Hirdetés
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: Vanda ajándéka - 60 nap SkyShowtime előfizetés
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- CinemaVision plugin ismertető a Kodihoz
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. szeptember
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
elodman #72680 üzenetére
Az a baj, hogy a router ugye beltéren van, ami ugye vályogfalak által határolt. Oda pedig a mobilnet sem igen fog csont nélkül bejutni.
Az USB-s routerek ráadásul rendszerint komoly sebességvágással működnek.
A megoldás egy kültéri egység, mondjuk egy Mikrotik SXT LTE.
MaCS
-
válasz
elodman #72680 üzenetére
A vályog a wifi nagy ellensége.
A stick + router olcsóbb de figyelni kell a kompatibilitásra és az elérhető eredmény sem mindig olyan mint közvetlenül a gépbe dugva.
A SIM kártyás típus előnye, hogy nincsen kompatibilitási gondok de drágább.Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525.
-
krealon
veterán
válasz
elodman #24236 üzenetére
Hibas = nem indul el, nem erheto el a kezelofelulet, vagy nem mukodik pl a WiFi resze.
Ha esetleg lassu a halozat, az nem feltetlenul jelenti, hogy rossz a keszulek. Ha ilyen esetben viszed vissza es nem bizonyul hibasnak, akkor altalaban bevizsgalasi dijat szoktak kiszamlazni.A WiFi radiohullamokon keresztuli kommunikacio, igy az alkalmazasi kornyezet lenyegesen befolyasolja az uzemi parametereket (pl sebesseg).
"Kb. mennyi a 300 mbps wifi gyakorlatban elfogadható sebessége, ha 2m-re van a vevő laptop (és esetenként 1 fal is beárnyékolhat)?"
Ez az, amire jozan ember nem tud a helyszini meres nelkul valaszt adni, mert a fal anyaga nagyon sokat szamit. Ha az egy vasbeton vagy egy vastagabb valyogfal, akkor meg az is elofordulhat, hogy egyatalan nem jutnak at rajta a radiojelek.
Idealis esetben (nincs a kozelben masik WiFi) a hasznos sebesseg (tapasztaltom alapjan) a link sebesseg 40-45%-a.
A link sebesseget pl a Feladatkezeloben lehet megnezni:"A wr841nd-vel LAN is létrejön? A PC-k latjak egymast?"
Termeszetesen letrejon LAN.
A PC-k lathatosaga pedig a telepitett Internet Security es tuzfalprogramokon szokott elbukni. -
jozsi252
veterán
válasz
elodman #23852 üzenetére
Akkor inkább már a D-s verziót vegyed hogyha kevés lenne a hatótáv kitudjad cserélni az antennát egy nagyobbra.
Ajj épp tegnap adtam el 6000-ért WR941ND routeremet 3.5 év garival, jól jártál volna vele nagyon. De most már mindegy
Jól hoppon is maradtam mert a régit eladtam, viszont az újat ( TL-WDR3600 ) meg nem hozta sajnos a beszállító, de szerencsére tudtam kérni egy régi SMC-t... -
krealon
veterán
válasz
elodman #23852 üzenetére
"TP Link TL-WR841N -re gondoltam. (kb 5000 ft)
-miért jobb az ND? azért, mert erősebb antennát is fel lehet rá rakni?"Igen. D=detachable azaz leszerelheto (cserelheto)
"-Van aki TP Link ellenes e fórumon.
Akkor e helyett mi ajánlott?"Intuder2k5 nem kedveli a TP-ket, o valoszinuleg N10 vagy N12-es Asus-t ajanlana.
5000-ert viszont nem nem kapsz jobbat, mint a TL-WR841N. Sajnos. -
válasz
elodman #20672 üzenetére
Szia!
A garanciáról egyszer már írtam ITT bővebben véleményt! Sok esetben a gyári szoftvert is "le kell" cserélni, mert nem úgy teljesít, ahogy az elvárható lenne... Ha pedig a router erre nem alkalmas, akkor meg vagy lőve! Még a TP-LINK routereket ajánlók, kedvelők legtöbbje is beismeri, hogy a például annak gyári szoftvere elég vacak! De nyilván ez más gyártóval is van így... Bár kétségtelen, hogy sokaknak megfelel az alapfeladatokra!
-
aleister
veterán
válasz
elodman #20672 üzenetére
Nem szünteti meg a garanciát, csak nem érvényes a garancia, ha a modolt fw-vel hibásan működik valami.
Ha esetleg egyéb baja van a routernek, és modolt fw volt rajta, akkor vissza kell rakni a gyárit, és úgy kell gariztatni.Bizonyos esetekben instabil a gyári fw. Szinkront veszít a router, ingadozó a jel, stb. Persze nem ez az általános.
-
válasz
elodman #20661 üzenetére
"Miért jó, hogy torrent kliens futhat a routeren?"
Mert sokkal kevesebb energiával, és sokkal kevesebb zajjal működik, mint egy PC, vagy egy szerver! Mivel a router a legtöbb esetben amúgy is folyamatosan működik, így a torrentkliens akkor is futhat, amikor Te alszol, így legalább nem akadályozza a gyors böngészést sem...
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- KERESEK Xbox 360 Hibás Játék Lemezeket
- Eladó Bowers & Wilkins PX8 Tan fejhallgató.
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP Z-Book G3 ! Csere-Beszámítás! I7 6820HQ / Nvidia Quadro M1000M 2GB / 16Gb DDR4 ! Új Akksi!
- Latitude 5350 13.3" FHD IPS Ultra 5 125U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T495 - AMD Ryzen 5 PRO I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Update 10.14. - Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- RÉSZLETRE , KAMATMENTES , BANKMENTES Panasonic TOUGHBOOK FZ-55 MK3 FZ-55G6601BG Notebook
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest