetlen általam játszott játékban is hoz helyzetfüggően 60-80-120 FPS-t full HD-n.
Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb leszek, mit kéne vennem, igazából valoszinűleg azért, mert közel a 40-hez már nincs nagy igényem rá. Azt kéne csinálnom amit KAMELOT mond, megvenni azt nem nyávogni. :DDD
De akkor kb. jól lövöm be az erősorrendet?
3050-6600-3060-6600XT? Őszintén 6600XT kéne 160-ért itthonról:DDD ....Várok kicsit húsvét után, ha még picit bentebb esne?!, húzok egy hatért kb.160 körül aztán veszem ami akkor van, 2 év múlva úgyis eladom.
Áhh olyan kis bizonytalan vagyok..vagy mégsem... :U

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#162990) mateo91


mateo91
tag

Sziasztok jelenlegi gtx 1060 3gb-om szeretném erősebbre cserélni.
RTX3050 vagy RTX2060 lenne ami úgy belefér a keretbe.
Melyiket ajánlatosabb megvenni?
Egy ryzen 5 2600 mellé menne.

(#162991) Mclovin válasza mateo91 (#162990) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ha nem ragaszkodsz az Nvidia vonalhoz, akkor ebben az ársávban egy rx 6600-al jobban járnál.

(#162992) Lorden válasza mateo91 (#162990) üzenetére


Lorden
senior tag

Teljesítmény alapján a 6600-hoz képest a 3050 kb 110-120ezernél többet nem ér, annyiért meg nincs.
Szóval 6600.

[ Szerkesztve ]

(#162993) mateo91 válasza Lorden (#162992) üzenetére


mateo91
tag

Huh néztem tesztet, ez az rx6600 valóban jobb mint az rtx3050, van ahol 40fpssel többet tud :Y
Az rtx2060 teljesen elvetendő?

(#162994) PuMbA válasza mateo91 (#162993) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, 6GB-os kártyát ma már nem veszünk, ha van 8GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#162995) KAMELOT válasza mateo91 (#162993) üzenetére


KAMELOT
titán

Abból is inkább 6600XT

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#162996) kolopele válasza PuMbA (#162994) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért a 6GB elég bőven FHD mellett. A másik meg az, hogy több játék is annyi vramot foglal el, amennyire lehetősége van (ilyenek a COD - ok pl.), attól még nem szaggat meg ilyenek. Emlékeim között a Tomb Raider (Rise of) él, aminél le kellett venni very high - ról high - ról a textúrát, ennyi.

(#162997) Mr.Csizmás válasza m.lala (#162989) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem nagy kunszt, kb. háromgombos logika, regisztrálsz, fizetsz, leokézod alapon. (reg után kapsz egy német címed a neveddel, galamb gábor id 3456 xyz utca, azt kell bemásolnod a német oldalnál az adatokhoz, megrendelni, kifizetni, majd pár nap a mailbox küld emailt, amikor odaért hozzájuk, hogy fizess x pénzt nekik (~15€ egy vga általában a mérete alapján), majd GLS hozza házhoz, happy end.

#mailbox mailboxde csomagküldő német

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#162998) hahakocka válasza kolopele (#162926) üzenetére


hahakocka
senior tag

Akkor miért nem 6800xt-6900xt vettel? Ha nem kell az Rt nem kell a DLSS? Sokkal olcsóbb volt àltalâbam S 16gb Vram is ott van S az FSR T meg bârhol használhatod nem limitâlt bizonyos gamekre.

[ Szerkesztve ]

(#162999) mateo91 válasza KAMELOT (#162995) üzenetére


mateo91
tag

A 6600 is amúgy támogatja a dlss-t?

(#163000) mohow


mohow
tag

Sziasztok! 300-320k-ért van jobb vétel mint a 3070Ti?
8GB elég lehet alkalmanként 4K-ra is. Többségében 1440p-n lesz játék…
:R

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.