Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Olyan programra lenne szükségem, amivel biztonságosan át lehetne mozgatni a rendszer partícióról az adatokat egy másik (nagyobb partícióra). A cél az lenne, hogy megússzam a Windows újratelepítését.
Előre is köszi! :)

(#18802) Fire/SOUL/CD válasza cascada (#18801) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

EaseUS® Todo Backup Free
Valahogy így: [link]

Fontos! HDD-ről SSD-re nem használható, kivéve, ha a hdd-n is megfelelő partíció eltolás van eszközölve!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18803) andorra


andorra
őstag

Kérem, hogy aki az MP3 tagedit (vagy hasonló) programot alapfokon tudja kezelni, keressen meg privátban!

(#18804) fasirTTT


fasirTTT
őstag

heló
tudna nekem valaki sorolni olyan progit ami Játék/3D-s alkalmazásnál mutatja a CPU,GPU kihasználtságát ill. hőfokát ?

+
amivel lehet képet készíteni szintén Játék/3D-s alkalmazásnál (fraps, xfire, print screen kilőve)

nem baj, ha tudtok 1 rakással! :D segítséget előre köszönöm :R

(#18805) andorra válasza fasirTTT (#18804) üzenetére


andorra
őstag

Hőfokra: CPUID Hardware Monitor

(#18806) ollie válasza fasirTTT (#18804) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ATI Tray Tools és vagy GPU-Z a VGA-hoz

***

(#18807) fasirTTT


fasirTTT
őstag

andorra és ollie, köszi a progikat, de itt hol tudom azt beállítani, hogy játék közbe mutassa azt a 2 dolgot?

szerk: az atis dolognál aszt hiszem megtaláltam, de nem indul el 1 játék sem, kilép hibával. lehet rosszul állítottam be ?

[ Szerkesztve ]

(#18808) andorra válasza fasirTTT (#18807) üzenetére


andorra
őstag

Na ez jogos kérdés, erre nem gondoltam, nálam két monitor van.

(#18809) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Van olyan progi, ami egy 2 cd-s avi filmből képes 1 avi-t csinálni? mármint úgy hogy nem változik semmi a videot meg hangot tekintve, csak 1 fájl lesz, és a mérete pont ugyanaz, mintha a 2-t összeadjuk.

a másik meg, h mkv videóból kiszedni a fölösleges hangsávot (pl dualból az egyik nyelvet), hogy ezáltal csökkentsem a méretét, de ennél is minden adat maradjon az eredeto :)

(#18810) lalimano válasza fasirTTT (#18804) üzenetére


lalimano
tag

Hőfokra én a GPU-Meter nevű Win7 widgetet használom, pont annyit tud, amennyit kell, nincs túlbonyolítva...
A képek készítésére miért nem jó a Fraps?

Az én kérdésem pedig: Milyen progikat ismertek, ami magyar szöveget felolvas? (Videó szinkronjának kéne, de csak hobbiból)

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#18811) Piloss válasza RockHaRD (#18809) üzenetére


Piloss
senior tag

videóegyesítésre: virtualdub vagy Easy Video Joiner

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#18812) fasirTTT válasza lalimano (#18810) üzenetére


fasirTTT
őstag

fraps probléma megoldódott, de nekem játék közben való megjelenítés kellene, nem az asztalon levőt akarom nézni, hanem tudjam mit alkot terhelés alatt + milyen gém mennyire használja ki a dolgokat :D

(#18813) cascada válasza Fire/SOUL/CD (#18802) üzenetére


cascada
senior tag

Köszönöm! :)

(#18814) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Üdv!
Valaki ismer olyan progit amivel gyorsbillentyűkkel szabályozhatom az alaplapi ventiket?

(#18815) ollie válasza P-SZ-S (#18814) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Speedfan-nal lehet szabályozni a ventiket, a gyorsbillentyűkben ugyan nem vagyok biztos, de ahhoz meg beüzemelheted mondjuk az AutoIt3-at.

Viszont eleve csak akkor tudod szabályozni a ventiket, ha a ventik szabályozását az alaplap támogatja.

***

(#18816) P-SZ-S válasza ollie (#18815) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Tudom szabályozni őket, de itt a gyorsbillentyűn van a hangsúly. Pl. játék közben hasznos lehet, a vga-mnál már megcsináltam Ati tray tools-al.
Szerk: hátha találok valakit aki ír nekem hozzá egy scriptet azzal amit linkeltél :)

[ Szerkesztve ]

(#18817) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan okosság windows alá, ami a Clonezilla által gyártott lemezképet "felmountolja" és ad neki egy betüjelet? Na jó, az is elég, ha belekukkanthatok mint egy tömörített fájlba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18818) Wolfskin válasza cigam (#18817) üzenetére


Wolfskin
őstag

a Ghostnak saját alkalmazása van erre: ghost image viewer, de van olyan is, hogy Gho Image Viewer. (gho képfájlba ment a Ghost)
a Clonezillát nem ismerem, de ha nem jön semmi biztos, ebbe az irányba nézelődj

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18819) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Olyan mp3 tagger programot keresnék, ami a file név alapján automatikusan tud keresni valami adatbázisban egyezést, és betagelni tömegesen a file-okat.

(#18820) Fire/SOUL/CD válasza Mr X (#18819) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...valami adatbázisban..." Feltételezem a progi saját adatbázisára gondolsz...
Ha igen, akkor: Az ingyenes változat is megfelelhet

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18821) Mr X válasza Fire/SOUL/CD (#18820) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm, kipróbálom.

(#18822) Mr X válasza Mr X (#18821) üzenetére


Mr X
veterán

Na ez nem vált be, még egyértelmű file név (Előadó - Cím) alapján sem talál semmit hozzá neten.

(#18823) Wolfskin válasza Mr X (#18822) üzenetére


Wolfskin
őstag

csodálkoznék, ha valami program a filenév alapján beazonosítaná egy adatbázisban. az egyértelmű, az neked egyértelmű, vagy a progiban volt erre instrukció (nem próbáltam, csak érdekelne)

egyszer borokra csináltunk adatbázist, és nagyon sok paraméternek kellett egyeznie, mire kijelenthettük, hogy ez a bor az a bor, kaphat egy ID-t. a zeneszámoknál is rengetek variáció lehet egy számon belül (remix, remastered, koncert felvétel, rövid verzió stb. stb.), az mind különböző ID ahol a tag paramétereiben is eltérések lehetnek (év, előadó, feat XX, lemez címe pl. mix album, koncert lemez stb.). a zenéknél nincs egyedi azonosító (mint pl. az ISBN a könyvek esetében), ezért szerintem egy adatbázisban csak a cím alapján nem lehet egyértelműen beazonosítani minden számot. aztán ki tudja, ha találsz valamit, oszd meg légyszi :)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18824) Mr X válasza Wolfskin (#18823) üzenetére


Mr X
veterán

Még keresek. :)

A file formátum ez volt: Előadó - Cím

Ez alapján semmit nem talált. Nekem az is jó lenne, ha feldobná, amit talál, és eldönthetem, mi legyen a választás. De hogy egy jelenleg futó, "csapbólisezfolyik" zenére semmi eredmény, az fura.

(#18825) Wolfskin válasza Mr X (#18824) üzenetére


Wolfskin
őstag

csak az a gond, hogy ha valaki erre programot írt, akkor annak minden zenével működnie kell, nem csak egy-két egyértelmű esetben. az előadó neve, vagy szám címe is elég szubjektív kategória, mert sok zenekar van, akinek van egy teljes, hivatalos neve, meg egy rövid, gyakorlatban használt, vagy ugyanígy a szám címeknél is.
épp ezért én is úgy tudnám elképzelni, ahogy írtad, hogy a találat alapján javaslatokat listáz ki, és te kiválasztod, hogy melyik az. (csak így is minden számmal külön kell foglalkoznod, elveszik a "tömegesség" előnye...)

az mp3 tag editorral lehet tömegesen szerkeszteni a fix infókat (pl egy albumon belül előadó, év, stílus stb.), tehát azokat a paramétereket, amik állandók be tudod írni. a szám címét pedig copypaste-el a gyorsan lekapod a fájlnévből mindegyiknél. (ezt sajnos minden számnál egyesével el kell végezni). jobb ötletem nincs manuális megoldásra.

illetve a total commanderhez van egy mp3 plugin, ami a csoportos átnevezésen belül a fájlnévből csinál tag infót (de lehet, hogy csak fordítva, a tag alapján generál fájlnevet a megadott formátumra, erre már nem emlékszem, ki kell próbálni.)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18826) Mr X válasza Wolfskin (#18825) üzenetére


Mr X
veterán

Ezért gondoltam adatbázisra, nem tudom, létezik-e valami olyasmi zenei téren, mint az imdb.

(#18827) fatal` válasza Mr X (#18826) üzenetére


fatal`
titán

Ott a discogs, de nem fogod tudni automatizálni ezt.

(#18828) Mr X válasza fatal` (#18827) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor szép mennyiségű pötyögésnek nézek elébe... Azért köszönöm. :)

(#18829) Zotya984


Zotya984
senior tag

"milyen porgram az ami " : valószínűséget számol? ill permutációt?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#18830) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Valami olyan programot keresek, ami végignézi az általam beállított mappákat, és kikeresi az ott lévő videókat. És az így készített listából tudok keresni...

Köszi: Gábor

(#18831) fatal` válasza honyike (#18830) üzenetére


fatal`
titán

Total Commander -> Alt+F7 -> *.avi;*.mkv;*.flv;*.mov;*.mp4;*.ts;*.vob; etc, beírod az összes kiterjesztést, amire keresni szeretnél -> enter

(#18832) pakfong


pakfong
tag

Hello mindenki!

Olyan programra lenne szükségem, ami flac fájlokat fűz össze. Konkrétan egy mix album különálló zenéit szeretném 1 darab flac fájlként. Tömörítés nem kell, a minőség jó lenne ha maradna.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#18833) fatal` válasza pakfong (#18832) üzenetére


fatal`
titán

Cuetools :)

(#18834) pakfong válasza fatal` (#18833) üzenetére


pakfong
tag

2 perc alatt meg is csinálta, amit akartam. Köszönöm.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#18835) dokee78


dokee78
félisten

Hangsávot melyik progival a legegyszerűbb eltüntetni egy videóból?

(#18836) netseft válasza dokee78 (#18835) üzenetére


netseft
aktív tag

Attól függ milyen konténer: mkv, avi? Előbbihez MKVToolnix, utóbbihoz VirtualDub(Mod)/NanDub ajánlott.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#18837) cigam válasza dokee78 (#18835) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem a tsmuxer tetszeni fog. Kicsi, gyors, ingyenes, telepíteni sem kell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18838) dokee78


dokee78
félisten

Köszi mind2töknek. :R

(#18839) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, nekem egy olyan program kellene ami ötvözi a Speedfan és a Coretemp két funkcióját.

A Speedfan kijelzi a CPU ventilátor fordulatszámát, de nincs hozzá jó G15 App és Windows 7 Gadget sem.

A Core Temp - hez van G15 támogatás, és van Windows 7 Gadget is , de nem jelzi ki a fordulatszámát a hűtőnek.

(#18840) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Milyen program kell nekem ahhoz, hogy német TV adásokat tudjak nézni interneten keresztül. A zattoo.de-n elérhető nagyon sok német adás, de ha magyar ip címmel megyek az oldalra akkor nem engedi megnézni. A Tor program segítségével tudom változtatni az IP-met, így be is enged a Zattoo-ra, de mivel Flash-es tartalmak vannak az oldalon tovább nem jutottam.

JLC-t próbáltam, nemjó. A [link] sem működik igazán...

Annyi elég lenne, ha egy program német IP-jűnek látná a gépem, az anonymitás nem fontos, csak menjen az adás.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#18841) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Videókonvertáló programot keresek. A fő szempont az lenne, hogy gyakorlatilag bármilyen formátumból tudjon bármilyen formátumba konvertálni. Kiemelten fontos az FLV és MOV formátum, ezek mindenképp kellenek. Jogtisztán kell a szoftver, ergo olyanra van szükségem, amit boltban is meg lehet kapni (Lehetőleg Magyarországon, de Ebay sem okoz gondot) Valaki tudna nekem ebben segíteni? :R

(#18842) cigam válasza Winne (#18840) üzenetére


cigam
félisten

Hát keress német proxy-kat. pl. http://km-proxy.de/

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18843) cigam válasza combonari (#18841) üzenetére


cigam
félisten

PL. az iSkysosoft vide converterei. Nekem az iMedia converter van, elég jól dolgozik, és van benne CUDA támogatás.

ATI-s gyorsítással működőt nem ismerek sajna.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18844) Wolfskin válasza Winne (#18840) üzenetére


Wolfskin
őstag

a TOR mellett a JAP-al is tudod az ip-t álcázni. egy próbát megér...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18845) Winne válasza cigam (#18842) üzenetére


Winne
nagyúr

Public proxy oldalon kerestem németet, de úgy tiltja a flasht és nekem pont az lenne a lényeg, mert nélküle nem megy a tv. :)

@(#18844) Wolfskin: ezt is megkukkantom este, ha hazaértem. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#18846) Flashback


Flashback
addikt

Milyen program amivel animációt tudok csinálni (flash szintű elég) és aztán képszekvenciaként ki tudom menteni?!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18847) cigam válasza Flashback (#18846) üzenetére


cigam
félisten

"flash szintű" Na ezt jól megaszontad. De itt egy példa: Pencil

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18848) combonari válasza cigam (#18843) üzenetére


combonari
tag

És abban esetleg nem tudnál segíteni, hogy hol tudnám megvenni ezt dobozos verzióban?

(#18849) cigam válasza combonari (#18848) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem nincs dobozos verzió, megadod a kártyaszámod, levonják a pénzt, küldik a serialt és a számlát e-mailben. Cégként is elszámolhatod.

Miért kell a doboz? Hirtelen nem is ugrik be bobozos konvertáló.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18850) Wolfskin válasza cigam (#18849) üzenetére


Wolfskin
őstag

"Hirtelen nem is ugrik be bobozos konvertáló."
pl. a modem... :D :DD :DDD

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.