Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) cigam válasza VINIKOR (#17849) üzenetére


cigam
félisten

?? Eddig is fizetős volt, de személyes használatra ingyenes
De ott van pl. a Crystal Diskmark is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17852) VINIKOR válasza cigam (#17851) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Még tudnál néhányat ajánlani?

(#17853) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szeretnék PIP (kép a képben) videót készíteni, létezik ilyen feladathoz ingyenes szerkesztő? Live Movie Makerben nem találtam ilyen funkciót...

<< Heimdal >>

(#17854) ankaz


ankaz
tag

Sziasztok!
Olyan progira lenne szükségem mely IP kamera képét tudná rögzíteni. Lehetőleg ingyenes verzió kellene. Tudjon képet és hangot rögzíteni egy url-en elérhető kameráról illetve legyen lehetőség felhasználói hitelesítés beállítására. (a kamera kér jelszót) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17855) cigam válasza Retekegér (#17853) üzenetére


cigam
félisten

PIPplus
Ha pedig nem riadsz vissza egy kis "kódolástól", akkor avisynth script, pl. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17856) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Letezik olyan program, amivel modositani lehet ezt a nevet (MP4 kodekenek a neve)?

[ Szerkesztve ]

(#17857) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#17856) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Helium Music Manager Free

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17858) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#17856) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oops, bocsi, ezt elkapkodtam, MP4-ről van szó, nem MP3-ról, bocsesz... :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17859) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#17857) üzenetére


Psychonaut
addikt

Koszi!

SZERK: nem baj, kicsit el van dugva, de ez az opcio is megtalalhato benne. :K

[ Szerkesztve ]

(#17860) Psychonaut válasza Psychonaut (#17859) üzenetére


Psychonaut
addikt

Es megsem. Elvileg hibatlanul megcsinalja, gyakorlatilag hasznalhatatlanna teszi az MP4 filmjeimet. Nem tudom, milyen okbol kifolyolag, a 2GB-os fajlbol 4MB-osat csinal, ami termeszetesen nem jo semmire. :W

Ezek utan valami tipp, hogy hogy kaphatnam vissza az eredeti fajlokat?

[ Szerkesztve ]

(#17861) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Hátulról közelítek. Ugye a mai okostelefonokon szokott lenni wifi tether funkció, ami a mobilnetet helyezi wifi-re, így sima wifis cuccal (pl. laptop) rá lehet csatlakozni, mint egy routerre. Nos én fordítva szeretném, laptopon a vezetékes netet szeretném wifin megosztani, hogy telefonnal tudjak rá csatlakozni. Sajnos meghalt a wifis routerem, viszont a telefonnal szeretnék felmenni netre, mobilnetem viszont nincs.

Van olyan progi win7-re, amit ezt tudja? Illetve a laptopok wifi egysége képes ilyesmire?
A laptop egy dell n5110, a telefon pedig egy samsung galaxy spica, ha ez számít valamit.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17862) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok

egért drivert keresek, olyat, mint a Broweser Mouse 1.1, de kompatibilis a win7-el és tudja a következő funkciókat:

1. abban az ablakban görget, ami fölé viszem az egeret. (nem aktiválja, tehát nem helyezi át a fókuszt, csak a görgetést. pl. a tcm esetén nem kell belekattintani az ablakba, elég fölé vinni az egeret és abban az ablakban scrolloz). az a baj, hogy ennek a funkciónak a nevét sem tudom, így nagyon nehéz rákeresni...:(

2. vízszintesen scrolloz. a görgető megnyomásával (3. gomb) vált a függőleges és vízszintes görgetés (horizontal wheel) közt. az oldalra billenthető görgető próbáltam, de az nagyon nem jött be... (logitech RX 1000)

a Browser Mouse 1.1 driver (info: pdf) fut win7 alatt, csak egy csomó programmal nem kompatibilis a görgetője (pl. kmplayenél bármerre görgetek, csak növeli a hangerőt, vagy operával a tab váltásoknál stb.)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17863) cigam válasza Psychonaut (#17860) üzenetére


cigam
félisten

Merthogy az eredetit törlte?

Akkor imátkozz, és vmi jófajta undelete, e azt a gépet ne nagyon használd, mert a lemezre ido-oda irogathat. Egy másik gépen töltsd pl. a Recuva-t, és pendrive-ra telepítve vidd át erre a gépre (van telepítője, de gyakorlatilag kicsomagolás után már "portable")

Ha zavar, hogy mutatja a típust, módoítsd a mappa nézetet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17864) Psychonaut válasza cigam (#17863) üzenetére


Psychonaut
addikt

Raadasul nem is torolte, felulirta. Ennelfogva szerintem Recuva teljesen felesleges, nem fogja megtalani, hiszen torolve sem lett. Egyebkent biztos vagyok benne, hogy ez nem a gep hibaja, hanem a programe.

(#17865) cigam válasza jookomak (#17861) üzenetére


cigam
félisten

Ha csak 1 telót akarsz ráengedni, akokr elég egy ad-hoc hálót készíteni, ahoz pedig nem kell lülön program, a rendszer alapból tudja. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17866) Retekegér válasza cigam (#17855) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi a linket!
Erre én is ráleltem, de ez most egy plugin? És ezek szerint nem ingyenes?

<< Heimdal >>

(#17867) atom87


atom87
aktív tag

Milyen programmal tudok egy jpeg-ből 8 bites, szürkeárnyalatos BMP képet készíteni?
ACDSee-ben a szürkeárnyalat megvan, de a bit mélységet nem találom, hol tudnám állítani... :F

Kawasaki z1000

(#17868) Dluinet válasza atom87 (#17867) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az alap szürkeárnyalatos kép 8 bites. Az ACDSee 8 bitesre konvertálta.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17869) atom87 válasza Dluinet (#17868) üzenetére


atom87
aktív tag

Köszi, sikerült megoldani.

Kawasaki z1000

(#17870) klezzz válasza Wolfskin (#17862) üzenetére


klezzz
tag

xmbc
Ez nem driver hanem program, de nagyon jó. Szinte bármit be lehet állítani az egér gombokra és görgőkre, akár program specifikusan is.
Scroll window under cursor, ezt is be lehet állítani.

(#17871) Poo


Poo
aktív tag

Hello,

Tudnátok egy olyan progit ajánlani ami elsősorban ingyenes de ha nincs ilyen akkor jó lesz a fizetős is.Konkrét os-t kéne hdd-ről ssd-re költöztetni ami jelenleg tükrözött raidben van és továbbra is abban lenne,és a proginak kéne tudnia az allignálást is a ghost közben.megoldható ez valahogy? :R jah és x64es kéne.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#17872) atom87 válasza Poo (#17871) üzenetére


atom87
aktív tag

"os-t kéne hdd-ről ssd-re költöztetni ami jelenleg tükrözött raidben van és továbbra is abban lenne"

SSD raid? :F Trim? :F

Kawasaki z1000

(#17873) Poo válasza atom87 (#17872) üzenetére


Poo
aktív tag

nem megvalósítható amit szeretnék? :F

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#17874) Dluinet válasza Poo (#17871) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Milyen os?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17875) DeusHun


DeusHun
őstag

Sziasztok!

Windows 7-re keresek olyan programot ami hasonló az iTunes-hoz és Amarok-hoz csak filmekkel. Tehát ami végignézi a partíción található filmeket (avi, mkv, dvd-k, stb) és letölti hozzá a borítókat, lehetne esetleg műfaj szerint csoportosítani, lehetne .tag file-okat készíteni a filmekhez, stb.
Tud valaki ilyet?

Rainforest Alliance Certified signature

(#17876) atom87 válasza Poo (#17873) üzenetére


atom87
aktív tag

A RAID működik SSD-k esetében is, de a TRIM parancs már nem, ami ugye elég hamar teljesítmény romláshoz vezet,többek közt.

Kawasaki z1000

(#17877) cigam válasza atom87 (#17876) üzenetére


cigam
félisten

Viszont vannak már olyan SSD-k, amik "házon belül" lerendezik a trimmelést, és nem kell hozzá külön parancs, vagy hogy az OS támogassa.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17878) atom87 válasza cigam (#17877) üzenetére


atom87
aktív tag

Kérdés, hogy neki olyan van-e, illetve olyat nézett-e ki?

Kawasaki z1000

(#17879) Poo válasza Dluinet (#17874) üzenetére


Poo
aktív tag

Server 2008 R2 standard x64 az OS amiről jelenleg lenne szó.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#17880) ankaz válasza ankaz (#17854) üzenetére


ankaz
tag

WebcamXP
Win Xp és Win7 támogatás, otthoni célra 1 kameráig ingyen, a fizetős már 16 kamerát is kezel. Van lehetőség kép és hang rögzítésére, többfajta tömörítés is választható. Ütemezett feladatok is megadhatóak benne (folyamatos rögz. kezdete vége, mozgás függő rögzítés kezdete vége) További extra funkciói: kép publikálása netre (hasonló módszerrel mint a dyndns)

(#17881) ankaz válasza DeusHun (#17875) üzenetére


ankaz
tag

Extreme Movie Manager
Itt-ott lehet találni letölthető fullos verziót, de a proba változat 50db filmig enged mindent. Kb 3-4000 forint körül lehet megvenni. Nagyon ügyes progi, néhány médialejátszóval össze is lehet kötni és akkor egyedi menüből választod ki a filmjeidet. Youtube-on van róla videó. A progiban vannak oktató filmek, illetve a weben is elég jó leírások vannak. Elég jól tud magyarul is, bár a filmek infóit csak külföldi oldalakról szedi.
Egyetlen hátrány az én szemszögemből: kicsit lassan gyűjti be az adatokat. Persze ha pár dolgot kiszedsz belőle akkor már gyorsabban végez.
Remélem ilyesmire gondoltál.

(#17882) brd válasza atom87 (#17872) üzenetére


brd
nagyúr

A normálisabb SSD-k jól elvannak anélkül is.

Poo: Ingyenes programot nem ismerek a célra, de ha az egyik HDD-t be tudod tenni (van vezérlőd a másik gépben hozzá) másik OS, vagyis Win7/2008R2 alá (a tükör tagjai sima HDD-ként látszódnak RAID vezérlő nélkül is), és nem félsz egy kis bootsector és MBR javítástól (Win7 telepítővel is megcsinálhatod, majd miután visszatetted a serverbe az SSD-t), akkor az SSD tömb kialakítása után tedd be másik gépbe, kézzel hozd létre a partíciókat az egyik SSD-n (Win7/2008R2 alatt, akkor az alignálás sem lesz baj), és utána bármelyik partíciómásolóval át tudod tenni a HDD-ről az adatokat, mert a már meglévő partíciók helyén nem változtatnak, ha külön nem kéred rá (pl. Easeus Partition valami (talán Master) Home Edition, ez ingyenes, otthonra, de csináld otthon :D; 2008-con nem próbáltam, de a leírás szerint csak asztali OS-en fut). Fontos, hogy a Win7/2008R2 hozza létre a partíciókat, és ne a példaként írt Easeus, mert pl. ez sem tudja megfelelően igazítani a partíciókat.
Sima alignálásra, (törlés nélkül) egyébként eddig egyetlen programot ismerek, de az is fizetős: Paragon Alignment Tool™.

The only real valuable thing is intuition.

(#17883) atom87 válasza brd (#17882) üzenetére


atom87
aktív tag

Milyen márkájúak/típusúak azok az SSD-k, amik elvannak TRIM nélkül?

Kawasaki z1000

(#17884) ppato


ppato
csendes tag

Sziasztok!

Olyan programra lenne szükségem, ha létezik :) , ami a vinyó rossz szektorait meg tudja javítani, vagy valahogy kiiktatni.

Előre is köszi.

(#17885) Gabás válasza ppato (#17884) üzenetére


Gabás
addikt

ilyen van, csak nem biztos, hogy érdemes vagy tanácsos használni... A HDD automatikusan reallokálja a rossz szektorokat, amíg van szabad szektora... Ments ki az adataidat, amíg tudod.

(#17886) Poo válasza brd (#17882) üzenetére


Poo
aktív tag

ilyen ssd-t használnék kingston ssdnow 100 v+ 128gb
Nem igazán értem amit leírtál,kicsit részletesebben megkérhetlek hogy leírd hogy hogy mit csináljak. köszönöm előre is. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#17887) brd válasza atom87 (#17883) üzenetére


brd
nagyúr

Inkább az SSD-ben lévő vezérlőtől függ, nem konkrét típustól. Utána kell nézni, hogy tud-e ilyet a kinézett SSD, vagy eleve olyat kell keresni. Itt a PH!-n pl. van egy teszt, amiben említenek néhány ilyen típust. Bár ma már talán régieknek tekinthetőek, mindenesetre nekem is pl. egy olyan Toshiba vezérlős (T6UG1XBG) dolgozik az SSD-mben a laptopban, és még XP-vel is gyönyörűen működik, nincs lassulás.

Gabás: Csak éppen rengeteg HDD ezt már csak akkor teszi meg, amikor az OS/vezérlő felé is gondot okoznak már (jellemző típus: Samsung, a legpozitívabb tapasztalatom pedig a Hitachi HDD-kel van, ott még csak akkor láttam az OS felé is hibás blokkot, ha már elfogyott a tartalék terület). :( Részben ezért van szükség a programra.

The only real valuable thing is intuition.

(#17888) #65675776 válasza ppato (#17884) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt a chkdsk is megcsinálja neked, ott van alapból minden Windows-ban (9x-ek alatt mondjuk még inkább a scandisk volt használatban).

(#17889) brd válasza Poo (#17886) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor a TRIM miatt nem kell aggódnod, az tud Garbage Collectiont.
Inkább részletezem azt, ami nem világos, csak kérdezz, így jó? ;)

daa-raa: Az kevés, az csak olvas, ott nem biztos, hogy kibukik, ha hibás egy sector.

The only real valuable thing is intuition.

(#17890) Wolfskin válasza klezzz (#17870) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi,

ezt pont megtaláltam, köszi, de ha ismered, akkor lenne kérdésem róla. nem találtam olyat, hogy vízszintes scrollozás, csak olyat, hogy vagy jobbra, vagy balra. sok időm nem volt teljesen átvizsgálni, de ha abban tudnál segíteni, hogy hogy tudom a görgő megnyomásával (3. button) váltson vízszintes és függőleges görgetés közt, asz nagy segítség lenne.

egyébként a Browser Mouse is megjavult, ha XP kompatibilitással fut, akkor kér irányban is tud görgetni (addig bármerre forgattam, mindig egy irányba vitte pl. a hangerőt)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17892) Debians válasza akasp (#181) üzenetére


Debians
tag

wget

van windowsra is:)

gugli a legjobb barátod... :)

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#17893) DeusHun válasza ankaz (#17881) üzenetére


DeusHun
őstag

Köszi szépen, otthon kipróbálom!

Rainforest Alliance Certified signature

(#17894) Debians válasza Poo (#17871) üzenetére


Debians
tag

Hi Poo!

http://ss64.com/bash/dd.html
http://ss64.com/bash/cat.html

http://www.unix.com/shell-programming-scripting/55298-drive-backup-images.html
http://www.tech-recipes.com/rx/2769/ubuntu_how_to_create_iso_image_from_cd_dvd/

Tölts le egy ubuntu LiveCD-t és mindened megvan ami kell. Arról bootolsz, nyitsz egy terminált és abból megcsinálod. tuti hogy nem lesznek nyitott file-ok a másolandó winyón :)

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#17895) fatal` válasza Debians (#17892) üzenetére


fatal`
titán

Ugye feltűnt, hogy egy 5 éves hsz-re válaszoltál?

[ Szerkesztve ]

(#17896) Debians válasza Debians (#17894) üzenetére


Debians
tag

Kell ennél egyszerűbb? Minek annyit kattintgatni, meg telepítgetni? sok-sok next-next aztán finish..

Examples:

Clone one hard drive onto another
$ dd if=/dev/sda of=/dev/sdb

Clone a hard drive to an image file
$ dd if=/dev/hda of=/image.img

Clone a hard drive to a zipped image file in 100Mb blocks
$ dd if=/dev/hda bs=100M | gzip -c > /image.img

Create a boot floppy:
$ dd if=boot.img of=/dev/fd0 bs=1440

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#17897) Debians válasza fatal` (#17895) üzenetére


Debians
tag

Így utólag igen :) de hátha tanul belőle valaki :)

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#17898) Debians válasza Psychonaut (#17856) üzenetére


Debians
tag

pl egy hexaeditorral:)

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#17899) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

A Google Maps topikja nagyjából halott, ezért írok ide.

Nekem a kedvenc funkcióm az volt, hogy a Google Maps jelölte a BKV-megállókat, mégpedig a járatszámokkal együtt. De egy ideje észrevettem, hogy a járatszámokat már nem jelzi, csak annyit, hogy bkv.hu, viszont ennek vajmi kevés haszna van.
Így a kérdésem az lenne, hogy másnál is így van-e vagy csak nálam, illetve tud-e valaki esetleg valamit az okokról.

Köszi!

(#17900) ppato válasza Poo (#17886) üzenetére


ppato
csendes tag

Köszi a válaszokat, de akkor lehet, hogy nem is ilyen progira lenne szükségem :F , én csak abból gondoltam, hogy ilyen kell, mert az egész úgy kezdődött, hogy lefuttattam a chkdisk-et (win7 volt fent), mert a gép úgy gondolta, hogy neki az jó lesz. :W Azóta nem igazán sikerült elindítani. Win7-et nem lehet felrakni (azt írja, hogy a win nem tudja formázni a lemezt), XP meg első újraindulás után behal (betöltéskor mindig újraindul). Partition Wizard-al próbálkoztam eddig (formázni, újra particiónálni), de semmit nem értem el. Lefuttattam egy surface test-et is, ami egy pár olvashatatlan részt mutatott. Gondolom emiatt nem akar működni. :F Ezzel lehetne kezdeni valamit, ilyesmire van progi vagy mehet a szemétbe a vinyóm?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.